Dubbel Stout G. en Super Tijger Drinkt de bieren der brouwerij Blieck Het zijn de beste en de gezondste. Mor tog drinkt iederien Tieger bier, En hêe 't nem al ienen weiten bekloagen KINJEREN... Ba de gazette maan. De Zjiememinne. HSHaOODlBlIsI l00O0[B]EillalIsl EJISIIH ISIïDIÊöOOOBDis] 8 EHsHOOEIIhIEIIh] Mamaaken was on 't vertellen oever de Jöndvloed en d'ark van Noë en den toeren fan babel, enz. Jeannineken zat meh oepe jjnond te loisteren Mamaaken... zeg... zat bomma toensj ooik in d'ark van Noë. I Ba nies, meh vrinjeken a -A wei, wo veir en hemme z'heer toensj ooik ni verdronken meh d'ander Valery SCHELFOUT I Molendiies, 26, Molenstraat, 51, Aalst. - Tel. 438. Radio Posten - Electrische Phonos SICER Vraagt prijzen en vooiwaarden. Menhier, gei! meh iensj den Olsjter- schen Tieger moor 'k en hem gie klein geldj, keé meh op 100 !r. weergeiven - Niek..., mor ge zedj meh meiren wel nen halven frang geiven Jommer, da'k van den nacht most nollen eh - Ba ten woor toensj toch mor eh klein verlies. Onzen Bert es ne vei stokte visser, ha zo d'er zen eiten veir looten. Van d'iest' ier da de visvangst oepen es trekt'n op meh zeh lantjen, zen manne en aal zeh gerie!. Pekanst g'hiel de zoemer zitjen oon den donk. Van de joor... as 't dor zu kolossooi iet was, zat'n verom te vissen en ha hoi zu dooneg zeh penneken in d'ooig dat'n ni ehn zag wa dat er rommendom hem gebeirden. Ha 'n hoi allensj ni gezien dat er dor ehn ferreme mokke beizeg was meh te zwem men rond ehn boetjen da mor gewilleg ne meiter of tien vah zeh lantjen loij. Dad es te verstoon ooik... onzen Bert ehn haafd dor allemool ni oon. In iene kier begintj zeh stopsel te dan sen..., mor dansen kameroot... dat wonder was om zien... toensj gink het in iene kier nor onder meh zekken forse da zen loijn pekanst oit zen hannen vloeg. Onzen Bert, visser zen, newoor, trekt g'hiel verzichteg op, 't woeg zwoor zee... mor 't kwamp toch... iest zeh stopselken... 1 toensj eh rooid moesjken... toensj eh loijf van eh vraamensj. Mensjen lief... onzen Bert was t er zudooneg vah gedaaven dat n hem achterwesj oever liet vallen, meh zen ooigen toe en ha begost te roepen Fred... ehn zjiemerreminne, ehn zjie- merreminne. Ze klasjtegen hem dor agaa ehn iemer- ken wooter in zen gip Bert kwamp verom op zeh spel en zag toensj mor iest wa dat er gebeird was. I)ie mokke hoi heer gedeukt en was meh heer zwemkostuum in onzen Bert zennen hoak bleiven hangen... Nordien ester dor veil mei gelachen. surtoe dat de maan zu beschomd was ver dennen hoak los te moaken, hoij, a zooi ehn blooit bloeiken. Woorlek, 't kindj zag bliek... As g'hem ziet moei hem iensj vroagen hoe dat 't meh zen zjiemerreminne es, van droij en zestig kiloe. Bezoekt regelmatig Het Justitiepaleis bij E. SMEESTERS, Kapellestraat, 15, Aalst. Tel. 209 Lekkere Bieren - Sigaren - Fijne Likeuren Gewaarborgde bergplaats voor velo's aan 0,50 fr. VI. I Kommen- Heé 't na va g'hiel a leeven geweiten nem na azooi ne stommen ïeloeienden boer, ha kaan gin letter zu grooit as de keirk en da wintj dor zu graa- lfck veil geldj ;Jt Kompeir Ja ja, meh liïste schatteken, Jei heig' het to fleis gezongen, 't gelik Vlieg rond en es ver wie het pakt VII. H Ier komt op eh kinjermeissen, meh eh Hinjerkoesjken... Onder heeren eirem hei ze nen Echo de la bourse en in heer hand ehn akse woorvan das ze beizeg es meh den titel te leizen. Meissen I, ka, té, ri, no, slap, ak, ti, on de zoe, is, san, ce Wad es da na bogot ver iet Na begin het verdemmelingen veil ig goon zee ons madam beginj meh na al te betoolèn meh akses va vremde fabrieken, va 's meires tot 's oaves lei ze meh heeren neis in de gazet te sniffelen, ze zal nog stoapel zot werren, want z'hei gelooi! ek al ne slag. van ne meilen g'hat. .Zol deis akse dor na ooik in stoon Ik kaan wel eh wa leizen en schroijven in 't floms... mor chineis, dad en kaan ek toch ni, zooi hooig en ben ek ni geletterd. Da za zeikes eh fabriek zen van zoesissanse... essanse... of naft... in china (tot kompeir) Zeg iesj, menhier, wie ne kier zu goe zen ver iensj te zien wa dat da ver iet es. Hier es ons madam heer gazet zi ze zen al riezje moakenden opgetrok ken nor de bank... zoij en heere menhier, en z'hemmen meh teis gegoeven ver droij mondj prei. Ze ze id, ons madam, dat da veil mier weerd es, en da'k da nie en mag verkooipen, dat er nog alle doagen veil boij komt. Kcmpeir Lodjij iens zien, kinjeken Iékatérinoslaw,dad es nen tram in Rusland, en da stoot... da stoot..jouissance..27 Sr. Meissen Wadde 27 Sr. dad en es zei- kes ni meigelek Es da gien drikfaat hee wel goe gezien eh stoon d'er van toijd gien twie nullekes achter Ons madam zeid dagge op de gazetten ni en meig voesj goon, dat er nog al dikkes drikfaaten in stoon Kompeir: Mor kinjeken toch... ten ehn moei't meh ni vroagen newoor ter stoo wel op gisteren 26... vandaag 27... ge wetj toch wel dat de russische weerdes niet ne mier weerd ehn zen, newoor Meissen: Wadde, wadde, wadde! (ze schrieft) 27 fr. ver droij modj pree Oh die smerege ros, wacht mor... ze za 't er gon kenne ver doen das ze nog echte bijoes hoi, 'k zo ze pikken... mor 't es bogot aal blik en gelas... In alle geval, menhier, ge zeh bedankt... salie (Af). 't go voersj. Drukkerij Van den Broeck-Jacobs en Zoon, Aalst

Den Olsjterschen Tieger | 1930 | | pagina 3