WOONHUIS ZAAILANDEN Fruitplantsoenen, B 0 0 M E N, MEERSCH HOPS TA R EN BOO M E N Deftigheid. Katholieke vergadering Oogen open, Katholieken! V erantwoordelijkheid Toupet Hïsr en daar. Bil ROKEN. Kanada Plantsoenen. Meubels, J. LIMPENS-C VliDKON, Handel in Steenkolen en Coke. met Gelang. En de vloed van beschimpingen en scheld woorden stroomt al een jaar. lang. Wij hebben een kiesreglement gevraagd ge lijk de katholieken van Dendermonde hebben verkregenmaar men heeft ons toegesnauwd in de officieele gazetten nooit zult gij zulk een reglement bekomen 1 Ik vraag het nu aan al uwe lezersWie is de schuld van de tweedracht in ons Arrondis sement Wij hebben «mkelijk ons recht gevraagd, en men heeft ons geantwoord met schimp en laster. Wat al uwe persoonlijke beleedigingen tegen mij betreft, daar laat ik al de katholieke kie zers over oordeelen. A. DAENS, priester. 't Is op ons persoonlijk dat z'het nu ge munt hebben! Tot zelfs Prilverstojewel (och arme) moeit er zich mee Geen dag, geen uur bijkans gaat er voor bij zonder dreigementen, zonder schimpen, zonder smaad en laster van alle slach, op straat, in naamlooze brieven, in gazetten, af- fichen, eerlooze caricaturen, enz. Deze week ontvingen wij het volgende stuk: Stad Ninove, sm... Stad Ninove, tis tonoo- zei om te beschrijft maar op Ageneeses, gij en uwe aanhangers zijt toch kapot. M. Si... heeft u al een madolie gezonden van deftigheid maar wach nog 14 dagen en wij zullen u kot arrangeerenenz. Het overige zal eerlang van pas komen te Audenaarde. Den zelfden avond werd, rond 10 uren, onze voordeur be worpen met modder en onnoemelijke vuilnissen.... en aan den hoek van het stadhuis zaten te schuifelen vier ge- meene rakkers, onder anderen een gast van zeker werkhuis uit de Geerardbergschestraat Wij vragen hetwie kan, wie zal dat goed keuren Is 't met modder, met vuilnis, met valsche, met ingebeelde en onbewijsbare his torieken» dat men strijden moet voor lotsver betering van boer en werkman En nogthans, geeerde lezer, ziedaar aan 't werk de koene kampers der kristcne volks partij Is 't te verwonderenals het voorbeeld komt van waar het gegeven wordt En zeggen dat priester Daens zelf zich ver nedert tot zinspelingen die het veld vrij laten aan den lafhertigsten en eerloosten laster En dat en is geen schuim En dat is de deftigheid der kristent volks partij En die mannen meenen dat Pons daarmee schaden en bevuilen Gaat voort, brave jongens en aanbiddelijke heeren, hoe meer gij doet, hoe liever... Onmogelijk is 't nog een eenigszins volledig verslag gereed te maken over de vergadering van gister avond in den Keizer. Wij zijn tot ons groot en innig spijt verplicht alleenlijk te zeggen dat de zaal letterlijk stampvol was van kiezers uit alle standen, dat onze geestelijk heid, op eene enkele uitzondering 11a, geheel voltallig tegenwoordig was en de geestdrift der menigte onuitsprekelijkgroot. Nooit nog hebben wij eene zoo indrukwek kende vergadering in den Keizer bijgewoond. De geestdrift steeg ten top altwanneer onze eerbiedweerdige heer Deken uitriepMijnhce- ren, gij komt te hooren wie uwe ware vrien den zijn gij komt te hooren wie alléén weerdig zijn u te vertegenwoordigen in de Kamer. Stemt dus allen voor de volledige lijst van M. Woeste, want de eerbied, de dankbaar heid die wij hem verschuldigd zijn, is onster felijk Priester Daens, waret gij daar tegenwoordig geweest de schande, de oneer zou u gekold hebben, Yerplet, vernietigd