BEGROTING MEER DAN OPSOMMING CIJFERS Gazet x>an cialst COOL'S GAS Oost west, Jeugdhuis best... 0 JP Bakker zwaar beroep ka° Wij geven krediet. Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst 2 Nieuwe Gazet van Aalst 9 november 1984 Bijna was hel zover... De subsidies voor jeugdhuizen zijn gelukkig niet uil de begroting van kuituurminister Poma geschrapt. En dat is maar best ook. We gingen immers even na hoe belangrijk deze bij lage voor de jeugdhuizen in de Aalsterse Regio is... Jeugdhuis Ypsilon De ludieke betoging van de jeugdhuismedewerkers in Wil rijk (onder het motto «Beter Poma bloot dan jeugdwerk dood») ademde opgeluchtheid omdat het onheil (nog even) afgewend was, maar eiste in dui zend stemmen een dekreet voor de jeugdhuizendan pas kan men er op beide oren slapen; dan pas kan men er zeker zijn dat de subsidies van de ene dag op de andere niet kunnen geschrapt worden door een slimmeke die vindt dat jeugdhuizen niet meer dan jeugdcafé's zijn... Hoe be antwoordden de jeugdhuismede werkers uit onze streek de nog steeds akute vraag«wat met hun jeugdhuis als de subsidies werkelijk totaal wegvallen Jeugdhuis Leeuwerik «We heb ben er nog niet zo sterk óver nagedacht. We hebben nu een door die subsidies betaalde kracht als verantwoordelijke en om dan terug te keren naar vrij willigerswerk... Ook voor de aktiviteiten geldt dat je geld moet hebben, ook al heb je een ruime omzet van je bar, om rond ,.e> ,v<. 0 .ce& Erkenningsteken van jeugdhuizen te komen. Om nog niet te spre ken van onderhoud, verwarming en verbouwing... Het zou Leeu werik alleszins geen goed doen». Jeugdhuis Dido «Voor ons zou dat de doodsteek betekenen, niet alleen qua werking, omdat er nu ook twee DAC-ers afhangen van de vaste permanent verantwoor delijken, maar ook financieel Dido zit in de rode cijfers. We Jeugdhuis Terlinden zouden onherroepelijk over de kop gaan». Jeugdhuis Kreja«Dat is een open vraag. Voorlopig houdt onze betaalde verantwoordelijke de boel uitstekend recht, maar zonder hem (en de BTK-ers) zou de kwaliteit van ons jeugdwerk met 100 dalen. Overleven Jawel, maar hoe Vrijwilligers werk Wie weet Jeugdhuis Terlinden«Als jeugdhuis met vrijwilligerswerk als enige motor zijn wij mis schien wat meer verdedigd tegen het wegvallen van krachten die door subsidies uitbetaald wor den. Laat ons zeggen dat onze werking er enkel financieel zou bij getroffen worden, maar dat zal ook onrechtstreeks z'n weer slag vinden op de mogelijkheid om initiatieven uit te werken. Als alle inkomsten van je baromzet gaan afhangen is dat ook niet gezond meer». Jeugdhuis Ypsilon: «Voor ons zou er weinig veranderen, daar ons werk ook geheel op vrijwilli- gersbasis gesteund is. Subsidies zijn natuurlijk nuttig, maar voor ons niet noodzakelijk. Zonder die toelage zou het aksent wel meer op de ontmoeting zonder speciale aktiviteiten gaan lig gen, we zouden evolueren naar een soort jeugdcafé dus». Jeugdhuis De Klub«Het zou ons zeker geen goed doen, maar we zouden wellicht toch overeind blijven, hoewel het dan zonder betaald verantwoordelijke zou moeten gebeuren. Dat zou ook de aktiviteiten in kwaliteit en kwantiteit schaden». De jeugdhuizen in Aalst lijken weer een opflakkering te kennen, elk in hun eigen stijl en doel groep. Markant is wel dat op de betoging enkel Ypsilon, Kreja en Terlinden opdaagden, terwijl de meest bedreigden hun kat stuur den. Een teken aan de wand (LDC) In een 13 bladzijden lang exposé verduidelijkte schepen van financiën Etienne Bogaert de cijfers van de stadsbegroting 1985. Zoals reeds vermeld werd, worden de uitgaven geschat op 1.947.187.877 fr. zijnde 6,32 meer dan de goedgekeurde begroting na de begrotingswijziging 4. De personeelsuitgaven stijgen van 49,9 naar 52,3 om aldus 1.027 miljoen te bereiken. Procentueel dalen de wer kingskosten volgend jaar tot 12,3 tot een totaal bedrag van 241,4 miljoen. De overdrachten aan andere instellingen zoals OCMW en kerkfabrieken dalen ook procentueel maar bereiken toch nog 177.3 miljoen en de schuld tenslotte daalt van 28 naar 26 van de totale begroting of welgeteld 517.832.586 fr. Inzake personeelsuitgaven weze opge merkt dat ongeveer 11,2 miljoen voor zien is voor eventuele bevorderingen en