Prijskamp in het Liegen. Katje Weit* Superstiesje. Radiosa zeep, Radiosajcrême, vervaardigd met RADIUM. Olsjterschen Tieger Een herbergier noodigde al zijn klanten uit om deel te nemen aan een plijskamp. in het liegen. Elk mocht er deel aan nemen, gratis.' De prijs was een gulden pendule, een schoon stuk. De baas was wel zinnens de prijs voor zich zeiven te behouden, en had daarom als voorwaarde gesteld, dat, om de pendule te winnen, men zoodanig moest liegen, tot de voorzitter van de kommissie zegde ge liegt er aan De voorzitter had natuurlijk opdracht die onzalige woorden nooit uit te spreken. Verscheidene gekende leugenaars daag den op de voorzitter zweeg. Zoo met eens komt er een guitig bultje binnen, vergezeld van eenige kameraden. Baas geelt ons een Tieger. Het bultje drinkt van zijn Tieger, nadert de talel van de kommissie en plaatst zijn glas neven dit van den voorzitter. Mag ik ook rnêe doen vroeg hij. Zeker antwoordt de voorzitter. Na eenige zotte kwinkslagen zegt het bultje... eerst nog eens drinken en... neemt het glas van den voorzitter. Deze houdt zijn arm tegen, en zegt Halt vriendje, dat is mijn glas... a Wel neen, zegt den Bult, het is het mijne, ik heb het daar zooeven ontvangen niet waar baas, ik kreeg zooeven dien Tieger Zeker antwoordt de baas onbe dacht. De voorzitter maakt zich kwaad, den bult houdt staan dat het zijn glas is de voorzitter huilt «ge liegt er aan en... zegevierend sprong den bult op. Hij had het pendule gewonnen. 01 er gelachen werd, en ol den baas een gip trok Remeide teigen d'eksterooigen Die dor mei geschoeren zitj zied al en kaan pekanst niet oon zen voeten verdroa- o-en. - Dad én kêe ni teige kommen meh de schoenen, slasjen, pantoïïels, espadiillen, enzovoesjvan Jef Lambrecht, Kaltest root, ■2i, Olsjt. Afgeloisterd binsjt den antrakt in 't kalei Fiest paloijs Felicien stont er boij, ge rneig het hem vroagen. Ne manken en nen" hekkeleer stonten oon den tooig meh nen tieger in heer hannen en hoin makan deren al liggen zwanzen. Da'k vvvaan aa woor, zoij den hekke leer... wetje wa dak ik zol doen ver geloijk te aoon en ver a zu m te wie wakken Ik zofmeh meh lank bien in de zep goon en meh meh kert bien op de bojle... Dad es woor, zeit de manken.dad es begot g'hiel jist... 't hei nog al reidelek lank gedierd veir dat' er oit was... mor alia 'k weit het na toch..., mor da'k ik van aa woor... wetje wa dak ik zol doen ver nimmer 't hekkelen Nnnniek, wad eh Men bakkes aaven Een nieuw sigaartje, pas verschenen, Lacht de rookers vroolijktoe. Laat alle kommer zijn verdwenen En rookt maar op ge wordt 't nooit moe. Buiten, binnen, 't zal u smaken Een Ellebee is altijd goed, En nooit zult ge kwaad U maken Sigaren maken uw karakter zoet. Indien gij wenscht iets goed te rooken Gaat maar gerust bij Ellebee Al wie ze rookt, recht uitgesproken, Rookt ze voorts en is tevrêe Ellebee Sigaren Niets kan dat evenaren Ellebee. Babbeken en Leokadieken wooren twie aa boijgelooivege kweizelkes. Ze woore va zin van heer elk eh loetjen te kooipen van den tombola van d'eksposiesje volgens heêr, ver zeikes te winnen moste ne nim- meróe pakken deir ne zot opgegeiven. Ze trokken dus nor gheel. Allemaan wetj dat in Gheel de zotten vroij op de stroot rondlooipen newoor Ze kommen dor ne sjikken tip teigen - Babbeken knikt en den hier langt zennen hoed al meh ehn air... pecies ne keinink. Dag Menhier, zoij Babbeken mag ek a astablielt iensj iet vroagen Zojje gotj ons van toijd giene goeie zot kennen on d'hand doen Joik zêe... Madame kom meh moij mêe, kom En de knol trok op meh ons twie kwei zelkes. Onderweg vroegen heer Mor Madame wa verstoi na ijgentlek deir ne goeie zot, hier zitten d'er van soerten zêe Aa, jonge, koi, zachte, lange, smaale, kerte, dikke... waller ienen zoi willen Eh... Menhier... dad es al iender... as 't mor ienen es die deir en deir zot es... en die ons gien kood kaan doen Ah ja... 