Drinkt een Export De Blieek voor uwe gezondheid!! Geeraarösbergen Lede Meire Nieuwerkerken NINOVE Buitenland Kanton Herzele Eremfrodegem NOTARIAAT Kanton NINOVE VIERDE BLADZIJDE BURGERLIJKE STAND LEDE GEBOORTEN Smekens Marie, d.v. Edmond en Maesschalk Paula. Bourgeois Agnes, d.v. Guslaaf en Uytenhoe- ve Emma. Kindermans Francois, z.v. Kamiel en Mat- thys Anna. HUWELIJKEN De Prez Remi, met De Smet Maria. OVERLHDEXS Huyghe Emilie, wed. van Coen Gustaaf. Joos Marie, echtg. van Wille René. Ho la la... 't Schijnt dat er aan de modder poelen gaat een einde gesteld worden. Einde lijk zullen de slechte straten eens hersteld worden en 't is niet meer te vroeg want het was een echte schande hoe onze inwoners daar dagelijks in de modder moesten ploeteren. De werklieden die naar de vroege treinen moesten gaan hadden er heel wat te verduren. Op aandringen en herhaaldelijk schrijven van de Heer Troch, die zich geen moeite spaart opdat dit heuvel zou hersteld worden, werd er nu toch gehoor aan gegeven. Als het Gemeentebestuur er te lamlendig voor is, moet iemand anders het doen. Bravo Mijnheer Troch, onze Meirenaren zullen er U dankbaar voor zijn. Te Nieuwerkerken durven ze nogal Op Edixvelde woont een Gemeenteraadslid die zich de luxe veroorlooft, de straat voor zijn deur te doen herstellen en de andere menschen zoo maar in het slijk te laten bag geren. Voor het huis van vermelde Heer lijkt de straat een echte «boulevard», maar vijftig me ter verder kan het water er natuurlijk niet weg en is het een ware modderpoel. Als daar een auto doorrijdt, worden deuren, vensters en muren met modder bekletst en toch wordt het daar niet hersteld. Een pluimpje voor ons Gemeentebestuur Daar zal binnen kort wel een einde aan ko men, want we zullen die Heeren wel eens op de duimen kloppen, ze doen toch niets voor onze inwoners en als er belasting te betalen is, 't mag nog van voor drie, vier jaar zijn, haast U of ge krijgt de deurwaarder op uw nek. We zullen dit met de aanstaande verkiezin gen indachtig zijn. 't Een plezier is het ander waard AKKOORD REX V.N.V. EN PAUL DE MONT WEERSLAG VAN DEN KIESSTRIJD Velen gingen er te Ninove prat op, en niet alleen Rexisten, dat het fameus akkoord tus- schen Rex en Vlaamsch Nationaal Verbond door een onzer stt dsgenooten tot stand werd gebracht, namelijk door den Heer PAUL DE MONT, Rexleider \oor Vlaanderen. Hij zelf waande i'.e toenadering van Walen en Vlamingen te hebben bewerkstelligd, het talenvraagstuk groot -liiks te hebben opgelost en bestempelde zijn daad als het grootste po litiek feit dat zich in Belgie sedert 1830 had voorgedaan. Wie die woorden in zijn ooren hoorde klin ken, zag natuurlijk voor zijn oogen den groot sten man staan die sedert 1830 op Belgisch grondgebied het licht zag Hoe deerlijk gehavend is die groote man met zijn fameus akkoord uit den jongsten kiesstrijd gekomen Sedert maanden vroeg men zich af waarom dit akkoord Rex-V.N.V., dit grootsclie werk, het klare daglicht niet mocht zien Er werd geantwoord door de Rexleiders Dit akkoord werd ter kennis gebracht en het droeg de goedkeuring weg van Z.M. den Ko ning en van den Eersten Minister Van Zee land Men kent het gevolg Van wege den Koning, werd die verklaring ten stelligste gelogenstraft. Van wege Minister Van Zeeland kreeg onze Rex-leider voor Vlaanderen een veeg uit de pan Verleden Vrijdag in de groote Magdalena- zaal te Brussel, sprak Minister Van Zeeland zijn laatste rede uit voor den grooten dag en daar werden de manoeuvers van den Rex leider aan de kaak gesteld. Noodgedwongen werd het akkoord ook met verminkte stukken en brokken openbaar ge maakt. en hoewel de teksten geenszins over eenstemmen. toch kon men er uit rapen dat het