Drinkt een Export De Blieck voor uwe gezondheid Bui tenia id Sportnieuws Het Algemeen Ouderdomspensioen VIERDE BLADZIJDE RONDE VAN BELGIE. Theo Van Oppen, wint den eersten en twee den rit en prijkt aan het hoofd van 't klasse ment, gevolgd door Vankerckhoven, De Mulder, Dubuisson, Pirmez, Van Stichelen, enz... IIc PARIJS ST-JEAN D'ANGELY. De eerste rit werd gewonnen door Debenne, Walschot was derde. De tweede rit wint Coelaert, Bonduel is zesde. Vandaag wordt de derde rit verreden. Jaininet leidt met twee minuten voorsprong, gevolgd door Disseaux, Coelaert, Mauclair, Wal schot, Vlaminck, Adam, Bonduel, enz... Het verslag over het wetsontwerp betreffen de de «verzekering tegen de geldelijke gevolgen van ouderdom en vroegtijdigen dood» is aan de Kamerleden uitgedeeld. Uit de toelichtingen van den verslaggever, den h. Heyman, verne men we dat de wet een verdere aanvulling be- teekent van die van 14 Juli 1930. In princiepe worden de uilkeeringen gevormd door de kapi talisatie van de stortingen voor en door hen gedaan, waarbij nog een rijksbijdrage komt. De ouderdomsrente wordt dus rechtstreeks in ver houding gebracht tot het bedrag, den duur en de continuiteit van de stortingen. Gedurende de eerste jaren, waarin de wet toegepast wordt, is de rente noodgedwongen ontoereikend om aan de verzekerden, die den pensioenleeftijd bereiken, toe te laten in hun behoeften te voorzien. In deze ontoereikend heid heeft de wetgever voorzien door, gedu rende dit overgangstijdperk, een «ouderdoms rentetoeslag» in het vooruitzicht te stellen, waarvan het bedrag geleidelijk afneemt in de mate waarin de rente toeneemt. In het ontwerp wordt niet voorgesteld de bedragen te wijzigen van den ouderdomsrente- en weduwenrentetoeslag welke vastgesteld wer den door de wet van 14 Juli 1930. Daarentegen werden talrijke en belangrijke wijzigingen voor gesteld wat de voorwaarden betreft, waaronder deze voordeelen verleend worden. We betreuren alleen dat de bedragen niet ge wijzigd werden en hopen dat er toch geld zal te vinden zijn om de zoo geringe bedragen te verhoogen en ook om er een beweeglijke schaal volgens de muntwaarde, de levensduurte enz. aan te voegen. OVER DE STORTINGEN VAN WERKLOOZEN EN ZIEKEN Voor het oogenblik kunnen de werkloozen van beider kunne hun rechten op den ouder domsrentetoeslag vrijwaren, door maandstor- tingen van 4 tot 5 fr. Er was geen bijzondere bepaling voor de zieken die er toe gehouden waren te storten als vrij verzekerden. Het feit dat de mannelijke werkloozen deze verlaagde stortingen mochten doen, had onge lukkig tot gevolg dat het bedrag van de ouder domsrente merkelijk en de overlevingsrente welke de weduwe zou bekomen hebben, ingeval van overlijden van den verzekerde tijdens een periode van werkloosheid, nog aanzienlijker inkromp. Ten einde een al te belangrijke inkrimping van het verzekermgskontrakt te voorkomen, stelt het ontwerp voor de bijdrage van de werkloozen of zieken van het mannelijk ge slacht op 10 fr. per maand te stellen. Het ver zekeringsstelsel, dat toepasselijk is op de loon- trekkenden, laat, daarentegen, toe aan dezen, ingeval van werkloosheid of ziekte, slechts een storting van 5 fr. per maand op te leggen DE BIJDRAGE VAN DE VRIJE VERZEKERDEN Deze waren totnogtoe 10 fr. per maand. De wetgever had gehoopt dat de verzekerden uitzichzelf meer zouden storten dat is maar bij een kleine minderheid gebeurd, zoodat de overgroote meerderheid voor een onbeduidend pensioen in aanmerking komt. De nieuwe wet verdubbelt het minimum voor de mannen, tij dens de overgangsperiode. VERLEENEN VAN DEN TOESLAG ZONDER ONDERZOEK VAN DE BESTAANSMIDDELEN In een van de belangrijkste hoofdstukken uit het verslag zegt