Uil JUijlbet'k. Bevoegde Overheid. Verschillig Nieuws. B f f 7 van Be spreekuren van J. Reus Reparation Jmliciaire. Réliabililalioii. Filature i illcriesRéunies Burgerlijke Stand KOFFIEHUIS Openbare Verkooping. Wilge R OOIIIËIV B O O M E N Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. ELZENHOUT Raoul VANDESSEL TE KOOP. MARKTPRIJZEN oorden we hebben tot heden genoeg belof- ten gehad, we willen niet blijven gepaaid worden en niet de aanstaande gemeentekie- zing kiezen wy hier allen voorde liberalen die toonen immers dat ze ilurven spreken die zullen met den groten borstel al die schuimers die rond 't stadhuis loopen uit een vagen, die zullen rechtvaardig handelen met iederen en in 't belang van 't stad, want ik herinner mij dat ik in 't verslag van eene der gemeenteraadzittingen gelezen heb dat M. De Blieck in naam van de liberalen daarover plechtig zijn woord heeft gegeven en of schoon ik M. De Blieck persoonlijk niet ken dan toch ben ik overtuigd dat hij en zijne vrienden hun woord zullen gestand houden. Daarom, Mr. de Uitgever, als de Schaerbe- kenaars, soms hunne koppen bijeen steken, zeggen ze dat er ander meesters moeten ko men wantAndere meesters, andere wet ten. By onze hedendaagsche hebben we niets te verliezen. Ik dank u voor uwe welwillende inlas- sching, Mijnheer de Uitgever, en bied u myne oprechte groeten aan. Sis van Schaerleeh Mijlbeke, Born putje 27 Xber 00. Mijnheer de Opsteller, Voor het oogenblik is het maar triestig. Niets te zuipen geweest. Zondag hoorden wij in de verte het Geitenmuziek katoen geven, maar de leeperikken bleven op hunnen steenweg, ze hadden daar te lampetten en zagen naar ons niet om. Vien heeft gezegd dat de die van 't bornput je nu ne keer op de kom moesten bijten. T' is op geen kouden steen gevallen. Gisteren zijn wij dus naar de Jongenspa- tronagie der Moorselbaan naar de bijeen komst geweest. Mijne vrouw wilde absoluut medegaan, ze wilde ook eens plezier hebben en eenen pakken. Maar ons alzoo verdro ten, dat was wreed. Niets te buizen, er wa ren af te loten 2 pryzen van 5 franken, vier van 10, en tien van 2, nog zoo veel niet als op de jaarmarkt van Ronsevaal voor de gei ten alleen. Met wie komen die kadeen lachen Eerst heeft den Onderpastoor ge sproken Niet slecht. Met geene liberalen of socialisten moogtgij allieeren, zegde hij, dat zyn slechte, die moet gij vluchten maar de slechte gazetten die moetgy in 't vuur smij ten, niets lezen dan de Volhslemnieom niet te missen. Die slechte gazetten, zegde hij nog, vertelden van deze week dat zijne Door luchtige Hoogweerdigheid den Aartsbisschop Vico, ('tis zoo| ievers iet)die nuntiusisvan den Paus te Brussel met nog nen andere bis schop, naar 't bal is geweest van den Burge meester, Mynheer De Mot. die oppersten is van de vramassons. Dat is waar, zegde hij, maar in de groote wereld is dat alzoo, dat zijn geleerde en rijke menschen, dat kan geen kwaad. Maar de boeren en 't werkvolk moe ten de Liberalen vluchten want er zijn daar vramassons bij ook. T' geen mijnheer den Onderpastoor zegde kon mij nietscheelen, ik vaagde er aan, ik was gekomen om te bui zen, maar mijne vrouw maakte zich kwaad en zegde dat het niet gepermitteerd was jaan, zegde ze, de rijke bisschoppen mogen te samen met de cheffen der vramassons met hunne beenen onder berd zitten en wij zou den nog aan geen