steunt op wederzijdsch bedrog en den weg openlaat voor de vernietiging van de Belgi sche zelfstandigheid. Dit was dus de grootste, daad die de ge schiedenis van ons Land sinds zijn onafhan kelijk bestaan boeken mocht Wij laten hier het woord aan Minister Van Zeeland, volgens de verslagen in de pers ver schenen DE VERDACHTMAKINGEN VAN HET LAATSTE UUR HET AKKOORD REX V.N.V. Sedert het einde van verleden week werd te verstaan gegeven, dat de tegenstandrs in de laatste dagen en zelfs in de laatste uren met opzienbarende feiten voor den dag zouden ko men. Het eerste feit is de kwestie van het akkoord tusschen Rex en het Vlaamsch Nationaal Ver bond. Hier herinnert spreker aan de besliste logen straffing van de geruchten volgens welke hij het geheim akkoord Rex-V.N.V. zou gekend en goedgekeurd hebben. In verband met het taalvraagstuk legt de h. Van Zeeland volgende verklaring af De Vlaamsche kwestie is een der ernstigste vraagstukken van ons binnenlandsch leven. Wij moeten ze oplossen. Wij zullen het zonder moeite doen. HET BEZOEK VAN DEN H. DE MONT Om die oplossing voor te bereiden, heb ik er aan gehouden in voeling te blijven met al de schakeeringen van de Belgische openbare mee ning, van de meest uiterste flaminganten tot de meest overtuigde Wallinganten. Wanneer, in Juli van verleden jaar, de Rexistische Senator, de h. Paul De Mont, dien ik toen nog niet kende maar in wien ik vooral den Vlaamschen letterkundige zag, en den grootoorlogsinvalide eerbiedigde, mij om een onderhoud vroeg, antwoordde ik hem terstond dat ik met belangstelling de uiteen zetting van zijn inzichten zou vernemen. Met hem heb ik twee of drie gesprekken gevoerd, gedurende welke hij mij zijn denkbeelden heeft uiteengezet. Het doel dat de h. De Mont toentertijd nastreefde, scheen mij, zooals hij het mij uiteenzette, zeer loffelijk toe. Zijn be doeling was, de gematigde elementen onder degenen die tot dan toe gemeend hadden ge noegdoening inzake de Vlaamsche betrachtin gen elders te vinden, voor Belgie terug te win nen. Gedurende eenige weken, van half Juli tot half Augustus 1936, hield de h. De Mont mij op de hoogte van sommige gesprekken van persoonlijken aard, die hij zelf gevoerd had of die hem medegedeeld werden. Hij overhandigde drie kleine nota's van een bladzijde. Ze behelsden sommige gedachten, die me aannemelijk voorkwamen en waarvan eenige, sedertdien, aangenomen werden. Daarentegen bevatten zij er andere, die ik onaannemelijk acht en waarbij ik mij in geen geval kan aan sluiten. Op 22 Juli 1936, zond ik aan den h. De Mont, op zijn uitdrukkelijk verlangen, een brief van 8 regels, waarin, buiten de gebruike lijke hoffelijkheidsformule, deze eenige ge dachte besloten lag Ik ben er van over tuigd dat gij er u toe zult beijveren de denk beelden, die gij me uit een verheven gevoel van vaderlandsliefde hebt uiteengezet, te doen zegevieren. Beleefd uitgedrukt want ik richtte me tot een grootverminkte, wiens be doeling ik niet mocht verdenken was zulks een aansporing tot vaderlandslievende voor zichtigheid. HET PLOTSE STILZWIJGEN Dat gebeurde midden in den zomer van 1936. Doch ineens vernam de h. Van Zeeland niets meer. Het stilzwijgen van den h. De Mont kwam verdacht voor. Waarom die ommekeer Was het omdat de moeilijkheden, die de h. De Mont een oogen- blik opgelost waande, grooter bleken aan de zijde van sommigen van hen met wie hij in verbinding stond Of was het omdat de heer De Mont zelf, in den loop van die besprekin gen, ertoe werd gebracht het standpunt dat hij mij monde'ing had verklaard in te nemen, had moeten wijzigen Ik weet het heelemaal niet. Wat er ook van zij, weken, maanden verliepen. Maar plots, in Oktober, kwam het nieuws aan het licht, dat