I Tieger komt van de Braaroij DE BUECK Da weite 'k ik en da wedje goij bbbbdbdbïïBöobobbo Teis, zen gien voonten 0B0C3BBEI0I:0DB0Ö000 As't ttioop vs/001» es 000D00D0:»0D00D00|g] De Botten beginnen te schieten veil mensjen kroijgen brand in heer gezicht en op heer loiji... Wascht heir meh radiosa zjiep en alles es sebiet weg. Eischt voortaan DUBBELE STOUT G.D.B. Wat is Dubbele Stout G.D.B. Dubbele Stout G.D.B. is vóór alles een stout, een werkelijke Stout. Op volmaakte wijze gebrouwen, samengesteld uit abso luut zuivere produkten, vrij van alle scha- Ïelijke bestanddeelen is het bier van hooge waliteit bij uitnemendheid. Het is niet alleen een smakelijk bier met een lijn aroma en een onvergetelijke pittig heid, doch het is ook een krachtdadig mid del voor herstellenden. Daarenboven is het eschikt voor alle gestellen. Het schenkt de door arbeid, overwerktheid en portbeoeïening verloren krachten terug, ejanrde personen vinden er den steun in van een kracntig, de spijsvertering bevor derend voedingsmiddel. Verder is het zeer aan te bevelen voor vrouwen, die, helaas, maar al te vaak lijden aan bloedarmoede. Alles bijeen genomen is Dubbele Stout .D.B. het eenvoudigste en natuurlijkste eneesmiddel voor het verzwakte oï ver- noeide organisme en het wordt dan ook door de geneesheeren algemeen aanbevo len aan zenuwachtige personen, herstel lenden, invaliden, enz. Drinkt eiken dag een glas Dubbele Stout G.D.B. Uw krachten en eetlust zullen toe nemen en gij znlt U veel prettiger voelen. KEN Voor spoedige bediening van allerhande DRUKWER- wende men zich ter drukkerij VAN DEN BROECK-JACOBS en ZOON 1 Aalst, St. Janstraat, 36. Tel. 404. Voor de aanstaande Plechtige Kommunie, is er een overgroote keus van eerste kom- munie-beeldekens aan zeer matige prijzen. ;De prijzen zijn per 25 beeldekens in ver gulden druk met een gedicht. Terwoijl dat den Agent en Sedde en Babbeken on 't lache zen, stekt Jeï in iene kier zenne kop boeve de pit, ziet den Agent stoon en wildj hem verom trekken... mor 't was te loot... den Agent hoi't gepierd. JefMenhier den Agent joon, ge meig' het ni kooleg neimen da'k er iensj in geweist hem... mor ge kenj ni voeiêr as de keljer va Tas. Agent Meh dinket meh Es't dorom dag'er zu lank ingezeiten hedj oï peisde na misschien, sikkeleer, da'k er a ni zien inslibberen hem Wel dag het goij wordj oï 't ehn hoi ni woor geweist... Allee kom boeve wooter en lodj iensj zien wa dag allemool meigebrocht hedj I JefHier zi... pakt iensj 0011... 't weig zwoor zêe Zi dad es eh stik witte meibel. I Sedde Zoi 't na gelooiven 'T zo ïleis nog kenne woor zen van die grooite zool Lodj iensj zien Jeï (gelach) Es da bogot meibil ?T'es eh stik ardoin... I Agent: T'es 'eh stik ardoin, Jeï joon. Ge wedj allemool dad de windjwoijzer van den toeren van 't Belïort omveir gevloegen es deir de grooite windj, en dat 't en geplooid leid op 't dek van den toeren. Moor 't en es gin dienen van ajer die wetj woveir dat 'n dor al vier.mondj bleiïd han gen meh de risikoe van beneen te toimelen en ienegte mensjen te verongelikken. Wetje wa da 't stadsbestier besloeten heid 'k za 't heir zeggen op ehn ieweg zwoijgen. De ïiestkommisje hei weisten aïspreiken meh de kommandant van 'tvlieg- ploijn van Brissel Den ieste Zondag van Olsjt keiremis kommen der vier vliegers boeven de mert hangen, z'hemmen elk hen grooite kooire meh nen anker oon en den dienen die hem 't iest kaan vissen en hem rechttrekken hei proijs Slim eihn Doveir heid de fiest kommisje rond ge weist ba de bergers, 't gein da gien plezie rig krawoijken en es, elk ehn zol doveir allensj ni deigen, want ge komt van toijd iensj mensjen teigen zuwel in de niestraat as in de zaastroot die zeggen nem, ter es dor voijï ïrang, leg ze ba d'ander, geiï ne soepei en hetj z'op... En per tang, es't ni dank on ons ïiestkommisje dammen zu schrikkelek veil volk g'hat hemmen meh vasteloaved Zonder heer was't hier al lank opgeschept Lodj ons hoepen das' z'het meh keiremis ooik zu goed arranjeiren en dat er veil volk zal kommen zien nor de vliegende win dj - woij-zervissers. In aïwachtink mensjen, lupt zu woijneg meigelek op de mert en lodj heir assereiren teigen 't leeven, de beste kon- disjes vindje ba de weiï De Veylder, 64, Deiremonsge stieweg, Olsjt. Bezoekt regelmatig Het Justitiepaleis bij E. SMEESTERS, Kapellestraat, 15, Aalst. Tel. 209 Lekkere Bieren Fijne Likeuren Sigaren Gewaarborgde bergplaats voor velo's aan 0,50 ïr. 