BAL Drinkt een Export De Blieck voor uwe gezondheid AALST Lede ERPE NINOVE TWEEDE BLADZIJDE KANTON AALST ROND HET VERKLEED RAL VAN VERLEDEN ZONDAG. Verleden Zondag was bet verkleed en gemaskerd Gala-Bal, ingericht door de Oude-Garde en de Jonge-Wacht. Een waar sukses Reeds voor het aangekondigde uur, kwamen de danslustige paren en kijk- lustigen hun plaats opzoeken, zoodat er geen plaatsje onbezet bleef in de prach tig versierde zaal, die een ware feest stemming bood. Om 8.30 uur zette een goed samen gesteld Jazz-Orkest het bal in en wel dra was het één zwieren en zwaaien van kleurrijke gemaskerden en onge- maskerden en... de molen draaide lus tig rond. Aan verkleeden ontbrak het ook niet, wat de taak der jury niet vergemakke lijkte, die zoo gemakkelijk aan kritiek blootgesteld is. Na lange beraadslagingen gelukte ze er toch in, zonder vooringenomenheid, de rangschikking vast te stellen zooals ze hieronder volgt. Om 12 uur greep er nogmaals een dé filé plaats, waarna onmiddellijk tot de prijsuitreiking werd overgegaan. Klaar blijkelijk was ieder bekroonde tevreden, zoodat er nadien nog menig glaasje werd gedronken en een goede «flikker» geslagen waardoor het tot bij het slui tingsuur, dat zoo rap naderde, aan leute en plezier niet ontbrak. UITSLAG DAMES ALLEEN 1) Franci uit Walsdroom, 2) L'Aiglon, Mej. 3) Cartomancienne, 4) Jeune Bernoise 5) Mojsquetaire 6) Carmen, 7) La Poppée, 8) Broadway, 9) La Javanaise, 10) Russische Boerin, 11) Hongroise, 12) Danseuse Chinoise, 13) Tchèque, 14) Hongaarsche Boerin, Mej. Dacus. Van der Eist. Mali. Gita. Mej. Rumbaut. Mev. V. D. Eede. Mej. V.D. Bergh. Mej. Dolly. Mej. Jeannot. Mej. Geeroms. MejSchoon. Mej. Meert. Mej. Clous. Mevr. Milo. Mej. Mariette. elf kostelooze openbare zittingen van koepokinenting zullen gehouden wor den ten Stadhuize. telkens om 2 1/4 uur le zitting. 2 Maart, voor de kinderen geboren in 1922-1928 en 1935, welke verleden jaar aan den oproep niet heb ben beantwoord. De lijst der nalatigen moet aan den Heer Goeverneur der Provincie gezonden woraen vóór 1 Mei en proces-verbaal zal ten hunnen laste dienen opgemaakt. De 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e en 9e zittingen zijn uitsluitend voorbehou den voor de schoolplichtige kinderen geboren in de jaren 1923 en 1929. Deze zullen per school opgeroepen worden op de volgende datums 3, 9, 10, 16 en 17 Maart 6, 7 en 13 April. De 10e en 11e zittingen zijn voorbe houden aan de kinderen geboren in het jaar 1936 en zullen plaats hebben in de vo'gende orde Woensdag 14 April van letter A tot L inbegrepen. Donderdag 15 April van letter M tot Z. De ouders der kinderen geboren in 1936, zullen ten huize eene uitnoodiging ontvangen, die bij de enting ten stad huize moet afgegeven worden. Er wordt aan de ouders herinnerd, dat de pokinenting verplichtend is op boete van 100 fr. De ouders mogen ook hunne kinderen laten inenten op eigen kosten door een geneesheer hunner keuze, mits het ge tuigschrift van enting, door den dokter af te leveren, mede te deelen ten Stad huize, BUREEL 4, (boven le deur rechts), tusschen 9 en 12 uur. De Burgemeester, A. NICHELS. VOETBAL. U. CENTRE 4 EENDRACHT 1 15) Savoyard, Mej. De Luyck. 