DE BOSCHGEUS Teekenen des Tijds. Uil Herzele. Een slechte daad. Uit Sottegem. NINOVE. Het lied van het VVillems-Fonds. WILLEMSFONDS. REKLAAM. Mingela mangel. Sipido (dan nog al van Italiaansch ras) na volgers kan hebben in ons landeken. Al zingen groepen jonge boeren en arbei ders die naar 't consult gaan van den koning zyn Madam of we zullen Leopold den nek omwringen o uit princiep, in den grond zijn 2e niet kwaadaardig en denken niet eens aan wat ze zingen. Het opzet van bommenwerpen, moordaanslagen plegen ryptnietin Belgische hersens by uitzonde ring als het stelselmatig door onrecht en oneer wordt getergd en gekwollen kan het volk weieens in massa opvliegen en het on recht verpletteren, maar koelbloedig moor den, al geldt het een koning, of middeel- eeuwschen keizer... dat niet. Duizenden zijn naar den keizer gaan zien en men neme het de Belgskensniet kwalijk, Willem H heeft op de meesten den indruk van superioriteit en majesteit niet gemaakt welken men had kunnen verwachten, als men zieten leest hoe in zyn land die keizer als een Boedha wordt vereerd. Hij is nevens koning Albert van Belgie maar een kleine vorst. Wij Belgen houden meer van een jovialen kerel, die als 't past een vroolijk woord kan zeggen die met vriendschap de hand kan drukken van de nederigsten, die niet op gesteld is in majesteit alseendoode vogel op een dwarsstok, wij houden niet van poseursen zij, die zich aan zulke, door de gratie gods verkoren wezens verga pen, kan men in ons land op de vingeren tellen. Het bezoek vaa den Duitschen keizer is zonder incidenten afgeloopen, men heeft geene enkele buitensporigheid te betreuren gehad, dat pleit voor het gezond verstand der Brusselaars in 't bezonder, van de Bel gen in 't algemeen. Eenige dagen geleden vierden de Libera len van liet Arrondissement Gent-Eekloo te Bouchaute hun nieuwen senator den heer Van Zele. Wie dit huldebetoon bijwoon de, zal zeher den indruk ontvangen hebben dat er op den Vlaamschen buiten veel veran derd is. Een lange, praciitige stoet doortrok het dorp boeren uit al de omliggende dorpen waren toegestroomd en juichten toe overal wapperden vlaggen en weerklonk muziek. Van op een verhoog, werd in open lucht het woord gevoerd door de heeren Van Boo ren, plaa Is vervangend Volksvertegenwuor ger, Senator C. De Bast, Volksvertegen woordiger Emile Braun, A. Gilles, die na mens het Willemsfonds van Eecloo sprak, en den held van het feest zelf. Dit alles zonder een zweem van wanorde of tegen kanting. Waarljjlt, Bara had gelijk te zeggen Uit Vlaanderen zal de redding komen. Ze komt al Want nu begrijpen de liberalen, dat men de Vlaamsche boeren en werklieden niet kan winnen door hun taai te verachten, maar door ze in die taal aan te spreken en te ver lichten. Ook waren, op bedoeld feest, alle redevoeringen Vlaamsch, en die van den heerE. Braun, gewezen burgemeester van Gent, die nochtans een geboren Waal is maakte diepen indruk. Dynsdag laatst had onder een graoten toe loop van vrienden en kennissen de teraarde bestelling plaats van den diepbetreurden Volksvriend Hilloné DOOREMAN. Wij Liberale Herzelenaren, we verliezen in den heer DOOREMAN onzen duurbaren hoofd man, onzen on vermoei baren medekampioen die alt yd voor de rechten van 't volk op de bres stond en aan wiens vrijgevigheid of aan wiens diensten men nooit vruchteloos oproep deed. Het verlies is groot voor ons, doch we zullen zyne nagedachtenis eeren met getrouw te blijven verdedigen wat hij gedurende heel