Mononkel Zwinten De Volksgazel van liet Arrondissement Aalst 2 Luisterrijk Avondfeest Turnclub Help U Zelve Geeraardsberge n Club Guillaume-Tell, Alost. Overboulaere. Idegem. Bij de iflliuldiiij] van eenen pastoor. vvvv Uit Sottegem. Parijs, waarin honderden slachtoffers het le ven lieten. Daaronder bevonden zich talryke leden uit de edele en de katholiekste familiën van Frankrijk. Iedereen weet nog welke ontroe- ring, welke verontwaardiging Pater Ollivier te dezer gelegenheid verwekte. Hij, een der welsprekendste redenaars van onzen tijd dierf, inde Hoofdkerk van Parijs, in de te genwoordigheid der afgevaardigden van het Staatsbestuur uitroepen datdie yselyke ramp welke de heele wereld bewogen had, eene rechtvaardige straf van God was voor de misdaden der zondaars. Pater Ollivier werd verzocht zyne confe- renciën op te schorsen. By alle openbare rampen uitbarstingen van vuurbergen, aardbevingen, mynontplof- fingen, enz. hoort men in de klerikale wereld zeggen 't is eene straffe Gods. De woorden vertalen wel de gevoelens der papenparty in tegenwoordigheid van groote onheilen die, volgens hen, wraaknemingen zyn van eenen God die de menschen straft voorde feiten die zy niet misdreven hebben. Zoo stellen wy hem ons toch niet voor. Ten andere, het is de basis van den katho lieken godsdienst zelf, dat al de menschen bij hunne geboorte bevlekt zyn, met de erfzonde, omdat de eerste ouders Adam en Eva de fout bedreven hebben van in eenen appel te byten dien de Opperheer verboden had. Zonderlinge redeleer inderdaad die met eeuwige folteringen honderd millioenen menschen straft omdat de eerste moeder, over duizenden jaren eenen aanval van gul zigheid gehad heeft. J. Liberale Werkmanskring Vooruitgang door 't Werk lokaal Concordia Schoolstraat AALST. op Zondag 14 October 1906, ten 6 uren des avonds, te geven door de tooneelafdeeling «Voorwaarts» Mejuffer Tercile Coppitters van Gent en de welwillende medewerking van den Symphoniekring Door Eendracht Grootvan Aalst. Men zal opvoeren 1 Openingstuk door den Symphoniekring. 2 HET BLIIVi/e KIXD tooneelspel in een bedryf door vrouw Anna Slimbroeck-De Peuter. 3 Openingstuk door den Symphoniekring. 4 I)e Seliooloorlog vnn 1879 Voordracht door M. Frans Meirschman, ge wezen Hoofdonderwijzer. 5 Lic<l te zingen door den H. Octaaf van den Steen. G Openingstuk door den Symphoniekring. 7 GDIPUS en ANTIGONE geprimeerd blyspel in een bedryf door Julius Van der Voort. Deuren open ten 5 ure. Gordyn ten 6 ure. AALST. De leerlingen en de leden worden vriendelijk verzocht, te beginnen van Woensdag aanstaande, 1 October, al de repetitiën regelmatig bij te wonen opdat men de feesten, te geven in December en in Januari,goed kunne voorbereiden. Het Bestuur. Wy berichten onze lezers dat iedereen alle Zondagen in de volksboekery van dc-n Libe ralen Kring, boeken in lezing kan krijgen aan 2 centiemen per boekdeel welk men 14 dagen mag in lezing houden. 2000 boeken zyn ter 1 «schikking van het volk. Vrienden, leest en onderwyst U en beveelt onze zoo nuttige bibliotheek al uwe kennis sen aan De boekery is open van 10 ure tot 11 1/2 u. Vrijen ingang langs de groote poort. Geld-en boekgiften zullen met dank door het Bestuur der Boekery ontvangen worden. Met genoegen vernemen we, dat eene af vaardiging van onze liberale jonge wacht gezamentlyk met de jonge wacht van Over- boelare Zondag 21 October aanstaande te Doornyk de betooging zal bijwonen, door onze wakkere waalsche vrienden optouw gezet ter gelegenheid der overhandiging eener vlag door de liberale juffers dier stad aan de onlangs gestichte Jonge Wacht, waar van de leden reeds bewijzen hebben gegeven dat ze in de toekomst tot het verdedigen der liberale zaak zullen optreden. Wij twyfelen er ook niet aan of menige onzer stadsgenoo- ten