Gemeenteraad Zondag Januari 1911 Prijs 5 centiemen het nummer Zesde Jaargang Nummer 2 - A TY S I Zeer belangrijk Beriehl. Leest en verspreidl De Volksgazet VOLKSGAZET LIBERAAL DEMOCRATISCH WEEKBLAD Abonnementsprijs 3 fr. voor de stad en den buiten voorop betaalbaar Men abonneert zich op alle postkantooren voor den buiten voor de stad, ten kantore van het blad, Groote Markt, 1, Aalst. VAN HET ARRONDISSEMENT AALST. Prijs der Annoncen j j per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen 73 centiemen Dikwijls te herhalen annoncen, prijs volgens overeenkomst Vonnissen op de derde bladzijde, 2 frank de regel. AALST, n JANUARI I9H De Gemeenteraad vergaderde Donder dag 29 December 1910, om 5 ure voor de bespreking van 1. Rekening 1909 en begrooting 1911 Pompiersk, 2. id. id. Armbureel 3. id. id. Godshuizen 4. id. id. der Stad. M. De Blieck doet vooreerst opmerken dat er overeengekomen was 't komiteit der lokale tentoonstelling samen te stellen uit personen van de 4 partyen 't geldt hier eene kwestie van algemeen belang en men moet hier dus alle politiek van kant laten. Te Gent in 't komiteit der tentoonstelling zetelt de socialistische senator Coppieters nevens katholieken en liberalen en 't is maar billijk dat de socialisten hier ook vertegen woordigd zijn indien daaraan geen ge volg gegeven wordt geef ik mijn ontslag als lid van 't beschermend komiteit. AlMoyersoen zegt dat de heeren Daens en De ft eve ook hun ontslag reeds ingediend hebben en voor de zelfde reden en nochtans de heer Van der Meirsch die een socialist is denkt hy, zetelt in de feestcommissie, M. De Blieck Zyt ge zeker dat Van der Meirsch, zoon, een socialist is 'tis niet aan u den afgevaardigden eener party aan te duiden, maar aan 't bestuur van de party zelf. M. De Windt, 'tls niet in de feestcom missie maar in 't werkend komiteit dat een afgevaardigde der socialisten recht heeft van plaats te nemen. By de vorming van dat komiteit was dat overigens overeenge komen en M. Moyersoen heeft ons alsdan verzekerd dat het zoo zou gebeurd zijn. Wy hebben ongelyk gehad in de woorden van M. Moyersoen vertrouwen te hebben. Het geldt hier eene kwestie van eerlyk- heid en rechtvaardigheid. Ik ben dus met M. De Blieck,'t akkoord om ons uit het beschermend bestuur terug te trekken, indien gy aan uw woord en de genomen beslissing met volkomt. M. De Burgemeester vindt dat de plaats van de socialisten in dat bestuur niet is. M. De Naeyer zegt van eene tentoonstel ling in den katholieken kring te houden op hun eigen. M. Bauioens vraagt dat de gemeente raad de wensch zou uitdrukken ten voor- deele van de vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Eenparig aangenomen. De Rekening en begrooting der pompiers wordt goedgekeurd. M, De Windt denkt dat het niet onge past is hier hulde te brengen aan heel ons pompierskorps voor den geest van opoffe ring welke die menschen bezield, met hen bloot te stellen aan alle gevaren tot hulp en bystand hunner medeburgers. Algemeene goedkeuring. Armbestuur M. De Naeyer geeft verslag over de reke ning en .de begrooting. De rekening 1909 sluit met een tekort van 6563,83 fr. De begrooting 1911 Iaat een overschot voorzien van 271,75 fr. Onze tegenstrevers roepen altyd krot krot en zy hebben gelyk omdat de reke ning altyd met te kort sluit ten gevolge van de ontoereikende voorzieningen der be grootingen. M. De WindtDe krot van 't armbureel komt ook voort uit het onregelmatig be stuur van 't armbureel. Wanneer er goede ren verkocht werden waarvan de gelden moesten gestort worden ten grootboeke der openbare schuld, werden die stortingen niet gedaan het armbestuur at zyn kapi taal op en daar die gelden toch eens moesteen herplaatst worden, was er dan te kort, die telkens door de stad moest bijgelegd worden. En de krot spruit ook uit het feit