f Den Olsjtersehcn TIEGER i A", A" ssa o De Schoensjte maan van Olsjt Drinkt Super- en Extra Tiener, Dubbele Stout G. D. B. STOEFFEHS —Pr», -*«-,,~W> ■»«.-.-»<P»(»SS&.v >OINËKjAë3ttaM»a 2e JOORGANK N° 8 0,50 FR. PER NIMEROE. Den 5 Oogst 1930. verschandj alle monjen iene kier Bestier en opstel j Deiremonsche Stieweg, 66, Teleion 953. Die hem wildj aboneiren kan 6 fr. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. Annoncen werren onveerd. -'t -.\VrS.~-' 'V- 2^7 Aal cl'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni responsoabel ver d'ingezonnen vortjes. d'Abonnementen werren per post ver- I zonnen. De veirege nimmeroes keê altoyd kroygen. In onze veiregonjege nimmeroe hemmen ne konkoer oit geschreiven ver de schoen- stje maan van Olsjt, Mister Ajoin. Wajer hemmen al zu dooneg veil vroage g'hat dammen op elke vroag aSzonderlek nie en kennen antwoeren. Aal die wilj meidoen, moe goed leizen wa dammen schroijven. lest en veraal moei in Olsjt geboeren zen, 't es al geloijk wanier, in ons veire- gonjed bloiken zeê da allemool vinnen. De lierekoors zen verzocht van ons asta- blieit ni t'ambeteiren, want wajer hemmen te veil weirk. As g'heir portret in zendj, moei er heiren noam, adres, aaverdom, gewegt, enz. boij zetten, nimmeroe va kop (moesjof hoed) en voeten, (schoenen, slasjen oï kloeten). Ge moedj er ooik nen dek noam op zet ten, moor kiesd astheirblielt gien noamen van blommenen eihn dad es goed ver de maskes, kiesd heir permezempel nen noam van ehn biest gelek as... liê, tieger, botvink vlooizak, moileizel, wieklois oi iet (anders. Sigaremoaker. Da portret da na verschandj es van ne mensj va kerrebroek en ondertieked Siga remoaker dad es ooik goed. Ter zender nog veil ander, moor onvol ledig. Wajer doen nen oproep tot aal die hieren ver ons de nooidege inligtingen te wille geiven en in ons volgend bloiken, zeilen in de twintjeg olsjtersche schooin heiden van 't mannelek geslacht verschoij- nen. JURIE. De jurie zal soamengesteldj zoijn, iest en veraal deir Mis Alost en heer twie ieredamen, (ier on wie dat d'ier toe komt, newoor toensj, deir al de damen die verstand hemmen van ne schooine jon gen, die der bloijken va gegeiven hemmen en me& ne schooine maan getraad zen. BeleeSd verzoek oon al die damen van ons heer adres in te zennen. Jonge maskes die meh ne schooine jongen verkieren mei gen ooik mei doen. KIEZINK. De kiezink zal op de vol gende woijze plosjgroijpen. In aal de sta- meneis woor dasze Tieger verkooipen zal ehn aSisch hangen meh aal de portretten op van de kandidooten.Den boos oï de bozinne zal heir grates ver niet, ne stembrief gei ven woor dagge de nimmeroe oi den dek- noarn op zedj van de knol dagge 't liïst ziet. Aal die stembrieven zeilen in ehn bis ge- stoeke werren en op de koer van 't landhois zal in 't publiek de stemmink bekendj ge mokt weiren. De twintjeg ieste gekoezene zeilen apoort geroepen werren en zeilen op eh grooit baal ('t zoij in 't Fiestpaloijs oï in de Rink oï ieveranst anders, wa zei len nog zien), moeten deïileiren, allemool in de zeisten tenie, 't es te zeggen, zwerte kaasen, witte slasjen en rooie jartels, ehn zwembroek meh streipen wit en zwert (Eendracht) van boeven de knien tot boe ven den noagelboik. Ne stoyve kol oon en ne lange brie plastrong van boeven on de zwembroek vast gemokt meh ehn gaa spelle, de verm van ne peimel... en ehn jokei moesjken op. Depót Leon BOEL, Dendermondsche stw., 66, Aalst. Op da baal kroijgen aal de vraamensjen, jonk en aad, iene kiesbrieï en zeilen door meigen heere keis doen. Toensj werd de Jurie ba ien geroepen, en die stemmink alleen zal tellen. In geval va geloijkhed va stemmen zemmen te weirk goon gelek as meh de kiezink van den ber- remiester van stienockerzeil, te minstjen as 't er nog spinosje bestoot. Azzek heir na mag ne rood geiven, wascht heir van na aï oon meh de welbe- kendje Radiosa zjiep, doormei zeê eh foijn velleken hemmen, zonder de minsjte krisj van brand. Ter zen al veil proijzen binne gekomen, tien votjes tieger, tien bakken super-tieger, tien bakken dobbele stout G. D. B., tien kassen Ellebee sigaren (lekkere zeê)', tien dooizen Radiosa zjiep, tien potten Radiosa kreem en tien doeijed ïrang in geldj. Ten kaan nimmer op. Lodj heir agaa allemool inschroijven... Wie zadder na mister Ajoin zen, en wie zen twie iereknechten Twie verversgasten wooren on 't diski- teiren Hektoor 'k Hem op twie joor wel al vier dooijed kiloe verï verstreiken,- aal de grooite batimenten zen ver moij, 't Paloijs van Justisie vanBrissel, hemme kik geverfd, van onder tot boven, en... Fredjen Peisd iensj, dad es iet hein Hee ge van de rooi jie en van de zwerte jie al hooire spreken Hektoor Joik zee Fredjen A wei... de die hemme kik geverfd Hektoor O gie Kee ge joagen eh Fredjen Joik zee... 'k hem oever joor in iene lap zeve missen, veertin spriên, zeven eksters en nen oil dooid geschoeten. Hektoor Wad es da joon Hee ge van de doode zee al g'hooird eh Fredjen A... joik... de die hee goij dooidgcschoeten eihn 'k weit het... 't stont in de gazet. Valery SCHELFOUT Molendries, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICER Vraagt prijzen en voorwaarden.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1