Burgerlijke stand De Swaef Het Reklaamblad ™a Starten Stad wil 17 wagens aankopen voor meer dan 19 miljoen S.B. MEDICAL EQUIPMENT Scholen volgend jaar duchtig onder handen genomen DES ARCADES Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... Begrafenissen Crematies Hotel-restaurant-café (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt Wij verhuisden Geraardsbergsestraat 41 9300 AALST 053177 7124— 78 33 16 Verband, kleine medische apparatuur, bloeddruk meters, W.C.-stoelen, rolstoelen, krukken, bed den. Open van 8u.30 tot 12 en van 13u.30 tot 17 uur. LENINGEN Frans Jansegers TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROGANTE- ROMMELBEURS te AALST in de KEIZERSHALLEN zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Info: 056/70 10 57 Wasserij hospitaal vernieuwd 4 Nieuwe Gazet van Aalst 16 november 1984 Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 29-9 tot en met 3-! -1984 Joyce Verbestel. Kantonstraat 45, Nieuwerkerken; Pieter Coppin, Kluizenstraat 16, Erembodegem; Stijn Dooms, Goudbloemstraat 20; Jo Doorns, Goudbloemstraat 20, Aalst; Sander Vanmol, Bredestraat 32, Erembodegem; Steven Limpens, Koolstraat 123, bus 2, Aalst; Ben De Smet, Brusselsesteenweg 146, Aalst; Evy Schoukens, Koolstraat 151, Aalst; Michael Sleeuwagen, Kruisstraat 51, Aalst; Matthis Van Gysegem. Acaciastraat 31, Aalst; Kristel De Block, Kapittelstraat 18. Moorsel; Liesbeth Hendrickx. Steenweg op Dendermonde 13. Hofstade. Huwelijksafkondigingen op 4 november 1984 Pascal Wigy. Weverijstraat 27, bus 2, Aalst, met Patricia Osselaer, Bieststraat 31, Hofstade; William Wauters, De Vilanderstraat 32, Aalst, met Vera Van Moorter, Watermolenstraat 54. Lede; Richard Baeyens, Egemtstraat 58. Bambrugge met Brigitte Van den Wyngaert. Koolstraat 12. Aalst; Patrick Lievens, Kleine Rijstraat 16. Denderwindeke. met Marie- Rosc De Bock. Hoogstraat 82A. Hofstade; Gaston Roelandt. Stationsstraat 8, Haaltert. met Carla De Boeck. Verbindingstraat 37, Erembodegem; Peter Van Royen, Gerstenbaan 73. Aalst, met Brigitte Strick, Maanstraat 36, Aalst; Dirk Van der Veken. Klaarhaagstraat 17, Meldert. met Sonja Aelbrecht, Binnenstraat 295. Aalst; Piet Geeroms, Geraardsbergsestraat 54. Aalst, met Inge Van den Borre. Vakschoolstraat 58. Aalst; Peter Boelens, Parklaan 195, Aalst, met Katharina Van Hyfte. Drabstraat II. Gent. Overlijdens binnen de stad Aalst vanaf 29-10 tot en niet 3-11-1984 René D'Haeseleer. gepens., 78 jLaarstraat 4B. Nieuwerkerken. wed. van Helen Evans; Seraphien Van Haudenhove. gepens.. 75 j.. Stijn Streuvelsstraat 1. Erembodegem, echtg. van Joanna Heyvaert; Viviana Geeroms, zonder beroep, 55 j.. Molenstraat 75. Aalst, echtgesch. van Maurice Van Laecke. echtg. van Jozef Matthijs; Hector Fransaert. 71 j.. gepens.. Werf 6, Aalst, echtg. van Maria De Wolf; August De Preter. gepens.. 73 j.. Erembodegemstraat 4. Aalst. wed. van Simonne Dcwyngaerd; Philemon Roelant. gepens., 75 j.. Spinnerstraat 18. Aalst, echtg. van Maria Guns. Hoek Gentsesteenweg Welvaartstraat AAI ST Tel. 053/21 48 54 053/70 31 00 Stationsplein 8, Aalst S 053/77 32 96 Restaurant open van 11 uur tot Zondag gesloten. Specialiteitscampis, paling. Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTUN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Volgens een persbericht van het stadsbestuur zelf wil men in 1985 enkele «oude en versleten voertuigen en ander rollend materieel» vervangen. Als men echter de begroting meer gedetailleerd bestudeert, ontdekt men in buitengewone begroting heel wat posten die betrekking hebben op nieuwe voertuigen. Vrijdag 16 november - Feestzaal stadhuis, Grote Markt19.30 u. «Diabetes en het zenuwstelsel» door Dr. Roland Demaeseneer, internist - toegang vrij; org. Belgische vereniging voor Suikerzieken i.s.m. het Stadsbe stuur. - Lokaal WTC Den Blok; café 't Hoeksken, Spinnerstr. 