Marktprijzen De Volksgazet van hel Arrondissement Aalsl Geeraardsbergen Uit Sottegem. Vleeschmarkt. Verschil lig Nieuws. Onze Almanak Burgerlijke Stand Welgelegen WINKELHUIS, en een Boschken MEN VRAAGT GROOT BAL TWEEWOONST Bericht aan de Landbouwers! Sirop Pre(oral Dc Pratere OVER TE NEMEN Café-Hotel-Restaurant, vrouw, gravin worden, maar men wordt alleenlijk hertog voorde groote som honderd-duizend frank. Wanneer de paus zou een kalanl krijgt, mag men stout weg zeggen dat hij zijn dag ver diend heeft Men ziet dat het stieltje nog al jaar lijks een schoon sommetje kan bijbren gen, nog te meer dat men zoowel als in den eersten den besten winkel mag af dingen. Zoo gebeurde het dat een per soon die gaarne zoo gedecoreerd ge weest zijn, een aanbod deed van zes honderd frank voor een decoratie van St. Sylvester. De prelaat die dat voorstel deed aan den paus en die dacht dat het zou ge weigerd geweest zijn, kreeg voor ant woord Geef maar 't is toch altijd zoo veel genomen. Men ziet, dat er nog goede stielen zijn, bijzonder de uitbating van den hoogmoed of beterde domheid. AlloalloWie wilt er baron of graaf worden, 't kost maar een bagatel. De kermis is afgeloopei;.... de vaandels en wimpels die de herbergiers hadden laten wapperen om de lclienten aan 1 lokken, hebben hunne bergplaats vervoegd en Gee raards bergen is weer de stad van rust ge worden zooals ze Burgemeester l'lamant en zijne akolieten droomt, alhoewel de nietige feesten door de vossen bende van 't Stadhuis uitgevonden ons schilderachtig plaatsje niet veel uit zijne kristelyke sluimering gedu rende den kermistijd doen komen hebben. De neringdoenders klagen dit jaar diep over de ingerichte vermakelijkheden en me nig katholiek herbergier en winkelier hoor den wy luidop jammeren over de schandige manier waarop met het stadsgeld, dus wel het geld aller inwoners omgesprongen is geworden. Elkeen zou willen weten hoeveel honder den zooniet duizende franken het fameus Turnfeest der Breydelszonen gekost heeft aan alle lastenbetalers,en wie er van gepro fiteerd heeft buiten de eenige herbergen op het programma aangeduid en welke de vreemde Turners verplicht waren te bezoe ken. Elk onpartijdig man moet met ons be kennen dat de organisatie van het Gymnas- tiekfeest veel te wenschen liet en dat de schikkingen ervan getuigden eener volle dige onbevoegdheid in het vak. Het onbeschoft plakkaatWelkom aan de katholieke Turners dat met kermiszon dag aan den ingang van ons Statieplein preikte, maakte een aardigen indruk op vele vreemdelingen en stuitte menig ouden Geeraardsbergenaar tegen het hart, zulke tergende dwaasheid uitgehangen te zien, bij het intrede zijner geboortestad, op een dag- van onpartijdige feestelijkheid waarop alle politiek in den hoek hoefde geschoven te worden. Waren «le andersdenkende bezoekers en uitgenood igtlen onzer bevolking in onze sta«l niet Keriiiiszondag aan liet ka tholiek Stadsbestuur niet wel kom, «Ie wele«lele lieereii Fla- iiiant en kónsoorten hadden zulks op liunne kermis-affiche moeten zetten, elkeen zou dus geweten liehhen waaraan zich te houden En alles is er in evenredigheid toegegaan den aftocht naar de statie achter het stok- slagersmuziek van Aalst, was een gedurig gehuil van c< Vive la Kalotte A bas les gueux dat hooren en zinnen vergingen, en in de Groote straat galmde tusschen twee Pas-Redoublés het uitstekend zedig lied En fevenant de Saint Dènis en France met andere deuntjes in dien aard tot eere en en glorie van God, Vaderland, Kerk, Fami- lieleven, enz. zonderde zedelijkheid te ver geten waarmede de katholieke opleiders zoo hoog oploopen. Onze vriend Leon van 't Gasthuis moet veel watte in zjjne gewijde ooren