-Hl Algemeens Kantonnale Vergadering NA EEN ANTI - NATIONALEN LANDDAG Kanion AALST - Vergadering der Politieke Commissie - Mutualiteit Commissie AALST Syndicale Commissie Honderd vijftigjarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Les Vrais Amis Constants (Oude Garde) Een Luisterrijk gi Feestprogramma Het Banket van de Oude Garde DE JUBELTOCHT Koninklij'ke Harmonie Les Vrais Amis Constants De Zesde Handelsfoor TWEEDE BLADZIJDE irPTh De derde landdag van het Vlaamsch-Natio- naal Verbond, werd te Gent gehouden, in het teeken van een anti-Belgische propaganda. Onze lezers zullen verder een kort overzicht krijgen van het congres. Wij willen alleen verwijlen bij de rede van den leider, Staf De Clercq. die ons duidelijk doet gevoelen welke haat al de leiders bezielt tegen alles wat echt nationaal is Daarom begon de leider met te zeggen, dat de Waalsche haat en het Waalsch onbegrip de Belgische miskenning en de Belgische wraak zucht, inzake amnestie, eens te meer het Vlaamsche volk belet hebben hun wil te doen zegevieren. Hij ontkent aan Belgie het recht een oor deel uit te spreken over het activisme. Het ac tivisme is de belijdenis geweest van hetzelfde Vlaamsche Nationaal princiep dat aan den grondslag ligt van gansch onze nationale be weging. Geen rust of duur zal er komen in dit land voor we hebben veroverd de volledige, de onvoorwaardelijk en de algeheele amnestie. Vlaanderen heeft zijn wil betuigd op 23 Mei te Brussel, doch de vooroordeelen van het Bel gische regiem en de belangen van een volks verscheurend partijwezen hebben eens te meer bewezen dat de volksvertegenwoordiging niet meer beantwoord aan de nationale motieven die ons volk bezielen en begeesteren. Als men dat noemt het volk begeesteren, met eenvoudig de spons te vagen over de mis daden van Vlamingen, die hun land en volk in den steek lietenvoor een valsch ideaal, dan heeft zulk volk maar een klein gedacht van vaderlandsliefde Maar lezen wij verder, dan vernemen wij wat de stafleider uitkraamt over politiek De Vlaamsche Nationalistische overwinning en de verkiezingen, de groei en de macht onzer organisatie, hebben bij velen den drang naar en de hoop op een breede Vlaamsche Nationa listische samenwerking doen opleven. Het is bekend hoe de samenwerking met de K.V.V. is mislukt. Wij waren en wij blijven be reid. samen te werken met al diegenen die met ons willen strijden voor de zelfregeering van Vlaanderen, in dezelfde belijdenis van eenzelf de Vlaamsch Nationalistisch geloof. Inzake amnestie kreeg de K.V.V. een eerste ge'egenheid om in te grijpen. Het is gebleken dat zij machteloos is om de weerstand van de Katholieke Vlaamsche Kamergroep te overwin nen. De vraag stelt zich zal de K.V.V. in Vlaan deren blijken te zijn een nieuwe vorm van vas- saliteit ten overstaan der Belgische regeerin gen. Van de Vlaamsche Ministers verwachten wij niets, ook niets van het Belgisch reformisme, er is maar een oplossing de structuur zelf van den Staat aantasten. Dit zal de K.V.V. zelf ervaren. Niet meer voor «Vlaanderen» dus, maar voor «Dietschland» trekken Staf Declercq en zijn volgelingen ten strijde. Niet meer «Vlaamsch- Nationaal» dus, maar «Dietsch-Nationaal» is hun partij. Goed en wel maar wat is eigen lijk hun wonderbaar «Dietschland» Men vraagt zich af, uit welk roman van Ju les Verne of van Wells deze heeren dat «won derland» van hun droomen zijn gaan halen «Dietschland» Wanneer en waar heeft ooit zoo iets bestaan En hoe zouden deze