WOONH GIS Dc Volksgazel van hel Arrondissement Aalsl Gemeenteraad Aalst. Uit Sottegem. Gemeenteraad van Aalst De Pensioenkas. Voor Taal en Vrijheid. Verschil lig Nieuws. Burgerlijke Stand Wckcljjksclie bullelijii der Hoppe. Onze Almanak Openbare Verkooping TWEEWOONST Welgelegen WINKELHUIS, en een Boschken Bericht aan de Landbouwers HOEST @®@q Sirop Pectoral De Prillere OVER TE NEMEN Café-Hotel-Restaurant, Marktprijzen Openbare zitting Dinsdag 18 Sept. 1906, ten 4 uren namiddag. Orde van den dag Bespreking der kwestie van de Ver lichting. Humo sum, et nichil humani a me aliemim puto. Ik ben mensch en al wat de menschheid betreft mag me niet vreemd wezenZoo sprak Zondag laatstleden een gekruind heerschap op de leugenkuip der waarheden inde kerk te Sottegem. Dat klein ventje maakte wel groote groote gebaren voor eene nietigheid 't Was precies een duiveltje dat uit zijn hokje sprong en bij geleek niet slecht op 't ventje dat, met Sottegem Kermis, zulke grappige toeren verrichte voor aan de barak hel en hemel 't Was al slechte gazetten dat die gezalfde des heeren uitgalmde en volgens hem be gaat hij, die slechte gazetten leest of daarin schrijft, eene grootere zonde dan... als hij bij zijne meid zou slapen Ik, Dixit, verleen nochtans uit dank baarheid aan dat gekruind heerschap 100dagen vollen aflaat voorde propa ganda die hij gedurende zijn sermoen gemaakt heeft voor de slechte gazetten en ik Zal er hem nog 50 bijgeven telken male hij daarover iets in zijne leugen- kuip zal gewagen maar 'k verzoek hem voortaan de namen af te roepen dier slechte gazetten want, met de tij den die loopen, verwarren de menschen Beiaard en Nieuws van den Dag metVolksgazet en Laatste Nieuws en zoo komt het dat alhier de slechte gazetten zooveel gelezen worden als de goede. Non omnis moriar. Ik zal niet ge heel sterven, zoo denkt wellicht ook over zich zeiven de opsteller van Bei aards dagklapper, want in zijn num mer van 9 September staat letterlijk zwart op rooskleurig gedrukt. Ik heb hooren f eggen dat de wereld ging in brande schieten van d'hitte en moest dat gebeuren, ik {ou eerst or gen voor de brave legers van den Beiaard opdat ?e na 't vergaan van den wereld toch hun ne wekelijksche lening gouden hebben Wat voor zeever is me dat nu Ziet' ge dien overleden opsteller van den Beiaard artikels schrijven voor doode menschen na 't vergaan van de wereld Hoe slim Hoe diepvondig Je schijn-filosophische opsteller is ook van zijnen tijd niet, Beiaard Je zult eens naar dien mensch moeten doen zien, want ik geloof dat de groote hitte een beetje zijn groot vernuft heeft in de war gebracht. Verder lees ik in de frut der Trap straat dat de framassons weer bijeen geweest hebben te Parijs om 't Chris ten geloof te niette doen en dat ze nu de lijken zouden willen verbranden in stede van ze te begraven. Wel Beiaard jongen, door uwe geconfijte confraters van Brussel en elders moet je wel heb ben vernomen dat er sedert lang te Brussel, een comiteit is tot stand geko men dat voor doel heeft de lijkenver branding in de zeden te doen komen. Je weet heel goed dat iets dergelijks niet tegen de religie is gericht, maar alleenlijk voorgedragen wordt om ge zondheidsredenen. Doch paapmans en Cie denkt hier weeral aan zijne beurs want, zegt hij, moest de lijkverbran ding tot stand komen dan hadden er wellicht geene begrafenissen meer plaats en adieu dan vache, cochon, ah pardon, de zoo vet betaalde lijkdien sten. Ziedaar, Beiaard, waarom gij en uwe trawanten weeral moord, brand aan 't roepen zijt om uwe fijnvrome lezers op te ruien tegen al wat iet of wat vrij- gezind is. 