gehad hebben, of zijne vuisten en het hout zijner leugenkuip zouden het anders zondag kwaad fehad hebben en Christus zou gebeefd heb- en aan zijn kruis op den preekstoel. En 't is by vereenigingen als Breydelszo nen en andere soortgelijken revenant de Saint Denis en France dat sommige zoo gezegde liberalen hunne zoons laten inlijven doorhunne vrouwen, zeggen ze! Schande over U schuldige ouders, gy hebt uwe kinderen zooals U ze kweekt, al de rest zyn dwaze uitvluchtsels. V Ondanks de schikkelijke warmte zijn de genoodigden der Liberale Wacht talrijk naar het tweede bal der kermis opgekomen en ronduit gezegd sedert jaren was het ons niet meer gegund geweest,zulk prachtig en ver makelijk dansfeest, in ons lokaal by te wo nen. Zoo maar voort, liberale jongens, den in geslagen weg.is de goede, de onverschilli gen zullen tot u komen En nu aan 't werk voor 't winter seizoen, rust roest.Voordrach ten en avondstonden met de vleet ingericht, leerrijke spreekavonden veraangenaamd met zang en muziek zijn geestesvoeding en ver lichting voor het volk, dat is en zal het doel van ons streven blijven. V Sedert de klerikalen meester geworden zyn op ons Stadhuis, mogen de liberale bol derslokalen geen deel meer nemen, op gelij ken voet als ae andere jevenlokalen aan den algemeenen prijskamp voor bolders cc door het Gemeentebestuur gansch ingericht en betaald met de centen van Jan en Alleman. Sedert dien richt het verbond der liberale l)olders onder het voorzitterschap van Dok toer Van Heghe jaarlijks den zelfden prijs kamp in als het Stadsbestuur en op den zelfden dag de prijzen er aan toegewijd zijn van het zelfde bedrag als die door het Stadsbestuur verleend en bedragen dit jaar 350 franken. Eene premie van 30 franken zal toege staan worden aan de Gemeente die 't meeste getal pelotons zal leveren (Geeraardsbergen uitgezonderd). Eene premie van 20 franken zal toegekend worden aan de Gemeente verst afgelegen en die met ten minste zes pelotons aan den prijskamp zal deelgenomen hebben. En dit alles zonder eenige toelage van het modelstadsbestuur van Geeraadsbergèn. Liberale bolders dapper opgekomen De liberale Boldersprijskamp van 1906 mag niet onderdoen voorde verledene. Opgedragen aan 't afgietsel van 't Fond senblad, den Beiaard van Sottegem. in mijn laatste artikel heb ik u trachten diets te maken, dat wij Belgen er alle belang bij heb ben in goede verstandhouding te leven met onze zuiderburen, de Franschen, endatgy en andere frutkrabbers beter zoudt doen uwe furie te staken tegen 't Fransch parlement. Tot staving mijner gezegden en als bewijs dat de Fransche Katholieken niet zoo hoog als gy met de scheidingswet oploopen, zie hier een kort begrip van het onlangs in cc Le Temps van Parijs, een dagblad dat zeker niet van antiklerikalisme kan bestempeld worden,verschenen smeekschriftdat de Fran sche katholieken den paus hebben doen ge worden. I)e verklaringen die daarin voorko men zijn karakteristisch. cc Het smeekschrift verhaalt de algemeene verwondering, de diepe cn jammerlijke te leurstelling, den vaderlandschen en geeste lijken angst die zich in de verlichste middens en 1 ij de Fransche burgerij voordeed door de onlangs verschenen encycliek, terwyl die zelfde i ncycliek alle begunstigers van ge- weldaad, haat, oneenigheid en alle overzoen- bare vijanden der Republiek, koningsgezin- den, keizersgezinden en antisemieten ver heugt. De Fransche democratie weet dat voor die twistzoekers de religie maar een masker is, doch zij zal er echter uit besluiten dat het Fransch Katholicismus voorgoed het eens is met alle overwonnen partijen. De quoestie van princiep ter zijde gelaten, laat de wet niet na werkelijke en belangrijke