HANDELS-HUIS Marktprijzen De Volksgazet van het Arrondissement Aalst ME IRE Verschillig Nieuws. Onze Almanak Burgerlijke Stand Stad Aalst. English-Club, Aalst. La potion Antiseptique TE HUREN. Bericht aan de Landbouwers TABAK MEN VRAAGT. ZAAILANDEN, Partij ZAAILAND Verijl; faSf w October 190C- Openbare Verkooping Openbare Verkooping immers de moeite waard om zien en men heeft niet weinig gelachen om hetgeen men te zien gekregen heeft. Immers, al de maat schappijen «Ier gemeente waren voor de gele genheid opgetrommeld en benevens oenige ruiters, velomannen en leden der verschillen de maatschappijen,was men niet weinigvcr- wonderd hondenkarren tot zelfs non os in de stoet te zien defileeren. 't Was precies eene jaarmarkt te Hauthem 'kVind dat de inwo ners van Strypen een beetje meer eerbied voor een gezalfde des Heeren zouden mogen hebben Als de nieuwe herder ons dat loile- kensspel maar niet te haast doet bekoopen Ne goeië man, die roert zijn pap, En laat zijn vrouwken dansen Hop Marjanneken Potverdekke jongens, 't heeft er hier ver loden Zondag gekletterd op den preekstoel al de heiligen stonden van schrik te bibberen. Peist ne keer, 't was kermis te Meire, en er werd verteld, dat zekere herbergiers een speelman zouden nemen om de jeugd eens te laten huppelen en om een goed stuiverken te verdienen. En daar moest toch wel iets van zyn, want een van die mannen had zelfs eene tent ge plaatst en daar zou voorzeker geflikkerd worden dat het stof in de geburen vloog. Wat wilt ge er aan doen de jonkheid be staat al zoo verscheidene jongens en meisjes van Meire hebben een paar weken geleden te Aalst de katholieke Vlaamsche kermis bij gewoond, waar de pastoors de dansers en danseressen aanmoedigden, waar mooie meisjes, de ronde deden met den drietip van de lachende priesters op het hoofd, en waar er laat in den avond champagne werd ge dronken, dat de aderen der kermisgasten er van opzwollen. En de menschen van Meire, dachten dat te Meire pastoor en onderpastoor een woord van aanmoediging zouden spreken en tot de jónkheden, zouden zeggen danst in eer en deugden vreugd... maar 't mag wat minder zyn dan op de pastoors-Ylaamsche-kermis van Aalst, zulle, Ja. ge zyt er wel mee Pastoor en onder pastoor hebben gekletterd en getempeest alsof 't laatste oordeel nabij was. Timeo Deum... bulderde de pastoor, hoe is 't moge lijk, dat er onder myne parochianen zyn, die zoo boos durven zyn een speelman te houden om eenige duiten te verdienen; ha! Satan be loert hunne ziel l)e pastoor vindt misschien, dat het vol doende is in de parochie een enkele speelman te hebben. In de kerk speelt immers het orgel alle dagen, en dat kost schromelijk dier vreest hij misschien de concurrencie. Maar de onderpastoor, de zoon van een koeiboer, ging er nog anders met den groven "borstel door dat manneken kan kletteren, jongens, o die kan kletteren Ge moest hem eens gehoord hebben, de woorden van gramschap en verbolgenheid botsten tegen de vout der kerk, ronkten in de pijpen der orgelde musschen die aan de vensters vochten vlogen verschrikt weg, en de uilen in deti toren werden wakker. Vermaledijde speelmans, vervloekte her bergiers, gedoemde dansers en danseressen., ik griezel er nog van als ik er op peis Ja, brulde hij, de parochianen van Meire, die doen nog al wel maar.... die tent, dat vreemd gepuis en terwijl hij dat zei stak hy zijn hand boven zijn hoofd omdat