perceel Bosch, Loof te velde, perceel LAND, GOEDEREN Hen keer achteruit gekeken /Kiezers, Landbouwers. Het nieuws van de vier hoeken der wereld. E O OIMIIElsr WOONHUIS Wanneer wij cenige jaren achteruit gaan, moeten wij niet verwonderd zijn, van heigeen wij zien gebeuren. Een Eerbiedweerdige Priester (de E. H. Deken De Blieck) zegde zoo menigmaal Van achter u kapelleken schrijft gij gedurig aan, en doet meer slecht ais goed. Heeft hij ooit opgehouden aan te ran den en te beknibbelen. De Gemeenteraad heeft nooit iets goed kunnen doen. Daaraan beginnen om op te sommen, zoude geen einde vinden, dat weet eenieder hoe hij die uit al zijn krach ten heeft aangerand en thans zoude men die man moeten indachtig zijn. Zeg mij, Leden van alle Congregatiën, Genootschappen en Katholieke Instellin gen, wie heeft u gedurig beknibbeld en aangerand Wat namen heeft hij u gege ven en toegeworpen En aan welke Con gregatie of Genootschap behoort hij toe en is hij kunnen blijven toebehooren Nergens heeft hij rust gevonden of rust kunnen laten... Waarom heeft men hem den naam ge geven van Pier Kritiek Maar wij brave menschen en Aalste- naars, wij moeten hem dit vergeven het is eene familieziekte. Maar nu is zij ten hoogste. Nu zullen zijne vrienden, de liberal°n niet meer zeggen - Aalst is een Beggijn- hof: n Nu moet hij zijne vensters niet meer doen afsluiten met ijzeren traliën 1 Nu moet hij des nachts geene wachten meer zetten op den Molen van M. Ghee- raerdts om de daders te vangen 1 Dagelijks is hij in betrek en in onder ling mei die mannen. Nu zullen die mannen niet meer moeten gaan verwisselen van pardessus in een herberg nabij het water. Nu, zeggen zij niet meer aartskinderachtigen Piet I Neen v." rink eer. v» wonderlijk. Ai ue bazen der danszalen, de Kremers en andere personen van denzelfden dee- sem zijn nu opeens ingenomen voor dezen die zij in den tijd achtervolgd hebben... Neen, nu mag hij gerust door de straten en over de markten gaan I Nu, wordt hij niet bedreigd van in het aangezicht ge slagen te worden want, met alle dezen is hij nu eens. Wat moet ons besluit zijn Wij zullen ons nauw vereenigen en ieder zal zijn "beste doen om den vrede en de rust te be houden. Want eens aan het bewind, zullen die ruststoorders,gelukzoekers en ondank baren verder en verder gaan. BALLOTEERING VAN 9 DECEMBER. «o<> Men strooit het valsck gerucht uit dat M. Kabel Woeste, Staats-Minister een Fabriek van Margarine bezit, of be lang heeft in een Margarine Fabriek. WELNU 1 0,000 franken zijn te winnen aau wie kan zeggen, waar, i£. of buiten het land, dit fabriek gestaan is. 10,000 franken zijn cr dus te win nen dat de leugenaars en lasteraars der scheurmakerspartij die dit belachelijk gerucht hebben uitgevonden, te voor schijn komen 10,000 franken zijn op de straat niet cp te rapen dat zij ze trach ten te winnen en ze uitdeelen aan den armen. De Catholicke Vereeniging van Aalst. Uit de Gazette van Antwerpen Ieder oprecht katholiek en volksman dienamen waardig, heeft het innig be treurd dat de katholieke kandidaten, de heeren Woeste en Van Wambeke, niet bij de eerste stemming zegepraalden. De kiezers van het arrondissement Aalst zijn misleid geweestzij zullen den 9 December hunnen misstap klinkend her stellen. Immers, wie zich de schitterende diensten herinnert door de heereu Woeste en Van Wambeke aan het volk in het al gemeen, aan de katholieken en Vlamin gen in het bijzonder bewezen, kan zich onmogelijk, tegenover hen, aan schreeu wende ondankbaarheid plichtig maken. Zoolang de heer Van Wambeke in de Kamers zetelde, heeft hij met hart en ziel al de rechten van den Vlaming trouw behartigd en verdedigd. Verslaggever over de wet de Laet, die onze rechten grootendeels herstelde op bestuurlijk ge bied, heeft hij verder, met twee handen, alles gestemd, al de latere wetten helpen voordragen en verdedigen, die onze schreeuwendsle grieven moesten herstel len. En dat kan niet ieder zeggen die een vlaamsch arrondissement vertegenwoor digt I En dan M. Karei Woeste Wekt die naam niet den dank op van allen dio den naam van katholiek dragen en zou het geene politieke