Sunlight Ach. Vermeiren REPAEATIEN Willemsfonds. Uitstap naar Gent. Mingelamangel. Luisterrijke Vertooningen Burgerlijke Stand LA FOURRURE Partij ZAAILAND TWEE HUIZEN Openbare Verkooping. Openbare Verkooping nieuw gebouwd HUIS, Huis te Huren Welgelegen Herberg Te Huren Uit ter hand le koop. Openbare Verkooping. Te huren of le koopen. E.NCADREUEiNTEX van Naaimachienen Maatschappij SINGER Plantaardappelen J.Van Geert ft- L.Callebaut TE HUREN. MARKTPRIJZEN als de Janssens, Dierickx,de Van den Bosschen de Van den Berghen, de D'Haenen en vele an dere met wie ik destijds in de Kornet deel maakte van de liberale partij, hebben mij den rug gekeerd, omdat ik kazak keerde, mijne- ouders, deftige liberalen, die veel geleden heb ben door de schuld der klerikalen hebben mij om dezelfde reden gehaat, en na mij in uwe armen te hebben geworpen, ontkent ge mij het recht, een liberaal in de gazet uit te maken, en wordt ik op den hoop toe door onze eigene man nen al verweten, van kazakkeerder en wat weet ik al, blijft ge volharden in uw besluit dan zal ik weldra mij van u verwijderen, en terug liberaal worden, ik zie in de toekomst meer hoop langs de zijde der liberalen, dan langs uwen kant. Hierop neemt den voorzitter het woord, zegt een voorstel gevonden te hebben dat hij hoopt door elkeen te zien aanvaarden, het luidt als volgtAl de nummers der Volks gazet, waarin een artikel uit Erembodegem voortkomt zullen opgezocht worden en op een hoop gelegt, in bewaarnis, tot voor do gemeen- tekiezing, dan zullen wij die artikels aan de kie zers bekend maken, er hen den schrik mede in het lijf planten, en geen twijfel of ze zullen voor ons stemmen. Hierop zegt eenen der andere aanwezigen, maar mijnheer, al wat er in de Volksgazetuit ons gemeente in staat is al waar, z'en hebben er nog niet in gezet, de ruzie van ons mannen bij den Stekker, ook met die van ons mannen van Terjoden, waar bruintjes Jef tusschen was, ook niet dat ons Ceci nafeest zulken fiasco is geweest, dat er bij ons kwij nend muziek zoo weinig vermaak en ook zoo weinig volk bij was, en ten slotte ook niet dat bruintjen ter wille der ruzie tusschen hem en een ander katholieke familie zijn ontslag van het bestuur van ons muziek heeft gegeven, neen, zeg ik, laat ons dat potjen gedekt laten, want gij allen weet zoo goed als ik dat het ons geen deugt zal doen. Hierop springt den voorzitter recht, en zegt, maar vrienden, ?e weet toch wat wij de laatste kiezing ebben gedaan, we zullen ze wederom verwij ten, ze uitmaken voor kerkvervolgers, geuzen en wat weet ik al, we zullen hunne artikels veranderen in onze manifesten, ze verkeert uit leggen, we zullen wederom zooals de laatste maal de kiezers zat maken, en eens buiten ver stand zullen ze wederom nog eens die pil slik ken. En eens de kiezing achter den rug laten wij ze even als de laatste maal loopen met het haar van buiten gelijk de beeren. Welnu neemt gij het voorstel al zoo aan vroeg hij aan de an deren, en het antwoordt was bevestigend. Liberalen opgepast, wees op uwe hoede, ge zijt nu op voorhand verwittigd, ge weet nu tot wat middel ze wederom hunnen toevlucht zul len nemen. De Volksgazetten wel bijeengehou den, zoodoende zult gij de kiezers kunnen voor oogen leggen tot wat alles zij in staa^ijn. Heeds van nu af zullen er door hun walgelijk Spei van de laatste gemeentekiezing velen voor de liberalen stemmen, en voorzeker zullen wij dit getal nog met de helit zien vermeerderen. Dus, Liberalen, nog eens wees op uwe hoede, werkt van heden en de zegepraal zal aan U zijn. De twee andere punten der dagorde voor later. Een inwoner van het dorp. Kostelooze Openbare VOORDRACHT, Graaf Egmont Groote Markt, Woensdag, 14 December, te 8 u, 's avonds. Het Kantenleven in de Duinen met Lichtbeelden door de Heer Pr Cam. De Bruyne, Gemeen teraadslid, Hoogleeraar aan de Universiteit te Gent. Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrye toegang voor iedereen. Bovenzaal van Graaf Egmont Maandag, 12 De cember, te 8 uur 's avonds. Aan te lee- ren Huwelnkswensch, gedicht van L. Lambrechts, muziek van Osc. Van Durme. Groot Turnfeeet Bal heden ZON DAG 11 DECEMBER 1910, te 6 uur 's avonds, de Leden en Vrienden aangeboden door den Turn- en Tooneelkring Help U Zelve, in CONCORDIA. Voorbehouden plaatsen te bekomen in Concordia,Zondag voormiddag, te 10 u., mits betaling van 25 centiemen. üp Zondag 25 December voert men in 't Nederlandsch Tooneel van Gent in dagvertooning, het wereldbe roemd zangspel in 3 bed. Het Lus tige Weeuwtje op. Al de leden der liberale maatschap pijen, die den uitstap willen mede ma ken kunnen inschrijven in 't lokaal Graaf Egmont, waar eene inschrij- vingslijst van heden af berust. Prijs heen en weer en zitplaats in 't Schouwburg 2,25 fr. per persoon. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 11 December 1910, M. Meirschaut Korte Zoutstraat. Wildernis Moyersoen, dat is de naam die men op de Kat en inheel de gebuur te geeft aan de plaats der afgebroken huizen tusschen de Korte Ridderstraat en den ei gendom De Smedt.die wildernis zal er dus in 't vervolg beter uitzien, want men heeft ze met een traliehek omringd en men is bezig met den grond vol planten te zetten nen nieuwen jardin botaniek, nu zal men zeggen jardin Romeng. Pat aten-Pat a ten. Ze moeten goed gelukt zijn overal. Dees jaar ziju er veel meer in 't land gebracht dan verleden jaar. In Oktober 1909 kwamen erbinnen van den vreemden 6 millioen kilogrammen;, dit jaar zyn er gekomen uit Holland 14 mil- lioen kilos en uit Duitschland 2 1/2 millioen kilos te zamen 16 1/2 millioen. De exportatie is nog aanzienlijker ge weest'; Nu in Oktober laatst zyn er uitge voerd meer dan 20 millioen kilogrammen Frankrijk alleen heeft er daarvan gekocht 24 1/2 millioen kilos. Vooraleer de paters van St. Job er zoo veel zullen ronagehaald hebben zullen ze met hun karreken en met Tistje Pispot nog al eenige reisken moeten doen. Uit liet l»oek Priester Daens. 0 Het is gebeurd dat wilde Woesten voor hem schoten, op den grond spuwden en de vuist dreigend naar hem uitstaken. Priester Daens verdroeg alles verduldig van hem wisten wy niets hy wilde niet dat iemand meeging och hy dachtde goddelyke Meester is nog slechter behan aeld, de knechten en soldaten der be- waarders van dien tyd spuwden in zyn wezen en «loegen met hun vuist op zyn aangezicht. Om den haat te toonen Zekeren dag ging priester Daens ten of- fer in eenen lijkdienst, een bewnar der was daar zoo verontweerdigd op, dat hij halfluid in de kerk vloekte. Waar zyn de kerkonteerders, waar zyn de goddeloozen Is het by die talrijke libe ralen die Priester Daens ter zyde stonden in zynen reuzen strijd tegen de klerikale volkshaters of by diezelfde klerikalen bfl wien de religie maar een middel is, een uithangbord Elndeiyk hebben de gemeenteraads leden de stadsrekening van 1910 en de be grooting van 1911 ontvangen in deze laatste wordt er eene nieuwe leening van 240 duizend franken voorzien. We moeten de cyfers van rekennig en begrooting grondig onderzoeken vooraleer onze lezers met dien toestand te kunnen be kend maken, Champetters. Jongens, den opslag is er, maar 't en is niet veel In 1909 heeft de stad te zamen betaald 1) Aan de