Goed nieuws voor feestneuzen Moet er gi iaat op Aalst krijgt eerste ASLK-computers Muzikale telefooncel op Grote Markt Steldj a veiren Nieuwe Gazet van Aalst 19 oktober 1984 3 publi-reportage dagge va zin zèt van op ne zeikeren dag nor de prondelmèrt te goon, dad es iet da va serrewoerdeg nogal ne kier mier gebeirt. Den iene mensj es vantoyd rozeg nor iet dad 'n ander nimmer 'n wiltj... tot doort toe, mor 't gebeirt. En ge stotj gè dor op die mèrt, want hoe letter dagge verkupt, da komt attoyd goe va pas. Sertoe as a reikenink op de bank azoei va langsom mier nor de roei, zelfs nor den heiveg-roei kant begintj te goon. Wat dad in de beste hooishaves kaan veirevallen. En nemna, wie komt er door af. Jommer jommer, dad es nonkel Ivan. En nonkel Ivan, die azoei van toyd nogal kért va stof es, 'n doet er nie veil doekskes rond. Da moen ek hemmen, zeit 'n, mor 'k moen iest nog 'n kommisje doeng en 'k zal der fleis gon omkommen. En goy zè kontent en ge zetj zen klodden opzoyn. Mor alia, hoe es 't meigelèk, wie dat er door es Nog nen nonkelnonkel Sam 'n Sjans dad annen anderen nonkel zjust weg es, want tissen die twiezit 'n 't al joreschief. En ja, ne mensj kaan stom zen hein, zonder dagge 't wetj hejje annen neis verboy geklapt en hem verteldj da nonkel Ivan a g'handg'heft heit... 'k Weit-het, zei nonkel Sam, z'hemmen 't meh al verteldj... ge wetj hein, ik weit allesMor zeg ne kier, jongen, da spel meh dennen lenkort van nen Ivan, da goo ni deir zee Hoeir wa da'k a zeg- Jommer nonkel, hè hei meh da gekommandeird en hè komt er fleis achter... Gien apprensje van, en domei gedoon. Haaf gè die klodden mor schoein ver aa - 'k zal der a nog oeik niet ver geiven. Mor 'k zal dad iest ooit annen oygene spoorpot holen... En stotj gè dor meh a meilekesDen ienen nonkel 'n kroyg'het ni en den anderen 'n wil het ni. En op den hoeip toe, zitj 'n ten nog in anne spoorpot Va kolere kommen der ten nog kameroten van nonkel Ivan van toyd tot toyd ienegte rooiten ooitroeien oeik... dad hejje ten nog op den hoeip toe En alle twie stoon ze geried ver a kot kommen af te brannen... en wie zal der ten de baten betolen? Wa zegde? Dat dad allemol ni meigelèk 'n es? Spoyteg genoeg 'n es 't ni allien meigelèk, mor 't es azoeiIerlèk ende doeidelèk Sertoe doeidelèk... Ge meigt droy kieren grooin ver t'eksplekeiren wie dat die twie nonkel zèn... Of moen ek er nog 'n tiekeningsken boymaoken? En swoyles hejje ten zelf nog riezje in a kot en ge zitj platzakEn 't stoot op gien beiteren. 't Zen allien de vertelsjelkes van Andersen die attoyd goed afloeipen. Aal d'ander zen veil Grimmiger... En de die ziede allen aovenen op den teivei, in 't dagblad. En as z'a dad allemol op anne lever gedrooid hemmen, meh op den hoeip toe nog nen oerlog alhier of nen oonslag ageer, ienegte malheiren, ieveranst nen opslag op 't betje vanalles en nog ewa mier afhavingen... tèn zeit denne spieker meh eh ghiel vrinjelèkke gip: en na allemol nog ne goeien aoved En naa zeilen der allicht zèn die zeggenja, en goy doetj er tèn nog schepkes opGe meigt attoyd alles zu zwèrt ni bezing, elke madolje hei twie kanten ne goeien en ne slechten... 't Kaan zèn, mor 'k kaan der oeik ni ondoeng, ik kaan dor toch moeielèk nog ne goeie kant on zing, zu min as on tandpoyn. In elk geval: allemol nog ne goeien dag! PETJEN Het gaat hier om de telefooncel aan het stadhuis. Indien je de benodigde geldstukken in het apparaat stopt en je vormt een cijferkombinatie, dan hoor je de klanken van... radio Caroline 1 Een leuk initiatief dat evenwel technisch nog niet helemaal op punt staat. De sterkte van het geluidssignaal is nogal onregelmatig. En eens je een cijferkombinatie gevormd hebt, is er die vervelende tuuttoon die het luistergenot komt vergallen. In afwachting dat de RTT aan dit storend euvel verhelpt, is het dus improviseren geblazen. Daarom alvast volgend truukje dat een zo goed mogelijke telefonische ontvangst van radio Caroline waarborgt. Je stopt 2 stukken van 5 frank in het toestel en vervolgens vorm je een onvolledige cijferkombinatie. Zodoende krijgt het getuut geen kans en komt Caroline ongestoord door. Een bijkomend voordeel is dat dit alles niets kost. Van zodra je de hoorn terug in het toestel haakt, rekupereer je je geld. Eens men met dit experiment uit het proefstadium treedt, kan men misschien iedere Aalsterse vrije radio op een telefooncel aansluiten. Daarmee zou men personen, die niet in het bezit zijn van een radiotoestel, zeker een dienst bewijzen. (WDG) Dan moet iedere tweemaande lijkse storting minstens 1.000 fr. bedragen. Dit is evenwel geen norm die door de ASLK zelf werd opgelegd. Statistieken wezen 'uit dat schoolspaarders per 2 maand gemakkelijk 1.000 fr. bij elkaar krijgen het komt toch maar op 125 fr. per week. Waarom komt Aalst nu eigenlijk als eerste in aanmerking voor dit projekt Er zijn 3 redenen. 