Buitenland Gala - Bal Kanton AALST AALST TWEEDE BLADZIJDE gen, noodig tot het aankoopen van grond, bouwen van schoollokalen en bemeubeleering en die toelagen moe ten verleend worden, wanneer de lage re school 50 of 75 leerlingen telt in ge meenten van min dan 25.000 inwoners; het getal leerlingen moet 100 of 125 be reiken in grootere gemeenten. Hier in Belgie zouden de gemeentebe sturen verplicht worden tusschen te ko men in het bouwen van KLOOSTERS, want op 10 aangenomen of aanneemba re scholen, zijn er ten minste 9 in kloosters ingericht. Daar waar de gemeente de volledige uitgave voor bouwkosten niet zou te be talen hebben, zou zij integendeel huur geld te dragen hebben, berekend aan 4.50 p.h. op de totale kosten der school organisatie. En daar er heden in Belgie zoo wat 13.000 aangenomen en aanneembare klassen zijn, ingericht in lokalen, die geen eigendom zijn van de gemeente, zoo zouden de kloosters jaarlijks, als huurgeld, van de gemeenten een toela ge opstrijken van 50 tot 60 millioen, zonder de onderhoudskosten en het di- daktisch materiaal. Het Hollandsch stelsel berust op de zelfde grondslagen als de ontwerpen die in Belgie reeds voorgedragen werden destijds door Volksvertegenwoordiger Arthur Verhaegen, Aoor Ministers Schollaert en de Brocqueville, en welke alle drie de verontwaardiging verwek ten van alle Belgen met helderen en vrijzinnigen geest, en onder algemeene verachting versmacht werden. Zooals de Heer N. Smelten, Voorzitter van den Onderwijsbond, het op de jong ste Algemeene Vergadering deed uit schijnen, [Belgie leeft onder een school- regiem aan de natie opgedrongen door de Klerikale Partij. Weer zijn er onder de partijen van links die aan de Katho lieken nieuwe toegevingen willen toe staan, terwijl de tegenstrevers niets ge ven, en verklaren dat zij alleen maar eischen wat hun van rechtswege toe komt. De veldtocht naar vernietiging van het Openbaar Onderwijs gaat voort. Zooals een vroeger Voorzitter van den Onderwijsbond, de Brusselsche Burge meester Karei Beels eens verklaarde, de schoolstrijd, is de strijd tusschen Kerk en Staat hij zal een einde nemen, wanneer de Kerk den Staat uit de school zal verdrongen hebben. Lichtgeloovig zijn de liberalen, die denken, den schoolvrede beden reeds te bekomen, door de nieuwe voorgestelde toegevingen. Dat zij de oogen openen Zoo de reeks der groote politieke re devoeringen werd gesloten met de toe spraak van Hitier. Elk heeft zijn standpunt, dat ten an dere door de tegenstrevers gekend is, nogeens uiteengezet, zonder dat dit klaarheid of meerdere gerustheid in den toestand van Europa bracht. Het is gebleken dat Frankrijk en Engeland de bedoeling hadden aan Duitschland ernstige ekonomische voordeelen toe te staan, zelfs finan- cieele in de hoop van Berlijn toegevin gen te bekomen op politiek en vooral op militair terrein. Hitier nochtans is daarop niet inge gaan en dit beteekent gewoonweg een weigering. Hij wenscht alleen te spre ken over voordeelige ekonomische ak koorden, dus eenzijdige, nog immer in het teeken van eerherstel en volledige rechtsgelij kheid. De ekonomische toestand van het 3e Rijk schijnt evenwel gespannen, want het kan enkel en alleen betalen in af gewerkte goederen. Een leening zou dus alleen terug betaald worden in goede ren en het land dat financieel' steunt zou dus zijn eigen markten overstroomd zien van Duitsche waren. Dit alles zou alleen ten goede kunnen komen aan de Duitsche herbewapening, want de gan- sche ekonomie staat in het teeken van de gewapende natie. De groote moei lijkheid ligt alleen in het bekomen van zekere grondstoffen, welke onmisbaar zijn voor de herbewapening, en zoolang de Duitsche chimisten, welke