misdaad zijn den grooten burger uit de Kamer te verwijderen, waarvan hij de roem is Zijn val zou de onthoofding zijn van de conservatieve partij. Wat oneindig goed hij gesticht, wat al kwaad heeft hij vermeden Met een uit stekend talent, met een helder doorzicht, met de benijdenswaardige gaven van een groot staatsman, heeft hij altijd, overal, in alles de belangen van de katholieken verdedigd, uitsluitend voor hen geleefd en gezwoegd. En boven den aanleider van die ge halte, zou men mannen verkiezen door de socialisten en ook door eenige half katho lieken aangeprezen. En verder Bij iederen waren katholiek en Vlaming moet het afkeer verwekken, mannen, die zich katholiek noemen, tot bondgenooten te zien maken van de socialisten, onze hevigste vijanden en door hen openlijk verdedigd te worden. Heel de katholieke pers heeft het ver bond van liberalen en socialisten als een monsl&werbond geschandvlekt. Het vorbond van katholieken en socialisten is nog een ergeresehanae aaaiurn lui- - len de kiezers van Aelsthetmet walg' veroordeelen en de heereu Woeste en Van Wambeke doen zegepralen. Dat is de vurigste wensch van heel het katholiek land 1 Schelmerij derzoogezeg- <le christen© .volkspartij to Zonnegem en Vlierzele. Donderdag avond vergaderden de vreed zame kiezers van Zonnegem en Vlierzele om over de kiezing te spreken. Eenige jongelingen van Zonnegem opgehitst en zat gemaakt door eenen voorstaander der zoogezegde christeue volkspartij van Zon negem, hebben getracht door hun gehuil en getier op straat de meeting te stooren. Zoo ver dreven zij hunne woede, dat zij de ruiten gingen uitsmijten iu de Pastorij en in de Zondagschool te Vlierzclu. God dank, er is niet eene die gekneusd of geschrapt is en met eene goede dag huur aan eeuen armen glazenmaker zal in de Pastorij en in de Zondagschool van Vlierzele alles hersteld zijn.... Maar wat erger is wij verneraoi van dezen morgeud iu de Stad, dat gist':* ren avond ook en te gelijkertijd al de ruiteu der Burgemcestcrij van Zonnegem uitgeworpen zijn. En daar de familie het werkvolk aan tafel zaten voor het avondmaal, zijn meest al de wezens ge kneusd of gekwetst. En dit ware nog een? kleinigheid..., Maar men voegt er bij,dat er niet éénen 'glazenmaker te vinden die nog al de gobrokene ruiten zal kunnen inzetten en op deftige wijze het schoon burgemeestershuis van Zonnegem eenig- zins herstellen. den liberaul manifest ten voordeel der scheurmakerijis dijnsdsg nacht door de liberalen verspreid gewor den. Het draagt geen naam van drukker. Advies aan wien behoort. Tien franks belooning aan wie den persoon kan aanwijzen die deze manifesten heeft uitgedeeld of onder de deuren heeft gestoken. Men wende zich ten Bureele van DEN STANDAARD. J Parijs, Het is wonder hoe som- mige menschen aan den kost komen. Te Parijs, in de Martelaarsstraat, loopt er alle morgenden een kleine gast van 10 a li jaar de straat op en neer, langsheen de magazijnen. Aan de winkels, waar een lioopken vuil ligt blijft hij staan met een borstelken vaagt hij het zand en vind hier en daar eenen halven stuiver of vijf cent. Ondervraag hem. Mijnheer, zal hij u zeggen dat stielken brengt mij 2 fr. daags op, als de winkel dochter't geld ontvangt, valt er soms'al iets onder den toog 's morgens wordt dat buitengevaagd met 't stof, en dat ver loren geld wordt mijn daghuurken. Duitsclilaml. De Prinses von Bismark is overleden. Prins Bismark zelf is ook erg ontsteld. Met April aan staande wordt hij 80 jaar. Amerika. Jan Castro, 'nen student uit den Urugay eenen staat in zuid Amerika, is minister benoemd maar hij moet eerst zijn exaam doen of ze willen hem niet. Als 't wel lukt, die jonkheid zou het kunnen ver brengen. Chiua. De Chineezen krijgen troef. Port-Arthur is hun door de Japa neezen ontnomen. Port-Arthur ligt op de zee, die stad was goed versterkt en om ringd van verscheidene forten. De Chi neezen hebben dapper gevochten, maar zij hebben het toch niet "kunnen uithou- dent Ze zeggen dat de Japaneezen maar 250 man verloren hebben, dooden en ge kwetsten de Chineezen 20,00080 kanonnen en een groote krijgsvoorraad zouden in de handen der Japaneezen ge vallen zijn. 