Mononkel Zwinten Geeraardsbergea. (Iroot Concert-Voordracht Uit Sottegem. Uit Erembodegem Reparation Judiciaire. 't Was zondag laatst Ceciliafeest van De Oude Garde (gelyk men het gewoonlyk zegt) 's Voormiddags na den uitstap gaf de voorzitter M. O. Van der Schueren, verslag over den toestand der maatschappy en onder andete zegde hy We beschikken tegen woordig over (16 speeltuigen, daar wij nu na 't Ceciliafeest met zeventig muziekanten aan de pupiters zullen zitten, zoo moeten wy nog vier instrumenten hebben. En wat za gen wy gebeuren, 's avonds op 't banket werden de vier instrumenten aan de maat schappy geschonken door de heeren H. Van Steen winkel, Ch. Schrevens en den notaris Bfeek pot. Ook had men geklaagd over den slechten toestand der piano derSymphonie en zonder fout moest men er eene nieuwe hebben. Hoe- daar aangeraakt dacht men, maar bij ons is dit gauw gevonden. De volkslievende Voorzitter van den Liberalen Werkmans kring M. Gustaaf Leveau stond recht en zeg de Vrienden ik zal u eene nieuwe piano doen komen. Daverend applaus begroette die eenige woorden, allen bedankten den vriend Gustaaf voor zijne mildheid. Men had dusopeenen dag de vier instrumenten die men nog miste en een schoon nieuwe piano. Dank heeren. Maar ge moogt ook immer op ons rekenen, daar wy weten dat uwe beurs altijd openstaat wanneer het den vooruit gang van 't liberalism geldt, dat ge geeft waar het noodig is, maar uw geld niet weg werpt voor brasseryen, saucissen te koopen en pinten bier te laten zuipen. Een muziehant Liberale Jonge Wacht Zondag: 16 December 1606, om 4 1/2 ure, juist, tn de feestzaal van den Liberalen Kring mei de welwillende medewerking van lieer Dokter Jan Persoon», Wolks vertegenwoordiger van St-Nikolaas. voor het Letterkundig gedeelte en van Juffer Is&belle Fichlowitz, pianiste. Mynh. Jan Delaunoit, baryton. Louis Jolly, solist van Orpheus Charles Ghislainfransch kluchtz.. x» Theodore Bruylantvlaamsch o Edrnond Kooghuis, pianist begeleider Fanfaren genootschap Orpheus, onder de leiding van M. Jules Lemoine. PROGRAMMA 1. Orpheus: a) Openingsmarsch b) Napoli, tarentelle de Mezzacapo arr. par J. Lemoine. c) Mauviette, val. Strauwen 2. Mynh. J. Delaunoit: Kerelslied Wybo. 8. Mejuf. Fischlowitz: Tanhnüser marche Richard Wagner. 4. Mynh. Th. Bruylant, in zyn repertorium 5. Voordracht door M. D' Jan Persoons. 6„ Mynh. L. Jolly :air varié voor baryton. 7. Jan Delaunoit: Kom schipper trouwe kerelOscar Roels. 8. Mejuf. Fischlowitz Marthafantaisie Flotow. 9. M. Charles Ghislain in zijn repertorium. o— Piano van 't huis L. Hooghuis, alhier. Vrije ingang voor elkeen. Volksliockory. De Volksboekery is open in den Liberalen Kring byzonderen Ingang langs de groote poort alle Zonda gen van 10 tot 11 1/2 uren, waaralle man botfke» in lezing kan krygen aan 2 centiemen par boekdeel welke men 14 dagen mag ter leatng houden. Meer dan 2000 boekwerken, franse he en vlaamsche, zijn ter beschikking van het volk gesteld en wekelyks worden nieuwe werken bygekocht. Wy kunnen de bibliotheek niet genoeg ónze vrienden aanbevelen boek en geldgif- ten ten voordeele van dit zoo nul tig werk worden met dank door het bestuurder Libe rale Jonge Wacht aangenomen. Liberalen in het onderwijs en geestesont wikkeling van het Belgische volk ligt de toe komst en het welzyn van ons vaderland. Mengelwerk van den 9 December 1906. 