heel flink zijn, die in Duitschland zelf niet kun nen vinden Er werd reeds gemeld dat Hitier aan Belgie en Holland de onschendbaarheid van hun grondgebieden wil waarborgen. De Fransche pers veronderstelt, dat Berlijn alzoo een muur wil trekken tus schen Duitschland en een mogelijke Fransch-Britsche samenwerking in ge val van een Duitsch optreden langs het Oosten. Een nieuw Locarno heeft van Duitschland ook geen de minste waar de. Het heeft immers geen belang zijn veiligheid te verzekeren door waarbor - gende overeenkomsten, omdat het zijn veiligheid vindt in zijn leger. Het is het eenige land dat geen oorlog schijnt te vreezen, want geen enkel land van Europa is bij machte eenigen druk op die militaire inrichting uit te oefenen. Zelfs niet het Fransch-Poolsch militair verbond kan een hinderpaal beteeke- nen voor de Duitsche expantie-politiek. Alleen het Fransch-Russisch pakt be zorgt moeilijkheden aan den Duitschen militairen staf, en gansch de Duitsche diplomatie werkt om dit akkoord te doen uiteenvallen. Te' Parijs kent men de macht en de waarde van dat pakt met Rusland en het is zonder twijfel op dit oogenblik één van de sterkste steunpunten voor den vrede in Europa. De eeuwigdurende vredesbedreigin- gen liggen vooral in het Fransch- Duitsche vraagstuk. Duitschland ziet in Frankrijk den voornaamsten tegenstan der naar de overheersching en Frank rijk put vooral zijn macht in zijn ver dedigende akkoorden met Polen, Rus land en de «Kleine Entente». Moscou staat op dit oogenblik als een muur tusschen Parijs en Berlijn en Hitier heeft ten andere ook verklaard, dat hij met Moscou nooit zou onderhandelen. Nochtans de ekonomische moeilijkhe den verontrusten de groote geldmach ten uit Londen. Dit weet von Ribben- trop, de Duitsche gezant te Londen. Daarom wordt zoo'n belang gehecht aan het optreden van dien gezant in Engeland waar de meenmgen omtrent de houding tegenover Duitschland zeer verdeeld zijn. Zelfs in Frankrijk is men de laatste weken anders gaan denken over Moscou, vooral na de geweldige processen in Rusland en opstandige be wegingen aldaar. Men heeft den indruk dat de anti- kommunistische propaganda van Ber lijn veld wint in alle landen van Euro pa en dit heeft een grooten invloed op het prestige van Frankrijk. Het doel van Duitschland is de bestaande ak koorden te verbreken en Frankrijk af te zonderen. In dit alles heeft Engeland natuurlijk een groot woord mee te praten, maar als we bedenken dat in 1914 haast gansch de wereld tot Ameri ka en Japan toe noodig waren om de balans te doen overhellen, dan kunnen we best begrijpen waarom Duitschland er zoo'n haast en geweld bijzet om te herbewapenen, om sterk en gevreesd të zijn. De kwestie van de oude Duitsche koloniën is op dit oogenblik wel het meest brandend vraagstuk dat aan Europa gesteld wordt. Men weet niet of Duitschland zou tevreden zijn met zijn v?'oegere gebie den die gingen naar Engeland, Frank rijk, Belgie en Japan. In sommige En- gelsche kringen verklaard men niet te willen praten over een teruggave, om dat Duitschland dan ook een uitbrei ding van zijn oorlogsvloot zal bewerken, omdat de behandeling van de bevolking der bezette gebieden elk mensehelijk karakter verloren had voor den oorlog en natuurlijk ook wel, omdat de Engel- schen ze zouden kwijt zijn. Anderen veronderstellen dat Hitler de Engelschen wel zou gerust laten met zijn aandringen om nieuwe gebieden, in dien zij hem vrij spel wilden laten in Midden- en Oost-Europa. Daar liggen immers uitgestrekte en rijke gebieden, waarom het zoo ver over zee te willen zoeken, ten koste van hoeveel Ondertusschen is ook niet alles rus tig in 't 3e Rijk vooral op godsdiens tig