marktprijzen" In de Kamer. Verschillij Nieuws. Reparation Judiciaire. De spreekuren van J. Reus Burgerlijke Stand Handels-Rechtbank Raoul VANDESSEL BOOM EN, opgebouwd WOONHUIS ZAAILANDEN, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. KOF F IE HUIS TE KOOP. A0-50 Boelaert. Het. geitenmuziek was niet kunnen komen ojn rede van Ceciliafeest. Die mannen Hadden daar eten en drinken. Alla proficiat In-plaats van't geitenmuziek met M. den Baron den Bottien aan 't hoofd, hadden wy nu M. Moeyersoen, die ons proficiat wenschte wegens ons keelgat: Hy zegde dat wij op den 2A** Kerstdag allen naar den Beestenhof moesten komen en onze vrouw medebrengen, dat wy er wel zouden geweest hebben, goed mogen drinken en, twee sprekers van Gent. De die .kunnen wij missen, maar er is buis bij De liberalen, zegde hij ook, zijn met vijf langs 't achterpoortje binnen geraakt maar wij gaan ze met klank buiten zetten. Yivan 't katholiek Mijlbeke. allons vrienden roept daite samen. De leeperikken staken zich weg om niet uit te barsten van lachen. En nu nog eens gedronken zegde M. Romain dan I Zie, dat moest hij óns niet zeggenwij waren voor anders niet gekomen. By Schokkaert nam Gustaaf Arijs het woord in naam van d'hee- ren van 'tkatoliek, maar alszoo hekkelen, die .heeft er geen verstand van, 't was al zoo erg als M. D'Hert in den gemeenteraad. Dan heeft Coppens eenigeliekens gezongen, maar zijne slechte niet hij mocht niet. Ik ben dan moeten naar huis gaan, 't was mijnen toer om de beesten te melken, maar d'ander zijn gebleven en hebben gedronken en geslabberd dat 't wreed was. Zij zijn maar iaat naar huis gekomen al zingende en heb ben hun nog goed geamuseerd. Onderwege in de Beekstraat den lantaarnpaal afgebro ken en hem gelegd voor het hofgat van Louis De Cock, 'twas oprecht plezierig. Zondag is het nu weder te buizen, 't gei tenmuziek komt met M. Lowie van Bottienes met zijne laarzen aan. Dat zal plezieriger zijn als 'met M. Moyersoen. Op tweeden Kersdag, in den Beestenhof, nogmaals te buizen. Alla, wij zijn content. Wij hebben nu allen gevraagd om 4 pinten te hebben voor 5. eens. Natus zegt't zal porababel geacor- deerd zijn 1 Laat ons haastig goed aandrinken, want de vrouwen beginnen reeds op hunnen poot te spelen en sommige duivinnen staan reeds tegen hunnen kebber op. En nu, vooruit, voor 'tkateliek, de pint in d'hand in afwach ting van de socissen. Tot de naaste week. Ne leepen maf van 't bornput jen. Om Vaarden tot goede Koeien te maken. Als de landbouwer een vaars koopt, die voldoet aan alle eischen, die men aan een goede melkkoe moet stellen, dan weet hij dat hij een dier heeft waar een goede melkkoe kan uit groeien maar dan is hem nog vol strekt niet zeker, dat het dit binnen een paar jaar zal zijn. De melkknecht heeft het im mers grootendeels in zijne macht omereene goede melkgeefster van te maken. Gaat hy zacht met de dieren om, behandelt hij ze goed, zoodat de dieren van hem houden en melkt hij ze goed, dan is de zaak in orde, doch in het tegengestelde geval wordt de koe niet, wat zij had kunnen worden. Een goede melkknecht past juist op den tijd van het melken en begint niet nu eens eene half uur vroeger, dan weer een poos later. :(iaat hij aan het melken, dan heeft hij al zijn j#andacht er bij. Hij gaat niet met duim en vingers aan de tepels trekken, want dat doet de dieren veel te veel pijn, neen, hij neemt de tepelsin de volle hand en bootst zoo goed mo gelijk liet. zuigen van 't kalf na. Bemerkt hij dat eene koe ergens aan eenen