ONTDEKKINGEN. QOHnHHnngBinnönHEiH Is Extra Tieger van Be Blieck, Baarvan en werde nooit ni ziek. Chaalen de Schaa vee ger BOOOöODIollODigjaOOOO De Zei ven Schooinheiden. Oever onzen toeren. OOOSOOOOOiODOOnOOO De Sigaren Ellebee bijna overal verkrijgbaar, worden reeds aanzien als de beste Aangenaam van geur, lekker van smaak en niet te kostelijk. Vraagt prijzen en stalen aan LEON BOEL, Dendermondsche steenweg, 66, Telefoon 953. AALST. H Ze geleken alle zeven toch zoo fel op elkaai dat men hun de zevenling noemde. Daar ze veel slimmer waren dan Pater Overste wilden ze naar hem niet luisteren, en deden altijd het tegenovergestelde van hetgeen hij hun vroeg. Als hij hun iets zegde antwoordden ze alle zeven te gelijk op den zelfden toon, zoodanig dat men zou gezworen hebben dat er maar een persoon Chaaleken en Floridaken zien makande ren geeren, ze doen noijg heer devooiren [ver der te kommen en... gelek as z'hier in Olsjt zeggen... ter goo niet boiten as de rooik Moor... de rcoik 'n kost na ooik ni boiten, de schaa was verstopt. Chaalen, die vroeger veil op de tekken gekroepen hoi ass'en on den telefon1 werk- tegen (naa verkupt'en stamenei) gink dad iensj arranjeiren, want ha hoi da nog zien doen. Meh ne kloesj patatten op 't dek kroipen dad was ver hem niet en op ienege minieten was alles kleer. Florida was nog in heeren tabboort, z'hoi in de koamer alles geried gezetj... twie iemers, eb voilblik, nen bestel en ehn ïooiljeschip. Z'hoi 'tschofken van de schaa nepen getrokken en ze zedjen heer veir 't hol op heer hiksken met 't voilblik en de bchip. Chaalen honk de kloesj oever de sckaa... sneit't kooireken los en... aaide latatten in iene kier nor benêen. Wa dat er in de koamer gebeirden keê 'el peizen. As Chaalen benêen kwamp 'erschoeten azooi gien klein betjen... Florida was pecies ne poerdooivel. - Mor Floridaken kind, wat is er na gebeird... zied iens ha gezicht... ha hanje- kes... ha voetjes... mor lieveken toch... wat is er om gegoon I Zwoijg, man lief.'k zat zoo schoen op maanen hik veu de schaa as al da zoet in iene kier nor benéejen is gekommen... ma gezicht en maan hannen... dad en es niks... ge most 't ander iens zien Get. Pitzecati. is wil ik u mijne geschiedenis vertellen luister goed. Meer dan duiz-nd jaar gele den zijn hier eenige paters aangeland... maakten een spelonk als eerste, verblijf plaats, en op eenige jaren tijd hadden ze een klooster gebouwd, het klooster der Sterheeren genaamd. Op zekeren dag kwa men hier zeven heeren aankloppen en vroegen om als sterheeren mogen aanvaard te worden. Dat werd hun dan ook toege staan. Het waren zeven hooggeleerde menschen, en in t begin gaven ze dikwijls blijken van bekwaamheid. Fred was getraad meh eh g'hiel roijk masken, en 'twas natierlek ver heere poem Oeverlest was 'n op wandel meh zen vraa zenn; kameroot Chaalen komt hem teigen... en vroagt hem g'hiel stillekes. Wie es dad T'es men vraa. Ah... hm. hm. (stillekes in zen hooir) j t en es gien schooin zeê S 'k Weit het. 't Es bogot 'n scheele 'k Weit het. En ze mankt j 'k Weit het. I En z'heê nen boeltj ooik 'k Weit e kik da wel. En z heêd hoor op heer kinne en onder heeren neis. Mor jongen, 'k weit e kik dat allemool wel, mor 't en es ni nooidig van doveir zu stillekes te spreiken, z'en hooirt er toch niet van want z'es dooif en stom. Onzen toeren stoo gielegans in 't nieï meh gaa windjwoijzers, gaa bollen 'ah gaa pinnen. Mor... woor es dennen weirbol gebleiven, 't was 't schoensjte sieraad en 't meirkweerdegste van ons belfort, t schantj dat er in Lier ooik azooi ienen geplosjt es. Das ze ne kier on dennen zirii- mer vroegen of dat hen da nie en kaan arranjeiren De geschiedenis van dennen bol stoo beschreiven in de boeken van Mr P. Van Nuffel, en dad es toch iet da azooi ni spoer- loois zol meigen verdwoijnen, newoor? was die sprak. Eens hadden ze een order van pater overste durven beknibbelen. Vol gramschap vond hij anders geen verwijt dan hun naar het hoofd te slingeren Ik kan u niet beter vergelijken dan aan één lijf met zeven hoofden Zelf verwonderd over deze vergelijking beraamde hij een eigenaardige wraak.hij riep de hulp in van O.