23 EENE KAROTTE door II. De Cock-Creten. Maar daar was niets te doen, en hadde Elmirc's vader er niet tusschen gekomen, dan hielden zy my nog op staanden voet in hechtenis als medeplichtigen. MononkelMononkelkomt Elmirede kamer opgevlogen, maar gauw. maar gauw de stad uitzy komen u vangen Vangen verkleekte de arme bloed. Binnen een halve uur zyn zyhier; de nolicic-agenten steken den kop byeen en fluisteren zich met haast in het oor: Jud is in Brussel. We,l ixxldorie, heet ik dan niet Kwin ten. Mononkel Kwinten, in Holland gewon nen n geboren en burgemeester ran Rom- broeck Daar zyn zij algilt Elmire. Eenige zware voetstappen bulderen op den trad. Goede God zucht Frans, wy zyn verlo- red Maar gauw maar gauwroept Elmi re, de kleerkas inen stooten zy Mononkel m dat meubel. De deur ging maar half toe De rondhaling van Sint-Pieters penning is hier volop in gang. liet-belieft ons niet veel tyd te verslijten in beuzelachtige dis cussie over het kerkmisbruik. Wy hebben hier overigens niet te onderzoeken of 't wel noodig en tetamelyk is te geven of niet, pastoorszaken zyn de onze niet in andere woorden,nous ne voulons pas manger du curé, ce plat est trop indigeste. Maar de ineesterlyke wijze waarop die bedelary in ons Sottegem tot stand is ge bracht verdient de aandacht onzer lezers. De geestelyke, door zyne gewoonlijke jesui- tentrukken voorafgegaan, biedtU zynezwar- te beurs aan en gij draait af,.... natuurlyk als ge wilt. Niet moeilyk, he, tot hiertoe, en niets buitengewoons. Maar 't is hier dat de katte op de koorde danst Mynheer de pasteur, vol zoetsap pige woorden en juffrouwmannieren, vang de conversatie volgender wijze aan zijt ge hier baas zyt ge de moeder hoeveel kinders hebt ge gaan zy naar schooien waar Zijn ze jong of getrouwd Met wien zyn ze gehuwd Welke dagbladen leest gy en midderwyl heeft onze heilige herder alle de antwoorden zorgvuldig in een boekje opgenomen. Et voilA pas plus béte que ga uwe numero is gekend. Moet de paus dat ook al weten,en waarom vraagt men ons niet of wy goed geslapen hebben en hoeveel geld er in on zen zak steekt? Burgers, neringdoeners en werkers, wy bevestigen dat die schandalige handelwijze echt is en wij protesteeren tegen dit onge hoord misbruik. Het walgt vrije lieden een onderzoek te onderstaan aangaande hunnen persoon, hun huisgezin, hun levensbestaan en wy meenen vast dat dergelijk gedrag niets te zien heeft met den godsdienst. En zeggen dat de katholieken beweeren dat in ons land er geene fichea bestaan Maar, den duivel wij vragen ons af tot wat nut dit werk strekt en wie dit alles betaalt Heeft men misschien den sekretaris dei dienst, van den burgerstand ontnomen, een maatregel waartegen wij, bij voorbeeld,niet zouden willen opkomen of moeten al die inlichtingen dienen om kiezerslijsten te ver beteren op de lafhertige wijze die onzen acht baren volksvertegenwoordiger, Mijnheer Rens, met zooveel klaarblykendheid ter kennis bracht, by het nazien derlysten voor de stad Geeraerdsbergen. Alpha. Sottegem is toch 't land van kokanje en wij mogen eene groote kaars branden ter intentie van ons geliefd gemeentebestuur. Onder de wyze en vooruitziende directie van onzen zoeten burgemeester, omringd door zijn doorluchtig sphepencollegie, hebben wij hier nog al 'teen en 't ander veranderinks ken gekregen. Bij voorbeeld de boulevard rondom den eigendom van M. Ties Toast, trés chic et pas cherde installatie van d'elektriciteit, gaz pauvre en sperrestokkén met keerskens van ne cent daarop