zyn leven lief had, namelijk üe Liberale gedachten en de Liberale partij voor welke HIJde duurbare afgestorve ne, de eerlyke man zijn ziel zou verpand hebben. Wy laten hieronder de redevoering volgen die door den lieer Notaris De Windt van Aalst, Voorzitter der Liberale Asso ciatie, werd uitgesproken, aan den boord van 't graf. Mijne heeren, ln naam van de Liberale partij van het arron- dissement Aalst kom ik hier een laatste vaar wel, een laatste afscheidsgroet brengen aan den onvermoeibaren strijder, aan den hardnekkigen Liberaal die de heer Hillone DOOREMAN was. Laat me toe mijne lleeren, U in eenige woor den den politieken man to kenschetsen. 1111.lone DOOREMAN was eed overtuigde partijganger onzer vrijzinnige gedachten hij was oen oprecht en overtuigd Liberaal en hij ontzag zich noch moeite, noch opofferingen ofde Belgische Vaderlanders TEN JARE 1586, door J. J. M O K E Vrij in de Volkstaal overgebracht. 0 Maar 't was met de uitdrukking zijns ge laats zoo gesteld dat die glimlach zelf bedr gend scheen te zyn, en dat men had kun /jenL gelooven dat zyne vreugde eenige verrr^derij verschool. 'J Hy deed grootere glazen brengen on ffjQe. zelf eene kruik wijn halen, dien hi' volgens z(jn zeggen, voor de groote omsl.'^'ejjghJden voorbehouden had. AI aandacht ige toeschou wer had bemerkt dat zyne |,an,j beefde wanneer hp deglazen znne-.. ga3teri Illetde^ drank welken de kruik lx_.vatte volschonk wat hem betreft hj v ajde zyn g]as met. wijn van eene andere h oedanigheid, voorge vende dat zpn kle.;ngeestig hoofd aan de uitwerksels an eftn te milddadig vocht niet kon wederstaan. a "7 We,,aan' ,ï?1Üne meesters, zegde hij, doet my de eer dit boorde volglas* met my te om zijno grondbeginsels onder 't volk te ver spreiden en ze te doen zegepralen. Hij aanzag het als een ware plicht, een ver hevene zending, opgelegdaan alle weldenkende burgers, altijd en onverpoosd te strijden en in de bres te staan om het doel dat de Liberale partij beoogt te bereiken, namelijk de vrijheid van iedereen en in alles om door die vrijheid de ontvoogding, de ontwikkeling en lotsverbe tering te bewerken van den minderen man. En 't was om dat doel te bereiken, om tot die vrij heid, die ontwikkeling en die lotsverbetering zijner evenmenschen te geraken, dat hij zich noch opoffering, noch moeite getrootste op de politieke baan die hij zich had afgebakend. Bezield met een taaien wil, koppig in zijne gedachte heeft hij zijn streven geen oogenblik verwaarloosd ontembaar ,was overigens zijn moed en hardnekkig was zijn strijd. Mij heeft in zijn leven een edele taak onder nomen en getracht zijne medemenschen van zijn werk te doen genieten en wanneer wij op dat werk terug zien mogen we rechtuit zeggen dat zijn stroven niet vruchteloos is geweest. Hillone DOOREMAN vertegenwoordigde in 't Middenbestuur der Liberale Associatie van ons arrondissement, zijne liberale vrienden van 't kanton Herzele en zijn woord en zijne raad gevingen waren er soms overwegend. Bekend met den toestand van den buiten, op de hoogte der hevigheid van den politieken strijd en ook van al do vervolging en de tyrannie waaronder denkleinen en nederigen man moet zwichten wanneer hij zich liberaal of vrijzinnig durft noemen, wist hij ons in alle besprekingen de noodige en nuttige wenken te geven voor t inrichten onzer propaganda. En wat we ook in Hillone DOOREMAN onderscheidden, benevens een wondere zeker heid van oordeel was een merkwaardige en hardknekkige zielskracht