gebied heerscht in katholieke krin gen groote ontroering om de brutale manier waarop Hitier het konkordaat met het Vatikaan, met de voeten treedt. Ook onrust heerscht omtrent het lot van de zoogezegde vrijwilligers welke naar Spanje gestuurd werden. De ouders van gesneuvelden krijgen bericht dat hun zoon gevallen is bij ge wone legeroefeningen. Zij mogen den rouw niet dragen en ook het stoffelijk overschot niet opeischen. Dan weten ze waaraan zich te houden. UIT SPANJE. De opstandelingen hebben een nieuw offensief ingezet te gen Madrid. Zij hebben ook Malaga in genomen en dit is waarschijnlijk voor de regeering 'n groot verlies. Men meldt verder dat weer 15.000 Italianen de rangen der opstandelinger. kwamen ver sterken. Dit bericht is echter niet offi cieel volgens de Engelscne pers. ongewenscht was bij Hitier en daarom de plaats moest ruimen. Zona er twijfel is dit echter maar eer gewoon toeval en een vertrek van Eden om gezondheidsredenen. FRANKRIJK. Weer doen geruch ten de ronde over een mogelijke nieu we devaluatie van de Fransche munt, Het budjet sluit met een groot tekort en de leeningen in Engeland gaan niet door zonder goud. Dit zou kunnen fa taal worden voor het Volksfront en ook weer voor den vrede, want het is gewe ten, dat Frankrijk zijn vriendschaps- pakten met Polen, Rusland en de «Klei ne Entente» met goud betaalt. Frank rijk moet dus ook financieel sterk zijn. OPGEPAST wordt door de misnoegden. Niettegen staande deze enkele kritieken, mag «Voor Taal en Vrijheid», we zijn er van overtuigd, fier terugblikken op zijn bal. Ziehier de volledige uitslag van den- prijskamp voor gekostumeerden KONINGIN VAN HET BAL 1937 «Symphonie inachvé» Mej. De Brucker. 1) L'Aiglon Mej. Vander Eist. 2) Franci uit Walsdroom Mej. Daccus. 3) Madame Louise d'Orleans Mevr. De Schepper. 4) Broadway Melodie Mej. Jeannot. 5) Douglas Fairbanks Mej. Robin. 6) Mousquetaire Mevr. Van den Eede 7) Javanaise Mej. Geeroms. 8) Carmen Mej. Van den Berghe. Mej. Rumbaut. Dit jaar geeft de Koninklijke Harmo nie «Les Vrais Amis Constants» en de «Jonge Wacht», haar Jaarlijksch Groot Gemaskerd 9) Bernoise 10) Espagnole 11) Marquise 12) Bohémienne 13) Cosaque 14) 1830 15) Tyrolienne 16) Bretonne 17) Veuve diquot Mevr. Lombaert. Mej. Schepers. Mej. Schepers. Mej. Flament Mej. Coene. Mej. Abbeloos. Mej. ten Bert en. op ZONDAG 14 FEBRUARI, in de zaal FEESTPALEIS. Voor 3000 FRANK PRIJZEN zullen uitgedeeld worden aan de mooist ver kleedden. De Zaal is prachtig versierd en er is gezorgd voor een puik Modern Orkest alsook voor een extra Buffet op 't Foyer. Tafels en Logien kunnen voorbehou den wórden in het lokaal «Graaf Eg mont» of op het Secretariaat, Vlaande- renstraat, 14. TOEGANGSPRIJS 5 fr. voor de le den 10 fr. voor de niet-leden. HERDENKING Z.M. KONING ALBERT I 18) Moulin Rouge Mej. Van Vaerneberghe. 19) Politieagent Mej. Vander Eist. Af reeling He eren 1) Robin des bois Hr Klinkenborgh. 2) Ra dj ah Heer Bosman. 3) Le Lieutenant Souriant Hr Verhasselt. 4) Argentin Hr Jean. Koppels Heeren 1) The Caravelli Brothers, met bij zondere vermelding der jury. Koppels 1) La dernière Rumba, met bijzonde re vermelding en gelukwenschen der jury. 2) Pierrot en Pierrette moderne. 3) Vieuw Nice. 4) Ricardo en Fernando. 5) Fabricants de mouchoirs. Groepen 1) Les Moissonneuses. 