liberaal mogen goeden dag zeggen. Zwijg, zegde ik haar. want dat Natus het moest hooren, ik vloog uit de sectie en 't gaat zoo al slecht genoeg. Dan heeft nog nen broebelaar op zijngentsch gekarweid van de sociaule kweistie en van de werken van de katholieken die moesten meester blijven voor het geluuf onzer voor- voadren. Maar die zèever was geen drin ken. Wij zijn buiten gespeet en recht naar 't bornputjen. Onderwegen hier en daar nog eenen gepakt maar zonder plezier, allesdroef en triestig. Alzoo kan het niet blyven duren, 't moet beteren, daar moet eenen kunnen gepakt worden, anders is het link. Buizen, Buizen, Natus kan het aan d'IIeeren overbrieven. Tot de naaste week. Ne leepen maf van 't bornputjen. Dat de klerikalen het officieel onder wijs, van hooger tot lager, niet in hun hart dragen is gekend. Waar /.ij het niet kunnen afschaffen plaatsen zij er hunne kreaturen in, dorre vruchten van fana tieke, geestelijke opvoedingsgestichten. De aanvallen van klerikale gazetjes tegen het officieel ondersvijs gaan soms alle gedacht te boven een blad van Aalst, dat we de eer niet willen aan doen te noemen, spant nochtans de kroon. Sedert een paar weken bevat het tegen de onderwijzers, die niet tot zijne kliek behooren, erge, ja lasterlijke aan vallen. Alhoewel de schrijver wel licht uit voorzichtigheid den naam van stad of gemeente niet aanduidt, zullen de snullen, die wekelijks de fijne, beschaafde taal van bedoeld blad lezen, in den waan verkeeren dat die aanval len tot de officieële scholen onzer stad gericht zijn. We roepen er dus ook de aandacht op der overheden bestuurders der scholen, inspectie en schepen van on derwijs Welaan, heeren, verdedigt uwe scholen Of zoudt ge misschien ook uw plicht niet doen De schrijver van die artikels is ge makkelijk te vinden Dat hij de plicht- vergetene en nalatige onderwijzers aanduide, zoo niet hebben wij het recht te zeggen dat hij een ellendige lasteraar en gemeene lafaard is. Symphouie. Het was ons gegund Woensdag laatst het intiem feestje van "den Symphoniekring Door Eendracht Groot, bij te wonen. liet was er oprecht gezellig, spytig dat, het gure weder vele vrienden had weerhou den te komen. DeSymphonie, onder leiding van M.Arthur Ghysbrecht, voerde op allerbeste wijze het openingstuk l'IlaUenne d Alger van Ros sini, uit. alsook Brise du Soir, van Gillet en Ce que disait Grand' mére, van Lebrun. Den heer J. Van den Bergh, gaf ons twee prachtigestukjesten gehoore voor Saxophone Alto. De heeren Robert Gregoire en Alphonse Van der Meirsch. verdienen allen lof met de Symphonic Concertants pour deux violons van Danclas. I)en vriend Jan Van Steen winkel zong ons twee, drie zijner puikste liederen. M. Ghysbrecht, oogste veel bijval, voor de uitvoering van de sérénade de Pierné en Un Soir Postier van G. Papiné. Den immer gevierden zanger M. Ernest Ladeuze zong ons Noël Paien, van Mas senet en Noël van Adam. Ten slotte gaf hij ons, den Ave Maria van Gounod, en den Sancta Mat ia van Faure met begeleiding van klavier, orgel en viool. De heeren Ladeuze, Minnaert, Gust. Paepe en A. Ghysbrecht werden dapper toegejuicht. Vergeten wij den heer J. Chevalier niet die ons verlustigde met eenige puike kluchtlie deren uit zijn repertorium. Het feestje sloot met een Tombola naar schoone prijzen. Wij hopen binnen kort de gelegenheid te hebben nog zoo een feestje te kunnen bij wonen. Een toehoorder Aan onze Lezeressen.