Een nieuw Serum. Verloochend. Vervlaamsching der Iloogeschool. Verwaandheid. A la mode d'Alost. Het geheim der Brouwerij van de Godshuizen. Liberale Vrienden. 5)e Weesmeisjes. Brievenbus. HAELTERT. Ter Joden. MNOVE. Mingclamangel. tegen de Klerikale Politieke Ziekte En de vakantie van alle onderwijzers en leerlingen is reeds geëindigd, ende onze Heilige Vaders-Volksvertegen woordigers ruston en slapen nog, ende zullen nog rusten en slapen gedurende drie weken dat lot hebben ze over hun eigen zelf uitgesproken, of liever het katholiek goevernement heeft ge dacht We moeten zooveel mogelijk tijd verliepen en tijd verspillen en daarom heeft het luide tegen de kamerleden gezeid Ge zult een maand slapen en al de klerika- len hebben in koor gezongen We zullen eene maand slapen Wel is waar riep de linkerzij. We willen niet slapenwe hebben nog geen vaak we hebben nog ooveel werk te verrichten Minister Schollaert, be zorgd om de gezondheid van liberalen en socialisten, heeft geantwoord Ge moet vaak hebben, ge moet slapen. Minister Schollaert is ook bezorgd om den gezondheidstoestand der katho lieke partij, want deze lijdt erg aan de vliegende tering men ziet ze verval len van dag tot dag, ze gaat al ster vende over straat, en hoe De Volks stem ook trachtte Triomfte roepen, die triomf wordt niet eens klaar gehoord en begrepen door het volk omdat haar stem geen galm meer heeft wegens haar teringziekte. En er zijn er vele in die teringheb- bende Katholieke Partij die volstrekt moeten gered worden. Wat al lieve tot nog toe gedekte pot jes, rozepotjes, zou men ontdekken bij het afsterven van eenige rozenkwee- kers in een verkiezing 't Ware toch wel jammer, niet waar, moest die aan gename geur dan door iedereen gesno ven worden, in plaats van door eenige boezemvrienden, verdedigers van God en Vaderland. Totaal redden, kan men niet Dat weet iedereen, die zich maar eenigs- zins met politieke ziekten bezig houdt. Maar, men zal beproeven, door inspui tingen met serum het leven te rekken. Daarom, tijd vermorsen, veel tijd. Dan kan immers de Eenmaking der Kieswetten niet besproken worden, en dienvolgens zullen de kleinere ge meenten nog immer verstoken blijven van een weldoende kontrool, en het rozepotje zal blijven geuren boven eenige groote neuzen. Maar... er is een maar. Het Katho liek leven zou wel in eens kunnen ge dood worden in al de GROOTE STEDEN er loert daar zoo 'n mach tige vijand op dat oud versleten kar kas, dat die vijand slechts een klauw zal moeten opheffen om dat karkas voor eeuwig te verbrijzelen die ge duchte vijand is het KARTEL. Hand in hand, zijn liberalen en socialisten oneindig veel sterker in die centrums dan de katholieken, en zouden, ver- eenigd in den strijd, gemakkelijk al die eeuwenoude, fiere stadhuizen bemach tigen. Dat ware de genadeslag voor de katholieke partij. Ook vreest ze hem geweldig daar om moet hij volstrekt vermeden wor den, want anders zullen toekomend jaar de Kamerverkiezingen plaats heb ben, met dat oneindig groot nadeel voor haar, dat de groote steden een uitsluitend antiklerikale administratie bezitten. En toch... de eenmaking der kies wetten wil ze ook niet geven, want dan gaat ze dood in iedere gemeente, hoe klein deze ook weze Schrikkelijke zielestrijd Dood op de eene manier of dood op de andere manier I Ontsnappen kan ze niet dat weet ze heel goed, maar haar bestaan ver lengen, dat wil ze beproeven. En