Adjunct-commissarissen fr. 2900 Nu is er voorzien fr. 3100 2) Aan de politie-agenten werd er te zamen uitbetaald fr. 27650 Nu is er voorzien fr. 29550, Dus opslag in 't geheel voor allemaal fr. IOOO. Een klein beestjen, niet waar, jongens Ge moogt er u al op betrouwen dat het niet Veel meer zal zyn dan 50 fs. per man, 't is te zeggen 1 fr, per week of 15 centie men per dag. Ons dunkt, dat het te weinig is de meesters zouden uw solde meer moeten verbeterd hebben. Weten ze dan niet dat de meesten onder u vrouw en kinderen hebben of hebben de dompers een steenen hart 't Is een echte schande u zoo te behande len Ze komen afgezakt. Men meldt dat de Portugeesche kloosterlingen het prachtig domein van Neufmonstier, Hoei, zullen aankoopen. Fransche nonnen hebben zich gevestigd in het grootsch kasteel van HaljNotre-Dame, Franche paters bewonen het prachtig kas teel van Marneffe, zoodat de weelderigste en heerlykste landgoederen uit de omstre ken van Hoei overgaan in handen van vreemde kloosters. Belgie is het schoonste... kloosterland der wereld Verbond der Liberale Wfjk- clubben* Heden Zondag, 11 December te 4 uur stipt namiddag, Algemeene Verga dering voor de besturen, ter herberg van d'heer Alfred De Ridder, Scherreveldstraat. Allen op post. Almanack Haehette voor 4911* Te verkrijgen in den Papier- en Boekhande. J.Van Opdenbosch, Kapellestraat. 13, Aalst. Belangrijk Bericht. Wij kunnen niet genoeg onze lezer die aangetast zijn van Hoest, Valling, Bronchieten, Influenza, Keelpijn, Heeschheid, Asthma of Kinkhoest de borstsi roop van DEPRATERE aanbevelen. Do geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomentlijk geneest. Het is een serieus product dat zich niet steunt op ingebeel de portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altijd. Prijs 2 fr. de groote flesch in alle apotheken namentlijk te Aalst bijM.M. Callebaut, Boter markt en De Valkeneer, Esplanade. Sanatorium de Mont-sur-Meuse (Lustin). Maladies de poitrine. Pension 10 12 fr. Ascenceur Chauffage Cen tral. Eclairage électrique. Vroeger werd er te Aalst en omstreken slechts een enkel systeem van Naaimachienen verkocht. Zij waren dan ook de beste. Andere tijden andere zeden. Het huis Phcenix Victoria heeft nu denvoorkeur van het publek voor zijne machienen. 1. Omdat zij sneller werken 2. Veel sterker en sierlijker zijn 3. 40 tot 50 franks goedkooper en voornamenlijk 5 jaren gewaarborgd zijn tegen sleet en braak. Alleenlijk te verkrijgen Kattestraat, 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie van alle stelsels. GEMEENTE EREMBODEGEM. o te geven door den Tooneelkring De Blauwe Ster met de welwillende medehulp der Fauf aren-Maatschappij3'. Cecilia op Zondagen 5 en 12 Februari 1911* Men zal opvoeren Bene Eerste Liefde Beroemd drama in 4 bedr. door L. Toussaint. ODie Vrouwen Blijspel met zang in 1 bedr. door C. De Bruyn. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene 2 fr. Eerste plaats 1 fr.Tweede plaats 50 cent. Nederlandsch Tooneel van Gent. Bestuur Arthur Hendrickx. ZONDAG 11 DECEMBER te 2 1/4 uur. Dagvertooning aan verminderde pryzen Marguerite Gautliier La Dame aux Camélias Tooneelspel in in 3 bedryven door Alex. Dumas zoon. Vertaling door A. T. Lógras. der Stad Aalst. van den 2 tot den 9 Dec. 1910. GEBOORTEN Mannelijk 5 lft Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN. P. D'Haens, schoenm., met M. Meert, tw. II. De Bundel, stofv., metM. De Brouwer, br. J. Meert, vuurst., met M.Moyersoon, kleerm. D. De Brouwer, brouwersg., met M. Van de Winkel, br. F. Van Gysegem, inpakker, met 8. Boruis, tw. J. Verdonck, turntoestelm., met E. Van Neck, zb. OVERLIJDENS. J. Conpens, m., Meert, werktuigk., Kalfstr. M. Verhulst, wr Janssens, zb. 73 j,, oude Dendermondschensteenw. K. Van Driessche m. Van Belle, gepen, leeraar, 67 j. Esplanade- str. C. Brantegem, m. Van Muvsewinckel, bor3telm., 61 j- Nazarethstr. E. vernimmen, m. Liebaut, boekdrukker, 63 j, Brusselschestr. 