dat zekere sommen der begrooting aan de wezentlyk- heid niet beantwoorden. Voor de begrooting van 1911 is 'tweeral 't zelfde. Er is voorzien als ontvangst van grond- afstand op 't kerkhof fr. 1500 Gemiddeld per jaar wordt er maar ontvangen 500 Dus te veel voorzien als ontvangst 1000 En als uitgaaf aan geld en brood- deelingen is er voorzien 36000 fr. terwyl er jaarlyks gemiddeld uitge geven wordt 40000 fr. dus te weinig voorzien 4000 Te zamen 5000 En daar de begrooting een ge- beurlyk boni voorziet van 270 zal volgens myn oordeel de rekening van 1911 van 't armbestuur met een te kort sluiten van onge veer fr- 4700 De stad zou dus eene meerdere toelage moeten geven. En zoo is het alle jaren geweest. M. De Naeyer M. De Windt heeft geltfk zekefre voorzieningen beantwoorden niet aan de wezentlykheid. M. De WindtIk stel dus voor de begroo ting aan 'tarmbureel terug te sturen, om dat die heeren het beter zouden opmaken. De katholieken stemmen daartegen of schoon dat ze overtuigd zijn dat t arm bureel weeral eens te hort zal hebben. Iedereen die redeneerd zal dat weinig ernstig vinden. Godshuizen M. De Wolf geeft verslag 'tis nen langen boterham van cyfers, hier en daar doorspekt met eenige valsche aantijgingen lastens de liberalen, het in twyfel te trek ken, zonder eenig bewys, van hunne goede trouw, in een woord een heele hoop rim ram die volstrekt niets te zien heeft in de bespreking eener rekening en begrooting. Men ziet dat M. De Wolf er zich op toe gelegd heeft, zooals M. De Nayer straks zal doen in eene kleine meeting, de liberalen hunnen bol eens te wasschen. Welke komedie Ellendige komedie om de bespreking van den slechten financieelen toestand der Godshuizen te ontwijken En die heeren denken dat de menschen dat zullen slikken voor comptant geld 1 Eindelijk brengt M. De Wolf hulde aan de zusters van 't hospitaal en aan den be stuurder heer priester Borreman. M. De Blieck. Wy zyn volkomen t' ak koord om hulde te brengen aan den bestuur der M, Borreman en aan de zusters van het hospitaal, die den eerbied en de genegen heid van iedereen verdienen voor al het goede dat ze verrichten. Al de liberalen zyn daarover t' akkoord. Wat nu de ver wijtingen betreft die M, De Wolf ons doet wegens een artikel dat in De Volksgazet over de kleederen der weesmeisjes verschenen is moet ik hem doen opmerken dat dit artikel wel waar heid zou kunnen bevatten, want ik zie dat men voor uitgaaf aan de weesmeisjes ÏOOO fr. min voorzien heeft dan vroegere jaren en dat men langs nen anderen kant 500fr. meer ontvangst voorziet van hun handwerk. Die ongelukkige kinderen loopen nog niet kaal genoegen lyden nog niet genoeg van regen en koude Wat dus het schryven der Volksgazet be treft, den zin van dat artikel neem ik op my 'k was zelf voornemens een buitenge woon krediet aan te vragen om die ongeluk kige kinderen eens in een warme kleedy te steken, dan zouden we ten minste niet meer moeten blozen als wij de weesjes over straat zien gaan. M. De Windt bestatigtdatde rekening van i 909 met een te kort sluit van 15869,50 fr. Dat is zeker 't gevolg van 't goed besluur van de katholieken Overigens ziehier den uitslag van vorige jaren 1906 te kort 29000 fr. Toelage van de stad 55,000 fr. 1907 te kort 24,000 fr. Toelage van de stad 50,000 fr. 1908 te kort - 66,600 fr. Toelage van de stad 50,000 fr. 1909 te kort 1-1,000 fr. Toelage van de stad 84.400 fr. 1910 zal ook met te kort sluiten. De katholieken zyn waarlijk goede be stuurders. Ile begrooting van 1911 voor ziet een boni van 46,16 fr. Al de posten van uwe uitgaven voor hospitaal, ongeneesbar en, oude vrouwen en meisjesioezenhuis en andere nog zyn veel min voorzien dan de sommen die gy daarvoor tot heden jaarlijksch hebt uitgege ven en nochtans de levensmiddelen zyn opgeslagen onder andere 't vleesch zal u