onmiddelijk werd een nieuw se rum gevonden luide durft men het nog niet aanprijzen, maar rechts en links wordt het reeds in het oor gefluis terd Men al de gemeenteverkiezin gen verdagen tot in Oktober 1912. En 't gebruik van dat serum zal vol gender wijze verdedigd worden we willen wel de eenmaking der kieswet ten bespreken en aannemen, maar dit jaar hebben we geen tijd meer, en daar we met Oktober niet meer willen laten kiezen met dit stelsel, zullen we de gemeenteverkiezingen uitstellen tot toekomend jaar, wat beteekent ik wil wel sterven, maar dit jaar nog niet. En intusschen is het de kostbare tijd die gedood wordt doorslapen. En als dat moest gebeuren, dan zou den ook de Kamerverkiezingen van Mei 1912, in hun geheel, geschieden onder het uitsluitend toezicht en den ongemeenen dwang van al de katholie ke gemeenten. En daarop rekenen ze weer om nog wat te ademen. Maar als we zoo 'n schaamteloozen politieken aanslag lieten begaan, dan zouden we wel rijp zijn voor eeuwige slavernij. Ook heeft M. Emile Feron uit al de kracht van zijn stem de klerikalen uit gedaagd die schanddaad te durven be gaan, en indien ze 't wel durfden dan zou het op 31 December 1911 dus einde van dit jaar ontslagen van liberale en socialistische gemeente raadsleden regenen in de stadhuizen, de klerikale minderheid zou niet kun nen besturen, en 't goevernement zou dus wel verplicht zijn tot de gemeen teverkiezingen over te gaan. Neen, beste vrienden-katholieken, de voorproef van uw nieuw serum zal geen voldoende uitwerking hebben om uw ondermijnd lichaam te redden. En gij allen nu, antiklerikalen, aan 't werk De handen uit de mouwen en de hamers gesmeed, waarmee ge in Oktober van dit jaar op den ellendigen kop zult beuken van dat gedrocht, dat zooveel onheil gesticht heeft in onze stad en in ons land. In de laatste gemeenteraadzitting hebben de klerikalen zich veel bezig gehouden met de Volksgazet een bewys dat ons blad hen nog al in den weg loopt, en ze roe pen onder andere uit met veel bombast dat ae liberale gemeenteraadsleden het officieel orgaan hunner party verloochenen. Moest datzyn het zou de klerikalen heel aange naam vallen, ongelukkiglijk voor hen dat bestaat maar in hunne verbeelding. De liberalen hebben volstrekt die verloo chening niet gedaan omdat er niets te verloochenen was. «De Volksgazet» treedt alleen als orgaan der party en der associatie op wanneer ze punten van algemeene politiek behandeld of ook wel als er algemeene lokale belangen te ver dedigen zynja, dan spreekt ons blad als vertegenwoordigende heel de party en de meening van alle liberalen, dan is ze 't or gaan van allen.* 'Doch neven dat officieel karakter dat we tot heden vervulden in overeenstemming en tot voldoening van iedereen die zich libe raal noemt, heeft ons blad ook zyn vry spre ken en behoud het tevens ook zyn recht van kritiek en hoe de dompers nu ook huilen en tieren als we hen soms wyzen op het slecht klerikaal bestuur, of ze nu al hun nen wrok en hunnen haat in hoog dravende woorden en met gemeene manieren op onze moedige gemeenteraadsleden trachten bot te voeren, toch zullen we van dat vrij spre ken geen afstand doen en telkenmale als 't past geeft zullen we al die vrome katho lieken in tegenwoordigheid van hun slecht bestuur stellen en hun by de openbare denkwyze aan den schandpaal spykeren, al moesten ze bersten van koleire. Het volgende schryven werd aan den