Aalstem Geneesheren willen meewerken aan sanering van hospitaal Jansegers Sport-, jeugd en vrije tijd krijgt haar deel van investeringen ^0*HO cyBN kantoormachines A.A. VERHOEVEN IER-HERSTEL BELEGGINGEN Frans Jansegers VERZEKERIN GEN Frans Jansegers BOEKHOUDING Frans Jansegers Nieuwe Gazet van Aalst 16 november 1984 3 Estafette personenalarm Vraag inlichtingen bij kantoormachines kantoorinrichting Groot- en kleinhandel Arbeidsstraat 31 9300 AALST 053/78 47 54 vér Nikodeimes Dad hem ek verleide weik mier as iene kier gezeid, as 't te pas kwamp oever Sintjemèrten. Allei. pakt den almenak en ziet er op: ge vindtj wel nog den naom va Sintjemèrten. mor vindje gè nog den naom van Sintjerkloois? Nieg hein. Den dienen es al joren zè kroent jen afgepakt en stoot op den dop. Ingeleiverd En wajjer, hier ba ons. wajjer zitten nog meh den ienegen en den échten, den onvervalsten kindjervrindj. Mèrten Ge wetj wel hein, den dienen die aal die poypen kroygt... Mor van den andere kant zén ze va serrewoerdeg beizeg meh ghiel da spel te verbroddelen - en booiten da z'op 'n ander nog van Kloois spreiken, beginne ze den diene zenne knecht oeik nog on onze Mèrten te koppelen. Zeer ni zee Meh aal heer Pieten, zwèrte of witte of koleiregeivers, 't kaan meh ni schillen, mor die 'n hemmen hier gien affeeres! Sintjemèrten 'n hooi mor iene knecht en da was Nikodeimes! En domei amen en ooitEn aal dad anders zeit, es nen afvallegord Zé, 'k weit nog hein, as ek nog eh ghiel klei maneken was, 'k gink nor de kakschoel en op ne zeikeren dag. ja, meh Sintjemèrten, zat ek dor braaf (want ik hem aal ze leven 'n braaf kindj geweistj en aal meh ne kier wird erd dor azoei noyg op 't gelas van de veinsters geklopt. De kinjeren snokten allemol heer kopken om... en wa zaoge-men dorNen dikke witte kop. meh azu 'n soert hoed op gelèk as de Paas, 'n dikke witte moestasj en ne watten boord. En doneivest, eh klein maoger zwèrt smoelken. meh nen berei- alpein op - En d'iffra vaveiren on 't bord, zoy: dat is nu Sint-Maarten en Nikodemus... Echt woor. 't scholt ni veil of'k hooi ghiel men broeksken, de kinjeren 'n dreigen in dienen toyd nog gien pampers hein. volgedodderd. pier van 't verschieten. Mor aal meh ne kier hoeirden men dor azoei eh gekroak en ne ploef... en Sintjemerten en Nikodeimes woren schiebesAs 't speiltoyd was, loyn der dor eh staopelken kapotte appelsingbakskes. "k Hem mor joren noding oniengeknupt dat die veinsters vier délpers hoeiger loyn as ons klasken en dat die appelsingbakskes dor vandoeng woren ver meh here kop tot oon 't onderste veinsterken kennen te kommen, 'k Ben oeik, lank noding. te weite gekommen dad iffra Bertha dienen dag ne witten boord hooi... en ien van de kooisvraan heid 'n ghiel weik gemank... Mor doroon ziede da Nikodeimes hier ba ons al van oever joren meh Sintjemèrten meikwamp hein. En denne Piet. dad es erzats, dad es brol en bedriegeroy - en door 'n moen ek ni va weiten. Doboyvraog het on Sintjemerten zelf hein. Mor ja, de sikkeleer es al doeid van in 't joor 397. Wie da Nikodeimes oygentlèk was? Ja. naa vraogde meh oeik iet hein. 'k Hem da probeiren ooit te vissen mor ghiel veir 'n ben ek ni gerokt, 't Ienegste da'k weit dad es dat da ne joed was, ten nog ne farizejjer en dat 'n hoy, tegoor meh Jef van Arithmathea. Zjiezeken in zè graf geleid heit... Worom da ze door ten foytelèk ne zwèrten va gemokt hemmen, doe meh naa doeid En worom dat 'n attoyd ne zak op zen schavers hooi? 