Vraagt overal den Export Zeeberg Toen Rex klein was der Brouwerij Vander Schueren. Proeven is zich overtuigen van kwaliteit en smaak AALST AMNESTIE Vergadering der Algemeene Centrale der Liberale Vakbonden van België, te Gent op Zondag 23 Mei Ouderdomspensioenen Plechtige Opening der Parijzer Wereldtentoon stelling. Kanton AALST BIJVOEGSEL AAN DE LIBERAAL ZONDAG 30 MEI 1937 DERDE BLADZIJDE (Vervolg). Ik deed hem opmerken, dat er tientallen gespecialiseerde uitgeversmerken bestonden, maar Bluff sloeg mijn woorden in den wind. En hij riep de serie La Poi Vivante in het le ven, die na een korten tijd haar weinig schit terende loopbaan eindigde. Bij die nieuwe mis lukking bepaalde Bluff er zich bij, zich kwaad te maken e» schouderophalend te grommen «Daar hebt ge nu de katholieken Ze vragen om godsdienstige boeken, en als men er hun geeft, willen ze er niet van weten». Zooals bij alle uitgevers, kwamen er manus cripten bij de vleet binnen. Ik heb er van alle kleuren en geuren gelezen. Totdat ik op zeke ren dag een manuscript ter hand nam, dat Gifles getiteld was. Ik zette me aan het lezen weldra was mijn belangstelling gewekt, spoedig was ze geboeid en dra las ik met hartstocht. Het was een rauw boek, een heftig rekwisto- rium tegen de lakheid en het egoisme van sommige tijdgenooten die zich enkel nog op Christus beroepen om hun tartstochten te kunnen botvieren en hun zakken te kunnen vullen. In weerwil van de slechte compositie was het inderdaad een schoon boek. De naam van den schrijver was Raphael Sindic. Een paar dagen tevoren, had Bluff me een manuscript van Denis ter lezing gegeven, met de bemerking dat het «bizonder belangrijk» was (dat is zijn geliefkoosde uitdrukking). Ik scheepte er Geradin mee op, die het Eeckels in handen stopte. Het was inderdaad «bizonder belangrijk», daarover waren we het alle drie roerend eens. En mij viel het te beurt, het manuscript aan Bluff terug te geven Bizonder belangrijk, nietwaar Ik vind dat niet... ik vind het absoluut niets waard... Kom, kom zei Bluff. ïk had het maar vluchtig doorloopen, maar toch... zou men... Géradin en Eeckels keken hem spottend aan. Eeckels zei Ronduit gezegd, het is niet veel soeps Ge beoordeelt het met veel inschikkelijk heid merkte Géradin op. Bluff sprak geen woord meer. Een paar uren later diende ik me bij hem aan, met het ma nuscript van den heer Raphael Sindic, en zei hem dat ik nu iets belangrijks had. Na me ge vraagd te hebben of het «bizonder belangrijk» was en me herhaalde keeren verzekerd te heb ben dat Rex enkel «bizonder belangrijke» wer ken uitgaf, viel hij uit Zeg eens, ik zou eens willen weten wie de stommeling is die voor Denis lauweren ge vlochten heeft wegens die verhalen Als journalist is Jean «bizonder belangrijk», maar als verteller staat hij beneden alles. Zijn boek is een weefsel van stommiteiten. Ha de Bel gen kunnen schrijven gelijk de «varkens». Ik schreef aan den heer Sindic dat zijn boek aanvaard was, dat hij talent had, dat ik hem de vijf drukte (de «groote broederlijkheid van Rex»), Hij liet niet lang op zich wachten drie dagen later kwam men mij van zijn komst verwittigen. Een opgeschoten, magere jongeman, met hoekig gezicht, een haviksneus. Hij ziet er somber uit. Mijn Sindic heeft zwart haar, zwarte oogen, zwarte nagels hij heeft een zwartbiinkenden regenjas aan en hii riekt naar teer. Hij is bijkans een neger. Hij schudt zich als een hond. Een lange lok, die over zijn voor hoofd ligt, valt op zijn kin. Zijn lippen bewe gen. Om zijn lok beet te pakken Neen, hij gaat spreken. Hij spreekt. Hij is ontroerd. .Hij zegt me ontroerende dingen. Hij drukt mijn hand. De zijne is