iedereen goed zou gezien hebben dat hy," die er onder stond geen vreemdeling is. Toch werd er gedanst, en de baas met zyne tent heeft goede zaken gemaakt.'t Is wreed! Pastoor en onderpastoorken liepen, liepen rechts en links het straatjen in om den dui- velsche muziek te hooren, ze gingen rond als om te hooren wie er de vermetelheid dierf hebben te laten dansen en de gendarmen gingen ook rond (gendarmen en pastoors, passen, schijnt het, goed by elkaar). Aan de tent zag men op zekeren oogen- blik een geestelijke staan, schrijvende op een notaboekje. Wat schreef hij De namen der dansers en danseressen, oL de hoedanig heden van elk koppel, gelijk dit door vele pastoors gedaan wordt op de prijskampen voor Geiten en Bokken. Niemand weet het. Spijtig, dat die nijdige kerel niet binnen is gegaan, want zeker hadde men hem ook lee- ren dansen. Allo te Aalst is dansen eene deugd als er centen van komen voor den lclerikalen boe tiek maar te Meire is dansen zonde, als er een oordje mee te verdeenen is voor de herbergiers. Een Meirenaar. De algemeene kataloog der wlnter- nieuwlgheden der groote maga zijnen au bon Marché, Nieuwstraat, te Brussel. Komt te verschijnen. Men zendt franco» vrij van alle kosten, alsook de stalen onzer geweéfsels, aari de damen die ze aanvragen zouden. Alle aankoopen van ten min ste twintig franken worden vraclitVrU afgezonden. Komt zien naar de Kiezerslijsten, of gij uwe rechten hebt. De vragen van inschrijving en vermeerdering van stemmen moeten voor 31 Oct. aan het Schepencollege gezonden worden. Dus allen opgepast 8 dogen». Smartdijkongelvh. In den nacht van Zondag tot Maandag is de ge naamdo Francies Faut,werkman in de steen groeven van Ebaussines, aan eenen onk waakten doorgang van den ijzeren weg doe een ledig machten gedood het verminkt lijk is gevonden rond 12 uren 's nachts door de II. II.C. Cosijns en E. De Paepe, die teruj^ koerden van do kermis Appelterre; 't slacht offer is 31 jaar oud en ongehuwdeen be stuurlijk onderzoek is geopend het parket van Audenaarde is ook Dinsdag morgend ter plaats geweest. IN'I novo. Gouden huwelijksfeesten. Maandag 15 Oktober, zal men op de Burght- dam de gouden bruiloft vieren van drie echt paren uit de Pollaerestraat1 Constant Van Snick en Berlinde Verbeeren 2 Domien Van Londerzeele en Seraphine Vanderwaarden 3 Basiel Ilandsch utter en Maria Vanden bos- sche. Er zal stoet en serenade zijn giften zullen gedaan worden, banket en ten slotte verlichting des avonds van de gansche wijk. Het oieuw posthotel.Het beheer van den staatsspoorweg kocht een groot ge bouw op de Markt ten einde er de bureelen van den postdienst in te richten. IVinove. Misdaad te Voorde. Het lyk van den 30 jarigen Fr. Faut werd tus- schen Santbergen en Idegein op het spoor ge vonden. Een deel der rechterhand, was afge sneden. Men gelooft dat Faut aangerand en vermoord werd, cn daarna op de spoorbaan gelegd. Maxenzele.Een 70 jarige ouderlin„ J. Mertens, was zaterdag in den vroegen morgend op eenen notelaar geklommen om de noten af te slaan. Tengevolge van den regen was de boom glad; Mertens schoof uit en viel loodzwaar ten gronde. De ongeluk kige werd in zijne woning gedragen waar hij geneeskundige hulp en de HH. Sakramenten ontving. Eenige uren later gaf het slachtoffer den geest. Ilrussel. De diefstal in de Caisse de Report te Brussel. De toezichters van de Caisse des Report et de Consignations hebben