Vraagt overal den Export Zeeberg der Brouwerij Vander Schueren. Proeven is zich overtuigen van kwaliteit en smaak Buitenland Kanton AALST AALST De Aanwerving van het Staatspersoneel BIJVOEGSEL AAN DE LIBERAAL ZONDAG 16 MEI 1936. DERDE BLADZIJDE ROME-LONDEN. De verhoudingen tus- schen Italië en Engeland willen maar niet in de goede plooi komen. Voor den oorlog waren die betrekkingen «teeds heel hartelijk. Het uit breken van het wereldgebeuren in 1914 bracht Italië dan ook aan de zijde van het nooit in het ongelijk gestelde Britsche Rijk. Nochtans toen na 1918 de overwinnaars den buit aan ko loniën gingen verdeelen, kon Italië niet bevre digd worden en dat bracht misnoegdheid. Daarom heeft Mussolini dan ook dankbaar gebruik gemaakt, om met en door het nieuw regiem de vroegere grootheid van het Romein- sche Rijk herop te bouwen. Nochtans op dien weg moet Rome onvermijdelijk de Engelschen ontmoeten. Beide partijen weten het en daar om zal het tusschen Rome en Londen nooit meer gaan, zoolang Mussolini aan imperialis me wil doen. De binnenlandsche politiek van Mussolini vond in Londen weinig belangstel ling. De heftige redevoeringen, de voorspellin gen, de militaire voorbereidingen werden maar bluf genoemd en terwijl Engeland in volle ontwapeningsperiode was, sloeg het uur der Fascisten in Abessinie. Dit bracht haast gansch de Britsche vloot op de been in de Middellandsche Zee en een wensch van de beide verwante koningshuizen om elk incident te vermijden was wel hoogst noodig. Daarop volgde de reusachtige herbewape- ningspolitiek van Engeland, waarop Italië wei nig kon antwoorden. Ten slotte kwam het tot een zoogezegd «vriendschapsakkoord voor de Middellandsche Zee», met het behoud van het «statuquo» als basis. De Italiaansche inmen ging in Spanje, welke bepaald al te ver ging, bracht nieuwe spanning en perscampagne's. Italië wenschte de Fascistische oplossing door de overwinning van Franco. Engeland, dat voorname belangen te verdedigen heeft in en vooral rond Spanje, wenscht een Spaansche. een democratische oplossing. De smaadvolle nederlaag der Italiaansche regimenten voor Madrid, was voor de Engel- sche pers een nieuwe gelegenheid om Musso lini in het vuur te jagen. De Duce heeft daar dan ook op geantwoord. De Italiaansche pers vertegenwoordigers werden uit Londen terug geroepen en de Engelsche dagbladen werden op enkele uitzonderingen na in Italië verbo den. Voeg daarbij, dat de Italiaansche vertegen- woordiging bij de kroningsfeesten te Londen, zich beperkt tot den gezant van Italië, terwijl alle andere landen luisterrijk vertegenwoordigd zijn, dan mag men daaruit besluiten, dat de verhoudingen tusschen Rome en Londen niet erg vriendschappelijk zijn. Terwijl gansch Engeland in feest is, viert Italië de le verjaring van de stichting van het nieuwe keizerrijk. Mussolini heeft in zijn toe spraken voorspeld, dat er weldra andere feiten en daden zullen gesteld worden, waaraan de eer van Italië nauw verbonden is. De Fransche pers vooral wijst niet zonder ernst op deze uitlatingen. Sommigen verwach ten zich aan een Duitsch-Italiaansch militair akkoord, andere bladen denken meer aan een nieuw gewelddadig optreden in Spanje, om de