GEEN CROSSCUP, MAAR WEL TWEE VELDLOPEN DE VLAAMSE ZWEMWEEK FLINK NAT Eendrachtjeugd domineert te Haaltert Winst en verlies voor Kangoeroes KOOP IN EIGEN STREEK. 10 Nieuwe Gazet van Aalst 30 november 1984 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst SERGANT w LENINGEN Frans Jansegers Veldloop Denderhoutem van dorpsruzie tot rechtszaak Sinds onder impuls van onder andere het BOIC (olympisch comité) en de atletiekfederatie een «crosscup» op touw gezet werd, was de veldloop van Denderhoutem opgenomen en dit met belangrijke geldprijzen begiftigde regelmatigheidscriterium. Voor 1984 zal de zaak een totaal andere wending nemen Denderhoutem is géén crosscupgemeente meer, maar op 9 december zullen wel 2 veldlopen georganiseerd worden. Een ervan gaat door in samenwerking met Eendracht Aalst. Een bijna ongeloofwaardige toestand, maar in Denderhoutem denken ze daar duidelijk anders over. Samengevat brengen wij U het verhaal van een dorpsruzie die uitgegroeid is tot een rechtszaak. Beurtrol De «Grote Prijs Willy Raes» te Dender houtem zou dit jaar zijn tiende uitgave kennen te Denderhoutem. Deze wed strijd, oorspronkelijk één van de vele provinciale crossen, was al na enkele jaren uitgegroeid tot één van de belang rijkste internationale veldlopen in België. De Europese veldlooptop en zelfs wereldrecordhouder Rono was te gast te Denderhoutem. De wedstrijd die inge richt werd door een lokale kern ging beurtelings onder de auspiciën van ZOVA en AC Eendracht Aalst door. Toen de «Crosscup» in 1982 voor het eerst op touw werd gezet was Dender houtem onmiddellijk akkoord mee in de dans te springen. Willy Raes bracht het zelfs tot voorzitter van het crosscupcomité. Op 9 december a.s. zou opnieuw in samenwerking met Eendracht Aalst een crosscupwedstrijd georganiseerd wor den. Tal van factoren zorgden er echter voor dat dit niet het geval zal zijn. In de beste omstandigheden is Een dracht opnieuw verantwoordelijk voor een gewone veldloop zoals er wekelijks zoveel zijn. Dorpsruzie Nadat ook reeds bij de editie 83 van de veldloop moeilijkheden waren gerezen door de ongewenste deelname van Willy Van Huylebroeck, ging het hek in de zomer van dit jaar helemaal van de dam. Bij het opstellen van de veldloopkalender bleek dat niet één maar twee clubs op 9 december te Denderhoutem wensten te organiseren. Van de oorspronkelijke groep rond Willy Raes had zich een groep rond dhr. Gees afgescheurd. Aanvankelijk poogden bei de groepen de Aalsterse atletiekver eniging voor de respectievelijke kar te spannen teneinde een crosscupwed strijd te organiseren.Secretaris Erik Coppens had weinig zin om in deze dorpsruzie betrokken te raken zodat hij samen met zijn bestuur opteerde voor een neutrale koers. Na heel wat ge harrewar - wij besparen U de bijna lach wekkende details - werd besloten samen met de groep rond Willy Raes de cross cup te organiseren. De groep Gees bleef Veldlopen Vorig weekend waren zowel de heren als de dames van Eendracht Aalst actief in het veld. De overvloedige regen van de dagen voordien had daarbij voor een bijkomende handicap gezorgd. Desondanks wisten vooral de jongens van Eendracht Aalst zich mooi in de belangstelling te lopen met niet minder dan drie overwinningen. Heren plaats. Paul Adriaans en Jean-Paui Te Haaltert werd zoals de vorige jaren Fransaert (23 en 25) volgden niet ver. opnieuw op zaterdagnamiddag gelopen. Alex Buvle werd 42ste en Luc Baas Het betreft hier een organisatie onder de vleugels van Vlierzele Sportief. De om loop te Haaltert is algemeen bekend als zwaar en modderig. Vorige zaterdag was de toestand er natuurlijk nog slechter dan in het verleden. Bij de jongste miniemen kon Eendracht zijn eerste overwinning boeken. Gunther Lanckman was hier de snelste. Pieter Wauters zorgde even eens voor een opgemerkte prestatie door vijfde te worden. Bij de jongste kadetten was Johan Van Der Bruggen tweede. Jurgen Buggenhout werd in deze reeks 13de. Bij de oudste kadetten was het opnieuw een Eendrachter die met de eer ging lopen Pascal Poelman. Jo Ver speet was 8ste Bart Meganck was de derde Aalsterse winnaar. Ook bij de scholieren blijft hij ongeslagen. Bij de seniores deed Erik De Saedeleer na lange tijd van inactiviteit en een mislukte poging te Denderleeuw, zijn geslaagd wederoptreden met een 2Dste 52ste. Franpois Buggenhout (55) en Karei Muylert waren de overige Aalsterse atleten. Dames Het meisjesteam was aan de start te Zottegem. Hier waren vooral de presta ties van Rebecca Alcantara en Sandra De Nijs opmerkelijk. Rebecca werd bij de oudste miniemen vierde na een regel matige wedstrijd. Eerstejaarskadet San dra De Nijs had uitzicht op een tweede plaats, maar in de laatste meters werd zij nog naar de derde plaats verwezen. Veronique De Pierre was in deze wed strijd 12de en bleef hierdoor voor Vero nique Baeyens die heel wat terrein verloor door een onfortuinlijke val. De juniores Ingeborg De Decker en An Buyle waren respectievelijk 7de en 8ste. Inge Eemans was bij de seniores 7de. Volgende zondag lopen de Eendracht- dames te Gent een Sinterklaascross, ingericht door Standaard Gent. (PVB) geschreven. Het bleek immers dat beide wedstrijden op dezelfde omloop zouden moeten plaats hebben, iets wat natuurlijk onmogelijk is. Toen het provinciaal co mité zich vorige zaterdag van de toe stand kwam vergewissen stonden beide clans driftig met pachtbewijzen te zwaaien. Zij kregen echter tot maandag de tijd om voor een nieuwe omloop te zorgen. In hoeverre men daarin geslaagd is, konden wij bij het ter perse gaan niet achterhalen. Feit is wel dat op 9 de cember a.s. Denderhoutem wel eens de eerste gemeente in België zou kunnen zijn met twee veldlopen op één dag. Wie wil weten hoe het er sportief én organisatorisch zal aan toe gaan kan zich zelf ter plaatse gaan vergewissen van de toestand. Suspens verzekerd. (PVB) Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT echter verder aanspraak maken op de wedstrijd en nam ZOVA onder de arm. Het gevolg hiervan was dat Denderhou tem twee maal voor komt op de officiële veldloopkalender, zij het dan met twee verschillende organiserende clubs ZOVA en Eendracht Aalst. Geen Crosscup Voor het BOIC en het crosscupcomité ging dat wel een beetje te ver en zij besloten Denderhoutem te schrappen als crosscupwedstrijd. Hiermee was de klucht - of moeten we hier van een drama spreken - nog niet ten einde. Zowel de KBAB (Belgische atletiekbond) als de VAL (Vlaamse Atletiekliga) lieten be gaan, blijkbaar speculerend dat de pro blemen wel zichzelf zouden oplossen. Een onbegrijpelijke toestand als men weet dat de VAL, als één van de meest vergrijsde sportbonden in België, in nor male omstandigheden de clubs angst vallig in het vizier houdt om zonodig met strenge straffen alles in de juiste bondsbanen te leiden Rechtszaak Bij Eendracht Aalst had men zich reeds verzoend met het idee dat buur ZOVA in dezelfde gemeente op dezelfde datum zou organiseren. Hoe dit praktisch zou verlopen was wel een groot raadsel, maar dit kon de suspens enkel vergroten. In Denderhoutem was men echter niet bij de pakken blijven zitten en de groep rond dhr. Gees poogde langs juridisch weg het alleenrecht tot organisatie te bekomen. De schatbewaarder van Eendracht Aalst, dhr. Roger Houtman was dan ook niet weinig verrast toen hij begin november middels een deurwaardersexploot uitge nodigd werd een kortgeding te Dender- monde bij te wonen Zo ver is het niet gekomen want de advokaat van dhr Raes kon uitstel bekomen. Juridisch gezien is men echter nog niet aan het einde van de straat, want volgens de laatste berichten zou er sprake zijn van schriftvervalsing. Voorwaar geen doordeweeks vergrijp Provinciaal comité Het laatste hoofdstuk in verband met de twee wedstrijden wordt momenteel op het niveau van het provinciaal comité Zoals in 111 andere, hoofdzakelijk stedelijke, Vlaamse zwembaden werd in het nieuwe Aalsterse bad van 17 tot 24 november één en ander georganiseerd in het kader van de Vlaamse zwemweek, een initiatief van de Bond van de Vlaamse Zwembaden. In het zwembad werd vorige vrijdag overgegaan tot de verkiezing van Miss en Mister Zwembad, het werden respectievelijk Sterck Mia die al meer dan 30 jaar bijna dagelijks een frisse duik neemt in de zwembaden van Aalst, en Meert Hubert die het al niet veel minder lang doet die de stadstrofee in ontvangst mochten nemen. (JC) Het aangeboden programma was bijzon der gevarieerd en bewees daarmee dat je ook in een zwembad nog aardig wat spektakel kan brengen. De week werd geopend in aanwezigheid van burgemeester Uyttersprot, schepe nen Borms, De Pauw en Bourlon, raads lid Denayer, hoofdingenieur Galle en de