sooaooaoiioaooiaooo En moet maar doen zooals ik, Hij drinke bieren van DE BEÏECK. Bericht on de schaa Jon ges ■Wa verschil est er tissen nen aan oele- ant en eh nief justitiepaloijs EODmDDgiDDSDDQISIDI I II. Jei, ne maan oit de gebieren, es nog al oyg krejeis va natier en hoi al dikkes ge- robeird van d'er binnen te slibberen, mor Radiosa zeep, Radiosa crème, vervaardigd met RADIUM. Kompliment OOOaOODO-sOOOODOiglO Menhieren allemool.of menhier allien, t'es na te zien wie dat 't op hem pakt... vriendjelek verzocht in 't vervolg heir brie ven kleei der en leisboorder t'ondertiekenen toensj en zalle kike in gien moeielekheden nimmer vallen gelek as met de publikoosje van de lokaale reyie 't Vlooibaraksken a Ik móen woorlek bekennen da'k mor simpelek den tekst geleizen hoï en ni veil acht gesleigen hem op 't handtieken van de schroijver. Mennen iesten indrik was dad alles piere imajinoosje was moor... noor 't bezoek van nen onder alle ooigpuntjen ierbiedweerdige persooin moen ek bestoo- tegen dat er toch, misschien onweitens, eh klein betjen schelmeroij in 't spel es. I Awei, schaajongen, die da geschreiven hedj...dat en es ni wel... en ik zol a ver zoeken van a looten te kennen want anders zoi 't a kennen bekloagen. Ik weet ni hoe dat ek zo meige zeggen mor dennen ier- biedsweerdige persooin die peisd dat 'n dor in betrokken es, heit de goedhed g'hat van mé oever magnetism en hypnotism gedu rende ehn ierken 't onderhandelen. 'X Oit dad onderhaad hemmek veil gelierd ha hei mé ienige preiven verteldj van zen kennis van 't vak die mé g'hiel noig g'irn- pressionneird hemmen... 'k hem de ïoijten gevieriïieird en 'k hem moeten konstateeren dat 't woor es. Ik zelf ben onder zennen indruk... gelooif ek toch., want 't es pecies >f dat er op men slinke schaaver iemand zidj die mé opstekt van fransche woerden :e flamandiseiren 'k hem ze wel te suppri- neiren te biffeiren en te ramplaseiren... es gien avans. Enfin ge moetj meh eksku- ieiren. Dus, menhier de schaa knol lodj a rennen..want as g'het ni vroijwilleg ehn loetj zelle men 't toch weiten. Ik zeg zelle- nen... want... dennen hier zal deir middel fan zen kennes toch on de weit kommen vie dagge zet. 'k Hem er de preif af. Ie speciole proijs ver 't schaast antwoerd. JjVan door't es't oevergebrocht nor de lonstroot in 't joor 1428 (Da kêe leizen in le boeken van Mr Petrus Van Nuffel. Ter was ne grooite pit oepegelooten echt oever de deir van Saaken De Fi zoo- ïger en, ba middel van eh klein lirken kost in t gat loote roijzen. Veil krejeize mos- ortpotten stonten dor alle doagen, tot loot 1 den nacht rond da gat te goapen mor ter locht niema ni in. |k hem er ooik verschillige irkes deirge- rocht en schrikkelek veil plezier beleefd. mislikten hem atesop ne zeikere kier 'as t er he toch in gerokt, zonder dat 't en agent post fiks, gespannen hoi. Rap zen elektrik lampken veil' den dag i, altoijd loid op teigen zen oygen zich elven preivelende, was'n op zoek. i 'K ehn hem niet loote zien....en ha wist j mé pecies te zeggen waffer signatier dat er onder a maneskript stond ienege kronkel- kes en onleisbaar! Es't jist of eik es't ni jist? I es ne giele jisten, eihn Polleken? A wei dennen hier hei gedesideird van alles azooi te looten en a te pardoneiren as g'a lodj kennen en sertifieird dat er absoliet gien schelmeroij in 't spel en es, anders gaar a voe.'K zol a moeten verwittigen dat er a eh grooit gevoor wacht... 