nederlaag voor Madrid te wreken. Duitschland heeft natuurlijk ook de hand in het spel. Italië wenscht ongetwijfeld zijn pres tige te vermeerderen door innige samenwer king met Duitschland. Nochtans weet Hitier dat de grootste profijten uit Engeland kunnen komen, alhoewel de kwestie der koloniën tot hiertoe te vergeefs gesteld werd. naar aanleiding van de beschuldiging tegen de De Duitsche opinie werd de laatste dagen hard op proef gesteld door de Engelsche pers Duitsche luchtvloot welke aan de vernieling van het Spaansche guernica heeft deelgeno men. Reeds werd gemeld dat ook Duitschland de zelfde maatregelen zou nemen als Italië inzake persaangelegenheden. In elk geval werd het besluit van Mussolini met sympathie begroet te Berlijn. Te Londen doet men evenwel op merken, dat de Engelsche pers een vrije pers is, welke berichten opneemt en bespreekt zoo als zij wil, dat geen het minste toezicht kan of mag uitgeoefend worden, en dit in tegenstel ling met de pers in Duitschland en Italië, waar alles meet goedgekeurd worden, alvorens te verschijnen. De laatste besprekingen te Rome laten ver onderstellen, dat Rome en Berlijn overeenge komen zijn om aan Frankrijk en Engeland het sluiten van een Westelijk pakt voor te stellen in den aard van een vroegere «vier-mogendhe- den pakt», waarvan Mussolini de ontwerper was. Nochtans laat de Fransche pers opmerken, is dergelijke regeling in strijd met de kollek- tieve veiligheid en het pakt van Genève. Wat het statuut van Belgie betreft, is men het nog niet eens over de waarde van het beruchte ar tikel 16 van den Volkenbond, door het feit dat Belgie lid blijft van deze instelling en zich al- zoo aan de reglementen moet onderwerpen. Volgens Frankrijk immers is Belgie verplicht vrijen doorgang te verleenen aan strijdmach ten welke een door Genève aangeduiden aan valler moeten bevechten, en dit is ten andere ook de eenige logische verklaring welke kan gegeven worden. De Duitschers zijn er evenwel niet voor te vinden en beweren, dat Belgie het recht niet heeft de Fransche verklaring te aanvaarden, indien ons land zich «neutraal» wil noemen, en onder die voorwaarden kan Duitschland het nieuwe statuut van Belgie niet erkennen. Minister Spaak houdt er nu nog een andere meening op na. Hij beweert dat Belgie het recht heeft) de kwestie van vrijen doorgang naar zijn belang toe te passen of liever aan te passen. Dit laatste lijkt zoowat een middenweg, zon der evenwel de gulden middenweg te zijn, maar zoe zullen onze machtige naburen het niet vé£- staan en dat mag niet ook. Die zaak moet op gehelderd worden, want op internationaal ge bied moeten de grenzen duidelijk afgeteekend zijn. Het is waarschijnlijk ook wel voor die kwestie, dat de buitenlandsche Minister Delbos van Frankrijk naar Brussel zal komen, na Mi nister Eden, om die zaak van dichtbij Le be spreken. Zonder twijfel zal Italië een steun zijn voor Duitschland wanneer het er om kan gaan af breuk te doen aan het prestige van Genève. Het is dan ook nog niet uit te maken of onze regeering een succes heeft geboekt op interna tionaal gebied. SPANJE. De toestanden in Spanje blij ven als 't ware ongewijzigd rond Madrid. Om Bilbao wordt de drukking