22 20 u. dia-avond over de winteraktiviteiten 83-84 en de wielertoe risten tijdens het laatste seizoen; ingang vrij, iedereen welkom, zaterdag 17 november - Netwerk: 15 u. La compagnie de la Casquette met «Nanie Croche et Ie Schlack», spel zonder woorden voor kinderen van 3-8 jaar. - Zaal Hrito, Welvaartstraat 70 11e ver kiezing van Prins Carnaval van Oost- Vlaanderen; org AKV De Gaa Lowies - Parochiale feestzaal, Moorselbaan 128 20 u. 5e grote wijn- en kaasavond. - H. Hartkring, Dr. De Moorstraat Zo wordt 650.000 fr. voorzien voor de aankoop van een personenwagen. De aankoop van een bestelwagen met ge sloten kabine en groot volume zal 800.000 fr. vergen. Een lichte bestel wagen mag 240.000 fr. kosten, maar een vrachtwagen met containersysteem zal een lening vergen van 3,5 miljoen waarvoor de stad hoopt 3,15 miljoen subsidies te kunnen ontvangen. Een combi-dienstvoertuig met radio en alarminstallatie zal 700.000 fr. kosten en een gewone personenwagen met radio 500.000 fr. Blijkbaar betreft het hier nieuwe wagens voor de politie want in hetzelfde hoofdstuk is eveneens een uitgave van 250.000 fr. voorzien voor de aankoop van een motorrijwiel met alarm installatie. Nog een ander niet nader genoemd voertuig zal 240.000 fr. kosten, terwijl dezelfde uitgave voorzien werd voor een lichte bestelwagen. Voor twee andere bestelwagens met dubbele kabine en kipbak 1,7 miljoen ingeschreven werd. De aankoop van een vrachtwagen met dubbele kabine, gesloten en met hefplat- form wordt geschat op 2.170.000 fr. En de lijst gaat verder met de aankoop Eén adres Pont weg 57 HERDERSEM 053177 51 34 «Peegie» door Nieuw Leven - Netwerk 21 u «Netwerk fuift» met op treden van Briljantien - Stadsschouwburg 20 u. «Tot 't nut van 't algemeen van Walter Van Den Broeck door Ste. Barbara Arbeid en Kunst - Mikisclub DDR-avond - De Klup, Zonnestraat20 u. bal, bar, bodega zondag 18 november - Marcelinoclub, Kapucijnenlaanfilm «Samson en Dalila», deuren 14 u., einde rond ong. 16.30 u. - H. Hartkring, Dr. De Moorstraat «Peegie» door Nieuw Leven - Stadsschouwburg 20 u. «Tot 't nut van 't algemeen» door Ste Barbara Arbeid en Kunst. maandag 19 november - Stadsschouwburg 20 u. «Tot 't nut van 't algemeen» door Ste Barbara Arbeid en Kunst - Feestzaal Generale Bankmaatschappij, Nieuwstraat 20 20 u. Opera- en belcanto avond; org. Willemsfonds, afdeling Aalst, woensdag 21 november - 't Apostelken 20 u. «Uit de paro- chieregisters halen wat er in steekt» door de heer Albert Clabots, erevoor zitter WF-Aalst; org Vlaamse Vereniging voor Familiekunde Aalst. Donderdag 22 november - Palace, Schoolstraat: 20.15 u. film «Prince of the city» van Sidney Lumet. org. KFL Aalst van een bestelwagen met dubbele kabine en open laadbak wat een uitgave zal vergen van 850.000 fr. Twee lichte bestelwagens voor een andere dienst zullen samen maar 240.000 fr. vergen, maar de uitgave voor de aan koop van een reinigingswagen voor het Nadat van verschillende zijden jarenlang gepleit werd voor de afbraak van de eigen OCMW-wasserij in het ziekenhuis, is men nu een gans andere weg in geslagen. Nochtans werd zelfs in 1983 nog toegegeven dat de jaarlijkse kost van zowat 24 miljoen niet langer kon behou den worden. Men was verplicht met verlies te werken en de infrastruktuur was meer dan verouderd. Onder druk van vakbonden en politiek werd de afbouw van de wasserij afgestapt en is men overgegaan tot behoud van het overtollig personeels bestand en het doen van een bijkomende investering van ongeveer 7 miljoen. Deze investering zou afgeschreven wor den op 10 jaar en de kosten zouden kunnen gedrukt worden met een omzet van ongeveer 270 Ton te wassen linnen per jaar. De bewering