De Gaskwestie. HANDELS-HUIS Marktprijzen De olksgazet van het Arrondissement Aalst Versehillig Nieuws. Voor Taal en Vrijheid. HANDELS-RECHTBANK Burgerlijke Stand Partij ZAAILAND Openbare Verkooping Openbare Verkooping Welgelegen WINKELHUIS, en een Boschken Bericht aan de Landbouwers Sirop IVctoral DcPralere OVER TE NEMEN Café-Hoiel-Restaurant, nen die allen berusten op onweerleegbare cyfers, die doen hem tot het besluit komen dat hier ter plaatse de Regie aan de Stad zeer voordeelig zou zijn dat de voordeelen, die de Sociétó Centrale aan de Stad verze kert, meer in schijn bestaan dan in waar heid. Darenboven, zegt hij, hebben wij nog 5 1/2 jaren voor ons, dus is er geene ver haasting bij. Laat ons tot bevoegde mannen richten die de zaak hier ter plaatse grondig zullen kunnen onderzoeken, en dan zullen wy in volle kennis het een of het ander stelsel kunnen aannemen. De heer De Blieck legt een dagorde neder in dien zin. De lieer Burgemeester verklaart dat hij altijd voorstaander geweest is van de Regio, maar dat hij heden overtuigd is dat zij nadeelig zou zijn. Dan ontstaat er eene woordenwisseling nopens eene zinspeling die de heer De Blieck in zijne redevoering zou gedaan hebben, dat er leden der meerderhaid zijn die in de Sociètè Centrale zouden belangen hebben. De heer De Blieck bewijst dat de bewering van den heer Burgemeester valsch is en door hem niet is uitgesproken geweest. De lieer Yraii der Sehueren be handelt ook breedvoerig de zaak en bewijst dat de Regie in Aalst eene bron van rijkdom zou zijn. Hij komt ook tot het besluit dat de zaak rijpelijker moet onderzocht worden en dat de stemming, die men heden abso luut wilt bekomen, gemakkelijk kan ver daagd worden. De heer Bethune, schepen van financien beweert dat de zaak genoeg bestudeerd is geweest en dat men heden moet stemmen. Hij herhaalt eenige punten van het verslag en komt tot het besluit dat de Regie nadee lig in de stad zou zijn. Mijnheer Bethune komt met grondige argumenten voor den dag zooals een zwansartikel van de Chro- nique» over eene gemeentebakkerij van Catane en eene kleine missing van 40.000 op 100.00fr. in eene becijfering. In zitting van 21 September bekrachtigen de 2 verslaggevers, de lieeren Borreman en Moyersoen, hun verslag voor eene langdra dige redevoering. Niets belangwekkend de herhaling van het verslag, 'tis te zeggen de vergunning ophemelen en de Regie, die zulke schitterende uitslagen in andere ste den oplevert, als ruineerend voor onze stad doen voorkomen. De lieer De Dl leek doet nogmaals eene aanspraak tot de meerderheid, om de zaak nog eens grondig te onderzoeken al vorens zich voor de toekomst te verbinden hij legt hun nog eens klaar uit dat de cijfers door de verslaggever aangehaald op niets ernstigs berusten, dat zy overdrijven en geen ander doel mogen hebben dan de Sociétó Centrale als concessionnaris te doen aan vaarden. De lieer Verhuist is van gevoelen dat de belangen van den werkman in deze bespreking heel en al zyn verwaarloosd, hy drukt.de wensch uit, dat of het concessie of Regie weze, een minimum van dagloon en een maximum van urenarbeid te zien vast stellen. De heer Gustaaf Leveau spreekt nog eene krachtige rede uit, en in ant woord op hetgene de heer Bethune zegde, dat de commissie door den raad aangesteld sinds 4 jaar de kwestie op voldoende wijze bestudeerde,doet hij een aanval aan de wer kingen der Commissie, waarvan hy heeft deel gemaakt, en waarin niet eens ernstig is gesproken geweest bij gebrek aan stof en aan leden, om 10 1/2 uren gaat men tot de stemming over. Het dagorde door M. De Blieck voorgesteld wordt verworpen meerderheid tegen min derheid. De zitting wordt verschoven tot Maandag 25 September om de verschillige artikels van het projekt-contract te