volgens de laatste verpachting tegen andere jaren 10 centiemen per kilo meer kosten en ge voorziet min uitgaven. Is dat ernstig In plaats van 46 fr. boni, zullen de Gods huizen op hun beheer van 1911 10,000 fr. deficit hebben, dat blijkt uit de cyfers der voorgaande jaren en daarom zal het noo- dig zyn aat de stad zyne toelage vermeer derd de 6 per cent is er overigens voor ge stemd. Stadsrekening 1909 en be grooting 1911 t Al. Moyersoen geeft verslag over den fi nancieelen toestand hy leest een heelen dis koers af. We hebben al de cyfers niet kun nen opvatten zijn uitgebreid verslag werd in de stad rond gedeeld. Onmogelijk hier alles weer te geven. We zullen de gezeg- dens en beweringen van M. Moyersoen in De Volksgazet afzonderlijk bespreken en weerleggen. In alle geval de Schepen van financiën is tevreden over den toestand ofschoon hy moest bestatigen dat de stad 't jaar 1911 aanvangt met een te kort van meer dan 50,000 fr. Hy stelt voor nu eene nieuwe leening te doen van 2SO,OOOffr. in plaats van 240,000fr.die hy eerst voorzien nad en later (na de kiezing) zullen er nog 2 leenin gen moeten gedaan worden eene van 220,000 fr. in 1913 en eene van 100,000 fr. een of twee jaren nadien. Leg ze my daar I M. De Windt zegt de rekeningen begroo ting elk afzonderlyk onderzocht te hebben Voor de rekening van gewone ontvangsten en uitgaven van 1909, 't is te zeggen de rekening van 't jaarlyksche huishouden der stad, had het Schepencollegie een overschot voorzien (be- frepen de 56000 fr. nieuwe lasten van en 6 per cent) van 26391,62 En er is maar een boni van 20329,48 Dus min fr. 6062,14 Bewys dat uwe voorzieningen slecht gedaan zyn. De buitengewone rekening van 1909 (zonder rekening te houden van 't geld der leeningen die voor vastbe- paalde werken geschikt zyn) geeft als ontvanasten 75773,90 En als uitgaven f. 125196,98 Dus meer verteerd dan ontvangen f. 49423,08 Is dat serieus M. Moyersoen M. de Schepen had onder andere voorzien dat hy in 1909 zou ontvangen voor eene t e- lage van de Aelbrecht laan, stichten van voetpadentaks voor verbreeding van straten, stadsgoten en verkoop van gron den eene som van fr. 85000 En hy heeft maar ontvangen 33700 Dus min fr. 51300 ls dat ernstig? Men kan zich misrekenen van eenige duizenden maar niet van 50,000 franken. Voor de gewone begrooting van 1911 voorziet M. de schepen een overschot van fr. 24820,92. Doch men mag zich verwachten dat, ten gevolge van de overdreven voorziene ont vangsten, 't zelfde van vroegere jaren zich zal voordoen. Die boni van 24800 fr. zal 10,000 fr. min zijn. Ziehier als voorbeeld de uitslagen van vroeger jaren. Voor 1908 werd een boni voorzien van fr. 44.31 En er was een tekort van f. 10751,98 Voor 1907 een boni voorzien van fr. 38,76 En er was te kort fr. 5820 Voor 1905 een boni voorzien van fr, 65,58 En er was te kort fr. 0861.79. Uw overschot dat ge voorziet voor 1911 beloopt op fr. 24800 Als ge nu uwe toelagen zult moeten vermeerderen aan Armbestuur en Godshui zen, nis ge ook't lot uwer politieagenten eenigzins zult willen verbeteren, als ge uw werkvolk 25 centiemen per uur zult betalen en ais ge bij die meerdere uitgaven bijvoegt uwe overdreven voorzieningen van ontvangsten, dan schynt het mij dat dien boni op 15,000 fr. of misschien wel op 10,000 fr. zou kunnen vallen. Ge moet dus voor uw huishoudelijk be stuur zoo hoog met uw bont niet oploopen. Vergeet niet dat er 56000 fr. nieuwe lasten bijgekomen zyn Uwe buitengewone begrooting voor 1911, 't is te zeggen de begrooting van uwe openbare werken sluit met een kolossaal deficit. Gy voorziet als ontvangstendaarin be grepen de leening van 250,000 fr. 334816,25 En als uitgaven 414045,56 Zoodus meer uitgaven 79229,31 En ge hebt de middelen niet om die meer dere uitgave te dekken! Bovendien ge zult geen 334,000 fr. ontvan