Tapt ons moor nen Tieger of droij Wa zen der altoijd geeren boij. De kerie rokskes. j 0IïDöD00lQiIËI[Ëö 1 ïiËöBOOIHEÖiiÊ! ÊSEsli Amsrikiansche Dagbladschrijvers. SEEOOBsaasiüïHiooagiHiiH] T'es grof Jsï. Mertens, oit de lange zaastroot, achtentwintjeg... a wei, meh schoap, den dienen verkupt ooik spreik- machienen meh den elektrik en hooparleirs en teuseuïeu Good iensj zien, meh kindj Wajer ontfangen dor just nen brief va Theadoer, me verzoek van hem looten te verschoijnen gelek assen es, wa zeilen on zen verzoek voldoen en absoliet niet oon veranderen. 1 Menhier de jef va de tieger, menier Zjan opsteller van den ertiekel oever de lange roskes. Aal a hoilen en a tieren oever die moede va lange rokskes en doe niet oit ne woor, g'hedj ge schooin komeide te speilen t'hois, t'en helpt he toch nie, newoor, want de lange roskes komme goed op, ge ziet er aal in alle hoeskes en kantjes. Onder ons gezeid en op ehn ander ge- zweigen... 't es afgroijselek. Wetje op wa dat da goe trekt Op ehn beerkoip da schonsj teige 'de mier stoot ver oit te drippen met 't gat teige de mieren 't hol nor veiren... oï op ne konkel' j va veire gezien of op nen dingen... zi 'k en kaan meh zu goe ni eksplekeiren as ge goij, mor pakt na baveirbeldj ne grooite riep... gelek as de kinjeren mei speilen... stoot dor t'halven in, heft hem va veiren op tot oon annen boik... en lodj hem van achterslei- pen. Verbeeldj a toensj dat er in denne riep ne zwerte zak gemokt es, en dagge dor 't halven in stodj... gelek ehn hippel- peerd, alla... verstooi meh dé A wei a zooi es dad iet joon. Ge ziet er ten ooik afkommen meh eh kert paltoaken oon, wor da van onder ne g'hielen hooip chineisge draperies van onder kommen, links en rechts, van achter langer as va veiren... allei... pecies iet dasze teigendrood afgescheerd hemmen 2800 Sr. en 25 Heliopolissen on 4100... zonder de rest. Bienhaaverinne Ja, menhier en madam, zonder de rest de rest es in 't irans, Kee geir die mensjen nie a wei, ge zedj er ni veil ba verliezen, Schatroijk, zegde Mor mennen besten Hier, da'k a iens zoij eh, das ze noh ginnen noagel ehn hemmen ver heer gat te krabben Schatroijk ge doetj meh lachen (ze lacht) Heé heer zien schoi- ven as ze me zoagen afkommen. Kcmpeir Joi'k, inderdood, ze wooren in iene kier goo vliegen, pecies of das ze den dooivel gezien hoi'n. Bienhaav. Ze weite wel worom'k moen der nog 't ien en 't ander van hemmen... 'k en ben der wel ni ongerest in zee, 'k za 't wel kroijgen as ek toijd hem va wachten, ze moeten iest nog eh wad akses verkooi- pen das ze ni ehn hemmen... want ze spe- keleire grof.zonder klaa, Mor as ge sprekt vah spekeleiren... menne Jef, dad es ne spekulateir den dienen kaan spekeleiren En dad es echtwant ik kroijg alles in men hannen. (tot kommeir) Wa vieze noamen dat dor op stoon, meh kindj 't zen pecies vremde vloeken, meh schoap. en öitgetanjeld es... belachelek... belache- lek... en doet dadde on die verdoeivelsche woijven iensj verstoon joon... ze bezien zeer a joon, meh ne glimlach en meh eh zoet monjeken... pecies ehn kiek die moed ehn oij leggen. 'tEs de moede, eihn man, 't es de moede. Moede moede ik lach meh die moede en goij eh Zjan Die Eva's dochters weiten dasze bela chelek zen en toch oape ze makanderen noor. Wille men ons ooik iensj belachelek moaken en ver 't mansvolk ehn nieve moede lanseeren 'k Za meh trachten goed doen te ver stoon... volgd op eihn Zjang zwerte ver lakte moljeers meh ne zoij'n strik op groijze sportkassen meh ehn grooite flosj oon die tot 't halven van de bienen kom men, ehn g'hiele kerte brie broek tot 't hal ven van de billen... oit die broekpoijpen zol ne schooinen gekolleirden zoijn kallesong hangen, en van onder de kalsongpoijpen, op soijn van de billen, ehn hoeksken op ehn tipken van ehn soert van komteriensj- oon meh kantjes, verstooi meh deh toensj ehn lange floere gelei tot op a gat, en eh g'hiel kert vestjen tot rës onder ons okse- lenHee 't weg eh As ge van ienegte maanen wedj die zolle willen meedoen, wajer kennen ne schooine groep formeiren teigen 't baal va karnaval en de moede es gelanseird. Peist er iensj op, eihn Zjan Theadoer. B-a TTiTri3BMg3U»T'T>.'