dat de precaire toestand groot huisvuil wordt dan weer geraamd op 6 miljoen. Bij dezelfde post vonden wij nog 850.000 fr. in de buitengewone begroting voor een bestelwagen met dubbele kabine en kipbakkensysteem. Of al deze cijfers niet voldoende zijn vermelden wij tot slot dat er nog twee andere uitgaveposten onder dezelfde hoofding kunnen geklasseerd worden, met name 500.000 fr. voor materieel voor grote herstellingen aan wagens en één zelfde bedrag voor grote herstellings werken aan reinigingswagens. (MP) van de interkommunale wasserij V.O.V. die virtueel failliet is, doorslaggevend is geweest noemt André-Emiel Bogaert een drogreden. Hij twijfelt trouwens aan de vooropgestelde rendabiliteit van deze dienst. Inzake het VOV. waar ook heel wat ziekenhuis linnen wordt verwerkt, werd vernomen dat dit er overnamebespre kingen gevoerd worden met een west- vlaamse privé-firma. Enerzijds neemt het OCMW een definitieve beslissing voor zware investeringen in de eigen wasserij, anderzijds neemt men deel aan be sprekingen voor de redding van de inter kommunale. Hierbij dient eraan herin nerd dat de stad Aalst zich formeel mede borg heeft gesteld voor de eventuele verliezen van de interkommunale. zodat het behoud van de eigen wasserij de kans vergroot dat de stad Aalst ten dele zal moeten opdraaien voor bijkomende verliezen van het V.O V (MP) Rekening houdend met het feit dat reeds verschillende dienstjaren op de buitengewone begroting geen kredieten voor onderwijs werden inge schreven, en dat op de gewone begroting per jaar 25 werd ingeleverd, en vooral rekening houdend met de werkelijk ontstane behoeften, worden de werkingskosten van het stedelijk onderwijs in de begroting 1985 verhoogd. Door het toepassen van de program- matie, rationalisatie en het lestijden- pakket in het basis onderwijs zijn er in het kleuter- en lager onderwijs klassen bij gekomen. Voor die klassen wordt een minimale uitrusting voorzien. Versleten meubilair en materialen zullen worden vervangen in 1985. Ook voor het groot aantal leerlingen in de sociaal-kulturele sektor van het kunstonderwijs worden nieuwe materialen en instrumenten aan gekocht. Een klein bedrag is ook voor zien voor recyclages en andere bijscho lingen van de leerkrachten. Hiervoor wordt een beroep gedaan op het Ver nieuwd Lager Onderwijs-regionaal be geleidingsteam, op de diocesane en kan tonale inspektie en op externe deskun digen. Volgens een persbericht dat de stad verstuurde worden in de ver schillende stadsscholen ook noodzake lijke aanpassings- en verbeteringswer- ken uitgevoerd. Uit het verslag van de verschillende rijksinspekteurs blijkt dat al deze investeringen een dringende nood zaak vormen. Investeringen Als wij de buitengewone begroting nader onder de loep nemen, zien wij dat een bedrag ingeschreven werd van 2,4 mil joen voor het oprichten van een poly valent gebouw, stookplaats en centrale verwarming in de school Tinnenhoek te Moorsel Hier hoopt de stad Aalst wel op 800.000 fr. subsidies. De tweede fase voor het aansluiten van de stoomleiding in de stadsschool aan de Binnenstraat zou 1,5 miljoen vergen, terwijl de tweede fase van de verwar mingsinstallatie zelf 1,25 miljoen zal vragen. De werken aan daken en kroon lijsten van verschillende scholen worden geraamd op 2.650.000 fr. Ook de stads diensten zelf zullen werken aan een aantal scholen. Voor aankoop van ma terialen hiervoor wordt aldus 1.150.000 fr. ingeschreven in de begroting. In de Akademie voor Schone Kunsten in de Nieuwbeekstraat worden de zolders ingericht wat 2,5 miljoen investeringen zal vragen. Een lening van 1 miljoen zal noodzakelijk zijn voor werken aan het gebouw van de akademie voor muziek, ballet en theater. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4