der opstande lingen immer heviger en de ontruiming van de stad door niet-strijders wordt voortgezet onder de bescherming der Engelsche en Fransche oorlogsvloot. Generaal Franco is niet akkoord met deze ontruiming hij noei.it het eqn niet te ver rechtvaardigen inmenging. KORTE BERICHTEN. Een vreeselijke ramp heeft zich voorgedaan met het Duitsch luchtschip «Hindenburg». Deze zeppelin welke de verbinding verzekerde tusschen Duitschland en Noord-Amerika, was aldaar na een bewogen reis aangekeme», doch schoot in brand toen de oorbereidselen tot de landing op het vliegveld van «Lakehurst» werden genomen, op een vijftigtal meter boven het plein. Het gevaarte plofte brandend omlaag. Ongeveer 35 personen verloren het leven, waaronder de bestuurder. De mogelijkheid van sabotage wordt niet ver worpen bij de opzoekingen naar de oorzaken. Algemeen wordt evenwel verondersteld, dat een elektrische vonk, het zeer brandbare gas, waarmede het gevaarte gevuld was, heeft doen ontvlammen. ENGELAND. De Koning van Engeland, Georges VI, werd officieel gekroond op Woens dag 12 Mei. Deze plechtigheid is wel de meest grootsche welke ergens kan gebeuren en vooral voor Engeland heeft zij een bijzonder natio naal karakter. Reeds maanden wordt alles voorbereid, want de Engelschman laat niets aan het toeval over. In Engeland verstaat men immers de kunst om het conservatieve met het ultra-moderne te doen samengaan. Ondertusschen heeft Minister Eden drukke besprekingen met sommige afgevaardigden Litvinoff van Rusland, Schmidt voor Oosten rijk en von Blomberg voor Duitschland. Te Berlijn is de nieuwe Engelsche gezant Henderson aangekomen. Hij heeft aan den Kanselier zijn geloofsbrieven overhandigd. De ze benoeming bekwam de goedkeuring van het Duitsche Goevernement. De kwestie van het «Albert-Kanaal» wordt verder behandeld voor het Internationaal Ge rechtshof te «Den Haag». In titel III gaat het over de aanwerving van het hoofdbestanddeel van den rechtstoestand. Het vraagstuk van de aanwerving is de grondslag van de Hervorming van het Bestuur. Aan welke eischen moet de aanwerving be antwoorden, om aan de administratie te ge ven wat deze er mag van verwachten Zij moet onafhankelijk staan van de politiek. De zer inmenging stuurt het administratief leven in de war, ontmoedigt de onafhankelijke amb tenaren, stelt de intrigue in de plaats van de verdienste en het schacheren met invloeden, in de plaats van het concurreeren bij de ver gelijkende examens. De Staat heeft het recht, zijn personeel slechts te kiezen onder het puik van de Natie, evenals ieder burger het recht heeft slechts naar zijn bekwaamheid te wor den beoordeeld. De Koninklijke Commissaris zet omstandig uiteen, hoe de aanwerving in den vreemde ge schiedt, inzonderheid in Engeland, in de Ver- eenigde Staten en in Zwitserland. Hij onder zoekt critlsch hoe thans, bij ons, in de verschil lende departementen, de aanwerving gebeurt en doet de waarde en de billijkheid uitschijnen welke ten grondslag liggen aan de aanwerving o.m. van het diplomatiek en het consulair korps, van de Mijningenieurs, van de inge nieurs van Bruggen en Wegen, van de ambte naren bij het Boschwezen, van de leeraars bij het