2) Les Apaches. Op Woensdag 17 dezer, is het 3 jaar geleden, dat onze groote Koning Albert op tragische wijze, den dood vond te Marche-les-Dames. Zooals verleden jaar zullen wij dien droeven verjaardag plechtig herdenken Een stoet zal te 16.45 uur vertrekken op het Statieplein, om zich naar de Markt te begeven, waar, rond het borst beeld van onzen betreurden Vorst, eene eerewacht zal worden opgesteld. Wij doen een dringenden oproep aan alle vaderlandslievende maatschappijen om, met hunne vlag, voorzien van een rouwstrik, deel te nemen aan dezen optocht. De bevolking der stad, welke vriende lijk uiitgenoodigd wordt, is verzocht de nationale driekleur halftop te hangen op Woensdag'. Het Herdenkingscomité. In Memoriam HET VASTENAVONDBAL VAN VOOR TAAL EN VRIJHEID KENDE EEN REUSACHTIG SUKSES En nu, leden en niet-leden, op Dins dag 23 Februari, opnieuw rendez-vous in «Feestpaleis», want Taal en Vrijheid komt er met het lachsucces van Arnold en Bach, WEEK-END IN 'T PARADIJS In het 2e bedrijf, keurige balletten, uit te voeren door de gekende «HOLLY WOOD GILRS». OUDERDOMSPENSIOENEN. MEDEDEELINGEN In de kringen der «Kleine Entente» heerscht groote onrust om de verhou dingen tusschen Bulgarie en Jougo- Slavye welke een eeuwigdurend vriend- schapspakt gesloten hebben. Vooral Roemanie voelt zich niet op zijn gemak in deze nieuwe strooming tusschen een lid van de «Kleine-Enten te» en een lid van de «Balkan-Enten te». Men veronderstelt, dat dit, het ge volg is van de Duitsche politieke wer king tegen Frankrijk. IN TJEKO-SLOVAKIJE heerscht groote onrust omtrent de geweldige Duitsche persaanval en vooral de Duit sche militaire beweging aan de grens. Men weet dat Tjeko-Slovakije een militair defensief akkoord heeft met Frankrijk en Rusland. Het vormt als een brug tusschen Franschen en Rus sen en een voorpost tegen Duitschland. De Duitsche pers beweert dat Rus land in Tjeko-Slovakije vliegvelden en een gansche luchtvloot gereed houdt dat de kaders van het leger gevuld wor den met Russische officieren en spe cialisten. Om deze beschuldigingen te weerleg gen heeft lie' regeering van Tjeko-Slo vakije een uitnoodiging gestuurd aan Engeland en Duitschland om de zaak te onderzoeken. De laatsten hebben natuurlijk niet aangenomen. ENGELAND. De Engelsche Minis ter van Buitenlandsche Zaken bevindt zich op dit oogenblik in Zuid-Frank rijk, waar hij eenige dagen rust neemt. Men heeft allerlei geruchten gehoord omtrent deze afreis en de aankomst van den Duitschen gezant te Londen. Voor sommigen leek het wel een vlucht, anderen dachten dat Minister Eden Wie verleden Maandag oen bezoek bracht aan het «Feestpaieis» stond ver bluft. Nog nooit inderdaad, had men er deze warme en gezellige atmosfeer aan getroffen welke er nu heerschte, en 'welke grootendeels verkregen werd door het versieren der zaal. Aan de inrichting ervan werden ook ernstige wijzigingen gebracht. De scène was herschapen in een prachtig salon. Rechts op de avant-scène, welke nog vergroot werd door het toeleggen van den orkestbak, huisde de Jazz op kra nige wijze links prijkten de prijzen, welke zooals immer in de puntjes ver zorgd waren, en daarneven draaide statig en indrukwekkend «die mooie molen». Tot dit alles gaf een reusachtige trap, op weinig na zoo breed als de zaal, toe gang. Balkon en loges werden insgelijks keurig versierd door de zorgen der fir ma Dierick. Voegen we er aan toe, dat de «piste» van uit de drankzaal dit jaar gemakkelijker te verkrijgen was dan vroeger, tengevolge van een beter op stellen der zitbanken. Een paravent be schutte de meest aan tocht blootgestel de tafels, zoodat iedereen met voldoe ning plaats nam. Geestdriftig werd het bal ingezet. Het vermaak was zoo intens, dat de gemas- kerden het overbodig achtten, hun toe vlucht te nemen tot intrigueeren om spanning te verwekken. Iedereen zwier de rond, opgezweept door het flinke re pertorium van «The Florida Jazz». Tus schen de dansen in, werden de dorsti- gen gelaafd, zoodat er te 4 uur natuur lijk gezongen werd «en naar huis niet gaan». Verlenging met