'k verstoon a... zi geer on die poöirt stoot er ienen 't es de grooistjen zot van 't land, z'hemmen hem al gemeiten, en 't es ooik de zachtsten en de slimste zot... - en de knol weis heer den drek- teir oon van 't gesticht. Da°- menheir de zot, zoij Babbeken... Leokadieken en ikke zemmen a iensj kom men bezoeken.., ikke... wajer... ons... z'hemmen ons woijs gemokt dagge goij de slimsten... den dingen... de grooitje zot zoijt va gheel... en dad es pst ons aïïeere... eihn Leokadieken Wa zollen a ne kier nen diensjt willen vroagen... as 't meigelek es... wel te ver- stoon - En Babbeken loij sebiet g'hiel heer alïeere blooit... woveir... en in wad inzicht dasse gekommen wooren. Ge zie van hier de gip van dennen drek- teir... mor diene maan es dor oon gewoentj newoor As 't anders niet en es zoij n hier zie a schroijlt twie nimmeroes op eh stiksken panier, vaaved in achten en steiket in zenne mond. 't es binnen in de bis... en kom na rneiren ol oevermeiren ne kier zien, teigen dennen booirn... heir nimmeroes zeilen wel ooitgekommen zen Antwoord. Waarom ge lacht Is me dat nu 'n vraag Heelt men dit ooit bedacht Ge lacht zeker heel graag Maar dat ge niet zoudt weten waarom Dit schijnt me toch maar al te dom Ehwel wij gaan het eens beproeven Hoe lel wij in het raden zijn. Het zou ons niet te veel bedroeven Als wij er mochten neven zijn Uw' deugden en gebreken zijn ons bekend Dit zal ons helpen, goede vent. Misschien lacht ge van plezier, Bij 't zien van een glas tijger bier 01 hebt ge weeral iets vernomen Dat morgen in uw blad zal komen In vorm van een goede zwans Ja, dit heelt heel zeker kans 01, denkt ge misschien, wel tevrêe Aan het aroma van een Ellebee Misschien, ja, is 't dit alles zaam Dit ware nu eens recht aangenaam Weest nu gegroet, groote farceur 'k Ben weg, en sluit mijn deur. Bep. Ellebeeken... wie had dat gedacht Gij vraagt zeil waarom ge lacht Alvorens 't gazetjen weg te leggén Ga ik dat u eens dadelijk zeggen. Zeg benk, t'en es ni moeielek om groin Ze zeilen 't ges van onder a voeten ni moin.B Est 'er iet te verdienen, ten zedder goij Altoijd ien van d'ieste boij. Ge verkupt sigaren, ge mokt gazetten Ver de mensjen heer sengen al te zetten, i En doormei trekte ten iensj op schok Want a sigaren hemmen trok Ha stront gazetjen werd veil geleizen En ha lollekens noijg gepreizen En dororn grimmelde en lachte goij En zegd' in a oijgen geeren boij Blok. Belangrijk Bericht Indien gij het juiste uur wilt bezitten, wendt U in volle vertrouwen tot het huis HUBERT HILLAERT Gedeplomeerde Horlogemaker, Hopmarkt, 19, AALST, (neven de Post). Groote keus van den echte K. Roskopf, Colombophile voor duivenlielhebbers. - Ook te verkrijgenTrouwringen, Oorbellen enz. in goud 18 k., aan prijzen buiten alle concurrentie, Al de herstellingen zijl één jaar gewaarborgd. 5 verminde ring aan oud-strijders, oorlogsverminkte! en staatsbedienden. Proyskamp van den DERDEN BON. Drukkerij Henri Van den Broeck-Jacobs Zooi St. Janstraat, 36, Aalst Tel 404

Den Olsjterschen Tieger | 1929 | | pagina 4