klam. Wat 'n beste kerel Hij druipt van nat en van dankbaarheid. Ik wensch hem geluk met zijn boek. Hij heeft er méér geschreven hij zal ze me zenden, alle maal. Zijn laden zitten volgepropt met ma nuscripten en zijn hoofd met ontwerpen. Hij is een roman over de planeet Mars aan het schrijven... neen, neen... over de geschiedenis van een Mars-bewoner die in ons tranendal is afgedaald. Zijn Marsbewoner stijgt in een vliegtuig en gaat den heer Vandervelde inter viewen. Haha de heer Vandervelde... Hij kent hem, hij leest Le Peuple. Hij kent het volk. Hij wil de wereld hernieuwen. Hij wekt verba zing. Hij wil over dit alles praten met Blufï. Wat 'n kerel, die Bluff, niet waar Het gezag van Bluff... de artikels van Bluff... de aposto lische onwrikbaarheid van Bluff... Hij hijgt er van. Men zou de drukking van zijn bloed moe ten meten... Ik maan hem aan te bedaren. En hij komt stijf tegen mij aanleunen ik ben zijn redder, want ik heb Bluft' het bestaan van zijn boek doen kennen. Ik moet hem, Sindic, nu ook aan Bluff voorstellen. Goed, als 'tmaar dat is Hij wacht hem... de «voorman» Van der Stappen komt het ons zegge.* laten we gaan. B'.uff heeft zijn gebiedenden blik der groote dagen. Hij zal kort zijn Goeden dag, meneer Sindic. U hebt genie. Maar, dat daargelaten, wat voert u uit, me neer Sindic Ik ben leeraar, mijnheer Buff. Och ja, leëraar waar Te Boussu, mijnheer Buff. -• Och, ja, te Boussu. Hoe is het mogelijk, leeraar te Boussu te zijn, als er Rex bestaat En u verdient Elf honderd frank, mijnheer Bluff. Elf honderd frank Hier zult U er twee duizend verdienen. Iedereen verdient hier twee duizend frank Morgen zult u uw con tract teekenen. Gaat dat Of het ging Sindic was buiten zichzelf van vreugde. Het scheelde niet veel, of hij wierp zich in Bluff's armen, toen deze hem vriende lijk uitgeleide deed. Bluff heeft de deur toegedaan, en keek me aan. Wij laten hier het verslag van deze vergadering volgen met de dagorde die opgegeven was. DE ALGEMEENE VERGADERING DER CENTRALE VAN LIBERALE VAKBONDEN VAN BEL GIE Op Zondagmorgen, 23 Mei 1937, had in de nieuwe lokalen der Algemeene Centrale van Liberale Vakbonden van Belgie, gelegen te Gent, Albrechtlaan, 65b, de Algemeene Verga dering plaats. Het gebouw zelf maakte den besten indruk. Het is modern opgevat, zonder in overdrij ving te vallen geen praal, sober maar luch tig. Onder alle opzichten zijn de bureelen der Algemeene Centrale van Liberale Vakbonden, welke er zijn ondergebracht, een model van hygiene. Licht en lucht zijn overvloedig in alle plaat sen. Niets is er tekort om er het leven der be dienden aangenaam te maken, en hun werk te verlichten. Gansch het gebouwen-complex, bestaande uit de verschillende bureelen, zaal voor verga deringen, boekerij, afzonderlijke plaatsen voor commissie-zittingen, enz..., wekte de bewonde ring van allen, die er Zondagmorgen aanwezig waren. Voor de algemeene vergadering zelf waren, uit de 183 afdeelingen, die over het gansche land zijn verspreid, meer dan 300 afgevaardig den opgekomen. De dagorde bevatte vooral punten die op het ALGEMEENE CENTRALE DER LIBERALE VAKBONDEN VAN BELGIE DAG 3RDE De Algemeene Centrale der Liberale Vak bonden van Belgie op 23 Mei 1937 vergaderde te Gent voor het onderzoeken der bestaande maatschappelijke Wetten Dringt aan op hun strikte toepassing. Aanziet als een gepast middel tegen de tech- noluglsche werkloosheid, de vrijwillige vervroeg de mgenottreding van het ouderdomspensioen voor berdienden en werklieden. tvenscht dat de wet op het betaald verlof uitgebreid worde op alle werklieden en bedien den, en vooral op dezen die werkzaam zijn in de inrichtingen met