konynen bakken 't halven van onze openbare plaat sen, gelyk op 't statfeplein duivekotten ge lijk op 't zavelken en op de markt, onzen kiosk c< permanentzoo lichtekes opgemaakt en vol muziek, met van onder nen bak, waarschynlyk om kalkoens in te kweeken. Eh wel, mynheer de schepene van open bare kemels, erzyn nu nog inwoners die niet kontent zyn en ze vragen of er geen middel zou zijn hier en daar eenige piscienen »te doen plaatsen. Bij voorbeeld, op de hoe ken der bijzonderste straten en vooral rondom de kerk, waar het meer aan eenen mesthoop gelijkt. Mén vindt dat er te Sottegem ge noeg politie is, zonder dat er hier en daar nog nen gendareme in den hoek op schild wacht staatknikt Joch nog maar ne keer van ja, heeren tseeven, ten zal toch niette veel kosten, natuurlijkals er zaad in 't baksken is. Dat herinnert mij een half millioentje schuld vier woordekens waar mede een onzer kluchtigste vrienden het financieel beheer vaststelde. Eenige hon- derde frankskens daarby kan 't affairen toch niet maken. Onze belastingschuldigen zullen misschien wel een beetje roepen als ze gepluimd wor- Mononkel zyn dikke buik schoot te ver vooruit. Ben ik hier op de kamer van zekeren Frans Kwinten komt een die zich voor eenen politie-kommissaris uitgaf, de kamer met fierheid binnen. Jawel, mynheer, nntwoordt Frans. Zijt gy die Frans Kwinten, die een rei ziger uit Holland hebt ontvangen Om u te dienen mynheer. Waar is die reiziger henen Dat weet ik niet. Ah, gij weet dat niet Neen, mynheer de kommissaris. Hy was nogtans over een uur nog hier. Mynheer, gij zult gewis mis verstaan hebben. Ah; ik heb mis verstaanVan wie is dan die dry toot Van den laatsten vastenavond. Ah, van den laatsten vastenavond neen, neen, vriendje aanstonds komen mij ne mannen uw valsche Mononkel Jud zal ons dezen keer niet ontsnappen. Wat staat «•ij dan zoo voor de kleerkas r vroeg hy aan Élrnire. Wel, mynheer, of ik hier of daar sta, komt dat niet overeen uit Kom eens hier, mijn lief mamzelleke. Waarom heer kommissaris. Die kleerkas staat mij nietaan, ik zou daar eens geeme in zyn. Gy zult daar niet in komen, heer kom missaris. Ah, ik zal daar niet in komen Daar hebt gy niets in te zien. den en zeggen, bij 't zien van hun contri butiebiljet, dat heter nog al duur snoift. Maar de papegaai zei 't ook, als de kater meè hem door 't gootgat sprong. Alpha. Wij hebben eene zeer belangryke briefwis seling ontvangen van onzen correspondent Dixit, over de electrische verlichting te Sot tegem, die in ons toekomend nummer zal verschynen. Vertoon!ne:. Zondag 23 dezer, geven de Zuigelingen van Pol us hunne eerste vertooning, ziehier het programma Haat en Liefde, drama in vier bedryven, door Aug. Hendrickx. Dit treurspel heeft in menige stad den grootsten bijval genoten daarna Artikel 10, blijspel met zang in één bedryf, door Queeckers. Wij rekenen dat 'het publiek dit feest talrijk zal bijwonen. Kaarten zijn op voorhand te bekomen by den heer Emiel Vermeiren, te beginnen van maandag 10 dezer. Het tooneel zal eindigen voor het vertrek der laatste treinen en laatsten train. Het tooneel. Onze dompers vierden Maandag 26 No vember het Ceciliafeest. Z* hadden alles op getrommeld, wat beenen had om achter hun krot muziek te gaan, en niettegenstaande 't rondloopen van het gekend zwart schepers hondje, was het weer gelijk naar gewoonte, zeer magertjes. Klein en groot, veldwachters, gemeente- bedienden, grafmaker, gedwongene