één uur, het welk veel te ras om was, te oordeelen naar het groote aantal personen die te 7 uur nog aanwezig waren in «'t Feest paleis», dat zijn gepasten naam droeg. Te middernacht werd overgegaan tot de kroning der Koningin en de uitdee- ling der prijzen. Deze verwekte natuur lijk kritiek. Dit kan niet anders, noch tans maken we er onze lezers attent op, dat liet er niet alleen om gaat, de schoonste toilette te hebben, maar in 'n bepaald «type», het BEST uitgewerkte te vertoonen en dit tot in de kleinste bijzonderheden. Reeds meermalen had den wij de gelegenheid op te merken, dat dit dikwerf uit het oog verloren Bij het Koninklijk Besluit van 18 De cember 1934, waarvan de tekst is over genomen in de brochure der onderrich tingen van Februari 1935, worden de barema's vastgesteld, die van toepassing zijn, wat betreft het berekenen van het bedrag van den kosteloozen ouderdoms rentetoeslag, dat mag worden verleend, aan de voor 1 Januari 1872 geboren per sonen. Bij het Koninklijk Besluit van 30 De cember 1936, wordt vermeld besluit aan gevuld, wat betreft de aanvragers om den toeslag in 1872 en 1873 geboren en voor wicn het MAXIMUM bedrag van den toeslag is vastgesteld op 3000 fr., indien het een gehuwden mannelijken aanvrager betreft 1900 fr., indien het een aanvrager be treft, die nog niet gehuwd, weduwnaar of uit den echt gescheiden is 1500 fr., indien het betreft een aan vrager, die nog niet gehuwd, weduwnaar of uit den echt gescheiden is, die sa menwoont met een ander aanvrager om of gerechtigde op den toeslag of indien het betreft een aanvrager, zonder het toedoen der openbare besturen, in een privaat verplegingsgesticht opgenomen Bij de wet van 30 December 1936, wordt de bepaling ingetrokken van het Koninklijk Besluit van 31 Mei 1933, waarbij werd voorzien, dat de kosteloo- ze ouderd omsrentetoeslag, dus aan de gerechtigden worden uitbetaald tot een beloop van 100 p.h. van het verleende bedrag. Met het oog op het uitvoeren dier be paling, die met 1 December 1936 ingaat, zal er als volgt, worden gehandeld Eerst dient voor elk geval, het nieuw maandelijksch bedrag berekend daar toe wordt het bruto jaarlijksch bedrag, op de betnlingsbevelen vermeld, door twaalf gedeeld. Het getal der centimes wordt tot het honderdtal afgerond, als het meer dan vijftig en weggelaten als het vijftig of minder bedraagt. De kostelooze ouderdomsrentetoeslag zal voortaan op de alzoo berekende ba sis worden uitbetaald. Overeenkomstig het rondschrijven dd. 5 Juni 1934, Nr 150.484 RB., moeten de betalingsbevelen, in bezit van de ontvangers der belastingen in drie se- rieën gerangschikt zijn. De gepension- neerden in de tweede serie begrepen (geboren in Februari, Mei, Augustus of November), zullen in Februari de ter mijnen optrekken tot de maanden De cember, Januari en Februari betrekke lijk. Bij deze uitbetaling zal hun dus een som worden uitgekeerd gelijk aan drie maandelijksche bedragen, op de basis van 100 t.h. van de verleende rentetoeslag. De gepensioneerden in de derde serie begrepen (geboren in Maart, Juni, Sep tember of December) zullen in Maart de termijnen tot de maanden Januari Februari en Maart betrekkelijk en be rekend zooals boven opgegeven, op trekken. Bij deze som zal de aanvulling voor December worden gevoegd, dit is 5 t.h. van een volledig maandelijksch bedrag. Eindelijk dezen in de eerste serie be grepen (geboren in Januari, April, JuL cf Oktober) zullen in April benevens de volledige maandeliksche bedragen voor Februari, Maart en April, een aanvul ling optrekken die met 10 t.h. overeen stemt (dit is 5 t.h. voor December en 5 t.h. voor Januari) van een maande lijksch bedrag, berekend op de basis van het