aanwervingen. Niettemin ligt de struk- tuurpercentage volgens de schepen zelf te hoog in een gezonde financiële evolu tie. De zware verhoging van 113 miljoen wordt trouwens niet eens gedekt door de normale aangroei van de belastingen tegenover de begroting 1984. De werkingskosten stijgen met 4,5 tot 241.4 miljoen. Vooral de belangrijke DAC en BTK projekten wegen zwaar door op deze kosten. De stad Aalst streeft naar een nog grotere efficiënte terzake Bij de overdrachten blijft het OCMW het grote zorgenkind. Hier wil men via een grotere waakzaamheid op de uitgaven en via het saneringsplan van het OCMW zelf de toelagen drukken. Volgens de schepen zelf worden veel dingen dubbel en andere dingen helemaal niet gedaan in het OCMW. omdat ieder met zichzelf bezig is. Schuld De schuld tenslotte stijgt met 0,7 tot 517,8 miljoen. Normaal had men hier een verlaging verwacht maar door de optie van het CBS om tot een vluggere afwerking van het kultureel centrum te komen, moet de stad hiervan de gevol gen ondergaan. Terzake gaf schepen Bogaert ook enkele belangrijke cijfers. Bij de fusie van Groot-Aalst bedroeg de schuld 1.244 miljoen. Na zes jaar was deze reeds gestegen tot 2.145 miljoen. Rekening houdend met dit laatste cijfer daalde de schuld in 1983 met 3,6 en tot oktober 1984 met 4,9 In totaal kwam men op twee jaar tijd aldus tot een daling van 106 miljoen van de schuld. Ontvangsten Volgens de berekeningen stijgen de inkomsten volgend jaar met 3,2 Het grootste deel hiervan komt van de overdrachten (90 terwijl de schuld rubriek zorgt voor 6.61 en de presta ties voor 3,37 Terzake werd vermeld dat het gemeen tefonds slechts stijgt met 3 tegenover 1984. De uitzonderlijke toelage daalde met 32,4 Ingevolge vereenvoudiging, afschaffing enz. worden ongeveer 15 miljoen minder inkomsten verwacht, namelijk 5,5 miljoen minder op de belasting op het afhalen van huisvuil; 6,6 miljoen minder op het aansluiten van het rioleemet; 500.000 fr. minder voor het afleveren van adminis tratieve bescheiden en 2,2 miljoen min der ingevolge de afschaffing van de pendelparking. Door de daling van de opcentiemen met 100 krijgt de stad ook nog 14,6 miljoen minder wat op vier jaar (einde van huidige legislatuur) nog eens 43,8 miljoen betekent. In totaal zullen de belastingsverlagingen op vier jaar tijd 75 miljoen bedragen. Voorzichtigheid blijft volgens schepen Bogaert echter geboden, gezien met het afwerken van het zwembad, het kultureel centrum, het Huis Van Langenhove. enz. op nieuwe uitgaven mag rekenen. Naast kostenbeheersing wil de schepen ook streven naar een produktiviteits- verbetering. Buitengewone begroting Tegenover het saneringsprogramma werd in 1985 geopteerd voor een snelle re afwerking van het kultureel centrum en de meest dringende projekten. Normaal moet een overschot op deze begroting gebruikt worden om de buitengewone uitgaven te financieren, maar de sche pen van financiën wees erop dat dit niet gemakkelijk is. Aldus worden beloofde toelagen jarenlang overgedragen al hoewel ze nog niet effektief betaald werden door de ministers. Om het huidige beleid voort te zetten zal het volgens de schepen noodzakelijk zijn een doelmatig financieel beleid verder te zetten, gekoppeld aan een financiële discipline en een mentaliteitsverande ring. (MP) Een bel in een bakkerij is geen wekker, dat ondervonden klan ten van een bekende bakkerij aan de St.-Annalaan, vorige zon dag. Zelfs na talrijke belsignalen kwam er nog niemand bestellen. De pasteitjes bleven onberoerd, de broodjes evenzo. Uiteindelijk kwam de vermoeide bakker toch op de proppen. Eind goed, al goediedereen kon «smakelijk» lachen; waarom is de nachtelijke bakarbeid toch ook zo zwaar (pd) niGUCOG- OnjtnankeUi» «etkBUd «oor Groot Aalst - (en WtW.e tanie-sr -vm H JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. D Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v z w Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar; Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 VerkoopdienstEdwig Willockx Ken iiilgau- van v./.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en ahonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w, Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2