iéK i|9 Film JM Mag ik nog een streekgerecht, a.u.b. Smullen Smullen Smullen Smullen Smullen Ristorante Dl ROMA DA BRUNO Up with people voor het eerst in Aalst li™ Restaurant TORENHOF Nieuwe Gazet van Aalst 16 november 1984 9 iK in eet graag streekgerechtene gent OF BRUSSEL OF 2O... Olifantastisch TWEEDAAGSE GRANDIOZE ANTIEK-, BROCANTE- ROMMELBEURS te AALST in de KEIZERSHALLEN zaterdag 17 en zondag 18 november 1984 telkens van 9 tot 18 uur. Info: 056/7010 57 Kerstavondmenu: 980 fr. Aperitief Krabcocktail of garnalencocktail Toast anagni Italiaanse groentesoep Kalkoenrollade a la bourgoise of filet pure speciale IJsroom of kaas Koffie Keizerlijk Plein 22A AALST Oudejaarsavondmenu: 1.050 fr. Aperitief Anti pasta Italien of krabcocktail Gegratineerde zeevruchten Americano Italiaanse soep Lamsbout op zijn Romeins of Filet pure speciale IJsroom of kaas Koffie Dienst B.T.W. inbegrepen. _n Q_ Menu is niet verplicht. 70 3® öb Dienst en BTW inbegrepen. Menu is niet verplicht. In de restaurant-bijlage die Knack-Weekend vorige week publiceerde, drukte men per provincie een lijstje met streekgerechten af. Bij de Oostvlaamse streekgerechten was welgeteld één Aalsterse specialiteit te bespeuren. Nochtans kan het land van Aalst bogen op talloze andere voor de streek typische gerechten. Maar je moet ze onophoudelijk blijven promoten. Het volstaat niet om l of ander gerecht boven de doopvont te houden en dan te wachten op wat gaat komen. Men moet net zolang ruchtbaarheid blijven geven aan het produkt totdat men de stad er automatisch mee Je zou al roze olifantjes moeten zien om de nieuwe programmaties in de commerciële biosketens denderend te noemen. Bepaalde onder hen zijn zelfs te vergelijken met die «Dender», qua kwaliteit, maar kom. Geen roze, geen grijze olifanten deze week, maar wel «een olifantman» in de vertoning van JH Terlinden «The elephant man»... Londen, 1884, Dr. Frederic Treves, een chirurg aan het Londen Hospital, is diep ontroerd wanneer hij op een kermis de «freak Show» bezoekt en daar de «Ver schrikkelijke Olifant Man» tentoonge- Jan Jeliestraat 38 AALST Kerstfeestmenu Nieuwjaarsmenu Tel. 053121 10 52 1.750 fr. 1.750 fr. BTW 17 en 16 dienst inbegr. BTW 1 7 en 16 dienst inbegr. Aperitief Aperitief TAITINGER TAITINGER Eetmalen af te halen Kreeftcocktail Kreeftcocktail in ons restaurant of of (750 fr. per persoon) 6 oesters 6 oesters Roomsoep Angello Roomsoep St.-Silvestre 1/2 kreeft (verse) in schoonzicht Zeetongfilets Turbotin met Gerookte forel «Raiefort» Mac-Arthur witte Muskaatdruiven Verse ganzeleverpastei Kalkoen Perigourdin Faisant Brabanpon met schildpaddengelei Sorbet met Champagne Sorbet met Champagne kipperoomsoep TAITINGER TAITINGER Mokka Mokka Fazant Brabanconne Versnaperingen met Versnaperingen met Kalkoenfilets Figeac Everzwijn Grand Veneur Mandarine Napoleon Mandarine Napoleon associeert - een goed voorbeeld vormen de mattetaarten die rotsvast gelieerd zijn met Geraardsbergen. De plaatselijke specialiteiten moeten een bredere bekendheid krijgen naar buiten uit. Waarom dan niet eens een gastronomisch Aalsters weekend georganiseerd? Men heeft er weinig bij te verliezen. Te winnen des meer. Enkele gastronomische ambassa deurs bijvoorbeeld. steld ziet. Treves betaalt de «eigenaar», Bytes, om diens attraktie te mogen onderzoeken en verneemt dat deze een 21-jarige Engelsman. John Merrick is. Om deze «olifantman» een menswaardi ger bestaan te gevenbesluit Treves hem een kamer in het Londen Hospital toe te wijzen, zeer tegen de zin van Bytes in. Daar ontpopt Merrick zich als een hoogst intelligent en gevoelig mens. Gelijktijdig aan ontdekt ook de Londonse mgn society deze misvormde man als een middel om de publieke belanstelling te komen (meer dan om hem als mens te leren kennen)en Treves vraagt zich af of hij John Merrick niet opnieuw tot een kermisattraktie heeft gemaakt... Wan neer Bytes opnieuw op de proppen komt. loopt het slecht af... In een poging om «als normale mens» in te slapen, zal hij sterven... Treves ziet in dat de «mon sterman» waarvan hij ooit hoopte dat hij geestelijk te idioot zou zijn om zijn toestand te vatten, hem heel wat heeft bijgebracht op gebied van vriendschap en gevoelens. «The elephant man» is een film van David Lynch naar een waar gebeurd gegeven, beschreven in een twee boe ken over een fenomeen dat werkelijk ooit onder de hoede van dr. Frederic Treves werd genomen. Het was een jongeman die leed aan multiple neurofibromatosis, een nog steeds ongeneeslijke ziekte, waarbij de weefselcellen zich ongecon- Op 20 november treedt een groep studenten van UP WITH PEOPLE op in de sporthal «OKAPI» om 20 uur. Degenen die dit topspektakel wensen mee te maken zullen zich moeten haasten om een toegangsetiket te kopen bij de voorverkopers. UP WITH