voordeelen aan te bieden. Sommige wetgevers vinden ze overdreven en andere, die hoegenaamd tot geene sekte behooren, hebben ze oprecht vrijzinnig verklaard. Het smeekschrift betwist niet dat de scheidingswet slecht zij en dat eene hevige encycliek volstrekt gerechtvaardigd zij, doch het zegt dat ze groote voordeelen bevatde vrijheid van benoeming der geestelijken, den kosteloozen en onbepaalden afstand der eeredienstgebouwen, het voorloopig doch vernieuwbaar genot der bisschopspaleizen, pastorijen en seminarien, de zorg aan de cul- turgenootschappen overgelaten om, ten beste mogelijk, de 200 millioen vermogen der Fransche kerken te beheeren eindelijk de pensioenen en gelden die den priesters het brood verzekeren. De priester zal nooit be grijpen dat dergelijke wet geheel en al tegen en godsdienst is. In parlementszaken meer bevoegde mannen aanzien ze als het maxi mum aer thans mogelijke concessien die men van de Fransche Kamers kan bekomen. cc Het smeekschrift herinnert de beslissing van de vergadering der bisschoppen onge lukkiglijk door den paus niet bekend ge maakt waarop met algemeene stemmen besloten werd eene loyale proef der wet te doen, doch dat de paus geloofd heeft den voorkeur te moeten ge venmaan den in het ge heim vastgestelden wil eener commissie be staande uit Duitsche, Italiaansche en Spaan- sche prelaten en een enkelen onmachtigen en overrompelden Franschen prelaat. De ge schiedenis zal het aandeel der verantwoorde lijkheden vaststellen. cc De Katholieken teekenen geen verzet aantegen de oppermacht doch zij roepen, be droefd, verschrikt, dat ondanks de otficieele bisschoppelijke verklaringen, de Fransche bisschoppen evenals de Fransche katholieken verontrust zyn. cc Overigens, zegden de Fransche Katho lieken, een oogenblik van slechte luim kan geene 1200 jaren kostbare zelfopoffering en vrijgevigheid van Frankrijk doen vergeten. De Franschen zullen nooit verstaan dat Pius X min toegevend kan zijn.voor Frankrijk dan Leo XIII goed was voor Duitschland. Het smeekschrift herinnert ook dat, zoo Italië niet ter hulpe van Frankrijk kwam in 1870, het was omdat Napoleon het Rome der pau sen riiet wilde verlaten en dat de bij de eerste veldslagen vermiste regimenten in de pause lijke kazernen verbleven. Het smeekschrift voegt erbij dat de encycliek aan meerderen toeschijnt, niet als eene eindebeslissing maar als een aanzoek tot nieuwe onderhandelin gen om de wet te wijzigen, doch het is te laat of te vroeg, daar de openbare meening eens temeer, door de provinciale staten, te ken nen heeft gegeven dat zij wil dat de schei dingswet krachtdadig en volkomen toege past worde. Het meerendeel der bisschoppen en katholieken van Frankrijk is verzekerd dat er nog mogelijkheid bestaat den stryd te vermijden. Ziedaar, slimme Beiaard de meening van de Fransche kerkoversten omtrent de schei dingswet; ze zijn op verre na het niet eens met u en, zooals ge ziet, geven ze in hun smeekschrift duidelijk te verstaan dat de paus van Rome niet minder feilbaar is dan uwen wereldlijken groenen paus, den heer Woeste. Doch van u en uwe trawanten ver wondert me niets meer, vooral met die groo te hitteJe begunstigt immers ook de ge welddaad en den haatge behoort ook tot die onverzoenbare vijanden van al wie iets of wat vrijgezind is en je tracht alleenlijk on eenigheid in onze rangen te verwekken uwe leus is Divide ut imperes verdeel wilt gij regeeren doch wat je voortaan ook moget doen. de eensgezindheid zal in de liberale rangen blijven, en evenals 't beiaardspel van den kerktoren van Sottegem zullen we uen uwe vrienden ook wel eens valsche toonen doen uitgalmen. Je zult althans mis schien wel ophouden met ons uit te