en niet gedwongene, allen medegerekend waren zy wel 70 man sterk. Ook konden de hoofdmannen hunne woede niet verkroppen, ze wilden zich niet meer belachelijk maken er moest kost wat kost, iets uitgevonden worden om aan het Erem- bodegemsche volk te toonen, dat, niettegen staande de ferme klopping die ze drij jaren geleden met de laatste gemeentekiezing kregen, hunne partij nog immer frisch en gezond was. Want, vriend lezer, 'twas een uitstap langs den steenweg dat 't krotmuziek ging doen, langs den liberalen steenweg waar de dompers ontvangen worden gelyk een hond in een kegelspel. En het ordewoord werd aan de slaven- bende gegeven op den doortocht mochten zij hier en daar een glas bier gaan drinken bij herbergiers die geen deel maken van 't mu ziek, maar die toch gekend zyn als goede klerikalen, doch aan 't huis gekomen van M. Dierickx, hoek der brusselbaan, moesten al len zonder uitzondering zich achter 't krot muziek scharen. Omdat ze allen zouden ge hoorzaamd hebben werd er eene zware boete opgezet en werden de spioenen uitgezonden om de achterblijvers op te schrijven. Drij per drij, eiken rang op vier meters af stand van elkander, moesten de slaven op- inarcheeren omaan'tvolk van den steen weg te toonen dat ze zeer talrijk waren. Zoo trokken ze nu al prottende de brussel baan op, terwijl de spioenen, als echte sche pershonden, rond de bende liepen. Alles ging nog al rustig door in 't opgaan, doch bij de terugkomst veranderde de kaart. Aan het huis gekomen van onzen liberalen leider en tevens gemeenteraadslid M. Léon Janssens, begonnen de dompers spotliederen te zingen, scheld woorden te roepen en gedroe gen zich als oprechte wildemannen. En 't zijn die mannen die zeggen dat ze strijden voor Godsdienst, Vaderland en Huis gezin. Maar 't is al maar schijn, want ze zijn enkel maar katholiek, om in de kiezingstijd 't volk naar hunnen kant over te halen en te bedriegen Doch ons volk heeft er genoeg van, van die schreeuwers en betaalde politiekers en toekomende jaar zullen zij dit wel laten zien, met te stemmen voor mannen die hunne te- langen behertigen en verdedigen. 't Zal alsdan gedaan zijn met straffeloos eerlijke en deftige personen te bespotten en te willen bezwadderen, weet dompers, aan alles kornt een einde. Kerel. Ah, daar heb ik niets in i,te zien hy komt dichter by en klopt op dé deur der kleerkas dat klinkt my zoo wonder han gen daar slechts kleêren in, mamzelle Niets als kleêren. Dan zal ik maar eens open doen, en steekt de hand aan den sleutel. Mynheer, riep Frans, laat toch de meu bels gerust, zy behooren den baas toe. Op eenen roef rukt hij de deur open en komt Mononkel te voorschijn..;, Zoo, zoo, mynheer Jud, nu zult gy ons toch niet meer ontsnappen. Ik ben geen Jud. riep Mononkel heel uit zijnen center. Dat kan zijn, maar in alle geval gaat gij met mij mede, en gij ook, Frans Kwinten, ophouder van dusdanige booswichten. Booswichtengreep Mononkel den vent by de keel. Mononkel Mononkel schreeuwden Frans en Elmire, wat doet gy 't is de com missaris der nolicie. Zn rukten Mononkel los en Frans viel op zijne knieën: heer kommis saris, genade genade doe ons toch zulke schande niet aan. Wij zyn hier maar onder ons daar stak Frans een koppel vyffrank- stukken op den kommissaris uit, laat toch in Godes name Mononkel in vrede vertrekken het is Jud niet, het is Kwinten, burgemees ter van Rombroeck. Ja, zei Mononkel, reeds sedert meer