welke hem aan- spoorde om na elke nederlaag den strijd met nieuwen moed weer aan te vatten altijd wist hij door zijne woorden en door zijn voorbeeld zijne vrienden weer aan te vuren en op te wekken. Rust kende Hij niet en daarom ook hielden we zooveel aan zijn% medewerking, daarom schatten we zijne diensten zoo hoog. Hij was hier in Herzele de Liberale forsige eik, welken noch storm, noch orkaan konden beïnvloeden, en onder wiens krachtige en uit gebreide takken al zijne vrienden een rustige en zekere schuilplaats vonden. Thans is hij niet meer, te vroeg werd hij ineens ontnomen aan zijne duurbare gade, aan zijne familie, aan ons zijne vrienden en aan de Liberale partij, voor welke zijn afsterven een pijnlijk verlies is. Uw naam Vriend Hillone, zal bij ons geze gend blijven voor ons zult gij het zinnebeeld zijn van onbaatzuchtigheid en verkleefdheid aan de vrijzinnige gedachten en tevens van een taaien en nooit vermoeiden strijder. Wij zullen in de toekomende politieke strij den uw voorbeeld indachtig zijn. In naam van al uwe Liberale Vrienden, in naam van heel de partij, stuur ik U, Waarde Vriend, een laatste en eeuwig Vaarwel. We lezen op het doodoeeldeken van onzen afgestorven vriend Hilloné DOOREMAN van Herzele onder ander het volgende Ik heb in mijn leven veel onderno- men en getracht genot te hebben van mijn werk en toen ik terugzag op al mijne werken en arbeidwaarin ik mij vruchteloos vermoeid had, vond ik alles jdelheidverdriet des geestes en vergankelijkheid Heerherinner u niet de missla- gen mijner jeugd, noch mijne onwe- tendheial. wees mij barmhartig Die dat beeldeken opstelde had het recht niet iets dergelijks aan den vriend DOOREMAN toe te passen 't is oneerlijk en afkeuringswaardig over 't lijk van iemand heen te stappen om hem woorden of gedachten toe te eigenen die hij nooit had en die in tegenstelling zijn met zijn gansche leven. Het opstel van dat beeldeken is een laatste kaakslag toegediend aan den onterubaren antiklerikaal die niet lijden kon, dat men hedendaags de religie niet meer aanziet als een heilig en onschendbaar iets, maar dat men ze gebruikt en verlaagt als een middel om de menschen onder den domper en ouder den hiel te houden en om de helft van 't menschdom te vervloeken en te vervolgen in den naam van den ledigen ik bezweer het u dat ik dit oogen blik nirnmor zal vergeten. Broeder, antwoordde Baudouin, dat uwen wi\ geschiede. Het druivensap heeft onder de monschen de oorzaak van vele on- gerege) dheden geweesthet brengt dikwijls den tw ist en het geweld voortmaar moge het di' niaal een pand van eendracht wezen l Dat het zoo zij, hernam de verkrimpe- liag een weinig ontroerd. Indien de wyn «is kwaad verwekt heeft, ik verantwoord voor dat deze u thans aangeboden, behage fr.et God, slechts goed kan stichten, 't Is oude fransche wijn, een natuurlijke wijn Alvorens mijn glas tegen het uwe te stooten, hernam de minister en hem met ernstigon blik aanschouwende, herhaal mij, broeder Michel, dat gy de razernij van uw voorgaande leven verfoeit en de geweldda digheden van dien Jeremias wiens trawant gij tot dusverre geweest hebt. Herhaal mij dit met rechtzinnigheid. Maar, meester, stamelde de wambuis maker en hij werd bleek, zooals de plichtige die bemerkt dat men hem vermoedt, ik hoop dat gy aan myne goede trouw nfet twyfelt. Gy zoudt my te veel beleedigeu f ik ben geenjudas Dergelyke gedachten heb ik niet, verre van daar, zegde Baudouin maar geef my alleenlyk de verzekering