een partijenakkoord was afgesloten tusschen Rex en V.N.V. Hieruit kan men afleiden op wat de bewe ringen van Rex berusten SIC TRANSIT GLORIA MUNDI Daar ligt nu niet alleen Rex en Degrelle met de beenen in de lucht, maar ook Ninove is totaal ontgoocheld over een politiek man die misschien geroepen was om in den Rexstaat een groote rol te spelen BEGRAFENIS VAN REX. Het soevereine volk sprak zich uit Voor den Staatsman, tegen den praatsman Voor den Oorlogsheld, tegen den muilheid Voor den Geleerde, tegen den gebuisde Voor Jezus, tegen Barrabas. Heil onze drie Staatspartijen, heil hunne moreele en politieke leiders die, onverschrok ken en tot het laatste toe, aan de zijde ston den van dengene die de Orde en de Vrijheid verdedigde. Op 25 Oktober werd de Revolutie in de kiem gesmoord Op 11 April sprak zich een overweldigende meerderheid uit Tegen diktatuur en burgeroorlog Voor een vrij en eendrachtig Belgie De tegenstrever werd van de straat en uit het stembureel gevaagd. Hij verdwijne nu ook, en voor immer, uit ons geheugen Lib. Jonge Wacht. KANTON GEERAARDSBERGEN DE JEUGD AAN HET STUUR. Voor de verdedigers der liberale demokrati- sche gedachten hebben de laatste verkiezingen in ons kanton een nieuwe en een groote hoop doen ontstaan. De bevolking uit het Gee- raardsbergsche is niet onverschillig gebleven tegenover ons verjongd programma, tegenover onze gedachten van vrijheid, verantwoorde lijkheid en solidariteit. De vooruitgang van onze partij is zoo gevoelig geweest dat de tweede l^hdidaat van onze lijst, de vriend De Paepe, naar de Provincie werd gestuurd. Op de jongste bestuurverkiezingen der Can- tonale Vereeniging drukten onze leden een stemmig den wensch uit de vertegenwoordi gers der Liberale Jeugd te gelasten met de leiding der partij. De jeugd neemt dus vandaag het stuur in handen. Vol hoop ziet ze de toekomst tege moet. Zij zal ijveren voor een steeds grootere partij. Zij is er van overtuigd, dat hier in ons can ton nog veel moet worden gedaan op SO CIAAL GEBIED. Het zal gebeuren. Zij zal haar plichten volbrengen omdat ze in de over tuiging leeft dat ze op die wijze de schoonste diensten bewijst aan heel de partij. Liberalen, wij rekenen op U. Liberalen, al len rond onze vlag. Vooruit Immer vooruit De Liberale- Demokratie gaat onweerstaan baar nieuwe wegen op. De Liberale Partij wordt terug de groote nationale partij. Het Jong Liberalisme zegepraalt. De Jeugd werkt. Uw plicht gebiedt U ze te steunen. Te Brussel behaalden de Rexisten 19 t.h. van de geldige stemmen en meteen een ferme buis Indien ze er te Ninove in slagen, een lijst samen te stellen, met de komende gemeente verkiezingen, dan bekomen ze zeker 2 t.h. van de geldige stemmen en meteen... een begrafe nis... Eerste klas 't Schijnt dat de Aartsbisschop van Meche- len een speciale verplaatsing zal willen doen om die dienst te Ninove te komen celebreeren. Succes op voorband verzekerd ALBERT REX, VERSLAGEN. Dat er ten allen kante belangstelling was, voor de tusschentijdige verkiezing van 11 April te Brussel, merkte men sinds enkele dagen in het anders, zoo rustige Ninove. Trouwens, een handvol Rexistjes, maakten meer lawaai en beslag, dan een heele groep der ergste kommunisten zou kunnen dóen, en iedereen heeft Albert hoog zien oploopen met dat ze deze maal 125.000 stemmen gingen bekomen als het geen 150.000 was. want hij wist het van Mr. de Senator. Maar dat het Zondagavond droevig gesteld was met die predikanten van Diktatuur en Volksbedrog, hoeft met gezegd te worden en men kon hunne borst, die anders van hoog moed en verwaandheid tot barstens toe ge zwollen staat, zien invallen, gelijk een opgaand brood dat in vollen tocht wordt gezet. Iedereen had