tepel of aan een uier eene pijnlijke plaats heeft, dan zal hij trachten, die weg te krygen. Tijdens het melken gaat hij niet met anderen praten, maar eischt volkomen kalmte om hem heen. •Hij trekt dan krachtig en regelmatig door en dwingt zoo de melkklieren tot voortdurende werkzaamheid. Staat eene koe niet stil, dan maakt hij zich niet kwaad en gaat niet razen, schoppen of slaan, doch hij spreekt zachtjes met het dier, streelt het liever en bereikt zijn doel veel beter. Is hy met een paar tepels aan het mel ken'en bemerkt hij, dat de eene tepel eerder ophoudt melk te geven dan de andere, dan melkt hij niet met één hand door en laat de andere rusten. Neen, hij trekt met de laatste door, alsof de tepel nog melk gaf, antlers wordt het verschil voortdurend grooter. En dan nog iets, waarop niet altijd vol doende gelet wordt. Een goed geoefenden melkknecht melkt goed uit, laat geftn drop peltje in den uier. Dit geeft een dubbel voor dcel. Vooreest krijgt men meer melk en in dé tweede plaats krijgt men veel beter melk. De laatste drop is de boterknop. Als men het onderscheid in vetgehalte tusschen de eerste en laatste stralen onderzocht, wat 't vetge halte betreft, zou men verwonderd staan U kijken. De laatste straal is haast tien maal zoo vet als de eerste en mag dus niet in den uier bl y ven. Men verlangt dan ook van zijnen .melkknecht, dat hij niet alleen goed melkt, maar vooral ook, dat hij goed uitmelkt. (De Landbode). J- D. Deze week is er weinig werk ver richt in de Kamer. Dinsdag hebben de ministers geant woord op 37 vragen en daarna zijn de volksvertegenwoordigers in geheime zitting gegaan om over hun persoonlijk budjet te spreken en te stemmen. Woensdag is de geheime zitting voortgezet. Een der leden heeft doen opmerken dat zij op een jaar van 15000 frank bonbon hadden opgeëten,wat nog .al kantellen. Lenige leden der linker zijde hebben gevraagd om op gansch het spoorwegnet van 't land kosteloos te mogen reizen, maar M.Woeste heeft zich daartegen hevig verzet. Daarna hebben onze volksvertegenwoordigers in openbare zitting gesproken over de dagorde die moet gevolgd worden en hebben besloten in vacantie te gaan van den 22 December tot den 22 Ja nuari toekomende. Donderdag is men herbegonnen met de mijnkwestie. Vrijdag na eene redevoering van M. Denis over dezelfde kwestie en een antwoord van M. Woeste en den mi nister M. Francotte, die het voorstel van den socialist Denis bestrijden wordt de zitting geheven en onze volksverte genwoordigers gaan tot 22 januari in vacantie. Later zullen wij dan ook breedvoerig wederkomen op de koolmijnkwestie die zeer belangrijk voor ons werkvolk is. Voor Taal en Vrijheid. Zondag, 23 December eerstkomende ten 6 uren 's avonds, op Stadsschouwburg, op voering van het oorspronkelijk drama Balt de Marskramer, door Hubertus Janssen, in 7 tafereelen. Ondersteuningsfonds tegen de werkeloosheid. Algemeene ver plichte vergadering op Zondag 23 Decem ber ten 3 uren namiddag, in den Graaf van Egmont groote markt. Orde van den dag 1. Verslag der laatste vergadering 2. Mededeelingen. 3. Driemaandelijksche rekening. 