dat gy u in het vervolg met de lichtzinnigheid van een kind zoeten Jesus die eens uitriep dat alle menschen broeders zijn. In naam van alle vrienden van den overledenen, in naam van de eenvou digste eerlijkheid teekenen we protest aan tegen dien laatsten aanslag op de innige en overtuigde gevoelens van onzen betreurden vriend Dooreman die door, dat doodbeeldeken, werden gekrenkt buiten de weet van hen die hadden ze er kennis van gehad of had den ze er iets van vermoed, iets der gelijks nooit zouden toegelaten hebben. Volgens eene herderlijke onderrichting der F. F. H.H. bisschoppen van Belgie, Zondag!, in alle kerken des lands afgelezen, moet er he vig gestreden tegen het verspreiden der slechte (zegge liberale en socialistische) gazetten en boeken. Die maatregel wordt totaal goedgekeurd door het plaatselijk hoofdorgaan der klerikale partij, want momfreer vindt dat er veel te veel katholieken de hand leenen aan 't verspreiden der liberale cn socialistische gazetten die, naar zijn schrijven, toch niets anders inhouden dan laster en leugen Dank, monfreer, voor uw complement Wij hebben die lastertaal voldoende weer legd in een vorig schrijven en wij zouden er niet op terugkomen, ging die herderlijke onder richting niet gepaard met het uitgeven van een in 't Fransch geschreven boek getiteld Het gulden boek of de Raadgever der jonggehuw den. Dit boekje werd geschreven door zekeren eer waarden pater Robert der capucienenorde en gedrukt te Brugge. Mochten de klerikale volksbibliotheken eeni ge exemplaren van dergelijken aard bevatten, dan zou zich niemand meer verwonderen over de toenemende zodeloosheid op den katholieken vlaamschen buiten, waar de geestelijken heer en meester spelen. Wij willen hier geenszins gansch de klerikale partij verantwoordelijk stellen over het uitge ven van het bewuste guldenboek, doch wij noemen het eene oprechte schande voor pater Robert die zulke zedekwetsende schriften in 't licht durft sturen, want nooit kregen wij walgelijker papier in handen, en om de goedo gevoelens onzer lezers niet te schokken, zullen wij best doen er geene uittreksels van te geven. Opdat men ons niet kunne beschuldigen van kwade trouw, willen wij pater Robert's raad gever voor de jonggehuwden niet verder be- oordeelen, doch we zullen het woord laten aan de zeer katholieke gazet liet Volk van Gent, die zich te dien opzichte uitlaat in deze voege Wij troffen in het boekje beweringen aan die ons zeer pijnlijk getroffen hébben. Onvermeld het zedelijk opzicht, waarin dat werkje kan besproken en voor zijn gebrek ann omzichtigheid door menigeen kan beknibbeld worden dat onvermeld, moeten we gezegd boekje bepaald tegenspreken, waar het zijne economi- sche beschouicingen en beweringen betreft De schrijver van dat werkje, hij weze wie of wat hij wil, kent van huishouden hoege- naamd niets, als hij durft in algemecnen zin beweren, dat werklieden en klein-burgers veel kinders kunnen kweeken zonder er te- kort te moeten om lijden. We toonden deze bewering aan een priester een professor, en hij verklaarde ons rechtaf Niet alleen moogt ge, als christen mensch, maar ge moot dat tegenspreken, want het is onwaar en in tegenstrijd met alle dagelijk- sche bevindingen met de huidige loonschaal en den tegenwoordigen levensstandaard kun- nen de meeste werklieden en klein-burgers hunne kinders niet behoorlijk opkweeken zonder er armoede voor te lijden, en dit zou y niet mogen zijneene samenleving waarin zulks is vast te