minder dan 10 personen. Acht het onrechtvaardig, dat loontrekken- den die in den loop van hetzelfde jaar bij ver schillende patroons werkzaam waren geen be- ta'ing van het verlof bekomen. Wcnseht, dat te dien einde de verlofkaart voor alle werklieden en bedienden zou verplich tend gemaakt worden. Vraagt afschaffing van alle commissieloo- nen, maar vaste wedden voor alle handelsrei zigers. Inzake de verplichtende verzekering tegen werkloosheid, die in 't vooruitzicht wordt ge steld, zoo blijft de Algemeene Centrale van Li berale Vakbonden op haar vroeger standpunt, MEDEDELL1NGEN - iri den loop van de verstreken maand Fe bruari, werden door het Fonds voor Weduwen én Weezen 1.022 aanvragen om weduwerente- toeslag en weezentoelagen onderzocht, dit aantal mochten 340 aanvragen niet Februari, aan de Parketten, 49 klachten over gemaakt ten laste van werkgevers, die hebben verzuimd de verplichtingen na te komen bij de wetgeving inzake ouderdomspensioenen opge legd. Het toesturen van de stortingskaart aan de Lijfrentkas, binnen den voorgeschreven ter mijn, is van hoofdzakelijk belang. Er wordt aan herinnerd dat bedoelde kaart aan de Lijf rentkas dient overgemaakt binnen de 25 eerste dagen der maand die volgt op de verjarïngs- maand van den verzekerde. Wat betreft de belanghebbende in Mei gebo ren, dient de kaart overgemaakt voor 26 Juni e.k. De personen, die door het toedoen van een Mutualiteitsvereeniging hun kaart verzenden, zullen er voor zorgen, ze aan laatstgenoemde, BIJ HET BEGIN der maand af te geven, ten einde het mogelijk te maken dat de formali teiten van het overmaken ten gepaste tijde worden nagekomen. M.E.P. Maandagnamiddag heeft de plechtige ope ning plaats gehad van de Internationale Ten toonstelling voor Techniek en Kunst. Te 15,25 uur werd president Lebrun ontvan gen irt het Paleis voor Moderne Kunst, door Minister Bastid en M. Labbé, algemeen com missaris van de tentoonstelling. Vervolgens begaven de genoodigden zich naar de Place du Trocadéro, waar zich de Vredesko- lom bevindt. Aldaar werd president Lebrun ontvangen door de leden van de Regeering, de afgevaardigden van het diplomatiek korps, de afgevaardigden van Kamer en Senaat en de andere officieele personaliteiten. M. Lebrun, die de openingsrede uitsprak, heeft eerst en vooral de landen die aan de tentoonstelling deelnemen, bedankt en hun ver tegenwoordigers begroet. Vervolgens dankte hij allen, van den commissaris-generaal tot den nederigsten arbeider, die meegewerkt hebben aan het tot stand komen van deze grootsche tentoonstelling. Hij besloot aldus «Moge deze heerlijke samenwerking van dit jaar, eens te meer den menschen leeren, dat er voor de wereld slechts een levenswaardigheid te vinden is in een wederzijdsch begrijpen van de noodwendigheden, de verzuchtingen van het genie van ieder volk, dat men alleen voorspoed bereikt door een steeds grootere uitwisseling van de producten en de gedachten, geluk in een gezond beoefenen van internationalen vre de. Het is in het teeken dezer wenschen en van deze hoop. dat ik de Tentoonstelling der Kunst en Techniek van 1937 plechtig open verklaar». Bij de Pont de Iena ging het gezelschap ver volgens aan boord van motorbootjes, waarmede een tocht gemaakt werd langs de terreinen van de tentoonstelling. De tentoonstelling is weliswaar nog niet ge heel voltooid, doch men hoopt dat het slechts nog een kwestie van eenige dagen zal zijn. Op Dinsdag 25 Mei. werd het Belgisch Pa viljoen officieel ingehuldigd door Minister Van Isacker. worden ingewilligd, wegéns het ontbreken of ^ontoereikend zijn der stortingen bij de Lijf rentkas met andere woorden, één weduwe op drie mocht