zullen er aanhouden deel te nemen aan dien uitstap, 't Vertrek is vastgesteld om 10 53 min. men schry ve zich in by M. Pierre De Block, Voorzitter der liberale Jonge Wacht. Heden Zondag komt de Jonge Wacht byeen in Algemeene Vergadering met onder andere als dagorde hare deelneming te beslissen aan de betooging welke voor 11 November aan staande te Brussel op touw wordt gezet tot verovering van het Verplichtend Onderwijs. Wy zyn zeker dat die manifestatie degene van 6 November 1904 in grootschheid en luister .zal overtreffen. Grande Soirée Artistique et Musicale, sui- vie d'une partie dansante offerte a ses mem- bres et invités avec le bienveillant concours tie Mm® Van Kerckfiove-Coessens. et de la Jeune Garde Libérale de Grammont le llimniichc 28 Octohre 1900, a 5 heures précises du soir, en son local Concordia Les noces de Jeannctte, opéra-comique en 1 acte paroles de Jules Barbier et Michel Carré, Musique de Victor Massé. La Pêri-Colle, parodie de la Péricholle arolos de MM.Ch.ue Blondelet et Beaurnain; Musique dérangée par M. Léon Roques. Mengelwerk van den 14 October 1900. 15 EENE KAROTTE door H. Re Cock-Creten. Wij vernemen dat eenige liberalen van Geerardsbergen het initiatief genomen heb ben den Zondag 4 November een feestmaal aan te bieden aan M. G. Van der Xaillen se dert 4G jaren Gemeenteraadslid van Over- boelare ter gelegenheid zijner vereering met het kruis van 1® klas, dat de Koning hem komt te schenken. De vrienden welke eraan willen deel ne men zijn verzocht hunne toetredingen te stu ren aan Mijnheer Samuël Fischlowitz te Geerardsbergen met het bedrag hunner in schrijving die bepaald is op 3 fr. 50 (1/2 flesch wyn inbegrepen). Sedert verscheidene maanden is de kinder bevolking onzer stad geteisterd door de roode koorts welke in verscheidene laatste geval len doodelijke gevolgen heeft gehad. Sedert eenigen tijd is de kwaal hevig toegenomen en ondanks dit alles zyn alle bewaarscholen heropend. Heeft het Gemeentebestuur van Geerards bergen er zelfs eens aan gedacht de noodige gezondheidsmaatregelen te nemen welke dien neteligen toestand vereischt Er zitten nochtans goedkoope Chloruremarchands ge noeg in den gelukzaligen Gemeenteraad. Zondagblad en Geeraard durven geen stand nemen in 't hoofdpunt der vlaam- sche belangen ten allen kante heden op het dagorde wy bedoelen de Coremanswet. Davidsvonds, Klauwaarts, Breydelszonen ondanks al hun gezwets moeten zwygen even als hunne dagbladen, al deze aardige potaarden vlaamsche leeuwen met botte tan den en geknakte klauwen moet slaafsch kruipen voor Woeste dieniet De Sadeleer en Bethunc tegen de taalwet Coremans zal stemmenvlaamsch in 't onderwys is te ge meen voor deze heeren, Jules Pens onze li berale volksvertegenwoordiger zal Core mans wet stemmen hij zal zijne kiezen niet bedriegen zooals de katholieke repre sentanten het wederom gaan doen zooals zy het deden met het stemmen der miljoenen Dat geloof ik, Mononkel. Mononkel stond op om te bed te gaaü, en trok zijnen jas uit dien hij in de kleerkasging weghangen. Frans was hier behendig kom hier, Mononkel, ik zal de meid uwe jas een weinig doen borstelen. Goed, Frans, daar is ook een knop af, doe 1 ein aanzetten. De vrouwlié uit de kleerkas lachten weer Ili hi hien de snaken van het bed, beten hunne zakdoeken om niet uit te Ix'rslen. Frans zweette van kommer en leed. Mi'nonkel trad op het bed aan. Frans veemt hem bij den arm hier niet, Mononkel, legenover myn vertrek is uw slaapkamer. Neen, neen, zei Mononkel, 't is maar om ten weinig te rusten. Mononkel, gij kunt daar niet rusten het is tegen de straathet lawyt der koetsen zal u stooren. Bah bah dat is niets als ik maar lig dat is my genoeg. Ja maar, Mononkel ik moet u iets zeggen dat ik meende te verzwygen... ik heb de ne- telkoorts