heer dokter Bauwens gestuurd Aalst, den 31 December 1910, Den Heer Dokter Bauwens, Voorzitter van 't Lokaalkomiteit ter ver vlaamsching der Gentsche Iloogeschool. T/8. We hebben do eer ons ontslag te nemen van het komiteit alhier ingericht om de ver vlaamsching der Gentsche Iloogeschool voor te staan dit besluit is gesteund op hot feit dat de katholieken, niettegenstaande hun gegeven woord, alle billijkheid en rechtvaardigheid over het hoofd ziende, de vertegenwoordiging van de socialistische partij weigeren toe te staan in de Besturende Kommissie onzer Lokale Tentoonstelling. Wanneer het de alge meene belangen van een volk geldt, zoo stof felijke dan zedelijke, hoeft alle politiek van kant te worden gezet, en moet men de mede werking vragen van iedereen en alle gezind heden op gelijken voet stellen dat is toch onze meening en we hebben met genoegen bestatigd dat, voor wat de zedelijke verhef fing van ons Vlaamsche Volk betreft, gij ook die gedachten koestert. Doch, er moet gelijkheid bestaan voor iede reen, telkens een kwestio van algemeen nut zich voordoet. Onze lokale Tentoonstelling is op stoffelijk gebied een punt van dien aard, en wanneer daarvoor bij de samenstelling van een bestuur de rechtvaardigheid door de katholie ken niet toegepast wordt, vinden we het onge past gezamentlijk met katholieken voor ande re kwestiën ook op te treden. We zullen dus op eigen weg de vervlaam sching der Hoogesohool verdedigen. Aanvaard, Heer |Voorzitter, de uitdrukking onzer gevoelens van hoogachting. (Geteekend) Alb. De Windt J. De Blieck G. Leveau Ach Brys. De heer Corn, van Branteghem die ten gevolge van afwezigheid dien brief niet tee- kende, zond het volgende schryven. Geachte Heer Dokter, Ik heb de eer U to melden dat ik mij aan sluit bij de beslissing genomen door de Heeren De Blieck, De Windt, Leveau en Brijs en dat ik dus 0111 de redens door hen opgegeven mijn ontslag neem van 't onderkomiteit ingericht ter vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Aanvaard, geachte Heer Dokter de uitdruk king mijner gevoelens van ware hoogachting. C. van Branteghem. Aalst 3 Januari 1911, Onnoodig te zeggen dat we die heeren ten volle goedkeuren. Vraag niet aan de klerikalen dat ze heel en al rechtvaardig zouden zyn dat kunnen ze niet want hun onverdragelijken party geest en partybelang heeft altyd de boven hand u betrouwen op 't woord van een klerikaal is u steunen op een gebroken stok, want hun woord houden dat aoen ze nooit of zelden, Onze vrienden hebben dus meer dan ge lijk van zich terug te trekken daar waar woord verbrekers aan mee doen. Rechtvaar dig en eerlijk zijn is 't woord van een echte liberaal en onze vrienden, door hun ontslag te nemen, hebben bewys gegeven dat men in alle omstandigheden op dat woord mag rekenen. Aan M. De Nayer ontbreekt vooral tact en kieschheid. Zyne eigene politieke vrienden ondervinden het gedurig en steken het niet in eenen zak. Wanneer men voorzitter is van de Han delsrechtbank, wanneer men naar het bur gemeesterschap van de stad Aalst aspireert, wanneer men de hoogste eereplaatsen wil bekleeden moet men ten minste met ge pastheid het woord kunnen voeren. Men kan wel is waar zyn redevoering in het breed en in 't lang schryven en zelfs van buiten leeren, men kan zyne redevoering doen nazien en verbeteren, maar als men dan onderbroken wordt, moet men kunnen op zijne tanden bytenendoen alsof men niets