door luchtige politiekers het wel tot stand kunnen brengen De heeren weten het zelf niet. Wat Van Se- .eren en zijn «Verdinaso's» zoo noemen zou niet alleen Nederland en Belgie (het Walen land inbegrepen dus) omvatten, maar ook houd U goed. Pransch-Vlaanderen en het Groot-Hertogdom Luxemburg. Maar hoe de heer Van Severen den mislukten droom der Hertogen van Burgondië zou verwezenlijken hoe hij namelijk Frankrijk er toe zou bren gen, Rijsel en Duinkerken prijs te geven, zegt hij niet. En hoe de taalkwestie in dat Franscii- Vlaamsch- en Duitschsprekend «Dietschland» gemakkelijker en beter zou opgelost worden dan in ons tweetalig Belgie, heeft hij ook nog niet verkondigd Het «Dietschland» van Staf Declercq en zijn V.N.V. zou wat kleiner zijn Nederland en Vlaanderen alleen. Wat er, in het aldus door die heeren gewijzigde Europa, van het Walen land zou worden, zeggen ze niet. Nochtans we ten ze natuurlijk zoo goed als wie ook dat de Waalsche nijverheid niet zou kunnen leven, a's ze van de havens van Antwerpen en Gent afgezonderd moest worden evenzoo min als de Vlaamsche havens en de Vlaamsche land bouw zonder het vervoer en de produkten van de Waalsche nijverheid zouden kunnen leven. En ook weten zij natuurlijk dat «het Fransch imperialisme», waarover zij zoo gaarne praten, daar een prachtige gelegenheid zou krijgen om de hand te leggen op deze franschtalige gewes ten. op hun rijke nijverheidscentrums, oo de Maas. op de forten van Luik. En ook weten zij dat Duitschland zoo iets niet zou dulden, wat onvermijdelijk een vreeselijken oorlog zou ont ketenen. waarin Vlaanderen verschooning «Dietschland» even onvermijdelijk medege- sleept en ongetwijfeld eerst verwoest, dan door den een en of den anderen zijner machtige ge- buren opgeslorpt zou worden III. GEEN HITLER1AANSCHE DICTATUUR BIJ ONS II. «DIETSCHLAND» VOORHALLE VAN «DUITSCHLAND» Het zoo-gezegd «Vlaamsch-Nationalisme» van het V.N.V. is. zooals wij het gezien hebben, niets anders dan de na-oorlogsche voortzetting van het activisme van tijdens de Duitsche be zetting. En men mag zeker zijn dat. moest ons land opnieuw aangevallen en bezet worden door de Duitsche legers, de «leiders» van het V.N.V., samen met de overblijvende leiders van den zoogezegden «Raad van Vlaanderen», op nieuw in Duitschen dienst zouden staan dat zij opnieuw zouden beweren zooals de acti vist De Decker het in zitting van 25 Juli 1918 van den «Raad van Vlaanderen» dat «er in alle stilte door de Duitschers met de gewone Duitsche vlijt aan de zelfstandigheid (gelach) ja, Mijnheeren, aan de zelfstandigheid van Vlaanderen gewerkt» zou wordenen hand in hand met hun Duitsche «bondgenooten» de verwezenlijking van Vlaanderens aanhechting bij Duitschland zouden bewerken, zooals Tack en consoorten voor twintig jaar reeds deden. Maar daarvoor is het Vlaamsche volk nog niet «rijp». De Heeren van het V.N.V. weten het. Daarom zwijgen ze voorloopig over Duitschland en trachten ze al de misnoegde elementen die in Vlaanderen zooals overal te vinden zijn, voor iets anders warm te ma ken iets dat, zoo het schijnt, voor den Vla ming het Paradijs op Aarde zou wezen maar waarvan net zooals met het Aardsche Para dijs 't geval is niemand duidelijk kan zeg gen waar het wel gelegen zou zijn en hóe het er wel uit zou zien. En dat wonderbaar, maar geheimzinnig iets hebben ze «Dietschland» ee- doopt. Wie naar de woordenkramerij van het V.N.V. zou luisteren, zou zich kunnen inbeelden dat Staf Declercq en