gehad. Boe dat Indien gij in myn bed slapen gaat, dan krygt gij die ook. Wat is dat de netelkoorts P vroeg Monon kei. Dat is niets, zei Frans maar als gij die hebt dan is het of gy zoudt het venster uit springen. Kom, ik zal u hierover op de ka mer brengen. In dat geval, zei Mononkel, zal ik een an der bed aannemen. Frans leidt hem dan henen, komt zijne ka mer terug ingestoven en roeptkomt nu maar uit I He wat zegt gij van Frans I Nu is alles in orde, blyft nu maar zitten wij gaan samen op Monon kei 's beurs eens lek ker dineeren. Zij lachten allen gelijk de schelmen Frans gy zyt een kop 1 Maar Frans moet aan Mononkel's schij ven geraken: daar steekt gansch de knoop in. Hoe Mononkel een kontrakt van huwelijk gaat teekenen. Toen Frans, op Mononkel's kamer eenig gebodel hoorde, zei hy tot zijne makkers het is tyd, hij gaat opstaan. Binnen een half uur zal alles klaar zijn, ziet dat gij dan hier zyten gij, wendt hij zich tot een der vrouw- lie, pas op en bestudeer uwe rol maar goed van avond moeten wy in de stukken van vijf franks zwemmen, ofwel is de kaart valsch en schiet ik my voor den kop. Frans wreef zich met den duim en eerste vinger rond de oogen en streek zich het haar over het voorhoofd, nam een k watertempers- gezicht aan en zoo op de deur van Mononkel 's voor de forten, deze heeren zyn de vertegen woordigers der franskiljons en rykegeldzak- ken en lachen zwierig met de taal van den vlaamschcn boer die zy slechts kennen in kiesperiode. Vlamingen onthouden wy dit Pol ran 'l Hemelrijk. GEERAARDSBERGEN. Itui gei lyken Stand GEBOORTEN. Mannelyk 1 Vrouwelyk 3. HUWELIJKEN. Richard Cuvelier, Wijngaardstraat, met Lucie Nicolas, Warande. Teophiel Willems, Overboulare, met Maria Wynant, Steenweg. OVÈRLIJDENS. Jan B. Goossens, oud 87 j., wed. Virginia Van den Berghe, Buizemontstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Deze gelukkige gemeente van het kanton Geeraaidsbergen is liberaal en telt sedert 40 jaren Mijnheer Gustaaf Vandernaillen als Gemeenteraadslid. Ook was het eene alge meene vreugde in het dorp toen de tyding toekwam dat aan Mynheer Vandernaillen door den Koning het Eerekruis van 1® klas was toegekend voor de talrijke en onschat bare diensten door dien volksvriend aan zyne Gemeente en aan hare bevolking be wezen. De Gemeenteorerheid en de liberale Ge nootschappen van Overboulaere hebben zon dag laatst eene indrukwekkende Betooging tereerevan oud-burgemeester Vandernail len ingericht, Betooging die de goedkeuring wegdroeg,van alle eerlyke inwoners van het dorp, ook waren de meeste huizen bevlagd en was de stoet die aan het lokaal der Libe rale Eendracht gevormd wierd om schepene Vandernaillen hulde te gaan brengen ont zaglijk. Deze was voorafgegaan door de Fanfarenmaatschappy der Liberale Een dracht waarop de Gemeenteraad en eene ontelbare schaar dorpelingen en vrienden volgden. De pas gestichte en reeds zoo bloeiende Liberale Jonge Wacht van Overboulaere was dapper opgekomen en sloot op waardige wijze den optocht naar liet huis van den zoo populairen vriend Vandernaillen. Na de uit voering eener schoone serenade zyn prach tige bloemengarven aangeboden namens 't Gemeentebestuur, de Liberale Eendracht, de Liberale Jonge Wacht, enz. In weldoordachte woorden bracht Burge meester Paul Van' Cleemputte hulde aan zyn voorganger en heden nog onvermoeiba- ren Schepen Gustaaf Vandernaillen, hy wees er byzonder op dat het bloeiende Overbou laere van heden is gemaakt geweest wat het is door hem óp wiens waardige borst heden het zoo welyèrdiend Eerekruis prijkt. Mijnheer Leon Fontaine sprak daarna namens de Liberale Eendracht,en ken schetste zeer meesterlyk het leven en strij den van den modelbestuurder welke wy heden vieren en schandvlekte zweepend al hethatelyke dat onwaardige