Technisch Onderwijs, van het personeel van P.T.T. en van Verkeerswezen. Hij stelt an derzijds vast, dat de vacatures niet altijd be kend gemaakt worden aan het publiek dat er te veel examencommissies bestaan, die op ver schillende wijzen werken dat de examens als verbrokkeld zijn dat bij de beoordeeling van de candidaten op ongepaste criteria wordt ge steund dat de aanwerving geschiedt in ver band met de lagere maar niet met de hoogere ambten dat, ondanks het groot aantal ter zake geldende besluiten nog steeds, naar inge wortelde gewoonte, ambtenaren bij keuze wor den aangeworven, dat, ten slotte, niet voldoen de graad- of schiftingsexamens worden uitge schreven. Uit deze vergelijking met de toestanden in het buitenland en uit de leemten in onze eigen organisatie, heeft de Commissaris verschillen de nieuwe voorstellen tot regeling van de aan werving afgeleid. Hij steunt de reorganisatie op de volgende beginselen de aanwerving ge schiedt alleen bij vergelijkende examens, deze vergelijkende examens worden per categorien van ambtenaren uitgeschreven, vooraf wordt voor elke categorie een verschillend diploma vereischt, behoudens wat de ambtenaren be treft die in dienst zijn en aan sommige ver- eischten beantwoorden, de proeftijd is ver plicht, het examen voor vaste toelating met beroepskarakter maakt een einde aan den proeftijd, een centraal organisme, met name «Vast Wervingssecretariaat», onder Voorzitter schap van een Magistraat, wordt in 't leven ge roepen. De Koninklijke Commissaris ontleedt om standig elk van deze beginselen. Hij stelt de toelatingsvereischten vast en wijdt uit over de kwestie van het diploma. Het diploma van la ger, middelbaar of universitair onderwijs is een bekwaamheidsvermoeden, waarmede op onze dagen dient rekening gehouden. In een tijdperk waarin het onderwijs in al de rangen der samenleving heeft uitbreiding genomen, en in een land dat zoo bijzonder veel scholen telt, is het immers onlogisch dat de Staat, die dit onderwijs controleert en het schoolbezoek be vordert, niet van zijn candidaten de door hem uitgereikte diploma's eischt, met dien verstan de dat deze diploma's verschillen volgens het werk dat de belanghebbenden bij de Staatsbe sturen moeten verrichten. Degenen die geen houder zijn van het ver- eischte diploma, mogen zich evenwel in com petitie met de gediplomeerde jongelingen voor de vergelijkende examens aanmelden. Dit is rechtvaardig, want zij, die niet het ge luk hadden den volledigen onderwijscyclus te volgen, mogen niet van de hoogere catego rieën uitgesloten worden. Zulks mag niet, in dien zij, door hun krachtinspanningen endoor hun bekwaamheid, voor de hoogere ambten be stemd zijn. Deze competitie tusschen de gedi plomeerden en hen die reeds in dienst zijn, is noodig zoo men wil dat de Staat, voor zijn diensten, de geschiksten en de bekwaamsten aanwerft. Aangezien het vergelijkend examen een naturiteitsexamen is, waarbij het meer gaat om oordeel en gezond verstand dan om boekenkennis, zullen de autodidacten evenveel kans van slagen hebben als de anderen. Zoo het onrechtvaardig is de niet-gediplo- meerden uit te sluiten, is het even onbillijk de universitairen stelselmatig uit onze