Borms het Vlaamsche volk de Vlaamsche rechten, de Vlaamsche verzuch tingen zouden «ontdekt» hebben en dat nie mand anders zich ooit om de Vlaamsche grie ven zou bekommerd hebben. Zooals gewoonte klinkt de waarheid heel an ders. In feite is de «Vlaamsche Beweging» rond de helft van verleden eeuw ontstaan, en namelijk onder den drang van de liberale demokratie. Het waren inderdaad liberalen zooals J.F. Wil- lems, Julius Vuylsteke en later Paul Fredericq, die, uit liefde tot hun volk. den strijd inzetten met het doel de Vlaamsche bevolking, door be middeling van haar eigen taal, te onderwijzen en. bijgevolg, te ontvoogden. En juist omdat deze Vlaamsche Beweging een liberale en de- mokratische beweging was. werd zij, tot kort voor den oorlog, hardknekkig en soms brutaal bestreden door de clerikalen, die het Vlaam sche volk veel liever «dom» hielden, om er ge- makke'ijker baas over te kunnen spelen En zelfs als, later, een katholiek zooals Priester Daens ook de Vlaamsche zaak wilde verdedi gen, werd hij door heel de reactionnaire kleri kale camarilla op schandelijke wijze bestreden, belasterd en zelfs gemarteld. Dat wachten de heeren activisten en V.N.V.-ers, die allen hon derd ten honderd klerikaal zijn, zich wel van te zeggen, als zij zich als de eenige «Vlaamsch- voelende» Vlamingen voorgeven en de liberalen voor «Vlaamschhaters» uitschelden En niet alleen hebben de liberalen noch den oorlog en het activisme, noch het na-oorlog- sche activisme van het V.N.V. afgewacht om de cu tureele en sociale belangen van het Vlaamsche volk te behartigen en doeltreffend te dienen, maar daarenboven hebben zij deze be angen naar de oude, echte Vlaamsche tradi ties gediend in een geest van volledige ont- wikke'ing van het Vlaamsche volk op alle ge bied, in het teeken van de menschelijke vrij heid en van onze demokratische instellingen. Tot de aanstaande algemeene vergadering zullen de Heeren Verbrugghen en Schollaert Carlos tijdelijk de functies van Voorzitter en Sekretaris-Schatbewaarder vervullen. LEDEN Om deel te maken van het Kantonaal Libe raal Verbond, moet men een jaarlijksche bij drage storten van 5 fr. Mitsdien wordt eene lidkaart afgeleverd. L^rale Maatschappijen kunnen zich glo baal aansluiten. De bijdrage wordt dan ge stort door het bestuur dier vereenigingen. Voorzitter en Sekretaris worden belast met de verdere uitvoeringen van het Reglement en de goedkeuring of wijziging ervan door de Li berale Federatie der Stad Aalst. Wenschen en klachten der verschil lende afgevaardigden Ieder afgevaardigde bracht hieromtrent ver- s'ag uit en er zal met deze wenschen en klach ten rekening gehouden worden. Hl- Aanstaande Gemeenteverkiezingen. Ieder gemeente van het Kanton Aalst moet een liberale lijst voordragen. Deze lijsten zullen moreel en financieel ge steund worden door het Kantonaal Liberaal Verbond. Vanaf 15 Juli zal er door den Voorzitter tot vergaderingen in ieder dorp overgegaan wor den voor de samenstelling der lijsten. De Commissie drukt den wensch uit dat de verschillende gemeenten dezen lijst zouden sa menstellen in verstandhouding met haar. Zij beslist van heden af in voordeel van de ze die een candidatuur aanvaarden zouden, al les te doen wat mogelijk is, opdat deze candi datuur aan hun bestaansmiddelen niet zou be- nadeelen. Wat de verstandhouding betreft der liberale lijsten met de andere verschillende partijen (cartel en akkoorden) wordt de Voorzitter be last, dit op de eerstkomende dagorde der Ar