een eerste verslag opgemaakt, waar uit blijkt dat de ontvreemdingen, voor een tijdbestek van vier maanden, omtrent 130,000 fr. bedragen. In al de opzoekingen, gedaan zoowel in de Bank als eluers, heeft men ner gens het spoor gevonden van speculaties door De vis gedaan. De zaak isnogmetgansch opgehelderd men heeft maar de overtui ging dat er ontvreemdingen gepleegd zijn. Is Devis de plichtige Niets, tot hiertoe, be wijst zulks tenzy zyne vlucht. Naar het schijnt ging Devis als volgt te werk hij maakte wissels op'zijnen naam op rekening van den een of anderen bezitter van een wisselboekje en, tben de wissel in de visa kwam, toekende hij 't valsch stuk en streek het bedrag op. Om zich tegen alle verdenking te beschutten, stortte hij in de kas der maatschappij de eene of de andere som, op naam van een der dragers van een wissel boekje, wiens rekening tengevolge der ontvreemdingen niet meer in even wicht was. Hij vulde de ontvreemde som wel niet ten volle aan doch wist het zoo te regelen dat men moeilijk het te kort kon bestatigen. Deze verwarringen zullen het nazichtswerk veel vertragen. Assenede. Doodelijk ongeluk. Een ouderling vermorzeld. Gisteren avond, rond 7 uren, is de wijk «Staak» in opschudding gebracht door een schrikkelijk ongeluk. Een koopman van Oost-Eecloo, L. D..., was met zijn gespan naar de gemeente gekomen en aan den draai van den steenweg wilde een ouderling de straat over stappen juist op het oogenblik dat de tilbury in volle vlucht aankwam. De ongelukkige werd onder de pooten van het paard vertrappeld en de wielen reden hem overliet lichaam. Toen M.I). den ouder ling opnam, had hij reeds opgehouden te leven. Het slachtoffer is de genaamde Livi- nus Herteleers hij is doof en 70 jaar oud. Het parket is afgestapt. MELLE. Christelijke verdraag zaamheid. Zaterdag laatst met trein 1902 uit Gent terugkeerende, bevonden zich in eene 3de klasse-afdeeling drie of vier jonge heeren met eene jonge dame in zeer deftig gesprek, over de eene en andore aangelegenheid, toen de trein te Melle stopte. By het stilhouden van den trein, kwam in gezegde afdeeling een lange, magere priester, nen oprechten Jezuïet, die, na het portel te hebben geopend en vervolgens achterwaarts het rytuig uit stappende, bovengemelde personen een voor een goed bezag en, op een der heeren en de jonge dame wijzende, zegde met luiden na- gemaakten Franschen tongval voild la société moderne si le train n'allait pas plus loin, je déposerais plainte a votre charge Onnoodig te zeggen wat al op- ziens dit incident te weegbracht. Zouden de heeren paapmans soms willen verbieden dat ongelijke personen samen in treinen reizigen of spreken Zoo ja, dat ze eersten vooral het voorbeeld ge ven 1 Immers, die lui reizen zelden per trein zonder eene jufvrouw of madame bij zich te hebben 1 Aalter. De genaamde Karei Rodts, 65 jaren oud, werd maandag avond in Straat- hem aangevallen door een dronken kerel, die hem met geweld een steen op het hoofd sloeg, Rodts werd zoo erg gekwetst dat hij des anderdaags 's morgends nog niet kon spreken. De dader is aangehoudeu. Zekere Arthur Dobbelaere, kostganger bij de wed. De Baets op het grondgebied van Ivnesselaere, had, veertien dagen geleden dit kosthuis verlaten, om eenige huizen ver der aan den overkant van den steenweg, by Van Ackere, op het grondgebied Aalter, in den kost te gaan. Sedert dien had de 38 jarige zoon der wed. De