dan dertig jaar. De kommissaris greep zon der iets te zeggen het geld vast, stak het in den zaken zeidan moet gij, Frans met my mede. Nous Léopold deux Roi des Beiges. A tous présents et a venir faisons sa voir Le Tribunal de première instance séant a Termonde, première chambre, a rendu le jugeinent suivant En cause de M. Odilon Van der Schueren, brasseur, domicilié Alost, demandeur, Mr. Eyerinan. Contre M. Jean Van Nuffel-De Ghendt, imprimeur éditeur du journalize Volksstem, domicilié a Alost, neuf, rue de l'Eglise, dé- fendeur M. Cooreman. Après vaine tentative de conciliation et par exploit enregistré de 1'huissier Van Muylem, A Alost du dix neuf Avril mil neuf cent et six, le demandeur fit assigner le défendeur devant le tribunal pour Attendu que le trois février mil neuf cent et six a paru dans le journal De Volksstem A la première colonne de la troisième page, sous la rubrique Stadsnieuws un article non signé commengant par les mots impri- inés en gros caractères et dont la teneur est D'ambitie is soms nen ambitien meester. Wien men durft critikeeren M. Polydoor De Paepe, drager van vijf medalien van 3# klas, dry van tweede, vereerd inet de bur gerkruisen van eerste en tweede klasse, en eindelijk verheven tot ridder der Leopolds orde. M. De Paepe, wiens leven een aaneen schakeling is van moedige daden, die onop houdend menschentevens onttrok aan de gapende kolk onzer Denderwateren en aan de gloeiende vlam van menige brandramp. Is ze niet schandalig medeburgers, de hande ling van vuilen galm Zou Loontjes pen- lakei ten naaste week niet eens de dekora- tiën vari de wezenlyken rechthebbende willen afkondigen in een kaderken De zak haring- sche dekoratie niet vergeten a. u. b. Attendu que le demandeur est tres claire ment, visé dans Ia dernière partie de eet article Attendu que les termes «De zak haring- sche dekoratie niet vergeten a. u. b. consti tuent une insinuation et aussi une accusa tion méchante et trés diffamatoire en vers le demandeur, qui est le principal brasseur d'Alost, et seul de nature a faire croirc aux nombreux lecteurs du Volksstem que le demandeur emploie de la saccharine dans la fabrication de ses bières, alors que le légis- lateur a édité des peines trés sévéres et in- famantes A ce sujet Attendu que l'intention méchante de l'au teur de Partiele litigieux estd'autant plus manifeste qu'il a jugé prudent de transfor mer l'orthographe du mot saccharine sa- chant que les lecteurs même les moins pers- picaces ne s'y tromperaient pas A une sim ple lecture, mais ayant toutefois soin de faire ressortir le mot par des caractères ita- liques Attendu qne eet article est done de nature a porter gravement atteinte a l'honorabilité tant privée que commerciale du demandeur etanuireconsidérablement aux intéréts du demandeur par suite de Ia suspicion que Partiele litigieux a pu jeter dans sa nom- breuse clientèle. Attend u qu'A défaut de connaïtre Pauteur, c'est Péditeur imprimeur du journal dans lequel Partiele incriminé a paru qui est res ponsible de toutes les consequences. Attendu que le défendeur est Péditeur- imprimeur du journal De Volksstem. Attendu que le préjudice tant moral que niatériel causé au demandeur par Partiele injurieux peut ètreévalué A cinquante mille francs. Entendre declarer Partiele incriminé ca- lomnieux, diffamatoire et dommageable, en conséquence s'entendre le défendeur con- damner l°)a insérer le jugement A