stellen, is niet christelijk ge- regeld, en in onze huidige samenleving is zulks vast te stellen. Misschien zal monfreer weeral durven voor- uitzetten dat die propere pater capucien ook al nen liberaal of ne socialist is't komt erbij hem op geen leugen aan. Doch hij zij bedankt voor die eer en dat hij zelf maar eens beproeve dat verdwaalde schaap naar zijnen stal terug te brengen Woensdag toekomende, Allerzielendag, te 6 uur 's avonds, in den Liberalen Kring, wor den de pensioenboekjes aan de leden van den Volksbond overhandigd. niet meer zult gedragen, wiens goede voor nemens maar van korten duur zijn en bij de eerste bekoring te niet gaan. Neen, neen, riep Michel, op eenen bij zonderen toon uit. Myn besluit is zoo onze ker niet. Gelooft mij, meeeter, ik ben zoo be kwaam als gy om standvastig in myn be drag te blijven en eene onverderfelijke ver kleefdheid aan den dag te 'eggen gy zult er misschien weldra het bewijs van hebben. Wij zullen zien, antwoordde de minis ter hy aam zyn glas stootte lichtelyk het- gene mu don kleermaker aan en bracht den wijn aan zijne lippen. Frederik volgde hem werktuigelijk na. Door het gevoel des onge luk- i n tie wroegingen welke hem zijne ty- delijk- dwaling inboezemde verslonden, ver viel li ij eiken oogenblik in droomery, en nam dus weinig deel aan hetgene rond hem omging. Wanneer zij hunne glazen geledigd had den, hernam de kleine Michel het woord. Men beweert, zegde hy, en drukte hevig op dit woord, dat er onder de katho- lyken kloosters zyn, waar de spreuk gaat in vrede, een doodvonnis is. Maar dit is het geval niet by de protestanten. Ha 1 ha 1 ha 1 wij gebruiken op eene zoo schaamtelooze wijze de lieftalligste woorden niet. Is het niet waar, meester Dit zou nogthaDS by ons ook kunnen Heng stenkeuring van Maandag24 Ok tober 1910. Ingeschreven paarden 63, waarvan 23 veulens, 38 hengsten worden aangenomen, 2 wor den geweigerd. I. Hengsten 3 jaar. le Prys 400fr. en zilveren eermetaal, M. Van den Borre August van Ninove, met Jef de Pollaere. 26 Prys 300 fr. en bronzen eermetaal M. Van der Schueren Jules van Appelterre met Cèsar. Bijgevoegde premies 150 fr. met bronzen eermetaal M. Cobbaut Modest van Oultre met Baron II-, en M. DeCeuleneer, C. van üul tre, met Bristol. II. 4 jaar en meer. [e Prijs 550 fr, en zilveren eermetaal M. Van Melckebeek van Ninove met Mayeur II. 2® Prijs 400 fr. met bronzen eermetaal M. De Ceuleneer, voornoemd, met Togo. Bijgevoegde premiën 200 fr. M. Vander Schueren Jules, voornoemd, Brdbangon. Dezelfde met Romulus. M. Cobbaut Modest voornoemd, met Appolon. Beioaringspremiën A. Premie van 800 fr.M. De Ceuleneer voornoemd, met Lucifer. B. Premie van 700 fr.M, Van der Schue ren, met Liban. C. Premie van 700 fr. M. Cobbaert met Baron d' Appelterre. Premie van 500 fr. M, De VuystC. van Borsbeke, met Bourgogne. Bewaringspreraie van 6000 fr. M. Van d er Schueren Jules met Siuart. Veulens 2jaar. lr Prijs 200 fr. en zilveren eermetaal M. Cobbaut Modest, met Goliath. 2e Prijs 150 fr. en bronzen eermetaal M. Van der Schueren Jules met Sultan. 3e Prijs 75 fr. en bronzen eermetaal M. Van Mëlckebeek met Farceur d'Ay- gem. 4e Prijs 75 fr. en bronzen eermetaal M. De Ceuleneer C. met Etourdi. 5e Prijs 75 fr. en bronzen eermetaal M. Van der Schueren Jules met Dragon. J. Sabbe. G. Antheunis. 