PEOPLE is een spetterend totaalspektakel gebracht door een hon derdtal uitvoerders. De totaliteit is opge bouwd door jonge mensen, studenten uit 20 landen die samengebracht werden, samen werken om zeer hoogstaande shows uit te werken. Het spektakel dat ze brengen is zoals het gezelschap in ternationaal. Er zijn dansen en liederen van de verschillende landen, een robot show die o. a erg geapprecieerd wordt door kinderen, een medley met hits van de vijftiger jaren tot heden en niet te troleerd en overmatig plus onregelmatig gaan vermenigvuldigen. Daardoor kreeg John Merrick een werkelijk afzichtelijk vervormd «olifantenhoofd» en een totaal scheefgegroeid lichaam. Hij draagt in de film eerst een kap, om de voorbijgangers niet te laten schrikken, maar eens je hem dan in «vol ornaat» ziet, raak je eraan gewend, en begin je onherroepelijk sym pathie voor te voelen. Een film die zo'n gevoel in je kan loswrikken voor zoiets lelijks, dat is een meesterwerk. Te be kijken op vrijdag 23 november... Programmatie JH Terlinden «The elephant man», op vr 23 nov. 20 u. Feestpaleis 1«Rush» (KT)de affiche laat een «Rambo»-afkooksel of -afkijksel ver moeden. 2 «Indiana Jones and the temple of Doom» (KT) in extra-times... 3. «Supergirl» (KT)Aalst bljkt niet te buigen voor de supergrillen van deze heldin met een S op de borst geboren. Palace 1«Mad Mission 3» (KT)de titel lijkt verdacht op «Mad Max», dus zal het wel niets met missionarissen te maken hebben. Mat 2 «Once upon a time in America, deel 2» (KMT)schitterende gansterthriller van Sergio Leone, helaas enkel zinvol voor wie ook deel één genoot (én betaalde). 3. «Police Academy» (KT)puberkolder rond de flikkenopleiding. Ook gespon sord door «Flic» Kon beter... 4. «Vives les femmes» (KT)satirisch- cynische komedie, met dialogen van de in '83 overleden cartoontekenaar Reiser. Naar verluidt boven de middenmaat van de aktuele Franse kluchten. vergeten de reeks liederen met een vredesboodschap. De show die ze brengen is totaal nieuw. De vertaling van de liederen kan men lezen op scherm. Daar zal misschien weinig tijd voor zijn aangezien aktief medeleven verwacht wordt in deze unie ke totaalshow. Tijdens ons bezoek aan Tom en Sofia, de studenten die plaatselijk voor de promo tie moeten zorgen samen met Mike, wilden we natuurlijk vernemen wat hun indrukken waren over Aalst. Hun grootste probleem hadden zij om Aalst te bereiken. Zij kwamen van De nemarken en hadden een nauwgetimede treinreis te maken. Met een paar ver tragingen van treinen en enkele gemiste overstappen liep een en ander wat in de war. Eens in Aalst gekomen liep alles vlot. Ze werden overal zeer vriendelijk ontvangen. Ik moet er hier wel bij vertellen dat een grote hoop voorberei dend werd verricht werd door Eric Van Cauwenberghe, de public relationsman van de krant «Het Volk» dat sinds jaren zorgt voor de organisatie van die op tredens in Vlaanderen althans wat het administratieve gedeelte betreft. Tom, Mike en Sofia werken erg efficient. Dat is ook wel nodig Ze hebben immers de medewerking nodig van zeer vele mensen. We denken hier aan de meer dan honderd gastgezinnen die allen ge durende drie dagen hun uiterste best doen om het hun qasten zo komfortabel mogelijk te maken en te zorgen voor zeer lekker eten (soms overdreven feestma len maar ja «it happens once in a lifetime». We denken ook aan het St- Jozefscollege dat zijn kleedkamers ter beschikking stelt en verder het stads bestuur dat ook zijn beste beentje zal willen bijzetten aldus de belofte van de burgemeester. Toen ik aan het promotieteam vroeg of ze in Aalst al eens op stap geweest waren om bijvoorbeeld de smakelijke biersoor ten te proeven die men in onze cafés kan kopen was het antwoord negatief. Tom is allergisch voor bier en Sofia is anti- alkoholiste. Het was hun wel al opge vallen dat er veel cafés waren en boven dien dat er vrij veel mensen cafés bezochten. Wat ze wel apprecieerden waren onze fritten. Uit Aalst zijn er op dit ogenblik geen studenten die deelnemen aan UP WITH PEOPLE. Er zijn trouwens slechts 2 Vlamingen die meewerken namelijk Pat sy Ceulemans uit Ekeren en Kurt Neyens uit Herentals. Voor de rest zijn er deelnemers uit Zweden, Ierland, Finland, Duitsland, Maleisië. El Salvador. V.S.A., Mexico, Canada, Noorwegen. Costa Rica, Span je, Engeland, Griekenland, Denemarken, Nederland, Panama, Nieuw Zeeland en Zwitserland. Om te besluiten geef ik hierna nog de voorverkoopadressen. Dat kan belang rijk zijn om er bij te zijn op 20 november. - Boekhandel Het Volks, Zoutstraat 10, Aalst - De Kruidentuin, Molenstraat 65, Aalst Boekhandel Simal, Pontstraat 4, Aalst - Boekhandel Story. Keppestraat 8, Erembodegem - Boekhandel Van Cauter, Molenstraat 15, Moorsel

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9