medelijden met Albert En het was waarlijk droevig... het werd een ware begrafenis, wanneer de Ninoofsche Fuhrer naar huis waggelde verlaten, uitgelogen, ver slagen, verzopen en geknakt, terwijl enkele kwajongens achter hem het gekende refreintje zongen Daarvoor moet g'ezel zijn, Daarvoor moet g'ezel zijn, Om voor Degrelle te stemmen, Moet ge -stommerik zijn MEDEBURGERS De teerling is geworpen. Het volk heeft ge sproken. Wie herstelde de rust op een teeken van zijn hand VAN ZEELAND De tegenstrever koos de plaats, het tijdstip, de middelen, en welke middelen De Eerste-Minister koos alleen de midde len kalmte, bezadigdheid, eerlijkheid En de olie dreef boven, Verleden Zondag na de middag, kwamen een paar autos langs den Brusselschen Steen weg gereden. Nauwelijks voorbij, weerklonk «De Vlaamsche Leeuw». Ze stopten voor het huis van den vroegeren Domper nu Rexist. De deuren gingen open en al wie in huis was kwam vol vreugde de Rexgroet brengen. De «Rexfuhrer» en zijn door den drank op gezweepte kameraden kraaiden reeds viktorie om hun overwinning. Door een luidspreker kondigden ze aan, dat ze in Hekelgem op ruim 900 stemmen, er 500 hadden behaald. Hun vreugde was onbeschrijfelijk en ze riepen allen Rex ter zege Maar hoe verwonderd stonden die Heeren als ze hun verpletterende nederlaag verna men. 't Schijnt dat de «gip» van den Fuhrer er uit zag alsof hij azijn gedronken had, een flauwte in zijn beenen overviel hem want hij had een «spijkertje dwars door zijn schoen». Niets kon hem nog troosten. De vrouw van den Rex-Fuhrer vertelde aan iemand (vrouwen kunnen toch nooit zwijgen) dat hij 's nachts in zijn droom riep Rex ter zege Ontmoedigd over de nederlaag maakte ze haar man wakker en vertelde hem wat hij gedroomd had, waarop hij antwoordde Wij zijn verpletterd ondanks al mijn zoete droo- men 's Maandagsmorgens, vroeg den Heer Van Den Berghe aan den Rexist naar welke par tij hij nu zou overloopen en wenschte hem terloops proficiat met zijn «buis». De Rexist stond te drupneuzen en bleef het antwoord schuldig. Neen, Heeren Rexisten, nu hebt gij eens ge zien, hoeveel gij in de pap te brokken hebt met al uw grootsprekerij en barnumreclame. ROUW IN DE LIBERALE VAKBONDEN In den loop der vorige week werd een onzer makkers, de genaamde Bernard Van Geit, het slachtoffer van een droevig ongeluk. Verleden Woensdag, werd onze makker, om ringd der blauwe vlaggen, ten grave gedragen. Vele liberale vrienden waren aanwezig. De Heer De Looze sprak namens den Vak bond volgende lijkrede uit MIJN DIEPBETREURDE BROEDER, Het is voor mij een innige en droeve plicht in naam van al onze vrienden-syndikalisten, U een allerlaatste groet te brengen. Het is voor ons onbegrijpelijk dat we hier reeds aan Uw laatste rustplaats staan. Inder daad, plots zijt gij door een onverwacht onge luk uit ons midden gerukt. U behoorde tot het leger van de duizende en nog duizende die geen werk konden vinden en toch waart U de steun onzer organisaties, het hoofd koel en het hart warm Gij, doode broeder, waart een der kampers voor Recht en Vrijheid en hield ons ideaal hoog Gij waart er van overtuigd, dat alleen in ware broederlijkheid het geluk te vinden was. Beste makker, wij allen danken U om de deelneming in den strijd voor ons ideaal, danken ook Uw gezin, nemen innig deel in het smartelijk verlies en verhopen, dat Uw ge liefde kroost in wederzijdsche liefde, troost en sterkte zullen vinden om het lot te dragen dat hen zoo eenklaps komt te treffen. Beste Makker Bernard, in naam der Libera le Arbeiders, rust zacht Het buitenland heeft met groote aandacht de gedeeltelijke verkiezingen van Zondag 11 April te Brussel gevolg. De uitslag, welke aan Minister Van Zeeland, de 3 4 