Besturen te weren. Het universiteitsdiploma is immers ook een bekwaamheidsvermoeden. De Administratie zal waarschijnlijk bevoegde ambtenaren aan treffen onder de jongelingen die door verschil lende jaren wetenschappelijke tucht werden geboetseerd en gevormd. Het diploma is even wel slechts een vermoeden daarom moeten de universitairen, in competitie met de candi- datenambtenaren, bij vergelijkende examens worden aangeworven. De gediplomeerden wor den trouwens niet zonder meer tot de directie- posten toegelaten. De Koninklijke Commissa ris is het eens met het voorstel dat de H. WO- DON in 1915 gedaan heeft voor hen een wachtfunctie maken. Wat de vergelijkende èxamens betreft, wijdt de Koninklijke Commissaris breedvoerig uit over de «maturiteit» van het examen. Hij on derzoekt wat op dit gebied werd verwezenlijkt in den vreemde (Engeland, Vereenigde Staten) en bij ons (Universitaire Stichting, P.T.T., en N.M.B.S.). Het vergelijkend examen omvat een groep technische en een groep algemeene examens. Bij het einde van dit hoofdstuk wordt ge handeld over het Vaste Wervingssecretariaat, het Centraal Wervingsorganisme. Deze centra lisatie zal de volgende voordeelen bieden alle politieke inmenging zal geweerd worden, de examen-commissies zullen eenvormig wer ken, de bevoegdheid van deze commissies zal boven allen twijfel staan, de candidaten zullen aangelokt worden, de kosten zullen verminderd worden en bij de aanwerving zal een nieuwe geest ontstaan. De opdracht van den Vasten Secretaris is op dat gebied zoo gewichtig, dat er de aan dacht dient op gevestigd. Hij moet er voor zorgen van de examens dezen te weren die geen onberispelijk gedrag hebben hij heeft voor opdracht elke inbreuk te vermijden op den regel van de rechtvaar digheid, waardoor het aan iedereen mogelijk moet zijn aan het vergelijkend examen deel te nemen het is zijn plicht, bij de beoordeeling van die bekwaamheid des te veeleischender te zijn daar de candidaat tot een hoogere catego rie van ambten wil benoemd worden. De Koninklijke Commissaris onderzoekt dan het praktische organiseeren van het Secreta riaat, het samenstellen van de examencom missies en het opmaken van de programma's, het publiek bekend maken van de uitkomsten. Feitelijk geeft het verslag slechts eenige alge meene regelen. Het schetst een model waarin, zonder belangrijke wijzigingen, de bestaande vergelijkende wervingsexamens zullen kunnen p'.aats vinden, die gegrond zijn op het begin sel dat hier wil algemeen gemaakt worden de aanwerving, volgens verdienste, van de candi daten met voldoende geschiktheid. BEETHOVENCONCERT. In opdracht en onder bescherming van het Ministerie van Openbaar Onderwijs, wordt op Zaterdag 22 Mei, te 20 ure in de Schouwburg «Feestpaleis», Vlaanderenstraat, onder leiding van den Heer Gaston Feremans, Bestuurder der Stedelijke Muziekschool, een Beethoven- koncert ingericht. Het programma luidt als volgt De Corio- lanus-ouverture, Concerto in C. groot (nr 1) voor klavier en orkest, De vijfde symfonie. Als kommentator treedt op Dr. Jef Van De Wiele, leeraar aan het Atheneum. Solist is de Heer Marinus De Jong, klaviervirtuoos, leeraar aan het Kon. Vlaamsch Konservatorium van Antwerpen. In de namiddag zal het zelfde programma worden uitgevoerd voor de schooljeugd en uit gezonden door het Nationaal Radioinstituut. Kaarten worden genummerd aan het bureel van Feestpaleis op den dag der uitvoering, van 19 ure af. STAD AALST. ZOMERKONCERTEN. 