— Wij hebben ver nomen dat de Giruotc Uitverkoop der Soldes van den inventaris en einde Seizoen van de Groote Magazijnen A L'LX.VOVATIBN te Brussel, zal beginnen XEuamlag- 7 Januari toe- komende. Ter dezer gelegenheid zullen wij eene annonce laten verschijnen die de voornaamste occasiën zal vermelden. Dus niets gekocht, beste lezeressen, vóór dezen merkwaardigen Uitverkoop. Hooier Onderwijs voor 'tVolk ingericht door het »Algemeen Nederlandsch Verbond, Tak Aalst Donderdag, 3 Januari 1907, in de Stedelijke Zaal (Hopbond), Keizer lijke Plaats. De Volksklassen in de Middeleeuwen door den heer Achille Brijs, Leeraar. Ingang vry (Kinderen worden niet toege laten). Eeuwige armoede. De diefstal in het zuster klooster van Rupelmonde ge pleegd, slaat de bevolking van 't omliggen de met verbazing. De zusters hadden get racht aan eene onbeduidende ontvreemding te doen gelooven, en hadden zelfs den onderzoeks rechter slechts van 30.000 frank gesproken als totaal beloop der ontstolen waarden. Wat later moesten zy echter bekennen dat de som 80.000 fr. beliep. Nu is 'taan_ den dag- gekomen dat .erin geld alleen 500.000 fr. gestolen werd, en men zoekt naar de actieën en obligation, die volgens de bestaande lijstl.oOO.OOOfrank (een miljoen vijf honderd duizend frank!!) bedragen: En nog verduiken de zusterkens, door kristelijke leugentjes, het verdwynen van andere waarden, zooals juweelen en gods dienstige voorwerpen door de novicen inge bracht. Vier kerels, waarop zware vermoedens rusten, zijn aangehouden. Dat is wel Maar dat rond de muren van zulke kloos ters armoede geleden wordt dat is jammer Wat al schatten worden er niet opeenge stapeld door die gemeenschappen der Eeuwige armoede, waarvan wij de bede lende masceurkens dagelijks op onzen weg ontmoeten Leonhaid Opvolger i I 3 COHN-DONNA 54, Nieuwstraat, Brussel. Voorzetting van den Uitverkoop. Nieuwe Occasies. ZwUnenltond. Wij lezen in de XXe Siëcle dat het sckretariaat der maat schappelijke katholieke werken 'nen «zwij- nenbond komt te stichten. Naar het schijnt is M. Woeste niet vreemd aan de nieuwe in stelling die zich zou belasten met het leveren der saucissen in Onzen aanstaanden kies strijd. Vast gesteld hebbende dat de varkensko ten op onzen buiten doorgaans in erbarm- 1 ykon toestand verkeeren zal den bond alle middelen bewerkstelligen om overal stal lingen todoen bouwen in overeenkomst met de gezondheidsleer. Men hoopt aldus het zwynenras onzer streek te versterken en be ter geschikte saucissen te bekomen om den Aalsterschen kiezer tot de Goede zaak te c< overtuigen De Groote Mn^azijncn van den Bon Slai'ché. Nieuwstraat Brussel, zul len, a. s. WoeiiNilag; Januari, al vorens hunnen Jaariyksclaen inven taris te beginnen, eenen I» ij zonderen ii iï verkoop doen van zwarte onge kleurde wollen storten. Laken- weefsels, flanellen, enz. enz. In staande uit stukken van 0,!>0 fr. 0.75 fr. en f,00 fr. den meter. Ken praeiitigen kalender zal den koopers aangeboden wor den. Een liberale Bond te Assclie. Onze vrienden van Assche komen meteen nieuw bataillon het liberaal leger te ver sterken. Zij hebben zich voorgoed vereen igd onder de benaming «Liberalen Bond van het kanton Assche. Het Comiteit is aldus saamgesteld Ee re-Voorzitter M. Delvaux de Cartier; Voorzitter; M. Maurice Crick, advokaat Onder-Voorzitters M. M. Cli. Lievens en de la Monica Schrijver en Penningmeester: M. Martin Meirens Onze beste geluk wenschen aan de Libera le Vrienden van Assche voor het heerlijk voorbeeld dat zy geven aan de gemeenten waar dergelijke Associatie nog niet tot stand kwam. 