tegenstrevers inrichtten en uitbraakten tegen bein die den beminden vader zyner medeburgers is. Deze woorden maakten grooten ophef en voldeden iedereen tot zelfs een welbekend katholiek die op zijn dak warm toejuichte en riep dat is waar dat is waar dat de pannen er van dreunden. Na nog de gelukwenschingen van den heer Senator Bemaeyge ontvangen te hebben even als deze uitgesproken in name der Liberale Jonge Wacht door Mynheer Victor Cosijns nam Mijnheer Vernaillen het woord en dankte diep aangedaan de ontel bare vrienden die hem omringden en allen die aan dit prachtig Huldebetoon deel namen gemoedelyk verzekerde hy zijne aanhoorders zoolang zijne krachten het hem zullen toelaten zich volstrekt te wijden zoo als voorheen aan den bloei en vooruitgang zijner lieve Gemeente Overboulaere, hetgeen hem nu zal gemakkelijker vallen als in de kamer geklopt. Mononkel was bezig niet zy- nen jas aan te trekken en riep kom binnen Ah zijt gij dat Frans Ja, lieve Mononkel, hoe is de rust ver gaan Extra goed, beste jongen maar wat hebt gij dan gij ziet er mij zoo bedrukt, zoo neer slachtig uit. Frans liet een feilen zucht en zeiniets, goede Mononkel. Gy hebt zeker iets, gy moet mtf dat niet verbergen. Wel, begon Frans, gy hebt een oog, myn beste Mononkel, dat doordringt tot in het diepste van myn hartja, daar ligt mij iets op den boezem, maar ik durf het u niet zeg gen. Niet zeggen gaat ge nu het kind spe len Neen, Mononkel ik durf het niet zeggen, het mocht u willicht verwonderen. Wat is het dan Het zal u bedroeven. Hoe dat Gij zult grammoedig worden en te zeer over mij verontwaardigd zijn ach Monon kel, waar ben ik toch zoo aangekomen 1 "Wel zig dan wat u deert Mag ik dan verhopen dat gij my gena dig zult aanhooren mag ik nog verhopen, na den misslag dien ik begaan heb, in den gestrengen burgemeester van Rombroek eenen Mononkel te vinden. Een misslag vroeg Mononkel met ver wonderde oogen. Ik heb een misslag begaan ik ga trou wen I slechte dagen van vroeger, nu hy nevens hem een knappe jonge Burgemeester als Paul Van Cleemputte heeft, omringd van verkleefde en vaste raadsleden die mogen steunen op het puik der inwoners van Over boulaere en op eene talrijke verlichte opko mende jeugd de leden der Liberale Jonge Wacht die de toekomst van hun dorp zyn. Tol. laat in den nacht was er tering en ne ring in Overboulaere en menig potje is gele- digd geworden op het nog lang leven van den allemansvriend mayeur Vandernail- len- Spiegeloote. Het fiedra.it van zeker onderpas toorken, heeft alhier veel opspraak verwekt dit heerschapje zou vol gaarne den overleden pastoor "opge volgd hebben en daar zijne hoop tele urgcsteld is, wilde hij misschien zijne gramschap bot vieren op dezes opvolger, door de verkooping der meubels in den hof te doen plaats grijpen, zoodoende zou natuurlijk alles beschadigd en vernield worden. Ongelukkiglijk voor hem hebben wij eenen Burgemeester die nog libe raal bloed in de aderen vloeien heeft en hem duchtig op zijne plaats heeft gezet en niettegenstaande zijne be dreigingen alles op straat doen ver- koopen heelt wij wenschen den heer Van der Taelen geluk voor zijne kranige houding. Verleden zondag heeft men onzen nieuwen herder ingehaald, alle in woners hebben eenparig meegehol pen, zoowel liberalen als katholie ken wij hopen dus dat dee eerw. Heer De Keyzer zulks zal indachtig blijven Onpartijdig zijn in tijd van kiezing zulks doende zal hij niet alleen ieders vriend zijn, maar tevens werken in 't belang van den godsdienst. Men schrijft ons uit Geeraardsbergen over IDEGEM. De inhuldiging van den nieuwen pastoor, die daar zon dag laatst plaats had. heeft aanlei ding fiefioven tot een averrechtsch of verkeerd mirakel De genaamde C. D. C. die met eene ploeg velocipedisten, d.