20 Mei Kon. Harm. «Al Groeiend Bloeiend». Kon. Harm. «Les Vrais Amis Con- DE TENTOONSTELLING VAN DE OUDE GARDE. TE APPELTERE VI. Bal 8 Balop B. 3 Appelterre 4 VI. Bal 8 Appeiterre 4 Balop B. 8 RANGSCHIKKING 1 Vliegende Bal 2 Balop B. 3 Okegem 4 Leberg 5 Bal op A. 6 Sportkring 7 Appelterre 3 Juni stants». 17 Juni 1 Juli weer. Fanfare «Tot Heil des Volks». Fanfare der Vrije Stedelijke Brand- Voor de Tentoonstelling, die het Feestko- miteit van de «Oude Garde» op Zondag 4 Juli, in het lokaal Graaf van Egmont inricht, kwa men ons reeds zeer belangrijke geschiedkundi ge stukken binnen. Deze tentoonstelling zal niet alleen aan de bevolking van het Aalstersche een overzicht geven van het roemrijk honderd vijftigjarig bestaan van de Koninklijke Harmonie «Les Vrais Amis Constants», maar tevens aan de oudere van jaren, aangename herinneringen van hun maatschappij doen herdenken. Nogmaals sporen wij de personen aan, die ons bij het inrichten van deze tentoonstelling kunnen behulpzaam zijn, geschiedkundige stukken met betrek op de Oude Garde, VOOR 15 Juni in bruikleen te willen afstaan aan den Heer Camu, Voorzitter, Geeraerdbergschestr., 23, Aalst. DE JUBELFEESTEN VAN DE KONINKLIJKE HARMONIE «LES VRAIS AMIS CONSTANTS» EEN GROOTSCHE OPTOCHT VAN HARMONIEN EN FANFAREN Op Zondag 4 Juli (le Kermiszondag) her denkt de «Oude Garde» haar honderd vijftig jarig bestaan. Te dier gelegenheid worden schitterende feestelijkheden op touw gezet. In den namiddag heeft een grootsche optocht van Muziekmaatschappijen plaats, waarvoor niet minder dan 4500 fr. premien worden uit geloofd. Hier volgen de algemeene schikkingen en de verdeeling der premien. Reeds van nu af, zegden verscheidene be kende muziekvereenigingen hun toetreding toe. Naast de vele vreemde muziekmaatschappij en die deelnemen, zal geen enkele vereeniging uit het Aalstersche arrondissement aan den muziekoptocht ontbreken. ALGEMEENE SCHIKKINGEN 1) Aan den Muziekoptocht kunnen alle Har- monien en Fanfaren deelnemen. 2) De deelnemende maatschappijen verplich ten zich met Vaandel of Kartel aan te bieden. Zij vergaderen te 14 uur op het Statieplein. 3) Na den Optocht, te 16 uur, heeft de trek king plaats van de Tombola, in het lokaal «Graaf van Egmont», Groote Markt. 4) Verdeeiing der Premien. Voor de Maatschappij met meer dan 40 mu zikanten 500 350 250 250 200 200 200 150 100 100 100 100 fr. Voor de Maatschappijen van minder dan 40 Muzikanten 300 200 200 150 150 100 100 100 loO 100 fr. Voor de Muziekbestuurders 150 100 100 50 50 50 fr. 5) De Muziekleiders kunnen niet meer dan één premie winnen. 6) Al de deelnemende maatschappijen, be halve de feestvierende vereeniging «Les Vrais Amis Constants», nemen deel aan de trekking, 1) Al de geschillen, niet voorzien in boven vermelde schikkingen, worden onwederroepelijk door het Feestcomiteit beslecht. De toetredingen worden onverwijld inge wacht bij den Heer Maurits De Boe, Sekreta- ris, Vlaanderenstraat, 14 te Aalst. 