de heer Heyman Artikel 35 van de wet van 14 Juli 1930 be helsde het beginsel van de verleening van den toeslag, zonder onderzoek omtrent de bestaans middelen, aan de verzekerden die verplicht aan de wetsbepalingen waren onderworpen. De nieuwe tekst voert gelukkig opnieuw de mogelijkheid in voor de loontrekkenden, zoo wel handwerkers als geestesarbeiders, om den toeslag zonder onderzoek opnieuw te bekomen. Het beginsel is nochtans verschillend van het geen door de wet van 1930 werd gehuldigd. De verzekerde die het genot aanvraagt van den maatregel, zal inderdaad de verbintenis moeten onderteekenen, uitgebreid tot zijn echt genoot, voor goed elke beroepsbezigheid te sta ken. Hier zal de wetgever met de noodige voor zichtigheid moeten te werk gaan het gaat inderdaad niet aan één regel voor alle geval len op te leggen, vooral als het verleende be drag zooals nu onvoldoende mag genoemd worden. Vele arbeiders zien inderdaad met angst den dag van het ouderdomspensioen te gemoet en als men ze volstrekt wil verbieden hier of daar met wat geknutsel wat bij te ver dienen, dan ziin onze Volksvertegenwoordigers niet erg logisch, daar zij zelf boven de 65 jaar blijven werken (en hard en nog allerlei bij verdiensten vergaren. Een ander beperking wordt voorgesteld wat de arbeiders betreft, welke het genot van den maatregel slechts kunnen bekomen, indien hun jaarlijksclie gemiddelde bezoldiging, in den loop der 5 jaren die de indiening der aan vraag voorafgaan, 30.000 frank niet heeft over schreden. De beperking streeft er naar te voorkomen dat de verleening van «den «toeslag zonder onderzoek» die eigenlijk een tusschenkomst is vanwege den Staat ten gunste van in be scheiden toestand verkeerende personen tot gevolg zou hebben de inkomsten te verhoogen van personen die een onbetwistbaren welstand genieten. Het onderzoek naar de bestaansmiddelen blijft evenwel gehandhaafd voor de vrij verze kerden en voor de met hen op dit gebied ge lijkgestelde loontrekkenden. DE ONDERHOUDSRENTEN Gedeeltelijk wordt hier een groote leemte In de wet voorzien. Met de huidige regeling, wordt het bedrag van de onderhoudsrente, die de descendent wordt ondersteld te kunnen uitbetalen, afge trokken van het bedrag van den toeslag. Bij de voorgestelde regeling wordt het be drag van die rente gevoegd bij de bestaans middelen en komt dus in aanmerking bij de barisvrijstelling, net als elk ander bestaans middel. Aldus zal de gehuwde aanvrager, die kinde ren heeft, welke worden beschouwd als instaat om hem een onderhoudsrente uit te betalen, den maximumtoeslag bekomen, zoo de rente 2.800 fr. niet overschrijdt. Wanneer de onder houdsrente dit bedrag overschrijdt, zonder 0.000 frank te bereiken, zal de aanvrager het verschil bekomen tusschen die rente en 6.000 frank Hier is de wet niet zoo billijk als verslagge ver het wil doen voorkomen. Theoretisch is het natuurlijk mooi dat de kinderen hun ouders onderhouden in de praktijk echter zien heel wat kinderen, die het zelf al niet al te breed hebben, belast worden met een onderhoudsgeld, dat hun ten dee'.e valt omdat ze altijd door vlijt verder komen zij zullen over 't algemeen niet erg klagen, maar daarin zit toch de kiem van vele familiedrama's. De luiaards zullen nooit voor de ouders iets opbrengen en dit wordt nu door een wettekst bevestigd, we zou den haast zeggen, de Staat moedigt ze aan. WEDUWEN EN WEEZEN Hier is een werkelijke verbetering vast te stellen. Onder het huidig stelsel, wordt de verhoo ging van den weduwenrentetoeslag en de wee zen toeslagen brutaal geweigerd, ingeval een enkele storting uitblijft of ontoereikend is. Op zeer gelukkige wijze stelt de nieuwe tekst voor in deze gevallen een gelijkaardige