- rol vervulde van verkenner of berichtgever tus- schen de dekenij van Geeraardsber- gen -waar de in te halen pastoor aan 't dineeren was en den Stoet, die dezen aan de scheidslijn van Schendelbeke afwachtte, is beneden de stad in de Dendervaart getuimeld zijne verbauwereerde kameraden hebben de groenste moeite gehad om hem levend uit het water te krijgen. I Komt gy als zendeling van vreè, Bij ons met zachte ziel en zinnen. Wees welkom in ons vlaamsche steë Ik zal den oorlog niet beginnen. Maar zyt gij, lyk m'er velen ziet, Een vijand van ons goede scholen Die gij aan d'ouderen verbiedt, Als zynde al verpeste holen Ik groet u niet. II Geeft gij aan d'arme lièn uw schat, In plaats van koninklijk te leven, Wees welkom in ons kleine stad Mijn lof zal ik u geerne geven. Maar als gij d 'armen niets en biedt En spelden draagt met diamanten, En liever de paleizen ziet. Dan onze droeve en arme kanten Ik groet u niet. in Wattrouwen vloog Mononkel ach teruit. Ja, goede Mononkel, hernam Frans, bekijf rny maar, ik heb het verdiend zeg maar dat de jonkheid niet weet wat zy doet dat ik mijne studiën eerst had moeten afdoen dat zulks later nog tijd genoeg ware dat ik een verloren brood, een vagebond, een deug niet ben wat zijn toch de schoonste reden van de wereld, als .de booze geest iemand plaagt met het gedacht van trouwen En ik die in de zestig ben, ik heb er nog niet aan gedacht, sloeg Mononkel bitter de handen samen Frans I Frans Ja maar, Mononkel, het is met niets ge meens, ik doe integendeel een groot fortuin. Een groot fortuin nu verandert Monon kel van gezicht en houding. Ja, hernam Frans, zij zal ten minste een millioen rijk zijn. Wel poddorie zei Mononkel dan moet gy u zoo met ontstellen. Ik heb het op trouwen niet, Mononkel maar ik ben daar zoo wonder toevallig aan gekomen ik had eenige keeren onvoorziens, in den uitgang van Sint-ter-Goelen wijwater aan eene jongedame gegeven. Toevallig ver loor zij in het portaal der kerk eenen arm band van waarde de dagbladen gaven des anderdaags dat verlies duchtig op, De arm band alleen ware een fortuin geweestmaar, Mononkel, gij weet hoe de Kwinten bestaan ik ging hem zelf terugd ragen. Het was een huis gelijk een kasteel. Men leidde mij de serre der bloemen af de oude heer speelde in de bloemen ik had er ook eenig bewys van en werd verzocht Zyt gij een priester van Gods woord, En volgt gij Christus schoone wetten, Wees welkom aan den Denderboord, Waar elk dan op uw woord zal letten. Maar als gij ook al niet verschiet Van u in 't politiek te mengen En gij uw woord, dat elk onziet, Bevuild,Jin kroegen krocht laat brengen: lk groet u niet. 't Wordt oprecht schandalig hoe hier de duur gewonnen centen aan de reeds zoo hoog belaste neringdoeners worden ontfutselJ. Geene week gaat voorby zonder dat er eene inzameling plaats hebbe voor Ste. Pieters penning, voorde katholieke universiteit van Leuven, voor de arme kinderkens uit China, voor de Vlamingen van Parijs, voor eene Belgische Kerk te Rome, voor de basiliek ran Koekei berg, voor den eenen of den anderen missionaris, voor den eenen of den anderen heilige enz. voeg daarbij nog dat vreemde dik gemeste paters en nonnen standvastig aan de bel hangen. Nu hebben onze kadod- ders een nieuw probaat middel uitgevonden om spijkers uit andermans zakken te klop pen. Als bewijs daarvan, geef ik hierna kopij van een briefje dat den inwoners van Sotte gem Zaterdag laatst is geworden Aan de burgerij en neringdoenden der gemeente Sottegem. M. Leest met aandacht het hierbijgevoegd strooibriefje en schenk een goed onthaal aan de personen die u Zondag aanstaande loten zullen komen aanbieden van de tombola in gericht ten voordele van het Beschermko miteit der Franschmans. De uitwijkelingen uit de omstreken van Sottegem doen meest al hunne aankoopen in uwe gemeente en helpen zoo mede aan den bloei van uwen handel. Door loten te koopen van deze tombola zult gij wederliefde betoonen aan deduizende zwoegers, die in vele omstandigheden de steun van het Beschermkomiteit noodig heb ben, 't welk de tombola heeft ingericht. Daarby nog een omzendbrief van «het Volk» van Gent met de lijst der bijzonderste prijzen van de tombola. 