REPARATIES rTTrTcht Uit Sottegem. Mingelamangel. Wordt Gevraagd Burgerlijke Stand Jeune homme H ERBERGGER1EF Voed eraarda ppelen Te Huren Te Huren. LIEFHEBBERS Huis J. Van Opdenbosch, J.Van Geert ft- L.Callebaut BOUWGRONDEN. Te huren of Ie koop. Terstond te huren Te koop uit ter hand. TE BEKOMEN TE HUUR™?" Uit ter hand te koop. MUZIEK BEHANGPAPIER TE KOOP BELGISCHE Hypotheekmaatschappij Beheerraad M.M. Fredegand Cqoels, voorzitter, EdouardThys, ondervoorzitter Alph. Ullens de Schooten, Léon Van den Bosch, Henri Engels, beheerders. Collegie der Commissarissen: M.M. Jean della Faille de Leverghem, voorzittert de Graaf Adrien de Borchgrave d'Altena, Léon Codlinet-Plissart, Augusts Delbekb, Edouard Joly, de Graaf Oscar Le Grbllb SPAARBOEKJES aan 3,25V. Alfred Kelders-Meganck, van Naaimachienen Maatschappij SINGER MARKTPRIJZEN 't Was hier volle feest, Maandagavond by de Denderzonen Onze stadsgenoot M. Aimé Stichelmans, keerde triomfantelijk terug van den Zang- wedstryd uitgeschreven door 't Van Crom- brugghe's Genootschap van Gent. Hij be kwam den Eersten Prys in den kamp van Alleenzang voor Heeren,met De Oorlog: Onze hartelijke gelukwenschen aan den talentvollen zanger en aan den talentvollen begeleider M. J. Van Ham. De leerlingen onzer Staats-Middelbare school deden verleden Donderdag een uit stapje naar Aalst, en bezochten er de merk waardigheden der stad, als de Handelsrecht bank, de oude Kerk, het Belfort, het nieuw Gasgesticht, enz. Zulke uitstapjes zijn tevens aangenaam en leerrijk en getuigen van de bezorgdheid van het onderwijzend personeel voor de op voeding der hun toevertrouwde knapen Zij reizen om te leeren Door heel het Land En hebben als zij keeren Ook meer verstand Schoolstrijd. (Vervolg). Wij zouden kunnen wijzen op de ongehoorde bedelarij en geldafzettarij (bij voorbeeld, ge lijk hier te Sottegem, in de katholieke scholen doozen bougiën, snippers leder, centen voor dezen of geenen héilige enz. enz.,) die over heel het land, bij al de menschen en geregeld in alle kerken, worden gepleegd door leeken, kloosterlingen en geestelijken, om de kassen van het klerikaal onderwijs te voorzien. Dit is echter niet noodig, officiëele cijfers zeggen ons wat zooal uit de Staatskas weggaat om terecht te komen in de gewijde kassen der klerikale scholen. Zoo ontvingen in een enkel jaar de klerikale normaalscholen als studiebeurzen voor hunne leerlingen en toelcgen 248,833,88 fr. Het zelfde jaar kregen de klerikale aangeno men lagere scholen 4 mil Ij oen 119 «lui zend 99,87 frank de klerikale aange nomen bewaarscholen 461,240,58 fr. en de klerikale aangenomen scholen voor volwas senen 89,674,85 fr. Hetzelfde jaar palmde het aanneembaar klerikaal onderwijs van Staat, provincie en gemeente 3 millioen 470 duizend 358,94 fr. in. Wie nu kan samenstellen, komt te staan voor de ongeloof lijke som van 8 millioen 389 duizend 208,12 frank. Denkt ge heeren lezers, dat de klerikalen zich met dergelijke subsidies tevreden houden Mis pataat jongens Zoo verscheen ook onlangs in den Monüeur een lijstje van eenige subsidekens welke door het ministerie van Landbouw aan sommige landbouwscholen geschonken worden. Men moet weten dat het zeer gemakkelijk is elke kloostersschool tot eene landbouwschool te hervormen. Dat is niet veel moeilijker dan eene flesch van etiket te veranderen. Men neemt een paar planken, slaat die aan een en schildert erop Landbouwschool. Men hangt dit boven een der vensters of boven de ingangsdeur der school, en 't spel is klaar om een lesje of voordrachtje over aardappelen, wortels, bitterpeeën of konijnenkweek te geven