van de stemmen gaf, wordt dan ook op verschillende wijzen besproken door de buitenlandsche dagbladen. De Engelsche en Fransche bladen begroe ten met sympathie het succes van den Belgi schen premier, welke vooral in Engeland in hoog aanzien staat. De Fransche bladen wij zen op het groot verlies voor het Fascisme. Sommige gaan zelfs zoo ver van te veronder stellen, dat de nederlaag van Degrelle haar weerklank in de dictatorale landen en ook in Spanje kan hebben. In elk geval verheugen ze zich in de overwinning van de demokratie op het fascisme. Frankrijk heeft er veel belang aan gehecht, omdat Degrelle jils een gevaar lijke voorpost tegen Frankrijk beschouwd werd van het Nationaal-Socialisme, vooral na het verbond met de uiterst Vlaamsche groep. Ook Nederland begroet de overwinning van de regeering als een gelukkige gebeurtenis, na de redevoering van den Eersten Minister van Holland, waarin deze verklaarde, dat bij onze Noorderburen noch fascisme, noch kommunis- ir.e vasten grond zouden krijgen. De Duitsche pers stelt natuurlijk met te genzin de nederlaag van Rex vast. Zij richt vooral een verwijt tot den Kardinaal, welke in de laatste oogenblikken de Rex-beweging als anti-godsdienstig heeft bestempeld en alzoo een morale drukking op de katholieke kiezers heeft uitgeoefend, iets wat in Duitschland nu niet meer zou gebeuren, beweren ze. De demokratische pers uit het buitenland besluit met te verklaren, dat de heer Van Zeeland zijn positie geweldig versterkt heeft, dat hij nu met meer kracht en vertrouwen aan het verdere herstel van Belgie zal kunnen ijveren, en ook zijn kostbare medewerking zal kunnen verleenen aan de hervorming van de ekonomie-organisatie in gansch de wereld. ENGELAND. Eerste Minister Baldwin gaat het politiek terrein verlaten, om een wel verdiende rust te genieten, na de kronings feesten van Georges VI. De Minister heeft verklaard, dat hij zijn krachten voelt begeven onder den zwaren last van de taak. Hij wil zich dan ook terugtrekken, voor dat een licha melijke inzinking hem komt verrassen. Minister Baldwin heeft zijn land jarenlang trouw gediend en in lastige oogenblikken bleek hij een eenige steun voor het konservatieve Engeland. Zijn opvolger werd reeds genoemd, alhoe wel daaromtrent geen zekerheid bestaat. De Engelsche regeering heeft zich ernstig ongerust gemaakt over de houding van de op standige Spaansche oorlogschepen tegenover de Engelsche koopvaardijbodems, vooral die welke naar Bilbao stoomen. Deze aanlegplaats zou door de schepen van Franco geblokkeerd wor den. Engeland beschouwt dit als een aanslag op het internationaal recht en ontzegt aan de Spaansche oorlogsvloot elk optreden tegen de Engelsche handelsbooten. Aldus is een nieuwe, moeilijke toestand ge schapen. Indien Engeland de blokkade eer biedigt, staat dit ongeveer gelijk met een er kenning van Franco. Indien de Engelsche oor logsschepen de blokkade niet eerbiedigen, dan zou dit door Italië als een inbreuk beschouwd worden op het pakt van «niet-inmenging». Op Zondag 11 April werd dan ook te Londen een Ministervergadering gehouden, waar de kwestie van Bilbao besproken werd. De laatste berichten melden, dat de Engel sche regeering aan haar schepen den raad ge geven heeft Bilbao niet aan te doen, dit om elk incident te vermijden. Wat de niet-inmenging betreft in Spanje, is men te Londen van oordeel, dat Duitschland, Italië en Rusland voorloopig genoeg hebben van de inmenging. Zelfs denkt men, dat Italië reeds zou te spreken zijn over het terugtrek ken van al de vrijwilligers. Ook in Duitschland waait een andere wind, nu temeer na de wederverschijning van Lu- dendorff, welke zich met tal van officieren uit de Rijksweer tegenstander verklaarde