't Schijnt dat de framassons ook de almanakken gaan veranderen, de na men der heiligen zouden vervangen worden door die van groote mannen Zoo, zoo, maar 't schijnt ook, Beiaard, dat de katholieken de litanie van alle heiligen gaan veranderen en dat men voor langen tijd verstreken is in zijnen kerkboek zal kunnen lezen Zijne edele gestrenge groenheid Woeste, de nood- lottigste man van België, bidt voor ons enz. enz. Onze kadodders kunnen den 7 Sep tember 1884 maar niet vergeten, men moet ze te Brussel toch nogal erg afge ranseld hebben misschien hebben ze nog blauwe schenen De Beiaard noemt dat een schanda lige aanslag tegen eene vredelievende betooging. Wat, eene vredelievende betooging, Beiaard 'k Zie nog altijd onze pijpekoppen optrekken gewapend met stokken en knuppels om te gaan strijden voor 't geloofde alma-mater- kens van Leuven vermochten er niets tegen. Vele eenvoudige menschen had men bedrogen over het voorwerp der be tooging maar velen gingen naar Brus sel met het inzicht er te vechten. Aan het hoofd eener klerikale bende stokslagcrs droeg men een groot schild waarop te lezen stond. Geulen en hoeren, Durft gij u roeren, Zoo uilen de boeren Den bek u snoeren Ik vind dat de brave en deftige bur gerij van Brussel gelijk gehad heeft zulke uitdagende houding staandevoets te bestraffen. Heeft die kloppartij den li beralen geen geluk bijgebracht, 't heeft hen toch veel goed gedaan ze zullen het u wel eens doen gevoelen en nog eerder dan ge denkt Beiaard, want het katholiek rijk is aan 't wankelen. Je zult thans ook mogen zeggen mea cul pa, mea maxima culpa och Heere, mijne uitscheldingen hebben mij geen geluk meegebracht. Aan mijne medeburgers. Binnen enkele dagen zijn de vacantiën ten einde en worden de lessen hernomen in de scholen. Opnieuw zullen vele ouders voor de eerste maal hunne kinderen naar een onderwijsgesticht zenden, waar moet gezorgd worden voor gees tesvoedsel. Uwe keus kan dus niet twijfelachtig zijn, vaders en moeders geen aarzelen zendt al uwe lieve kleinen naar de ge meenteschool waar zij leeren denken en waar 't schoon gevoel van broeder lijkheid en naastenliefde wordt ontwik keld. Gedenkt, vaders en moeders, dat ge zult oogsten wat ge heden zaait. Gij wier kinderen in staat zijn een degelij ker en hooger onderricht te ontvangen houdt u wel gevolg te geven aan de schoone vooruitzichten die sommige gekruinde heeren aan u en uwe familie leden voor oogen leggen gedenkt dat in broerkens en nonnenscholen die zij u aanprijzen men slechts haat en nijd je gens andersdenkenden leert kennen en dat zij niets vermogen voor uwe kinde ren daar je niet bij machte zijn hen de noodige geleerdheid te geven om, in dien zij aan hun zeiven werden overge laten, hun eigen bestaan te verzekeren, overweegt dus alles voor aleer een besluit te nemen waarover ge u mis schien later zoudt berouwen. Veracht de broodroof waarmede men u mocht bedreigen en zendt uwe kinde ren naar goed ingerichte Staatsscholen (Athenea's, Middelbare Scholen enz. die voor uwe kinderen alle loopbanen openen. Het heil en de toekomst hangt er van af. Dixit. Zitting van Maandag 10 Sept. 1906 1. Het voornaamste punt dezer zitting was de Bespreking der Gaskwestie doch door een familierouw belet, kon de heer Moyersoen, verslaggever in deze zaak, de zitting niet bijwonen en werd de bespre king van dat punt, vastgesteld op Gijns- dag: 18 September aanstaande om 4 uren namiddag. 