gehoord had. Luistert hoe die heer zich in de laatste ge meenteraadszitting uitdrukte toen hy in z\jne redevoering onderbroken werdt door M. De Bli ick. Wij nemen het verslag op door de Volks stem, het blad van M. De Nayer, uit gegeven M. De Bliick. Gy geeft bewijs veel verstand te hebben. M. De Naeyer. Als ik eens verstand te kort kom, zal ik by u komen halen wat my ontbreekt. Gij hebt u overigens altyd van rayn verstand gaarne bediend, gij hebt het lange jaren ingeroepen voor u en voor uw huisgezin en gy meer dan iemand anders hebt er aan gehouden, aangezien gij my hebt gebeden eu gesmeekt u en de uwen te bly ven bystaan als ik nergens meer prati- keerde. Laat die kwestie van verstand dus maar buiten, want hij maaktu belachelyk. (De heeren dokters Bauwens en Do Clerq bloosden en schudden het hoofd). M. De Blieck antwoordde daarop Als Dokter heb ik u altyd hoog geschat, en hebt ge mij ge diend dan heb ik u betaald, doch dat beteekent niet dat ik u als politiek man u de zelfde waarde geef, daar ik u aanzie als veel te hevig en te bidsig. Als men van verwaandheid aangetast is, als men niet begrypt wat het ambtsgeheim van den geneesheer is, als men zich zelve spiritueel vindt met in openbare debatten te boffen op iets zoo ongepast, dan gaat men zooals M. Leveau het zoowel zegde, zeveren achter de Kerk te Hofstade. Ons artikel A la mode d'Alost heeft in de laatste zitting van den gemeenteraad veel succes gehad. Waar zijn de dieven riep men van alle kanten, waar zyn ze, en de vuisten vielen met geweld op de tafels dat de gasbekken er van schrikten en beefden. Had men ze gevonden zy hadden zeker een slecht kwartuur gepasseerd. M. De Nayer wist dat ze den coffrefort niet hadden open gebroken en dat ze er met sleutels moesten ingeraakt zijn, maar waarom die hevige woede. Het is nochtans heel eenvoudig om nog inbraak te vermijden laat uwe Coffre fort wyd open, het is een onfeilbaar middel om de dieven ervan weg te jagen. De rekening der Brouwerij van de Godshuizen beliep in 't jaar 1909 tot de somme van 8,719,00 fr. Het budget van 1911 voorziet dat men dezelfde hoeveelheid bier kan brouwen met de somme van 7,200 fr. of 1,519,00 fr. min. Ondervraagt in de gemeenteraad door de liberalen hoe dat zulks moge lijk was, antwoordde M. De Wolf, verslaggever, dat dit verschil zou voortspruiten uit eene vermindering in de PRIJS DER HOP Wat is me dat nu Jaarlijks gebruiken de Godshuizen 12,140 kilos mout en als men daarmede 300 kilos hop gebruikt mag men zeggen dat men bier heeft die goed gehopt is. De prijs der hop van 1908 die men in 1909 gebruikte was ongeveer 40 fr., dus voor 300 kilos de somme van 240 fr. In 1911 moet men 70 fr. betalen voor de hop van 1910 dus voor 300 kil. 420 fr., of 180 fr. meer dan in 1909 en nogthans voor ziet men 1,519.00 fr. min. Wie geeft ons de uitlegging van dit geheim Wie levert de hop der godshuizen Wie levert de mout Waarom geene aanbesteding gelijk de wet het voor schrijft Allons, Mijnheer De Wolf, verslag gever, geeft daar eens een afdoend antwoord op, gij moet dit geheim kennen De Liberale Vrienden van de stad en van den buiten, welke van wege de katholieke Associatie van Aalst, een aanbevolen brief hebben ontvangen om hun stemmental te verminderen, zijn verzocht dezen te brengen naar het lokaal der Liberale Associatie, Groote Markt, Aalst, waar men het noodige zal doen om hunne rechten te behouden. Maandag