EÖÖID □SEEPO-D □□©©tol OSBöDD-OSSEimnOÖO Olsjterschen Tieger Liefhebbers van een goed glas bier, drinkt zonder aarzelen, Extra Tijger- Super Tijger-Dobbel Stout G.D.B. der Brouwerij De Blieck. Aal de gazetten stoon vol van Madam Hanau die vroijwillig honger ladj... ze moeten heer rneh nen deirern langst heere neis voeieren, dad es belachelek Zedj heer bogoi ne lekkere smoakelekken Tiger veilen ha za rap versast zen, goe weiten Reneiken es ne liepe mai Ha kaan goe roijmen en dichten Ha geiit ni licht zeh vontjen ai As 't es ver iet op te lichten. Trinetjen es eh iel kadeiken Mor ongelikkeglek, z'es getraad. Ze kreeg bezoek van ons Reneiken Mor ze was van hem benaad. Reneiken hoi schooin te probeiren Van hem doen geeren te zien... Ha waa hem iensj te veir riskeiren Mor ha kreig motten vah Katrien. Renei gei giene moed verloeren, ÖO 1 J En zoij in zen oijgen wacht mor kindj Ik kaan nog veil ander toeren En pakten seiiest pen en intj En ha begost nen briei te dichten Nen briei vol vier en vlam Nen briei wor da ze zol va zichten..., Trinetjen, die iiere madam Trinetjen gink ooik heir penne pakken En antwoerde Reneiken joon, 'kEn hoi gi papier en'kmóst iensj kakken 'k Hem 't meh annen briei gedoon Renei begost in zen hannen te vroijven En zoij meh voon aigeiven? och kom Da ehn kaan doorboij ni bloijven. En ha schreii heer sebiet verorn Brieike lief, o schooi papier Wad hei ze toch meh aa gedoon Klopt ne kier ba denne gebier... En kondigt men bezoek mor oon Het best gekend huis voor Hoeden Klakken Berets Alpin's is heel zeker het huis Camiel RINGOIR, Nieuwstraat, 53, Aalst, Tel. 801. lodj dat'n hem de pit in daaid, mor trekt hem verom. Zied'et na, benk... oik a na ni g'hat ge ladj er in, eihn üie begotsche mertekoe a zooi ne mensj doen verschieten Goarnen d'er iensj in Joamen 1 mor wille men iest nogge ne kameroot oi twie gon hooien en nen hoarner en nen bietel meibringen Ge kenj ni weiten 1 't Akkoerd. Wa zelle wajer de gejoij- men van de Steirhieren ne kier blooitleggen want volges de Moniteur van Olsjt (1) moeg'het graalek zen de schatten die hier inliggen. Kom Sedde, ehn madam van dor recht oever hoi die twie knols dor zien stoon paretten moaken.. ze kwamp ai ver iensj te zien, en vroeg A wei benken, teiid'er ni in goon (t) Alle doagen stont er iet van in het lokooi dagblad De Volksstem Aan de Moeders, De zuiverheid uwer wichtjes gaat boven alles, niet waar Wascht uwe kinderen met Radiosa zeep, gebruikt een weinig Radiosa- Crême, om de verhitheid te vermijden in geval van hiksel oi brandpuistjes, aarzelt niet, rap een weinig Radiosa Crème en alles verdwijnt. De weldaden van de Radium, waarmede beide produkten bereid zijn, zijn onnoemelijk. Verkoop in 't groot en in 't klein. Modest BEECKMAN, Lange Zoutstraat, 1, Aalst. Bezoekt de CAFE CENTRAL in d Vlaanderenstraat. Goede dranken. - Alle spelen. Altijd vindt gij er vriende of kennissen. Wie heit er jiêr voeten Alle doagen visiet van de spesjali* ekstrooigen, ajoinen, knoebbels, ver alle est er remeide ba JEF LAMBRECH] Kattestroot, 2r. Goï nor't Jiêken eh droagt toensj op toijd hair bien de merkt 'T schoensjte masken van Olsjt ehn kaan ni geiven wa das ze ni ehn heit, van ehn Ellebee sigaar meigd alles verwachten, aal da goed en lekker en ioijn es. Twitlamathooi tzwertlamatmei en demi satteire Jeibuisdbier soeiboisde benksmooirdellebeesigaaren tieger Wie wilt er veel geld verdienen Verkoop van een gansche wagon fijne toilet zeep. Gemak van betalen Zich wenden tot het bureel van dit blad. Koksken Weê joamen, Madam, mor wa goon om hoolam en om ranfoor en dat den droak meh zeive koppen hem mor op'n past zeê, want ha za't er kenne ver doen j Sedde Allei zeê,'k ben iensj krejeis Onze twie kwasten trokken op. Babbeken kwamp Sedde eh betjen kom- pagnie haaven en ze woore sebiet oever den droak on 't prooten. Den agent Post i'ks komd ooik iensj zien en sebiet wirt er gezwanst en gemicheld. IV. Ne voeiajeir, nen brisseleer, meh ehn valiesken in zen hand, komd ooik iens nor de pit zien en vroagd on Sedde. - Madammeken, es da misschiens hiej daanen onderoersge genk woedad aal de gazette vol va stoen As'in Java nen Tieger zien zegge matjan... matjan... en ze looipen oon. As' hier ne Tieger zien zegge ze. madja santé... en ze gieten hem in hee zjip- Voor spoedige bedienin van allerhande DRUKWEI KEN wende men zich ter drukkerij VAN DEN BROECK-JACOBS en ZOO: Aalst, St. Janstraat, 36. Tel. 404. Voor de aanstaande Plechtige Kommunii is er een overgroote keus van eerste kon münie-beeldekens aan zeer matige prijzei De prijzen zijn per 25 beeldekens in vei gulden druk met een gedicht. De Sigaren Ellebee bijna oven verkrijgbaar, worden reeds aanzien als 1 beste Aangenaam van geur, lekker va smaak en niet te kostelijk. Vraagt prijzen en stalen aan LEON BOEL, Dendermondsche steenweg, 66, Telefoon 953. AALS1 Als er herbergiers zijn die aan buitengt wone goede voorwaarden Automatische 1 Elektrieke pianos verlangen kunnen zij zit in volle vertrouwen wenden tot Van di Eynde-Eeckhoudt, Dijkstraat, 108, Dei dermonde. Tel. 271. Een woordje en ik bf bij U thuis, zonder 't minste engagement. Valery SCHELFOUT Mólendries, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICE Vraagt prijzen en voorwaarden. Tantjen, van Brissel, hoi nor Willy el dooisken veri krejongs gezonnen en doe zeggen das ze binnen ehn halt ierken gil kommen. Asse kwamp zoij Willy. Mersie, Tantje, ver a dooisken. Oei... maaneken, 't en es de moeiten 'k Peisd, ooik, Tantjen... morman hei gezeid da 'k a toch most bedanken Prcyskamp van Ren ZEVESTEN BON 't g00 voerch. Drukkerij Van den Broeck-Jacobs Zoon, Aai

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 4