rondissementsvergadering te brengen, ten ein de het advies van deze vergadering in te win- IV. Kantonaal Wegenisnet Door de Voorzitter werd aan de afgevaardig de opdracht gegeven, een volledig verslag over den toestand der banen maner gemeente te laten geworden. In het verslag moet de mogelijkheid onder zocht worden, door 't verbreeden of verbeteren van sommige bestaande wegen, het verkeer tusschen de verschillende C-emeenien mogelijk te maken of te verbeteren. De Commissie moet in het bezie zijn dezer verslagen voor het einde der maand. V. Vergaderingen Er werd besloten dat, met het oog op de aan staande Gemeenteverkiezingen de vergadering der politieke Commissie zou plaats hebben, om do twee maand. De tweede vergadering werd vastgesteld op de tweede Zondag der maand Augustus. VI. Motie Verder werd volgende motie bij eenparigheid van stemmen aangenomen De Po itieke Commissie van het Kantonaal Liberaal Verbond Betreurt dat bij gelegenheid van Vergaderin gen, feesten en optochten door sommige politie ke leden der buitengemeenten, zooveel onver schilligheid wordt aan den dag gelegd en drukt de hoop uit dat zij er voortaan aan houden zul en, aanwezig te zijn. Wenscht de mandatarissen geluk met hun werk en drust de hoop uit, dat deze mandata rissen, alvorens positie te nemen in aangele genheden, die eenig partijbelang hebben, zij de Po ïfieke Commissie van het Liberaal Kanto naal Verbond zouden raadplegen. Gaat over tot de dagorde. Daarop volgde de Algemeene Vergadering van de VERSLAG Kantonale Vergadering der Liberale Mutualiteit «Edward Pecher, van Zondag 13 Juni, in het Liberaal Volkshuis der Windmolenstraat. Ver eden Zondag vergaderde de Mutualiteit Commissie. Onder Voorzitterschap van de Heer De Cock, wordt de vergadering geopend om 2.30 ure. Wij^ mogen op een bevredigende opkomst bo gen, uaar al de Gemeenten uit het Kanton ver tegenwoordigd waren. Na een hartelijken dank voor de prachtige opkomst door den Voorzitter, werd onmiddellijk overgegaan tot de bespreking der dagorde. De Heer Voorzitter deed met sprekende cij fers, de vooruitgang der Mutualiteit kennen, wat dan ook, niet zonder redenen toegejuichd werd. De wenschen der afgevaardigden aangaande verschillende punten van het reglement, wer den ingewilligd. Er werd besloten, pp elke Gemeente een plaatselijk bestuur te stichten, opdat de leden er zich ten allen tijde zouden kunnen wenden ook om gebeurlijke klachten te ontvangen eri er een zekere kontrool op na te houden. De Heer Voorzitter wees ook op de wijziging van het reglement en de merkelijke verbete ring, aangaande de voordeelen der leden. Ten einde op ieder dorp een degelijke pro- gadering, zoowel voor de partij als voor de Vakbonden en ons Volk, werd overgegaan tot de bespreking der dagorde. Er werden in de eerste plaats verschillende wenschen geopperd door de afgevaardigden. Wat hieiop neerkwam De partijleiders moe ten meer handelen in overeenstemming met de Vakbondleiders Te zamen zou men meer en beter kunnen werken om de droeve toestan den, die op den buiten nog al te vaak heer- schen, uit te roeien. Droeve toestanden, waar onder wij in de eerste plaats citeeren het ge mis - aan zelfstandigheid der arbeiders, boeren en kleine neringdoeners, Waarbij" dan nog komt de overeenkomst en te groote invloed der Ker kelijke overheden op al onze Buitenmenschen. Wat de werkverschaffing betreft, hebben we het voorstel De Looze, dat ter goedkeuring van den Partijraad is onderworpen. Voorstel