4. Kiezing voor 5 Bestuurleden. Syinplion lek ring Door Eemlrsteht Groot Woensdag 26 December, (2e Kerstdag), om 8 uren 's avonds, in het lokaalDe vier Winden aangenaam Muziek en Zangfeest tot het welk al de vrienden zijn uitgenoodigd. Kerstdag en Nieuwjaar. Kelders van het huis Delliaize gebroe ders en Cle De Leeuw Groote prijs voor verzameling, en in persoonlijken naam. Milanen 1906. Bordeaux onvervalscht te beginnen van 0,75 de flesch, Bourgogne te beginnen van 1,50 de flesch; Champagne van alle marken van af 2,50 de flesch. Wij nen en Likeuren van 1,00 de flescb fijne en allerfijnste Likeuren van alle slach. Vraagt de bijzondere kataloog in alle onze hulphuizen. IVieuwjaarskaartjes. Jaarlijks worden, (hoeft het herinnerd,) millioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het post wezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mo gelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkan toren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombon den het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het postkan ton, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de postzegelsin den rechter bovenhoek van het adres te plakken, Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar de verzending van prospec tussen, omzendbrieven enz. te staken. Kerstfeest-Geschenken. Men vindt in de hulphuizen Adolf DELHAIZE en Cie eene groote keus van Bougies voor Kerst-Boomen, geïllustreerde doozen. ver sierde koffertjes, porperkoeken, andere koe ken. engelsche en fransche Biscuit, zooals ook de beste Wijnen en Likeuren en l>e- roemdste Champagne merken. Verbrand. De ochteenoote Verhulst, wonende op de Moorselschebaanwas woens dag morgend, ten 9 ure, eene boodschap gaan doen in ae buurt. Hare twee dochtertjes, 4 en 2 jaren oud, bleven alleen thuis en zaten rond de kachel. Toen de moeder, na eene korte afwezigheid, terug thuis kwam, vond zy de twee kinderen in laaie vlam. De vrouw be hield gelukkig hare tegenwoordigheid van geest en gelukte erin de vlammen uit te doo- ven. De arme kleinen hadden reeds brand wonden bekomen het oudste aan den buik, het jongste aan de bil. De wonden zijn geluk kig niet erg. Men denkt dat de twee kinde ren te dicht bij de stoof genaderd zijn en dat eene brandende kool op hunne kleederen ge vallen is. St. Ms»rlai-Au«lcuhove. Voorbij gangers zagen woensdag rook opstijgen uit het strooien dak eener woning. Men wilde binnen gaan, doch de deur was gesloten. De gendarmen werden verwittigd en drongen langs een venster in huis, waar zich niemand bevond. Op den zolder, tegen het dak dat met olie besmeurd was, stond eene brandende kaars, die het vuur meege deeld had aan hetstrooi. I)e brand kon met eenige eemers water gebluscht worden. De bewoner werd des avonds bij zijne thuiskomst, aangehouden. Al de meubelen en het landbouwgerief, verzekerd voor het vierdubbel der weerde, waren in veiligheid gebracht. be aangehoudene had het huis over drie weken gekocht. Uacrcn. Een landbouwer van Hae- ren ontdekte dinsdag namiddag onder eene instorting van aarde, aan den talus van den yzerenweg het lijk van den genaamden Wil lem Roekens, landbouwersgast, 56 jaar oud Uitliet onderzoek van het parket, dat on- middelijk verwittigd werd, blijkt dat Roe kens zondag avond de hoeve verlaten had waar hij werkzaam was, zeggende: «Ikheb een vol nest konijnen ontdekt; 'k ga erop uit!» Men had hem sedert dien niet meer teruggezien. Men denkt dat hij, door hetdel- ven, eene grondinzakking zal verwekt heli- ben, waarvan hij zoo jammerlijk het slacht offer werd. Licdckerke. De echtgenoten Van de Borre en hunne kinderen werden dinsdag morgend, rond 4 ure, gewekt door vlammen - geknetter. Hunne woning stond in brand en zy hadden slechts den &d zich in alleryl te redden. Niettegenstaande de spoedige hulp der dorpelingen, deelden de vlammen zich mede aan de aanpalende woningen van de echtgenooten Dhoe. Van