16) Tirolienne, Mej. Schoonjans. 17) L'Oranger, Mej. V.D. Eist. 18) Zwitsersche Boerin, Mej. V. Hauwermeire. 19) Tirolienne, Mej. Helens 20) De Naaister, Mej. Callebaut. KOPPELS 1) De Laatste Rumba (met gelukwen- schen der Jury) Mej. De Wolf en Mr De Schepper. 2) Fabricants de mouchoirs, Mr Maes. 3) Chineesch Koppel, Mr V.D. Eede. HEEREN ALLEEN 1) Robin des Bois, Mr Klinkenborg. 2) Chanteur de Seville, Mr Segers. 3) Radj ah, Mr Bosman. KOPPEL HEEREN The Black Brothers, H.H. De Vries en Mierino. GROEPEN 1) De Vroolijke Caballeros. 2) Boeren en Boerinnen. KODDIGEN Eerste Communie, Mr en Mev. Coesens. ALLO Heden Zondag. 21 Februari, Groot Jazz-Concert, door de bekende Jazz Bim-Bom-Bam in het Liberaal Volkshuis, Windmolenstraat, 10, t.s. Liefhebbers van schoone muziek, op post Verleden Zondag hebben onze Eendrachtmannen een eervolle neder laag geleden bij de Centre-mannen, waar zij het tegen de sterksten hebben moeten afleggen. Opgepast Heden Zondag EENDRACHT V.G. OOSTENDE Heden komen de kustmannen van V.G. naar onze Ajuinenstad, de mannen van Geubels bekampen, die als volgt zullen optreden De Munter, Geubels en Peleman, Verhulst Jan. De Buck en F. Roelandt, Piccard, Voogt, Verhulst Jr, De Block en A. Verhulst. De Eendrachtmannen versloegen in de le ronde de V.G. met één doel ver schil en welke ploeg Een ploeg die maar niet op dreef geraakte, en voor een der laatste plaatsen in worsteling was. Maar nu zullen wij een ploeg zien opkomen, die zich opgewerkt heeft tot op het peil van Eendracht. Laat ons nu eens het regiment van Eendracht beschouwen, de verdediging met Kapitein Geubels is nog altijd de oude. waar wij jian gewend zijn en nog niet kan vervangen worden, de halflijn zal de heroptreding zien van F. Roe- landt, de vechter, die wij zooveel Zon dagen op het speelveld gemist hebben, door een verwonding, op de spilplaats moest Willems. die al menige Zondag niet meer voldeed, de plaats ruimen voor De Buck die naar onze opvatting, daar op zijn plaats zal staan, op de lin kerzijde staat de oud-gediende Jan Ver hulst. In de voorlijn hebben A. Verhulst, De Block en Verhulst Jr hun sporen reeds verdiend, het opstellen van Voogt als binnenspeler zal voldoening geven, wijl de opstelling van Piccard door menigeen zal beknibbel worden. Kortom, met deze ploeg zullen wij ons aan strijd mogen verwachten en de punten zullen denkelijk ter plaatse blij - ven- Gilles. Jacobus Van Malderen, rustend poli tieagent, 74 j., Koolstraat, echtg. Maria Callebaut. Theofiel De Wannemaecker, werk man, 32 j., de Vilaniferstraat. Hippoliet Schockaert, echtg. Stepha- nia Schietecat, onderwijzer, 34 j., te Impe. Maria Van Hover, echtg. Remi Schalck, z.b., 30 j., Paternosterstraat. Edmondus Keppens, echtg. Celestina Wauters, z.b., 68 j., St-Gudulastraat. Hubertus Mathys, landb., 26 j., te Vlierzele. Mathilda Van de Walle, wed. Phile mon Steenhaut, z.b., 72 j., Eilandstr. Alfons Van Egroo, geneesheer, wed. Maiia Angloo, 74 j., Brusselschestraat. Joannes Van Renterghem, echtg. Ma ria Franck, z.b., 76 j., Maanstraat. Carolus Van den Bremt, wed. Maria