't Doel is nog al edel, maar 't is weeral uit louter politiek opzicht dat zoo gehandeld wordt, waarom Indien het Volk van Gent alleen zuiver katholieke werken wil onder steunen,dat het dan zich vergenoegt zulks te doen met zijne eigene centen, en dat het ten minste andersdenkenden in vrede late Het Volk zou misschienaan eenigeslimmerikken van het beschermkomiteit der tydelijke uit wijkelingen vetbetaalde plaatsen in België en in den vreemde willen bezorgen, alleen om die duizende vlaamsche werklieden gees-' telijke en stoffelijke hulp en bescherming te verleenen tijdens hun verblijf inFrankryk, ten einde des te beter hunne stemmen te kunnen afbedelen tot meerdere eer en glorie der domperij Gelukkig voor de Franschmans en andere uitwijkelingen dat ze door het toedoen der antiklerikalen het Stemrecht hebben beko men Welke medelijdende menschen de katholieken toch zijn, he, als 't is om hunnen winkel te doen marcheeren Dixit. Stic li tend. Deze week hebben wij uitgoede bron vernomen dat te Virton een steedje uit Belgisch Luxemburg met ongeveer 2500 in woners, jaarlijks 27000 frank, zegge zeven en twintig duizend frank besteed worden voor "t onderwijs, terwijl er te Sottegem, eene gemeente van meer dan 4000 zielen, maar ongeveer vijfduizend frank voor 't on derwijs opgeofferd wordt. Niet te verwonde ren dus dat het meerendeel der hooge ambte naars onzer ministeries walen zijn, terwyl men hier slechts ploegingenieurs en andere dergelijkemannen kan grootbrengen. Alleen daaraan is het wijten dat Virton het overgroot geluk heeft een vryzinnig gemeentebestuur te hebben, terwyl wy hier onder den hiel liggen van paapmans en Cie, de gezworen vijanden van alle onderwys. Strtfpen. Zondag laatst had alhier do plechtige aanstelling plaatst van onzen nieu wen pastoor en daar 't weder allergunstigst was, had menig buitenmensch der omlig gende gemeenten zich de moeite getroost den inhalingstoet te komenjbe wonderen. Hy was wekelijks terug te komen en een praatje te maken, Ik heb u nog vergeten te zeggen dat men mij vijf honderd frank wou geven tot belooning van den armband maar ik was te eerlijk om iets aan te nemen ik had in dit oogenblik nogtans geld noodig, maar gij weet wat kop de Kwinten hebben. Ja, zei Mononkel, de familie Kwinten bestaat zoo Frans, gy staat, mij aan, maar hoe kwamt gij nu dan aan het trouwen Wel Mononkel, dat zal ik u zeggen ik kwam dan drijmaal per week in dat huis de jonge juffer Elinire speelde op het piano. Op zekeren dag dat wij samen, haar vader, hare moeder en ik in een prachtig vertrek voor een schoon piano zaten, beklaagde zich Elmire dat zij eenen nieuwen quatre-mains niet spelen kon, omdat eene harer vriendin nen was achtergebleven. Wel, mejuffer, veroorloofde ik mij te zeggen, indien u zulks mocht behagen, dan zal ik uwe vriendin wel vervangen. Wij speelden de quatre-mains meesterlijk af, te meesterlnk, want van dit oogenblik moest ik alle aagen een uurtje muziek komen maken. Zij is dan meer dan een half millioen ryk vroeg Mononkel. Ja, Mononkel. Wel, Frans, daar zie ik, poddorie 1 geène zwarigheden in. Ja maar, Mononkel, ik heb ze zooveel wijs gemaaktik zal u dan maar alles be kennen ik heb haar gezegd dat ik uitne mend rijk was dat ik een Mononkel had die in Holland burgemeester was, zoo ryk als 't, water diep, en waar ik alles moest van erven. (Wordt voortgezet.)

De Volksgazet | 1906 | | pagina 2