1 Wie kent den Kring, waar onbevreesd, In Vlaanderen, Ontketend wordt de Vlaamsche geest, In Vlaanderen Die eens een volk, te lang verdrukt, Den slaap der ziele weer ontrukt 1 Wie kent er niet, Wie eert er niet Ons Willems-Fonds 2 Wie kent den Kring, waar men niet wil. Dat Vlaanderen Zich langer plooi' naar vreemde gril O Vlaanderen Maar dat ons volk zijn lessen zoek' In Neerlands grootsch historieboek 1 Wie kent er niet, Wie eert er niet Ons Willems-Fonds 3 Wie kent den Kring, wiens grondbegin, In Vlaanderen, Is Vlaamsch van taal, van kunst en zin In Vlaanderen, En die door taal en kunsten zal Weer licht verspreiden overal 1 Wie kent er niet, Wie eert er niet Ons Willems-Fonds 1 4 Wiekentden Kring, die 'twoord begreep In Vlaanderen Strooi kennis uit bij volle greep Voor Vlaanderen Kweek mannentrots in 't Vlaamsche [brein Het Vaderland is nooit te klein Wie kent er niet, Wie eert er niet Ons Willems-Fonds 5 Nu, allen ééns naar 't hooge doel, In Vlaanderen Dat elk zich een apostel voel', Voor Vlaanderen Zoo streven wij als broeders voort, Tot weer het licht in 't Oosten gloort I Dan roemt men eens En zegent eens Ons Willems-Fonds voorvallen, antwoordde Baudouin. Christus werd wel door eenen kus verraden. Inderdaad, meester, hernam de dwerg met een verschrikkelijk gegryns, wat zyt gy wantrouwig Men zou u in geenen strik kunnen doen vallen Men moet eenvoudig zijn Michel zooals de duif en voorzichtig zooals eene slang, her nam de minister en dit voor ontwerp ne mende wilde hy eene lange uitlegging aan vangen. Maar alhoewel hy zyne aanspraak met kracht begonnen had, verwarden ziine gedachten zich weldra, zijne stem verzwakte en zyne tong versteef hem in den mond. Een zware slaap drukte op zyne oogschelen en hij sluimerde weldra op zynen stoel in, met half geopenden mond en gerimpelde wenkbrauwen, juist gelijk op het oogenblik waarop hy een laatste banvloek naar het hoofd zijner tegenstrevers geworpen had. Dezelfde sluimer had zich van den jonge ling meester gemaakt, lly zag des minis ters hoofd op den rug zijns zetels zinken en hij zelf gevoelde, eene wyl daarna, zyne oogen zich sluiten. Een diepe slaap hield zyne leden geketend en versiramde zijnen geest. De Volksbibliotheek op 't Dorp. Dank zij den steun van Mev. de douairière Cumont en van den heer Francis Ball, heeft de Aalstersche afdeelino- van het Willems- Fonds een nieuwe volksboekery kunnen openen in het naburig Dorp Moorsel. Iets dergelijks werd ook voor de gemeente Bouchaute gedaan door de afdeeling Eecloo. In dat dorp vierden onlangs de liberalen dei- provincie den nieuwen senator, den lieer Van Zele. Te dier gelegenheid werd een vol ledige boekerij (meubel en boeken) aan den held van het feest aangeboden door den heer Gillis, namens voormelde afdeeling, 0:11 die aan de liberale leden van den Bouchaut- schen gemeenteraad toe te vertrouwen. Aldus wordt voortgewerkt aan de verlich ting van onzen Vlaamschen buiten, die .Jan ook meer en meer liberaal wordt. Ter gelegenheid der opvoering van KLEINE MENSC HEN door de leden van den Nederlandschen Schouwburg van Gent, op Zaterdag 19 November 1910, zal als verleden jaar een feest boekje uitgegeven worden, inhoudend het programma van het feest en Re- klaam voor handelaars der Stad. Personen die begeeren aankondigin gen daarin te plaatsen, gelieven zich te wenden tot de Heeren Alfred Kel ders en Reimond Steleman, zoo spoe dig mogelijk. HET BESTUUR, ZOJVDACiRUST. Van 's middags tot middernacht, dienst doende Apothekers op Zondag 30 October 1910, M. Meirschaut, Korte Zoutstraat. Dinsdag 1 November (Allerheiligen), M. Van Caelenberg, Leopoldstraat, Monsieur instruit