stemmen. Op die zitting legt de heer De Blieck eene reeks araendementen; neder en er wordt beslist de bespreking ervan te verdagen om ze te kunnen bestudeeren. Ziedaar een kortbondig verslag van de 3 zittingen De liberalen, zegde M. Moyer soen in den Gemeenteraad, staan de Regie voor, omdat wij voor staanders zijn van de concessie. Zulk een argument heeft enkel voor doel de openbare opinie te misleiden, met de Gaskwestie wetens fin willens in de kleri- kale-liberale schommel te werpen, en der wijze eene stemming uit te lokken, rechts tegen links. Laten wij, in eene kwestie van dergelijke belangrijkheid, al die politieke bedoelingen ter zijde om ze op haar waar terrein terug te brengen, en stellen wy deze vraag Zou «Ie Regie of de zelfuitha ting der gaz voor de stad eene goede onder neming wezen, ja of neen? Mr. Moyersoen beweert neen, ik zeg JaEn hoemeer ik de zaak grondig on derzoek en bestudeer, hoemeer ik de stellige overtuiging bezit, dat de regie een goudmyn zou wezen voor de financiën der stad, en hoemeer ook ik overtuigd ben van de zwak heid der bewijsredenen die onze tegenstre vers inbrengen om de concessie aan te prij zen. Wat werpen onze tegenstrevers in den ge meenteraad tegen de regie op 1° Onze werkende bevolking is te talrijk en ons grond gchied te UITGEBREID om eene voor deelige Gasuithating hij Regie te hekonien. Ik zal M. Moyersoen zijne eigene )>ewe ring laten tegenspreken De Maatschappij, zegt hij in zijn verslag zou voor de kleine verbruikers kostelooze instellingen plaatsen met Gasmeters die eene betaling op voorhand vergen. Het laat den werkman toe zich met Gas te verlich ten. (verslag bladz. 19) De Gasmaatschappij, die M. Moyersoen zoo vurig voor staat, voorziet dus, met re den, de mogelijkheid aan den werkman hare Gas te verkoopen, en dus volgens voor ziet zij eene meerdere voortbrenging dan degene van hedendaags. En waarom zou de staddat niet kunnen?? 2°De maatschappij, zegde Mr. Moyer soen in den gemeenteraad, hoopt geld te winnen met hare canalisatie te brengen in de dorpen van 't omliggende. Hij zegt van den eenen kant dat het grond gebied der stad te uitgebreid is, en van eenen anderen kant is hij van meening, dat de maat schappij eene goede zaak zal doen met de buislegging uit te breiden, tot de omliggende gemeenten. Zonderlinge logiekll. Overigens ik heb teveel vertrouwen in de steeds toenemende ontwikkeling onzer stad, in hare levenskracht, in hare gestadige uit breiding om niet aan te nemen dat het gas verbruik immer zal toenemen en vermeerde ren en er diensvolgens met dergelijke fa bricatie geene winsten zouden gedaan wor den. Vóór de kiezingen slingerden onze tegen strevers ons aanhoudend naar het hoofd De Lihei-alen zeggen «lat «Ie sta«l verkwijnt en vergaat En zij be zongen met volle Iongen den bloei en de wonderbare ontwikkeling der Stad. En nu dat de Gaskwestie te berde komt, schijnen zij, die uitbreiding in twijfel te trekken en te loochenen Hoe zonderling toch 3° Voor het tot starid brengen van eèn nieuw Gatgesticht en de canalisatie, be weert M. Moyersoenzijn 1,200,000 fr, noodig. Ik betwist volstrekt die bewering en ver klaar dat er dergelijke som niet noodig is. Immers de stad Leuven, (de gemeenten Héverlé, Kessel-Loo, en Wilsele er in begre pen), heeft eene der schoonste Gasgestichten van België. Ilet is ingericht tot het voort brengen van vyfntilüoen kubiekmeters Gas.De;buisleiding bedraagt meer dan 53 ki lometers. Gansch den inboedel kostte slechts aan de stad Leuven de som van 1,672,510 fr. 8o centiemen en bracht in zes maanden vijf en taclitig «luizend franken winst op. Hoe maakt ge dan uwe rekening,M, Moyer soen, om te verklaren, (zonder het overigens te bewijzen) dat de nieuwe fabriek, met al de bijhoorigheden, ingericht met eene voort brenging van twee millioen kubiekme ters, bijna zooveel zou kosten dan degene te Leuven Doch nemen wij voorloopig het cyfer van Mr Moyersoen aan Dit kapitaalzegt de heer verslaggever kan maar eene betamelijke ve.goeding vin den, indien het verbruik van gas op zijn minst ver dubbele. Verslag bladz. 