Baets een hevigen wrok tegen Dobbelaere opgevat. Maandag, terwijl hij op de kermis was, ontmoette hij Dobbelaere in zyne nieuwe woning, en begon met hem te gekscheeren. Eensklaps verliet De Baets de herbergen werd door Dobbelaere, in woede ontstoken, gevolgd. Hy werd door dezen laatste bij de broekspijpen gevat en met buitengewone hevigheid drie, viermaal tegen de straat- steenen geslingerd, Daarop nam Dobbelaere de vlucht. De Baets werd met gekloven schedel opgenomen en naar zyne woning overgebracht. Zijn toestand is wanhopig hij kan niet antwoorden op de vragen die hem door 't parket dat woensdag ter plaatse kwam, gesteld werden. Antwerpen. De zaakgelastigde der Banque Frangaise waarvan de bureelen gevestizd zijn op de Mcir, kwam woensdag morgend in het policiebureel der derde af deel ing de verdwijning meedeelen van een geldomhaler der Bank. *t Is de genaamde Ëmiel Van den Eynde, geboren te Antwer pen in 1874, die sinds eenige dagen verdwe nen is met eene som van meer dan 25,000 fr. Alle opzoekingen, door de Banque Fran- Caise» gedaan, zijn vruchteloos gebleven. I)e policio heeft aanstonds een onderzoek ingesteld. Zondag 14 October Donaat. Maandag 15 Theresia. Dinsdag 16 Bertrand. Woensdag 17 Florent. Donderdag 18 Luc. Vrijdag 10 Savien. Zaterdag 20 Irena. Zondag 21 Ursuba. De 14 Oct. komt de zon op ten 6 u. 19 min. 's morg. De 14 Oct. gaat de zon onder ten 5 u. 13 m. 's avonds De 14 Oct. duurt de dag 11 uren 59 minuten. Den 17 October is het nieuwe maan. Den 24 Ocf&ber is de maan in het laatste kwartier. Gedurende de maand October bestatigde men de grootste warmte in 1900 (26°h), en de laagste tempera- teur in 1898 (2®7 onder het vriespunt. Gedurende de 10 laatste jaren was de October maand van 1896 de natste (men had 21 dagen regen) de Octo- bermaand van 1897 was de droogste (men had slechts 5 dagen regen). Volgens de waarnemingen van 60 jaren zal hot we der waarschijnlijk zijn: stormachtig en killig. In onze streek daalde rond 15 October de thermoter verschei dene malen tot O. «lei* Stad Aalst. van den 5 October tot den 12 October 1906. GEBOORTEN Mannelijk 9) Vrouwelijk 5) HUWELIJKEN, II. De Coegere postrn. M. Van Mol z. b. F. De Schrijver, tabakb. M. Claessens br. P. Van de Perre, vuurst.—M. Steenhaut tw. A. De Bruyn, landb. M. De Kegel, z. b. F. Amant, gladsl. »'M. Eeckhout. tw. OVERLIJDENS. F. Meert, herb. 62 j. Brabandstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. De Burgemeester der Stad Aalst, verwit tigt de belanghebbenden, flat drie plaatsen van Politie-Agent zijn opengevallen. Aan de benoeming zyn do volgende voor waarden gesteld 1. 's Minstens 21 en ten: hoogste 30 jaren oud zijn op-den dag der benoeming. 2. Van goede lichaamgestplteniSi wezen en gekend als van onbesproken gedrag. 3. Eene gestalte hebben van 1 m. 70 c. 4. Voldaan hebben aan de wetten op de Militie. 5. Met goeden uitslag een exaam onder gaan. Dit examen zal geschieden den Zondag 28 October aanstaande, ten Stadhuize, Ge meenteraadszaal, om 10 uren voormiddag. Instituut voor Taal en Handels onderwijs voor volwassenen. o Damen en Heeren, De inschrijvingen voorde leergangen van dit Instituut zullen plaats hebben ZONDAG 14 OCTOBER aanstaande, in 't lokaal van den Club, Keizerlijke Plaats, (Landbouwcomice) 's morgens van 9 tot 11 uren,of bij den Secre taris den heer Louis Collin, Lange Zout- straat, 47, Aalst. De leergangen (Engelsch, Duitsch, Handels- correspondencie) zullen geopend worden op ZONDAG 21 OCTOBER, te 9 uren 's mor gens. Het jaarlijksch bedrag voor het by wonen van al de lessen blijft vastgesteld op 10 fr. te betalen bij de inschrijving. Om verdere inlichtingen wende men zich tot den Secretaris. liet Bestuur. du docteur Bandiera est Ie meilleur remède connu jusqu'A présent pour la guérison de la phthisic pulmonaire. 