8-6-2-54 6-5-1-43 6-4-2-40 4-3-1-28 4-3-1-26 8-0-8-16 6-0-6-12 BIJ DE VUURKRUISERS. Door de plaatselijke afdeeling van de Vuur- kruisers wordt op Maandag, 5 Juli, een reis per Radiotrein ingericht naar Paliseul, Bouil lon, Anseremme en Dinant, vertrek te Aalst omstreeks 7 ure, aankomst omstreeks 23 ure, prijs 48 frank. ONZE WIP. De jaarlijksche Koningschieting in de Ver eeniging «Onze Wip» had groote belangstelling verwekt. Vooraf werd een algemeene vergadering ge houden, waarop de Heer Frans D'Haese het woord voerde. In verband met den wedstrijd, was de wip prachtig versierd met nationale kleuren. Zooals het gebruik het voorschrijft, mocht de oude Koning, de Heer Frans Eylenbosch, die in 1933, 1934 en in 1936 den titel wist te veroveren, het eerste schot lossen. Met een welgericht schot wist hij terug beslag te leg gen op den koningstitel van 1937. De Heer Voorzitter wist in gepaste woorden den knappen schutter te huldigen en hoopte, dat hij volgend jaar den titel van Keizer zou wegkapen. GEWEST GEERAARDSBERGEN TE ZANTBERGEN Geeraardsbergen 8 Galmaarden 3 Zantbergen Kerk 8 Galmaarden 8 Zantbergen 8 Geeraardsbergen 3 TE HEMELVEERDEGEM Zantbergen Statie 8 Onkerzele 4 Onkerzele (V. Holder) 8 Hemelveerdegem 3 Hemelveerdegem 8 Zantbergen Statie 6 TE HERNE Grimmingen 8 Onkerzele Segers 4 Heme 8 Onkerzele Segers 2 Heme 8 Grimmingen 7 RANGSCHIKKING 1 Geeraardsbergen 8-6-2-58 2 Grimmingen 6-5-1-47 3 Zantbergen Kerk 6-2-4-34 4 Herne 4-2-2-29 5 Hemelveerdegem 4-3-1-27 6 Zantbergen Statie 4-2-2-22 7 Onkerzele V. Holden 4-2-2-21 8 Galmaarden 4-2-2-20 9 Appelterre 2-0-2- 6 LUTTEN TE SPELEN OP 16 EN 17 MEI OP 16 MEI BEVORDERING TE HAMME-ZOGGE Iddergem, Thollembeek. TE AALST Wieze, St-Gilles. lie AFDEELING TE BAARDEGEM Herdesem (Sport), Meldert. TE NINOVE (Bal op B.) Leberg, Sportkring. TE GALMAARDEN Santbergen, Onkerzele. HANDELSFOOR. Door het stedelijk Feestcomiteit wordt van 18 Juli tot 1 Augustus een Handelsfoor inge richt. Vermoedelijk worden de lok,alen van de oud-Pupillenschool toegestaan, UITSLAGEN DER LUTTEN GESPEELD A) OP 6 MEI EEREAFDEELING TE AALST Aalst Eendracht verliest van La Louvière op eigen veld. Ziehier de uitslag La Louvière 64-15. Aalst 43-15 verliest 4 blanke spelen en 4 spelen van 40 gelijk. Ballen over Van Medegael, Grégoire, Ste vens, elk 3. Deehamps en Van Pottelberghe 2. Cornand, Delwarte en Burgeon 1. BEVORDERING TE HAMME-ZOGGE St-Gilles 8 sp. Lebbeke 7 sp. Zogge 8 Lebbeke 5. Zogge 8 St-Gilles 5. TE IDDERGEM Aalst-Houtmarkt 8 Thollembeek 4. Thollembeek 8 Iddergem 7. Aalst-Houtmarkt 8 Iddergem 6. lie AFDEELING GEWEST AALST-DENDERMONDE TE DENDERBELLE Moorsel 8 Herdersem (W.B.) 5 Denderbelle 8 Herdersem (W.B.) 5 Denderbelle 8 Moorsel 5 GEWEST NINOVE TE NINOVE Bal op A. 8 Vliegende Bal 3 Vliegende Bal 8 Sportkring 5 Bal op A. 8 Sportkring 0 TE PAMEL Okegem 8 Appelterre 2 Leberg 8 Appelterre 2 Leberg 8 Okegem 2 GEWEST GEERAERDSBERGEN TE ZANTBERGEN P. Geeraardsbergen 8 Zantbergen 3 Zantbergen (K.) 8 Galmaarden 4 P. Geeraardsbergen 8 Galmaarden 1 B) OP 9 MEI BEVORDERING TE THOLLEMBEEK Aalst 8 Wieze 1 Thollembeek 8 Wieze 3 Thollembeek 8 Aalst-Houtmarkt 5 RANGSCHIKKING 1 Thollembeek 