15) Dat de maatschappij het gasverbruik kun ne verdubbelen en geld winnen, daar is niet de minste twijfel aan, want zegt Mr Moyer soen, in zijn verslag bladz. 20 De Sociétó centrale is er in gelukt aan het verbruik der gas groote uitbreiding te geven in de steden waar zij aannemer is. Het zal volstaan met Ued. het voorbeeld der stad Yperen aan te halen waar zij, in twee jaar t\j«ls het gasverbruik heeft doen verdubbelen. Nogmaals volgens Mr Moyersoen, zou de maatschappij zulks alleen vermogen en nog maals vragen wij op onze beurt. Waarom zou «Ie stad dat ook niet kun- En weeral zeg ik ja. Dit is immers ten overvloede bewezen door de geschiedenis der Regie. Dat weet ook de Société centrale, want eene vermindering van den prys der Gas, doet oogenblikkelijk het getal verbrui kers in groote mate toenemen In de zittingen van den gemeenteraad heb ik tot staving hiervan, stichtende en treffende voorbeelden aangehaald. En, wat men el ders vermag-, waarom zou men dat te Aalst ook niet kunnen verwezentlijken?... Hiertoe hoeft de regie-wat overigens de concessionnaris ook zal doen-slechts vertak kingen der buisleiding te brengen tot in de woning der verbruikers. Die vertakkingen kosten bitter weinig en ik vraag het aan mijne stadsgenooten. Indien men u bewijst dat de verlichting bij middel van vergoede Gas voordeeliger en zuiniger is, en indien men u die Gas tot in uwe huizen brengt, wie van u zou een oogenblik aarzelen, ze te gebruiken Neen, Stadsgenooten, gy, niet meer dan iemand anders, zyt weerbarstig aan den vooruitgang. Gij zijt allen praktische men- schen. Iedereen van u, arm zoowel als ryk, zou een goed licht aan eenen voordeeligen prys verkiezenzou de heer verslaggever durven beweren dat gy zop verstandig niet zijt als de lieden van Yper, die hetzelfde doen?... Wat zal nudichotamclijke-vergoe- <11 ngr dit is de winst der maatschappij zijn, waarvan Mr. Moyersoen is zyn verslag gewaagt Indien de maatschappij er in slaagt, en zij zal er in slagen, in korten tijd alhier het Gasverbruik te verdubbelen, dan zal zij jarlijks winnen, meer dan hondenl «luizend franken llenkt niet dat ik zulks lichtzinnig weg vooruitzette. Ik houdt het staan en ik ben be reid het tegen wien en waar ook te verdedi gen en te bespreken. Joseph DE BLIECK Gemeenteraadslid. HOPKRONIJK. Nooit nog is, op dit tijdstip, do handel zoo levenloos geweest als heden. De Brouwerij koopt niets. Ook zelfs «De Boer» het orgaan der klerikale Boerenbonden van Leuven spoort de Brouwers aan hun aankoopen uitte stellen en zoo de prijzen te doen verminderen. hi Poperinghe koopt Engeland traagzaam, daar is de hop urooger. Droog in ue eerste kwaliteit voor de Engelsche Expertatie. De Aalstorsche hop is niet ge noeg gedroogd. Op de markten komt wat drooge hop en dat is daar mede uit. Al het loopen van de landbouwingeneurs al de exposities dienen tot niets, men droogt slechter dan ooit In de waag der stad is men nog al streng op het droogen en men heeft gelijk, liet is in den intrest van den boer zelve. Prijs van o7,50 tot 90 fr, in commercie. Aan onze Lezeressen t Pofiteert, Darnen, vande Herfst uitstallingen der Groote Magazijnen van den Innovation te Brussel, waarvan wij heden de annonce afkondigen. De Magazijnen van den Inno vation zijn de schoonste van 't land. Laat niet naze te bezoeken'wanneer gij naar Brus sel komt. Een «Ier aclitbaarste inwoners onzer stad komt vereerd te worden door den paus