schelden voor framassons, het schuim, de heffe, de afval van 't volk. Dixit. Zaterdag laatsteden werd er hier ter Vleesch markt door den heer Remy, Hoofdkeurder- Veearts, der provincie Oost-Vlaanderen, eene groote hoeveelheid te ver gevórderd vleesch in beslag genomen. Over eenige dagen werden er vier markt- vleeschbeenhouwers veroordeeld, om hun gekapt gemengd te hebben met eene groote dosis cc Meat Préserve (een liederfwerend zout). Die vleeschhouwers waren geknipt door M. Verplaack, Provinciale keurder der eet waren. Waarom is de Stadkeurder daar, vraagt men zich af moet hij het vleesch niet keu ren Ik verhaast mij te bekennen, dat al het vleesch aan het toezicht van den Stadkeur der onderworpen ernstig onderzocht wordt. Doch ziehier hoe men op onze Vleesch markt te werk gaat Rond 6 uren 's morgends, zyn de meeste beenhouwers aangekomen en dadelijk be ginnen zij hunne uitstalling. De Stads- Veearts doet zyne ronde, en ziet alles heel nauwkeurig na. Om 7 uren begint de markt. Dan komt de aap uit de mouw. stukken vleesch, teilen penskens, kasserollen gekapt en kransen saucissen (alle van den Vrijdag gemaakt en wel voorzien van Meat Préserve) komen uit de manden, korven en pakken, die men op de karren of onder het Kraam verborgen had, ook haalt men ze in de naburige hui zen. Ditgebeurtt alle zaterdagen. Hoe kan men dat verhelpen Heel gemakkelijk, en dit ware door de vleeschhouwers te verplichten: Met hunne kwartieren in hun geheel ter Markt te komen en hun streng te verbieden gescheiden stukken op hunne kar te hebben. Alle middelen mogen beproefd worden, zoolang men dien maatregel niet zal aan wenden, zal het lied rog bestaan en zal het gevaar blijven voor de openbare gezondheid. Op de Vleeschmarkt verkoopt men Paar- denvleescli en dit wordt bekend gemaakt aan den kooper, bij middel van een opschrift, dragende het woord PAARDENVLEESCH. Doch daarover staan er 3 of 4 kramen met Geiten rleesch en dat wordt aan den man gebracht voor Schapenvleesch. Waarom dit verschil Mij dunkt om alle bedrog te vermijden dat het maar heel billijk zou zijn, dat men het publiek (die er op 't zicht niets van kent) verwittigde zooals met het Paardenvleesch. Ziedaar twee afdoende middelen om het bedrog te keer te gaan en te zorgen voor de openbare gezondheid. Spreken wij van de keuring in de Stads- vleesch houweryen Artikel 57 van het Stadsreglement, nopens de keuring van het Vleesch luidt als volgt De Hoofdkeuider van het Slachthuis, bij gestaan door eenen Politie-Beambte, is gelast tijdelijke bezoeken te doen in de Vleesch- en Penswinkels, om de gezondheidstoestand van de te koop gestelde waren te bestatigen en zich te verzekeren of de verkoopers zich naar het reglement gedragen. Die tydelyke bezoeken worden gedaan, zooals het Reglement voorschrijft, zelfs kr ij- gen de Vleeschhouwers 2 of 3 maal op h et jaar het bezoek van den Hoofdkeurder der Provincie, doch dit alles maakt niets uit. Des zomers, is het noodig dat den keurder minstens twee maal ter week al de Vleesch- houwerijen bezoekt. Niet éón Beenhouwer zal die maatregel beknibbelen. Waar de keurder het meest noodig is, dit is in de Volkswijken. Er is niet een wijk waar men geen fruit of groenselwinkelken aantreft waar men te gelijk Schol, Boeling, Cervolat, Saucisse de Boulogne, Lever en Verkenskop verkoopt. Daar moet de kontrol dubbel zijn. Gewoonlijk staat de koopwaar eene gan- sche week voor het raam in de zon. By groote warmte is die teel Varkenskop of die Lever na 2 dagen gansch bedorven en toch wordt ze nog uitbesteld. Moet men dan verwonderd zijn dat er som tijds gansche gebuurten ongesteld zijn Dit alles kan vermeden worden door een ernstig toezicht, Toezicht