formule toe te passen als deze welke reeds bestaat voor den ouderdomsrentetoeslag. De weduwenrentetoeslag en de weezentóesla- gen zullen niet verleend worden, indien voor rekening van den echtgenoot ten minste niet de helft van de vereischte stortingen gedaan werd. Indien deze voorwaarde vervuld is, zullen de weezentoeslagen steeds zonder verlaging verleend worden en zal op het bedrag van den weduwenrentetoeslag een verlaging van 60 fr. per ontbrekende of ontoereikende storting toe gepast worden. Zaterdag werd te Londen tusschen Ministei Eden en de gezanten van Frankrijk, Italië en Duitschland een vernieuwde overeenkomst be reikt over de bewaking ter zee. van de Spaan- sche kusten. Deze overeenkomst heeft goeden indruk ge maakt en men kan er zich om verheugen, ter wijl dit de beste verwachtingen laat voor ver dere mogelijkheden op Europeesch gebied. Want de toestand zag er niet rooskleurig uit, na de incidenten met den Duitschen kruiser en het. bombardement van Almeria. Men weet dat vooral Duitschland het recht op weerwraak stelde als hoofdvoorwaarde van elke samen werking. Nochtans is men er te Londen in gelukt, de zaken niet zoo brutaal te doen aanpakken. Wel heeft een aangevallen eenheid van de kontrool het recht op wettelijke verdediging, maar straf maatregelen mogen maar alleen genomen wor den na onderlinge bespreking met de overheden van de andere vloten. Er zal ook een aanvraag gericht worden aan de leiders der beide partijen om de veiligheids zonen uit te breiden en eerbied te eischen voor de schepen welke aan het toezicht deelnemen, ten einde elk incident of misverstand te voor komen. Zoo zal in 't vervolg een aanval op een v oot beschouwd worden als een misgreep tegen de vier vertegenwoordigers en het is maar in die voorwaarden, dat dit internationaal toe zicht ernstig kan gebeuren. Nu men weer eenmaal zoo ver is, dat elk ge vaar voor uitbreiding van het konflikt als uit gesloten schijnt, kan men terug denken aan die andere beroerde kwestie, namelijk het te rugtrekken van de vreemde soldaten uit de beide fronten. Waarschijnlijk hebben Berlijn en Rome elke hoop voor Franco opgegeven, reeds werd ge meld, dat de militaire experten van Generaal von Blomberg, Spanje verlaten hebben. Hoe het ook zij, het verwijderen der buitenlandsche strijders, zal voor de opstandelingen een veel grooter verlies worden, dan voor de regeering, want het is geweten dat Italië er een gansch leger heeft op afgestuurd. Het incident met het Duitsche schip heeft natuurlijk de besprekingen, welke reeds ge opend waren, stop gezet. We moeten ons ver der ook niet verwachten aan een onmiddellij ke oplossing, maar zooals het «niet-inmengings- komiteit» een werkelijkheid werd en, alhoewel wat laat, krachtige uitslagen gaf. zoo mag men de hoop koesteren, dat hier ook een oplossing zal gevonden worden. De strijd in Spanje kan immers niet stop gezet worden, zoolang de bui tenwereld er niet heelemaal buiten staat. Eens zoo ver, is men overtuigd, dat de beide partijen tot een vredelievende oplossing zullen moeten komen. Het is immers de inmenging, welke voor Spanje, en ook voor gansch Europa, noodlottig zou worden. Met goeden wil en werkelijkheids zin, zal men een uitweg vinden. Het mag ge zegd worden, dat de Fransche en vooral de En- gelsche diplomaten flink werk geleverd hebben, want een incident zooals we er een gehad heb ben. ware, bij gemis aan koelbloedigheid van wege Engeland, het begin van een nieuwen wereldoorlog geweest. SPANJE. De drukking op het front van Bilbao door de opstandelingen, wordt immer heviger. Reeds werd gemeld dat de verdedi gingswerken van de regeeringstroepen doorbro ken werden zelfs spreekt men van onderhan