-L. Heer en deze veranderde hun in een draak met zeven koppen, die draak ben ik. Ik ben gelast met het bewaken der schat ten van het klooster tot 500 jaar na dat de laatste sterheer afgestorven is.Die 500 jaar zijn bijna om, mijn rijk is dus bijna uit. Petrus Vertel mij nog eens wat over het leven en dagelijksche bezigheden der ster heeren... Draak Daarover kan ik U niet veel ver tellen..., zij mochten nooit het daglicht zien, maar het was hun niet verboden andere makkers te gaan bezoeken of te ont- Als er herbergiers zijn die aan buitenge wone goede voorwaarden Automatische of Elektrieke pianos verlangen kunnen zij zich j in volle vertrouwen wenden tot Van den Eynde-Eeckhoudt, Dijkstraat, 108, Den- j dermonde. Tel. 271. Een woordje en ik ben bij U thuis, zonder 't minste engagement. T'es grof JA Mertens, oit de lange zaastroot, achtcntwmtjeg... a wei, meh schoap, den dienen verkupt ooik s'preik- machienen meh den elektrik en hooparleirs en teuseufeu Good iensj zien, meh kindj Va Serrewoerdeg leisde pekanst in aal de gazetten oever ontdekkingen dat er hier en door gedoon werren, moor as 't er in Olsjt iet gevonnen werd door zwoijge z'oever. Azooi est ei oever joor iet gevonnen op twie hondert taggeteg meiters diepte. Ien van de groesjte fabrieken van 't stad op den Denjer geleigen (aal de fabrieken liggen op den Denjer) most ne pit doen booiren ver eh zeiker soert va wooterte bekommen. Op hondert twintjeg meiters dipte kwarnpe ze terecht op ne rotsblok. Z'hemme voersj gebooird tot op twie hondert taggeteg meiters dus pekanst zeive kieren zu diep as dad ons Belfort hooig es en anders niet as rots blok... z'hemmen door dus ehn kees ooit- g'holdj van hondert tzesteg meiters lank cn zu dik as de bille van de die die op de koelemert in da baraksken gestoon heid. 1 ei zen maanen van Brissel gekommen vei die kees t onderzoeken en z'henrmen gekonstateird dat dennen ardoiri voersjkomt van ehn omgekantelde rots, en ze beweren dad Olsjt en omstrekken, (ne ronoe meh nen diameiter van oon Affligem tot verboij Bambrigge) geleigen es op omgekantelde lótsen van te minsjten doejed meiters dik. Wajer ehn moeten hier dus gien éerdbei- vingen of spaagen van vierbeiremen vriezen T'es nen trooist Wenscht gij goed gekleed te zijn Wendt U tot het huis Wed. LELONG en ZOON, Houtmarkt, 6, AALST. Gediplomeerde snijder, fijn verzorgd werk, buitengewone keus van Mans-kostums, Demi-Saisons, enz. vangen... Zji vervaardigden dus gangen- onder den grond... gingen de Karmelieten bezoeken.ja, gingen zelf naar het klooster Afflighem. Petrus Maar er zijn toch nog andere gangen, in andere richtingen Draak Ja, g'hebt gelijk, ik hoor wel dat gij goed op d'hoogte zijt... Iedere sterheer moest zijn graf zelf maken zoover mogelijk van de algemeene verblijfplaats gelegen.Zij hebben dus geheel hun leven lang, alle dagen, elk zijn gang gegraven. Het ver- tickpunt was hiei onder den H. Johannes en daardoor komt het dat gij in alle richtin gen, onder den vorm van eene ster, onder- aardsche gangen zult vinden. Petrus Ah, nu begrijp ik de oorsprong van het woord Sterheer maar, zeg mii nu eens, zijn die heeren allemaal gestorven. Draak Maar ja jongen sinds 500 jaar dat ik hier en onder de groote markt rond dwaal heb ik niemand meer ontmoet. 't goo voesj.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 3