Vaerenberg en Vancauwen. De vier gebouwen werden in asch gelegd de schade is zeer belangryk, Selzaete. Henri Dierckens en Edouard Van de Walle reilen zondag namiddag met eene kar naar Callemansputte. Onderweg ging het peerd op hol Dierckens geraakte onder de kar, met het gevolg dat zijn been zoo erg verpletterd werd, dat men het den kelijk zal moeten afzetten. Van de Walle bleef ongedeerd, daar hij in tijds van de kar gesprongen was. Dierckens kon niet naar zijne woning, overgebracht worden. Koekei Jan Lodewyckx, die zich maandag avond vyf kogels door het hoofd joeg. na zijne zeventien jarige schoon zuster Louisa Peeters, gedood te hebben omdat zij weigerde met hem te trouwen, is uit het gasthuis van Sint-Jans-Molenbeek in draagberrie naar de ziekenzaal van het ge- rang van Sint Gillisovergebracht. Do genees- heeren zijn er nog niet ingelukt eender ko gels uit te halen. De toestand van den moor denaar is nog steeds zeer onrustwekkend. Zulte. De genaamde Jan Asteurs, knecht bij den olieslager Braet, té Dessel- ghem kwam zaterdagavond met het gespan van zijnen meester van Zulte naar Dessel- ghem geredenAan de velobaan botste de kar tegen een hoopje aarde en sloeg om. Asteurs, die op het zothoofd zat, kreeg den karrebak op het lichaam en werd de borst ingedruktde ongelukkige was op den slag doo< IHet slachtoffer was rond de 60 jaar oud, gehuwd en vader van zes kinderen. Vreeselffk drama te St-Gillls. Drie kinderen verstikt. Twee dooden. Dinsdagavond gebeurde er te St-Gilles,(Brus sel.) een drama dat eene hevige ontroering verwekte. In het nummer 13 van de Ruslandstraat, houden de echtgenooten Drapier een koffie- huishotel. Een werkman, Ryckaert genaamd, die ten 10 ure slapen ging, zag rook opstygen uit de kamer waar de drie kinderen Drapier sliepen. Hij riep om hulp, opende de deuren drong in de kamer waar een begin van brand ontstaan was. De drie kinderen lagen beweeg- loos te bed. De petrollamp, die de kamer ver lichtte, had gerookt en was ontploft. Men droeg de drie slachtoffertjes buiten en vier geneesheerenMM. Letó, Tilmans, Pellerin en Demlnne kwamen aanstonds ter plaats. Ongelukkig was een der kinderen, een 2 1/2 jarig knaapje, reeds dood. De genees heeren verzorgden de twee andere kleinen, een meisje van 0 en een knaapje van 1 jaren en, dank aan de kunstmatige ademhaling kon men beiden na lang werken, opnieuw bijbrengen. Jntusschen hadden de pompiers het begin van brand gebluscht. De droefheid der echtgenooten Drapier is onbeschrijfelijk. Woensdag morgend, ten 11 ure, is het 6 jarig dochterke, Bertha Drapier, overleden, het 4 jarig zoontje is ook overleden. De drie slachtoffers zijn vrijdag begraven. De burgemeester en verscheidene gemeen te- raad raadsleden woonden do droevige plech tigheid bij. I» Tonkin. De volgende regels zijn door velen onzer lezers, onopgemerkt voor bij gegaan. Twaalf duizend (12000) christenen der provincie Bink-Dink, in Tonkin hebben den katholieken godsdienst verlaten. Als voornaamste reden geven zij op dat. Ie mis- siën hen te veel werk en te veel geld af- eischen. In ons land steken de priesters ook voort durend de handen uitvoerde hoogeschool van Leuven, voor Sint Pieterspenningen, vodp nieuwjaarsgeschenken aan den rijken, paus, voor nieuwe kerken, voor nieuwe kerken, voor herstellingen van kapellen, voor een nieuw kleed aan dezen of genen heilige, voorde II. Kindsheid, voorde voort planten des geloof voor den uitval der kie zingen. enz. enz. De menschen van den buiten worden dat bedelen moede doch