laatst volgde ik de begra ving van een kinderlijkje slechter wêer kon men niet uitdenken 't was koud en de straten lagen verdronken in het sneeuwwater. De weesmeisjes vergezelden de kleine stoet en, niet ik alleen, maar ook de personen die rond mij waren hebben met verontwaardi ging en tevens ook met medelijden, den slechten en erbarmlijken toestand van schoentjes en sletsen der weesmeis jes moeten bestatigen. Bij de eenen zijn de sletsen te klein en die meisjes loopen met den hiel óp 't achterste van hun schoeisel, bij de anderen zijn de schoenen versleten tot op den draad en men ziet ze gansch ontredderd meest bij allen ontbreekt er iets aan en 't was dan ook pijnlijk en droef, die ongeluk kige kinderen door dat ijskoude water te zien plonsen, want de meesten van hen, daar ben ik van overtuigd, liepen met sneeuwdoortrokken kousen en natte voeten. Is dat niet echt schande lijk En wanneer dan soms de weinige zorg aangeklaagd wordt, waarmede de weezen bejegend worden, de armtie rige en ontoereikende kleeding dier ongelukkige kinderen gehekeld wordt, dan wordt er onder andere door M De Wolf, in den gemeenteraad een brabangonne aangeheven ter eere van 't bestuur der Godshuizen dan haalt hij ook eens de liberalen over den hekeldat is heel 't antwoord dat men aan die zoo gegronde reclamatiën geeft en daarmee moeten de weesjes weeral maar eens zien dat ze zich met hun armtierige kleeding zooveel mogelijk van koude, wind en regen beschutten. Dit schrijven is niet gericht tegen de zusters van 't weezenhuis volstrekt niet, ik breng hen integendeel hulde voor de zorgen die ze aan de weezen verschaffen en 'k ben overtuigd dat ook hun hart breekt wanneer ze aan die kinderen 't noodige niet kunnen ver schaffen. Doch dees artikel is een protest tegen de nalatigheid en het weinig plichtbe sef van hen die de taak op zich hebben genomen te zorgen voor 't onderhoud eD de opvoeding onzer ongelukkige weezen, De openbare denkwijze en alle rechtgëaarde lieden zullen in die pro- testteekening neven mij staan. Laat ons hopen dat er daar toch eens verbetering zal aan komen de geld middelen zijn er, want de 6 per cent is voor de Godshuizen en 't Armbe stuur gestemd. Alb. DE WINDT, Gemeenteraadslid. Vriend Gangericus.... Ilaeliert. Wij hebben het u voorzeid, man lief, maar gy hebt uwe goesting willen doen. Wy spra ken nochtans uit ondervinding. Neen, hy zend de bezoekers bij dien advo- kaat niet meer; deze heeft, zoo't schynt, eenigen tijd geleden, in den katholieken cerkel, woorden uitgesproken die niet in den smaak vielen van Mijnheer. M. Fredericus D. V., te V.... De assu- rancieman waarvan gy spreekt, dat is HIJ niet, 't is zyn broer. Langs de kanten van Hekelgem, Welle, Denderleeuw, Erembode gem, enz. heeft hy voor aanwerver ne kerel die al verscheidene keeren veroordeeld werd, onder andere al eens voor een jaar gevang, Die lekkere gast ook (gelyk in 't geval waarvan gy spreekt) gaat bij de menschen met de complimenten van Mynheer dat, als wanneer hy ze mag assureeren. zij zeker zijn van hun proces te winnen want dat hy de beste vriend is van de heeren van het Tribunaal. 