De Looze dat het volgende bevat Een werkbeurs oprichten op het Secretariaat der Partij. De Liberale en andere werkgevers zouden zich daar kunnen bij aansluiten en hun personeel vra gen aan dit organisme. Dit zou dan op haar beurt de te begeven plaatsen overmaken aan het bureel der Vakbonden, die de werkkrachten zou leveren. Het betaald verlof lokte heel wat herrie uit. Voornamelijk de regeling voor de Textielbedrij ven getroffen, schonk weinig voldoening. Voor het bouwbedrijf waren het allen eens om de verlofxaart het uitstekendste en beste middel te noemen, om elkeen betaald verlof te doen genieten. Bij de bespreking van Punt 4, hebben we ruimschoots de gelegenheid gehad te bestati- gen, dat de Liberale Werkersafgevaardigden zich zullen solidariseeren, met elke schikking door den Partijraad genomen, op voorwaarde, dat iedereen vrede kan nemen met de getrof fen beslissing. De Liberale Werkersafgevaardig den, zu'len zich wel wachten van elke klein geestigheid of kiesdraverij. Na nog enkele woorden aan de organisatie en uitbreiding der Liberale Pers gewijd te heb ben. verklaarde de Voorzitter deze studieverga dering voor gesloten. MOTIE Motie met eenparigheid van stemmen aange nomen door de leden der Sijndicale Commissie, onder Voorzitterschap van den Heer A. De Looze De Sijndicale Commissie in vergadering van 13 Juni 1.1. Punt 1 Spreekt zich uit over een nauwe re en inniger samenwerking tusschen de Libe rale Partij en de sociale organisaties der Par tij. Onderzoekt de toestanden op de verschillen de gemeenten waar er met succes kan gewerkt worden, voor de sijnkikale actie. Spreekt zich uit voor 'n harden strijd tegen de inmenging van Kerkelijke overheden in de Dorpspolitiek. Punt 2. Hoopt op een vaste regeling van het belangrijk vraagstuk der werkverschaffing. Wenscht de Heer De Looze geluk met zijn ontwerp voor werkverschaffing, dat aanhangig gemaakt is aan het Arrondissementsbestuur der Partij. Dringt aan op een spoedige oplossing van dit zoo kiesche vraagstuk. Pent 3. Drukt den wensch uit, dat iede- ren werkgever betaald verlof zou betalen, on verschillig het aantal werkkrachten in dienst. Hoopt dat de verlofkaart voor alle bedrij ven, verplichtend zou worden gemaakt. Gaat de mogelijkheden na, om aan de Libe rale Arbeiders het betaald verlof zoo aange naam mogelijk tc maken. Punt 4. Wenscht, dat op iedere Gemeen te het besturend Komiteit der Vakbonden, zich' in verbinding zou stellen met iemand uit den gemeenteraad, die sympathiseert met onze be weging, om zoodoende de belangen der arbei ders meer en beter te doen behartigen. Eischt, dat bij de aanstaande gemeentever kiezingen. naar gelang de macht onzer orga nisatie, leden zullen ingeschreven worden op de Liberale Kiezerslijsten. Drukt de wensch uit dat het belastingsstel sel der Gemeenten, progressief zou worden in gericht. Punt 5. Dringt aan op een flinke propa ganda voor de Liberale Pers. En gaat over tot de dagorde. De Secretaris, J. Matthijs. ALGEMEENE KANTONALE VERGADERING VAN ZONDAG 13 JUNI, TE 16 URE, IN «GRAAF EGMONT» VERSLAG I. De Voorzitter opent de vergadering, om 2.30 uur. Talrijke afgevaardigden zijn aanwe zig. De dagorde luidde 1) Wenschen en 'klachten der afgevaardigden. 2) Aanstelling der politieke afgevaardigden in ieder dorp. 3) Bespreking der aanstaande Gemeenteverkie zingen en propagandamiddelen in ieder dorp. 4) Kiezing eener Kantonale Landbouwcommis- sie en Liberale afdeeling van den Midden stand. Aanduiding der Liberale Afgevaardigden der Landbouwers. C) Het Kantonale Wegenisnet. 