SPORT Ilï AALST Eendracht rode lantaarndrager 5 JEMPI DERBY SPORT autobanden BENOIT DE §MEDT~ 10 Nieuwe Gazet van Aalst 16 november 1984 Voetbal lie klasse E. Aalst-P. Eisden 0-1 Tweede provinciale B Matige Aalstenaars Meldert een ploeg met twee gezichten Derde Provinciale D Nieuwerkerken wint topper te Schellebelle IN DE FRUITK0RF oud huis MEERT Derby op een laag pitje Voetbal4e Provinciale W. Moorsel S. Moorsel 1-1 Verdiende Puntendeling voor Schroevers TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROQANTE- ROMMELBEURS te AALST in de KEIZERSHALLEN zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Info: 056/7010 57 Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77 33 SERGANT t safe Moorselbaan 78, AALST •2 78 56 74 Kampioenendag 1984 op zaterdag 17 november te Terjoden (kerk) Het is vijf voor twaalf voor Eendracht Aalst. Na een nieuwe nederlaag tegen Patro Eisden dat zijn eerste overwinning van het seizoen boekte staat Aalst samen met Harelbeke en Eisden op de laatste plaats geklasseerd. Met een loodzwaar programma voor de boeg ziet de toekomst er bijzonder somber uit. Er heerste een malaise in de ploeg. Het geloof in eigen kunnen is zoek en alle overtuiging is verdwenen. Allerlei geruchten deden na de match de ronde. Trainer De Groote zou de bons krijgen en De Bolle wordt speler-trainer of Erwin Van Den Daele zou Gilbert vervangen Vooraanstaande bestuurslui verzeker den ons echter dat die geruchten uit de lucht gegrepen waren en De Groote aan S.K. Aalst beoogde vorige zondag duide lijk een gelijkspel op het veld van Sparta Petegem. de ploeg van speler-trainer Marc Van Geersom (ex-doelman van Eendracht Aalst) Met een magere 0-0 eindstand is het daarin ook gelukt. In een gelijkopgaande eerste helft kre gen beide elftallen elk welgeteld één open doelkans. De afwerking bleef ech ter in gebreke. Na rust ging het meeste initiatief uit van Petegem. Luc D'Herde speelde echter - zoals reeds het ganse seizoen - een erg secure wedstrijd, al moest hij wel eens bijgestaan worden door een verdediger, die de bal van de lijn veegde. Door dit gelijkspel misten de oranje- groenen echter de kans om via een overwinning terug mee aan de leiding te komen, want de concurrenten Gavere (thuis tegen Brakel) en Olsene (op Sint- Gillis-Dendermonde) verloren resp. één en twee punten. Eendracht Meldert is en blijft ook dit seizoen een rare ploeg. Degeel-blauwen van speler-trainer Wilfried Maes gingen zondag onverwacht de boot in met 2-0 op het veld van rode lantaarndrager Zultse V.V. Eendracht kon de knappe prestatie, die het de vorige speeldag leverde op het veld van S.K. Aalst, jammer genoeg met overdoen Het gaf nooit de indruk de match te zullen oriënteren. Het dient gezegd dat Zultse thuis - in tegenstelling tot op verplaatsing - steeds knap speelt Bij rust was het reeds 1 -0 en toen in de tweede helft de thuisploeg verder uitliep tot 2-0 en Eendracht na de uitsluiting van Dirk Vervecken verder moest met tien man, was de kous natuurlijk definitief af voor Meldert Eendracht Nieuwerkerken won zondag DE VULDER Frans Moorselbaan 19b Tel. 7016 42 Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot blijft. Op enkele dagen tijd kon er echter heel wat veranderen en hoe de toestand verder gaat evolueren blijft een open vraag. Deze week zal de toestand zeker druk besproken worden op bestuursvlak. Verschillende faktoren droegen uiteraard bij tot de huidige slechte klassering. Zeven nieuwe spelers in een ploeg passen gaat niet van vandaag op morgen denken we maar aan het Club Brugge van enkele jaren terug. Bij de seizoenaanvang had men dan nog af te rekenen met het keepersprobleem op oververdiende wijze de topwedstrijd op het veld van leider S.O.S. Schelle belle. De talrijk opgekomen toeschou wers kregen een prachtige match aange boden, gekruid met liefst zeven doel punten Reeds na tien minuten leidde Nieuwerkerken met een doelpunt van Danny Steenhoudt. Rond het half uur sloegen de leiders echter terug met een doelpunt van ex-Eendrachtspeler Willy Meert. Nog geen twee minuten later stond geel-rood echter 1 -2 voor, nu met een doelpunt van Yvan De Bosschere. Meteen ook de ruststand. Pas was afgetrapt voor de tweede helft of Franky Triest maakte er 1-3 van. Nog vijf minuten later dikte Peter Wellekens aan tot 1 -4 en Nieuwerkerken zat meteen op rozen. Willy Meert sloeg nog wel terug (2-4), maar het was uiteindelijk Danny Steenhoudt die de zware 2-5 eindcijfers vastlegde. Door deze overwinning nadert Eendracht tot op twee punten van Schel lebelle- Nieuwerkerken won de wedstrijd die het absoluut moest winnen, wou het nog in de running blijven om de titel. Voor Schellebelle gaat een mooie uitstap aan hun neus voorbij. In geval van winst werd hen door de voorzitter een plaatsje in één van de loges van het Constant Vandenstockstadion