't Is op den buiten dat we 't geweten moeten doen ontwaken, dat we de oogen moeten doen opengaan Moedig vooruit, Vrienden van Ascche, en goed heil Afgi'lfseiyke kindermoord (c Stcenockei'zeel. In die gemeente woont zekere familie Van Wam me; vader en moeder gaan dagelijksch naar de groen sel markt, de 3 dochters waaronder de ge naamde Josephine oud 17 jaren, houden zich bezig met oen verkoop van melk sinds eenigon tijd werderopden kap van Josephine geraasd, toen eenige dagen geleden een naamloos schrijven naar 't parket werd ge zonden waarin Josephine aangeklaagd werd aan zekere strafbare feiten te hebben onder worpen. Het parket kwam ter plaats en na een eerste onderzoek werd moeder en doch ter aangehouden, doch geen enkel lid der familie wilde eenige bekentenis doen de vader nochtans vertrouwde de feiten toe aan den heer burgemeester deze verwittigde, zooals het zijn plicht was, de overheid een tweede be zoek van 't parket had plaats en 't is alsdan dat het gerecht bestatigde dat in den hof ee n pasgeboren kindje van het man nelijk geslacht werd begraven, en o wreede en onmenschelijke daad, de gerechtsdoktors stelden vast dat het arm schaapken levend in den grond werd gedolven De ontroering van heel de bevolking van Steenockerzeel was diep en gelukkig voor die hartelooze kindermoorders dat ze door de gendarmen gevrijwaard werden, zooniet had de menigte hen die onnoemelijke daad duur doen betalen. Kerstmis en Nieuwjaar. Voor uwe aankoopen van biscuiten. chocolade, peperkoeken, speculatiemannen, speculaas, massepains, koenen van Verviers, van Dinant en van Reims, gegarnierde doozen en fanta- zij artikelen van alle soorten, wendt u tot de succursalen van hel huis DELHA1ZE, GE BROEDERS en Cie De Leeu w, waarvan de voortbrengsels in al de groote tentoon stellingen geprimeerd zijn. In de Ardenen: De koude en de sneeuw jagen de everzwijnen of wilde var kens thans uit de bosschen ze vinden er niets meer te eten en door den honger aange voerd treft men er soms aan die tot aan de dorpen komen. Verleden week was eendier vreeselyke dieren te midden der huizen ge drongen der gemeente Reharmont tegen Verviers. Eene klopjacht werd aanstonds ingerichtop een gegeven oogenblik bevond zich eender jagers vlak voor het dier dat hij met eengoedgericht geweerschot neervelde. Ledig weegt het beest 132 kilo. Nieuwjaarsgiften. Doet uwe keus van likeuren en wijn in de succursalen van het huis ADOLF DELHAIZE en Cie. Gij- kunt van de gelegenheid gebruik maken om den prachtigen almanak te eischen, dien door dez« belangrijke firma aan hare talryke ka lanten aangeboden wordt. Verdaagd. Een belangryk artikel uit Erernbodegem ons te laat toegekomen en ook het verslag van de zitting van den gemeenteraad van Aalst zullen in 't volgend nummer verschijnen. Brussel. Gelukkige winners Twee i bedienden van het Metropole Hótllhad den te zamen om 5 fr. kaarten genomen eener loterij te Parijs ingericht. Een dezer dagen hebben ze bericht ontvangen dat ze een lot van 250.000 fr. gewonnen hebben, 't zij dus voor elk 