interve- nir A ses frais et A trois reprises différentes dans les numéros suivant immédiatement la signification du dit jugement, de son propre journal De Volksstem et, de cinq journaux A designer au choix du deman deur 2°) a payer au demandeur A titre de dom mages- i n térêts la sonune de cinquante mille francs ou toute autre A arbitrer par le tribunal 3°) aux intéréts judiciaires et aux dépens, 4°) Entendre déclarer qu'A défaut de s'exé- cuter volontairement l'assigné y sera con- Zal dan Mononkel vry zijn Vry, zei de kommissaris dat hij zich dan maar spoedig uit de voeten make Frans en de kommissaris trokken op Mononkel en Elmire bleven alleen op de kamer. Monon kel weende Elmire, wat ongeval Wat nu gedaan zei Mononkel. Maar spoedig de vlucht naar Rombroek genomen. Ja maar ik zal herkend worden, die verdomden Jud Gevonden gevonden Mononkel, liep zij tot aan de deur waar reeds een pak vrouw- liekleederen gereed lagen. Zie, Mononkel gy verkleed u in een vrouwmensch. Ja maar, ja, maar, zei Mononkel met verwilderde oogen. Toe maar. wierp zij hem eenen krino- linenrok over het hoofd, ik zal u kleeden als eene eerste dame. Opeen twee drij had Mo nonkel eenen vrouwenhoed op zijnen dikken kop, eene shal aan de schouders en eene machtige krinoline aan. Daar, gaf zij hem eenen en tout cas in de hand, spreek nu maar een weinig fyner en niemand zal iets vermoeden. Een van Frans zijne vrienden komt opge- loopen Elmire Frans zit gevangen Ach zuchtte Elmire, ik zal u later dat ongeval eens vertellen Frans is onnoozel, een edel hart die voor eeri ander... Zeg, zoudt gy mij den dienst willen bewijzen van deze jufvrouw aan den yzeren weg op Leu ven te brengen treint par corps, conformément A la loi du vingt-sept Juillet mil-huit-cent septan te- et un. Le tout par jugement exécutoire par pro vision nonobstant tous recours et sans caution. Action évaluée A cinquante cinq mille francs pour satisfaire A la loi sur la compé- tence. Mr Cooreman se constitua pour le défen deur par acte enregistré de l'huissier Van Waesberghe, du vingt-sept Avril 1900 et six La cause fut introduite le trois Mai mil neuf cent et six et plaidée les vingt six et trente et un Mai et sept Juin mil neuf cent et six, par maitres Jules Rens, avocat et député A Grammont et Paul Michiels avocat A Alost, pour le demandeur et maitre Ro- main Moyersoen avocat A Alost pour le dé fendeur. Me Cooreman déposa A l'audience du trente et un Mai mil neuf cent et six, les conclu sions suivantes Attendu que l'écrit incriminé ne eonstitue qu'un article de polémique dans lequel le journaliste relève les attaques violentes et les divulgations méchantes dirigées dans le Journal De Dendergalm du vingt huit Janvier 1900 six contre un citoyen étranger A la politique A l'occasion de sa nomination dans Pordre de Léopolil, Attendu que rien ne permet d'affirmer que le demandeur fut visé dans ces deux écrits rien ne désigne sa personnalité d'une fagon particuliere, ni en tous cas de manière suffisamment precise pour que la généralité des lecteurs ait pu l'y reconnaitre En effet dans Partiele du Dendergalm il est dit que 1'octroi de la décoration de Mr Paepe eonstitue une énormité et que les véritables ayants droit ont été mécon- nus le Volksstem se borne a répondre A ces allégations sans specifier aucunement quel est le veritable ayant droit den wezenlijken rechthebbende. Attendu qu'il résulte au surplus de l'en- semble de