't Is oprecht schandalig, wjj zeggen het met u, maar daar en is niets aan te doen. De mislukte otter is erg kwaad omdat zijn nachtelijk avontuur in de Volksgazet heeft gestaan. Hij heeft den persoon, weikon hij ver denkt uw briefwisselaar te zijn, wel al dui zendmaal verwenschthij loert er op, heeft hij gezegd, om hem eens te kunnen doen pakken en alsdan zal hij hem doen in den bak steken, al moest het mij vijf duizend franken kosten, voegdo hij er bij. Otterke lief, verkoopt zulken armen raas niet. Al hebt gij dikwijls kozakken aan tafel en meent gij op hunnen steun te mogen rekenen, toch zult gij den persoon, welken gij ten on rechte verdenkt, niet kunnen doen knippen, want die persoon is veel beter dan gij, en, in tegenoverstelling met u, hij doet niemand kwaad. Over de kwestie van de baan, waarop ik zin speelde in mijn laatsten brief, heb ik nog geene voldoende inlichtingen verkregen. B. Noei. De misnoegdheid is algemeen, op onzen wijk. De mijnheeren van 't dorp kennen de Jode- naars maar wanneer er eene kiezing op handen iswij en zullen die veelbelovers dus maar weór zien in 't jaar 15, als onze M. Pius zal moeten hei kozen worden. Maar zullen wij, Jodenaren, dan toch niet eens onzo tanden laten zien Als M. Pius weigert uit zijne schelp te komen en in den gemeenteraad de kwestie te berde te brengen van het oprichten van Terjoden als eene zelfstandige gemeente, dan moeten wij, mannen van Ter Joden, dees jaar, met eenen volledigen lijst opkomen, allen kandidaten van ons gehucht, die voor program ma zullen hebben 1. Ter Joden eene zelfstandige gemeente, af gescheiden van Erembodegem 2. Degelijk onderwijs 3. Den Tram. Op dees laatste punt moet ik een oogenblik- jen stil blijven. 't Is nu al meer dan 7 jaren dat de bokken ons den tram beloven, 't is al 5 jaren dat zij ons zeggen dat hij ter studie ligt, maar de handen worden niet aan 't werk gelegd. Nochtans wij hebben den tram noodig; dat is reeds meer dan eens bewezen. Maar Erembodegem is er tegen omdat, zeg gen zij aldaar, de tram zijne onkosten niet zou dekken en dat Eromboddgem het zou moeten bij leggen. Hewel, dat ze van Ter Joden eene gemeente maken, dan zal het desa gemeente zijn, en niet Erembodegem, die zal moeten bij leggen. Maar daar zal geen nood van zijn, want onze tram zal dik zijne kosten dekken. mil< In onzen Gemeenteraad. Zit ting van Donderdag (29 December) om 8 1 j2 ure 's avonds. De lezing van het proces-verbaal der voorgaande zitting brengt de woorueuwis- seiliiig over iiec steunfonds legen werh- loosheid weer te berüe, waarvan de inricïi- liug overigens op de dagorde stond. Men heriniieriziendatdekatiioiieke raads leden beweerden dat uit voorstel vroeger gedaan werd door den beer Van den Bergn, en door al de leden van 't Verbond met een spotlach onthaald werd. Al. Karei Buideus gaf lezing van bet pro ces verbaal uer zitting van Januari 19j/,m welke M. Frans De Clercq een crediet vroeg voor bet Werkloozenfouds der cbristene Vakvereeuiging. Dit proces-verbaal stelde vast dal Al. Van den Bergb eenvoudig deze vraag beelt gesteund, terwyl de leden van bet Veroonu de vraag vau Al. De Clercq verwierpen maar zien eenparig iu princiep voor de mricuting van het nuipfonus tegeu werkloosheid verklaarden en de studie er aan toevertrouwden aan Al. Oot. Van lmpe, die zien met de zaaK belastte. De Kwestie is thans naar de commiciën van den Raad verzonden. Als eerste punt der dagorde werden aan de Laureuien onzer üiaai» Mid delbare gciiooi in den laatsten Aige- meeneD YVedslryd de behaalde pryzen over handigd. Als algemeene pryzen in een wedstryd van het iniuueiuaar underwys mocht men wel wat beters schenken dan een enkel armtierig boekdeeltje. Recht en