Blijs, z.b., 82 j., Schendelbekehofstraat. Angelica D'Haese, echtg. Petrus De Kerpel, z.b., 75 j., Paperodedries. Maria Arijs, echtg. Josephus De Smedt, z.b., 72 j., Dendermondschestw. Joannes Rimbaut, echtg. Joanna Ver meulen, z.b., 72 j., Gulder boomplaats. Alexander De Freyne, wed. Leonie Van der Hulst, z.b., 86 j., Roklijf. Laura Eeman, z.b., 47 j.. Molendries. Louisa De Coen, weii. Eugeen Moens de Hase, z.b., 74 j., Keizerlijke Plaats. Isabella De Loose, wed. Josephus De Coninck, z.b., 50 j., Sluierstraat. Benoit De Decker, wed. Rosalia Cort- hals, landb., 83 j., Lindenstr. Benoit Van den Steen, wed. Delphina Biebaut, z.b., 61 j., Vooruitzichtstraat. Maria Temmerman, wed. Emiel De Wever, z.b., 35 j., te Denderleeuw. Maria Foncé, wed., Frans Scheerlinck, echtg. Bernard Van Geit, herbergier ster, 35 j„ Werf II. Celina Gits, echtg. Frans Ketels, z.b., 55 j., Dirk Martensstraat. Charles Van de Vijver, well Martha De Schaever, z.b., 77 j., te Vlierzele. Joannes Claes, echtg. Philomena Boumans, brouwersgast, 61 j., te Teral- phene. Raimond Palms, handelaar, 29 j., te Herzele. Petronilla Colinet, wed. Charles Smet, z.b.. 84 j., Kattestraat, Joannes Verbestel, well Anna Boitte, z.b., 82 j„ Kattestraat, 5 kinderen onder de 7 jaar. GEMEENTERAADZITTING VAN 15 FEBRUARI 1937 op Weet gij het al Nu hebben wij onze gemeente ook een Rexführer reei:s van verleden maand Wie is dat Wel, Victor Elaut, in hoogst eigen naam... 't Schijnt dat hij nu gaat werken... werken om in slakp te vallen Nu heeft hoogmoed en fierheid hem zoover gedreven, dat hij zich tot Voor zitter van Rex heeft laten bombardee ren 't Is een wondermensch Ledenaren, de crisis is voor U opge lost als gij maar wilt Rexist worden De Führer stelt zich ten dienste van U allen en zet U onmiddellijk aan het werk, en dan nog aan den ijzeren- weg als U wilt Kind van Degrelle worden. Maar pas op, en denkt aan het spreekwoord Veel beloven en weinig geven, doet de zotten in vreugde le ven BLAUWKE. jaw. De. Raad voltallig aanwezig was voor gezeten door den heer Burgemeester. Het Proces-verbaal der vorige week werd zonder opmerking goedgekeurd. De heer Huylebroeck brengt nog een punt bij op de dagorde, namelijk Taairegeling in de Bestuurszaken. Er waren personen die belastingsbil- jetten ontvangen hebben waarop de datum der betaling in de Fransche taal vermei»! stond, hetgeen tegenstrijdig met de wet is. De heer Verbrugghen zegt dat hij het betreurt, zulks te moeten vaststellen en de Burgemeester voegt er aan toe, dat dit niet meer zal, of mag gebeuren. 1) Goedkeuring van het ontwerp verbetering van den buurtweg Nr 1. (Rommelstraat). De plans met de an dere stukken werden voorgelegd. Er zullen verschillende onteigeningen moe ten plaats hebben, nameiijk het huis van Menheer Matthys, »!e volgende hui zen van Menheer Keymolèn, nog een schuur en wat land. Langs de rechter kant van voornoem de straat, moet de schuur van den ge wezen veldwachter verdwijnen, het huis van M. Verbecke, de afsluiting en muur van heer De Vos, alsook den ingang van de pastorij en het nieuwgebouwd ka pelleken. De heer Conducteur De Meulemees- ter beweert, laat het leggen der baan met nieuwe kalseide ongeveer 243.000 frank meer zou kosten en raadt ons aan het huidige voorstel te aanvaarden, wat dan ook gedaan werd met 7 stem men tegen 1 en 3 onthoudingen. De Gemeente moet de lasten voor 1/4 dragen, de rest voor de Provincie. Het zal in alle geval een groote en genie verbetering zijn. Inwoners van de Rommelstraat, nog een beetje geduld en U hebt ook een mooie straat. 