delingen over een mogelijke overgave van de haven. Het zou voor Franco een groot succes betee- kcnen, temeer omdat dan nieuwe krachten op Madrid zouden kunnen afgestuurd worden. Een later bericht meldt, dat de inname slechts een kwestie is van eenige uren. Ondertusschen zet ten de Duitsche en Italiaansche vliegers hun vernielingswerk voort in deze streek. Met bom men en mitrailleuzen bestoken ze de onschul dige bevolking. In verband hiermee werd aan de goevernementen van al de landen een op roep gezondén, met uitzondering natuurlijk van Duitschland en Italië, om een einde te doen stellen aan deze uitmoording. FRANKRIJK. De geldelijke toestand van Frankrijk ziet er niet zeer rooskleurig uit, na 1 jaar bestuur van het Volksfront. Inderdaad was het programma van de regee ring Blum niet van dien aard om het vertrou- wr i te winnen van de begoede klasse. Groote kapitalen gingen dan ook naar het buitenland. D? "(invallen op de Fransche munt, hebben den goudvoorraad sterk doen verminderen. De so ciale hervormingen werden er in een haastig tempo doorgedreven, zoodat de economische struktuur er onder moest lijden. En dan die hervormingen kosten ook veel miljarden, welke niet gevonden worden in de «40 uren-week». Oud Minister-President Herriot, zegde onder meer «Frankrijk is het eenige land, dat de experientie van de «40 u. week» heeft aange durfd. Nochtans mag onze voortbrengst daar niet onder lijden. Er moet op 40 u. zooveel af gewerkt worden als na 48 u. Indien het Fransche handelscijfer daalt, in dien ons goud blijft verhuizen, indien we in de minderheid geraken, tegenover het buitenland, op economisch gebied, dan kan de drukking van den vreemde zoo ernstig worden, dat Frankrijk er onder vergaat. Extremische elementen spraken reeds van een aanslag op de groote kapitalen en om een voorbeeld te geven van de strengheid waarmede de wet op de 40 u. week moet toegepast worden, kunnen we het geval melden met het Britsch paviljoen op de tentoonstelling te Parijs. Deze afdeeling kon enkel klaar komen, indien de schilders, het werk den Zaterdag namiddag en den Zondag konden voortzetten. De werklieden zelf waren bereid, maar de wet kent geen bijzondere ge- valleii. Toen werden uit Londen en Brussel speciale werkkrachten per vliegtuig overgebracht om de laatste hand te leggen. Dat is toch wel wat te ver gedreven. Weer doen geruchten de ronde over een nieuwe devaluatie en we weten genoeg, wat al mizerie zoo'n kunsttoer meebrengt, vooral voor de kleine burgerij. RUSLAND. De zoogezegde zuiveringsaktie. wordt in Rusland met heftigheid voortgezet. Aanhoudingen en ter dood veroordeelingen in massa. Ditmaal was het de beurt aan het hoofd van het Russisch leger Toukhatchevsky en nog zeven andere stafofficieren. Zij worden er van beschuldigd, al te vriendschappelijke be trekkingen te hebben onderhouden met Duit sche hoogere officieren. Zij werden na een kort proces, onmiddellijk terecht gesteld. De Duitsche pers vaart natuurlijk geweldig uit te gen het regiem van Moskou en verwerpt de zinspeling omtrent een mogelijke vriendschap van Duitsche officieren met Kommunistische militairen. Men veronderstelt algemeen, dat Rusland aan den vooravond staat van ernstige binnenlandsche gebeurtenissen. KORTE BERICHTEN De Fransche regeering heeft aan het parle ment vo'macht aangevraagd om speciale maat- rege'en te nemen op financieel gebied. Eerste Minister Van Zeeland begeeft zich aan boord van de «Berengia», naar Amerika, waar. .hij .President Roosevelt zal ontmoeten, i 11 iéiiihi i IT1 iniiI i WIELRIJDEN. Het Belgisch baankampioenschap te Brugge betwist, stond in het brandpunt der stortieve belangstelling. Precies op dezelfde wijze als hij in 1934 te