DcnJOlsjterschen TIEGER I [Tf™ fffi 1 9 30. GOOME WEDDEN GENEVER. Jaioes Aïginstjeg 2l JOORGANK N° io 0,50 FR. PER NIMEROE. Den 15 Oktober 1930. verschandj alle monjen iene kier Bestier en opstel Deiremonsche Stieweg, 66, Telefon 953. Die hem wildj aboneiren kan 6 ir. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. Annoncen werren onveerd. Aal d'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni responsoabel ver d'ingezonnen vortjes. o d'Abonnementen werren per post ver zonnen. De veirege nimmeroes keê altoyd kroygen. 1930 es't joor van de jubeleis Jubelei van hier en jubelei van door T'es aal jubelei dag' hooirt Awei, den Olsjter- schen Tieger doed ooik zenne jubelei. T'es vandoag just eh joor lein dat onzen Tieger den ieste kier den dag zag. Ver nog mor eh joor aad te zen, heit den Olsjterschen Tieger al veil weg afge- leid... hoe aaver dat'n werd, hoe liever dat'n gezien werd. Ha voeajeirt nor de Kongoa, nor Ameireka, nor Griekeland, nor Roemeinen, nor Frankrek, enz. De redakse ontvangt veil brieven van olsjteneers die zu veil' van hier zitten, en die mensjen zen togh zu kontent van ehn blooiken 't ontvangen, geschreiven in heer zappege schooin olsjtersche tooi. Iederien es kontent, van ons gazetjen dat 't anders woor, ten zolle nooit gien twie doezjed nimmeroes gedrikt en ver kocht werren, ne woor Ver onze verjoordag te vieren, roimen aal de liefhebbers oon van de I5den oktoeber ienegte lekkere Tiegerkes in heer kas te gieten. T'en es absoliet ni nooideg van ons kadoakes of blommekeis te zennen, as elke leizer ehn nief abonnement oon wintj es't mier as voldoendje. Daa-a Ellebee. ZEEP RADIOSA CREME Depot LEON BOEL, Dendermondsche steenweg, 68, Aalst. Het best gekend huis voor Hoeden Klakken Berets Alpin's is heel zeker het huis Aalst, Camiel RINGOIR, Nieuwstraat, 53, Tel. 801. 'k Kwamp oeverlest on de stoosje, 's noenes, en ter kom me door ne kameroot teigen Goi mei om nen tieger Bah 'k en hem wel ni veil goeste, mor.ver a plezier te doen Wa torten ba de spons binnen en de knol vroeg 2 tiegers. Onder 't drinken van ons geloozeken zei 't n azu in iene kier Mor dad es in n°68 da goij woendj,eih? Nie, in n° 66. Zed'het zeikes eh 't es zeikes wel 68 Ten doet, joon, t'es 66. Mor g'en weit het zelf ni, 't es 68. Eh begoi, as'ek a na zeg dat 66 es, zo 'te kik na ni weiten. En ik zeg dat 68 es, nem na wedden ver voijf tiegers Ja, en ver ehn kas sigaren boij Top 'k goon meh a mei Wajer terren nor men hois en... denne gedomme hoi geloijk de 66 was oitgeverfd en dor onder 68 gezedj. Zoi gi kindj kooipen, joon Ja, 't was ni oon te doen, 'k was ver loeren. Mor ze teiven zeer nog aal, eihn zonder iet te zegge lappe zeer a dor nen anderen nimmeroe op anne geivel, en ze zitte zeer door ni mei in of dagge mor just om doezjeden frangen, brieve papier en reklarn koorten doen moaken hedj. Moij dinkt das ze in 't begin van 't joor toch ne mensj zolle kennen verwittigen dad in de looip van 't joor de nimmeros zelle veran deren... ten zo ne mensj toch zen veirzer- gen kennen neinien, newoor Ellebee. Omthaafd toensj mor allemool men adres eihn, sigaren teigen kerstdag en nievejoor en sintje merten, ba ellebee, Deiremonsge stieweg, nimmeroe 68, teleïong 953 BSS=5*=ta*VALE^YlCliCH^^^F0^d^H!:;KiSK,atM2,linltI1 Molendries, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICER Vraagt prijzen en voorwaarden. In Amerika is het invoeren, verbruiken en verkoopen van bier, wijn en sterke dranken verboden. Maar zooals het altijd gaat met iets wat verboden wordt, nooit werd er zooveel gedronken als sinds het verboden werd. Het smokkelen van sterke dranken is er een winstgevend stieltje geworden, waar aan burgemeester, volksvertegenwoordi gers, politiehoofden, defectieven, enz. meedoen. In New-York werd een huiszoeking ge daan in het hoofdkwartier der smokkelaars, en de boeken daar aangeslagen hebben bewezen dat meer dan 200 ofïicieele per sonen er in betrokken waren zij ontvingen wekelijksch een kommissieloon van zoowat 30,000 dollars of 1,200,000 onzer franken Dat kan er nog al door I11 6 maanden tijd, had de coöperatief der smokkelaars 2 millioen dollars zuivere Vyinst, of 80 millioen franken. Een druppeltje, moet daar geld kosten Wat toch de verboden vracht doet Als er herbergiers zijn die aan buitenge wone goede voorwaarden Automatische of Elektrieke pianos verlangen kunnen zij zich in volle vertrouwen wenden tot Van den Eynde-Eeckhoudt, Dijkstraat, 108, Den- dermonde. Tel. 271. Een woordje en ik ben bij U thuis, zonder 't minste engagement. De stameneis kommen oit de grond gelek as tooiverparapliekes. Ter komme grootte en ter kommen der klein. D'ien kooipen heer ehn automatieke piaanoe of elger... d'andere kooipen heer ne pic-up of spreikmachien meh ne loid- spreiker, de Verm van nen bril van eh fetrek, De mert surtoe ds vergeiven van die ïetrekbrillen. De pic-ups hoin teis veirdiel das ze vroij wooren vah lasten en dasze mochte speilen zulank as de stameneis oepe wooren. 't Schandj da 't verandert es 'k Hem booire zeggen dasze mor tot den tien ieren ne mier ehn meigen hoilen Wa sloebers eihn Ze kennen toch ni verdroa- gen dat de stamenei boozen heer brooiken verdienen, newoor Wie zo dor na op gereklameird hemmen? Ellebee sigaren zen de beste, probeir z'iensj

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1