volle beloop. Met ingang van 1 Mei 1937, worden de betalingen normaal voortgezet op de basis van 100 t.h. OPROEP TOT DE BEZORGDHEID VAN DE LIBERALEN, TEN VOORDEELE VAN HET HOME EDOUARD PECHER Het metselwerk van het Home Edouard Pecher ten voorde ele van onze mutualiistische kinderen opgericht is geëindigd. Wij moeten aan een doelmatige in richting van dit schoone gebouw den ken. De mobileering en de inwendige ver siering moeten overeenstemmen met den prachtigen indruk die het gebouw nalaat, terwijl men aan onze kinderen het grootste contort moet geven. De inrichting eischt groote uitgaven, die alleenlijk kunnen gedekt worden, met de medewerking van al de ver kleefde en liefdadige liberalen. Het bestuur van de Liberale Mutuali teit Edouard Pecher voor het gewest Aalst, doet dan ook een warmen oproep tot alle Liberalen hun milden steun te willen verleenen. Alle giften mogen gezonden worden aan den Heer Advokaat FIRMIN VER- BRUGGHEN, 16, Vlaanderenstraat, te Aalst, of gestort op Postcheque-reke ning 4040.36, Mutualiteit Edouard Pe cher, 12, Windmolenstraat, te Aalst, met vermelding Preventorium Home Edouard Pecher BIJ VOOR TAAL EN VRIJHEID GROOTE BEDRIJVIGHEID SUKSES KAN NIET UITBLIJVEN Op Dinsdag, 23 Februari a.s., voert «Voor Taal en Vrijheid», met de wel willende medewerking der damesafdee- ling van «Trouw aan Kunst» van Ham- me», «WEEK END IN 'T PARADIJS» op. Is dat een gelukkige keuze We denken te mogen verzekeren, dat ze meer dan gelukkig is. Immers, «Week End in 't Paradijs», boeit van 't begin tot het einde. Geen enkele vertraging wordt in dit werk be speurd de actie is onophoudend de intrigues gaan crescendo en zijn daa renboven stevig uitgewerkt. Sommige oogenblikken van onnatuurlijkheid zijn nu juist zoo knap afgeschetst, dat ze in plaats van tegen te vallen, wel het uit bundigste sukses veroorzaken. Een korte inhoud zullen we van dit werk niet geven. De toeschouwer zou er ons immers niet om danken. Wat nu de bezetting betreft, die is niet gewoon. Daar kunt ge u dadelijk rekenschap van geven, geachte lezer. Treden op in «Week End in 't Para dijs» Breitenbach, Hr Groosemans. Giersdorf, Hr V. Stuyvendael. Dittchen, Hr De Gols. Winkler, Hr Waegeman. Lehmann, Hr A. Vandën Broeck. Wuttke, Hr M. Wellekens. Seydel, Hr A, Van Droogenbroeck. Hoffman, Hr G. Steenhout. Brosse, Hr Fr. Kelders. Loffler, Hr A. Agneessens. Schmidt, Hr J. Coffo. Deinhardt, Hr C. Rombout. Edwig, Mej. Elza Saerens. Tutti, Mej. Elza Tilley. Eotje, Mej. Laura Tilley. Adele Haubenschild, Mej. Germaine Van Moeseke. TiHy» Mej. Lueienne Tilley. OHi» Mej. Maria Neus. ALGEMEENE ONDERNEMINGEN Voor uwe schrijn-, timmerwerken en allerhande herstellingen, wendt U in volle vertrouwen tot het huis OSCAR DE BRUECKER mekanieke schrijn werkerij, Oude Gentschebaan, 30, Aalst Matige prijzen Verzorgd werk U.S. CENTRE EENDRACHT Heden Zond'a.g, doen de wit-zwarten, de gevaarlijke verplaatsing naar het Walenland, waar zij het moeten opne men tegen de Centre-mannen, die hun in eigen vesting kwamen overwinnen. Zullen on2e Eendrachters het kunnen halen tegen een ploeg die strijd om hare tweede plaats te kunnen behou den Zal Daleman zijne inzinking al te boven zijn De middenlijn zal mo gen draaien, want, met eene in vorm zijnde krak als Henau, die hier speelde, zullen zij het niet onder de markt heb ben, en zullen ze de voorlijn, waarin heel waarschijnlijk jeugdige spelers zullen staan, genoeg kunnen voeden om hun toe te laten de verdediging Guyaux, Legrand, en De Wit te vloeren Laat het ons verhopen, dat onze spelers hun ne nederlaag zullen willen wreken en ons de overwinning naar de ajuinen stad zullen medebrengen.

De Liberaal | 1937 | | pagina 2