1Aalst heeft altijd al een sterke scholenkoncentratie gehad. 2. De komputers die men weg schenkt werden geassembleerd door een bedrijf uit de buurt Cable Print, gevestigd op het industrieterrein van Erpe-Mere. 3. De projektleider, de heer J. Van Steen, is afkomstig uit het Aalsterse. De 17 schoolinstellingen uit het Aalsterse zullen aan deze rede nen ongetwijfeld geen aanstoot nemen. Tijdens de perslunch verklaar den een aantal topmensen van de ASLK dat het hier géén stunt be treft. Een alledaags feit is het ten andere toch ook niet. De keren dat Aalst eens op eender welk vlak de spits afbijt, zijn nog al te schaars. (WDGt Vervolg van p. 1 tie en deelnemingsformulieren. De respons bleek groter te zijn dan verwacht. Want oorspron kelijk was men maar zinnens om 700 komputers weg te schenken. Iedere school kan nochtans geen aanspraak maken op een kom- puter. Er werden immers enkele normen gesteld. Zo kan men als schoolinstelling maar zijn kandi datuur stellen indien er minstens 80 schoolspaarders aanwezig zijn. De ASLK liet echter voor kleinere scholen wel de mogelijk heid over om te 'fusioneren' en zo toch de kaap van de 80 spaar- dertjes te overschrijden vraag blijft wel of er achteraf geen ge krakeel zal ontstaan tussen de 'gefusioneerde' schooltjes wan neer de komputer arriveert Een .financiële drempel was er niet, maar in de toekomst zal die er wel zijn scholen die nu niet aan de voorwaarden konden vol doen, krijgen nog enkele school jaren de tijd om daarin te slagen. Vorige vrijdag werd in de Welvaartstraat 116 de nieuwe karnavalshop van De Winter geopend. Dat gebeurde op een uitgesproken feestelijke wijze. Dat kon ook moeilijk anders. Het betrof hier namelijk een primeur voor België: de eerste echt grootschalige feestartikelenshop van het land. Vrijwel elkeen die naam heeft binnen het Aalsters karnavalwe- reldje was op de afspraak aanwezig. Keizer Kamiel, Prins Goebby, de Gilles en de delegaties van een aantal karnavalgroepen. Ze waren, samen met de andere genodigden, flink onder de indruk'. Want je kan het zo gek of karnavalesk niet bedenken, of het is verkrijgbaar in de karnavalshop. De nieuwe zaak zal uitgebaat worden door de heer Mare De Winter. Hij vertegenwoordigt reeds de derde generatie van zijn familie die aktief is in de karnaval- en feestartikelenbran che. En hij is allerminst zinnens om te teren op de, doorzijn vader en grootvader, verdiende lauweren. Onder zijn impuls is het huis De Winter namelijk begonnen met een blik te werpen over de landsgrenzen heen. Men exporteert momenteel naar Noorwegen, Italië, Zwitserland, Ierland en Engeland. De Franse en Amerikaanse markt worden volgend jaar aangepakt. Omdat het vrijwel onmogelijk is om vanuit Aalst voeling te houden met die buitenlandse markten, werkt men met een aantal vertegenwoordigers ter plaatse. Die zijn onder andere aktief op een aantal grote Europese speelgoedbeurzen - zoals die van Londen en Valencia - waar ze de nieuwste gadgets aankopen. Het huis De Winter heeft steeds tevreden klanten gewild. Daarom ziet men er op toe nooit eenzelfde kostuum te verkopen aan meer dan 1 karnavalgroep uit dezelfde stad. Men moet zich daarvoor wel de moeite getroosten een speciale boekhouding bij te houden, waarin men noteert wat men aan wie verkocht heeft, maar dat is geen bezwaar. Ook noteert men in welke steden een karnaval groep aan de stoet zal deelnemen. Dit eveneens om te vermijden dat 2 groepen (zelfs van andere steden) in een soortgelijke uitrusting hun opwachting maken. Karnaval '85 is nog ver weg, maar je waant je er middenin van zodra je Mare De Winters nieuwe shop betreedt. Dat kan je dagelijks van 9 tot 12 en van 13.30 tot 18.30 uur. Op zaterdag sluit men de deuren een half uurtje vroeger.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3