met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice (zetter wel opgelet want 't is latijn). Ongetwijfeld valt hem deze eer te beurt voor zyne groote liefde voor de arme men- schenProficiat Demlerwimleke. Zondag, in den laten a vond, kreeg degenaamde Lucien Cam- maert van Lieferingen, twist met zekeren Mertens Van Denderwindeke. Opeens haalt de laatste een lang puntig mes uit den zak en ploft het tweemaal in den hals en den schouder van Cammaert, die doodelijk ge troffen ineenzakt. De dader, evenals het slachtoffer waren gevreesde vechters, die beiden reeds verschil lige veroordeelingen ondergingen Mertens is gehuwd en vader van kinderen en is Maandagmorgend door de gendarmen van Ninove gevangen genomen. Cammaert verkeert in wanhopigen toe stand. - - De Algemeene Kataloog der YVlnter- iiicu wigliecleii der Groote Magazijnen Au Boii Mare hé Nieuwstraat, te Brussel, komt te verschynen. Men zendt, hem franco vrij van alle kosten alsook de stalen van onze ge weefsels voor Da men, aan al degenen die er de aanvraag van doen. De aankoopen te beginnen van 20 franken worden franco ge zonden. Zondag 30 September 1900, ten 7 uren des avonds, op Stadsschouwburg, te Aalst. Luis terrijke opvoering van De vrouw van den Bokkenrijder drama in 5 bedrijven. TER STUDIE IMerla - la, beroemd blyspel in 3 bedrijven door Ilendrickx. Que tous ceux qui souffrent des maladies de la poi- trine (tubeivuh.se. bronchite, ralarrho pulmonaire. eet.), essayent la célébre l*o(ion antlMe|tti«|iic du Dr. Bandiera. Ce spécifique d'un officacité admira ble, conforme aux dispositions des lois. est déposé seu- lement a Palerme. (1 talie), prés la Pharmacie Nutio- nale, située rue Cavour, 89-91. Prix de chaque bouteil- le, a vee instruction, fr. 4. Ajouter les frais de port et d'emballage. VAN AELST. Failliet Emiel Baeyens te Ottergen Op Doiulcrdag 11 October I90G, om 10 1/2 ure voormiddag in de Verhoorzaal der Rechtbank, Vergadering der Schuld- eischers om de Curator te hooren in zijn ver slag en den gefailleerde in zijne voorstelling tot Concordaat. De Griffier E«lin. Sclicerlinckx. «Ier Sta«l Aalst. van den 21 tot den 28 September 1906. GEBOORTEN Mannelijk 19 9Q Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. H. Moreels, bed. met L. Van den Broeck, strikster. OVERLIJDENS. C. Ipersielle, vr. Wellekens, z. b. 70 Mo lenstraat. B. Scheerlinck, m. De Smedt, z. b. 61 j., Dendermondschensteenweg. C. Pilaete, br. 14 Moorselbaan. C. Meersman weD'Herde, z. b. 64 Gentsche- steenweg. C. De Groot, wr Verbestel, z. b. 76 j., Leopoldstraat. E. Tolleneer, m. Per- soons, slachter, 58 j., Moorselbaan. T. De Somer, weDe Brucker, z. b. J7 Leopold straat. O. Meganck, z. b. 21 j.,'Zoutstraat. M. De Meyer, z. b. 68 i., Stoofstraat. D. Marjan, z. b. 45 j., Onder wysstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Het publiek wordt herinnerd dat het Bureel des Burgerstand des Zondag open is alleen van 8 tot 9 uren 's morgends. GEERAARDSBERGEN. Burgerleken Stand GEBOORTEN. Mannelijk 1 Vrouwelijk 4. HUWELIJKEN. Albert Ribbons, Overboulare, mot Elza Roos, Gast- huisstr. Frans Maes, Warande, met iMagdalena Maldrie, Gasthuisstraat. QVERLIJDENS. Maria Baisier, oud 03 j. vrouw Leo Machtalinckx Vredestraat. Gustaaf De Pelsener oud 19 j. ongch. Klein Frankrijkstr. Maria Batsclier, oud 86 i. wed. Benedictus Van de Berghe, Gentschostr. Frans Mol- derez, oud 42 j. man Joanna Ghvs, Gasthuistraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING eener allerbeste TE DOFSTADE. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal ten verzoeke van don eigenaar, mot gewin van palmslapcn gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene allerbeste partij Land, gelegen te Hofstade, op het Weiveld, bekend ten kadaster sectie A, nummer 1090, met eene groote van 14 aren 20centiaren, palende oost de Sint Annastraat, zuid het Kerkbestuur van Hofstade. west de kinderen Pannekoeck en noord de weduwe Petrus-Franciscus Matthys. In gebruik bij den heer Ferdinand-Cornelis De Wit Huvenne. Deze partij zal onder voorbehoud van samenvoeging worden opgeroepen in noord zuidhelft. In gebruiktreding 24 December 1906. ZITDAGEN Verbid,' 11 1 October 1909. Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg In den Bonten Os bij den heer Joseph CLINCKAERT, Slach ter en Herbergier, te Hofstade. Ter studie van genoemde Notarie DE PAUW, te Aalst. Keizerlijke Plaats, zijn er gestadig kapitalen in leening te verkrijgen aan gematigen intrest mist goed bezet/ By Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een nieuw opgebouwd TE AALST, Groote Markt, Nr "7. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, open baarlijk verkoopen Eenigen koop Een schoon en welgelegen nieuw opge bouwd Handels-Huis, gestaan en gele den te Aalst, Groote Markt, Nr 7, gekend bij kadaster sectie A, nummer 1182, met eene grootte van 1 are 20 centiaren, hou dende van voren de Groote Markt, van d'eene zijde aan den heer Odilon Van der Sehueren en van d'andere zijde aan den heer Taeymans-Druck. Bewoond en gebruikt by d'heer Lèon Geeroms-Aerts, aan 1200 franken 's jaars. Het voorschreven Huis met zijne af bange lijkheden mag bezichtigd worden den Dyns- en Vrijdag van ieder week, van 2 tot 4 uren .namiddag ZITDAGEN vSl; Mi) October 1906. Telkens om 3 uren namiddag, ter Zittings zaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studie van den genoemden Notaris BRECKPOT, alsook ter studiën van de No tarissen DELWART en CL A VARE AU, beide to Brussel. De Notaris BRECKPOT, te Aalst zal open- baarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. 1° 28 aren 10 centiaren Land, op Eronde- gemkauter, gebruikt door Frans Roggeman. 2° 38 aren 30 centiaren Land, op 't Hemel rijk, gebruikt door de weduwe Frans Ras- schaert. Boomprys 230 fr. 3° 7 aren 10 centiaren Land, op het Syp. 4° 17 aren 40 centiaren Land, op de Drie bunders. 5° 19 aren 50 centiaren Bosch, op de Drie bunders. Boomprijs 130 fr, 3, 4 en 5 gebruikt door Frans Roggeman. 6° 61 aren Land en Meersch, op de Driebun ders, gebruikt door Petrus de Swaef, ver deeld in deelen zuidhelft en noordhelft. Boomprijs 30 fr. 7° Een hectaar, 5 aren 10 centiaren Land, op het Gravenveld. Gebruikers Alois Eloot, kinderen Lemaire en Laurent D'Haeseleer. Boomprijs 50 fr. Verdeeld in 4 deelen. 8° 14 aren 70 centiaren Meersch, op het klein Scheerhuis, gebruikt door de kinderen Lemaire. Boomprys 230 fr. Gemeete Meire. 9° 22 aren 30 centiaren Land, op den Dael, gebruikt door Charles De Schutter. 10° 33 aren 21 centiaren Meersch, te Meire, Blanke Meersch, Gebruikt door Albien Van Varrenbergh. Boomprys 150 fr. 11° 11 aren 60 centiaren Land, op het Se- gersveld, gebruikt door Joseph Van den Steen. Boomprys 60 fr. 12° En 24 aren Meersch, in den Langen- meersch, gebruikt door Frans de Vos. Boomprijs 140 fr. ZITDAGEN Instel Donderdag 11 Verblijf Donderdag 25 October 1906. Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis bij de Kinderen Van Belle, te Erondegem, Dorp. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Ercmhodegem. 1° 30 aren 90 centiaren Land, Heuvel. Gebruikt door Adolf De Boom en Joseph Ver- hofstadt. Gemeente Hei*<lersem. 2° 63 aren 60 centiaren Meersch, op den Bijl boom. Gebruikt door Frans Moortgat. Verdeeld in 2 deelen Helft ten westen. Boomprys fr, 400. Helft ten oosten. Boomprys fr. 120. 3° 37 aren 80 centiaren Meersch, nevenst voorgaande. Gebruikt door Moortgat en Van de Meersch. Boomprijs fr. 75.00. 4° 19 aren 10 centiaren Land, op den Bogt. Gebruikt door Alfons Van Leuven. 