2) De goedkeuring der kas voor het 4e kwartaal 1936 liep vlot van stapel. 3) De vei betering van den Buurtweg Nr 36. Esn zeker Raadslid heeft verklaard, dat het de fout van den heer Huyle broeck was, dat l!e weg langs de beek op de Oonegem niet hersteld wordt, waar op de Burgemeester antwoordt, dat, deze die zulks zegt, een groote lafaard is. Alleman lacht, uitgenomen een ka tholieke gekozene van den Oonegem. De heer Burgemeester zegt, dat ife slechten toestand van dien weg te wij ten is aan het feit, dat hij te smal ge worden is, daar er te veel boomen en struikgewas geplant zijn. Hij zal dan ook de noodige maatregelen treffen om de beek te doen kuischen en de boomen en struikgewas uit 15 en weg te doen ruimen. Daarop werd de zitting geheven. Dat ce ORGANISATIE verzorgd zal zijn valt niet te betwijfelen Daartoe ging Degrelle destijds in retraite naar Berlijn, en op dit oogenblik is hij naar Italië om den zegen van Mussolini VOETBALPRAATJE UIT NINOVE Overzicht van de terugmatchen. Een nieuwe club die zich aan de aan dacht van al onze streekgenooten op dringt, is .voorzeker wel F.C. Ninove. D. jaar pas begonnen en ingeschreven in lilde Afdeeling, Deniierstreek, is deze club er reeds in gelukt, het kampioen schap te winnen, wat pleit voor het goed gehalte der ploeg en wat een re den van vreugde moet zijn voor al de supporters, maar bizonder voor de Se- kretaris M. De Boe en de Voorzitter M. Durant. Toen de eerste helft van het kam pioenschap verloopen was, stonli F.C. Ninove op kop der rangschikking en prijkt er nu nog. Om vergelijking mo gelijk te maken, laten we hier de klas sementen van na de heenmatchen en de terugmatchen volgen F.C. Ninove Volharden Erembodegem St-Denderleeuw F.C. Denderleeuw Sottegem F.C. Ninove Erembodegem Volharden St-Denderleeuw S.V. Sottegem F.C. Denlierleeuw 10 7 6 4 i 0 0 18 5 1 1 19 7 1 2 11 10 1 3 0 11 18 3 0 11 18 4 15 0 6 19 4 10 9 1 0 38 8 18 10 6 1 3 36 12 15 9 4 4 1 23 14 9 10 3 5 2 26 33 8 10 3 7 0 17 32 6 9 1 8 0 11 52 2 Ge kunt bestatigen dat F.C. een goe de start genomen had. De ploeg was Onze lezers gelieven ons te veront schuldigen, dat wij geen meer uitge breid verslag geven, daar wij over weinig plaats beschikken moeten beperken te en wij ons BLAUWMAN. KANTON NINOVE DE WARGEEST VAN REX. NIET VERGETEN 31 BURGERLIJKE STAND AALST GEBOORTEN Mannelijk 12. Vrouwelijke 19. Totaal Op Zaterdag 6 Maart, GROOT HALF- VASTENBAL, ingericht door de Sym- phonie, de Oude-Garde en de Jonge Wacht, in de oude zaal Perre. Toekomende week meer daarover LIBERALE OUDERS Hebt ge reeds voor een kostumeken gezorgd voor uwe kinderen, om deel te nemen aan het verkleed KINDERBAL, op Zondag 7 Maart, in «Graaf Egmont», ingericht door de Liberale