'I 'es eh stik van de bolje hier zi dad in de pit gevallen es... JefJa ja, lacht geir moor... 't en kan meh ni schillen... 'k droag't te kik toch rneê. En teis eh ge zedj meh komme te zegge dat da eh sardinne sleiterken es 't trekt er op... mor alles goe bepeisd, in de jooren 1400 bestónten der toch nog gien serdinnekes, newoor Agent Mor Jeï joon, hoe kee bogoi toch zu onnooizel zen Hoe dikkes heit dad hier al ni oepe geleigen Menier Peiteris brocht kie ve kier ehn g'hiel provieje eite mêe ver den droak meh zeive koppen, ver goed in zen groosje te stoon, omdat 'n hem allemool de schatten zol looten zien die hier in liggen. (Algemien gelach). ^f/.-Stillekes, mensjen op heir gemaks ken ge rnoetj domei ni lachen... Dennen droak... dazen voorten, da wil ik oönnei- men... mor dat er hier schatte liggen, dad es zeikes... door teiv ek menne kop op Wenscht gij goed gekleed te zijn Wendt U tot het huis Wed. LELONG en ZOON, Houtmarkt, 6, AALST. Gediplomeerde snijder, fijn verzorgd werk, buitengewone keus van prachtige Eerste-Kommunie kostuums Mans-kostums, Demi-Saisons, enz. In Ameireka gebeiren vieze trokken... mor alla, t'es doveir Ameireka ooik, newoor De Familje Ross, (kee ze ni eh ik ooik ni reid per Automobil van Jowa nor New Hamphire (in 't vloms, streik van de vessche hespen) a pe prei 12.500 kilo- meiters, ehn kleineghed. Z'hoin ooik heer honjeken mei gedoon, nen Biredale "dog in 't vloms, ne klodderhond. Hoe dat 't kwamp weite ze ni, mor heer biesjen was piep, (de reik van die hespen Van toensj aï hemme z'er nimmer hooiren va spreiken en allemaan mandjegen dat 't biesten vermorzeld was. Oever nen dag oï twie zoagen de kidje- ren Ross, nen hond op 't hof komme gelooi- pen voil en stoijï en zu moager as ne groot. Zu gaa dat dennen hond de kinjeren zag, begost hen te bassen, te springen en zeh koddeken te sloon dat eh plezier was om zien t biestjen wirt in 't bad gezedj en iensj goed gewassen, en toensj zoage ze dat 't heer klodderhonjeken was das ze eh joor te veiren in d'hespestreik verloeren hoin. Da biesten heid dus op minder as eh joor toijd 12.500 kilomeiters aïgeleid ver zen miesters te vinnenKee 't gelooiven eh Bezoekt de CAFE CENTRAL in de Vlaanderenstraat. Goede dranken. Alle spelen. Altijd vindt gij er vrienden oï kennissen. Ver den TIEGER moet er giene reklam gemokt werren... 't es g'hiel Euroepa deir bekendj dat er gien beiter bier getapt ehn werd - Goei wooren proijzen heer zeiven verwedden... Menier Peiteris, azooi ne gelierde maan, die alles zu veil" opgezocht en beschreiven heit, moet er toch iet va weiten, zo'k gelooiven 1... (Chaaleken Deti was ooik iesj komme zien en most natierlek ooik iet zeggen). Chaaleken: Jo, jo, joot... dad es woor Jeï, dad es woor. Feil schatte, hier onder ïeil, feil, ons Chalot, ons Chalot, heit dadde ooik gezeid... ooik gezeid. Ze wedj da van heere kameroot Johannes, Johannes... want ze sprekt er alle doage mêe... alle doage. JefZwoijgd agaa,toe Chaaken... g'hedj tattood heweist en in a broek heseête... g'hedj op anne blaa vessooit hepist... Chaaleken Poïïebomme, poSfebomme... foet lieke toeiïïel... ïoet zeik a... algemien gelach, Chaaleke stapt het aï en Jeï ooik meh zenne ïronton op zen schaavers. 't goot voersj.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 3