zij geven nog uit vrees van gebroodroofd te worden. In de Fransche kolonie van den Tonkin, in het Zuid Oosten van Azië, hebben de katholieke geloovigen er kort spel mede gespeeld ou de geldniis- sionnarissen en de geldreligie vaaiwel ge roepen. Nous Léopold deux Roi des Beiges. A tous présents et venir faisons savoir Le Tribunal de première instance séant A Termonde, première chambre, a rendu le jugement suivant En cause de M. Odilon Van der Schueren, brasseur, domicilié A Alost, demandeur, Mr. Eyerman. Contre M. Jean Van Nuffel-De Ghendt, imprimeur éditeur du journal Volksstem, domicilié a Alost, neuf, rue de l'Eglise, dé fendeur M. Cooreman. Le Tribunal, après en avoir délibéré, rendit le trente Juin mil neuf cent et six, le jugement suivant Ouï les parties en leurs moyens et conclu sions. Vu les pièces du procés Attendu que dans le numero du trois Fé- rriermil neuf cent et six, de De Volksstem journal qu'il édite, Ie défendeur a pub!ié un article, sous la rubrique Stadsnieuws, oommengant par les mots: D'Ambitie is soms den ambitiën meester» et finissant par les mots De zak haringsche dekoratie niet vergeten a. u. b., injurieux pour le demandeur, et dommageable Attendu que si le défendeur ne le niait, il serait évideinment inutile dans l'occurence de constater que le demandeur est visé par Partiele incriminé. Attendu que les dommages subis par le demandeur seront suffisamment réparés par les condamnations prononcées ci-après Attendu que les circonstances de la cause ne justifient pas l'application de la con- trainte par corps. Par ces motifs, le Tribunal, ouï le ministère public en son avis sur la contraintepar corps, rejetant toutes fins plus amples ou contrai- res,condamneledéfendeur A publier, dans la huitaine de la signification sous peines de dommages intéréts a libelier, le texte du présent jugement dans le premier numéro qui paraitra du journal De Volksstem et dans les deux numéros suivantsautorise Ie de mandeur A publier le dit jugement (lans cinq journaux A son choix, sans que les frais de cette publication, récupérable sur simple quittance, puissent dépasser la somme de cinq cents francs, condamne le défendeur A tous les dépens taxés A cént ét deu* francs soixante neuf centimes, non compris le coüt de l'expédition du présent jugement. Ainsi fait et prononcé A l'audience publique de ce tribunal, première chambre, le trente Juin mil neuf cent et six, ou siégeaient Mes sieurs Blomme, Président, Van Ginderachter et Langerock, juges, De Ileem, substitut du Procureur du Roi, Loret. greffier-adjoint. Signé M. A. Blomme, A. Loret. De liberalen Volksvertegenwoordiger van ons Arrondissement, M. Jules RENS, zal zit- tinofhouden TE AALST den eersten Zaterdag van elke maand ten 10 ?s morgends. in den Graaf van Egmont lokaal der Liberale Associatie Groote Markt. TE SOTTEGEM den tweeden Dinsdag van elke maand ten 9 ure 's morgends, bij" Mr. Achiel De Mulder-FranQois, aan de Statie. TE NINOVE den derden Dinsdag van elke maand ten 9 uren 's morgends, in het lokaal van den Liberalen Burgers-en Werkmans bond bij M. Firm in Lecïair, op de Markt. TE HERZELE den vierden Woensdag van elke maand, ten 10 uren 's morgends bij M* fV" Drêeshoudt, aan de Statie. TE GEERAARDSBERGEN te zijnen huize al de dagen des iaars. uitgezonderd de hier boven vastgestelde zitdagen en de dagen, op welke zijnen plicht als volksvertegenwoor diger hem elders zouden roepen. Iedereen, arm en rijk, werkman, burger, landbouwer, neringdoener, nijveraar of han delaar mag zich in*volIe vertrouwen tot Mr. Jules RENS wenden. «Ier Sta«l Anlst. van den 14 tot den 21 December 1900, GEBOORTEN Mannelijk 12 Vrouwelyk 4 HUWELIJKEN. C. Sanders, marktkr. met A.Rumbaut tw. G. Callebaut. tabakb. met M. Boone, tw. OVERLIJDENS. R. De Pelecyn, w'Eeckhout, zb. j., 63 Lede- weg. S. Strickx, wr Maithys, hovenier, 68 j., Erembodegemstraat. M, Wiewau- ters, vr. De Preter, zb. 45 j., Leopoldstraat. 