gen, omdat weeral uwe ontvangsten wegens voetpaden, straten, stadsgoten en verhoop van bouwgronden overdreven voorzien zijn, zooals alle jaren. Al die cyfers en 't voorbeeld en de ondervinding der vorige jaren bewyzen dat uwe buitengewone begrooting op zich zei ven genomen met meer dan 80,000 fr. deficit zal sluiten. En uwe algemeene rekening voor 1911 ('t is te zeggen gewoon en buitengewoon bijeengenomen) in plaats van met ongeveer 2700 fr. boni te sluiten zal eenige duizen den te kort in uwe kas laten. Dat alles schynt mij klaar, als ik uw be heer van voorgaande jaren onderzoek. Ik heb dus niet zooals M. Moyersoen dat volle en schoon vertrouwen in dè toekomst, en ik denk eerder dat, als ge voortgaat zoo als nu dat bij uwe aangekondigde leeningen er ook opslag van lasten zal ko men. Dat is onvermydelyk. M. Moyersoen weerlegt op zyn manier de beweringen van M. De Windt. Hy is van ge voelen dat den financieelen toestand niets te wenschen laat en dat wy de toekomst heel gerust mogen te gemoet zien.... wel te verstaan den 6 per cent hebben wy voor eeuwig aan ons neen eene nieuwe leening van 2o0,000 fr. zal aangegaan worden met andere leeningen in 't verschiet zonder eenig nut dat is 't slot van heel d'affaire. Tot hiertoe werden de rekening en be grooting besprokennu begint M. De Naeyer een kleine meeting, die hy op voorhand heeft geschreven. Hy gaat zooals M. De Wolf den bol van de liberalen eens wasschen. De katholieken zegt hy, door hunne scho len, ontlasten de stad van 30,000 fr. uitga ven waar, vraagt hy aan de linkerzijde, zyn uwe werken P M. De Blieck Wy hebben de kloosters niet en ook 't middel van de testamenten niet. Ook uwe goedkoope nonnekens nemen de plaats in van de werkmans- en burgers- dochters. M. De Naeyer leest dan altyd, altyd maar voort, om te bewyzen, volgens hem dat de liberalen in den gemeenteraad nog niets gedaan hebben hij spookt ook een half uur lang op de socialistische gazet Recht en Vrijheid, op de Volksgazet, hy spreekt van de liefde der katholieken tot den werkman, hy steekt M. De Blieck door dathyiarea lang als doktor zyne zorgen aan M. De Blieck en zyne familie heeft toegediénd (daarvoor is M. den doktor betaald geweest) hy beweert dat de katholieken alleen 't mid del bezitten om de Aalstenaars gelukkig te maken, dat de liberalen altyd van sparen spreken en dat ze daartoe de middelen niet aanduiden, dat de liberalen dit, dat de libe ralen dat, in een woord de liberalen zyn volgens M. De Naeyer de slechtste en de domste van de wereld en er is maar een goei soort van menschen en van bestuurders en dat zyn de katholieken (die de stadskas lieten plunderen). In een woord, M. De Nayer, volgens ver klaring van zekere zyner katholieke kol- legas zelf, heeft daar, in min of meer lange volzinnen, nen heelen diskoers uitgezeeverd, een heelen hoop rim-ram verteld te lang om te melden en die volstrekt geen betrek had op de rekening en begrooting. Wij raden onze lezers aan de geschreven meeting van M. De Nayer, aandachtig te lezen en ze zullen dan overtuigd zijn dat die Menheer waarlijk goed de komedie speelt. Wy behouden ons ook voor op zekere zijner gezegdens in de Volksgazet terug te komen. 't Eenigste wat hy van de begrooting zei is dat hij met M. De Windt t' akkoord was wanneer deze beweert dat de voorzie ningen der begrootingen met de werkelijk heid niet overeenstemmen. M. De Burgemeester. Ik wil ook nog een bewys geven dat den slechten financiee len toestand der stad, alleen aan de katholie ken niet te wijten is. In de jaren 60 waren de liberalen hier meester en 't is hunne handelwijze van dien tyd die de oorzaak is dat de stad in 't gemeenzaamfonds 10 of 15000 fr. per jaar minder heeft. M. De WindtDat was in de jaren 60, heer Burgemeester welk zijn de namen van die liberalen. M. De Burgemeester 'k