en de subsidies van don Staat in ontvangst tc nemen. Maar kom, we willen niemand kwetsen, in tegendeel, we willen de Regeering lof toe zwaaien omdat zij op deze allerverstandigste wijze.... den landbouw bevoordeeligt. Wij zijn zeker als zij op deze manier twee of drie millioen aan de kloosterscholen weg schenkt, dat het koren van zelf zal groeien. Ziehier nu hoe de fondsen voor den landbouw zijn verdeeld geworden a) Voor de landbouwsecties der volgende ge stichten Landbouwschool te Carlsburg fr. 5000 Weezenschool St-Joseph (La Louvière) 4UU0 Oollegie St-Louis (Borgworm) 2000 Laudbouwscliool te Sottegem 2000 2000 20i"0 2000 3000 1500 3000 3000 2000 3500 3000 2500 3500 2500 Collegie St-Bernard (Nieuwpoort) Oollegie St-Ja'n (Avelgem) Bisschoppelijk Collegie (Thielt) Oollegie St-Joseph (Chimay) Landbouwsectie (Opwyck) Collegie O.-L.-Vrouw (Dinant) Collegie St-Augustijn (Edingen) Collegie St-Joseph (Hasselt) Bisschoppelijk Collegie (Leuze) Collegie St-Joseph (Virton) Collegie St-Hadelin (Visé) Collegie St-Tridon (St-Truiden) Bisschoppelijk collegie (Aarschot) Totaal fr. 46,500 Te Sottegem, is die landbouwschool inge richt in het gesticht van O. L. V. van Deyns- beke. Benevens de twee duizend frank van den Staat, ontvangt die landbouwschool van de provincie 500 frank en van d« gemeente Sot tegem 300 frank (misschien zal de gemeente hare subsidie nog wat kunnen vermeerderen sedert de verhooging der opcentiemen) of in 't geheel 2800 frank die zonder het minste nut te grabbelen worden gegooid Zou mon- freer Beiaard ons soms niet kunnen zeggen hoeveel de kosten der landbouwschool per leerling bedragen wij vermeenen dat er een tijd bestond dat er wel diep in de tien leerlingen die lessen van konijnenkweek enz. volgden en welk nut die landbouwlessen tot hiertoe verstrekt hebben Zou hij ons soms ook niet willen meedeelen hoeveel leerlingen dier land. bouwschool sedert haar bestaan aan de land bouw wedstrijden deel namen en bekroond werden Wij verwedden, monfreer, dat g' uwen neusnijper zult moeten opzetten om ze te vinden Ware het dan ook niet verkieslijker, beste lezers, die 2800 frank, te besteden aan 't vakonderwijs der kinderen onzer arme wer kersbevolking in plaats van aan beestenteelt, konijnenkweek enz. enz. Dan toch zou onze jeugd zich kunnen vormen tot bekwame stiel mannen b) Voor enkele landbouwleergangen in geestelijke inrichtingen schenkt de Regeering eene totale som van 2500 frank. c) Aan personen die zich met de organisatie van landbouw-secties belasten worden ook 136 50 frank subsidies geschonken. d) Aan bestuurders of bestuursters der lande lijke huishoudscholen (kloosterscholen te He- verlé, Bouchout, Brugelette, Overyssche, Bastogne, Gijseghem klerikale scholen te Herve, Virton, Oosterloo, Gooreind, Graven wezel, Berlaer, Celles, Tessenderloo, Corte- marek) eene totale som van 38,350 frank. Al die subsidies verschenen in een enkel nummer van het Staatsblad, en dan zeggen de klerikalen dat zij op eigen zak hunne scho len onderhouden Het is bijna niette gelooven dat er na de nederdaling van zulk manna nog gevraagd wordt om de vrije klerikale scholen gelijk te stellen met de officieele scholen ven 't land, 't Is waarlijk niet meer noodig Vervolgt. In zijn nummer van Zondag laatst, liet de Beiaard ons weten dat, wat de woelingen van Nederbrakel betrof, het beroepshof van Gent het vonnis der rechtbank van Audenaerde be krachtigde, behalve voor eenen persoon die, te Oudenaarde vrijgesproken, te Gent veroordeeld werd tot 50 frank boete. Destijds gaf Beiaard de namen op der veroordeelden van Nederbra kel Zoo hij, nu dat