Vrede iaat er zich aldus over uit Te dier gelegenheid kregen dry leerlin gen eenen prys van twee franken, gelyk op de gewone prysdeeliugen. «De weiken vau Ledeganck, uitgege ven door De Seyu-Ver- hougsiraten van Aalst Het was waariyk de moeite niet waard om die heeren daarvoor te ueraugeereu. Ze verdienden iet-s treffeiijker. Ai aar alia, 'tkoiut van een arm huisuouden 1 Men merhe wel op dat het nier de prij zen geldt geschonden door de Regeering De heer Belin, Beliepen van ouderwijs, braent hulde aau de laureaten en aan de lee raars en maakte tevens vau de gelegenheid gebruik om mee tedeeieu dat ny door den lieer Volksvertegenwoordiger Rens verno men had, dat de neer minister eindelykde herinnentmg der vooroereidene klassen aau 011 ze Middelbare scnoui Had besloten. De heer Dr Vau deriiaegeu deed opmer ken dat ook deneer Volksvertegenwoordi ger DeBaedeieerzyne medewerking inde zaak had veneend. Wie tot het bereikte doei het meest heeft bijgedragen, dat hoeft niet zoo juist gewo- geu, de Hoofdzaak is dat de klussen er ko men, en allen die daartoe zien eenige moeite hebben gegeven, hebocu reent op de erken telijkheid onzer uevoiking. De Verpaciiiiug der Markrech- ten werd zouaer opuieriuug goedgekeurd. Daarna werd de belas li ug op de stoomke tels en motors bepaaldelyk aangenomen. liet reglement on het openen van nieuwe straten werd naar de cuinaiissieu terug ge- zonden. Het reglement op de bouwingen onder ging on beu uiueiide wyzigiugeu. Laatste puut der dagorde «Aanduiding eener piaats voor net opnemen eeuer NIEUWE GEaIEENTESUHOOL. De lieer Behn stelde de oude Denderkaai voor, en dat viel geenszius in deu smaak der katholieke raadsleden, Dat de grond daar bescuikbaar voor nanden ligt, dat komt voor hen uiet in aanmerking. a1. Van den erghe zou er liever n'en aoattoir zien opricuteu, dan eene school die de con currentie zou doen aau de aangenomen scholen van den Vestbarm. Dit puut werd ook naar de commissiën verzonden. In geheime zitting werd M. Karei Buy- deus hernoemd als lid van het Hospitaalbe- stuur. De heeren V. Frisch en J. Steppe werden benoemd als leden van het Armbestuur, in vervanging der heeren M. Yiolon en J. De Boom, uittredende leden. Op voorstel van den heer schepen Vau lmpe zullen aau de heeren Violon en De Boom, voor hunne lange jaren dienst, de gevoelens van dankbaarheid van den Raad worden overgemaakt. Zoiidagruat. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 8 Januari 1911, M. Callebaut. Botermarkt. Lllifü'ulc Werkmanskriiig., Op Zondag 15 Januari 1911, te 6 uren 's avonds stipt, ten lokale Concordia. Buitengewone Vertooning, te geven door de Tooneelkring De Blauwe Ster vaa Erem bodegem. Men zal opvoeren KOMMANDANT SCHEPERS, drama en O DIE VROUWEN 1 Blyspel. Spic^els-Kaders A'itraux-Baguetten SiMEGELFAIt KIEK A. L. AI EYVAEB T, MAGAZYN, Werf, 3, AALST, STOOMFABRIEK in GENT. 1 Hi-n en Tooneekriug Help u Zelve. Bericht Vrijdag aanstaande 13 Januari 1911, ted 1/2 uur 'savonds, ten lokale «Concordia SchoolstraatAlgemeene Ver gadering met gedeeltelijke vernieuwing van net Bestuur. LiBerale IVijkclub DE MOEDIGE STRIJDERS. Heden Zondag, Algemeene Vergadering voor al de Leden in 't lokaal, bij Frans Buys, Grooten Boliewog, te 5 uren. Te 3 ure namiddag bij Benoni Van Damme, Gentschensteenweg, voor de Leden van de Liberale "Wijkctub DE VOORUITZIENDE STRIJDERS.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2