'k Weit allien dat 'n hoy ne groeite zak meh mirre en aloë meigebrocht hooi ver Zjiezeken te balsemen. Mor door 'n kennen de kinjeren den dag va vandaog niet meh flikken' hein? In elk geval, vi van Nikodeimes en weg meh aal de Pieten, geloyk va welk koleir! 't Er zen der zelfs aal die Piet hoeiten (en dad oeik weiten) en die heren naom veranderd hemmen in Ken Looistert mor insj nor Radio Vroy Olsjt (103.7) en ge zetj kenne volgen... PETJEN bespeelbaar te maken, wordt de aan koop van materiaal voorzien om twee terreinen te draineren (prijs 150.000 fr.). Rond drie terreinen zal een afsluiting worden geplaatst (prijs280.000 fr.) terwijl de aanleg van een nieuw voet balterrein achter de sportschuur «Den- derdal» te Erembodegem wordt verder gezet (prijs 150.000 fr.). In het sanitair gebouw van het Osbroek- sportcentrum wordt de verwarmings installatie aangepast, zodat er bij een maximale bezetting van de kleedkamers nog steeds voldoende warm water zal zijn, wat vroeger niet het geval was (raming 2 miljoen). Door het wegvallen van het kaatsterrein aan het Astridpark zal een nieuw ge schikter terrein aangelegd worden op het Volksplein. Ook te Herdersem wordt de aanleg van een kaatsterrein voorzien. Deze twee werken worden samen ge schat op 400.000 fr. Om de buitengewone begroting volledig te omvatten dient tot slot nog vermeld dat er een bedrag van 500.000 fr. ingeschre ven werd als saldo van het ereloon voor het ontwerp van de eerste fase van de zittribune van de Eendracht. (MP) De geneesheren-specialisten van het Aalsters OCMW-ziekenhuis be seffen meer dan wie ook dat een sanering van het budget van dit ziekenhuis meer dan ooit noodzakelijk is. Daarom werden reeds een aantal maatregelen getroffen, en staan nog andere op het programma, maar zij wensen ook dat het OCMW-bestuur zelf inspanningen levert, zowel op het vlak van de personeelsuitgaven als op het vlak van de investeringen. Op dit ogenblik voorziet het kader 56 betrekkingen, waarvan zes dubbele. Hiervan zijn er 19 geneesheren be noemd en 22 aangeworven met een aannemingskontrakt. Op zes maanden tijd werden een viertal geneesheren nieuw aangeworven, die full-time in. dienstverband zijn. Anderzijds staan er nog 9 betrekkingen open. Opvallend is dat ook op dit vlak, volgens de heer A.E. Bogaert «het doembeeld van de politieke intrige de kop opsteekt». Inzake de cumuls werd de toestand al enigszins verbeterd de jongste jaren. Er zouden nog een 10-tal geneesheren zijn, waaronder 4 ouderen, die nu nog kumu- leren. Wat de geneesheren-diensthoofden be treft zijn er in het hospitaal van Aalst vijf door de wet erkende diensten. Het zijn juist deze diensten die geen diensthoofd hebben, maar de toestand schijnt zich wel stilaan te regulariseren. Ook op het vlak van de konsultaties is er de jongste tijd een zeer opmerkelijke vooruitgang. De OCMW-raad zelf dringt aan op een nog groter verhoging, maar daartegenover wijzen de geneesheren op de sterk verouderde medische infra- struktuur. Op een aantal diensten wer den wel investeringen gedaan. De heer Bogaert wees op zijn perskonferentie ook op het geringe kontakt dat er is tussen de OCMW-raad zelf en de Medi sche Raad. Deze laatste heeft trouwens geen vertegenwoordiger in de OCMW- raad. Men is dus nog ver verwijderd van het in de toekomst voorziene mede- beneer van de geneesheren. Ook aan de permanentjes van de ge neesheren in het hospitaal