van de Duitsche militaire inmenging in Spanje. Men gaat zelfs zoover te veronderstellen, dat in de toekomst een andere houding tegen over Rusland zou kunnen aangenomen wor den. De militaire overheid is deels voorstan der van een militaire overeenkomst met Rus land, en ook op economisch terrein zou het Soviet-Rijk aan de Duitsche nijverheid een groot afzetgebied bezorgen. Nochtans de bin- nenlandsche politiek van het Nationaal-Socia lisme staat lijnrecht tegenover elke verstand houding met Moscou. Indien Hitier moet toe geven aan den drang der Duitsche militaire leiders en vooral aan de omstandigheden, dan beteekent dit volgens sommige berichten in de internationale pers het begin van het verval. POLEN. Een zekere spanning is ontstaan tusschen Polen en Duitschland naar aanlei ding van de Duitsche minderheden. Door de Duitsche regeering werd te Warschau protest aangeteekend tegen de drijverijen van Pool- sche vereenigingen en dit in strijd met de Duitsch-Poolsche overeenkomst. Men doet opmerken dat de verhouding tus schen beide landen niet meer is wat ze was op het oogenblik van die overeenkomst. Kolonel Beek, de Poolsche Minister van Bui tenlandsche Zaken, heeft veel aan prestige verloren, vooral na het bezoek van den Pool- schen Maarschalck aan Frankrijk en na de hernieuwing van het Fransch-Poolsch militair akkoord. Dit heeft de vriendschap met het Ille Rijk natuurlijk ook niet aangewakkerd. KORTE BERICHTEN Dr Schacht, de Voorzitter van de Duitsche Rijksband, kwam deze week naar Brussel, om besprekingen te voeren met Minister Van Zee land en Gouverneur Franck van de Nationa le Bank van Belgie. Hij zal zich ook naar Pa rijs begeven, ter gelegenheid van de inhuldi ging van het Duitsch paviljoen, op de wereld tentoonstelling. Veel belang wordt gehecht aan het bezoek van Minister Eden te Brussel, waar hij met Ministers Van Zeeland en Spaak zal handelen over het nieuw internationaal statuut van Bel gie, dat de neutraliteit voorziet. Waarschijn lijk zullen Frankrijk en Engeland ons land als ontslagen beschouwen van zijne verplichtingen welke het aanging, door het akkoord van 19 Maart 1936, na het verval van het Locarnover- drag. ROEMENIE. Prins Nikolaas, welke reeds voor eenige jaren een huwelijk aanging zonder de toestemming van den Koning, werd nu ver vallen verklaard van al zijn rechten op den troon. De Prins zal zich waarschijnlijk in Italië vestigen. ROME. De Italiaansche pers toont zich eenigzins ongerust over de berichten in de pers verschenen, volgens dewelke de Duitsche militairen drukking uitoefenen op Hitier. om zijn houding te wijzigen tegenover Rusland. Sommige bladen melden zelfs dat de samen werking tusschen Rome en Berlijn in gevaar zou kunnen komen. Indien' nu een verstandhouding met Rusland moest tot stand komen, dan blijft er als het ware niets anders over dan Oostenrijk. Dat weten ze in Italië maar al te best. Een ontspanning tusschen Berlijn en Mos cou zou in elk geval voordeelig zijn voor gansch Europa. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN PROVINCIALE SCHOOL VOOR ZIEKENVERPLEEGSTERS en LABORATINEN GENT Er wordt ter kennis gebracht der belang hebbende dat, om de studiën van ziekenver pleegsters of laboratinen te mogen aanvan gen, de kandidaten aan de volgende voor waarden moeten voldoen 1) Minstens 17 jaar oud zijn voor de ver- p'.eegstersstudiën en een minimum leeftijd van 18 jaar bereikt hebben voor de studiën van laboratinen. 2) Een aanvraag voor aanvaarding sturen aan den heer Goeverneur der Provincie voor 15 Juli 1937. 3) Een getuigschrift bezitten van goede ge zondheid cn lichamelijke geschiktheid, afge leverd door een geneesheer aangeduid door de geneeskundige Commissie 4) Zich aanschaffen een uittreksel van ge- boorteakt en een bewijs van goede zeden, af geleverd door het gemeentebestuur van hun verblijfplaats. 