125,000 fr. Oud-Vrijschuttershond van Aalst. Algemeene Vergadering, Maan dag 7 januari 1907. Dagorde1° Bespreking van het regle ment. 2° Avondmaal. l)e liberalen Volksvertegenwoordiger van is Arrondissement, M. Jules RENS, zal zit ting houden TE AALST den eersten Zaterdag van elke maand ten 10 's morgends, in den Graaf van Egmont lokaal der Liberale Associatie Groote Markt. Nous Leopold deux Roi des Beiges. A tous présents et a venir faisons sa voir Le Tribunal de première instance séant A Termonde, première chambre, a rendu le jugement suivant En cause de M. Odilon Van der Schueren, brasseur, domicilié A Alost, demandeur, Mr. Eyerman. Contre M. Jean Van Nuffel-De Ghendt, imprimeur éditeur du journal De Volksstem, domicilié a Alost, neuf, rue de l'Eglise, dé- fendeur M. Cooreman. Le Tribunal, après en avoir délibéré, rendit le trente Juin mil neuf cent et six, le jugement suivant Ouï les parties en leurs moyens et conclu sions. Vu les pièces du procés Attendu que dans le numero du trois Fé- vriermil neuf cent et six, de De Volksstem journal qu'il édite, le défendeur a publié un article, sous la rubrique Stadsnieuws, ooinmem-ant par les motsD' Ambitie is soms don ambitiën meester et finissant par les mots De zak haringsche dekoratie niet vergeten a. u. b., injurieux pour le demandeur, et dommageable Attendu que si le défendeur ne le niait, il serait évidomment inutile dans l'occurence deconstater quo le demandeur est visé par ('article incriminé. Attendu que les dommages subis par le demandeur seront suffisamment réparés par les condamnations prononcées ci-après Attendu que les circonslances rle la cause ne justifient pas l'application de la con tra irite par corps. Par ces motifs, Ie Tribunal, ouï le ministère public en son avis sur la contrainte par corps, rejetant toutes fins plus amples ou contrai- res.condamne le défendeur a publier, dans la huitaine de la signification sous peines de dommages intéréts A libeller, le texte du présent jugement dans le premier numéro qui paraitra du journal De Volksstem et dans les deux nu mé ros suivants autorise le de mandeur a publier Ie dit jugement dans cinq journaux a son choix, sans que les frais de cette publication, récupérable sur simple quittance, puissent dépasser la somme de cinq cents francs, condamne le défendeur A tous les dépens taxés A cent et deux francs soixante neuf centimes, non compris le coüt de 1'expedition du présent jugement. Ainsi fait et prononcé al'audience publique de ce tribunal, première chambre, le trente Juin mil neuf cent etsix, oü siégeaient Mes sieurs Blornme, Président, Van Ginderachter et Langerock, juges, De Heem. subsi it ut du Procureur du Roi, Loret. greffier-adjoint. Signé M. A. Blomme, A. Loret. Par arrèt de la Cour d'Appel de Gand du 21 Dècembre 1906. Monsieur Polydore Zurèe-Turbezci devant industrial a Gand, actuellement directeur de fabrique a Alost, ayant désintéressé tous ses créanciers, a été rétabli dans les droitsqu'ilavait.perdus par suite de sa declaration en état defaillite qui avail été piononcée par jugement du Tribunal de Commerce de Gand Ie 17 Juillet .1889. a ALOST. Société Anonyme. M. M. les actionnaires sont pr/és d'assister A l'assemblée générale extraordinaire qui sera tenue au Siège Social a Alost, rue du Tragel le Miu-ili 22 Janvier 1007, A 