Moet bekennen dat myn vader in dien tyd daarby was. Af. De WindtDat zegt genoeg overi gens ik vind dat gy hier oude koeien uit den gracht haalt en die met den hedendaagschen toestand niets gemeens hebben. (M. de Schepen Moyersoen verklaart ook altyd by hoog en by laag en in alle zittingen dat hy maar voor zijn beheer verantwoorde lijk is, en langs nen anderen kant komt de burgemeester zaken van 't jaar 60 ten laste der liberalen leggen 't Is ver gezocht I) M. de BurgemeesterNiet alleenlijk in 't gemeenzaamfonds ontvangen wy niet ge noeg, maar ook de wet van 1889 die de werkmanshuizen van de personeele contri butie ontlast heeft aan onze stad jaarlyks eenige duizende franken inkomst ontnomen. Ik ben van gevoelen dat die ontlasting ge beurt is ten voordeele der eigenaars en niet ten voordeele der huurders. M. De Windt Uwen 6 per cent ook wordt meestendeel niet door de eigenaars naar door de huurders betaalt. M. de BurgemeesterIk roep daarop de aandacht van onzen volksvertegenwoor diger M. de Schepen Moyersoen en dat by als 'tpast de vermeerdering van toelagen in voordeel der kleine steden in de Kamers zal verdedigen M. De WindtNiet alleenlijk uwen 6 per cent en uwe ontlasting der personeele contri butie wordt door de werklieden gedragen, maar ook het groote deel van het gemeen zaamfonds waarvan onze stad meer dan 200,000 fr. trekt, wordt betaald door de werklieden. Dit fonds is gevormd door de belastingen op alcool, suiker, koffie en ande re waren de meeste rechten op deze waren werden onrechtstreeks door de werklieden betaald omdat ze in kleine hoeveelheden koopen en dat ze daardoor in evenredigheid duurder betalen dan iemand die met 1, 2 of 5 kilo te gelijk kan koopen. Daar ook moet verandering aankomen en daar het maar recht is dat diegene die bezitten meest beta len, zoo durf ik hopen dat M. Moyersoen in de Kamers ook de lasten zal stemmen die op actiën en obligatiën zullen voorgesteld worden. M. Moyersoen Ik verbind ray niet voor wetsontwerpen die ik niet ken. (Dergelyke wet zou misschien te veel op de katholieken en de kloosters hunnen koffer- fort doen kloppen). Behandeling van eenige af zonderlijke punten; M. De Windt Heer Burgemeester voor wat het onderhoud der straten betreft, roep ik de aandacht op de kassei van St. Job, te beginnen van 't oud huis Van Mol tot aan de kapelze ligt in eenen erbarmlyken toestand 't Is volstrekt noodig dat ze in staat gesteld worden. M. Moyersoen Dat is reeds besloten. Natuurlyk 'tis genoeg dat de liberalen iets vragen en de katholieken antwoorden dat ze er reeds opgedacht hebben 't was 't zelfde met 't kasseiken van 't beekveld op Schaarbeek dat belet niet dat de libe ralen daar 2 jaar moeten aandringen heb ben om iets te verkrijgen). M. De Windt voor wat al de werken der stad betreft, stel ik voor in grond begin te beslissen dat de minste daghuur die door de stad in 't vervolg zal betaald worden aan haar werkvolk 25 centiemen per uur zou zyn. Ik heb vernomen dat er daghuren zyn van 16 1/2centiemen per uur: dat is echt schandalig men zegt 't zyn oude menschen welnu die hoeven het op d'eer- ste plaats te hebben. De stad vooral moet goed betalen. Men mag nu zeggen dat ik dit voorstel doe met eene politieke bedoe ling, daar sta ik boven, myn voorstel gaat uit van een gevoel van menschlievendheid en eerlijkheid 25 centiemen per uur is geen centiem te veel. M. De Blieck Ik ondersteun dien voor stel en hoop dat hy zal toegestaan worden. M. Moyersoen We kunnen daar onmid- dellJk niet op antwoorden w\j moeteh eerst den toestand onderhoeken. M. De WindtEr valt daar niet op t' on derzoeken myn voorstel is zoo klaar als 't groot is. Ik vraag de stemming: De katholieken stemmen er tegen ei'inbegrepen de randeledeii werklieden III M. De WindtZou M. de Schepen ons kunnen zeggen of de werklieden van