Bier is zooveel waard als brood. Ne plezieriger! dooip. Beste Mis Ajoin I^oi of Voiltongen. In den troijn. AjoiN Dag stropken..., hoe est eh strop goed zee ajoin ajuin stropken, ik kaan groin war dagge nor toe goaj. strop jaan, woor eh ajoin nor Brissel strop ge zeh mis, ajoin... ajoin ikke mis ajoin ni woor zee. enzuvoesj. Bezoekt regelmatig Hel Justitiepaleis bij E. SMEESTERS, Kapellestraat, 15, Aalst. Tel. 209 Lekkere Bieren Fijne Likeuren Sigaren Gewaarborgde bergplaats voor velo's aan 0,50 fr- m Al wie het brood als hun bijzonderste voedsel gebruiken, al wie het brood liei- hebben, en in Frankrijk b.v. zijn die het grootste getal, moeten ook het bier lieï- hebben. Er bestaat immers eene groote verge lijkenis tusschen de voedingebestanddeelen van het brood en die van het bier wist gij dit Vroeger wist men het zeer wel, want in een boek, geschreven in 1750 Diction- naire des Aliments leest men het volgende Het bier moet tusschen de dranken, dezelide rang bekleeden als het brood tus schen de voedzame eetwaren, en daar men niet loochenen kan dat het brood een zeer gezond voedsel is, zoo kan men ook niet loochenen dat het bier, gemaakt van goed graan (1) ook een zeer gezonde drank is. Beiden houden de zeilde bestanddeelen in hun eenig onderscheid is dat het eene brood is welke geëeten wordt, het andere brood dat men drinkt. Brood dat men drinkt dit zult ge eene aardigheid vinden Aardig, ja, maar heel juist.Is bier niet een uittreksel van malt en hop En malt, is dit niet gerst welke een beginsel van gisting heelt ondergaan Gerst een graansoort van in de verste eeuwen gekend als een goed voedsel, zoo wel als het graan en de rijst dit in Indië en China sedert duizende jaren is. Hier is de legende met de wetenschap akkoord, daar onder den invloed der zeilde bewerkingen, het meel van het graan en van gerst, bewerkt, om het eene BROOD en het andere BIER te maken, veranderen in een gelijkaardig voortbrengel, onont beerlijk voor het leven. Drinkt dus bier, het is een der oudste, der gezondste, der beste dranken die ooit de menschheid kende BIER is een echt vloeibaar BROOD, dat voedt en laait. N. D. R. EXTRA TIEGER is bekend als het beste der bieren. gezondste en voedzaamste Wie heit er jiêr voeten Alle doagen visiet van de spesjalist ekstrooigen, ajoinen, knoebbels, ver alles est er remeide ba JEF LAMBRECHT, Kattestroot, 21. Goï nor 't Jiêken eh droagt toensj op toijd hair bien de merkes mei zêe T'es grol Jel Mertens, oit de lange zaastroot, achtentwintjeg... a wei, meh schoap, den dienen verkupt ooik spreik- machienen meh den elektrik en hooparleirs en teuseuïeu Good iensj zien, meh kindj Fika hooi eh kindj gekocht en, gelek as alle kinjeren, most het natierlek gedupt werren. Groeiten troelala in 't hois. Papa, metjen,petjen en d'achterwoores en 't kindj trokken op, (in ehn koesj... atierlek) nor de kerk. Noor de plechtigheden van 't dup- sel, lings en regs eh geloozeken gedron ken en, loot in den oaved, trokke ze nor hois...Allemaan was goe gedoon. D'achterwoores hoi ooik mier as genoeg, en in de koesj wirt er gezongen en meh de voeten gestampt dad aal de mensjen op stroot bleive stoon. As ge veil drinkt moeie veil pissen, newoor 't Was ooik 't geval met Leina, d'achterwoores. Dor ieveranst on 't schoei van oon den oorend, most Leina alstappen en alzetten. Schessen, meh eh kindj op annen eirem, es moeilek, en as ge toensj spannende rokskes droagt, es da nog moeielekker, newoor madam en Leina hoi just spannende rok skes oon. Ze leid da kindj in de geskant, schest, zedj heer neir en lodj looipen da lupt. In de koesj was 't volop