Tusschen onze volksmannen en de geuzen is een verbond tot stand gekomen dat bewijst hoe hoog de Roclanders met hun programma op- loopen en met hunne holklinkende beloften. Zij willen eene samenleving gesteund op Gosdienst, eigendom en huisgezin. Welnu zij gaan een verbond aan met de zen die slechts den eigendom aannemen als grondsteen der maatschappij omdat hij hunne zucht naar welust voldoet. De zoogezegde Kristent sicvolksmannen gaan hand in hand met de geuzen die allen Godsdienst afbreken willen en de familie van kant zetten want al de liberalen nemen de echt scheiding aan, als een onaantastbaar en afdoen de bewezen punt. De Roelanders treden het princiep van hun programma met de voeten, wat zullen zij dan niet met hunne bedriegelijke beloften 't Laatste Nieuws, een jodenblad, bezingt die mannen op alle tonen, de geuzen moeten er dan geene vijanden in zien en er veel goeds van verwachten. Wat de twee punten betreft waarin de geuzen en de zoogezegde volksman nen verschillen. Geen Aalstenaar en kiester, Wees daar maar zeker van, Dan voor Daens, den priester. Daens is onze man Geuzen klerikalen, Allen hand in hand Daens, doen zegepralen Voor 't geluk van 't land Laatste Nieuws 29 September. Gij, katholieken zult gij den man ondersteu nen die de handlanger is, de verkochte der geu- zerij Katholieken zult gij een oogenblik twijfelen tusschen den man van wien de geuzen zin gen hij is onze man en den warmslen ver dediger van den Godsdienst volgens dat zelfde blad? Neen, niet waar, gij zult u niet laten bedrie gen gij zult den 14 aanstaande die mannen wegkegclen, wegvagen die de geuzen in de hand werken en zich van het woord Kristene bedienen als een uithangbord om u te bedrie gen. Allen op post, en gewerkt en gestreden, want de strijd tegen de Volksfoppers wordt een kamp vcor Geloof en Godsdienst Het Vlaamsche Volk, het groot nieuw orgaan der Vlamingen, doet een rondschouw in Belgie over den toestand der kristene volkspartij. Daar in den opstelraad twee Roelanders nestelen mag het ons niet verwon deren, dat ons arrondissement daar ook in wordt genoemd. Het schrijft 24 September) Erger staan de zaken gesteld te Aalstdaar werd de vrede niet geteekendwij betreuren het feit zonder de verantwoordelijkheid te wil len vaststellen. Die verantwoordelijkheid, Vlaamsche Volk, is nogthans zoo gemakkelijk om vaststellen. Vraag eens aan uwe vrienden welke voetstappen zij gedaan hebben 0111 tot den vrede te geraken Hoeveel kandidaturen zij vroegen, om hand in hand te gaan met de bewarende partij Vraag hen eens sedert hoelang zij onze achtbare senatoren en volksvertegenwoordigers hebben aangevallen Van na den dag der kie zing hebben zij de katholieke partij vervallen verklaard, ze met den spotnaam gedoopt van oud testamenten in hunne organen uitba- zuind dat er nieuwe mannen moesten komen, dat de oü niet meer konden dienen. Is dit de weg tot den vrede In de arrondissementen dat ge doorloopt, Vlaamsche Volk bestonden werkmansvereenigin- gen en bonden, wel ingericht, gelederd. Die zijn eene macht, die hebben hunne belangen, scherp afgeteekende belangen. Welke bonden bestonden er hier, die Yan Aalst uitgenomen, die tegen de Rockuders is omdat zij in de katholieke partij hare ware verdedigers vindt? Niets bestond dan eene kleine oproerige ka pel die de zetels wilde inpalmen Die man nen hebber, een leidschrift opgesteld in na me der kristenene volkspartij, die nog te schep pen was. In wiens naam mochten