kost geld. Doch de openbare gezondheid mag daar voor niet opgeofferd worden. Het is den plicht van het StadsbestiLur dé noodige maatregelen té nemen. Dat men eenen Keurmeester benoeme, die men betaalt in evenredigheid zijner bedie ning, hij zou zich niet mogen beperken met het toezicht over Vleesohhouwerijen en Vleeschmarkt, maar zou ook de Vischwin- kels, Vischmarkt, en Poeldeniers bezoeken. Zoodoende zou men handelen tot welzijn van gansch de Aalstersche bevolking. Een Beenhouwer. A 1* Innovation» Xlemvstraat- Ili-iiMscl. Hyzondere artikels voor «le heropening «Ier seliolen: linnen, witgoed, «lekens, bon- neterie. Volledige Trousseaux voor kostsclioolgaiigers. Klee- «leren en paletots voor unifor men* Koeken en selii-yfgerief voor seliolen. Aalst. Een schrikkelijk gevecht is in den nacht van Zondagen Maandag ontstaan, inde woning der weduwe D'Haese, Brussel- sche steenweg, tusschen de 2 zonen. Een der zonen kwam dronken thuis en mishandelde zijne moeder. Op het gerucht sprong de ande re zoon die reeds te bed was recht, liep zyne moeder ter hulp, nam een mes en bracht er zijne broeder een steek mede toe in den rug, die gelukkiglyk niet gevaarlijk is. Maandag namiddag rond 6 1/2 ure, speelden de genaamden Van Boxstael uit de Korte Nieuwstraat cn A. Timmerman van Moorsel, in het werkhuis van den heer Oscar Lievens, velomaker in de Nieuwstraat, met een revolver. Eensklaps ging er een schot af en Timmerman kreeg een kogel in het rech terbeen. Het slachtoffer werd verzorgd door den heer doktor Van de Velde en daarna naar het hospitaal overgebracht. Beide jongelingen zyn 16 jaren oud en werkzaam bij M. Lievens. Gevallen. Dinsdag namiddag was Aug. De Raedt, alhier aan tien Tragel bezig met kolen te lossen,toen de gang waarop hij stond brak met, het ongelukkig gevolg dat De Raedt viel onder den zak kolen die hij op het hoofd droeg en verscheiden wonden bekwam. Een geneesheer heeft het slachtoffer ter plaats verzorgd. Men heeft het per rijtuig naar zyne woning overgebracht. Brand. Maandag morgend rond 51/2 ure, is er brand ontstaan in het voddenmaga- zijn van de Weduwe Louis I)e Naever, Gee- raardsbergschestraat, die gelukkiglyk door de geburen spoedig kon uitgedoofd worden. Bellegem. Schrikkelijk ongeluk. Een doode en vier gekwetsten. Sedert eenige dagen is men alhier op den steenweg van Belleghem naar Kort rijk, bezig met her stelling aan de kasseibaan te doen, te dien einde werden aldaar verscheidene karren steenen aangebracht. Zondag namiddag kwam M. Jonckheere,Voorzitter van de boet straffelijke rechtbank van Kortryk en die hier eene villa bewoont, in rijtuig vergezeld van zijn schoon zoon M. Le Clef van Antwer pen en dezes zoontje rond de 6 jaren oud, M. Jozef Verhelst substituut te Gent, zijne echt genote en de echtgenote van M. Van Ackere, advokaat wonende te Kortrijk, den berg af gereden tegen de Kruisstraat om aldaar den tram te nemen voor Kortrijk. Aan de herberg De Katte »deed het paard een zijsprong en M. Jonckheere die voerde, spande alles "in het werk om het in te toornen, doch het dier liep op de aldaar liggende op gehoopte steenen en het rijtuig kantelde met groot geweld om. M. Jonckheere stuikte over het voorste gedeelte alsook Mad. Verhelst, M. Jonckheere lag onder het paard dat ge durig stampte. Spoedig kwam men toege- loopen om ae Slachtoffers uit het rytuig te haten. M. Jonckheere lag bewusteloos en ver loor veel bloed uit het hoofd, men droeg hem naar de herberg De Katte Mad. Verhelst had het rechteroeen gebroken M. M. Verhelst en Le Clef hadden den rechter schouder ont wricht en het kind had verscheidene wonden bekomen. Van alle kantenjliep[men om geneesheeren, M. Sobij van Belleghem