KAMIEL ROELANDT EX-ATLEET NU ATLETIEKPROMOTOR VAN DER WAERDEN BIEDT MEER LiUike Atletiek Oefenveldloop Nieuwerkerken geen verrassingen Krachtbal Osiris alleen leider in tweede nationale BC. Alloo-Blomberg net op tijd in vorm 12 Nieuwe Gazel van Aalst 19 oktober 1984 De reserven moesten het wer persduo Van Oudenhove-De Ke gel missen. Door het gebrek aan aanvalskracht kwam de defensie vaak onder druk te staan en enkele opeenvolgende blunders sloegen Osiris al vroeg in de wedstrijd terug. De inbreng van «routinier» Jan Dockers kon weinig verhelpen aan die situatie zodat een tweede nederlaag niet vermeden kon worden. De Osirisploeg die in derde afde ling aan de slag is ging Halle in eigen huis vloeren. Het viertal Lauwereys-Dockers-Coppens- De Bruyn kon dankzij de ster kere werpkracht en goed aaneen gesloten verdedigen de Braban ders afmaken. De kansen om de eindronde te halen groeien stel selmatig. (J.G.) INTERIEURVERZORGING Steenweg op Nmove 6 B 9470 DENDERLEEUW - Tel 053 66 86 45 MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Internationale Wohneinrichtungen Micro Kamiel Roelandt is binnen de Aalsterse atletiekvereniging echter veel meer dan de orga nisator van een oefenveldloop. Zo is hij nauw betrokken bij de organisatie van de zomermee- tings, waar hij instaat voor de aankondigingen van de wed strijden en het brengen van de uitslagen. Dat hij hierbij soms wel eens on-orthodox de micro durft te hanteren zal wel nie mand hem kwalijk nemen. Ook buiten het Osbroekstadion is Kamiel een gekende figuur. Sinds een vijftal jaar is hij als official her en der aan de slag. Tijdens het veldloopseizoen is hij daarnaast ook nog klubaf- gevaardigde. Last but not least is hij bestuurslid van de Aal sterse klub. Vrijwel iedere vereniging telt wel enkele 'werkende' leden. Bij Eendracht Aalst is Kamiel Roelandt er één van. Het is slechts dankzij figuren als deze dat een klub kan blijven bestaan. Zij verdienen dan ook evenveel aandacht als de ak- teurs zelf. (PVB) Tijdens de oefenveldloop te Nieuwer kerken vielen weinig of geen verras singen te noteren. Zo waren er logi sche overwinningen voor o.a. Gunther Lanckman, Pascal Poelman, Bart Meganck en Jan Marcelis. Bij de seniores bleek Geert De Moor sneller dan de zich nochtans flink ver werende Freddy De boeck. Godelieve Roggeman was duidelijk sneller dan Inge Eemans. Sandra De Nijs van haar kant kon bevestigen bij de kadet- ten. Volgende week zijn de atleten te gast in Herdersem waar WTC De Trekvo gels instaat voor de organisatie van hun traditionele oefenveldloop. waren met respektievelijk 181 en 178 kegels. Totaal gemiddelde voor dit frame: 184, en normale winst met 809-918. In het laatste frame vielen Willy De Ridder en Roland Van Vaerenbergh wat terug, doch Bruno Rossi met een 226 zette alles recht, zodat ook het derde frame met 789-907 gewonnen werd. Vermeldenswaardig alleszins het totaal van Chris Everaert, die een totaal van 563 kegels neer haalde of gemiddeld bijna 188. Roland Van Vaerenbergh haalde niet de 500 kegels, en zal waar schijnlijk vervangen worden door Iwein Haerens voor de top per op Speelberg Beerzel. Een pronostiek wagen is steeds gevaarlijk, doch wanneer BC. Alloo-Blomberg vrijdagavond terugkeert met één of twee pun ten, mag men zeker tevreden zijn. (AVH) Vorige zondag had nu al voor de achtste maal in de buurt van de Nieuwerkerkse Haaltertstraat een oefenveldloop voor de atleten van Eendracht Aalst plaats. Vandaar dat we deze week even het spotje richten op de man achter de atletiekschermen te Nieuwer kerken Kamiel Roelandt. staat hij Bart bij met raad en daad, wordt een belangrijke wedstrijd gelopen, dan is Kamiel zeker van de partij. Kamiel Roelandt met beschermeling Bart Meganck. BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Bowling tweede nationale C U.F.A. 2 Deurne- BC. Alloo-Blomberg0-4 Alvorens volgende vrijdag