die negen sterren spreken Van welke bonden, werkmansvereenigingen of ingerichte maatschappijen waren zij de tolk Nu nog, welke verecnigingen hebben zij in 't leven geroepen Eenige boerenbonden Maar zij bestaan nog slechts op 't papier, in wezentlijkheid zijn zij reeds lang verdwenen Jonge heerschzuchtige mannen hebben ge droomd dat in het arrondissement Aalst bestond wat op andere plaatsen ingericht was. Het wa ren opperhoofden, bevelhebbers zonder solda ten; zij hebben in den naam van dezen gesproken vooraleer zij onder hun vaandel gerangschikt waren. Van overeenkomen zou er nooit spraak kun nen geweest zijn. Inderdaad allen even hoo- veerdig, wie zou zich teruggetrokken hebben Wie van de heeren Daens, De Backer, of de Pelsmacker Niet eene Als 't u belieft. Daarom hebben zij alles gewild en hebben zij zich van de katholieke partij losgescheurd. Zult gij nu kunnen vaststellen. Vlaamsche Volk wie de verantwoordelijkheid draagt van den betrcurnisweerdigen toestand in ons arrondis sement Zult gij den moed hebben uwe lezers over het bovenstaande in te lichten Zeg terzelfder- tijd een woordeken over den lof, die onze dc- mokraten inoogsten bij de geuzen, over den bijval dien zij bekomen 111 hunne dagbladen. M. Prosper heeft toch een formidabel bos je na aan iemand te hebben gezegd stomme boer de stemmen der landbouwers nog te dur ven afbedelen. Voor die groote ster is de boercnhandel zoo weinig eerbaar dat hij dit bedrijf als een schimp woord naar zijn tegenstrevers hoofd werpt. Boeren opgepast. De heer die u nu zoo komt vleien zal na de kiezing, indien zij, bij onmoge lijkheid, voor de scheurmakers goed uitviel, u den rug keeren en u zeggen gij zijt te dom om tegen u te klappen of te wel stom me boer het zijn leugens.! Kiezers, zendt dien bespotter der boeren naai den bliiksem. Klokke Roeland durft iemand als belover uit schulden. Dat blad en heeft nog niets anders gedaan, dan door beloften zijne lezers om den tuin geleid. De meetinggevers zweren dat zij op vier jaar het programma der volksfoppers zullen verwezentlijken Die kerels zouden dan in hunnen knevel lachen, 16000 ballekens te hebben opgestreken Zij zullen alle lasten op de stokerijen afschaf fen. Het druppelken mag niet belast zijn Het alkoolismus volgens die volksfoppers en is de groote maatschappelijke kwaal niet meer Dwaze blinde hoogmoed. Zij zullen wetten maken op de bieren, bij zoover dat zij de brouwers zullen dwingen eene zekere hoeveelheid hop in hun bier te doen en het dan nog op 5 centiemen de pint te brengen! Zij zullen wetten maken op het minimum van loon dat alle fabrieken zullen stil gelegd worden Zij zullen wetten maken dat de fransch- mans 't huis hun brood zullen kunnen ver dienen 1 Zij zullen wetten maken dat er op iedere gemeente nen stoomtram komt Zij zullen wetten maken dat de eigenaars voor hun land niets meer zullen hebben. stelsel Dc Pelsmaker Zij zullen wetten maken dat de arme werk man geen boter meer voor zijne saus zal kun nen gebruiken Zij zullen wetten maken dat de ganschc sa menleving het onderste bove gaat keeren Zij zullen wetten maken dat de gebrade kwak kels uit de lucht moeten vallen Zij zullen wetten maken dat het geld zal regenen en het welbctaald werk uit de lucht rijzen En dat alles zal door een wet gebeuren Wat straffe wetgevers toch 1 En gij kiezers gij zoudt twijfelen die kerels naar de Kamers te zenden Dat is te kras. Katholieken, scheurmakers komen uwe stem afbedelen zij