11 produit aussi des excellents efrets dans les catarrhes des bran ches, aïgus ou chroniques, dans la bronco alveolite, dans les bronchites et les maladies similaires. Attention aux falsifications ou immitations. N 'accepter que des flacons de Potion antiseptique Itandiera. Chaque flacon est muni de la marque de fabnque. Unique dépot A Palerme (Sicile) A la Phar- macie Nationale, rue Cavour, 89-91, oil il faut adresser les commandes. de van ouds gekende herberg De Kalfs kop, in de Pontstraat, te Aalst, nevens het gesticht der E. E. P P. Jesuieten. Zich te bevragen by M. O. Van der Schue- ren, brouwer, Brabantstraat, 50 Aalst. Voor uw Strooikalk gelieve u te wenden bh llaymond Van Croinhrugglie, Kloosterstraat, Geeraards bergen. Handelaar in Tabak (Couvertures) vraagt om in betrokking te komen met een Cigaren- fabrikant voorde verwisseling van Taltak in hinderen met sigaren. Geheimhouding Schrijven bureel van dit blad Graaf van Egmont Groote Markt, Aalst. A P K 21. De Notaris DE WINDT, te Aallt, zal open baar verkoopen Gemeente Letterhautem 1Eene partij Land op de Bergen, sectie B N° 598, groot 15 aren 24 centiaren. Gemeente Vlierzele. Eene partij Zaailand, op groot Schootveld, sectie F NT° 256, groot 11 aren 52 centiaren 3. Een perceel Zaailand, op groot Schoor- veld, sectie F, N°251 en 252, groot 15 aren 34 centiaren. Deze goederen zijn gebruikt door Bernard Langbeen tot 24 December 1906. Enkele zitdag Zaterdag 27 October 1906. Om 2 uren ter Zittingzaal van het Vrede gerecht te Aalst, Groote Markt. Voor verdere inlichtingon wende men zich ook ter studie van den Notaris VERBRUG- GHEN, te Sint-Lievcns-Hautem. Men vraagt meisjes voor gemakkelijk werk, goed betaald Caoutcliouefahrick, Hooge Vesten Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede te Erembodegem, aan den Geeraerdsbergschen Steenweg en Welleweg.. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en ge lag, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goederen gelegen te EREMBODEGEM, Eerste koop Een allerbeste perceel Land, gelegen op Zwalmkauter aan den Steenweg naarGeeraerdsbergcn, bij cadaster bekend sectie B, nummer 1259, met eene grootte van 85 aren 90 centiaren, palende oost don steenweg, zuid den heer Burgemeester De Cock, west den heer Notaris De Pauw en noord d'heer Notaris De Sadeleer. In gebruik bij d'heer Rent* De Kegel, te Aalst. Tweede en laatste koop Een perceel Land gelegen aan den Welleweg, bij cadaster bekend sectie B, num mer 1195, met eene grootte van aren 90 centiaren, palende noord Emile en Frans De Schryver, Pieter Wellekens, Weduwe Van den Steen en Hospiciegoed van Aalst, oost Hospiciegoed van Aalst en den Welle weg, zuid Leopold De Schryver en west M. de Renosse. In gebruik uij Franciscus Fonck en Rochus Ghys- sens. Deze partij is verdeeld in 3 gelijke deelen van elk 25 aren 96 centiaren te weten Eerste deelHét derde deel ten noorden neven het Baantje Tweede doel Het derde deel te midden, met eenen op te leggen boomprys van 175 fr. Derde deel Het derde deel ten zuiden met eenen op te leggen boom prijs van 100 fr. ZITDAGEN Instel Maandag 29 October 1<W! Verblyf Maandag 5 November Telkens om 2 uren nanoen tor horborg De Haring bij d'heer Van der Biest De Bundel, te Aalst, Geeracrds- bergsche Steenweg. Voor allo inlichtingen wende men zich bij voor noemden Notaris DE WINDT, bij wien geld te beko men is aan gematigden intrest mits goed bezet. OPENBARE VERKOOPING eener allerbeste TE HOFSTADE. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal ten verzoeke van den eigenaar, met gewin van palmslap en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene allerbeste partij Land, gelegen te Hofstade, op het Weiveld, bekend ten kadaster sectie A, nummer 1090, met eene groote van 14 aren 20centiaren, palende oost de Sint Annastraat, zuid hot Kerkbestuur van Hofstade, west de kinderen Pannekoeck en noord de weduwe Petrus-Franciscus Matthys. Ingesteld fr. 2000.00. In gebruik bij den heer Ferdinand-Comelis De Wit- Hu ven 11e. Deze partij zal onder voorbehoud van samenvoeging worden opgeroepen in noord zuidhelft. In gebruiktreding 24 December 1906. ZITDAGEN Instel, Donderdag 4 0rtow iq™ Verblijf, Donderdag 18 uctoner ijuo. Telkens om 3 uren namiddag, ter heiberg In den Bonten Os bij den heer Joseph CLINCKAÈRT, Slach ter en Herbergier, te Hofstade. Ter studie van genoemde Notarie DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats, zijn er gestadig kapitalen in leening te verkrijgen aan ge matigen intrest mist goed bezet. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een nieuw opgebouwd TE AALST, Groote Markt, ]Vr7. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, openbaarlyk verkoopen Eenigen koop Een schoon en welgelegen nieuw opge bouwd Handels-Hu Is» gestaan en gele gen te Aalst, Groote Markt, Nr 7, gekend bij kadaster sectie A, nummer 1182, met eene grootte van 1 are 20 centiaren, hou dende van voren de Groote Markt, van d'eene zijde aan den heer Odilon Van der Schueren en van d'andere zyde aan den heer Taey mans-Druck Bewoond en gebruikt bij d'heer Léon Geeroms-Aerts, aan 1200 franken 's jaars. Het voorschreven Huis met zijne afhange- lijkheden mag bezichtigd worden den Dyns- en Vrijdag van ieder week, van 2 tot 4 uren namiddag ZITDAGEN Telkens om 3 uren namiddag, ter Zittings zaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studie van den genoemden Notaris BRECKPOT, alsook ter studiën van de No tarissen DEL WART en CLAVAREAU, beide te Brussel. Do Notaris BRECKPOT, te Aalst zal open- baarlijk verkoopen Gemeente Enindegêm. 1° 28 aren 10 centiaren Land, op Eronde- gemkautor, gebruikt door Frans Roggeman. 2° 38 aren 30 centiaren Land, op 't Hemel rijk, gebruikt door de weduwe Frans Ras- schaert. Boomprys 230 fr. 3° 7 aren 10 centiaren Land, op het Sijp. 4° 17 aren 40 centiaren Land, op de Drie bunders. 5° 19 aren 50 centiaren Bosch, op de Drie bunders. Boomprys 130 fr, 3,4 en 5 gebruikt door Frans Roggeman. 6° 61 aren Land en Meersch, op de Driebun ders, gebruikt door Petrus de Swaef, ver deeld in deelen zuidhelft en noordhelft. Boomprijs30 fr. 7° Een hectaar, 5 aren 10 centiaren Land, op het Graven veld. Gebruikers Alois Eloot, kinderen Lemaire en Laurent D'Haeselcer. Boomprys 50 fr. Verdeeld in 4 deelen. 8° 14 aren 70 centiaren Meersch, op het klein Scheerhuis, gebruikt door de kinderen Lemaire. Boomprys 230 fr. Gemeete Meire. 