12-10-2-91 2 Aalst-Houtmarkt 10- 8-2-76 3 Iddergem 8- 3-5-55 4 St-Gilles 8- 3-5-44 5 Lebbeke 8- 2-6-42 6 Hamme-Zogge 6- 2-4-32 7 Wieze 8- 2-6-29 lie AFDEELING GEWEEST AALST TE HERDERSEM Sportvrienden 8 Denderbelle 0 Denderbelle 8 Herdersem W.B. 0 Sportvrienden 8 Herdersem W.B. 4 TE MELDERT Baardegem 8 Meldert 1 Moorsel 8 Baardegem 4 Moorsel 8 Meldert 5 RANGSCHIKKING I 1 Moorsel 10-8-2-75 2 Baardegem 8-4-4-61 3 Denderbelle 8-3-5*47 4 Herdersem W.B. 8-1-7-46 5 Herdersem Sport 4-3-1-30 6 Meldert 4-2-2-22 GEWEST NINOVË TE NINOVE Sportkring 0 Okegem 8 Sportkring 0 Balop A. 8 Okegem 8 Bftlop A, 3 OP 17 MEI EEREAFDEELING TE AALST Aalst, Geeraardsbergen. BEVORDERING TE LEBBEKE Thollembeek, Wieze. lie AFDEELING TE HERDERSËM (W.B.) Sportvrienden, Meldert. TE NINOVE (V1.B.) Bal op A., Appelterre. TE SANTBERGEN (St.) Geeraardsbergen, Grimmingen. CINEMAS. DE FILMEN VAN DE WEEK FEESTPALEIS DE ONTBLADERDE ROOS met Jacqueline Francell, Alice Tissot en de kleine Gabriel Farguette in de hoofdrollen. PALACE GESCHIKT VOOR DEN DIENST Een komiek-film, met de grappige bengels Stan Laurel en Oliver Hardy in hun laatste lachsukses, dat Fra Diavolo overtreft. KiO GOUDKOPJE met Grace Bradey en Bruge Cabot. HET ROODE GEBIED met Gregory Ratoff, Roland Squire en Binnie Barnes. Groote avonturenfilm ui Soviet-Rus- land. VOORUIT-CENTRALE HET LEVEN BEGINT met de groote vedette Loretta Young. DE ERFGENAMEN VAN HET BAL TABARIJN Een vroolijke comedie. BANKEN GESLOTEN. Ter gelegenheid van den Pinksterenfeesten, zullen de volgende Banken Banque de Bruxelles, Banque de la Société Générale de Belgique, Crédit Anversois, Kredietbank voor Handel en Nijverheid, gesloten zijn, op Maandag, 17 Mei 1937. ROUW BIJ DE SYNDIKALISTEN. Met deze melden wij het afsterven van een onzer makkers, de genaamde HENRICUS GOESSENS. Verleden Dinsdag werd onze strijdgenoot ten grave gedragen. Vele liberale vrienden hadden er aan gehou den, onzen sympathieken vriend naar zijn laat ste rustplaats te vergezellen. De Heer De Loose sprak namens de Vakbond volgende lijkrede uit Mijn diepbetreurde Broeder, Het is voor mij een innige en droeve plicht, in naam van al onze vrienden-syndikalisten, U een allerlaatste groet te brengen. Het is voor ons onbegrijpelijk, dat wij hier aan Uw laatste rustplaats staan. Inderdaad, plots zijt gij uit ons midden gerukt. U behoorde tot het leger van de duizende en nog duizende die geen werk konden vinden en toch waart U de steun onzer Organisaties, het hoofd koel en het hart warm Gij, doode broeder, waart een der kampers voor recht en vrijheid en hield ons Ideaal hoog Gij waart er van overtuigd, dat alleen in wa re broederlijkheid het geluk te vinden was. Beste makker, wij allen danken U om de deelneming in den strijd voor ons ideaal, dan ken ook Uw gezin, nemen innig deel in het smartelijk verlies en verhopen, dat uw geliefde kroost in wederzijdsche liefde, troost en sterkte zullen vinden om het lot te dragen dat hen zoo eensklaps komt te treffen. Beste makker Henri, in naam der Liberale Arbeiders, rust zacht. WANNEER GE UW BLAD AANDACHTIG GELEZEN HEBT, GEEF HET DAN AAN UW GEBUUR MAAK PROPAGANDA EN BRENG ON« NIEUWE LEZERS AAN J

De Liberaal | 1937 | | pagina 3