smeden samen zweringen met de geuzen, in hunne krochten. Zij worden ondersteund dcor 't geld der li beralen dat moet dienen om hier de katholie ke partij in tweedracht te brengen. Zij worden opgehemeld door de geuzenbla- den 't Laatste Nieuws schrijft Daens is onze man Zij worden aanbevolen door liberale sprekers Kiezers op, met den kreetweg met schein- heiligen die ons katholieken met bedrog wil len verkoopen aan de vijanden van onzen Gods dienst. Kiezers, tcekent hun vonnis X>e drukker van den hoek zal geen on derling akkoord meer aangaan met de sprote- lingcn van Cartouche. Hij is geleerd van den eersten keer. Geeft terug wat u niet toebehoort, betaalt wat gij nog schuldig zijt. Een abonnement op DE STAD NINOVE kost: Van heden tot einde 1894, 85 centiemenvan heden tot 15 October 1895 fr.3,5°van heden tot einde 1895 fr. 4.00. -Bitter-Oriental, H. Deschoone, &CieBrusscl Tot hiertoe werden de misboren kinderen bij gebrek aan een doelmatig gesticht, nage noeg aan hun droef lot overgelaten. Een ge- stichs voor deze ongelukkigen is thans geopend in een prachtig en schoon eigendom, 165, Chaussée de Tervueren, te Brussel. Worden aangenomen, kinderen van 6 tot 18 jaren ook volwassenen personen lijdend aan vallende ziekte, onregelmatig gebruik der ledematen en andere zenuwkwalen. Kinderen en volwas senen zijn afzonderlijk gehuisvest, en volgen eene behandeling volgens hunnen ouderdom, ziekte of wensch geregeld. De bestuurder van het Instituut heeft in Frankrijk een dergelijke inrichting beheerd. D:t werk verdient ieders belangstelling. Gesticht van verachterde leerlingen. Aan zenuwziekte en vallende ziekte onderhevig. 165,-Chaussée de Tervueren, Brussel. Prosp. op aanvraag. Spoedige en grondige genezing in gewone vevallen. Zekere voldoening en onmiddelijke gerzachting in de ergste gevallen. Onmiddel- vjke stilstand en genezing der verzakkingen en lierplaatsing der baarmoeder. Speciale ver vaardiging van toestellen om de misvorming van het lichaam te voorkomen of te genezen, alsook voor kustmatige ledematen, volgens de beste voorschriften; het inzetten van kunstoogen. Het huis bestaat sedert 1849 en heeft 200 be- looningcn verkregen in al dc tentoonstellingen. Er is voortdurend eene dame bij de inrichting aanwezig. Spreekuren van S tot 4 ure. WAERSEGERS, Breukmeester, 35, Groenplaats, 35, Antwerpen. MEK VSAAGT Galochenmakers en Schoenmakers in het fabriek van Galochen en Espadrilles Geerards- bergschestraat Ninove. Voor het huren van het huis van wijlen M. Coppens, Kerkhofstraat, alhier, begeve men zich bij M. Edmond De Deyn. 5000 Kanada-, 50 Wilgen- en 50 F lan tanenplan t- soenen, van eerste kwaliteit en zuiveren wasdom alsook alle soorten van Zetels, Stoelen, Kassen,.Tafels, Vensterramen, Spiegels, Snij - en Draaiwerk, Ressorts, Matras sen, Crain vègétale, Peerdshair, Zeegras en Wol, Galochen, Blokken, Blokleêren, Sletsen, Pantoeffels, enz., alles in 't groot en in't klein, alles aan zeer geringe prijzen te bekomen bij Brusselscheslraat PontstraatN° 38 AALST. Naamlooze Maatschappij der Steenkoolmijnen van Ressaix, Leval, Pcronnes St. Aldegoude. Ivolen voor Huis vuren. Bijzondere Kolen voor Smidsen en Stoomtuigen, geziit, van 2 7 m/m tot 30 a 50 ">/m. Gewasschen en half gewasschen Coke, Gaz-coke. GEWASSCHEN BRIKETTEN. AGENT NI. COYETTE-STICHELMANS, Statiestraat, te NINOVE. OPENBARE VERKOOPING van deel nabij de Lindestraat, R 0 CZ EN BRöECK-GOYCK. De Notaris Julien Claes, te Goyck in ver blijf, zal openbaarlijk verkoopen, met Winst van hoogen, ter herberg van Petrus Van Ees- beek, aan de Plaats, te Goyck, het goed waar van de beschrijving volgt: Deel Huis met 19 aren 36 centiaren Grond, cectie A, deel van num. 170, 171,172a en i72d. Voor vrij zuiver en onbelast aller schulden en pandrechten en met onmiddclijk ingebruik- treding. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 25September )Igq. Beslisende toewiiz., Dijnsdag 9 October telkens om 2 uren namiddag Om uit onverdeeldheid te treden. O P ENBARE VERKOPN G van onder Goyck en Leerbeek. De Notaris JULIEN CLAES, te Goyck ver blijvende, zal met tusschen komst van zijnen ambtgenoot Meester CH. CLAES, te Halle in verblijf, openbaarlijk verkoopen met winst van hoogen, ten overstaan van mijnheer den vre derechter des kantons St. Quintens-Lennick, gelijkvormiglijk aan de wet van 12 Juni 1S16 de goederen waarvan de beschrijving volgt: De voormelde goederen worden verkocht voor vrij zuiver en onbelast van aller schulden en intchrivingcn. De koopers zullen er in vol len eigendom van genieten door het ontvangen der pachtprijzen sedert eerstkomenden valdag wezende 30 november 1894, zij zijn gebruikt bij mondelijksche overeenkomst van vijf jaar den eersten koop doop Leander De Leener te Goyck en den tweeden koor door Felix Bran- cart, te Leerbeek. ZITDAGEN Inmijning, Donderdag 27 Sep. Eindelijke toewijziin, 11 Oct. om 1 ure namidkag, op de zittingzaal der vre- degerechts, gemcenthuis te St. Quintens-Leninck. Kantoor van den Notaris DE SADELEER, te Erembodegem. Merkweeerdtge ver koop ing van goede Sparrekens en Arbusten, in de boomplanterij van het buitengoed van wijlen Mr Fr. Moyer- soen, te Erembodegem Osbroeckop Maandag 8 October 1894, t ure 's morgen. 2® Hoogstammige en zuivere te Haaltcrt, Kerkxken, Heldergem en Dender- hautem, op Donderdag 11 October 1894, Men vergadert ter herberg van M. Charles Muylaert, Haaltert BrulS ure voormiddag. OPENBARE VERKOOPING van eenen IN" I IS" O "V E De Notaris DUFOUR, te Ninove, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot BRULE, te Rebecq, met de pleegvormen der wei van 12 Juni 1S16, openbaarlijk verkoopen Eenen MEERSCH, gelegen te Ninove, in de Venusbroelcen, aangewezen ten kadaster wijk B, num. 1724b, met eene oppervlakte van 49 aren 10 centiaren, palende: noord en oost den heer Jan Van Steenberge-Bert, zuid den Staat, west het Godshuis van Gent. Gebruikt door M. Jan Van Steenberghc. ZITDAGEN InstelDijnsdag 16 Octpber Verblijf: 23 1894 telkens om 2 uren namiddag, ter zittingzaal van den heer Vrederechter, te Ninove, Stad huis. OPENBARE VERKOOPING van 1500 goede sperren TE GOYCK. De Notaris Julien Claes, te Goyck verblij vende, zal openbaarlijk verkoopen, op Vrijdag 12 October 1894, om x uur namiddag, wegens en ter herberg van M. Maurius Van Laethem, in de Dnj Egyp te n, te Goyck: 15oO extra goede sperren Hopstaken liggende in koopen verdeeld, op de lochtingen, door den verzoeker in gebruik, van Dominicus Varlez, aan zijne hofstede op de Kindekensstraat te Goyck. OPENBARE VERKOOPING van schoone en HOUTKAP, onder Kester. Oetinghen en Goyck. De Notaris Julien Claes, te Goyck verblijven de, zal, op Maandag 29 October 1894, om n uren voormiddag, ter herberg van M. Jan Bap tist De Coster, aan de oude plaats te Oetin ghen, openbaarlijk verkoopen Eene hoeveelheid schoone en gave Boomen, breedvoeriger beschreven op de plakbrieven.

De Stad Ninove | 1894 | | pagina 3