het een zijner vrienden betreft die te Gent werd veroordeeld, den volke niet kunnen bekend maken met den naam van den veroordeelde en de reden der veroor deeling Kan, Beiaard, ons ook niet eenige inlichtin gen verschaffen omtrent zekere feiten die zich onlangs voordeden in 't Hospitaal Allons, monfreer, een beetje goeden wil en zegt ons eens de waarheid en niets anders dan de zuivere waarheid gelijk gij zoudt zweeren voor God en al zijne Heiligen Liberale Jonge Wacht. Morgen, Maandag 16 Mei, Verplichte Uit stap voor de leden der Liberale Jonge Wacht naar KERMIS-NEERSTRAAT. Vergadering bij de gebroekers Van Herzeele om 4 ure stipt. Niemand mag ontbreken, om de vrienden van einde Neerstraat, hun jaarlijksch bezoek te geven. Rechterlijke Kronijk De woelingen van Nederbrakel Woensdag 4 Mei laatstleden, nam het Hof van beroep van Genteen arrest aangaande de woelingen die te Nederbrakel ontstonden tij dens het feestingericht door de katholiekepartij dier gemeente. Het vonnis verleend door de rechtbank van Audenaarde, werd door het Hof bekrach tigd, ter uitzondering nochtans voor d' heeren Van der Linden en Cardijn, wiens straffen verminderd wierden. Tijdens die onlusten, had d' heer Irénée Cromphaut, eene klacht ingediend aan d' heer Minister van Justicie, om tegen de houding der gendarmen te protesteeren. Hij had degansche brigade der gendarmerie op voet willen hebben. Een enkwest werd geopend, waaruit blijkt dat de gendarmen gansch hunnen plicht gekweten hadden. Het Hof van beroep, in zijn arrest van 4 Mei 1910, bestatigt het aantastend karakter der klacht van Cromphaut en veroordeelt hem tot 50 frank boet of 15 dagen gevang, dit alles voorwaardelijk. ZOXDAGRUST. Van 's middags tot middernacht, dienst doende Apothekers op Zondag 15 Mei 1910, M. RenneDoog, Nieuwstraat. Maandag 16 Mei, (28 Sinksendag) M. Calle- baut, Botermarkt. Sanatorium de Mont-sur-Meuse (Lustin). Maladie de poitrine. Pension 10è,12fr.Ascenceur Chauffage Cen- ral. Eclairage électrique. Monster-Tombola. Erkende Onderlinge Bijstand Maatschappij de Gewezen Weesjongens. Groote prijs 1000 franken en andere geldprijzen. Boven dien een groot getal nuttige en kostbare voorwerpen, zooals Schouwgarnituren, Lusters, Regulateurs, Spiegels, Kunstvoor werpen, enz. Prijs per lot10 centiemen. Sportingclub. -— Schaal Phoenix. Heden Zondag, om 2 uren op het terrein van de Sportingclub (Puitenput) match tusschen de Football Club van Ronse en de Racing-Club van Aalst. Inkomgeld 0,10 fr. per persoon. Vrye ingang voor de leden. Maandag 16 dezer om 2 uren entrainement vooral de leden. Pianolessen. Wie voor zyne kin deren bezondere lessen van Piano verlangt, wende zich tot juffr. Marguerite AMANT, Korte Ridderstraat, te Aalst, die zichten huize begeeft. De Tentoonstelling zal in de maand Juni dooreen gedeelte van het per soneel bezocht worden, der Zeepfabrieken Lever broeders van Port-Sunlicht. Dit leger tje zal bestaan uit twee duizend vyf hon derd reizigers, die gelyk men kan veronder stellen, te Brussel maar zullen kunnen aankomen en naar Engeland terugkeeren, dan by middel van verscheidene steamers en bezondere treinen. Het zal geen klein werk zyn, zoo een leger te dienenen er 2500 noenmalen, en evenveel ontbyten en avondmalen voor te bereiden. Enkel om dit kleine leger in goede orde te geleiden en hun de voornaamste merkwaar digheden en gebouwen der hoofstad te laten bewonderen, is er eene heele mobilisatie noodig. Er zullen leidsmannen, sectieover ste n, en peloton oversten noodig zyn. Van nu af wenschen wy welkom aan de belangrijke reizigers, onder welke ver scheidene