I Den Olsjterschen TIEGER OPGEPAST Teis moei leizen Brief oit de Kongoa. Misverstand. Jp^ 2' JOQRGANK N" f]1 0,50 FR. PER NIMBROE. Den 15 November 1930. verschandj alle monjen iene kier Bestier en opstel Deiremonsche Stieweg, Teleion 953. Die hem wildj aboneiren kan 6 ïr. zennen op postcheck van Leon Boel, n° 232000. 1 Annoncen werren onveerd. Aal d'ertiekels moeten ondertiekend werren, 't bestier es ni responsoabel ver d'ingezonnen vortjes. o d'Abonnementen werren per post ver zonnen. De veirege nimmeroes keê altoyd kroygen. Lodj heir abonneiren 'T joor es oit. Ter es nog plosj ver droij oi vier annonsen. Proieteird er al want Den Olsjterschen Tieger es d'ienegste gazet die zu veil en zu geeren en zu dikkes geleize werd. De leizers van 't stad zeilen 't bezoek ontvangen van onzen boede en kennen on hem heer 6,50 ïr.. geiven, de leizers van 't boiten't stad meigen heer 6,50 sterten op postcheck 2320.00 van Leon Boel, Aalst. Goed omtaaven zee Helpt allemool ons schooin zappege Olsjtersche tool in iêr haaven. Mokt reklam ver ons gazet Belangrijk Bericht Indien gij het juiste uur wilt bezitten, wendt U in volle vertrouwen tot het huis HUBERT HILLAERT, Gedeplomeerde Horlogemaker, Hopmarkt, 19, (nevens de Post) Aalst. Groote keus van den echte K. Roskopïï. één jaar gewaarborgd. 5% verminde ring aan oud-strijders, oorlogsverminkten en staatsbedienden. 'T joor es oit... Den Olsjterschen Tieger, good op zen derde joor... D'abonnementen zollen moeten vernield werren. Ver aal 't weirk op 't leste knipken ni moeten te doen, es de redakse zu vroij van on de ichte leizereskes en leizers te vroagen heer zugaa meigelek looten in te schroijven ver eh nieï abonnement. Ter zen twie manieren ver heil" looten in te schroijven ie ge kentj 6,50 zennen op postcheck 2320.00 van Leon Boel, 68, Deiremonsge stieweg, Olsjt. 2" ge kendj ons eh kortje zennen meh heir adres op... wa zeilen doen ontvangen. D'annonsen werren ooik verniefd. Beleeïd verzoek on de kommersianten van ons te loote weiten dammen der 't zelste moete looten inzetten... oï ons nen anderen tekst te bezergen. Ver de proijs van de reklam zelle men makanderen wel verstoon. De Redakse. Het best gekend huis voor Hoeden Klakken Bereis Alpin's is heel zeker het huis Camiel RINGOIR, Nieuwstraat, 53, Aalst, Tel. 801. Menhier Ellebee, 'k Ontvang regulier den Olsjtersgen Tie ger en ik en men kamerooten verwachten hem atted meh grooit ongedildj. 'k Moen a hertelek bedanken ver a goe gedacht dagge g'hat hedj van ons da te zennen. Geldj goon ek a ni zennen, 'k zal a liever ne grooite mertekoe vangen en hem doen opvillen, 'k Zal hem toensj meibringen zu gaa azek nor Olsjt kom. Wad hee liever eh maaneken oï eh vraaken Kaan ek a plezier doen meh a ehn his- toereken te vertellen da meh veire gevallen es Dooroon zee iensj zien hoe slim da ne neiger es. Est ni woor da't. Op ne schoeinen kleeren nacht was ek iensj goo wandelen nog al veil" boiten onze post in 't weir kommen werrek teige g'aaven deir de schildjwacht. Watara (halte la) Esselomalaïa (iene maan veroit) Hawt li mot halt, 't wachtwoerd 'k Was da woerd na toch dooid vergei ten, 'k hoi wel te peizen, 'k en kost er ni opkommen en 'k zoij hem n'abonyi yé ('k ben 't vergeiten) Ten hielp ni, denne zwerte rakker dei zennen diensjt en meh de serjeiste smoel van de weereld djambi té, soko you alubi Likati té, yo ali- ka té. ('t en kaan meh ni schillen... mor as ge ni ehn zegt Likati» ehn meigde ni deir) 'k En mocht ni lachen'k liet da'k stont te dibben en in iene kier zoy'k Li kati De zwerten broeder was kontent presenteirden 't geweer en zoij Passez Est goed ver a gazet Allei, tot ziensj eihn.. 'k zal anne mertekoe meibringen zee ge meig gerest zen. Klodderhond. Beste Vrindj Klodderhond, Wel a briïken ontvangen, 't Histoereken zal verschoynen, mor 'k hem oeverlest just 't zelste geleizen sehroyïde misschien nog in ander gazetten ooik Ge zed in alle geval hertelek bedankt surtoe ver anne mertekoe. As't meh toegelooten es zol ek. a toch iensj willen iet vroagen. Ge sprekt dor van nen opgevildje mertekoe. 'k Vin ver meh poort dat er hier in Olsjt al mertekoes genoeg zen, 'k ben ooik ienen. Az'ek mag kiezen zol ek liever nen opgevildjen oele- ïant hemmen ienen van de groeisjte, ziehier woveir. Ons trosbajoord es al lank kapot en on- meigelek ver on nen anderen te geroaken. Da men nen oeleïant hoin... zenne snoiter van achter hangen, zen blaïfetieren eh wad aïsnoijn en eh klein veranderingsken on zenne kop en zen pooiten..-.. 't woor gelooipen. Zee d er iensj op peizen beste vrindj Klodderhond Bedankt op veirhand ajoinpooit van anne vrindj EgLEBEE. Bezoekt de CAFE CENTRAL in de Vlaanderen straat. Goede dranken. Alle spelen. Altijd vindt gij er vrienden oï kennissen. en ne weiremen De kolonel gaf ehn banket gevolgd van danspartie. On toaïel wirten der van alle speilen gedoon, onder andere teis Ze vroegen wa dad a lieïste beizeghed was en ge most antwoeren Den eenen zoij... koorten..., den anderen zwemmen.eh jonk masken zoij.te peerd roijn, enz. Na vroege z'on ne lietenant wa da zoijn lieïste bezeghed was. Men vraa geere zien zoij'n. Allemaan lachten..., en op iene kier kwamp zen vraa binnen... Allemool d'ander mokken dor nor toe Jaan, madame, proïiciat Grodj ne kier wa dad anne menhier antwoorden asse men hem vroegen wa da sen liïste bezeghed was De lietenant kwamp er tissen en ïloister- den in heer hoir Ik hem g'antwoerd Nor de keirk goon. Madam schidj in iene kier in ne lach en riep al schokkenen Dad es oordeg... ah ah ah... ha heig'het in g'hiel ze leeven just al droij kieren gedoon Den ieste kier est er he van deir getrokken veir dad gedoon was. Den twiede kier en heiten mor binnen en boiten geweist, en den derde kier es ehn in 't sloap gevallen., .ah ah ah... wa ïarseur eihn

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 1