5) De kandidaten-iaborantinen moeten een diploma van middelbaar onderwijs kunnen voorleggen of een certificaat dat van verdere ontwikkeling in den aard van het middelbaar onderwijs getuigt. De kandidaten verpleegsters worden door het Koninklijk besluit van 3 September 1921 opgelegd te slagen in een ontwikkelingsexa men ten overstaan van een examencommis sie, aangewezen door de provinciale genees kundige commissie (2). Dit examen gaat over de vakken van het lager middelbaar onderwijs. Het omvat a) Een opstel in de Nederlandsche of Fran sche taal b) Een mondeling gedeelte over de reken kunde, de elementaire begrippen der natuur wetenschappen en de begrippen van aard rijkskunde en geschiedenis van Belgie. c) Een practisch gedeelte over lijnteekenen, meetkundige vormen en gymnastiek. Zijn ontslagen van het ontwikkelingsexa men, de kandidaten houders van het een of ander diploma of getuigschrift hierna ver meld 1) Van een diploma van onderwijzeres of van bewaarschoolonderwijzeres, of van een gelijkvormig diploma 2) Van een getuigschrift ten blijke ervan dat gedurende ten minste drie jaar een cur sus van het hooger middelbaar onderwijs of een volledige cursus van drie jaar lagere mid delbare studiën of ten minste twee jaar een cursus in middelbaar vakonderwijs met vrucht werd gevolgd, of van een door den Minister van Openbaar Onderwijs afgegeven getuig schrift ten blijke ervan dat de examinanda met welgelukken studiën heeft gedaan welke met de bovenvermelde getuigschriften over eenstemmen. 3) Van een getuigschrift ten blijke ervan dat een eenjarige cursus voor het oppassen van zieken, overeenkomstig het ministerieel besluit van 14 September 1926, werd gevolgd. De candidaten moeten zich in betrekking stellen met Mevrouw de Bestuurster der Pro vinciale School, Maria Hendrikaplein, 23, te Gent. Gent, 14 Maart 1937. De Goeverneur, J. INGENBLEEK. (1) De heer dokter Frans De Potter, Oude Violettenlei, 28, Gent, is aangeduid. Hij ont vangt den Maandag, Woensdag, Vrijdag, van 14 tot 16 uren. Het geneeskundig getuig schrift zal enkel op vertoon van de eenzelvig- heidskaart van de belanghebbende afgeleverd worden. (2) Het examen van verstandelijke ontwik keling zal plaats hebben aanvang September 1937, om 4 uur in het Provinciaal Goeveme- ment. De candidaten zullen zich moeten aan bieden voorzien van de noodige stukken bij den heer Dokter Paul Holemans, Sekretaris der Provinciale Geneeskundige Commissie, Savaenstraat, 24, te Gent, den Vrijdag 30 Ju- Studie van Notaris TIBBAUT, te Aalst, Keizerlijke Plaats. 31. De Notaris TIBBAUT te Aalst, Keizerlijke Plaats, 31, zal openbaar verkoopen Een on langs nieuwgebouwd WINKELHUIS, met werkhuis te Aalst, Twee Hagenstraat, 2 (voor tijds Rozenweg), groot 1 aar 50 ca., geka dastreerd sectie E, nr 50912. Voor verder beschrijf, zie plakbrieven. Bewoond en gebruikt door den heer Geor ges Cleyman-Schutijzer. Ingesteld 15.000 frank. TWEEDE ZITDAG MAANDAG 26 APRIL 1937, te 4 ure stipt namiddag, ten koffiehuize «Het Paviljoen», bij den heer Alexis Camu, te Aalst, Groote Markt. .De Notaris TIBBAUT te Aalst, Keizerlijke Plaats, 31, zal openbaar verkoopen Een welgelegen WOONHUIS met hangaar en tuin, dienende voor bouwgrond, aan de Moorselbaan, nr 265, groot 4 a. 58 ca., sectie F nr 335h en deel van nr 335p. Bewoond en gebruikt door den heer Pieter- Désiré Heiremans-Vande Maele. Ingesteld 25.000 frank. TWEEDE ZITDAG MAANDAG 26 APRIL 1937, te 3 uur stipt namiddag, ten koffiehuize «Het Paviljoen» bij den heer Alexis Camu, te Aalst, Grooto Markt.

De Liberaal | 1937 | | pagina 4