damen zullen zyn. LichtLichtDeze week werden in Aalst om 1 ure 's nachts al de gaslanta rens uitgedoofd en vrydag avond werden in sommige straten maar rond 9 uren 's avonds ontstoken. Is het zoo dat de nieuwe gas de beloften vervult, in vergoeding der voordeelen wel ke het stadsbestuur haar zoo goedsjeugdig verleende. Gaat dat zoo bly ven duren Door reden van vergrooting is het magazijn der Original, Victoria en Phcenix naaimachienen van de Molen dries, 14, naar de Leopoldstraat, 77, over gebracht. Gemak van betaling. Groote kor ting op komptant. Naalden, spoelen, toebe- hoorten en reparatie aller stelsels. Doodzonde. Gelezen in de Werk man van 13 Mei 1910 Zekere Grijsono. a. zei te Liedekerke zulken onnoozelen klap dat de menigte hem uitjouwde en een anderen, Femillien, heeft een boeksken geschreven waarin hy eene nieuwe doodzonde uitvindt, namelijk voor de Demokraten te stemmen. Dat staat op de eerste bladznde en op de derde bladzyae van dat zelfde blad leest men De Liberale party is sedert 20 jaren a schromelijk vooruit gegaan op de baan der goddeloosheiden Die voor u en met u stemt, MCrick, zal hy nog aan zyn Kinderkens kunnen een kruisken geven op hnn lief en rein voorhoofd. Of er iemand, zelfs een Gryson, bekwaam is meer onnoozelen klap te vertellen als een Daens zal niemand gelooven, 't ook niet mogelyk. Feuillien verzekert, dat voorde Daensis- ten stemmen doodzonde is en Daens verze kert dat voor de liberalen stemmen nog meer dan doodzonde is Die tandentrekkers zyn er een koppel van twee. De Keizin j, 22 Met. —De uitsla gen der verkiezingen zullen den zondag 22 Mei dag der kiezing inden Graaf Egmont, lokaal der Liberale Associatie afgekonnigd worden naarmate de telegramen zullen toekomen. Winkeliers Hulsvrouwen Spaart uwen tijd, uw geld en uwe gezond heid door het bezigen van Electroniine het beste produkt om Stoven en Kachels te zwarten. Alg. Dépot bij Edgard SCHOUPPE-NYS. Veldstraat» AALST. Belangrijk Bericht. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van Hoest,Valling, Bronchieten, Influenza, Keelpijn, Heeschheid, Asthma of Kinkhoest de borstsiroop van DEPRATERE aanbeve len. De geneeskunde bezit niet eene reme die die zoo rap erf zoo volkomentlijk ge neest Het is een serieus product dat zich niet steunt op ingebeelde potretten of uitgekoch te certificaten, maar het geneest altyd. Prys 2 frank de groote flesch in alle apotheken namentlyk te Aalst by M.M.Cal- lebaut, Botermarkt en De Valkeneer, Esplanade. Een Winkeldochter kunnende vlug en juist rekenen, behendig en verstandig in het omgaan met de klanten, eerlyk en werkzaam. Men schrijve ten bureele des blads, E. D. 120. der Stad Aalst. van den 6 tot den 13 Mei 1910. GEBOORTEN Mannelyk 9 10 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. J. Parewyck, tabakb., met M. De Haeck, zb. G. Van den Broucke, vuurst., met M. Van Rossem, br. V. De Ryeke, verwer, met M. Kaki, zb. J. Van den Broucke. dagl., metC. Matthieu, tw. OVERLIJDENS. E. Van Ghyseghem, m. Larabo, rentenier, 42 j., Dirk-Martenstr. E. De Smet, we Bombeeck, zb., 81 Diepestr. G. Singelyn, student, 16 j., Gheeraerdstr. M. De Rycke w° Buys, zb., 72 j., Leopoldstr. F. De Jonge, landb., 86 j./Koeistr. P. Paelster- mans, m., Claessens, bakker, 55 j., Brussel- steenw. R. Vertongen, wr Lievens, zb., Kerrebr. L. De Vuyst, scholier, 10 j., Korte Nieuwstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Bericht. Met de Sinxendagen zal het bureel des Burgerstands open zyn, alleen den Maandag van 8 tot 9 uren. agé de 18ans, ayant des notions du travail de bureau cherche emploi. Références de tout