't Kan waar zijn maar de verliezen verschillen zoo schrikkelijk veel. De Chineezen zijn maar een leelijk volk, 't minste dat hun tegen gaat wreken ze zich op de Europeanen en op de kriste nen. Den 21Meniser te Lyons eene depê- enc tvegtkvo.^. chir-o L.. tiaens, eenen bisschop, dat het volop ver volging is. Mgr. Christiaens, zou dat geen vlaming zijn die naam is toch rlaamsch. VERKOOPING VAN EEN te Erembodegen. De Notaris Do Sadeleer, te Erembodegem, zal namens Juff. M. De Bièvre, eigenaarster te WeltereD, open baar verkoopen; met gewin van 1/2 in- stelpremie. Eenen Boschgrond, gelegen te Erem bodegem, in't Broeck van Gent of Kor ten bosch, kadastrale sectie A., n. 3094 en 3095, groot 21 aren 80 centiaren pa lende noord-oost M. Cornet d'Elzius, te Brussel, oost-zuid d'heer Ch.-L. Van den Bossche, te Erembodegem en de gebroe ders Pauwels; zuid M. J. Van der Stocken, te Bergen; en west-noord Theer Malderie D'Haeseleer en Benedikt Vermoesen, te Erembodegem. ZITDAGEN Instel 20, Verblijf 27 December 1894. Telkens donderdag om 1 ure namiddag, ter estaminet van dame wed. Van der Poorten, Het Roomsch Hofaan de sta tie te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris Do Sudeleer, te Erembodegem, zal, op aanzoek van ver- scliillige eigenaars, openbaar verkoopen, verscheidene koopen loof te velde, op donderdag 13 December 1894. Zie plakbrieven. Kapitalen te bekomen mits goede hy- P"theek. OPENBARE VERKOOPING van een te Erembodegem. De Notaris De Sa <1 el eer, te Erembodegem, zal, namens derven Els- kens, openbaar verkoopen, mei gewin van 1/2 "lo instelpremie. Een perceel Land, gelegen te Erembo degem, opliet Wilgeveld, groot omtrent 28 aren 30 centiaren, gekadastreerd sec tie B., n. 948, palende oost den Ninof- schensteenwegwest M. Van Vaeren- berg, en noord M. Bauwens. Ingebruik bij M. Alphone Matthys. ZITDAGEN Instel donderdag 20, Verblijf donder dag 27 December 1894. Telkens om 3 ure namiddag ter herberg van wed. De Coninck,7n de Lelierecht over de kerk, te Erembodegem. Openbare Verkooping van zuivere en hoogstammige te Erembodegem en Aalst (Osbroeck). De Notaris D© Sadelecr, te Erembodegem, zal, op aanzoek van de erven van M. Frangois Moycrsoen, op Maandag 3 December 1891,'om 8 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen 235 koopen canadas, in en r uitrent het buitengoed van voornoemden heer Moyer- soen. VERKOOPING van een TE WELLE, (Wildebeke). De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal, namens J. B. Van Ros- sem, te Welle, openbaar verkoopen trent 3 arpn, staande te Welle, wijk Wil- debeke, palende oost de kinderen De Sa- deleer, te Welle, zuid Alexander De Sutter, west de weduwe Frans Van de Velde en noord J. B. Verbeeren. Bewoond door den verkooper EENIGE ZITDAG Donderdag 6 December 1894. Ten 1 ure namiddag, ter herberg van Frans Van Vaerenbergh, In de Mei boom, w te Welle, (Wildebeke). Openbare Verpachting der ARM- en KERKE- van HERDSB.SBM De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Donderdag 6 December 1894, ten 8 ure 's morgens ter herberg Het Gemeen tehuis bij den heer Gustaaf Vermoesen, te Ilerdersem, aan de Kapel,overgaan tot de openbare verpachting voor eenen ter mijn van 6 jaren, ingang te nemen met den 1 Januari 1895 van de onroerende goederen behoorende aan het Weldadig heidsbureel en de Kerkfabriek van Her- dersem en beslaande in Ilofstedegronden, Landen en Meerschen gelegen te Herder- sem,Hofstade,Gijsegem en Aalst-Mylboek. N. B. Het recht van jagen op voor melde goederen zal ten zelfden dage ook verpacht worden. De oude pachters welke nog pachtsom men zullen verschuldigd zijn, zullen noch als pachter nog als borg aangenomen worden. De Notaris De Sadeleer, te Erembodegem, zal ten aanzoeke van de erven van M. Frangois Moyersoen, op Dijnsdag 4 December 1894, om 8 ure, 's morgens, openbaarlijk verkoopen 300 koopen elzen slaghout dienstig voor hopstaken en rieboomen. 10 koopen esschen bandhout. Wassende in en omtrent het buitengoed, te Erembo degem, Osbroeck. Aalst. C. an de Pu't^-joosseSs.

De Standaard | 1894 | | pagina 4