2. En het tweede punt behelst de goedkeuring van een plan ingediend door de maatschappij Filature et Filteries Réunis voor het maken van niguwe straten en het oprichten van Werkmanshuizen op eenen grond haar toebehoorende gelegen rechtover ae stokerij Le Lion d'Or Hl. Meert, Schepene van Openbare Wer ken, geeft lezing van de verschillige voor waarden door de bevoegde sectie vastgesteld, mits welke voorwaarden, zegt hij, de Ge meenteraad de gevraagde toelatingen zou kunnen toe staan. De lieer Burgeineesterondersteunt krachtig de vraag der maatschappij en wil volstrekt den raad er toe brengen aie toela ting zonder verwijl in te willigen. 31. De Blieck keurt de vastgestelde voorwaarden goed, in geval de raad zyne toestemming geeft. Doen, eerst en vooral, zou hij de zaak in gronbegin willen zien oplossen namelijk of het prysbaar en aan te nemen is dat de Gemeenteraad aan de Fila ture et Filteries Réunies»zou toelaten door het stuk land waarvan kwestie eene straat te leggen, enkel en alleen om haar toe te laten zooveel huizen mogelijk op de kleinste plaats mogelijk op te richten. Overigens, Myne Heeren, waar gaat die straat naartoe met mij moet ge beken nen dat ze van alle nut ontbloot isver ders indien de gevraagde toelating gege ven wordt zal men in de nieuwe straat slechts langs eenen kant kunnen huizen op richten omdat er niet genoeg diepte is ten einde langs den anderen kant ook te bouwen. Waar gaan we, Mijne Heeren, met zoo een manier van bouwen heen Gelieve dan toch de zaak onder esthe tisch oogpunt ook eens te aanschouwen en ge zult onmogelijk de toelating kunnen ge ven. Dit tweede plan, Mijne Heeren, kan dus door ons onmogelijk aangenomen worden, zoo min dan het eerste, en ik moet het her halen, 't was volstrekt belachelijk ons zoo iets voor te leggen dan hetgeen by't eerste plan voorzien was, want, huizen bouwen zonder verdiep en waar men bjjna met de handen aan 't dak komt dat is in 't geheel niet ernstig. Overigens, waarom wil de maatschappij dan toch zooveel huizen op zoo een klein stuk land oprichten dat ze enkel langsheen de breedestraat bouwt, en een hofje aan ie der huis aanlegt, dan ten minste zal hare on dernemingen algemeen goedgekeurd worden en zullen de werklieden met genoegen die huizen betrekken. De maatschappij is rijk, en ze zal hare lasten niet vermeerderen met zoo te handelen. Doch, Myne Heeren, ik kom terug op het punt dat ik allereerst heb opge worpen en ik vraag, 11, uitdrukkelijkHeer Burgemeester Indien we de gevraagde toelating aan de Filature et Filterie geven, moeten we dan ook niet dezelfde toelating schenken aan ie dereen die ons in 't vervolg dergelijke vraag zou doen om eene straat tè trekken door het een of andere perceel land om er zoo doende bouwgrond van te maken Mogen wij een slecht voorbeeld