'K hen weit ni of dat'ek mag doen moor oongezien da'k ne mensjlievende persooin ben enoon niemand gien kood ehn wensj zat'ek a mor zeggen Haaïd a vast want t' es verschrikkelek ge godj de soikerzikte kroijgen ge godj wiek- looize soep heiten en dorboij... ten nog de tien kwoolen van Egipte op annen nek kroijgen. Te weiten: vergeive zen van wiek- loizen, vlooien, looizen, ratten, moizen, sprinkhoonen,veirkesbiesten,hooirebiesten, dooijedpooiters, slangartisjen, wertamboij- ters enz. Ge zeh na verwittigd eihn Wie 't na ast a blieft omtaaven ver de noste kier Den Hooifdopsteller Ellebee. Een handelwijze die vertrouwen inboezemt en den klant toelaat een ernstig toezicht uit te oefenen op de gedane herstellingen. Een goed samengestelde voorraad wis selstukken die belet dat een voertuig gerui- men tijd onbenuttigd moet blijven. De verzekering, bij den aankoop van gelijk welk voertuig, dat na een gebruik van 800 km. een eerste gratis en grondig nazicht van het voertuig wordt verstrekt, en een tweede gratis en nauwkeurig onder zoek na een gebruik van 1500 kilometers. Dit alles is de oorzaak, dat de klanten van AUTO-PALACE zelf goede propagan disten worden van de reeds zoozeer voor aanstaande voertuigen CHEVROLET. De Firma AUTO-PALACE Gendarmeriestraat te Aalst. Lodj ons na ne kier goê rondzien, alles ne kier goed onderzoeken.., 'k en zal bogoi gien inkel plosjken oevergoon en, azzek iet vin... roef in de moelje en 't scheil op... Eihn wad es dadde jaanverdoere, doveir willek men knienen nog iensj v.oil moaken.. ge zodj zeggen dat 't ne voetstap es Joot 't es ienen zoelen meh pinnen....? Dat '11 kaan toch van de Steirhieren ni zoijn Zo'der hier na aal iemand veire moij in ge- weist hemmen Toensj ben'k geschoeren. Boiten menier Peiteris en hem'k nima ni gezien., enten nog Lodj'ons iensj peizen De Steirhieren moeten schoenen gedreigen hemmen gelek de Pooters va St. Job... en da zen simpel platte plankskes. Zollen dei- in de jooren 1400 al noagelen bestoon hem men Niet... Joot... toch wel, want Chris tus es on 't krois genoageld, meh noagelen meh koppen en da was in 't joor 33. en teis zen just dezelste noagelen 't zal wel ne steirhier geweist hemmen. Ha gink langs door... kom 'k goon die richtink volgen... Belangrijk Bericht Indien gij het juiste uur wilt bezitten' wendt U in volle vertrouwen tot het huis HUBERT HILLAERT, Gedeplomeerde Horlogemaker, Hopmarkt, 19, (nevens de Post) Aalst. Groote keus van den echte K. Roskopff. Colombophile voor dui venlief hebbers. Ook te verkrijgenTrouwringen, Oorbellen, enz. in goud 18 k., aan prijzen buiten alle concurrentie. Al de herstellingen zijn één jaar gewaarborgd. 5 °/0 verminde ring aan oud-strijders, oorlogsverminkten en staatsbedienden. Jef. - Ze zeggen da menne kleinen zooi goed op moij trekt, es da woor Lowie Lowie. - Joot Jef, 't zedde goij gielegans ge kêet ni looichenen, joon mor alla, ge rnoedj a doveir toch gien kood bloed maaken zêe, want 't stoo heschreiven en gedrikt hoe liereker dat de kinjeren zen as z'op de weerëld kommen, hoe schoenjer das ze werren as z'opgroeien. Ver den TIEGER moet er giene reklam gemokt werren... 't es g'hiel Euroepa deir bekendj dat er gien beiter bier getapt ehn werd - Goei wooren proijzen heer zeiven T'es grof Jef Mertens, oit de lange zaastroot, achtentwintjeg.a wei, meh schoap, den dienen verkupt ooik spreik- machienen meh den elektrik en hooparleirs en teuseufeu Good iensj zien, meh kindj Het woordenboek liegt Tijger zeker viervoetig verscheurend zoogdier, dat tot het geslacht der katten behoort. Het moet zijn Tijger: Het lekkerste, het aangenaamste, het beste bier tot hiertoe gedronken, afkomstig van de Brouwerij DE BLIECK. mor wad hooirek dor atoois 't es pecies enkeitinkdie rammelt. Azzek beif... ehn es't toch va schrik ni zee., aljemol voorten dennen droak meh zeive koppen en per tang..., hooirt nie 't es niet, 'k za mis geweisd hemmen. Aie op wa schip'ek hier na Podoere eh stik meibei, witte meibei g'hiel zeikes eh stik van nen aatoort of va ne fronton, 'k za't fleis meidroagen. Oei 'k hooir pe cies verom iet rammelen Goij ni zee, droak meh a zeive koppen Ha ha ha, as ge peisd vah Jef benaad te maeken zedde lierek mis zee. III. Wa zelle Jef mor loote voesj zoeken en wa goon ne kier pieren wa dat er boeve gebeird. Koksken stoo meh zen hannen in zen broekzakken, veir de pit te drooimen.... Frans, kom stillekes op zen tienen af, pakt Koksken in iene kier onder zen okselen en

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 3