1 kind onder de 7 jaren. GEERAARDSBERGEN. llurgerlyke Stand GEBOORTEN. Mannelyk 2, Vrouwelyk 2. HUWELIJKEN. Remi Stevens, Gasthuisstr. met Alexan dria Vanderstricht. zelfdestraat. Overlijdens Geene. VAX AKLST. Failliet Wilhem Hoffmeier. te Aelst. Op DONDERDAG 3 JANUARI 1907, om 10 1/2 ure, voormiddag, in de verhoorzaal der Rechtbank vergadering der schuld eischers om den curator te hooren in zijn verslag en den gefailleerden in zijne voor stellen tot concordaat. De Griffier, E«lin. Sclicerllnckx. Ilurclitdniu, Xlnove. Fruitboomen Versierplanten enz. Aanleggen van Lust- Moes-Hoven en Boomgaarden. OPENBARE VERKOOPING van schoone en gavige te Oplirakel, Hof ten Bossche. Op WOENSDAG 26 DECEMBER 1906, 011110 ure voormiddag* Op ontvangst van den NotarisRo inhaut te Gent, zullen M. M. Eugène Rombaut, Ingenieur, Algemeen Bestuurder van Nij verheid en Ainbachtsonderwijs te Brussel en Petrus Faignaert eigenaar en landbouwer te Opbrakel. bij ge voegden wettigen Ambte naar, op zes maand stipt van betaling, verders onder,gewone bespreken, in 't open baardoen verkoopen. 57 koopen schoone en gavige Populieren, Olms, Wilgen, Witboom en Eikjes, staande geteekend nabij de hofstede Het Hof ten Bossche» te Opbrakel. De Boomsoorten, hun getal en dikte, zyn op de afdruksels der verkooping aangewe zen. De Bosch wachter J. B. De Lange te Opbrakel is met den aan wys gelast. De vergadering zal geschieden vóór en na de verkooping, ter hofstede en herberg van Lievin De Lange te Opbrakel, aan den Bra- kel bosch. BOPENBARE VERKOOPING van een nieuw te 1H1PE, llofsineer* De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten reraoeke van wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Een onlangs nieuw gebouwd woonhuis, gestaan en gelegen te Impe, Hofsmeer, bij kadaster bekend sectie A, deel van nummers 9en lü, met eene grootte vol gens titel van 1 aar 7 centiaren OOmilliaren, palende noord en oost de verkooper, zuid de straten west Adolf Bogaert. Bewoond door den verkooper Franciscus Van Was sen hove. Onmiddelijke ingebruiktreding. Enkele Zit«lag: Maandag 27 December 1906. Om 3 uren namiddag, ter herberg De Jager bij Mr Alfons Schockaert-Braquenè, te Impe. Vooralle verdere inlichtingen wende men zich tot don Notaris De Windt, voornoemd. OPENBARE VERKOOPING van te Ereiiil»«xlc«t;eiii. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoek» van wien het behoort, oponhaarlijk verkoopen Eerste koop: Een perceel land kunnende dienen voor Bouwgrond, gelegen te Erembodegem, op Zwalin- kauter, aan den Duitschenwcg, bij cadaster be kend sectie B. N° 837 met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende noord gezegden weg, oost jufvrou wen Jacob te Erenibodegem, zuid de Godshuizen van Gent en west met den wegel Jan-Baptiste Callebaut en P. Vereecken. In gebruik bij Joseph Verleysen, te Erembodegem. Verdeeld in oost en westholft. Oosthelft ingesteld 1300 fr. Westhelft id. 1000 fr. Tweede koop: F.en oerceel land, te Ereinbod«'g>*m, op Doelkauter. bij cadaster bekend sectie B Nr li 109, met eene grootte van 26aren 40centiaren, palende no<>rd