een precedent stichten mo gen we voorrechten verleenen aan de eene en aan de andere niet Me dunkt dat het antwoord ontkennend moet zijn. Ook itel ik voor de gevraagde toelating niet te verleenen en aan de maat schappij te doen kennen dat ze zich zou on derwerpen aan 't gemeen recht, dat ze zou doen zooals alle burgers, en ze hare huizen langs de Breedestraat zou oprichten: Geene uitzonderingen of voorrechten voor niemand, Mijne Heeren De heer Burgemeester Wc moeren <lc ons nu gevraagde toelating verleenen, zonder «lat wc ver plicht zfjii zulks later aan an dere nog toe te staan. Na dat merkwaardig antwoord en eenige woorden van M. de Bethune waarin hij zegt aan de maatschappij voor te stellen dat ze de verbreeding zou vragen van eenen al daar bestaanden voetwegel, wordt de zaak uitgesteld en de gevraagde toelating van en hand gewezen. Te vergeefs vraagt men zich af welke reden Mijnheer Gheeraerdts had om de alge- meene belangen dei- stad over 't hoofd te zien De lastenbetalers zullen oordcelen. Maandelijksche storting voor de pen sioenkas, zondag 16 september, bij M. Richard De Stobbeleir, Maison de Com merce, groote markt, Aalst, van 3 1/2 tot 4 1/2 ure namiddag. Zondag 30 September 190(3, ten 7 uren des avonds, op Stadsschouwburg, te Aalst. Luis terrijke opvoering van De vrouw van den Bokkenrijder drama in 5 bedrijven. A ('Innovation, Nieuwstraat, Brus sel. Tentoonstelling en bijzondere verkoop van Tapijten, Gordijnen en Ameu blementen* Aalst. Verongelukt. We hebben op min dan 5 daggen twee ongelukken aan te stippen, die alhier in de Statie" hebben plaats gehad. Verleden week werd de ge naamde Petrus De Swaef van Erpe, gehuwd en vader van twee kinderen, alhier in het werkhuis van dea Staat een zijner beenen verpletterd en nu Maandag avond, rond 10 1/2 uren, werd de genaamde Leon De Coninck, werkman aan den spoorweg alhier, door een lokomotief verrast en een heen en een arm afgereden. Het slachtoffer dat naar het hospitaal werd overgebracht,is aan zijne wonden over leden. Het was een brave en voorbeeldige jongeling en steun zijner moeder weduwe. 20 jaren geleden werd de vader van het slachtoffer insgelijks door een trein vermor zeld. De begraving heeft Donderdag namiddag- onder eenen grooten toeloop van volk plaats gehad. Donderdag- rond 10 1/2 uren 'smorgens is er brand ontstaan, in de schuur van Petrus Van Vaerenbergh, wonende Beekstraat, den brand werd door eene vrouw gebluscht vóór de aankomst der pompiers. Het is dank aan deze koelbloedige vrouw dat de schuur, die gansch vol strooi lag en ook de aanpalende huizen niet werden vernield. De schade is door verzekering gedekt. I\Tinove. Dinsdag voormiddag ont stond er brand in een achtergebouw, bij Po- lidoorVan Laethem, Burchtuam. Degeburen zijn er in gelukt de brand te blusschen voor de pompiers ter plaats kwamen. Londerzeel. Maandagavond, werd de genaamde Mr Sterck 24 jaar oud, bediende in de statie der Groendreef, alhier in de sta tie, door een manoeuvreerend machien ver rast, en letterlijk onthoofd. Het lijk van den armen jongeling, werd naar de ouderlijke woningovergebracht. Hij was bij zijne ouders naar Londerzeel komen Kermis vieren. De dooil rijde I-s. Zondag morgend werd Madame Sterckx, wonende in de Bloe mistenstraat te Brussel, op de