premier ordre. EcrireC. S. Bureau du Journal. Pretentions modestes. DOOR STERFGEVAL over te nemen alsook HUIS te HUREN dienstig voor alle bedryf. Zich te wenden tot den heer'Jules RAJON, Groote Markt, Aalst. zyn te verkrijgen by J. B. WELLEKENS Zoons, naby de Houtmarkt, Aalst, aan zeer geringe pryzen. tegen 1 April aanstaande Schoon Burgers huis met Hof, Prins Albrechtlaan. Te bevragen by M. Maurits De Wolf. Eene zeer voordeelig gelegen HERBERG in de Walstraat, Aalst. Zich te bevragen by M. Van der Schueren ten bureele der Brouwerij, Brabantstraat. 'Beste Hofgrond (ongeveer 2000 kar ren) te bekomen by Mr R. MEGANCK, Ondernemer. Schoolstraat, Nr 32, Aalst. Ook altijd te bekomen Alle soorten van'Ramen, Deuren, Balken, Vloeren, Kepers, Roosters enz. voortkomen de van afbraak. Pryzen buiten alle concurrentie. Telephoon Nr 109. Kapellestraat» Aalst. o— Papierhandel in 't Groot en in 't Klein. o— School en Bureelbehoeften, Postzichten, enz. o— Stempels in Caoutchouc, MUZIEK. De ondergeteekende heeft de eer zyne tal rijke kliënten te verwittigen dat zyne Fabriek fansch heropgebouwd en vergroot is, en at er van heden af opnieuw te verkrijgen zyn, alle soorten van Bobijnen, Draai werk voor schrijnwerkers en meubelmakers, enz. enz. Allerbest, schoon en zuiver afge maakt werk aan pryzen buiten alle con currentie. Ook te bekomen draailingen voor bakkers, brandhout voor het aansteken van open vuren, stoven enz. P. J. Gustave Van de Velde» Scherreveldstraat.AALST. HOUTMAGAZIJN Cementbuizenfahrlek Bet on vouten Oudste Huis van Stad en Omliggende. Alorabekend voor schoone Waar en Geodkoope Prijs. Vaart en Varkensmarkt. SchöOne Bouwgronden te koop, te Aals aan de Burgemeestersplaats, Schaliën huist Zich te bevragen ten kantore van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Schoon Burgershuls op de Boude- dewynskaai, Aalst. Te bevragen bij M- Aug, RINGOIR,Vaart. Schoon groot Burgershuis met Verandah, te Aalst, Keizerlijke plaats, 2. Te bevragen bijM. Isidoor Van Trappen. Fabriekplaats, 2, Aalst. Het schoon en welgelegen HUIS met HOF, laatst bewoond door wijlen dame Weduwe Edouard CALLEBAUT, te Aalst, op het Statieplein, groot circa 7 aren, sterk en prachtige bouw met al de moderne schik kingen. Onmiddelijke ingebruiktreding. Zichtbaar alle Dinsdagen en Woensdagen van 2 tot 5 ure. Zich te bevragen en te handelen voor de voorwaarden der verkooping bij M. Guil- laume Van Muylem, Nieuwstraat, nr31, te AALST. Ouden en nieuwe Kassei aan zoer voor- deelige pryzen, bij Leopold PAUWELS, Ondernemer en Kassei werker, Liedekerken. Beu Magazijn met Hof en Woonhuis dienstig voor alle hedrijf, inhoudende 27 aren 59 centiaren, gelegen St. Jobstraat, thans gebruikt door Mynheer De Hartog. Voor de voorwaarden zich te wenden, 49, Korte Zout straat, Aalst. Schoone Bouwgronden» te AALST, Burgemeesterplaats en aan de nieuwe strateD geopend op den eigendom genaamd Het Schalienhuis Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt. FERDINAND COESSENS, Toonkundige, LangeZoutstraat» 34, Gelast zich met het accordeeren van Pianos. Groote keus van Spreekmachienen (fono graaf), rollen en platen voor Spreekmachie nen. Alle slag van Orgels en Speeltuigen. Reparatie van houten en koperen Muziek instrumenten Voordeeligste pryzen. MEN VRAAGT Algemeene Agenten in heel Belgie, hebbende ernstige bediening voor oudgekende Maatschappij van Prang. Brand-Leven en Ongevallen (Onnoodig bedie ning te verlaten.) Hooge commisie en 300 franken per maand. Voorwaarden volgens overeenkomst. Inspecteur zet op de hoogte. Sch. I* Postbus 616 Antwerpen GROOT MAGAZIJN in alle