Particle que les mots zak ha- ringsche décoratie spécialement visés par le demandeur, n'ont qu'une signification bienforine, qu'on ne saurait y voir aucune allégationprécise etoutregeante pour M. Van der Schueren qu'on ne saurait surtout en déduire que le journaliste l'ait accusé d'employer de la saccharine dans ses bières. Attendu dés lors que Paction n'est point fondèe. Par ces motifs Tous autres A suppleer même d'office, plaise au Tribunal débouter le demandeur des fins de son instance, le comdamner aux dépens et M° Eyerman A l'audience du sept Juin six des conclusions congues comme suit Attendu que le défendeur objecte vaine- ment que Particle incriminé ne constituait qu'une réponse a un article du Dendergalm, qui critiquait la nomination dans l'ordre de Léopold d'un citoyen Alostois. Que cela n'atténue en rien le caractère diffamatoire de Parlicledu Volksstem. Attendu que le défendeur, tout en ne déniant pas formellement qu'il A voulu viser le demandeur, prétend que par les mots «de wezenlijke rechthebbende» le demandeur n'était pas suffisamment indiqué, Attendu que le lecteur n'a pas pu se mé- prendre sur la portée de cet article, ni sur la personalité du demandeur qu'o* voulait y atteindre que d'ailleurs dans Particle de tète du même numéro du Volksstem Odiloniana on dit clairement que le wezenlijke welhebbende est j» Loontje Que depuis plusieurs mois le demandeur était constamment l'objet d'attaques de la part du Volksstem qui désignait le deman deur tantot par son nom entier, tan tót par un diminutif de son prénom Odiloontje, Loonetje, Loontje, etc. que le lecteur, qui s'intéresse généralement A ces personnalités, n'apu un instant douter du point de savoir qui était la personne visée Que d'autre part cette insinuation de décoré en saccharine ne pouvait s'appli- quer qu'a un brasseur, et principalement au demandeur qui futen mil huit cent quatre vingt dixsept Po'ojet d'une plainte anonyme pour emploi de saccharine, plainte s ui vie d'un non-lieu. O zeer geerne madame is dan vanzin Brussel te verlaten P Het is nog eene jonge, bemerkte Elmi re. Excuseert, mamzelle, hernam hy vlug en begon hij kalenpraat te vertellen maj ik de eer hebben mademoiselle een karamel letje aan te bieden Mononkel nam de kara- melle aan. Ach, mademoiselle, wat hebtgy toch lieve oogjes, witte tandjes Mononkel wist niet wat niet wat antwoorden, Mademoiselle zei Elmire, gij inoet niet verlegen zyn, myn heer is van mijne braafste kennissen ik zou hem anders mijne vriendinnen niet toever trouwen maar het konvoi zal vertrekken. Mononkel aan den arm van zijnen leidsman trad de huizen uit beklom eene vigilante en zoo op de statie aan. Wacht mademoiselle, ik zal uw vaarbiljet gaan halen Mononkel al een weinig verkloekt, antwoordt met een fijn stemineke en gepitste lippen wel dank baar mijnheerDe guit hadde zaak reeds zoover gedreven'dat hij permissie vroeg om mogen want nooit of nooit was hy dusda nige jonge juffer tegengekomennu had hy zijnen droom verwezenlijkt gezien, zij wa ren voor beiden geboren.... en nog zoo een hoop kale praat en flierfluiterij. Daar is toch niemand die mij herkent, dacht Mononkel, het zal «oed gaan. En zoo gaven zij zich beiden de hand en trad mamzelle de char-A- bancs in. Maar onder het optreden zaagt gy de lange broek en de zware mansbolten. Zie dan zie wat eene jufvrouw 1 schreeuwt een straatjongen. Wordt voortgezet.

De Volksgazet | 1906 | | pagina 2