Leipzig in een meesleepende krachtinspanning den wereldtitel der baanrijders veroverde, heeft Karei Kaers op het door de stortregens gladde asfalt den Belgischen titel der baanrijders in de wacht gesleept. Hij trad. als verdiend win naar uit een strijd, waarin met hem Sylveer Maes en Michel D'Hooge het trio vormden, dat er kleur en beeld aan heeft gegeven. Die drie forceerden op 30 km. van het einde de beslissing, nadat er al twee ernstige pogin gen daartoe waren gedaan. Want terwijl de eerste honderd kilometer door een hoogst snel, maar eentonig tempo, de groep gesloten hiel den, liepen aan dien eersten mijlpaal in het kampioenschap D'Hooge, Duerloo, Pol Maes en Wierinckx weg en hielden het veertig km. uit. Tien kilometer verder ontstond de tweede jacht, aangevoerd door Franken, Van Igem, Vervaecke, welke zich dertig kilometer lang verweerden, doch tenslotte ook onder gingen in den stroom van snelheid. Na 180 km. waren er nog een vijftigtal renners samen. Toen, terwijl de lucht zich samentrok en de plasregen don derend losbrak over de stroom toeschouwers, die men wel op veertig duizend schatte, ont stond de derde en beslissende jacht op initia tief van Sylveer Maes, waarin hij zich los maakte met Kaers, Raes, D'Hooge, Coelaert en Van Simaeys. Deze jacht sloeg het peloton in splinters en zoo eentoonig als sommige gedeel ten te St-Kruis waren, zoo opwindend en tref fend was het slottafereel met dien voortreffe- lijken sprint van Kaers als een aangrijpend be sluit Zoo verging het insgelijks te Parijs bij gele genheid van de betwisting van het wegkam- pioenschap aldaar en waarvan het laatste deel een bewogen was doordat Speicher er al les voor alles op wagend zijn maten in plan liet. Dit gebeurde aan dc 15e ronde. In een machtige ruk maakte hij zich los. Aan de vol gende ronde had hij reeds 2 minuten voor sprong. Gaandeweg werd deze voorsprong aan gedikt. Onweerstaanbaar schoof de sterke Georges over de groote renbaan. Aan de 18e ronde was zijn voorsprong 4 minuten gewor den. Met de regelmatigheid van een uurwerk werd het meer en meer. Zoo zette de kampioen zijn laatste ronde in met meer dan 5 minuten om bijna de zeven eenheden te bereiken aan de meet waar hem een machtige ovatie te beurt viel. In de Ronde van Duitschland heeft men tot den zevenden rit moeten wachten alvorens een eerste zege van een buitenlander te kunnen begroeten. Het is onze landgenoot Edgard De Caluwé die er voor zorgde dat de onafgebro ken reeks Duitsche overwinningen gestuit werd. Op meesterlijke wijze beheerschte hij den rit van in de eerste kilometer, kwam nooit in ernstige moeilijkheden en toonde zich ook op het laatst onweerstaanbaar de beste. Deze zege zal des te meer indruk maken, omdat, in weer wil van het vrij groot aantal buitenlanders die in deze ronde meedoen, de meerderheid der Duitschers maar niet kon gebroken worden. We kunnen nu maar alleen betreuren, dat De Caluwé, door zijn zware onkans in den eersten rit, zoo'n aanzienlijk achterstel heeft, want zeker had hij het Weckerling, Geyer en andere Diederich's heel wat lastig gemaakt. Daarmee hebben we voor de beroepsrenners 't voornaamste. Tenzij we nog spraken van het kampioenschap van Zwitserland, waarin Am- berg zegevierde en van 't Hollandsch kam pioenschap waarin J. Braspenninck zich de taaiste toonde. Bij de onafhankelijken hebben het kam pioenschap van Limburg, gewonnen door Fr. Simaes. De 5de groote Nijverheidsprijs te Halle, ver overd door M. Harmand, terwijl te Lessen Os car Joly met de palm loopen ging. Bekijk men de uitslagen J. BRASPENNINCK IS BAANKAMPIOEN VAN NEDERLAND De beste op het laatste van een lastigen af vallingswedstrijd Het baankampioenschap van Nederland is