op den weduwerèntetoeslag geen aanspraak maken, Kei is dan ook te begrijpen dat de Openbare Machten bijzonder vastberaden optreden bij het ingrijpen tégen de verwaarloozingen waar- uit dergelijke schadelijke gevolgen voortvloeien, Zoo heeft het Ministerie van Arbeid én So ciale Voorzorg, in den loop derzalfde maand oogenblik de aandacht in alle syndikale mid dens gaande maken. De verschillende sociale wetten werden be sproken ook de kwestie van de aanpassing der loonen aan de levensduurte. Dagorden, wenschen der L.iberale Vakbon- ders vooruitbrengende, werden gestemd. Als werk van huishoudelijken aard werden door de vergadering de Besturen hernieuwd en met nieuwe krachten aangevuld. Verscheidene Commissies werden benoemd, met als opdracht de bestaande Maatschappe lijke Wetten te onderzoeken en de veranderin gen die er dienen aangebracht te worden, aan te duiden. Een bijzondere Commissie kreeg opdracht tot het onderzoeken van het verslag nopens de verplichte verzekering, van den heer Fuss, Ko ninklijk Commissaris. In de morgen- en namiddagzitting werden de punten, welke op de agenda stonden, met orde afgewerkt, en met de meeste geestdrift bezield toogden al de opgekomen afgevaardig den naar hun haardsteae terug, om er met nieuwen moed de propaganda der Liberale Syndicale beweging aan te vatten. Zondag 23 Mei 1937, was een heuglijke dag voor de Liberale Vakbonders van ons land. namelijk de verdere beoefening der verzeke ring door al de bestaande syndikale kassen, die er van over vele jaren het initiatief van geno men hebben en tijdens de nijverheidskrisis heb ben bewezen wel tot deze taak opgewassen te zijn. Tusschenkomst van den Staat in de bijdrage door de verzekeringsplichtige aan te betalen. Stichting van een nationale krisiskas, waarin de Staat en de patroons hun aandeel storten. De vergadering drukte zich uit, ten voordee- le der uitbreiding van het stelsel der Paritaire Commissies en eischt dat de Algemeene Cen trale der Liberale Vakbonden in deze inrichtin gen vertegenwoordigd zou zijn. Aanziet het als noodzakelijk dat de naleving van de besluiten van alle paritaire Commissies en 'oonraden langs de Wettelijke weg, ver plichtend worden gemaakt. Drukt haar vertrouwen uit in de regeering en de liberale leiders die er in zetelen. De algemeene vergadering geeft aan het bu reel opdracht deze dagorde over tê maken aan den Heer Eerste Minister, de Minister van Ar beid en Sociale Voorzorg, de Liberale Ministers en de Heerön Parlementsleden. Er wordt tegenwoordig heel wat over amnes tie geschreven Er beslaat bijna in elke poii- tiexe groep meeningsverschil 1 Nochtans, na een rijpelijk onderzoek, zal men kunnen vast stellen, dat de amnestie er zal komen. Het blijft nu echter te zien in hoeverre de amnestie zal geschonken worden aan diegenen die nu of nooii spijt heoben gevoeld over hun handel wijze. En, zooals het de gewoonte is, wordt het spooK van de amnestie door alle politieke par tijen zooveel mogelijk geexploiteerd. Alhoewel de eenen het met meer tact en overleg doen dan ae anaeren, kunnen we toch vaststellen, dat iedereen zooveel mogelijk zijn eigen be lang of het belang van zijn partij nastreeft. We kunnen dit vaststellen, afkeuren en vooral betreuren. Betreuren... omdat het tegenwoordig in de mode ligt dat de eene de andere wantrouwt en de belangen van de gemeenschap wel eens uit het cog verliest, waar het gaat om de belan gen van eene partij of groep. We wiilen echter de activisten begrijpen, of beter, we zullen trachten de enkele activisten van '14 te begrijpen, die uit «wanhoop» aan activisme hebben gedaan. Ik heb het iemand zoo duidelijk hooren zeggen, die