Patrick Van Okapi's rechterhand Impe allmilmö B.B.C. EUROWAS - BER GER DU NORD: 55-61 zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Info: 056/7010 57 TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROCANTE- ROMMELBEURS te AALST in de KEIZERSHALLEN Wilrijk - 0. Somati 47-48 BBC The Tower - Bazel 73-87 0. Somati - Leopoldsburg 76-66 DE KEUKENKULTUUR Lf 12 Nieuwe Gazet van Aalst 16 november 1984 Met zo'n naam geen wielrenner worden. Hoe kan dat? De peletons tellen er van alle maten en gewichten in hun rangen. Pat Van Impe is echter een andere weg ingeslagen. Hij koos, zo te zien met sukses, voor BASKETBAL. Dit seizoen veroverde hij een plaats in de kern van Okapi en gezien Pat sinds een paar weken zijn legerdienst vervuld, bestaat er een grote kans dat hij eerlang in de Nationale Militaire ploeg wordt opgenomen. Wanneer ben je bij Okapi aangeland? «Ik was amper tien jaar, als ik mijn aansluitkaart tekende en speel dus al tien jaar bij dezelfde club In die periode heb je al veel up en downs mee gemaakt zeker? «Ja, natuurlijk. Het grootste sukses boekte ik, verleden jaar in Kortrijk, toen we met de juniores de beker van België veroverden. Dat was me wat! Een goedgevulde zaal, in éen van 's lands modernste sporttempels. We speelden tegen Mariembourg met o.a. internationaal Cornia in hun rangen en wij overklasten daar die mannen Een match om nooit te vergeten. De grootste ontgoocheling overviel me in 1977 tijdens de finale van de Oost- vlaamse beker voor kadetten. Wij ver loren de ultieme wedstrijd tegen Baas rode, een ploeg die we dat jaar al tweemaal in de kompetitie hadden verslagen.» Je hebt ook al een resem oefenmeesters zien voorbijtrekken. Wie heeft op jou de beste indruk nagelaten? «Frans Van Driessche heeft me fysisch bijgeschoold. Jef Troch is mijn favoriete coach en Rony Veillefon lijkt me taktisch een kraan in het vak.» Nog andere sporten of hobby's? «Wielrennen kan me ook boeien. In de zomer volg ik soms ter plaatse, de exploten van naamgenoot Lucien, in de bergritten van de Ronde van Frank rijk. Lezen doe ik weinig; ik beperk me tot sportmagazines, maar moderne muziek hoor ik wel graag. Als ik dan toch even de tijd heb, help ik graag in de "Bristol".» (Dat laatste meent hij duidelijk niet. geloof ik) Wat lust je graag? «Spaghetti is mijn lievelingsgerecht en een hamburgerkraam, opgesteld bij die of gene gelegenheid, mag me altijd tot klant rekenen.» Noem eens een paar van je zwakke kanten. «Ik ben te éénhandig. Al de balbehan deling doe ik bijna uitsluitend met mijn rechterhand, maar door training ga ik nu proberen ook mijn linkerhand te betrekken bij het spel «Schrijf maar dat hij te weinig zelfver trouwen in zijn shot heeft, komt C. Schmitt tussenbeide Je pluspunten? «Mijn shot begint langzamerhand te verbeteren en ook fysisch ben ik tame lijk sterk.» (Dat hebben we deze zomer zelf kun nen vaststellen, want tijdens de voor seizoenstrainingen liep hij iedereen uit zijn kielzog) «En ondanks zijn éénhandigheid, verspeelt hij bijna geen bal», voegt D. De Neve er aan toe. Wie bewonder je het meest, op basketgebied wei te verstaan? «In Belgiè niemand, maar in Amerika is Isiah Thomas mijn grootste idool. De wijze waarop hij talrijke assits uit deelt, daar droom ik soms van.» Toekomstplannen? «Een volwaardige basisspeler van Okapi's eerste ploeg, hoop ik te wor den.» Kan Okapi zich nog redden? «Ja, als we in deze moeilijke sportieve en financiële tijden, allen aan het zelfde touw trekken, is nog niets verlo ren.» GS. Berger du Nord raapt gevallen steek op. Berger Du Nord is er in geslaagd, de spanning terug in het A.B.L.V. te brengen. Tot nu toe was St. Antoon ongeslagen leider. Eurowas had eve neens nog het maximum van punten, maar wel een match minder gespeeld Berger Du Nord verloor een paar weken terug van de leider, maar komt dankzij deze overwinning terug