op den om oop van Valkenburg geëindigd, met de zeer schoone en verdiende zege van John Braspenninck, die op het laatste van een lasti gen wedstrijd de frischte en de sterkste was. De wedstrijd was alles wel beschouwd, een ware afvallingskoers. De groep der 138 vertrek kers, de drie kategories startten samen, dunde voortdurend wegens de aanhoudende ontsnap pingen waarvan Kees Valentijn, Bronger en Stuyts de bewerkers waren en dan ook mogen gerangs?hikt onder hen die zich het meest on derscheidden. Na allerlei verwikkelingen vielen ten slotte 7 man samen en onder die 7 werd de beslissen de strijd gestreden. Op den Cauberg ging ech ter de jonge Braspenninck, die tot dan toe een eerder afwachtende houding had aangenomen, tot den aanval over en alleen Verveer bleek bekwaam zijn wiel te houden. Met twee ging het nu naar den spurt, gemakkelijk gewonnen door Bras Junior, een werkelijk knap baanren ner, die zich aan zijn beste zijde liet zien en overwaardig toonde van den trui. DE UITSLAG 1 JOHN BRASPENNINCK, de 182 km. in 5 U. 31 min. 37 sek., Ie beroepsrenner en kam pioen van Nederland dezer kategorie 2 Jan Verveer, op 2 lengten 3 Theuns, op 59 sek., Ie onafhankelijke en kampioen van deze kategorie 4 Seyen (2e onafhankelijke) 5 Saarloos 6 Overweel 7 Dehoog, op 9 min. 13 sek., Ie liefhebber en kampioen dezer kate gorie 8 Dominicus 9 Heeren 10 Francken (2e liefhebber) 11 Janssens 12 Peek 13 Mostert. WIELERBANEN. DE OUDE GRASSIN KREEG VLEUGELEN OP DE TER RIVIEREN WIELERBAAN MEULEMAN EINDIGDE VOOR RONSE IN DEN STAYERSWEDSTRIJD HUYS LIEP DEN KANADEES PEDEN IN en MERKENS SLOEG COOLS Het liet geen twijfel, dat- het programma, dat op de mooie velodrom van Deurne werd afge werkt, zou inslaan bij de sportmannen. Het moet de inrichters dan ook goed om het hart hebben gedaan, wanneer ze hun poorten open den, de Antwerpsche sportmannen in dichte drommen zagen binnendringen. Het was waarlijk een tamelijk puike opkomst die deze wedstrijden bijwoonden. Hoe kon het anders ook. Buiten het optreden van de Ant werpsche hoop Cools, tegen mannen van in ternationale klasse, kregen ze als tweede plat de langverwachte ontmoeting tusschen Peden en Huys, terwijl de finale werd gespeeld door de stayers, waarin de sportmannen de herkan sing kregen van het Belgisch stayerskampioen schap. Is het in de eerste wedstrijd, waarin Cools uitkwam tegen Merkens en Ulrich, een teleur stelling geworden, inderdaad, de jonge sprin ter won met redelijk gemak tegen Ulrich, hij kwam echter steeds een halve lengte tekort te gen de Duitscher, des te meer genoegen heb ben ze beleefd aan Constant Huys, die hier weer eens zijn faam als beste achtervolger ge stand hield. Het moet echter zijn, dat Peden niet van de klas is zooals men hem voorspelde, vermits Huys zich niet eens behoefde in te spannen om de Amerikaan na 4 km. 770 m. in te loo pen. Tenslotte kregen de talrijke bezoekers ruimschoots gelegenheid hun enthousiasme bot te vieren tijdens de wedstrijden achter de mo toren, die echter te veel in het teeken stonden van de tweestrijd Meuleman-Ronse. Want hoe legt men het anders uit dat deze twee renners in de tweede reeks respktievelijk op 2 en 3 ron den eindigden, als wanneer ze reeds genoeg zaam bewezen hebben, de meerdere te zijn van B^nc-Garin, Grassin en anderen. Dit belet ons echter niet te schrijven, dat de wielerdag op de Ter Rivierenwielerbaan en on der oogpunt van belangstelling, en onder oog punt van sportiviteit een puik sukses is gewor den, en een spoorslag om nog meer en beter te doen. RONDE VAN ZWITSERLAND. Volgende renners zijn aangeworven, om dc Ronde van Zwitserland te gaan betwisten Bonduel Loncke Coelaert Christiaens Michielsen Garnier EEN BEDRAG