beloofd voor de wedstrijd Anderlecht-Real Madrid van woensdag, 28 november a.s. S.K. Herdersem - Wilskracht Gijzegem was een weinig denderende derby die op een logische O-O stand eindigde. Beide ploegen kregen amper een uitgespeelde doelkans. Daar zorgden een versterkte verdediging en een overbevolkt midden veld voor. Het enige positieve in deze wedstrijd was voor beide ploegen het ene punt dat zowel Herdersem als Gijzegem nog broodnodig zullen hebben dit sei- Het was reeds een tijdje geleden dat en het grote probleem blijft nu nog steeds scoren. Tegen Eisden was Eendracht soms wel eens gevaarlijk, maar een echte opportunist ontbreekt toch wel in de voorlijn. Zo mocht de Limburgse doelman driemaal de bal lossen zonder dat dit afqestraft werd. Het opstellen van twee gekwetste spelers in het fanionteam woog op de prestatie van het elftal. De Moor gekwetst aan de schou der moest noodgedwongen vervangen worden en Droessaert had duidelijk last aan de knie. Tegen St.-Niklaas werd er voluit de aanval gespeeld, wit-zwart bekampte de eersteklasser complex- blijft. Op enkele dagen tijd kan er echter krampachtig gevoetbald. De schrik om te verliezen speelt een erg grote rol. Trainer De Groote was uiteraard ongoocheld «Ik ben akkoord dat er pover gevoetbald werd, maar Eisden schoot juist éénmaal tussen de palen en het was meteen raak. Ik vond Eisden ten andere niet slechter dan Tongeren en Charleroi. Ik moet toch ook wel vaststellen dat mijn kem toch wel beperkt is. Tegen St.-Niklaas speelden we erg goed, maar ik vraag me eerlijk gezegd af of dit geen uitschieter was, dat iedereen zich toen niet overtroffen heeft. Sommige spelers waren vandaag erg zwak. De enige lichtpunten waren De Ryck en Moerman. Limpens spande zich wel in, maar zit vlug in de put als het slecht draait. Ik hoop Lahray zo vlug mogelijk te kunnen recupereren. Met dat erg zware pro gramma voor de boeg zal ik hem zeker kunnen gebruiken. Het wordt moeilijk, maar wie zegt dat we de zogezegde moeilijke matchen niet tot een goed einde kunnen brengen. Elke match moet toch gespeeld worden», aldus trainer Gilbert De Groote. (JVL) Wilskracht en Schroevers nog eens tegen elkaar in kompetitieverband uit kwamen. Wilskracht vertoefde voor gaande seizoenen in IIIe en lie Pro vinciale, terwijl Schroevers zich meestal met de laatste plaats in IVe Provinciale moest tevreden stellen. Wilskracht zakte echter en Schroevers versterkte zich zodat we voor het eerst sinds jaren een spannend derby mochten verwachten. Het werd inderdaad een spannend tref fen. maar wat het spektakel betrof kwamen de zowat 500 toeschouwers toch wat bedrogen uit. Schroevers begon erg sterk aan de match en na tien minuten stonden de gastheren reeds met 0-1 in het krijt. Rechts buiten Patrick Hendrickx om speelde zijn rechtstreekse opponent Van Herreweghe, dribbelde doelman Van Eeckhoorn en speelde dan speler-trainer Mare De Volder enig mooi aan en deze aarzelde niet. Even later daagde Calle- baut nog alleen voor de Wilskracht- doelman op, maar hij faalde. De Neder lander Cees Dentro. die uitstekend uit de match gehouden werd door Eddy De Wolf kreeg eveneens een prachtkans, maar Van Eeckhoorn bracht redding. Nog voor de rust kon Wilskracht echter gelijkmaken. De Marokkaan Ben Allal buitte een misverstand in de groen-witte verdediging optimaal uit. Na de herneming nam de thuisploeg dan resoluut de match in handen, maar de Schroeversverdediging waarin Gunther Boumon een uitstekende partij speelde gaf geen krimp. Wilskracht clainste nog wel een strafschop bij een duidelijke duwfout in de fatale zone. maar de scheidsrechter die waarschijnlijk tevre den was met de typische derbyuitslag sloot diplomatisch de ogen. (JVL) Continental, Uniroyal, Michelin. /tf&m Open 8-12 u en 13-17u.30 zaterdag 8-12 u De specialist die zelf monteert. jfiol Gratis montage de beste prijzen. fRnéi 2 jeans 1.000 2 velours 1.200 2 modepulls 1.000 Kruisabeel 56 MOORSEL •3 053/7035 69 Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot II! Moeirselboon 107-113, OILSJT Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor klubs FEESTPROGRAMMA 10 uur: Tentoonstelling Kampioenen duiven talrijke eerste prijsvliegers. Inbrengen vanaf 9 uur Terugname der duiven vanaf 12.30 u. 14 uurBelotting. Vooruit 1000 fr., plus inleg 25 fr 17 uur: Trekking reuze tombola en verkoop van de geschonken bons. 19 uur: Huldiging en uitreiking der trofeeën aan de kampioenen. 20 uurSmakelijk etentje aangeboden aan de vriendenprijs van 200 fr. per persoon 21 uurAanvang Kampioenenbal met het gekende streekorkest. Alle duivenliefhebbers en niet duivenlief- hebbers zijn van harte welkom. Schroevers Moorsel (foto EL) Patrick Hendrickx ontfutselt Herremans de bal (EL) Wilskracht Moorsel (foto EL)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10