Den Olsjterschen TI EG ER mm I I Belangrek Bericht. Mislagen van vorigen Prijskamp Radiosa zeep, Radiosa crème, vervaardigd met RADIUM. In den Troijn. Groote Sport-Prijskamp. ér—"" V 2' JOORGANK N° i 0,50 FR. PER NIMEROE. Den 15 Januari 1930. verschantlj alle monjen iene kier Bestier en opstel il Deiremonsche Stieweg, 66, 'f Teleïon 953. I Die hem wil dj aboneiren kan 6 ?r. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. jj|j Annoncen werren onveerd. Aal d'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni rcsponsoabel ver d'ingezonnen vortjes. d'Abonnementen werren per post ver- m onnen. De veirege nimmeroes keê GEVRAAGD Iemand die zich kan dasten met het verkoopen van dit blad. Zich wenden tot de redakse. Geachte Leizeressen en Leizers, Weir bestootegen meh veil genoegen dad ons bloiken ba 't olsjters volk veil boijval crenitj... Weir danken de persqoinen die ons geschreiven hemmen ver heere goeie rood^en heer medeweirking. Weir zeilen ons devóoiren doen ver de mcfeielekste mensj kontent te stellen. Tot hier toe zemmen der toch al in gelikt maanen te doen grimmelen die nog van o'hiel heer leven m gelachen en hemmen, Ter dat 't ehn rnondj oï droij van hier es zelle ze schokken, en zelle ze gelikkeg zen, alsooik de mensjen van heer ïanulje en om- geivink die veil aïzoagen deir 't slecht karakter van die grolpotten. D'Olsjteneers hemmen altoijd gekost geweist ver zwanzers en voorteïlikkers, Door meige me lier op zen, en weir moeten toensj ooik moaken newoor dammen onzen naam in iêr haaven. Lodj heir gazetjen leizen oon vrinjen en kennessen, en, as'zer moeilek oit kennen, lieret heer, op twie kieren zen z'er meê weg, zegd heer ooik das ze moeten ehn abonnement pakken, dormei kroijge ze da regelier meh de post. Ons twiede joor good in gank. Weir hemmen ehn goei serei voorten geried liggen, woordeir dagge nog veil plezierige ooigenblikken godj beleeven. Ien dingen nog dammen heir moeten zeggen ten es gien avans van ons nen nieven kallesong oi ehn nieve broek te reklameiren.gelek den dienen van den bolleweg, want door ehn kommen absoliet ni tissen, ge moedj heil" moor verzien veil" dagge begintj te lachen. Naa goon men heir gerest looten want ge zed allemool hosteg newoor ver iensj hertelek te lachen... opgepast ver de kalle song eihn De Redakse. Wie wilt er veel geld verdienen Verkoop van een gansche wagon Sijne toilet zeep. - Gemak van betalen Zich wenden tot het bureel van dit blad. T W IJ N T IJGER N E T R E A X A X T R A A R M A 3. S T OUT T A N T E ONZIN U TILE T E N E S Zonden drie goede oplossingen in He eren Juïïers ie Emmebêe Georgette De Smedt 2e Blok Blac 3° J. Dierickx 4e Auto-Palace Zonden tw ee goede oplossingen in Juüers Georgette Krol Rosa T Eveline V D V De Coster Emelie Kiki la belle Nono Nanette Heeren Poriau Iri'g. Vereecken St. Poliliet Nog ontvangen 36 onvolledige oplossingen. Gewonnen prijzen Juiier Georgette D. Sm. een pot crème Radiosa oï 3 stukken Radiosa zeep. De Heeren M. B., Blok, Dierickx en Auto-Palace, een kistje ïijn Ellebee sigaren (20 perïactos), De andere een kistje van 10 sigaren oï een potje Radiosa Crcme. De prijzen mogen aïgehaald worden bij Leon Boel, 66, Dendermondsche steenweg. Den derden bon moet naam, adres en handteeken dragen. De Redakse. Willy en Dolïken speilen schoelken. Willy es gchoelmiester en vroagd Dolïken, kee goij me ehn biest noemen meh vier pooiten, ne kam op zenne kop en die koekeloerekoe roept meh vier poot en... niek I Hoi nog ge- zeid meh twie pooiten, 'k zol a g'antwoerd hemmen nen hoon g'Hetj geloyk, 't es nen hoon... moor k'hem gezeit vier pooiten, ver meh grosjel moeielekker te moaken Ne gentjeneer en nen olsjteneer zoaten te goor in eh kompartement van ieste klas op nen troijn die in alle stoosjekes stoot. z' Ambeteirden heer teigen 't ïietig ïrang in d'iêr. Wazollen toch iets moeten speilen zoij de gentjeneer joamen zoij den ojoin, mor wad eh A wei, zi, wa zitten rechtoever ien, wa goon om 't best op da plakotjen spieke len da boeven onze kop hangt Qa v est Joot, stroapken. Go goij mor op. Zu gezeid, zu gedoon. De strop spiekelt droy kieren op da plaksken boeven den ajoïn zenne kop. en na on aa Den ajoin Spiekelt en ïlak in de strop zen gip. Mis, mis.... ge zeh verloeren riep de strop, g'hiel kontent. Aan de Moeders, De zuiverheid uwer wichtjes gaat boven alles, niet waar Wascht uwe kinderen met Radiosa zeep, gebruikt een weinig Radiosa- Crême, om de verhitheid te vermijden in geval van hiksel oï brandpuistjes... aarzelt niet, rap een weinig Radiosa Crème en alles verdwijnt. De weldaden van de Radium, waarmede beide produkten bereid zijn, zijn onnoemelijk. Verkoop in 't groot en in 't klein. Modest BEECKMAN, Lange Zoutstraat, 1, Aalst. Drie woorden zoeken die samen de naam vormen van een sportkring, waarover de Aalstenaars zeer Sier mogen zijn. ic Met mijn eerste begint men te tellen Mijn tweede rijmt met kracht Goede dappere sportgezellen Hebben mijn geheel zeer ver gebracht 2e Mijn eerste is een lichaamsdeel Mijn tweede dik en rond Zeer dikwijls komt mijn geheel Uit sportliefhebbers mond. 3° Coronas, Periectos, Bouquet, Sublimes Elegantos - graciosos - Club, zijn eenige kontermerken van Ellebee Sigaren, Het woord dat gij moet zoeken staat er bij. Oplossingen te zenden naar het bureel der redakse tot en met einde Januari 1930.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1