wordt ge werkt. Weldra zal er dus steeds een geneesheer op elke dienst aanwezig zijn. Een van de grote problemen op dit ogenblik is het statuut van de genees heren. Volgens de RMZ zijn zij per soneelsleden met een bediendenstatuut, betaald op basis van honorering. Hier door zou het OCMW jaarlijks miljoenen sociale bijdragen op hun loon moeten betalen. Volgens het OCMW zelf zijn zij echter geen personeelsleden, maar beoefe naars van een vrij beroep. Deze diskus- sie blijft maar verder duren tot wanneer er eindelijk een duidelijk standpunt zal geformuleerd worden. Wat het probleem van de centrale inning betreft is op dit ogenblik een experiment gaande met de dienst orthopedie, waar bij het OCMW overgaat tot de centrale inning via de geautomatiseerde boek houding van het ziekenhuis. Dit systeem biedt tal van voordelen, en zal misschien wel uitgebreid worden tot andere dien sten. (MP) Heel wat gedecoreerd op het Viergekroondenfeest van de bouwondernemers. Dhr. Peynsaert werd er benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde. animatie binnen de Aalsterse klubhuis- jes. Sport Twee projekten. die ingeschreven waren in de begroting 1984 worden voor verde re afwerking opnieuw opgenomen in de begroting 1985. Er is eerst en vooral de nieuwe atletiekpiste in de Osbroek. Bij deze piste hoort de nodige sanitaire infrastruktuur. Het bestaande gebouw wordt behouden maar de inrichting moet volledig ver nieuwd worden. Hiervoor is een bedrag voorzien van 600.000 fr. in de buiten gewone begroting. Vervolgens is er de sporthal Ten Rozen waar een nieuwe sportvloer zal aange bracht worden. Dit werk werd voorzien in 1984, maar niet uitgevoerd. Verder wor den nog aanpassingswerken aan dak en wanden gepland om de zaal beter te isoleren (raming 250.000 fr.). Om de stedelijke voetbalterreinen beter Eén adres: Pontweg 57 HERDERSEM 053/77 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053/77 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053177 51 34 Zowel in de gewone als in de buitengewone begroting 1985 krijgt schepen Bourlon zijn deel van het budget voor de departementen, die hij beheert. In de gewone begroting van de Jeugddienst worden aldus bijkomende werkingskosten voorzien voor een aantal manifestaties in het kader van het Internationaal Jaar van de Jeugd 1985. Op 1 februari is er de openingsavond, op 2 maart het Jeugdkolloquium, op 7 september de Jeugdhappening en van 19 tot 28 oktober zal er een Jeugdbeurs plaatsgrijpen. Oplossing vorige week Iemand zèn saas geiven Voor het vervoer van het kampmateriaal van jeugdbewegingen zal een nieuwe vrachtwagen aangekocht worden, die naar wij konden achterhalen 2.170.000 fr. zal kosten Verder wordt 800.000 fr. voorzien voor aankoop van nieuwe speeltuigen en 200.000 fr. voor erelonen op het ontwerp van het speelplein Har ding te Herdersem. Wat de dienst Vrije Tijd betreft, zijn bijkomende werkingskosten opgenomen voor de organisatie van de «Week van de Vrijetijdsbesteding, die zal plaatshebben van 10 tot en met 28 april 1985. Ook aan de kaarthuisjes wordt gedacht meubilair wordt aldus voorzien voor het nieuw klubhuisje voor bejaarden aan Ten Rozen. Tenslotte wordt ook een budget voorzien met het oog op een aktieve de universele bouwplaat, brandwerend, isolerend binnenafbouw-platen door en door vezelversterkt De vooruitgang in PT1 >0 de droge binnen-afbouw

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3