den Reinigheidsdienst nu hunne 25 centiemen per uur ontvangen M. Moyersoen Ja. M. De Windt Voor de Hoorn- en Vee markten is er eene toelage voorzien van 3400 fr.. daarvan wordt jaarlyks ongeveer 1000 fr. gebezigd voor 't inrichten der Paaschraarkt. Iedereen van u M.M. heeft het blad van den Neringsbond gelezen en daarin werd ten duidelijkste bewezen dat van de 80 beenhouwers onzer stad er maar 2 of 3 zyn die van die 1000 fr. eenig profyt trekken en dat langs nen anderen kant het grootste gedeelte dier toelage alle jaren door vreemde kooplieden wordt weggedragen. Die toelage van 1000 fr. voor de Paasch- markt brengt dus geen nut by en ik stel voor die 1000 fr. te geven als toelage aan AALST-VOORWAARTS, eene afdeeling van den Onpartydigen Neringsbond; met dat geld zal er dan ten minste nering en tering in de stad gebracht worden de ne ringdoeners hebben het lastig genoeg opdat er iets voor hen zou gedaan worden. M. Moyersoen. - Inderdaad, die markt verricht weinig dienst. Ik zou ze dan ofwel afschaffen, ofwel wyzigen. Bijvoorbeeld, laat ons prijzen geven voor de beesten die hier in onze stad geslacht en verkocht worden. Maar ik vraag de som van 3400 fr. te behouden, of ons andere voorwaarden voor te leggen die ons aanstaan. Laat ons dan de som van 3400 fr. aannemen of de markt afschaffen. Maar laat ons niet eerst de markt afschaffen en dar. seffens het Seld aan wat anders geven. Laat ons tver- en om onzen toestand te verbeteren. M. De Windt. Ik houd mijn voorstel staan. M. Somers. Ja, maar er kunnen nog andere voorstellen gedaan worden. Al. De Windt. Doet ie dan. M, Somers Ja maar, dat komt zoo niet in eens, daar moeten wy eerst eens goed op nadenken. M. D'Herdt.— Wy kunnen bijzonder het belang van den landbouw in 't oog houden. M. De Naeyer Als wy tegen het voorstel van M. De Windt stemmen, dan stemmen wy daar niet tegen in princiep, maar wij stemmen tegen zyne voorstellen, omdat hy altyd afkomt met diegenen die niet onderzocht zyn. M. De Windt Die kwestie van de Paaschraarkt is genoeg gekend dat is geen nieuw voorstel. Overigens 't is zoo moeilyk niet om begrijpen ?h het vraagt volstrekt geen onderzoek. Langs den eenen kant beteekend de Paaschmarkt niemendal len en langs nen anderen kant hebt ge de be langen van de Neringdoeners. Kiest nu. Het voorstel van M. De Windt wordt verworpen katholieken tegen liberalen. (Vraag nooit aan nen katholiek, en bjjzon- deraan eenen van die soort die op't stad huis zit, van iets rechtvaardig te stemmen als 't per malheur door nen liberaal is voor gesteld). M. De Windt Zooals alle jaren stel ik voor de toelagen van de Harmonie af te schaffen en van die 2500 fr., de toelage van het Werkelouzenfonds met 1000 fr. te ver meerderen. Wilt ge een muziek betaald het uit uwen zak zooals wy ons muziek betalen, de geldel ylien toestand der stad is overigens te slecht opdat gy uitgaven van luxe zoudt doen. De katholieken staan allen te gelijk recht om daartegen te stemmen. Moesten ze hun muziek zelf betalen het zou hun nog al een duit kosten tous pingres f De begrooting van 1911, wordt door al de katholieken gestemd de liberalen stem den er tegen. De bespreking van de leening van 250,000 fr. is voor eene andere zitting voorbehou den. De zitting werd om 10 uren geheven, nadat er in de geheim-» zitting eenen onbe- duidenden opslag aan de Champetters werd gestemd. Daarmee zyn ze ook opgelaten I Onze achtbare Volksvertegen woordiger de heer RENS, houdt alle EERSTE ZATERDAGEN DER MAAND, van 10 tot u i/a uren 'smorgends, zitting in het lokaal der Liberale Associatie Graaf van Egmont, Groote Markt, Aalst. De andereZaterdagender maand, zal op dezelfde uur en in 't zelfde lokaal, een der hoofdmannen der Liberale partij zich ter beschik king houden der kiezers.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 1