activist, waar voor ik naast een gevoel van medelijden, die bewondering voelde, die slechts helden of dur- vers in mij kunnen opwekken ik hoor nog zoo duidelijk die stem waarin de vertwijfeling en de wannoop zinderde Wat hadden wij V.amingen, van Belgie te verwachten Min achting. verdrukking. Toen heb ik begrepen wat die menschen hebben geleden, welke strijd ze hebben ge streden met zichzelf, de vaderlandsliefde tegen de haat... Haat tegen de Staat Belgie. die hun niet begreep Het is de plicht van Belgie om te vergeven... Vergeven, al diegenen die verdwaald zijn ge weest. maar nu het onzinnige van hun daad hebben ingezien. Vergeven, al diegenen, die het bestaan van Belgie erkennen. We zijn .voor amnestie We willen er zelfs voor kampen. Maar we wiilen de amnestie niet als een «opoffering». We eischen niet van Bel gie. dat zij de amnestie schenke aan diegenen die op datzelfde oogenblik een gevaar beteeke- nen voor de eenheid van het land. We willen het zelfs niet We begrijpen dan ook niet hoe het V.N.V. of Borms durven spreken van amnestie. Vergiffe nis vragen voor wat zf in 1914-18 tegen Belgie hebben misdaan, maar er onmiddellijk bijvoe gende. dat ze het nog zullen doenZooals we langs de eene zijde in «Volk en Staat» lezen «Wij eischen amnestie» en langs de andere zijde «Dietschlana Hou-Zee». Zooals we Borms op zijn meetings hooren zeggen, dat de amnestie aan alle activisten moet gegeven wor den, terwijl er anderzijds op diezelfde meetings een telegram van den leider van het V.N.V. met veel enthousiasme wordt onthaald, tele gram dat zegt V.N.V. is met U V.N.V. is met alle activisten. Leve het V.N.V. en de activisten Deze handelwijze gaat niet op We zouden anti-Belgisch handelen, moesten wij aan deze menschen de amnestie schenken. Het is dan ooi wel verstaan, wanneer we voorstander zijn en blijven van gedeeltelijke amnestie, dat dit slechts voor diegenen is die bewezen hebben, dat ze geen anti-Belgische kampagne, noch anti-Belgische politiek meer voeren Wat dus evenveel beteekend als dat we iedere V.N.V.- van de amnestie uitsluiten. Om dat het V.N.V. of de politiek van het V.N.V. de éénheid van Belgie en den Belgischen Staat in gevaar brengt. Amnestie aan wie amnestie toekomt, maar niet aan diegenen die ons dierbaar vaderland op bedèkte wijze aan allerhande avonturen willen blootstellen. JULIOS. CINEMA'S De opening gebeurde onder een prachtig Lenteweder. De stellingen zijn voor veel paviljoenen ver wijderd geworden. Bij de serie vallen vooral twee paviljoenen in het oog dit van Rusland met sikkel en hamer, en dit van Duitschland, met gulden adelaar en hakenkruis. De honderden paviljoenen zijn met harmoni- schen zin gegroepeerd en geven een indruk van nieuwigheid. Gedurende het tochtje op de Seine, waren de oevers zwart van volk. In hei Groot Paleis woonden 5000 personen de openingsplechtigheid bij. Voerden het woord M. Labba generaal Gioccio, senator, algemeen commissaris voor Italië en deken van de vergadering der buitenlandsche algemeene commissarissen, en M. Paul Bastid, Minister van handel. Oskest en koren voerden het «Hymne aan de Rechtvaardigheid» van Magnard uit. Groote belangstelling ging ook bij de bezoe kers naar het Belgisch paviljoen, waar nationa le aria's werden gespeeld. Na afloop der plechtigheid in het Groot Pa leis. begaven de overheden zich naar het Paleis der Ontdekkingen, waar men de reuzen-electn- sche vlammen opjoeg. De President der Republiek, M. Lebrun, de Eerste Minister M.L. Bmm, werden het voor werp van geestdriftige betoogingen. Groote belangstelling bleef den ganschen na middag heerschen. BERICHT. De Burgemeester der stad Aalst maakt bij