VAN 1.130.000 FRANK PRIJZEN EN PREMIES VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK Parijs, 10 Juni. «L'Auto» heeft voor de Ronde van Frank rijk aan geldprijzen een bedrag van 780.000 fransche frank verzameld. Bij de huidige wis selkoers komt te staan op 1.129.600 fr. in Bel gische muntwaarde. Er valt dus voor de ren ners nog steeds een aardig stuivertje te ver dienen en terecht brengen de inrichters de mededeeling van deze prijzenlijst onder het hoofd «De beste dopping voor de baanrijders». De hoogste prijs in deze, is wel de premie van 200.000 Fransche frank, door een Fransche Firma voor den winnaar van den wedstrijd uitgetrokken. De tweede geplaatste moet zich met heel wat minder tevreden stellen, n.l. 25.000 F. fr., terwijl de derde slechts 10.000 fr. in ontvangst zal mogen nemen. Aan rittenprijzen voor de afzonderlijken zijn er in totaal 28.000 fr. en voor de ritten, waar in dus ook de afzonderlijken deel hebben, in dien zij voor de gegroepeerde renners aanko men, 120.000 fr. Er is tevens een bedrag van 200.000 fr. uitge trokken voor de landenploegen, waarvan de eerstgeplaatste een bedrag van 60.000 fr. ont vangt. De afzonderlijken krijgen tweemaal een be drag van 25.000 fr. te verdeelen, n.l. te Mar seille en te Parijs. Verder zijn er weer de bekende premies voor de beste klimmers, een bedrag aan verrassings premies van in totaal 40.000 fr., zoodat in zijn geheel haast geen enkele renner met leege han den naar huis zal gaan. Dc groote voetbalwedstrijd van 20 Juni te Amsterdam, WEST-EUROPA tegen MIDDEN EUROPA. ALLE SPELERS NAMEN AAN Naar wij vernemen hebben alle spelers, die in het West-Europeesch elftal heden Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion tegen Centraal Europa uitkomt, werden opgesteld, aan den Voorzitter van de organisatiecommissie, den Heer K. J.J. Lotsy medegedeeld, dat zij hun verkiezing aannamen. Ook Stanley Van den Eynde, de linksbuiten van het West-Europee- sche elftal, die reeds had toegezegd, met een Be'gische ploeg op dien dag in Denemarken 'n wedstrijd te spelen, is er in geslaagd, zich voor 20 Juni vrij te maken. Wij vernamen voort nog dat het vrijwel ze ker is, dat Planicke het doel van het Centraal Europeesch elftal zal verdedigen. Naar men weet, werd hij vrij ernstig gekwetst in de ont moeting tusschen zijn club Slavia en Phoebus (Boedapest), wedstrijd welke op 30 Mei j.l. te Straatsburg plaats vond en waarin ook Puc, de linksbuiten van het Centraal Europeesch elftal, werd gewond. Dezer dagen is Planicka. na eeni- gen tijd te Straatsburg in het ziekenhuis in ob servatie te zijn geweest, te Praag teruggekeerd. Volgens een mededeeling van den Tsjechischen voetbalbond kan men er wel rekening mee hou den, dat de beroemde doelverdediger te Amster dam zal kunnen spelen. Ook Puc, wiens blessu res overigens van niet zoo een ernstigen aard waren, zal zeker kunnen uitkomen. Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling ge legen, een Nederlandschen scheidsrechter voor dezen wedstrijd aan te wijzen, alsmede twee Hollandsche grensrechtes. Naar wij echter ver nemen is men op het eerste terug gekomen. De commissie voor de spelregels der FJ.F.A. welke ook het scheidsrechterswezen behartigt heeft namelijk besloten, een scheidsrechter aan te wijzen, die buiten alle acht landen welke spelers ter beschikking stellen, te weten Neder land, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Tsjecho- Slowakije, Italië, Hongarije en Oostenrijk staat, zulks in verband met het feit, dat in al deze landen, groot belang wordt gehecht aan een vlot en sportief verloop der ontmoeting. Daar om is het wenschelijk, dat een neutrale scheids rechter dezen wedstrijd leidt. De