-.'aBirjT5XJJ»iaT» -VBmr n T C.W Valery SCHELFOUT Molendries, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICER Vraagt prijzen en voorwaarden. Zi, menne Jef es na weg ba Ciryl om ne kohier de la boers of nen ekol de la boers... a za g'hiel zeikes ni lank ne mier wegblij ven... As 't azooi voesj goot, meh schoap, goo men g'hiel ons boelken verpassen en goo men op ons korent'en leeven... want de stiel hang men keel oit zee, ge meig meh gelooiven atoois travakken en slaoven, va 's meires vroeg tot 's oaves loot, ver ehn klein winsjt. Kompeir Es da woor, madam est er door weirkelek zuveil mei te verdienen, meh da spekeleiren Bienhaav. Ba joot, menhier 't es natierlek ehn riskoosje mor menne Jef es dor in ne liepen Ha kipt klein aksekes, lodj ons zeggen van 50 fr. ha verstood hem meh nen hier oit ehn bank en, as ze oon 150 fr. stoon verkups he ha kupt er atted meh 100 geloijk. III. De veirege, plus Jef. Jef komt binne gelooipen, 't enjen oosom, en roept Vraa vraa Melle wo zedde ah, ge Bezoekt regelmatig Biet Justitiepaleis bij E. SMEESTERS, Kapellestraat, 15, Aalst. Tel. 209 Lekkere Bieren - .Sigaren - Fijne Likeuren Gewaarborgde bergplaats voor velo's aan 0,50 E. Ver ne frang keé niet hemmen da goed es, zegge sommege mensjen. Ver veil minder keé ehn lekkere Ellebee sigaar smooiren, iet da niveranst nemierte vinnen es. Ver heil' 't oevertoigen da'k gienen leigeneer ehn ben, komd hier iensj eh kasken kooipen, kaskes van 10, 20, 25 en 50 sigaren, allienlek gedurende de mondj September. - Ver stoolen. LEON BOEL, releiongQ53. Deiremonsge steeweg, 66, Als een man door een hond wordt gebe ten, al ware deze hond nog zoo razend, moet de reporter niet roeren, zoo iets is alledaagsch en verdient geen vermelding. Maar als een man b. v. eene hond zou bijten, niet gedraald, aanstonds een tele gram sturen. Het is immers zulk soort nieuws dat de Amerikanen zoeken. Als er herbergiers zijn die aan buitenge wone goede voorwaarden Automatische of Elektrieke pianos verlangen kunnen zij zich in volle vertrouwen werjden tot Van den Eynde-Eeckhoudt, Dijkstraat, 108, Den- dermonde. Tel. 271. Een woordje en ik ben bij U thuis, zonder 't minste engagement. Wie heit er jiêr voeten Alle doagen visiet van de spesjalist ekstrooigen, ajoinen, knoebbels, ver alles est er remeide ba JEF LAMBRECHT, Kattestroot, 21. Goï nor 't Jiêken eh droagt toensj op toijd hair bien de merkes mei zêe stodj door zeg iensj... na est toef zee Azu ne klop, dad es nog de moeite weerd oever tien doagen kooip ek dor 200 prod- wie sjimikken on 't fieteg frang... ze stoon aal 285, en meiren zen ze schoif zee 'k hem dad al oit gereiked, da mokt ehn zoiver winsjt van neigen en vierteg doeizjet ballekes... dop ze meh door 1 Melle Wadde, bogot, 49.000 Sr. (plasjt in heer hannen en zingt Lodj ons masjintjen mor drooien, Woij jeneiren ons tog ni.... enz. (slood op Jef zen schaavers) Bravoa Jef, goij zeh ne maan da noem ek spekeleire, zi. Azooi nog ne klop of droij en adjie men ne meizeleer, meh droiken en aal Kompeir Allei, profisiat, Jef ge speke- leir ge toensj oock JefDa gelooif ek, da'k spekeleir wie en spekeleirt ni, joon? Doktoers, avekooten, stielemans, fakteirs, weikmensjen, boeren, '1 spekeleird allemool 1 mor alla 't goo voesj.

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 3