deze bekend, dat vanaf Zaterdag 5 Juni 1937, de wekeiijksche eier- en botermarkt zal begin nen om 7.30 uur 's morgens. De Burgemeester, A. NICHELS. AAN AL DE OUD-LEDEN EN VRIENDEN VAN DE «OUDE GARDE» EEN SCHITTEREND FEESTMAAL De Oude Garde telt honderden oud-leden en vrienden, over het heele land verspreid. Velen van hen bij een eerste kennismaking, spreken nog over «hun tijd», toen zij bij de Oude Garde waren. Ontelbare herinneringen worden dan opgehaald. Er wordt verteld over de vroegere jaren en er wordt terug herleefd. Al de oud-leden, al de vrienden van de Oude Garde zullen met genoegen vernemen, dat naar aanleiding van het honderd vijftig-jarig be staan van de maatschappij een groot feest maal wordt ingericht op Zondag 4 Juli. Reeds vanaf nu kwamen talrijke aanvragen toe om aan dit feestmaal deel te nemen. De ouderen van jaren zullen hun vrienden op dit feestmaal terug vinden en den «goeden ouden tijd herleven». Kortelings verschijnen over het feestmaal nadere inlichtingen. Iedereen houde reeds van nu af zich vrij voo.' het feestmaal op Zondag 4 Juli, DE TENTOONSTELLING VAN DE «OUDE GARDE» De overzichtelijke tentoonstelling van het bestaan der Oude Garde, belooft waarlijk een sukses te zijn. Om deze tentoonstelling zoo volledig moge lijk te maken, dringen wij nogmaals aan bij leden, vrienden en kennissen, die liederen, nieuwjaars wenschen of andere geschiedkundige gegevens mochten bezitten, deze zoo spoedig mogelijk in bruikleen te willen afstaan aan den h. Gaston Camu, Voorzitter,. ^Geeraards- bergschestraat, 23, Aalst, DE FILMEN VAN DE WEEK FEESTPALEIS REGINE Een aandoenlijke liefdesgeschiedenis, ver tolkt door een trio allerbeste filmstars Louise Ulbrich, Olga Tschechowa en Adolf Wohlbruck, ZING EENS VOOR MIJ met de kleine Caruso Bobby Breen, Henry Ar- wetta en G. Flouston. PALACE DE KONING VAN CAMARGUE met Simone Bourday en Charles Vanel. EEN HUWELIJKSNACHT met Armand Bernard, Florelle en Robert Ar- noux. RIO LUITENANT DARING met Hugh Williams en Geraldine Fritzgerald. DE SPOOKTREIN met Dolly Davis. EEREAFDEELING RANGSCHIKKING FEESTVIERING VAN DE K.K. HARMONIE LES VRAIS AMIS CONSTANTS De «Oude Garde» viert naar aanleiding van haar honderd vijftig-jarig bestaan op Zondag 4 Juli (Aalst Kermis) feest. Naast een omstandig feestprogramma wordt een groote optocht van harmoniën en fanfa ren ingericht, waarvoor 4.500 fr. geldprijzen werden uitgeloofd. Al de maatschappijen (de feestviering staat buiten de politiek) worden tot dien optocht uitgenoodigd. Hier volgen de Algemeene Schikkingen 1) Aan den Muziekoptocht kunnen alle Har moniën en Fanfaren deelnemen. 2) De deelnemende maatschappijen verplich ten zich met Vaandel of Kartel aan te bieden. Zij vergaderen te 14 uur op het Statieplein. 3) Na den Optocht, te 16 uur, heeft de trek king plaats van de Tombola, in het lokaal «Graaf van Egmont», Groote Markt. 4) Verdeeling der Premien. Voor de Maatschappij met meer dan 40 mu zikanten 500 350 250 250 200 200 200 150 100 100 100 100 fr. Voor de Maatschappijen van minder dan 40 Muzikanten 300 200 200 150 150 100 100 100 loO 100 fr. Voor de Muziekbestuurders 150 100 100 50 50 50 fr. 5) De Muziekleiders kunnen niet meer dan één premie winnen. 6) Al de deelnemende maatschappijen, be halve de feestvierende vereeniging «Les Vrais Amis Constants», nemen deel aan de trekking. 7) Al de geschillen, niet voorzien in boven- verme'de schikkingen, worden onwederroepelijk door het Feestcomiteit beslecht. De toetredingen worden onverwijld inge wacht bij den Heer Maurits De Boe, Sekreta- ris, Vlaanderenstraat. 14 te Aalst. 