Anderlecht- laan omgeworpen door een automobiel en bekwam erge kneuzingen. Het slachtoffer werd door den eigenaar van den automobiel en zijn stoker naar het huis van een geneesheer gedragen, waar het de noodige zorgen bekwam. Zaterdag avond, werd de genaamde Josef Vermei re voerman, op den hoek der Markt- en Kruisvaartenstraat te St. Josse- ten-Noode door een automobiel omgeworpen en overreden. De ongelukkige werd met ver pletterde beenen opgenomen en vervolgens naar 't Wauwermansgasthuis overgebracht. Balejrem. Desiré Bockstale 50 jaren oud, weril terwijl hij eene koei en eenen os langs den kant liet wieden, door de dieren in een gracht getrokken. Hij werd de hand ont wricht en bekwam erge kwetsuren aan het gelaat. St. Marla-IIoorebeke. Bloedig drama. Sedert eenigen tijd leefden de gebroeders De Temmerman in twist, uit oor zaak der verdeeling van de ouderlijke goe deren, bij het afsterven hunner moeder. De jongere zoon Frans, moest het ouderlijk huis verlaten, om aan de bedreigingen van zijnen Broeder Remi te ontkomen. Zondagavond was Frans terug naar Maria-Hoorebeke gekomen, en dacht dat de gramschap zijns broeders reeds bedaard was. Rond 11 ure kwam Frans aan het ouder lijk huis kloppen Remi sprong buiten en eene hevige woordenwisseling ontstond, waarin Remi zijn broeder een kogel bij mid del van een revolver dooi—het hoofa joeg. De gekwetste werd door doktor De Vos verzorgd. Zijn toestand is bedenkelijk. Maandag morgend werd de dader door de gendarmen aangehouden en naar het ge vang van Oudenaarde overgebracht. «Ier Sta«l Aalwi. van den 31 7 tot den 11 September 1906. GEBOORTEN Mannelijk 12 97 Vrouwelijk 15 HUWELIJKEN. G. Van ITille, hand. met J. Schoonjan% z. C. Van Wezemael, brouwersg. met C. Cor nells, br. L. Beullens, srhijnw. met M. Agneesens, kleerm. C. De Wael, stofbew. met M. De Smedt, z. b. L.Van der Meersch tw. met J. Linthout, tw. C. De Craecker, grondw. met M. Verlée, br. C. Van de Meerssche marktkr. M. Rombroeck, naaister. OVERLIJDENS. E. Verloes, m. Van Campenhaut, brou wersg. 68 j. Osselaer, vr. Roelandt, z.b. 42 j. Leopoldstr. M. Van Herreweghe, vr. Verhofstadt, zb. 47 j. Nieuwbrugstr. S. Van Rossem, vr. De Wolf, zb. Gij. pater- nosterstr. L. De Koninck, dagl. 20 j. ga- zometerstr. C. Cippin, vr. De Schepper, zb. 54 j. Van Wambekekaai P. Blonueel, m. Mottet, winkel. 60 j. Molenstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. GEERAARDSBERGEN. Burgeriyken Stand GEBOORTEN. Mannelijk 3 Vrouwelyk 4. OVERLIJDENS. Catharina De Moortel, oud 59 jaar. vrouw Adrian us De Lil, Steenweg. 5 kinderen onder de 7 jaren. AALST. Kalme markt 100 fr. Er is weinig vraag van wëge de Belgische Brouwerij. Poperlnghe. .Markt vast van IK) tot 05. Er is vraag voor Engeland. Nurenbere. Markt vast, een weinig opslag van 75 tot 1.25 Marken. Londen. Zeer kalm, de Engelsche hop wordt ver handeld van 130 tot 150 schelingen. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 16 Sept. 17 18 19 20 21 22 Cornelius. Lambertus. Sofie. Januarius. Eustackc. Matheus, Janas. Maurits, Thomas. Thecla, Linus. Den 16 Sept. komt de zon op ten 5 u. 38 m. 's nxorg. Den 16 Sept. gaat de zon onder to 6 u. 12 m. 