grensrechters blijven echter Nederlanders. DE INTERNATIONALE ATLETIEKWED STRIJDEN TE BRUSSEL. TotQeen sprekend sukses is de gewaagde on derneming der koene Racingleiders gegroeid Een waagstuk is het immers, te Brussel, en nog wel in het al te ruime Heyselstadion, de sport liefhebbers uit te noodigen op een athletiekmee- ting, die groote geldelijke opofferingen heeft gevergd Een waagstuk was het inderdaad voor de jonge en oude leiders, die, in een roes van geestdrift en vrijgevigheid noch tijd noch geld hebben, gespaard om nieuw leven te blazen in het oude Racinggebouw, waarin tal van oude g'.orien het daglicht zagen In het Heyselstadion tien duizend toeschou wers doen neerstrijken voor een athletiekmee- ting, is op zichzelf reeds een sukses, al hadden de wakkere inrichters nog merkelijk beter ver wacht. Merkwaardig is het wel, dat slechts één Belg er in geslaagd is, beslag te leggen op de eerste plaats. De klasman Mostert zegevoerde in 2.000 m. na een harden strijd met Whriglit en Close en kende daarbij nog het groote genoegen, het Belgisch rekord op zijn naam te brengen. De 5 m. 31 sec van Schroeven bracht hij 5 m. 30 sec. 4/5 en indien het begeesterd publiek zijn toejuichingen niet spaarde voor den nieu wen rekordhouder, mochten wij ook veronder stellen, dat een onrechtstreeksche hulde werd gebracht aan den ouden rekordman, die on geveer dezelfde daad stelde. Mostert, een kracht met uiterst sterke vermogens, slaagde in een poging, waar Bosmans mislukte. De sympathie ke Beerschotman, moest zich met de tweede plaats tevreden stellen in 400 m. hagen en werd onttroond door den sterken Hongaar Kovacs. De Belg is nog niet in zijn beste konditie zijn moeilijke overwinning op Brauwer in 200 m. estafette bewijst het en zal wellicht de eerste zijn om te bekennen dat Kovacs hem gisteren te sterk was. De konfrontatie tusschen Hollandsche en En- gelsche sprinterscholen heeft geen uitslag op geleverd Holmes zegevierde in de 100 m. doch Osendorp nam schitterend revanche in de 200 m. Twee landen, twee stijlen Holmes loopt schier kaarsrecht, zonder schijnbare inspanning en in korte passen, Osendorp doet beroep op de macht en schijnt de aarde onder de voeten te willen verpletteren. Een merkwaardige verrichting werd aan den dag gelegd door den 31-jarigen Goix, die met kop en schouder "boven den Olympischen fina list Mac Cabe stond. Zijn inspanning in de laatste 200, liet een overweldigenden indruk en noch Harsanui noch Mac Cabe, die nochtans voorsprong genomen hadden, waren bij machte om den vurigen Franschman in toom te hou den. Barnes, Kelen, Wagner en Winter vonden weinig tegenstand op hun baan, doch legden niettemin verdienstelijke verrichtingen aan den dag. Sluiten wij dit overzicht met een woord van lof aan de verdienstelijke winnaars der natio nale nummers, Hans en Smet, die een besten indruk hebben gelaten. F.M. MARKTPRIJZEN. ANDERECHT. Veemarkt. -*■ Aangevoerd 430 ossen, op voet verkocht tegen den gemid delden prijs van 5 tot 7 fr. per kilo 304 stie ren, 4.30 tot 5.30 per kilo 1596 koeien en vaarzen, koeien 3.90 tot 5.50 per kilo, vaarzen 5 tot 7 fr. per kilo. In de afgeloopen week werden in totaal aan gebracht 2330 stuks. GENT. Veemarkt. 332 ossen, 5-8 337 vaarzen, 5-8 216 koeien, 3.50-6 317 stieren 4.50-5.75 716 kalveren 6-9 1767 varkens, 4.75- 6 55 schapen, 5-6 36 lammeren 7. AUDENAERDE. Boter, per kilo 19 tot 21. Eieren, per stuk 0.36 tot 0.38. Konijnen, per s'.uk 12 tot 22. Jonge kiekens, koppel 10 tot 26. Oude hennen, per stuk 9 tot 18. Jonge duiven, koppel 8 tot 9. Oude duiven, per stuk 3 tot 3.50. Viggens, per stuk 90 tot 210. T i li -T-mTTffli'imnss^Tjrrn^:r,x^.i. i. jiniri-rTi mm—MR

De Liberaal | 1937 | | pagina 4