1 Houdeng 7 7 C 61 2 LA Louvière 8 6 2 92 3 's Gravenbrakel 5 4 1 61 4 Zinnik 6 3 3 76 5 Frameries 6 4 2 69 6 Cusmes 6 2 4 69 7 Aalst 7 2 5 61 8 Geeraardsbergen 5 0 5 54 9 Bergen 6 0 6 59 BEVORDERING RANGSCHIKKING 1 Thollembeek 18 15 3 137 2 Aa lst-Houtmarkt 14 12 2 108 3 Iddergem 12 5 7 81 4 St-Gillis 12 6 7 72 5 Lebbeke 12 3 9 67 6 Hamme-Zogge 8 2 6 38 7 Wieze 14 2 12 50 lie AFDEELING GEWEST GEERAARDSBERGEN RANGSCHIKKING 1 Grimmingen 10 8 2 73 2 Geeraardsbergen 12 6 6 66 3 Zandbergen Kerk 8 3 5 47 4 Herne 6 4 2 44 5 Galmaarden 8 4 4 44 6 Hemelveerdegem Statie 6 4 2 40 7 Onkerzele Seghers 6 4 2 38 8 Zandbergen Statie 10 1 9 35 9 Onkerzele V. Holden 6 3 3 28 GEWEST NINOVE RANGSCHIKKING 1 Balop B. 10 7 3 72 2 Vliegende Bal 10 7 3 69 3 Okegem 8 6 2 56 4 Leberg 6 5 1 44 5 Balop A. 6 5 1 42 6 Sportkring 12 0 12 26 7 Appeltere 8 0 8 21 LUTTEN TE SPELEN OP ZONDAG 30 MEI BEVORDERING Wieze-Iddergem-Zogge. Aalst-Lebbeke-Thollembeek. lie AFDEELING Denderbelle-Baardegem-Sportvrienden. Meldert-Moorsel-Witten Bal. Santbergen (St.) - Hemelveerdegem-Onkerzele (V.H.) Grimmingen-Heme-Onkerzele S. Leberg-Balop B.-Vliegende Bal. Okegem-Balop A.-Sportkring. VOETBAL. Op Zondag, 30 Mei a.s., komt een gemengd elftal Volharden-Aalst-Sport, uit tegen een de gelijke reserveploeg van Union St. Gilloise. De ontmoeting heeft plaats op het veld van den Dendermondschen Steenweg en zal begin nen te drie uur. ATHLETIEK. TERUGBLIK OF DE GROOTE MEI-PRIJZEN VAN EENDRACHT-AALST DE WEDSTRIJDEN De verschillende kampen die Zondag op het plein van Eendracht-Aalst gevoerd werden, zijn ',e schoon geweest en werden ook zoozeer door het sportminnend publiek genoten, dat het past op dit schoon sportprogramma eens terug te komen. Voor de proeven voorbehouden aan kadetten en scholieren, moest Eendracht de diensten missen van enkele flinke elementen die op het zelfde uur. op het plein van Racing Brussel onderscheidingen verwierven in de Finaal van het ationaal Kriterium der Nieuwelingen. Toch wist Aalst in de 60 m. door toedoen van den sterken Van Herreweghe een schoone eerste plaats le behalen. De kleine Jozef Bas- tiaens moest de 2e plaats afstaan aan den blonden De Witte van St-Niklaas. Beerschot beschikt waarlijk over een sterken voorraad jonge elementen In de 300 m. zege vierde De Greef, die het nochtans met den Oostendenaar Springuel niet onder de markt had. Eendracht's cross-loopers De Lathouwer, De Cremer en Eeckhout, moesten zich met de laatste plaatsen tevreden stellen. In de 1000 m. was het Verfaillie, van Ander- lecht, die den Beerschotter, Van Camp, de eerste plaats ontnam. De Eendrachters Per- mentier en De Geyndt, die het begin der koers te veel van hun krachten hadden gevergd, wis ten toch nog eervol 3e en 4e te eindigen. SCHOLIEREN. Hier was het meester schap van Beerschot sprekend in de 80 en 600 meter. Jacquet en Mestdagh waren le en 2e. Aalst pakte uit met Coppens die 3e en Schaep- drijver 4e waren, na een begeesterenden strijd. Deze kranige Eendrachters wisten een dozijn loopers van Beerschot, Oostende, Anderlecht, Brugge, Mechelen, St-Niklaas achter zich te houden. Er steekt stof in dezen tandem. De kamp die den meesten bijval verwierf, was de 1500 m. scholieren. Toen Thery (Kortrijk). Bourguignon (An derlecht), Dhooghe (St-Niklaas) en een 5-tal andere uitgeschakeld werden door het vlug tempo dat Verhaeghe (Oostende), De Waege- neer en De Neef van Aalst er op nahielden, ontbrandde een hevigen strijd tusschen Ver haeghe en de twee Aalstenaars, die Verhaeghe met vereende krachten bestreden. Tenslotte moest de Oostendenaar bezwijken voor Willy De Neef, doch zijn optreden, heeft op de Aal* stenaars een machtigen indruk gelaten. Dat

De Liberaal | 1937 | | pagina 3