5° 32 aren 10 centiaren Land. op de Wee. Gebruikt door Benoit De Landsheer. 6° 32 aren 50 centiaren Land, op de Wee. Gebruikt door de kinderen Willems. 7° 84 aren 20 centiaren Land, op het Kaas- veld, verdeeld in 3 deelen 29 aren 80centiaren ten westen. Gebruikt door Frans De Wolf, 22 aren 10 centiaren te midden. Gebruikt door Petrus De Wolf en 32 aren 30 een tieren ten oosten. Gebruikt door Ilenë Van Mol. Gemeente Moorsel. 8° 26 aren 60 centiaren Land, op den Per- rekauter, genaamd De Swes Gebruikt door Frans Hendrickx. 9° 30 aren Land, op de Lievebosch. Gebruikt door Joseph Van der Biest. 10° 30 aren beplanten Meersch, in de Groe- nemeersschen. Gebruikt door de kinderen Dubois. Boomprijs fr. 180. 11" 17 aren Land, wijk Waver, op fi« Waverhaag. Gebruikt door de kinderen Dubois. Gemeente Melriei-t. 12° 14 aren 90 centiaren Land, op den kleinen Kammenkauter, aan de steenweg- naar Baardegem. Gebruikt door de weduwé De Croes. 13° En 14 aren 60 centiaren Land, op liet Poelstraatveld. Gebruikt door dezelfde weduwe De Croes. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 12 October 1onp Verblijf, Vrijdag 26 October Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis bij M. Lotus Van Brempt, te Moorsel. Dorp. Om reden van vertrek OPENBARE VERKOOPING van een TE AALST, DendermoiHlsehen Steemveis:. TE LEDE, Speek nerts. De notaris DE WINDT, te» Aalst, zal met ?ewin van palmslagen gelag openbaar ver- loopen Eerste koop Een welgelegen Winkelhuis, met2 verdiepen, gestaan te Aalst, Dender monschen steenweg, n°54, met eene groote' volgens titel van 1 a. 47 c. c. Bewoond door de Verkoopster dame Wwc De Munter. Ingesteld fr. 9.200 fr. Tweede koop Een perceeltje Bosch, te i.ede' Speckaerts, groot 2 a. 10 c. a. palende oost J.B. Praet, zuid Mr. DeCorte, sekivtaris. west Ivo D' haese en noorde Mr. Coppens Verscheldéti. Op te leggen Boom- en Houtprys 50 fr. Koop 2 niet ingesteld ZITDAGEN Instel Dinsdag 25 September lftAo Verblijf Dinsdag 9 Oktober u Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van Mr. Armand Stordeur, te Aalst, Pieter Couckstraat. Voor uw Strooikalk gelieve u te wenden bij Raymond Van Cromhrugglie, Kloosterstraat, Geeraardsbergen MOEST Indien gij uwen hoest volkomen a 24 uren wilt genezen, zonder 1 bedwelmende middelen NEEM DAN (BORSTSIROOP) met kleurlooze teer en tolubalsem 2 fr: den gr. flacon in alle apotheken. Ook te bekomen te Aalst bij de Apothekers Callebaut Botermarkt, De Valkeneer Esplanade. BRONCHIET Tarwe Haver Aardappelen Boter de kilo Eiers de 25 Viggen 5 balen Hoppe primé van 14 ordinaire door gezondheidsreden groote en sclioone aan de Groote Statie te GENT. Overname volgens inventaris. Zeer- goede en trouwe klienteel. Handelscyfor bewezen door boeken. Zich te bevragen bij M. VOET-PUTMANS. Groot Gcwat, n° 8te GENT. AALST alle Zaterdagen 00-00 00-00 00-00 2-70 3-06 00-00 95-00 82-50 Voor den prijskamp 132 zakken Prys 100 120. NINOVE, alle Dynsdagen Tarwe de 100 ki los 7-00 Haver 14-00 Aardappelen 4-50 Boter de 1/2 kilo 1-55 Eiers de 25 0-00 GEERAARDSBERGEN alle Maandagen en Vrijdagen Tarwe de 100 kilos 18-50 Haver 10-00 Aardappelen 7-00 Boter de kilo 2-95 Eiers de 25 0-00 Tabakken de 50 kilos 00-00 SOTTEGEM alle Dynsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 Haver 18-00 Aardappelen 0-00 Boter de kilo 3-00 Eiers de 25 2-90 ANDERLECHT. Varkensmarkt. Te koop gesteld 2334 Vrijs per kilo op voet 0-96 Veemarkt te koop gesteld 2062 00-00 00-00 00-00 3-15 3-24 00-00 112-50 92-50 18-00 15-00 5-00 1-65 2-75 00-00 00-00 00-00 3-00 3-00 00-00 17-00 00-00 00-00 0-00 0-00 Prijs per kilo op voet Ossen 0-08 0-92 Stieren 0-02 Koeien en Veerzen 0-58 BRUSSEL. - Varkensmerkt Te koop gesteld 359 Prys per kilo op voet 0-95 0-84 0-78 1-16

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3