af te reizen naar de leidersploeg Speel berg Beerzel, heeft BC. Alloo- Blomberg een homogeen sterke verrichting weggegeven bij Deurne 2. In het eerste frame was er nochtans enige paniek te bespeuren en ere wie ere toe komt, de jongste, Chris Ever aert, trok BC. Alloo-Blomberg in het goede spoor. Daardoor werd deze eerste partij nipt met 827-848 gewonnen. De tweede was de beste, met opnieuw Chris Everaert in vedette, met 191 kegels. Johny De Bock en Roland Van Vaerenbergh her vatten zich na hun minderwaar dig begin, terwijl Bruno Rossi en Willy De Ridder gewoon goed Door een fel bevochten 18-12 overwinning bij Ramskapelle is Osiris Aalst alleen aan de leiding gekomen in tweede klasse. Hoe wel oranjeblauw in het slotkwar- tier even de tanden op mekaar moest klemmen om een slotof- fensief van de Westvlamingen te stuiten beheersten de ajuinen toch vijftig minuten lang de wed strijd. Met een licht gekwetste Maarten Boghaert in de basis grabbelde Aalst door een snelle start voldoende voorsprong bij mekaar om nadien meer afwach tend te kunnen spelen. Een vijfde overwinning op rij dus. Vri| in en uit elke weekdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur. zaterdag en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur maandag gesloten Oefenveldloop Kamiel Roelandt is nu al acht jaar lang samen met Jean- Pierre De Block en Roger Seminck de grote bezieler van de oefenveldloop te Nieuwer kerken. Toen AC Eendracht Aalst een achttal jaar terug het bijna moest stellen zonder een dergelijke manifestatie, wer den de eerste plannen gemaakt. Nog diezelfde herfst waren de Aalsterse atleten te gast in de Nieuwerkerkse Haaltertstraat. Ondertussen hebben Kamiel en zijn mede organisatoren er reeds 8 suc cesvolle edities opzitten. Alhoewel de diverse sportor- ganisatoren steen en been kla gen als het erop aan komt de prijzen te verzamelen schijnt Kamiel nog niet te veel moei lijkheden te kennen. Hij kan dan ook beroep doen op enkele sponsors van formaat zoals «De Parel» en «RUPA». Daarnaast staan tal van andere handelaars ieder jaar paraat om een bijdrage te leve ren tot het welslagen van de veldloop. leder jaar weet men in de Aal sterse deelgemeente de orga nisatie tot in de puntjes te ver zorgen. Zo was er dit jaar een bloemenhulde aan de drie aan wezige kampioenenprovin ciaal kampioen Pascal Poel man, nationaal kampioen Bart Meganck en Europees kam pioen Godelieve Roggeman. Bart Meganck Met Bart Meganck, de belofte volle scholier, heeft Kamiel wel een bijzondere relatie. Het feit dat ook Bart in Nieuwerkerken woont zal daar wel niet vreemd aan zijn. Waar het mogelijk is Voor Bart Meganck, die deze winter de overstap maakt naar de tweejaarsscholieren, vol gen nu enkele belangrijke jaren in zijn tot nu toe bijzon der succesvolle atletiekcar- rière. Het is de vraag of hij de positieve tendens zal kunnen verder zetten. Kamiel twijfelt daar niet aan. Volgens hem wordt Bart zeker 'ne grote'. Ex-atleet Slechts weinige atleten weten dat de Nieuwerkerkse organi sator ooit zelf succesvol de spikes aanbond. In de vijftiger jaren was hij aktief bij de scho lieren en de juniores. Leef tijdsgenoten én konkurrenten waren o.a. Willy Van Nuffel, vader van Belgisch rekord- houdster Anne-Marie, en Gus- taaf Ledegen, vader van de polsstokbelofte Dirk. Dat Kamiel zeker niet de eerste de beste was bewijst het feit dat hij ooit in het Belgisch Kam pioenschap voor scholieren tweede werd over 2000 m. Deze nu vrij ongewone afstand was toendertijd de maximale afstand bij de jeugdreeksen. Kamiel's beste tijd toen was 6'00". Om tal van redenen de begeleiding toen, was niet wat ze nu is beëindigde Kamiel zijn atletiekloopbaan, totdat zijn dochter Sigrid er aan dacht zelf aan kompetitie te gaan doen. Zo kwam Kamiel toch opnieuw bij zijn oude klub, Eendracht Aalst, binnen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12