M. Poel vader, M. Willaert van Kortrijk waren spoedig ter plaats M. Verhelst en zijne echtgenote M. Le Clef en Madame Van Ackere werden naar Kortrijk overgebracht, M. Jockheere ondanks de beste zorgen hem toegediend overleed maandag morgend ten 5 uren. Meulebeke. Een jachtwachter ge dood en andere gekwetst. In den nacht van Zaterdag tot Zondag waren de twee jachtwachters van M. Bossuijt, fabrikant te Meulebeke op ronde en op zoek achter de wildstroopers. Zij kwamen uit het bosch van M. Bossuit in het open veld zonder iets ver dachts gewaar te worden. De Wachter Karei Naert Sabbe oud 65 jaren, ontstak zijne pijp en hield nog het branden solferstekje in de hand toen een geweldig vuurschot in de nabü- heid weerklonk en de jachtwachter eene vol le lading zaadkorels in het aangezicht kreeg, en op den slag- dood ter aarde nederplofte. De andere jachtwachter August De Smedt, oud 47 jaren, werd door een geweerschot langs achter in de beenen getroffen en stortte neder veel bloed uit de bekomen wonden ver liezende. Hij riep om hulp uit al zijne macht doch geene hulp daagde op. Na 4 ure, hoor den menschen die zich naar de kerk van Meulebeke begaven zijne jammerkreten en kwamen bijgeloopen. De doode en gekwetste werden beiden naar het hospitaal van Meule beke overgebracht. August De Smedt verkeert ook in een ge vaarlijken toestand hij verklaart niemand gezien te hebben en niet te weten van waar of door wie schoten gelost werden. Het parket is maandag te Meulebeke afge stapt om een onderzoek te openen over dit geheimzinnig en verschrikkelijk drama. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Sept. 13 14 Sept. 15 Oraer, Gorgonius. Theodard, I'ulcherie. Hyacinthe, Vinciana. y- Güido, Rafaël. Ai me, Frederik. Marternus. Valeriaan, Nicomedus. Cornelius. Den 9 Sept. komt de zon op ten 5 u. 28 m. 's morg. Den 9 Sept. gaat do zon onder te 6 u. 20 m. 's avonds Den 9 Sept. duurt de dag 14 u. 5 minuten. De maan is in !t laatste kwartier 10 September. Het zal nieuwe maan zijn den Dinsdag 18 September Van 9 tot 16 september zal het weder waarschijnlijk eiin r Zotithpï* datren. 's nachts koel,'s morgends wei- zijn Zonnige dagen, 's nachts l den en velden beaarwd. «Ier Stad Aalst. van den 31 Oogst tot den 7 September 1906. GEBOORTEN Mannelijk 9 9i Vrouwelijk 15 HUWELIJKEN. F. Verbeiren, drukkersg. metT. De Nys, tw. H. Picqueur, vellebewerker, met R. Wamback, dienstmeid. OVERLIJDENS. P. Van den Borre, m. Van der Poorten, wever. KorteNieuwstr. 56 j.—P. De Bruyn, landb. 78 j., Papenrodedries. M. Rim- baut, vr. Ringoir, z. b. 47 j., Nieuwbeekstr. L. De Zadeleer, m. Van den Hove, z. b. 74 j., St. Jorisstraat. M. De Schryver, we Ghvsbrecht, z. b. 75 j., Withuisstraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. Verdeeld in 3 deelen, als volgt Eerste DeelHet Huis geteekend Nr 42, staande in den oosten, met den Grond er voor en erachter iiggende, zijnde dus het oostdeel van de radastrale nummers 253 en 254. Bewoond door Charles-Louis Maesschalck aan 1,50 fr. per week. Tweede DeelHet Huis geteekend Nr 43, met stal, staande in den westen, met den Grond er voor en achter liggende zijnde het westdeel van decadastralonummers 253 en 254. Tot heden bewoond geweest aan 2 fr. per week thans onbewoond. Derde Doel Een perceel Bouwgrond, zijnde het Nr 251 van "t cadaster, groot 3 aren 20 centiaren, palende- oost het 2,,f deel hierboven, zuid M° De Ridder, west I'aulus Mertens en noord de Baan. Enkele Zitdag Dijnsdag 18 September 1906, om 3 uren nanoen, ter herborg Het Boldershof bij Adolf Van den Nest, te Hofstaue, Steenweg. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich bij voornoemden Notaris DE WINDT. Om reden van vertrek OPENBARE VERKOOPING van een TE AALST, Dender iiioii«l^«*lieii Steenweg;. TE LEDE. Speekaerte. De notaris DE WINDT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelag openbaar ver- :oopen Eerste koop Een welgelegen Winkelhuis, met 2 verdiepen, gestaan te Aalst, Dender- monschen steenweg, rr54, met eene grootte volgens titel van 1 a. 47 c. c. Bewoond door de Verkoopster dame Wwe De Munter. Tweede koop Een perceeltje Bosch, te Lede' Speckaerts, groot 2 a. 16 c. a. palende oost J.B. Praet, zuid Mr. DeCorto, sekretaris, west Ivo D' liaese en noorde Mr. Coppens Verschelden. Op te leggen Boom- en Houtprijs 50 fr. ZITDAGEN Instel Dinsdag 25 September lonr. Verblijf Dinsdag 9 Oktober 1JUb- Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van Mr. Armand Stordeur, te Aalst, Pieter Couckstraat. een GAST in de Beenhouwerij van Mevrouw Weduwe KELDERS en Zoon, Bisschopstraat Aalst. bij AlpiionseVAN CAUTER, Gazometerstaat; op Z«»mlng O September I iMMS. de Zaal zal schoon versierd en verlicht zijn alsook den Hof zal wel voorzien zyn van Stoeten en Tafels voor het publiek. GEERAARDSBERGEN. Burgerlijken Staml GEBOORTEN. Mannelijk 5 Vrouwelijk 5. OVERLIJDENS. August Cobbaert oud 62 j. man Marie De Pryck, Kloosterstraat. Philomena Bidez oud 68 j. ongeh. Karmelietenstraat. Maria Van der Beken oud 42 j, vrouw Richard De Vos, Warande. Petrus Franceus oud 77 j. man Victoria Varlet, Enghienschestraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING van eene. en een Perceel Bouwgrond, te Hofstmle, Kortenlioek. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ton verzoeke v; wicu het behoort met gewin vau palmslag en gelag openbaarlijk verkoopen Eenen Eigendom bevattende eene Tweewoonst en Bouwgrond gestaan en gelegen te Hofstade. Kortenlioek. bij kadaster bekend sectie C nummers 251, 253 en 254, met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, palende oost de Weduwe David Daelman, zuid de kalseide, west Mr Desire De Ridder en noord aan de Baan Voor u Strooi en Kalk gelieve u te wenden bii Raymond Van Crombruggbe, Kloosterstraat, Geeraardsbergen HOEST Indien gy uwen hoest volkomen in 24 uren wilt genezen, zonder bedwelmende middelen NËEiH DAN BORSTSIROOP) met kleurlooze teer en tolubalsem 2 fr: den gr. flacon in alle apotheken. Ook te bekomen te Aalst bij de Apothekers Callebaut Botermarkt, De Valkeneer Esplanade. BRONCHIET door gezondheidsreden groote en sclioone aan de Groote Statie te GENT. Overname volgens inventaris. Zeer goede n trouwe k lien teel. Handelscijfer bewezen door boeken. Zich te bevragen bij M. VOE'L'-PUTMANS, Groot Gewat, n" 8te GENT. AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 00-00 Haver 00-00 00-00 Aardappelen 00-00 00-00 Boter de kilo 2-88 3-18 Eiers de 25 2-43 2-61 Viggen 00-00 00-00 25 baten Hoppe primé van 95-00 120-00 42 ordinaire 90-00 105-00 NINOVE, alle Dynsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 18-00 Haver 14-00 15-00 Aardappelen 4-50 5-00 Boter de 1/2 kilo 1-50 1-60 Eiers de 25 2-50 2-75 GEERAARDSBERGEN alle Maandagen en Vrydagen Tarwe de 100 kilos 18-00 00-00 Haver 15-50 00-00 Aardappelen 7-00 00-00 Boter de kilo 2-70 2-85 Eiers de 25 0-00 2-34 Tabakken de 50 kilos 00-00 00-00 SOTTEGEM alle Dijnsdagen Tarwe de 100 kilos 18-00 18-00 Haver 14-00 00-00 Aardappelen 2-90 00-00 Boter de kilo 3-00 0-00 Eiers de 25 2-50 0-00 ANDERLECHT. Varkensmarkt. Te koop gesteld 1789 Prys per kilo op voet 0-98 1-14 Veemarkt te koop gesteld 1347 Prijs per kilo op voet Ossen 0-72 0-96 Stieren 0-62 0-84 Koeien en Veerzen 0-60 0-81 BRUSSEL. Varkensmerkt Te koop gesteld 285 Prys per kilo op voet 0-95 1-20

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3