6) Samenstelling van de Kantonale Vergade ring voor de Toekomst a) Ontwerp van het Reglement. b) Lidmaatschap en Pollrecht. 6) Voorstellen- tot aanvulling van het Bestuur, d) Financieele middelen. De commissie beslist punt 2 en punt 6 samen te voegen. Na de besprekingen worden volgende beslissingen aangenomen Er wordt onmiddellijk overgegaan tot de stichting van het Liberaal Verbond van het Kanton Aalst. L.V.A. Het Liberaal Verbond is samengesteld als Volgt Drie Commissi^ ï>e Politieke Commissie Voorzitter f. Verbrugghen. JWJtm&r.» Garlos Schollaert. De Syndikale Commissie Voorzitter A. De Loose. Sekretaris d.d. J. Matthijs. Dc Mutualiteit Commissie Voorzitter Fr. De Cock. Sekretaris Om. Schollaert, Op de aanstaande vergadering zal er worden overgegaan tot de samenstelling der Land bouw- en Middenstandscommissie. Voor de eerste maal is het getal afgevaar digden aldus bepaald Gemeenten Aantal Afgevaardigden tieke Commissies Syndikale Commissies Mutualiteiten Commissies Aalst 20 14, 3, 3 Baerdegem 3 1, l, Bavegem idem Erondegem idem Erpe 1, 1 Gijsegem 3 1, l, 1 Herdersem 5 1 Hofstade 3 1, 1, 1 impe idem Lede 5 3, 1, 1 Meire idem Meldert 3 1, 1, Moorsel idem Nieuwerkerken 5 Gordegem idem Ottergem 3 1, 1, 1 le ie idem Vleckem idem Wanzele idem, BESTUUR Poli- 1 3, 3, 1, 3, 1, Smet- Vlierzele idem Het Bestuur van het Kantonaal Liberaal Verbond is samengesteld als volgt Voorzitter Ondervoorzitter Sekretaris-Schatbewaarder J 5 leden. Maken van rechtswege deel van het Be stuur De Voorzitter der Libérale Federatie, Aalst de afgevaardigde van de Liberale Vak bonden Ziekenbond «Edward Pecher» en «Eerbied en Recht voor Allen», vjvj. tcu ucgciijtie pro paganda te voeren, werd besloten, zooveel mo gelijk. vergaderingen te beleggen op onze bui tengemeenten, waar in het belang der Mutua- listen, uitgebreide verslagen zullen uitgebracht en dus ook alle inlichtingen verschaft worden. De huisbezoeken werden vooral aangeprezen, wat wel het beste propagandamiddel is. De Heer De Cock wijdde ook nog uit over de pensioenkwestie, gaf enkele nuttige wenken en verklaarde dat onze leden zich ten allen tijde tot het Sekretariaat mochten wenden, ten ein de gewenschte inlichtingen te komen ontvan gen. Er werd ook nog bevestigd, dat het Bestuur der Mutualiteit zich met de pensioenkwesties van onze leden zal belasten. Daarna werd een motie met eenparigheid van stemmen, door de leden der Mutualiteit Commissie aangenomen, die luidt als volgt MOTIE De Kantonale afgevaardigden van de Libe rale Mutualiteit «Edward Pecher», drukt de hoop uit, dat in volle verstandhouding met ha re Sociale Zuster, de Liberale Mutualiteit «Eer bied en Recht voor Allen» de sociale werken der Liberale Partij, een ongemeenen bloei in het Kanton Aalst zouden te gemoed gaan, En gaat over tot de dagorde. De SecretarlSi Omér Schollaert, Zondag namiddag vergaderde de Syndikale Commissie te 2 uur in het Liberaal Volkshuis te Aalst, onder Voorzitterschap van den Heer Ce Looze. Na een hartelijke welkomsgróet door d#n Voorzitter, die in welgepaste bewoordingen deed Uitschijnen, het overwegend belang dezer ver- De algemeene vergadering, onder Voorzitter schap van den Heer Advokaat Verbrugghen, mag oprecht als welgeslaagd aanzien worden. Uit ieder der negentien Gemeenten van het Kanton waren de afgevaardigden talrijk op- gekomen, respectievelijk voor de Politieke Com missie, de Syndikale en deze van de