keiremis, petjen en-metjen wooren on 't zingen van oeveraal... oeveraal... enz. As Leina dad hooirt, spring ze recht, drooid er ne kap in, al springenden en zin- gennen vlieg ze de koesj in en anaVant kosjier, recht nor de boetermelkstroat. Moeder Fika was al noijg ongerest en, asze de benje zatterikken zag binne kom men was heer ieste Woor es meh kindj Pardal, nen donderslag Allemaan stond oon de grond genoageld. Pa bezied Lema, Leina bezie pa, metjen bezie petjen en niemand kost eh woerd klappen... Lema lupt nor boiten, springd op den bok neivest de kosjier en in volle galoa recht nor de mees achter 't schoei van den oorend. Noor lank zoeken vond Leina toch da plosjken woor das z'heer neirgezedj hoi, moor...gien kinjeken te vin nen. Eindelek hoi't de kosjier toch gevon- nen, da bloeiken was in de grecht gerold, ten mankeirden gelikkeglek niet oon, as da den dooipmantel langst hier en langst door vol baatplekken was... Einde, goed, alles Als er herbergiers zijn die aan buitenge wone goede voorwaarden Automatische oï Elektrieke pianos verlangen kunnen zij zich in volle vertrouwen wenden tot Van den Eynde-Eeckhoudt, Dijkstraat, 108, Den- dermonde. Tel. 271. Een woordje en ik ben bij U thuis, zonder 't minste engagement. De Sigaren Ellebee bijna overal verkrijgbaar, worden reeds aanzien als de beste Aangenaam van geur, lekker van smaak en niet te kostelijk. Vraagt prijzen en stalen aan LEON BOEL, Dendermondsche steenweg, 66, Telefoon 953. AALST. Belangrijk Bericht Indien gij het juiste uur wilt bezittei wendt U in volle vertrouwen tot het huis HUBERT HILLAERT, Gedeplomeerde Horlogemaker, Hopmarkt, 19, (nevens de Post) Aalst. Groote keus van den echte K. Roskopii, Colombophile vóór duivenlieïhebbers. Ook te verkrijgenTrouwringen, Oorbellen enz. in goud 18 k., aan prijzen buiten concurrentie. Al de herstellingen zij één jaar gewaarborgd. 5 vermindt ring aan oud-strijders, oorlogsverminkte en staatsbedienden. De redakse wensjt a hertelek proïichiat ik ooik, in menne persooinlekke noam e ik kom a de maa vegen ver a te vroagen dagge on anne gelikkige vader gie woerde ken zodj willen doen ver va moij ehn dooi jed sigaren te kooipen en meh toe te loate op men vizietkortjes te meigen doen drikke ELLEBEE CIGARS, Leveransier van 't keininklek hoi van Mis Ajoin. As ge da wildj doen, z'ak ver aa 001 iet doen. 'k Za voetstappen doen en wei zeilen de noam van a stroot doen verandel renin Koninginnelaan. Da woar toe! eihn. Peist er iensj op eihn, misken ajointjei In aiwachtink van eh ginstjeg antwoeri hem ek d'ier van a te groeten meh hannei en voeten. ELLEBEE, Sigarefabrikant, Deiremonsgesteenweg, 66, Olsjt. Wie wilt er veel geld verdienen Verkoop van een gansche wagon iiji toilet zeep. Gemak van betalen Zich wenden tot het bureel van dit blad Mis Belgiom en Mis France O gie onnooizel schopkes... t'ien waj j mis marollen, oit de kerrekoele gank e d'ander was ehn vraa va 38 joor, geveriï en geschiljerd... reklam ver Lowiek| Gargan zenne veri en vernis G'en zet er ni, maan...'t zen die twi vioelkrabberkes oit Aad Belgen... va Lovvil zen zandtapoijt Azooi wooren der twie on 't diskiteirel in ne kaiei op de mert..as de zooi gezeidl twie zistermissen nen bokei kreigen op dl mert... Dóór was 't iet maan... Bah... z'enes ni lierek... Die klein es ni te verleggen... Hum... beiter wintj.., De Jievereer. Ver den TIEGER moet er giene reklai gemokt werren... 't es g'hiel Euroepa de bekendj dat er gien beiter bier getapt eh werd - Goei wooren proijzen heer zeiven Drukkerij Van den Broeck-Jacobs Zoon, A

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 4