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR Vente a la Société Anonyme le Lion d'Or d'une parcelle de terrain d'une contenance de 5 ares 30 centiares située ancienne chaus- sée de Termonde. MM. les actionnaires sont prévenus que pour pouvoir assister A l'assemblée, ils se ront teaus, pour se conformer a Part. 39 des statuts, d'etre munis de leurs titres, ou d'etre porteurs d'un certifies t do dépot, de leurs titres, soitA Ia Ban que de Flandre A Gand, soit a Ia Société de Dépots et de Cré dit, A Bruxelles, rue Leopold, 23. Ce dépót doit élre fait au moins cinq jours avarït l'assemblée. des-Stad Aalst. van den 21 tot den 28 December 1906. GEBOORTEN Mannelijk 10 u. Vrouwelijk 6 0 HUWELIJKEN. A. Holkott, rekenpl. niet J. Callebaut, zb. F. Pauwels, tw. met J. Ringoir, zb. F- De Troch, tw. met M. De Neef, tw. G. Dei-kinderen, treiinv. L. Broos, zb. A, Callebaut, kleenn. met M. De Koninck, br. OYERL1JDENS L. Bombeeck m. Van Renterghem, schoen maker. 26 j., Arbeidstr. A. B'Hoker, in. De Scliryver, tw. 39 j., Dendermondsteenw. J. Yinck, wf Ghysbrecht, verwer, 53 j., Langeriddmstr. B. Lievens, wr Sonck. zb. 92 j., Houtkaai. C. Godding, w' Gail- liet, zb. 80 jKloosterstr. A. Van Hols- beeck, vr. Hoevelinck, zb. 74 j. Langerid- derstr. E. Poiiau, vr. Poriau, zb. 60 j., Varkensmarkt. C. Meganck, vr. Pare- wyck, zb. 21 j., Ajuinstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Met Nieuwjaarsdag blijft bet Bureel des Burgerstands gesloten. GEERAARDSBERGEN. Burgerlijke Staml GEBOORTEN. Mannelijk 2. Vrouwelijk 4. HUWELIJKEN. Gustaaf Waeyenbergh, Wolveustraat met Marie Cuvelier, zelfde straat. OVERLIJDENS. lsidorus Paquay, oud 70 j. man Hortencia Barlié, Markt. Oscar Hyl, oud 18 j., on geil. Nieuwstraat. Franciscus Spitaels, oud 71 j.. priester, Karmolietenstraaat. Paulina Meunier oud 65 j., ongeil, zelfde straat. Victorina Nicolas oud 50 j., ongeil. Steenstraat.Isabella Leroy, oud 72 j.. wed. Aug. Posschelle, Warande. wel gekalandeerd over te nemen te Aalst, Statieplaats N° 2. De Notaris BRECKPOT, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Uerdersem. 1. 58 aren 55 centiaren Land, aan den Breedenweg. 2. 60 aren 60 centiaren Land, op den Molenkauter. 3. 34 aren 60 centiaren Land, Denderland, genaamd Schof. 4. 28 aren 50 centiaren beplantenMeersch, Kluysstraat. En 5. 14 aren 20 centiaren beplanten Meersch, als voren. ZITDAGEN Instel, Dynsdag 15 jflrniari lqft7 Verblijf, Dynsdag 29 Januan 1JÜ7- Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van de weduwe Ch. L. Vollemaer, te Her- dersem, Sas. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst VENDITIE VAN 120 koopen Kanada- Abeeleen te II of stade, Blekte en te Lede, Solegem en Brakenhaagop Dlnadag 22Jauuari i 9«7. om 8 uren 's morgens, te begin nen te Hofstade Blekte. VENDITIE VAN 253 koopen Beuke- Kanada en Eike te Erernbodegem op 't Heyrabroeck, Kasteel van Ronsevaal en Masdambosch, naby den Kluvzen,op Maaiuln^ M Januari 11>«7, om 8 uren 's morgens, te beginnen op 't Ileymbroek. De No'aris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een hekt iar 51 aren 80 centiaren I«md, te Aalst-Mylbeke, op Somergem, aan Immer- zeeldreef. Gebruikt door B, Troch'en J. Callebaut. Verdeeld in 4 deelen. ZITDAGEN Instel, Donderdag 27 December 1906. Verblijf, Donderdag 10 Janauri 1907. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net van d'heer Joseph Van der VorstZaad handelaar, te Aalst, aan St. Martenskerk. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1Eene Hofstede te Erernbodegem aan den Holleweg, groot 17 aren 98 centiaren. Bewoond en gebruikt door Emiel en Aloys rYbbeloos. Verdeeld in 6deelen, 2. En 31 aren 00 centiaren Land te Erern bodegem. op den Molenkauter. Gebruikt door Petrus Van Mol. Verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 28 December 1906. Verblijf, Vrfidag 7 Januari 1907. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net van M, Prosprr De Kegelte Aalst, Burgemeestersplaats. I)e Notaris BRKCKPOT. te Aalst, aal, open baarlijk verkoopen Gemeente Oüorgein. 09 aren 80 centiaren Land, aan de Vissen- straat, sectie A, nrt 504. Verdeeld in 2 deelen. Gebruikt doorsieur Ilieronymus Sienaert. aan 160 franks 's jaars. Gemeente Es-umSegrcm. 10 an n 90 centiaren Meersch, on den Gan- zendriesch, sectie B, mimrners 916 en 913b «p Woensdag S) Januari 1A07. Om 3 uren in llé Vier Winden bij M. Janssens, schrijnwerker teOttergem. OPEN BA li E V E RKOOPI N( van en Sparrenmutsaart, te Schoonacrdc en Audegem. [)e Notaris DL l'Al Anlst zal teil verzoeke van die bet behoort op. DONDERDAG 10 JANl'ARl 1007, 11 8up; voormidlag, opoibaar verkoopen Gdmecate Selioonaenle* 1») 7 koopen Sparrenmutsaart, 4 koopen Elzen Schaarhout en 2 koopm ltaiidro. d;n aan den Sparren- hoscli op Brukelon. 2°) 0 koupen Elzen Schaarhout in Rouwlaarbosch. 3") 3 kooj>en Sparrenmutsaart en 5 koopen Elzen Scliiiarliout n den Spam nl osch op Migroveld. 1U koopen Elzen Schaarhout inden Waterbosch. 4 knopen Erwtreis, eigendom Mevrouw llamnnes ue la Grange. 4") 6 koopen Elz -n Schaarhout aan de Mol. 5°) 20 koopen Elzen Schaarhout in d. n Óeivaart- bosc I,. Gemeente Air,li>geiii. lo koopen Elzen Sci a irluut in de Audogemsche U'sschen tip Eegenen. Men zal vergadenm op Rrukelen aan den Si arren- bosch e» het orde der plakbrieven volgen. D<> koopen te Audegi-m zullen op Schoonaerde Ute- gewezen worden. Den aanwijs zal gedaan worden door Frans Govaert. jaciitwechler te .Schooiia -rde. De koopen tot 5 fr; nken en het ongeld Hl«/« komp- taut. Buc-cBitdam, Ninove. Fraitbodmèn Vers ierplan ton eriz. Aanleggen van Lust- Moes-Hoven en Boomgaarden. Best Ainerikaansch fijn IIi*oimacliicii« Zich te bevragen Serbiestraat 37, Sint-Gilles (Brussel). AALST alle Zaterdagen Tarwe 00-00 Haver 00-00 Aardappelen 5-00 Boter de kilo 3-06 Eiers de 25 3-50 Viggen 25-00 0 baal Hoppe primé van 00-00 0 ordinaire 00-00 NINOVE, alle Dijnsdagen Tarwe de 100 kilos 17-00 Ilaver 14-00 Aardappelen 5-00 Boter de 1/2 kilo -55 Eiers de 25 0-00 GEERAARDSBERGEN alle Maanda; en Vrydagen Tarwe de 100 kilos 18-50 Haver Rj-OO Aardappelen (}-50 Boter de kilo 2-95 Eiers de 25 0-00 Tabakken de 50 kilos 60-00 SOTTEGEM alle Dynsdagen Tarwe de 100 kilos i«-00 Haver 10-00 Aardappelen 0-00 Boter de kilo 3-00 Eiers de 25 3-75 ANDERLECHT. - Varkensmarkt. Te koop gesteld 2466 Prys per kilo op voet 0-90 Veemarkt te koop gesteld 1799 Prijs per kilo op voet Ossen 0-76 0-98 Stieren 0-66 Koeien en Veerzen 0-65 BRUSSEL. Varkensmerkt Te koop gesteld 385 Prys per kilo op voet 0-95 00-00 0U-U0 5-50 3-30 3-75 &5-00 00-00 00-50 18-00 15-00 6-00 1-65 0-00 jen 00-00 00-00 7-00 3-06 0-09 50-09 00-iï) 00-0) 00-99 0-00 0-00 1-08 0-88 0-87 MO

De Volksgazet | 1906 | | pagina 3