's a vonds. Den 16 Sept. duurt de dag 13 u. 39 minuten. Den 18 September is liet nieuwe maan. De maan is in het eerste kwartier den 25 Sept. Waarschijnlijk weder van 16 lot 23 SeptemberVer anderlijk. De Notaris Ilreekjïot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Eeemliuilegeni. 1° 30 aren 90 centiaren Land, Heuvel. Gebruikt door Adolf De Boom en Joseph Ver hofstadt. Gemeente Iteidevseni, 2° G3 aren 60 centiaren Meersch, op den Bijlboom. Gebruikt door Frans Moortgat. Verdeeld in 2 deelen Helft ten westen. Boomprijs fr. 400. Helft ten oosten. Boomprijs fr. 120. 3° 37 aren 80 centiaren Meersch, nevenst voorgaande. Gebruikt door Moortgat en Van de Meersch. Boomprijs fr. 75.00. 4° 19 aren 10 centiaren Land, op den Bogl. Gebruikt door Alfons Van Leuven. 5° 32aren 10centiaren Land, op de Wee. Gebruikt door Benoit De Landsheer. 6° 32 aren 50 centiaren Land, op de Wee. Gebruikt door de kinderen Willems. 7° 84 aren 20 centiaren Land, op het Ivaas- veld, verdeèld in 3 deelen 29 aren 80 centiaren ten westen. Gebruikt door Frans De Wolf, 22 aren 10 centiaren te midden. Gebruikt door Petrus De Wolf en 32 aren 30 centreren ten oosten. Gebruikt door René Van Mol. Gemeente Moortel. 8° 26 aren 60 centiaren Land, op den Per- rekauter, genaamd De Swes Gebruikt door Frans Hendrickx. 9° 30 aren Land, op de Lievebosch. Gebruikt door Joseph Van der Biest. 10° 30 aren beplanten Meersch, in de Groe- nemeersschen. Gebruikt door de kinderen Dubois. Boomprijs fr. 180. 11° 47 aren Land, wijk Waver, op de Waverhaag. Gebruikt door de kinaeren Dubois. Gemeente Mel«lei*t. 12° 14 aren 90 centiaren Land, op den kleinen Kammenkauter, aan de steenweg naar Baardegem. Gebruikt door de weduwe De Croes. 13° En 14 aren 60 centiaren Land, op het Poelstraat veld. Gebruikt door dezelfde weduwe De Croes. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 12 October 1(W> Verblyf, Vrijdag 26 October Telkens om 2 uren namiddag, ter herlierg Het Gemeentehuis by M. Louis Van Brempt, te Moorsel. Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een nieuw opgebouwd te ImpeHofsmeer. De Notaris DE WINDT te Aalst zal ten verzoeke van wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd WOONHUIS, gestaan en gelegen te Impe, Hofsmeer, bij kadaster Dekend sectie A, deel van nrs 9 en 10, met eene groote volgens titel van 1 aar 7 centiaren 60 milliaren, palende noord en oost Franciscus Van Wassenhove, zuid de Straat en west Adolf Bogaert. Bewoond door den verkooper Honoré De Smedt. Onmiddelijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1900, om 3 uren na middag ter herberg De Jager, bij Mijnheer Alfons Schockaert-Bracquene, te Impe. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich bij den Notaris De Windt, voornoemd. OPEN BARE V ERKOOP1NG P<»r«MMkl DSouwgroiid, te lEofctaile, Rmdcnhuek. De Notaris DE WINDT 1-; Aalst,zal tm vrzo. k- van wieü het behoort met gew'in van palnisl.tg '-a g'lag openbaarlijk verknopen Eenen Eigendom ln vattende eene Twi •..••«no en Bouwgrond gestaan en gelegen teHofstade, Korten bij kadaster iH'kend sectie C nummers 251. 