Damenbond. STAD AALST BELANGRIJK BERICHT. VERPLICHTE KOEPOKINENTING De Burgemeester der Stad Aalst maakt bekend, fiat er voor het jaar 1937 HUWELIJKEN Albertus Mergan, bediende, Kerkhofl., en Elisabeth Van Vaerenberg, bediende,' Brusselsche straat. Albert Van lier Stock, Foorreiziger, Gent, en Carolina Van Gulick, leurster,' Brusselbaan. Jan De Troch, katoenbewerker, St- Camielstraat, en Laura Corbesier, brei ster. Ingang Wayenbergh. Jules Coorevits, smid, Werf, en Mar tha Huylebroeck, breister, Brusselstr. Marcelis Burm, gescheiden van Leoni- tan Cornand, werkman, Hooge Vesten, en Valentina De Groodt, herbergierster,' Hooge Vesten. OVERLIJDENS Leonie Gheeraerdts, z.b., -65 j., Molen straat. Joanne Tas, echtg. Karei Ancaer, z.b., 22 jaar, te Denderleeuw. Anna Nichels, wed. Joannes De Bruyn, z.b., 75 j., Geeraardabergschestr. Valentina Verhulst, wed. Eugeen De Pau, zb., 69 j., Hopmarkt. Voor Allen het weekblad der So cialisten, maakt zich «dik» omdat wij niet aanvaart! hebben dat eenige leden van hun Syndikaat, die zij zelf gaarne kwijt zijn, dat zij lid werden van het Liberaal Syndikaat. Wij kunnen Voor Allen niet be grijpen wanneer het verontwaardigd is over dat schrijven. Er zijn bij de Socia listen zoo eenige «Charels» op Erpe, ge- pattenteerde luiaards en nooit verza digde zatlappen, die overal door hun goed gedrag aan de Socialistische Par tij meer kwaad doen dan goed. De Katholieken, wanneer zij die acht of tien slechte schapen aan het werk zien, profiteeren ervan om de andere socialisten, die veel eerlijker zijn dan zij zelf, allemaal in denzelfden zak te steken. Zoowel de Socialisten als de Liberalen moeten vermijden dat net gedrag van sommige hunner leden aan de andere leden of aan de partij schade zouden berokkenen. Wat onze liberale groep betreft, wij zullen onze rangen weten te zuiveren en met 15e aanstaande kie zing, klare wijn schenken. Nogmaals gezegd Liever drie libera len in de Gemeenteraad dan zes, als wij niet weten, gelijk het ons de laatste maal voorviel, of zij wel blauw, half blauw, een tiende blauw of heelemaal niet blauw zijn. ABBONNEERT U OP ONS BLAD. In meetings en schriften heeft REX op alle toonen geroepen, dat in de hui dige regeering, Liberalen en Katholie ken, moeten dansen zooals de Socialis ten zongen. Toen Degrelle nog laatst wilde doen gelooven dat hij te Halle, als bij mirakel, aan een moordaanslag was ontsnapt, (de ruiten van zijn auto waren daartoe vooraf met veel zorg doorschoten), schreef hij in zijn «Pays Réel», Nr van 9 December 1936, dat de groote plichtige van die aanrandingen de Regeering van Minister Van Zee land was, alwaar Liberalen en Katho lieken de bevelen uitvoerden van de Socialisten. In hetzelfde blad nu van 3 Februari j!., leest men, in een artikel van Jaak Crockaert. een luitenant van Degrelle, dat de Socialisten in het Kabinet Van Zeeland, zich op sleeptouw laten ne men door de Liberalen en de Katholie ken en dit blijkt ontegensprekelijk, be weert hij, uit de wijze waarop de Re geering is tusschengekomen in alle ar- beidskonflikten, in de koolmijnen, de metaalnijverheid, enz. Degrelle verklaart wel dat Rex een vaste