f_ I Den Olsjterschen TIEGER I I V - Moed en Zelfopoffering - Oepcn brief on de Vrinjen in Ameireka de Kongoa en oeveraal Belangtfek Berdeht. Een ouderling van ongeveer tachtig jaren, l\eer Henri Marcoen, wonende hooge vesten, was zijne kleinkinderen gaan halen naar eene school in de Onderwijsstraat, toen, een ophol zijnde paard, in dolle vaart de straat kwam ingevlogen. Ziende dat een massa kindertjes in groot gevaar verkeerden, sprong de moedige ouder ling naar de teugels en gelukte er in het woede dier te temmen en tot staan te brengen, na een honderdtal meter medegesleept te zijn geweest. Bravo. L. B. Prijskampen. Radiosa zeep, Radiosa crème, vervaardigd met RADIUM. Vijfden Prijskamp- 2' JOORGANK N° 2 0,50 FR. PER NIMEROE. Den 15 Febrewoore 1930. verschandj alle monjen iene kier Bestier en opstel Deiremonsche Stieweg, 66, Telefon 953. Die hem wild) aboneiren kan 6 ïr. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. Annoncen werren onveerd. vmwjK; Aal d'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni responsoabel ver d'ingezonner. vortjcs. o d'Abonnementen werren per post ver zonnen. De veirege nimmeroes keê altoyd kroygen. Geachte Leizeressen en Leizers, De redakse bestootegd meh grooit genoe gen dat den boijval van ons bloiken alle verwachtink oevertrelt. Weir ontvangen alle doagen ne g'hielen hooip brieven van gelikwensjen oever onze weirking... oever 't goe gedacht dammen g'hat hemmen van ons schooin olsjtersche tooi ba middel van eh pleziereg gazetjen te doen herleeven. T'er en es ginnen iênen Olsjteneer die ieveranst in den vremden ne vriend) of ehn kennes wooinen heid oi a zend) er nen Olsjterschen Tieger nortoe. Wajer hemmen al droij abonnementen in de kongoa,,. vier in Ameireka, twie in Frankrek... zeiven en zestig boiten de stad en,.- vier hondert zeiven en neigeteg in Olsjt.W& zoi door va peizen eh ehn As 't er liefhebbers zen die van toijd iet weiten... ehn voort oon den ienen oi den anderen veire gevallen... meige ze ze ons atoois zennen... wa zemmen ons devooiren doen ver allemaan kontent te stellen. Wajer rooin heir allemool oon van diel te neimen on onze proijskampen, ten kost heir niet... ge zedj er veil ba lieren en ge kendj schooin pfojjzen winnen. Amen. Beste kameroaten, kennessen, aa ajoipen, gajer die geer alle cjoagen, zu veir van hois in de vremde landen zitj... atoois tissen vremde loizen, hoe dikkes val het veir dagge ne kier ehn Olsjters woerd hooird Nooit ni, ne woor Okwest keê nog olsjters preivelen 'k zo der noijg on twoijielen Wajer hemmen op ons genoemen van ajer alle monjen, nen Olsjterschen Tieger te zennen... da kost zes irang plus de kosten, mor wajer kennen ajer da toch ni reklamei- ren newoor Dus goomen ajer da graates prodeo ver nimmendaalen, ver de neigen en ver de joak zennen. - Wie gajer ons ten ieveranst ne geloozen dollaar oi eh koppel ooirekes van eh pas geboeren neigerken zennen... oi ne mertekoe oi zu iet... da meïgde gajer atoois doen zeê-j in afwachting... veil gelik, en as ge adressen hedj van kamerooten zend z'ons, wajer zeilen der ajerhertelek veir bedanken. Haaid heir kloek en tot ziensj zêe. Ellebee. In onze vorige nummers lieten wij de voorwaarden kennen om deel te kunnen nemen aan de prijskampen. Eenige perso- j nen hebben zich daaraan gedragen, die komen dan ook de eerste in aanmerking, voor de andere is er geloten. De voorwaarden zijn De BON uit het bladje knippen, er uw naam en adres op zetten, bij uw antwoord voegen en alles zenden naar Redakse van den Olsjterschen Tieger 66, Dendermondschen steenweg, Aalst. Oplossing van onzen vorigen prijskamp i°) 1. Een - 2. dracht Eendracht 2°) 1. Voet - 2. bal Voetbal 3°) Club. Volledig Eendracht voetbal-club. Hebben eene goede oplossing ingezonden en aan de voorwaarden voldaan Mevr. De Loose (3 stukken Radiosa) Mej. S. Verbeeren Heeren J. Block, J. Dierickx, R. Cor- thals, Auto Palace, Ajoinboer, Heer oi Mevr. oï Juiier Verkleefd Memmeloeze- ken uit 't park, J. Lenssens, Christmas, allen een kistje sigaren Ellebee Vallen er buiten Heeren Vital, Siki, Verrompeld, Ontploft, Van Genechten, Boerken Dries, De Waen, Douglas, Do,m geboren onnoozel gewiegd (Dat is onze fout niet), Van Braekel en Vereeckan. Deze prijzen kunnen afgehaald worden bij Leon Boel, 66, Dendermondsche stw. Drinkt de Bieren De Blieck, Altijd gezond, nooit niet ziek, Ze zijn zoo lekker, ze smaken zoo goed, Ge kweekt er mêe veel gezond bloed. De Puntjes vervangen door letters, de zoo bekomen woorden zijn dezelfde, vau links naar rechts en van boven naar onder gelezen 1) Vindt men in den hemel en in de [hel niet op aarde Een voorwerp waarmede men [zich laat hooren Vindt men op de kermis Koning van Judea van 39 tot 4 bevrachten [voor Christus verkleinwoord Zoo zijn er maar twee in Brussel 2) Zaadkorrels van de eene of andere korensoort Held uit een liefde roman van Shakespeare, toonbeeld der trouwe liefde. Plaats waar de zattekuls van Brus sel worden ingestoken. Uit de Noorsche Mythologie de God der wereldzee gehuwd met Ran, hunne acht dochters waren de golfmaagden of golfnimfen. Tegenstelling van Zuid. 3) beteekent Banaan eerste beginselen uitgebrande steenkool Koning der Hunnen in 434 - ook nog kort huzarenbuis zwarte stof waarmede men het zwart zilver bewerkt. Soort van zwart zilver. Beroemde held uit de spaansche ridderromans, toonbeeld van hoffelijke paladijn. De oplossingen met bon n° 5 te zenden naar het bureel der redaktie ten laatste tot 28 Februari 1930.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1