14 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Het publiek wordt nogmaals herinnerd dat bij streng bevel van den Heer Procureur des Konings te Dendermonde, alle aangifte van overlijden moet gedaan worden door twee bloedverwanten of geburen en alle aangifte van geboorte door den vader bijge staan van 2 getuigen. Société Anonyme d ALOST. Seconde Convocation. L'Assemblée Générale Extraordinaire des Actionnaires, convoquóe pour le 10 Décem- bre 1910, nes'etant pas trouvée en nombre pour délibérer valabiement, MM. les Actionnaires sont convoquésè nouveau en Assemblée Générale Extraor dinaire Celle-ci se tiendra a BRUXELLES au café des Boulevards place Rogier, Ie 31 Decern- lire 4 910. a IO h. 1/2du matin. Cette assemblée délibérera valabiement, quel que soit le nombre de titres présentés, sur 1' or- dredu jour suivant Augmentation du Capital Ledépótdes titres present par l'article 27 des statuts doit être fait cinq jours francs avant l'Assemblée Générale, au Crédit Gé- néral Liógeois, 63, rue Royale a Bruxelles, ou au siège social Hofstade (Alost). Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van eene goede te Aalst-Mijlbeke* op Somergein* De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk ver- koopen Eene goede partij Zaailand, gelegen te Aalst- Mijlbeke, op Somergem, aan den Affigemdreef of Bergestraat, gekend bij kadaster sectie G, nummer 247a, met eene grootte van 1 hectaar 58 aren, palende oost d'heer Ferdinand De Raedt-Van Langenhoven, zuid en west Madame Liénart. noord ae Bergestraat of Affligemdreef. Verdeeld in 3 gelijke deelen Een derde ten oosten, een derde te midden beide op evenwijdige breedte en een derde ten westen. LAATSTEN ZITDAG: Donderdag 22 December lOiO. Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet van d'heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan de Sint-Marten3kerk. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van te AALST Brabantstraat en Hoogevesten* De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een Huis met zijne Erve, te Aalst, in de Brabantstraat, nummer 20, gekada- rtreerd sectie A, nummer 1551a, met eene grootte van 40 centiaren, komende langs voren aan do straat, van den eenen kant aan den eigendom van Jufvrouw Elodie De Bruyn en van den anderen kant en langs achter aan M. Joseph Schotte, huidevetter te Aalst. Verhuurd aan fr. 2-25 per week. Tweede koop. En een Werkmanshuis, te Aalst, aan de Hoogevesten, gekadastreerd sec tie A, nummer 699 n/bis met eene grootte van 80 centiaren, komonde langs voren aan de slraat, langs den eenen kant aan den eigendom van M. Charles Van Hauwermeiren, langs den anderen kant aan dengenen van M. Willem Van Muylem en langs achter aan den ouden Dender. Verhuurd aan 2,00 frank per week. LAATSTEN ZITDAG: Donderdag 22 December 1910. Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet van M. Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan St-Martinuskerk. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal. Woensdag 441 December 494O, om 3 uren namiddag, ter herberg van Frans Pannekoek, te Hofstade, aan de Statie openbaarlyk verkoopen 39 aren 45 centiaren Land te Hofstade, Kortenhoek. Gebruikt door sieur De Grauwe. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. o— De Notarissen BRECKPOT en DE GHEE8T beide te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. 1. Eene Hofstede, aan de Ravenakkerstraat, groot 46 a80 c. Boom- en haagprijs fr. 5045. Samen ingesteld fr. 5600. 2. 19 a. 60 c. a. Land, op de Konijnaarde. Ingesteld fr. 1580. 3. 17 a. 60 c. a. Land, op de Konijnaarde. Ingesteld fr. 900. 4. 20 a, 10 c. a. Land, Kokstraat. Ingesteld fr. 1980. 5. 60 a. 28 c. a. Land, op den Ravenakker. Verd. in 3 deelen. Samen ingesteld Ir. 5900. 6. 30 c25 c. a. Bosch, op Stevens. Verd. in 2 deelen. Samen ingesteld fr. 1600. 7. 23 a. 40 c. a. Land, in den Haverenbosch. Ingesteld fr. 900. 8. 9 a. 69 c. a. Land, Hnutekruis. Ingesteld fr. 1550. 9. 19 a. 50 c. a. Land, op het Boek veld. Ingesteld fr. 2000. 10. En 14 a. 20 c. a. Land, wijk Molen, voor schreven goederen bewoond en gebruikt door de kinderen Leonard Uyttersprot. Ing. fr. 1100. Laat sten zitdag t Vrijdag 4 6 December 4 940. Om 2 uren namiddag, ter herberg van Alfons Van Gyseghem, te Moorsel. Molen. OPENBARE VERKOOPING van een TE ERONDEGEM, Hoeksken. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van wien het behoort openbaarlijk verkoopen Een nieuw opgebouwd Woonhuis met Stal en Verkenskot, gestaan en gelegen te Eronde- gem, wijk Hoeksken, hebbende eene oppervl. van 4 a. 18 c. a., gecadastreerd sectie A, deel van nummers 529a en 531a. Bewoond door den verkooper Adolf Van Cae- lenberg. Ingebruiktreding 14 dagen na de verkooping. ENKFLE ZITDAG Maandag 19 December 1910. Om 3 uren nanoen ter herberg van August Mertens, te Erondegem, Hoeksken. Zich te bevragen ALBRECHTLAAN. by M. Arthur Druck, De van Ouds gekende herberg L'Espla nade. hoek van het Esplanade plein en Statiestraat, is te huren Zich te bevragen by M. Van der Schue- mi, brouwer te Aalst. Brabantstraat. Het huidige lokaal der Christene-fiemo- kraten is te huren. De Blauwpoort, hoek der St-Jorisstraat, Aalst, met bakkersoven, van ouds gekend lokaal, dienstig voor alle bedryven zal in 't kort beschikbaar zijn. Zich te bevragen by M. Van der Schueren, Brabantstraat, 50, Aalst. Schoone Bouwgronden, ie AALST, Burgemeesterplaats en aan de nieuwe straten geopend op den eigendom genaamd Het Schalienhuis. Zich te bevragen ter studie van den. Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen AALST-MIJLBEKE 1. 78 aren Land, op het Zandbeek, Gebruikers Arthur Merckx, Frans van Goethemen Joseph De Ries. 2. Eene hofstede, in de Koeistraat, groot 8 aren 30 centiaren. Bewoond door Frans Van Goethem. 3. Twee woonhuizen, in de Koeistraat Êroot 8 aren 32 centiaren. Bewoond door draond Daeiman en Frans De Cauwe. 4. Eene hofstede in de Langestraat, groot 7 aren 55 centiaren. Bewoond door Joannes Van den Eede. 5. 3 aren 90 centiaren land' op groot Eeckhout. Gebruiker Constant Robjjns. 6. En 15 aren 30 centiaren land op het groot Eeckhout. Gebruiker Charles Cuypers. Boomprtf» fr. 100. ZITDAGEN Instel, Dynsdag 13 - loin Verbluf, 20 Decembet 191°- Telkens om 3 uren namiddag ter herberg van M. Joseph Callebaut te Aalst-Mftlbeke Langestraat. Een heel groot en sterk MAGAZIJN met er aanpalende HUIS, gelegen te midden der stad oppervlakte ongeveer 1400 meters vierkant. Het Magazyn hebbende eenen afzonder leken ingang, kan ook alleen genomen worden. Zich te wenden bij den Notaris De Windt, te Aalst, o— Korte Zoutstraat, i 2, AALST. o— Inlijsten van PortrettenGravuren, Schilderingenenz. Maken van Passe-Partout en Pêle Mele Kaders voor Port retten in alle grootte Frontons en Appliques voor Kaders Artikels voor Encadreurs. aller Stelsels en Merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Aalst9, Albert-Lienartstraat 