Mutuali teit. De Voorzitter dankte in de eerste plaats al de aanwezigen die het hunne bijgedragen heb ben tot het wellukken van deze belangrijke ver gadering. Hij drukte den wensch uit, dat er voortaan in echte broederlijkheid en eendrach tig zou gewerkt worden in voordeel van de Par tij. waarop hij het woord verleende aan Mr De Stobbeleir, die ook aan allen een welkomsgroet stuurde. Spreker drukte den wensch uit, dat voortaan "V«MVU u, v, uat VUVUUldll in de beste verstandhouding en eendrachtig zou gestreden worden voor de verzekering van den groei en den bloei van onze Organisaties en vooral der Liberale Partij in het Kanton Aalst. Daarna kwam de Heer De Looze aan het woord, die er bijzonder op steunde, dat het absoluut noodzakelijk is, op ieder Gemeente van het Kanton, dat de afgevaardigden in voe ling zouden treden met de plaatselijke Partij leiders. Hij drukte den wensch uit, dat een vaste regeling nopens het belangrijk vraagstuk zou getroffen worden, namelijk De werkver schaffing, en dat dit zou overgemaakt worden aan het Arrondissementsbestuur der Partij. Spreker wijdde ook nog uit over de heden- daagsche Politiek en deed ons in klare be woordingen uitschijnen, het hemelsbreed ver schil tusschen Dictatuur en Democratie. De Heer De Cock bracht verslag uit over de werking van de Ziekenbond «Edward Pecher» en gaf ons het bewijs van. den bloei der ver- eeniging, het succes dat onze Organisatie op alle Buitendorpen te beurt valt, daar in een tijspanne van enkele maanden het ledental van van 533 op 2076 is gesprongen... Daarna nam de Voorzitter het woord, die alle afgevaardigden, bodes en medewerkers dankte voor hunne welwillendheid. Spreker wenscht vooral, dat er in het ver volg meer eendracht, tucht en geestdrift in onze rangen zou heerschen om degelijk werk te verrichten en zoodoende, de Liberale Partij op te werken tot de bloeiende bloem van het Kanton Aalst. Heer Verbrugghen bracht ook een hulde aan onzen sympathieken vriend Heer Frans Lu- waert, die jammer genoeg, door ziekte weerhou den werd. Spreker wenscht hem dan ook eên spoedig herstel en dat hij zoo gauw mogelijk in ons midden zou mogen terug zijn. Daarop werd de vergadering g&lotefl, Zondag, 4 Juli (Aalst-Kermis) herdenkt de Koninklijke Harmonie «Les Vrais Amis Con stants» haar honderd vijftig-jarig bestaan Deze herdenking wordt omlijst met een luisterrijk feestprogramma, waarvoor reeds tal rijke maatschappijen hun medewerking toe zegden. DE FEESTELIJKHEDEN Zaterdag, 3 Juli worden de feestelijkheden te 20 u. ingezet met een KUNSTKONCERT op de Groote Markt, door de feestvierende maat schappij. Te 20.45 u. GROOTSCHE OPTOCHT door de hoofdstraten van de stad. Aan dezen optocht nemen al de stedelijke vereenigingen deel. Te 21.30 u. GROOT KUNSTCONCERT door de Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» ter eere van de «Oude Garde». Zondag, 4 Juli, te 10 u. optocht van «Les Vrais Amis Constants». Te 11 u. ontvangst op het stadhuis door het stadsmagistraat. Te 11.30 ure op de Groote Markt, GROOT KUNST KONCERT door de Koninklijke Muziekmaat schappij «La Rhétorique» van Hasselt. Te 14.30 ure OPTOCHT van Harmonien en Fanfaren. De deelnemende vereenigingen vergaderen te 2.15 ure aan het Statieplein. Na den optocht KONCERTEN op de openba re Stadspleinen. Te 17 ure in het lokaal Graaf van Egmont TREKKING DER PREMIEN (4500 fr.). Te 17 ure, groot FEESTMAAL in de stads feestzaal voor de leden en oud-leden van de jubileerende maatschappij. Te 