heer Coppens, hoofd van de Aalsterse Sportdienst. In z'n openingsrede stelde schepen Bourlon de bedoeling van de zwemweek «meer belangstelling wek ken voor de gezonde zwemsport». Die eerste dag (zaterdag 17 november) trad Zwemklub Synchro (waterballet) op. Achthonderd mensen verdrongen zich op de tribunes om toch maar niets van het schouwspel te missen. Met als titel «It's a small world» werd een rondreis gemaakt door verschillende landen en met aangepaste muziek. Niet alle nummers waren van hetzelfde kwalitatieve gehalte, maar de vijfenveer tig meisjes spanden zich erg in om er iets degelijks van te maken. Blikvangers waren alleszins Joke Van Rentergem, amper vier jaar oud en blijkbaar erg begaafd, en Els De Pauw, de geboren waternimf met haar zeer op prijs gestelde solo. Het «zwoggen» van maandagavond werd een veel minder sukses, maar op dinsdagavond haalde het Aalsterse zwembad het Guinness Book of Records door 198 zwemmers gedurende vier minuten georkestreerde zwemfiguren te laten uitvoeren - met als middelpunt natuurlijk de zwemsters van Synchro. Zeker geen sinekure, en Aalst haalde daarmee dan ook vorige zaterdag «Ter loops». Aangezien dit de allereerste poging in die richting was, stond de vestiging van een rekord eigenlijk al tevoren vast, maar er zijn al een serie kapers op de kust, want een aantal zwembaden liet weten ook in dergelijk rekord geïnteresseerd te zijn. Woensdagavond was een zeepkisten race aan de beurtzes ploegen pro beerden voor honderdvijftig toeschou wers met een zelfgebouwd vaartuig zo snel mogelijk 50 meter af te leggen. Winnaars van deze wedstrijd waarbij ook voor de originaliteit van het tuig punten te verdienen waren werden de gebroeders De Wolf op een stel plastic Tonnetjes van schoonmaakprodukten met plastic raster erop. Het feit dat ze na een paar meter al kantelden kon deze heren niet stoppen ze gingen gewoon omgekeerd verder Origineel vonden we overigens wel de omgekeerde 2PK-motorkap met roer en de «Mont Jeanie», een luchtmatras met standzetel en paraplu, zo weggelopen uit een Jommeke-verhaal. Voor de badpakshow van donderdag avond, dierbare lezer, komen we woor den te kort; daarvoor had u best zelf eens naar het stedelijk zwembad mogen ko men. Een stedelijk zwembad overigens dat een fraai kompleks geworden is, maar dat een beetje dekoratieve afwerking nog hard kan gebruiken voorlopig blijft het inderdaad een nogal koud geheel dat slechts één indruk wektbeton De kosten van wat fleurig groen en, waarom niet, een paar grafische werken kunnen in geen geval doorwegen op het budget van het zwembad. (Iv) Volley Voor Kangoeroes Aalst bracht het afgelopen weekend winst en verlies. De dames hadden weinig moeilijkheden met het laatstgeklasseerde Meerbeke, maar voor de heren was Melsele duidelijk te sterk. Dat Kangoeroes het in eigen huis ge makkelijk zou halen van Moerbeke vol deed aan de algemene verwachtingen. De bezoekers konden in de lopende competitie slechts één set winnen en staan dan ook laatste. De eerste set werd in 13 minuten gewonnen door de Aal sterse meisjes met 15-2. De tweede sét was nauwelijks boeiender. Na 13 minuten en acht opslagbeurten was de stand 15-5. In de derde set bracht Kangoeroes enkele reservespeelster in lijn, wat de bezoekers toeliet iets meer weerstand te bieden. Toch werd het snel 15-10. Ook het reserveteam won met 3-0(15-0, 15-2, 15-5). Op 1 december speelt Kangoeroes in Aalst een bekerwedstrijd. Op 8 decem ber staat de moeilijke verplaatsing naar Meerbeke op het programma. De heren van Kangoeroes Aalst slagen er maar niet in het tij te keren. Ook tegen het als vierde geklasseerde Melsele bleek een overwinning niet mogelijk. In de eerste set kon de thuisploeg wel aanklampen tot 13-13, maar daarbij was de kous af. Het werd 12-15. In de tweede set was een gelijkaardige gang van zaken te merken. Kangoeroes kon aan klampen tot 7-8 maar verloor toen de pedalen 7-15. In de derde set was de lokale tegenstand duidelijk gebroken. Melsele won dan ook vlot met 4-15. Ook het Aalsterse reserveteam moest een 0-3 incasseren: 5-15, 12-15 en 15-17. Op 1 december spelen de heren een uitgestelde wedstrijd tegen Denderwin- deke. Een week later volgt de uitwedstrijd tegen Sinaai. (PVDA) Eért adres Pontweg 57 HERDERSEM 053177 51 34

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10