gedragslijn volgt, maar de lijn loopt soms wat krom De Rexstaat, beweeren de Rexbladen, zal alleen ORDE en ORGANISATIE meebrengen Als de ORDE in den Rexstaat heer- schen moet zooals in hun gedachten, kunnen wij nog plezierige dagen bele ven. ook vast besloten al de matchen van de tweede ronde te winnen. We zullen ini dit overzicht nagaan hoe dat juist ver loopen is. De cijfers tusschen haakjes geven de uitslagen van de heenmatchen aan allen gewonnen door Ninove. De eerste terugmatch greep plaats op S.V. Sottegem. In eigen vesting kreeg Sottegem een mooie klopping van 5-0. 'n Sterk spannende match was het wel niet, maar F.C. vertoonde er een juist passespel, getuige de vijf gemaakte doe len, wat veel hoop gaf voor de toe komst. De tweede match ging tegen Stan dard Denderleeuw (5-4). Janneke Lie- vens was deze maal in prachtvorm en met den harden droogen shot hem eigen, gaf hij Standaard's keeper drie keer het nakijken. Jacobs deed ook bij deze match een produktieve rush naar doel en scoorde op een manier die ook zoo licht niet wordt vergeten. De ver dediging liet zich echter tweemaal ver schalken. De back-links had hier wel wat schuld aan. De uitslag was dus 4-2 voor Ninove. De derde match, tegen F.C. Dender leeuw (5-0) werd een wandeling naar Denderleeuw's doel 9 maal rolde de bal in het net der tegenstrevers. Had den de Ninovieters hier ernstig door gespeeld, dan had het wel 20-0 kunnen worden. Vermelden we ook nog dat de reserve-keeper van Ninove 'hier zijn ga ven toonde door een sterk gegeven pe nalty tegen te houden. Een gevaarlijke verplaatsing was wel deze naar Volharden Aalst (2-0. F.C. hai voor deze match twee nieuwe krachten bijgewonnen. De Winter en" Oscar Roels, die respectievelijk half back links en inside-links speelden. In den eersten time kon Volharden gelijk spel houden, maar na de rust was de voorlijn niet meer te bedwingen. De 200 supporters die de ploeg vergezelden konden zich dan ook in een mooie '2-0 uitslag verheugen. Toen kwam de laatste, maar gevaar lijke match tegen Erembodegem. Op eigen plein was Wilskracht geklopt ge worden met 3-0. In Ninove zelf verliest F C., omringd van ongeveer 500 suppor ters met 1-0. Hoe dat uit te leggen F.C. was nochtans gedurende drie vier den'van de match in de meerderheid, Wilskracht gelukte haar éénige maar winningsgoal door een fatale missing van F.C. linker-back. Algemeene beschouwingen Rechtuit gesproken, we gelooven niet dat F.C. zijn speelgehalte er op voor uitgegaan is. Wie zal me tegen spreken, als ik beweer dat het zeif gedaald is bij het verloop der terugmatchen. Op de verdediging vait er eigenlijk niets dan goeds te zeggen. Toch willen we doen opmerken dat de linker-back misschien wel wat te veel aandacht heeft geschonken aan wat mijn kon- frater «supporter» in zijn voetbalkro niek in het «Weekblad voor Ninove», bij zijn overzicht van de matchen der eer ste ronde zegde de back-links zou wat meer routine moeten hebben en ook een hardere shot tot ontzetten ofte degageeren». Dat heeft deze speler voorzeker reeds verworven, maar wat hij verleerd heeft en wat hij bijzonder

De Liberaal | 1937 | | pagina 4