17.30 ure, op de Groote Markt GROOT KUNSTCONCERT, door de Koninklijke Fan fare van de Firma Delhaize uit Brussel (120 uitvoerders). Te 21 u., op de Groote Markt, KUNSTKON CERT, Gedurende de feestelijkheden, zal de Groote Markt en het lokaal FEEERISCH VERLICHT zijn. Een OVERZICHTELIJKE TENTOONSTEL LING is ingericht in het Lokaal Graaf van Egmont. EEN INSCHRIJVINGSLIJST WORDT AANGEBODEN Om de feestelijkheden bij haar 150-jarig be staan op waardige wijze te besluiten en om aan alle leden, oud-leden en vrienden van de «Oude Garde» gelegenheid te geven mee te vie ren. wordt op Zondag 4 Juli, te 17 u., in de Stadsfeestzaal een schitterend FEESTMAAL ingericht. Dit feestmaal is een eenige gelegenheid voor oud-leden en vrienden van «Les Vrais Amis Constants», om nogmaals met vrienden de vroegere doorgebrachte jaren in hun muziek maatschappij te herleven. Niemand van dezen, die eenigzins in betrek king met de Oude Garde zijn geweest, mogen ontbreken aan dit heugelijk feestmaal. Eerstdaags wordt een inschrijvingslijst ten huize aangeboden. Personen, die bij de aanbie ding afwezig waren of waar de bode niet kwam sturen him toetreding aan den heer GASTON CAMU, Voorzitter, Geeraardsbergschestraat, 23 Aalst. N.B. Dit feestmaal vervangt het jaar- lijksch Ceciliafeest. van de Aan den optocht van Zaterdag 3 Juli, te 20.45 ure, of aan den optocht van Harmonien en Fanfaren, op Zondag 4 Juli. te 14.30 ure, door de «Oude Garde» bij haar honderd vijftig jarig bestaan ingericht en waarvoor 4.500 fr. premien zijn voorzien. Volgende vereenigingen zonden reeds hrn toetreding in De Dekenij der beide Zoutstraten Aalst De Dekenij van de Kattestraat, Aalst «De Vuurkruisen», Aalst De Koninklijke Bond van Oud-Onderofficieren De Handboogmaatschappij «St-Sebastiaan» De Nationale Bond van Verminkten en Invali den De Fanfare «Tot Heil des Volks». Aalst De K.K. Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» heid» De Rederijkamer «De Catharinisten» De Stedelijke Vrije Brandweer De Tooneelmaatschappij «Voor Taal en Vrij heid De Handboogmaatschappij «St-Servatius» Aalst De Maatschappij «De Ware Vrienden», Aalst De K.K. Harmonie der Etablissements Delhaise uit Brussel La Royale Harmonie «St-Cécile». uit Ronse Société Royale Musique et Rhétorique, uit Has selt De K.K. Harmonie «Ste-Cecilia en Vereenigde Vrienden», uit Eekloo De Fanfare «Kunst Veredelt», uit Beirvelde De K.K. Fanfare «Ste-Cecilia», uit Ereinbode- gem De K.K. Fanfare «Door Eendracht Groot», Erembodegem De Muziekmaatschappij «Voorwaarts», uit Ni- nove De K.K. Harmonie «Orpheus», uit Geeraards- bergen De Muziekverenigingen uit Zottegem, St-Lie- vens-Hautem, e.m.a. Deze lijst is op verre na nog niet volledig. De feestelijkheden staan buiten de politiek. Elke Vereeniging kan haar inschrijving nog sturen aan den heer Maurice De Boe, Sekreta ris, Vlaanderenstraat, Aalst. Op 18, 19, 81, 22, 25, 26, 29 Juli en 1 Aujus- tus, wordt te Aalst voor de zesde maal een HANDELSFOOR ingericht, In de ruime loka len der Oud-Pupillenschool. De roem der AALSTERSCHE HANDELS FOOR is niet meer te maken. De feestelijkheden die zullen worden inge richt, verzekeren een grooten toeloop van volk. De deelnemers zullen dan ook op zich niet laten wachten. Alle verdere inlichtingen zijn te verkrijgen op het Sekretariaat, dat gevestigd is op het Stadhuis (Oud-Militiezaal) en open is van 11 tot 12 ure. Telefoon Nr 11, Belanghebbenden, bespreek bijtijds uw «stand»,

De Liberaal | 1937 | | pagina 2