disposerait de ses heures de loisirs a faire des écritureschez lui Ecrire L. M.24, Bureau du journal. Willemsfonds-Afdeel iug-Mooi— sel. De Volksboekery gevestigd bij d'heer Frans Van Brempt, Statie, is open alle Zondagen van 10 tot 12ure voormiddag. Wie van de twee. De Paus Gregorius IX verklaarden den stichter van het order der Dominikanen of predikheeren heilig in 1234; de H. Dominicus predikte geheel zijn leven dat het geloof aan ue Onbe vlekt ontvangenis een ketterij is. De paus Pi us IX verklaarde in 1854, in zijn wereldbrief Ineffabilis dat het geloof aan de onbevlekte ontvangenis een dogma is, en iedereen er moet aan gelooven op straffe van eeuwige verdoemenis. Zou Het Land van Aalst ons niet willen zeggen wie zich getrompeerd heeft, de 011- faalbare Gregorius IX of de onfaalbare Pi us IX. Sanatorium de Mont-sur-Meu&e (Lustin). Maladies de poitrine. Pension 10 a 12 fr. Ascenceur Ghauffage Cen tral. Eclairage électrique. Mogen we of inogen we niet. De inoniteur van den derden regel dei- kwezelarij van Aalst, De Denderbode, heeft ons nog niet gezeid of we nu ja of neen den bijbel mogen lezen in de moederlyke taal, We wachten op een antwoord vooraleer hem te plaatsen in de boekerij van het Willems- Fonds waar wij hem eene bezondere plaats zullen geven om lat het wat de zeden betreft goed is dat zulk werk niet in handen kome van kinderen. Wanneer krijgen wij antwoord. Sportingclub. Dynsdag 1 Novem ber (Allerheiligen) begeeft zich de J ploeg van de Sportingclub naar Lokeren oin een vriendenmatch te spelen tegen de Racing club. Vertrek uit Aalst om 12.17 uren Heden Zondag om 2 uren entraineraent voor al de leden. Pianolessen. Wie voor zijne kin deren bezondere lessen van Piano verlangt, wende zich tot juffr. Marguerite AMANT, Korte Ridderstraat, te Aalst, die zich ten huize begeeft. Interpellatie. Eene werkstaking is uitgebroken in de allumetten nijverheid te Geeraardsbergen. De liberale volksverte genwoordiger van het arrondissement Aalst, M. Rens, heeft den voorzitter en den bevoeg den minister verwittigd dat hij het goever- nement interp'-IIeeren zal over deze staking. Aaist-Tentooiistelliug. Don derdagavond had in het Laudhuis eene ver gadering plaats voor 't bespreken van de inrichting der Tentoonstelling. Wij hopen, dat geene enkele partij uit het inrichtings-komiteit zal gesloten worden. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Dat de dood kome, als zij het goed zal vinden, mijn hart zal er min dan ooit voor beven, Cl. marot, Essays, 55, vi. Des anderendaags wanneer Frederik de oogen opende, bevoridhij zich in een duister vertrek en gevoelde zijne handen en voeten sterk geboeid. Bij den eersten oogslag ver rast en onzeker van hetgene dit beteekende, waande hij zich een oogenblik het speeltuig eensdrooms. Maar weldra verkreeg hij de noodlottige overtuiging dat hij wezenlijk in een onderaardschen kerker gevangen zat. Naarmate zijn gezicht in dit duister verblijf zich meer en meer begon uit te strekken, meende hij een menschengedaante te onder scheiden, die zooals hij op den grond lag en wier leden ook hevig gekueld schenen te zyn. Een oogenblik nadenken deed hem begrij pen wat er gebeurd was. De eerlooze wain- buismaker had met zijne tafelgenoten den spot gedreven en na hun een slaapwekkende drank te hebben doen nemen, zich van hun nen persoon meester gemaakt en ze in een diepen kelder gevangen gezet, Boudt ui 11 sluimerde nog. Wordt voortgezet.

De Volksgazet | 1910 | | pagina 2