Mr Emiel Van Siuay te Oultre, oost M™ Wed. De Clippele te Gijsegem, "zuid Felix en Judocus De Backer en west Mr Moyersoen en Mmc We Bauwen». Gebruikt geweest door Petrus Nelis te Welle. Ingesteld fr. 10007 Derde en laatste koop Een oerceel land te Erembo degem, Tenbosch, bij cadaster bekend sectie A N°2565, met eene grootte van 22 aren 50 centiaren, palende oost Mr Van Varenbergh-Coi hove advokaaten Karei Mr Van Varenbergh-Couoens, zuid Mr Van Langen- Van Bellingen, west Andrèas Herremans en noord Jan-Baptiste Van Varenbergh, Domien Van Landuyt, de W« Van den Bossche en Pie- ter Dierickx. In gebruik bij Franciscus Goetvinck. Ingesteld fr. 820. I>ei*«la en lantstezitdn^ t Vrijdag 28 December 1906. Om 1 ure nanoen, ter herberg De Blauw Strik bij Camiel Strickx, te Aalst Schaliënhuis. Vooralle verdere inlichtingen wende men zich bij voornoemden Notaris De Windt. PJDe Notaris BRECKPOT,te Aalst, zalopen- naarlijk verkoopen Eon hoktaar 51 aren 80 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, op Somergem, aan Immer- zeeldreef. Gebruikt door B, Troch'en J. Callebaut. Verdeeld in 4 deelen. ZITDAGEN Instel, Donderdag 27 December 1906. Verblijf, Donderdag 10 Janauri 1907. Telkens om 3 uren namiddag, tor Estami- net van d'heer Joseph Van der VorstZaad handelaar, te Aalst, aan St. Martenskerk. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1Eene Hofstede te Erembodegem aan den Holle weg, groot 17 aren 98 centiaren. Bewoond en gebruikt door Emiel on Aloys Abbcloos. Verdeeld in 6 deelen, 2. En 31 aren 06 centiaren Land te Erem bodegem. op den Molenkauter. Gebruikt door Petrus Van Mol. Verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 28 December 1906. Verblijf, Vrijdag 7 Januari 1907. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net van M, Prosper De Kegelte Aalst, Burgemeestersplaats. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal, openbaarlyk verkoopen Gemeente Otterden». 69 aren 80 centiaren Land, aan de Vissen- straat. sectie A, n° 504. Verdeeld in 2 deelen. Gebruikt door sieur Hieronymus Sienaert. aan 160 franks 's jaars. Gemeente Eroiulegem. 16 aren 90 centiaren Meersch, op den Gan- zendriesch, sectie B, nummers 916 en 913b op Woensdng il Januari 1907. Om 3 uren in de Vier Winden bij M. Janssens, schrynworker te Ottergem. wel gekalandeerd over te nemen te Aalst, Statieplaat$ N° 2. Best Amerikaansch fijn Breiniacblen. Zich te bevragen Serbiestraat 37, Sint-Gilles (Brussel). AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 Haver 00-00 Aardappelen 5-00 Boter de kilo 2-91 Eiers de 25 3.50 Viggen 25.00 1 baal Hoppe priiné van 63-00 0 ordinaire 00-00 NINOVE, alle Dijnsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 Haver 16-50 Aardappelen O-OO Boter de 1/2 kilo 1-55 Eiers de 25 0-00 GEERAARDSBERGEN alle Maand, en Vrydagen Tarwe de 100 kilos 18-00 Haver i6-00 Aardappelen 6-50 Boter de kilo 2-80 Eiers de 25 o-00 Tabakken de 50 kilos 65-00 SOTTEGEM alle Dijnsdagen Tarwe de 100 kilos 19.00 Haver 18-00 Aardappelen o-00 Boter de kilo 3^ Eiers de 25 4.90 ANDERLECHT. Varkensmark Te koop gesteld 2348 Prys per kilo op voet 0-9 Veemarkt te koop gesteld 2068 Prys per kilo op voet Ossen 0-76 0-98 Stieren 0-ti Koeien en Veerzcn o-(L BRUSSEL. Varkensmerkt Te koop gesteld 432 Prys per kilo op voet o-9. 00-00 00-00 5-50 .3-15 35-00 00-00 18-00 17-00 0-00 1-05 0-00 agern 00-00 OOfX) 7-00 2-95 '■75 751)0 00-00 ooioo 00-00 0-00 000 t. 1-10 1 0-86 3 0-85 j 1-10

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3