Den Olsjlcrsehcn TIEGER Liepmans gefopt, echt gebeird. Schooinhed sproij skamp nor de Schooinsjte maan van 01s]t. Noorklanken van 't banket Op 't voetbaalploijn VAN TWIE VISSERS. 2* JOORGANK N° 9 0,50 FR. PER N-IMEROE. Den 14 September 1930. verschandj alle monjen iene kier Bestier en opstel Deiremonsche Stieweg, 66, Telefon 953. Die hem wildj aboneiren kan 6 fr. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. Annoncen werren onveerd. Aal d'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni responsoabel verj d'ingezonnen vortjes. d'Abonnementen werren per post ver zonnen. De veirege nimmeroes keê altoj'd kroygen. I Op algemiene oonvroag van de mede dingers hemmen besloeten van de portret ten nimmer looten te verschoijnen in de gazet. Wajer zelle z'allemool te goor op eh grooit blad looten drikken en as boij- voegsel oon de leste nimmeroe van 't joor, gratis, as nievejoor, oon ons abonnenten kadoa doen. Bericht oon de lieihebbers Ellebee. Tes es nog al gebaït en geslabberd op da banket,... da banket van d'iêuwfeesten op 't stadhoïs... ge wetj wel Allemaan hei zen bistjes deigd gedoon, 't en most mor zu goe ni zen, newoor 1- In de loot irkes zoaten nog ienige vrinjen en kamerpoten ba ien ver eh leste gelooze- ken te drinken ze wooren allemool goe gedoon, da moei ni vroagen. Menhier Gistaaf, (de jongen ni zeê, den aan), hoi zen volle kont in gent, ha kreig het koot en begost te nikken. De vrinjen schoeven op, Staai liep nor den trap, en, aioever de balustrade... aoep, zwiepe... 't loij door Nen hond, oongetrokken deir denne foijne reik, kwamp den trap opgelooipen en op ien, twie, droij, wooren aal de brokskes vlies nor binnen. As Staal da zag, broebeldegen hé hup, wacht, hup, nog en betjen, hup, Milord, hup, doed a, hup, moil oepen, hup, ter kom nog, ouap, brsss. lenen die der boij was. Aan de Moeders, De zuiverheid uwer wichtjes gaat boven alles, niet waar Wascht uwe kinderen met Radiosa zeep, gebruikt een weinigRadiosa- Crême, om de verhitheid te vermijden in geval van hiksel ol brandpuistjes, aarzelt niet, rap een weinig Radiosa Crème en alles verdwijnt. De weldaden van de Radium, waarmede beide produkten bereid zijn, zijn onnoemelijk. Verkoop in 't groot en in 't klein. Modest BEECKMAN, Lange Zoutstraat, 1, Aalst. Pros was nor Antweirpen gegoon nor d'eksposiesje. s'oaves was'n in Brissel blei ven hangen, most meh de lesten troijn afkommen en vond niveranst gi plosjken nemier ver te zitten. 'k Za begoi wel plosj hemmen, zoij'n in zen oijgen zich zeiven... en a good nor de leste fotiel', smadj aal de deiren oepen en roept, in 't frans en in 't vloms allemaan afstappen deis ïotier werd aig'hokt en radj ni mei De voeiajeirs grommelden wel zee... mor stapten toch af en kroepen in andere kompartimenten wor das ze natierlek moste rechtstoon. Pros kost hem moeielek inhaaven va lachen, en, vol kontentement staptegen he in en ïloktegen hem op zeh gemaksken in ehn hoeksken. Ha was nog goed on't miche- len oever 't gelikken van zen voort as, in iene kier, de chef van de stoosje de portjeir oepe trekt. A wei, wa doeie goij door zedde goij misschien den dienen die dor straks geroe pen heid... allemaan afstappen Ah bah... joik, menhier de chef... 't was ver te lachen A wei, lach na mor voersj, de chef garde hei gepeisd dagge goijden drekteir wordj van den oijzerestieweg, ha heid de ïotier doen aïhoaken en den troijn es wel al twintjeg menieten weg Ge most Pros zen gip gespannen hemmen Wenscht gij goed gekleed te zijn Wendt U tot het huis Wed. LELONG en ZOON, Houtmarkt, 6, AALST. Gediplomeerde snijder, fijn verzorgd werk, buitengewone keus van Mans-kostums, Demi-Saisons, enz. ara————11—Minui 11111 11111 11 iiiiiinBijiiKMBea 't Was ne grooite matsj... Den arbitter hoi aal verschillige flaaters begoon en was al verschillige kieren ooitge- joad geweist. Jang, ne verstokte supporter, goo ba den arbitter boij, as 't spel gedoon es. Wor es annen hond eh vroeg'n. 'k En hem gienen hond A wei, dad es eh wonder 't es den ieste kier vah meh leeven da'k ne blenjen zien, zonder hond. Belangrijk Bericht Indien gij het juiste uur wilt bezitten' wendt U in volle vertrouwen tot het huis HUBERT HILLAERT, Gedeplomeerde Horlogemaker, Hopmarkt, 19, (nevens de Post) Aalst. Groote keus van den echte K. Roskopff. Colombophile voor duivenliefhebbers. Ook te verkrijgenTrouwringen, Oorbellen, enz. in goud 18 k., aan prijzen buiten alle concurrentie. Al de herstellingen zijn één jaar gewaarborgd. 5 verminde ring aan oud-strijders, oorlogsverminkten en staatsbedienden. 'k Stond oeverlest nor de vissers te zien oon de zeive stelkes. Langs menne slinke kant zat nen boeltj en langs menne rechte kant ne scheelen. Den boeltj heid oon, trekt op en holjd ne zonneboos boeven. Nem bogoï, zoij'n, 'k hem hem jist in zen slink ooig... t'es na ne scheelen De scheelen bezied hem en bezie moij mor ehn zoij niet. Aal meh ne kier, kroijgt de scheelen ooik oon, trekt op, en holjd ne grooiten broosom boeven. Zie ne kier Lowie, zoij'n, t'es bogot nen boeltj. Lowie verschoet en was 't er vah gedaaven. Zoi wille gelooi ven, zoij'n teige moij, dat denne gedomme da konteroore opgepakt heit, en 'k en hoi dor na petang gien eirg in zeê Van antroosje zitj'n op zeh stoelken te vroeten.zeh stoelken klikt om en Lowie roijst meh zeh kasken 't wooter in. Ee, scheelen, g'hetj dor es nen boeltj gevangen, mor ver moij te vangen moei goed oit a twie ooigen zien, zeê Woor gebeird Fong. De Sigaren Ellebee bijna overal verkrijgbaar, worden reeds aanzien als de beste Aangenaam van geur, lekker van smaak en niet te kostelijk. Vraagt prijzen en stalen aan LEON BOEL, Dendermondsche steenweg, 66, Telefoon 953. AALST.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1