soorten en prijzen. De ondergeteekende DE XEVE Jan» Behanger-Garnierder, veel genoemd De Groot Jan Lange Zoutstraat 24, heeft de eer Ued. te berichten dat er bij hem te bekomen zijn, alle soorten van Behangpapier te beginnen van 10 centiemen, alsook Linoleum, Toil-cirée, Tapijten, Carpetten. AJle soorten van Tafelta pijten, Matten, Stors en Gordijnen, Brise-Bise Frignon en fantaisies Floschjes, Wol, Peersd- haar, Zeegras (Crin végétal), Pluimen, Duvets, Windhaar, Kapok enz. Tijk, Coutits, Jacquards en Canevas. Verders volledige Ameublemen ten voor Salons, Eetplaatsen en Verandahs aan de voordeeligste prijzen. Plaatsen van Rouwkapellen en versiering voor feesten. Verders stel ik mij ton dienste voor alles wat den stiel betreft. Door miine matige prijzen en spoedige en verzorgde bediening hoop ik de gunst van een leder te bekomen. Uto Dienaar, Jan DE NBVE aan zeer voordeeltje prtye. Eene BROEIKAS van 240 Eieren merk Heersou Zich te wenden ten bureele van het blad. EN SPAARKAS Naamloos Vennootschap Kapitaal 5,000,000 Frank Zetel te Antwerpen, n° 71 Kunstlei Geldneerleggingen voor bepaalden tijd aan 3,50* Uitgifte van grondobligat iën aan 3,60 leeningen op vaste goederen EN TEGEN TITELS Agenten OORDEGEM Alph. De Brau wer, zaakwaarnemer MOORSEL E. Carryn HAELTERT E. Scheerlinch-Redantt gemeentesecretaris EREMBOBEGEM Leopold Van Vaeren- bergh, gemeentesekretaris MOLHEMDroeshout, koster en gemeente ontvanger. HERZELEJ. Droeshaut, bediende der Nationale Bank. HEKELGEM M. Camiel De Witte Schepene en Handelaar. HUIS van VERTROUWEN Groot Klein. Telefoon 107, Telefoon 107. Bisschopstraat, 2, AALST. Handel in Wol Peerdshaar Tampico, Crin Végétal Zeegras— Schaapvellen, Schutsvellen. Specialiteit van Brabantsche Matraswol. N. B. Men stuurt Franco en Gratis stalen op aanvraag. Men gelast zich met het opmaken der' Matrassen. aller Stelsels en Merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Aalst9, Albert-Lienartstraat 0— Spoedige Bediening. Goedkoop MUTUALISTEX Verzekert u op het leven bij de maa t schappij LABOR, Koninklijke St-Maria straat, 91, Brussel. Ingeval van ziekte en ongeval zal de premiën niet betaalbaar. Aankoop va» Eigendommen. In lichtingen schrijven aan F. V. II. Brussel-Koord. Aalst. Boter de kilo 2-40 2-70 Eiers de 25 2 00 2-10 SOTTEGEM, 10 Mei. Tarwe, de 100 kilo. fr. 22,00 Masteluin, 20,00 Rogge, 17,00 Haver, 18,50 I Boter de kilo, 3,00 eieren, de 25, 2,00Boonen, 0,00. NINOVE 10 Mei. Tarwe de 100 kilos 20,00 Rogge, 16,00 Haver 18,00Lijnzaad, 00,00 Aardappelen, 7,00 Boter de kilo 2,70eieren de 25, 2,25. GEERAARDSBERGEN, 9 Mei. Witte Tarwe, de 100 kil., 20,50 Masteluin, 16,00; Rogge, 15,50 Haver, 21,50 Paardeboonen, 20,00Aardappelen, 6,00 Koolzaad 37,00 Lijnzaad, 34,00 Boter, de kilo. 2,52 tot 2,65 eieren de 25, 2,00ongezuiverd vlas, de kilo 0,93. Veemarkt van Gent, Totaal stuk ter markt. Prijs per kilo. Ossen 205 van 0,68 tot 0,96 Vaarzen 214 0,68 tot 0,96 Koeien 142 0,60 tot 0,83 Stieren 209 0,64 tot 0,85 Kalveren 234 1,10 tot 1,30 Varkens 979 1,15 tot 1,25 Schapen 5 0,65 tot 0.80 Lammeren 0 1,00 tot 1,12 Beesten welke per stuk verkocht werden. Totaal. Melkkoeien ig Magere beesten 232 Jonge varkens 9 Viggens 416 Prijs der Huiden. Ossen, Vaarzen, Koeien 1,32 Stieren, 4^5 Kalveren, 2,15 Roet van 0,55 tot 0,75 ANDERLECHT-CUREGHEM, 10 Mei. Ter veemarkt worden 2196 varkens te koop gesteld, Prijs per kilo van 1,06 tot 1,22. ANDERLECHT, 11 Mei. Te koop gesteld 2087. Prijs per kilo op voet880 ossen, fr. 0,76 tot 1,02369 stieren, fr. 0,60 tot 0,88; 1048 koeien en veerzen 0,54 tot 0,80.

De Volksgazet | 1910 | | pagina 3