op de tweede plaats postvatten. Aanvankelijk hielden beide ploegen gelijke tred, 24-23 na één kwartier maar dan namen de bezoekers de fak kel over Vooral Podevijn (11 pt) en Van Keymeulen (9) waren de prijss- chutters bij de gasten. Walgraeve (12 pt) probeerde de bres nog ietwat te dichten. Rust 26-31. In de tweede periode kwam de thuisploeg opzetten, 51-50 na een kwartier. De aanwezigen zagen nu een span nende wedstrijd met wisselende spel- kansen aan beide zijden, 53 gelijk op 2 minuten van het einde. Een korf van P. De Smedt en een afgestraft balver lies van Van Cromphout werden Euro- was uiteindelijk fataal Punten: Eurowas; De Saedeleer 2, Steenhout 12. Walgraeve 16, Van Den Bulcke 8, Verbeken, Callebaut, Van Cromphout 13, De Wilde 4. Berger Du Nord; De Smedt 9, Huyle- broeck, Van Keymeulen 17, Sterck 2, Van Kersschaever 5, Heyvaert 8, Podevijn 20. Berger du Nord, winnaar van de topmatch tegen Eurowas (EvdM) In de beginfase gingen de Denderdames er keihard tegenaan. 6-16 na 9 minuten. De Scheldemeisjes replikeerden echter met zo'n vinnigheid, dat aan de rust alles te herdoen was. 23-24. Wojtal en Vincke bemoeiden zich nu met de zaak, zodat Somati in de 2e helft langzaam uitliep tot 5 punten voor sprong. K. De Moor liep in de 13e minuut echter een fatale 5e persoonlijke fout op en mocht naast echtgenoot-assitent- coach D. Temmerman gaan plaats nemen. Een fameuze handicap voor Somati. temeer omdat Rooselaer, De Rycke en Janssens moeilijk hun draai vonden. Toch had de ploeg nog genoeg maturiteit in huis om ook deze 2 punten mee te pikken. Punten Wojtal 17, Vincke 16, De Moor 8, Rooselaer 5, De Rycke 2, Naessens, Janssens. Volgende zondag komt Amicale Gent in de Denderleeuwse sporthal op be zoek. (GSX) Laatste minuten fataal The Tower is er in deze wedstrijd niet in geslaagd om de zegelijn door te trekken. De bezoekers hadden tot op heden, eveneens 8 punten verzameld, maar deze 2 krijgen zeker een bijzondere betekenis, aangezien ze verworven wer den op het veld van de rechtstreekse concurrent voor een ereplaats in de rangschikking. The Tower Coach De Wachter had verleden week, met succes, de jeugdige V.D. Brempt ingebracht, maar deze keer lukte de truc niet. Aanvankelijk bleef de strijd nochtans open zelf tot diep in de 2e helft (51 -48). Dan had The Tower schijn baar op zijn adem getrapt want de score evolueerde in één ruk naar 60-71Een verschil die de Aalstenaars niet meer konden goedmaken, integendeel Bazel liep nog verder uit. Topscoorders voor The TowerLenois 12, Ravijts 22, Goossens 12, V.D. Brempt 10, V.D. Borght 11 De eerstkomende opdracht is de stads derby Erembodegem-The Tower (18/ 11 -16 u.) (G.S.X.) Dubbelslag gelukt Vorige week waren de meisjes van Somati groot onrecht aangedaan. Door plaatsgebrek in deze krant werd het wedstrijdversiag niet afgedrukt. Daar om komen we in 't kort nog eens terug op deze confrontatie. In deze competitiewedstrijd kon Somati dankzij Vincke en Wojtal reeds van in de beginfase, de bovenhand nemen. Rust 46-28. In de tweede helft viel Naessens uit door een elleboog kwetsuur. K. De Moor nam toen de spelverdelerspositie over en bereikte Rooselaer een paar keren onder ring. De Limburgse meisjes probeerden dan met een presverde- diging, maar konden toch niet beletten dat de Denderleeuwse reserven goed standhielden en een mooie overwinning boekten. Punten Wojtal 21De Moor 6, Naes sens 2, Vincke 29, Anckaert, De Rycke 4, Janssens 2, Rooselaer 12, V.D. Spiegel. De Saedeleer. In t Kasteeltje te Hofstadé was er duivenshow. Hier de voorzitter, dhr. Coppens. met één van zijn duiven. BBC Eurowas, eervol verliezer tegen Berger du Nord (EvdM) INTERIEURVERZORGING VAT )EN Steenweg op Ninove 6, B 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.86.45 MEUBEL-KEUKEN- BADARCHITECTUUR MHl 3Ï3S

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12