253 en 251. met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, julende oost de Weduwe David Daelman, zuid de kalseide, west Mr Desiré De Ridderen noord aan de Baan Verdeeld in 3 deelen, als volgt Eerste DeelHet Huis geteekend Nr 42, staande in den oosten, met den Grond er voor en er ach tt r liggende, zijnde dus het oostdeel van de cadastrale nummers 253 Bewoond door Charles-Louis Macsschalck aan 1,50 fr per week. Tweede Doel r Het Huis geteekend Nr 43. met stal. staande in den westen, niet den Grond er v<*>r en acht- r liggende zijnde het westdeol van de cadastrale numnr rs 253 en 254. Tot heden bewoond geweest aan 2 fr. per week thans onbewoond. Derde Deel Een perceel Bouwgrond, zijnde het Nr 251 van 9 cadaster, groot 3 aren20centiaren, palende- oost het 2J® deel hierboven, zuid M° De Ridder, west Paulus Mertensen noord de Baan. Enkele Zitdag Dijnsdag 18 September 1906, om 3 uren nanoen/ ter herbergHet Boldershofbij Adolf Vs-n den Nest, te Hofstade, Steenweg. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich bij voornoemden Notaris I)E WINDT. Om reden van vertrek OPENBARE VERKOOPEN 1 van een TE AALST, Deiulei-inonibiciliei) Stcouv. eiv. TE LEDE, Spcekaertö. De notaris DE WINDT, te Aalst, zal mot gewin van palmslagen gelag openbaar ver koopen Eerste koop Een welgelegen Winkelhuis, met 2 verdiepen, gestaan te Aalst, Dender- monschen steenweg, n°54, met'eene grootte volgens titel van 1 a. 47 c. c. Bewoond door de Verkoopster dame TV we De Munter. Tweede koop Een perceeltje Bosch, te Lede' Speckaerts, groot 2 a. 16 c. a. palende oost J.B. Praet, zuid Mr. DeCorte, sekretaris, west Ivo I)' haese .en noorde Mr.- Coppens Verschelden. Op te leggen Boom- en Houtprys 50 fr. ZITDAGEN Instel Dinsdag 25 September lon„ Verblijf Dinsdag 9 Oktober Telkens om 3 uren namiddag ter herberg vanMr. Armand Stordeur, te Aalst, Pieter Couckstraat;. Voor uw Strooi kalk gelieve u te wenden bij Raymond Van Cromliru^he, Kloosterstraat, Geeraardsbergen 1 Indien gij uwen hoest volkomen 1 in 24 uren wilt, genezen, zonder i bedwelmende middelen f4 NEEM DAN (BORSTSIROOP) met kleurlooze teer en tol u balsem 2 fr: den gr. flacon in alle apotheken. Ook te bekomen te Aalst bij de 0 Apothekers Callebaut Botermarkt, De Valkeneer Esplanade. BRONCHIET door gezondheidsreden groote en «clioone aan de Groote Statie te GENT. Overname volgens inventaris. Zeer goede en trouwe klienteel. Handelscijfer bewezen door boeken. Zichte bevragen bij M. VÜET-PUTMANS. Groot Gewat, n" 8te GENT. AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 00-00 Haver 00-00 00-00 Aardappelen 00-00 00-00 Boter de kilo 2-97 3-20 Eiers de 25 2-34 2-52 Viggen 00-00 00-00 45 balen Hoppe primé van 100-00 122-50 6 ordinaire 00-00 100-00 NINOVE, alle Dijnsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 18-00 Haver 14-00 15-00 Aardappelen 4-50 5-00 Boter de 1/2 kilo 1-55 1-65 Eiers de 25 2-30 2-50 GEERAARDSBERGEN alle Maandagen en Vrijdagen Tarwe de 100 kilos 18-00 00-00 Haver 16-00 00-00 Aardappelen 7-00 00-00 Boter de kilo 2-85 3-00 Eiers de 25 0-00 2-50 Tabakken de 50 kilos 00-00 00-00 SOTTEGEM alle Dijnsdagen Tarwe de. 100 kilos 18-00 18-00 Haver 14-00 00-00 Aardappelen 0-00 00-00 Boter de kilo 3-00 0-00 Eiers de 25 2-10 0-00 ANDERLECHT. Varkensinarkt. Te koop gesteld 1850 Prys per kilo op voet 0-98 1-11 Veemarkt te koop gesteld 1347 Prys per kilo op voet Ossen 0-72 0-96 Stieren 0-62 0-81 Koeien en Veerzen 0-60 0-81 BRUSSEL. Varkensmerkt Te koop gesteld 296 Prys per kilo op voet 0-95 1-20

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3