TMPp mm A IN EEN KLEIN STATIONNEKE... 10 Mode Germaine S.B. MEDICAL EQUIPMENT UUR?.. IS 'T RL LATER, Nieuwe Gazet van Aalst 19 oktober 1984 24 u. is de jongste telg in de VUM-familie (Vlaamse Uit geversmaatschappij) in de nationale perswereld erg voor aanstaand vanwege drie veelgelezen kranten, De Stan daard, Het Nieuwsblad en De Gentenaar. De tumul tueuze geboorte is nu een paar weken achter de rug; tijd om bij de Aalsterse krantenboeren even ons licht te gaan Tijd is geld opsteken. Gat Geraardsbergsestraat 19 9300 AALST 053/77 71 24— 78 33 16 Verband, kleine medische apparatuur, bloeddruk meters, W.C.-stoelen, rolstoelen, krukken, bed den. Open van 8u.30 tot 12 uur en van 13u.30 tot 1 7 uur. OPENDEURDAGEN OPENDEURDAGEN Vrijdag 26.10 van 9 tot 20 u. Zaterdag 27.10 van 9 tot 19 u. Zondag 28.10 van 9 tot 18 u. Geraardsbergsesteenweg 74 Erembodegem-Terjoden 053/2185 50 »na nu' Lezen Natte schoenen Dienstgebouw 8,8 miljoen In het centrum van Aalst is er zelfs een winkel die welgeteld één vaste 24 U.-koper heeft De krant staat weliswaar nog maar in haar kinderschoenen, maar volgens onze Aalsterse kranten- venters heeft het 24 U.-publiek geen eigen profiel en kocht voor al in het vroegste begin zo'n beetje iedereen de nieuwkomer, maar dan vooral uit nieuwsgie righeid. Of tijd is lezersdat is het tweede grote probleem waar 24 U. mee kampt. Als minst aanzienlijke van de VUM-groep wordt 24 U. na Het Nieuwsblad gedrukt op dezelfde persen als die grotere broer, met als gevolg dat ze pas vrij laat in de winkels besteld kan worden. Behalve één die ze voor achten beweert te krijgen geven de krantenwinkels van Aalst on verdeeld «rond 8u.30» op ais uur van levering, en dat is natuurlijk veel te laat, want de grootste krantenverkoop situeert zich tijdens de week, tenminste tussen zeven en halfnegen 's morgens. Voor dit probleem lijkt er op korte termijn geen oplossing in de maak te zijn, maar tenminste zijn de distributieproblemen ten gevolge van de VUM-boycot markt, de boycot viel namelijk op een zaterdag) niet wilde mis sen. Wie de krantenstalletjes zo'n beetje in de gaten houdt valt meteen de weliswaar niet al te sensationele maar toch vele re- klame voor deze tabloïd-formaat krant op. Meteen een eerste aan wijzing dat er aardig wat kapi taal achter 24 U. schuilt; overi gens is het volgens de eigenaar van één van de krantenwinkeltjes die we bezochten enkel en alleen aan het kapitaal van de machtige VUM-groep te danken dat 24 U. het nog volhoudt. Hier wringt het schoentje een eerste keer: het gat in de kran tenmarkt dat de initiatiefnemers van 24 U. hoopten te vinden en te vullen lijkt niet te be staan; gevolgweinig spektaku- laire verkoopcijfers. Eén van onze informanten meende welis waar dat het «stilaan vlot begint te gaan», sommigen weten het niet of vragen wat de konkurren- tie op deze vraag geantwoord heeft, maar de meesten vinden dat het zwak tot zeer zwak gaat; zelfs tot minder dan één tiende van het verkoopcijfer van bij voorbeeld Het Nieuwsblad Vrij in en vrij uit Gratis drink Vrijblijvend kijken en passen. UUR UU R f-.V/.'. door de krantenboeren nu van de baan. Hoewel... veel zal Aalst van die boycot wel niet gemerkt hebben, want het overgrote deel van de verkopers heeft er niet aan deelgenomen, hoofdzakelijk uit schrik voor de konkurrentie en omdat men het overgrote kliënteel (vanwege de zaterdag- Overigens hebben de krantenver kopers met die boycot hun doel bereikt, want 24 wordt niet meer bij de kruidenier verkocht, één uitzondering niet te na ge sproken een winkel in Erpe waar toch geen enkel krantenver kooppunt in de buurt is, zodat er van konkurrentie dus geen sprake kan zijn. Kranten geef je uit om ze gelezen te zien, maar 24 U. schijnt nog weinig harten echt te beroeren geen van de door ons onder vraagde krantenboeren had ook maar de minste reaktie vanwege de kopers van de nieuwe publi- katie weten op te vangen; bij de verkopers zelf waren er overi gens maar twee die 24 U. al eens gelezen hadden, en de reaktie was in het ene geval heel vaag (het ging tenslotte om een pro- dukt dat die man in z'n winkel wil verkopen), en in het andere geval uitgesproken negatiefsen satie en zeer weinig inhoud. Ook wij hebben 24 U. gewogen en te licht bevonden. We weten allemaal dat 24 U. een gemakke lijk leesbare krant wil zijn, en de lay-out en grote kleurfoto's geven inderdaad een aangenaam uitzicht, maar inhoudelijk is 24 U. huilen met de pet opsensa tienieuws, schandaaltjes, de gebroken teen van een vedette in zevenendertig afleveringen... Wie ook maar de minste vraag heeft over de inhoud of achter grond van het dagelijkse wereld nieuws hoeft niet in 24 U. te gaan zoekendaar blijft het bij mededelingen. Ons eksemplaar hebben we bij thuiskomst in onze door een fikse regenbui nat geworden schoenen gepropt. Het papier was okee. (lv) De restauratie van het geklasseerde station van Aalst is reeds een jarenlang aanslepend probleem. Mede door de tussenkomst van de Aalstenaar A.E. Bogaert schijnt hier nu eindelijk toch schot in te komen. Vooraleer men echter de aanpassings- en vernieuwings- werken kan aanvatten dient het huidige bouwvallig stationsge bouw ontruimd te worden. De diensten, die er nu in gevestigd zijn zullen tijdens de werken 'ondergebracht worden in een naburig gebouw. Dit dienstge bouw dient eerst zelf aangepast te worden, zeker als men rekening houdt dat de werken aan het station zelf twee jaar zullen in beslag nemen. De aanpassingswerken zelf werden door de NMBS geschat op 9.759.000 fr. en de uitvoerings termijn is vastgesteld op 200 werkdagen, zijnde zowat één jaar. De openbare aanbesteding ervan had plaats op 22 augustus 1984 en vijf inschrijvingen werden ingediend, waaronder de firma Rombaut uit Aalst. Het was tenslotte de PVBA Omni-Bouw uit Brussel die de laagste prijs indiende met name 8.865.278,50 fr. (let op de halve frank Op voorstel van de direktie werden de werken onlangs door de beheerraad van de NMBS goedgekeurd, en kan men met de werken beginnen. Pikant détail is wel dat uit de dokumenten, die schepen van financiën Etienne Bogaert, en tevens beheerder van de spoorwegen aan de pers in dit verband overmaakte blijkt - dat alle plannen van de NMBS nog steeds tweetalig zijn. Zo heeft men het over de "Gare d'Aiost: Aménagement provisoire d'un batiment...,,. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5