0— Spoedige Bediening. Goedkoop van echten oorsprong zijn van heden aj te bekomen by J. B. WELLEKENS, Zoons. Burgemeesterplein, AALST, (nabij de Houtmarkt). Twee schepen zyn reeds deze week aan gekomen. IIOUTMAG AZIJN Cementliuizenfabriek liet 011 vouten Oudste Huis van Stad en Omliggende. Alombekend voor schoone Waar en Goedkoope Prijs. Vaart en Varkensmarkt. met 2 4 December 491 O* Eene Hosftede te Aalst, Dendexmondcshe- steenweg, groot circa 1 bedaar 8 aren. Bewoond en gebruikt door fyl* Camille Cleemput-Borms. MEN VRAAGT Algemeene Agenten in heel Belgie, hebbende ernstige bediening voor oudgekende Maatschappij van Prang. Brand-Leven en Ongevallen (önnoodig bedie ning te verlaten.) Hooge commisie en 300 franken per maand. Voorwaarden volgens overeenkomst. Inspecteur zet op de hoogte. Sch. P Postbus 646 Antwerpen, BELGISCHE Hypotheekmaatschappij EN SPAARKAS Naamloos Vennootschap Kapitaal 5,000,000 Frank Zetel te Antwerpen* n° 71 Kunstlef Beheerraad M.M. Fredegand Cogels, voorzitter, EdouardThys, ondervoorzitter Alph. Ullens de Schooten, Léon Van den Bosch, Henri Engels, beheerders. Collegieder Commissarissen: M.M. Jean della Faille de Lkverghem, voorzitter, de Graaf Adrien de Borchgrave d'Altena, Léon Codlinet-Plissart, Augüste Delbbke, Edouard Joly, de Graaf Oscar Le Grelle SPAARBOEKJES aan 3,250/. Geldneerleggingen voor bepaalden tyd aan 3,50 Uitgifte van grondobligatiën aan 3,60 LBBN1NGKN OP VASTE GOEDEREN EN TEGEN TITELS. Agenten OORDEGEM Alph. De Brau- wer, zaakwaarnemer MOORSEL E. Carryn HAELTERT E. Scheerlinck-Redant gemeentesecretaris EREMBOBEGEM Leopold Van Vaeren- berghgemeentesekretaris MOLHEMDroeshout, koster en gemeente ontvanger. HERZELEJ. Droeshaut, bediende der Nationale Bank. HEKELGEM Af. Camiel De Witte Schepene en Handelaar. BAERDEGEM M. Henri Joostens, brou wer en gemeentesekretaris. HERDERSEM M. Deni Cooreman Gemeentesekretaris CHERSCAMP J. Hermans, gemeente secretaris. NINOVE C. Haegeman, gemeente se cretaris. AALST M. Urbain Roux, 4, Fabriek- plaats. Zeep cSUNU6HT-Zeep maakt de wasch kinderspel voor net meisje van 14ja&r,en^eeft aan hei lynwöAndie frische öojv ge name reuk van 1 buiten. Aalst. Boter de kilo 2-70 3-06 Eiers de 25 4 00 4-50 IJ, n '5 0 B. gew. pluk 00—00 SOTTEGEM, 6 Dec. Tarwe, de 100 kilo. fr. 20,00; Mastel uin, 16,00 Rogge, 15,00; Haver, 18,00 1 Boter de kilo, 3,00 eieren, de 25, 3,75Boonen, 0,00. NINOVE 6 Dec. Tarwe do 100 kilos 20,00 Rogge, 15,00 Haver 18,00 Lijnzaad, 00,00 Aardappelen, 9,00; Boter de kilo 3,40eieren de 25, 4,50. GEERAARDSBERGEN, 5 Dec. - Witte Tarwe, de 100 kil., 21,00; Masteluin, 15,50; Rogge, 14,00 Haver, 21 00 Paardeboonen, 21,00; Aardappelen, 10,00Koolzaad 00,00 Lijnzaad, 33,00Boter, de kilo. 2,90 tot 3,05 eieren de 25, 4,25; ongezuiverd vlas, de kilo 0,94, Veemarkt van Gent, Totaal stuk ter markt. Prijs per kilo Ossen 176 van 0,/0 tot 0,96 Vaarzen 184 0,72 tot 0,96 Koeien 112 0,60 tot 0,88 Stieren 141 0,64 tot 0,85 Kalveren 171 1,15 tot 1,56 Varkens 1376 1,10 tot 1,25 Schapen 44 0,65 tot 0.80 Lammeren 2 1,00 tot 1,10 Beesten welke per «tuk verkocht werden. Totaal. Melkkoeien 11 Magere beesten 200 Jonge varken* 24 Viggen» 577 Prijs der Huiden. Ossen, Vaarzen, Koeien 1,27 Stieren, 1,25 Kalveren, i,00 Roet van 0,65 tot 0,85 ANDERLEOHT-OUREGHEM, 29 Nov. Ter veemarkt worden 3194 varkens te koop gestold, Prijs per kilo van 1,02 tot 1,18. ANDERLECHT, 30 Nov. Te koop gesteld. 2570. Prijs per kilo op voet844 ossen. fr. 0,8z tot 1,02; 18* stieren, fr. 0,76 tot 0,90; 1425 koeien enveerzen 0,62 tot 0,82.

De Volksgazet | 1910 | | pagina 3