9" 22 aren 30 centiaren Land, op den Dael, gebruikt door Charles De Schutter. 10° 33 aren 21 centiaren Meersch, te Meire, Blanke Meersch, Gebruikt door Albien Van Vaerenbergh. Boomprys 150 fr. 11° 11 aren 60 centiaren Land, op het Se- gersveld, gebruikt door Joseph Van den Steen. Boomprys 60 fr. 12° En 24 aren Meersch, in den Langen- meersch, gebruikt door Frans de Vos. Boomprys 140 fr. Instel Donderdag 11) lfW, Verblijf Donderdag 25) October 1906. Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis bij de Kinderen Van Belle, te Erondegem, Dorp. De Notaris Bi'cekpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Eren» hod egem. 1° 30 aren 90 centiaren Land, Heuvel. Gebruikt door Adolf De Boom en Joseph Ver- hofstadt. Gemeente llerderscm. 2° 63 aren 60 centiaren Meersch, op den Bijlboom. Gebruikt door Frans Moortgat. Verdeeld in 2 deelen Helft ten westen. Boomprys fr. 400. Helft ten oosten. Boomprys fr. 120. 3° 37 aren 80 centiaren Meersch, nevenst voorgaande. Gebruikt door Moortgat en Van de Meersch. Boomprys fr." 75.00. 4° 19 aren 10 centiaren Land, op den Bogt. Gebruikt door Alfons Van Leuven. 5° 32 aren 10 centiaren Land, op do Wee. Gebruikt door Benoit De Landsheer. 6° 32 aren 50 centiaren Land, op de Wee. Gebruikt door de kinderen Willems. 7" 84 aren 20 centiaren Land, op het Kaas- veld, verdeeld in 3 deelen 29 aren 80 centiaren ten westen. Gebruikt door Frans De Wolf, 22 aren 10 centiaren te midden. Gebruikt door Petrus De Wolf en 32 aren 30 centteren ten oosten. Gebruikt door René Van Mol. Gemeente Moorsel. 8° 26 aren 60 centiaren Land, op den Per- rekauter, genaamd De Swes Gebruikt door Frans Hendrickx. 9° 30 aren Land, op de Lievebosch. Gebruikt door Joseph Van der Biest. 10° 30 aren beplanten Meersch, in de Groe- nemeersschen. Gebruikt door de kinderen Dubois. Boomprys fr. 180. 11° 47 aren Land, wyk Waver, op de Waverhaag. Gebruikt door de kinderen Dubois. Gemeente Meldert. 12° 14 aren 90 centiaren Land, op den kleinen Kammenkauter, aan de steenweg naar Baardegem. Gebruikt door de weduwe De Croes. 13° En 14 aren 60 centiaren Land, op het Poelstraat veld. Gebruikt door dezelfde weduwe De Croes. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 12 October 1Qnr Verblijf, Vrijdag 26 October Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis bij M. Louis Van Brempt, te Moorsel. Dorp. AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 00-00 Haver 00-00 00-00 Aardappelen 00-00 00-00 Boter de kilo 2-70 3-00 Eiers de 25 2-97 3-00 Viggen 00-00 00-00 58 balen Hoppe primé van 80-00 105-00 7 ordinaire 72-50 86-00 NINOVE, alle Dynsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 18-00 Haver 14-00 15-00 Aardappelen 4-50 5-00 Boter de 1/2 kilo 1-45 1-60 Eiers de 25 0-00 3-00 GEERAARDSBERGEN alle Maandagen en Vrydagen Tarwe de 100 kilos 19-00 00-00 Haver 16-00 00-00 Aardappelen 6-00 00-00 Boter de kilo 2-85 3-00 Eiers de 25 0-00 2-75 Tabakken de 50 kilos 00-00 00-00 SOTTEGEM alle Dynsdagen Tarwe de 100 kilos 18-00 17-00 Haver 16-00 00-00 Aardappelen 0-00 00-00 Boter de kilo 3-00 0-00 Eiers de 25 3-00 0-00 ANDERLECHT. Varkensmarkt. Te koop gesteld 2150 Prys per kilo op voet 0-97 1-15 Veemarkt te koop gesteld 1796 Prijs per kilo op voet Ossen 0-70 0-94 Stieren 0-62 0-84 Koeien en Veerzen 0-60 0-80 BRUSSEL. Varkensmerkt Te koop gesteld 310 Prys per kilo op voet 0-95 1-16

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3