DE BOSCHGEUS Drama in 3 bedrijven. NliNOVE. Rabelais Gargantva, g. xxxi. Uit Sottegem. Velodroom van Aalst. Programme du Concert Mingelamangel. Volksbibliotheken Wanneer ooi* een wetsontwerp, uit die bron komende aan de wetgevers voorgelegd wordt, lullen er tranen en tandengeknars zyn, en eene beweging door heel het land. En dan zullen gemeente, aangenomen en aanneembare onderwijzers schouder aan schouder staan in den stryd op leven en dood. (15 December 1908). De Hulponderwijzer Weg met de Schoolbons 1 (12 Maart 1911). De Krist ene School. Als er wel een stelsel van geldelyken schoolonderstand bestaat, waaraan, meer dan aan andere, 't verwyt mag gestuurd worden van naar de schoolregeeringloos- heid te leiden, dan is het wel dat, volgens hetwelk de betaling uitsluitend per leer ling gerekend wordt (Woorden van M. De Meester voornoemd, in het nummer van 15 Mei 1909 van^enoemd tijdschrift). Het Handelsblad van Antwerpen. Eene kleinigheid, een niet, zal den on derwijzer in ongenade doen vallen, zoowel by da overheden als by de ouders, en het zal een gedurig over-en-weergeloop zyn van de eene school naar de andere. (Nummer van 10 Maart 1911). Vlnstitnteur Beige. «De onderwijzer zal gemakkelijk onder de onafhankelijkheid der leerlingen gera ken. Inderdaad, door de school te verlaten kunnen deze den toestand van hunnen meester in gevaar brengen. «(Nummer van 20-29 Januari 1910). Nog de Kristene School. «Nu reeds mag men aan sommige leer lingen geene opmerking meer maken of sef fens wordt u aoor ouders en leerlingen ge antwoord Wy zullen naar eene andere school gaan, (1910). Wat zal het dan zyn als elke leerling 30 tot 36 fr. zal waard zyn Minister Jacobs tijden de Bespreking der Wet van 1883. Er kan voor de gemeente geen spraak zyn, noch aan de geestelijkheid, noch aan wie 't ook zy koster of wereldlijke, afstand te doen van hare voorrechten, noch van de benoeming van den onderwijzer, noch van wat het ook zy dat haar als openbare macht toekomt. (Verklaring in Kamerzitting van 16 Au- gusti 1884.) Nog M. De Meester, Katholieke Volksvertegenwoordiger. van Antiver pen. «Welke waarborg zal de gemeente... die door hare toelagen tusschenkomt, wel heb ben dat haar geld waarlyk aan het onder wijs besteed wordt P De besturen, die over de gelden van 't algemeen beschikken, heb ben het recht te weten, wat men met hun geld doet en een streng toezicht te eischen over zyn gebruik. Het stelsel van onderstand aan vrye in richtingen wordt in België in alles toege past, maar het zal al tyd eene hersenschim zyn te denken dat er ooit toelagen zullen geschonken worden zonder dat er reken schap overgevraagd wordt... Het antwoord op deze vraagpunten over toelagen is dat er waarborgen moeten zyn voorwaarden, door de scholen en de onder wijzers na te leven eene verminderde toe lage voor de kloosters, een toezicht en het overleggen der rekeningen Anders zou men onvermydelyk het ver wyt oploopen dat de openbare gelden ver spild worden aan scholendie dexen naam onwaardig zijn of maar dienen om de kloosters te verrijken. (Nota uit de Kristene School, 1 Mei 1909. Bladz. 195). Maandag avond tusschen de Twee Hagen te Aalst werden twee bejaarde personen aangerand door een kerel welke plotseling van achter het gewas verscheen. De eene kon vluchten, Weduwe D'Haese werd vast gegrepen en de vuige kerel wilde op haar een schandelijken aanslag plegen, waarin hy niet gelukte, maar hy scheurde de klee deren der verschrikte vrouw en nam haar geld af, een som van ongeveer 2 franken zegt men. Den zelfden avond waren, naar 'tschynt, op denzelfden weg reeds twee jonge meisjes aangerand geweest, wellicht door denzelf den kerel, aoch deze hadden het op eeD loopen gezet. Dadelyk werd een onderzoek ingesteld en dinsdag werd de vermoedelyken dader op het Vellekensfabriek aangehouden, het was de genaamde V. R. een jongen van 17 jaren 102 ofde llelglsclie Vaderlanders TEN JARE 1586, door J. J. M O KE Vrij in de Volkstaal overgebracht o Een dieuon angst verspreidde zich toen over heel aen troep fanatieken die daar zoo veel heiligschenderyen bedreven haddeD.' Het scheen dat Jeremias' dood hun een tref fend voorbeeld der goddelijke wraak aan bood men zag er velen onder hen moede loos en neerslachtig de kerk verlaten. Een oogenblik daarna, stegen er rond de kerk alarmkreten op die het overige der bende verjoegen Adelaidariep Frederik uit, ziende dat het gevaar voorby was I myn Adelaida wy hebben niets meer te vreezen En haar aan den voet des altaars latende nederzin- ken, poogde hy haar tothet bewustzyn terug te roepen. Maar zyne jeugdige echtgenote had nauwelijk de oogen halfgeopend of het speet hem reeds dat hy haar niet bewustloos uit dien ontheiligden tempel en verre van j die levenlooze lfcnameD gedreven had. oud, wonende met zyne moeder in dc Lin destraat Aalst. De verdachte werd in het stadsgevang opgesloten en het parket verwittigd. Het parket stapte te Aalst al, «Joch toen men aen gevangene, die te voren reeds eene ondervraging had ondergaan, voor het parket wilde brengen, vond men hem opge hangen. Er was geen kans hem terug tot het leven te roepen, de verdachte was Jood. We zullen V. R. niet pogen vry te pleiten. Maar we doen toch opmerken, dat nij een dier lieden was van welke men zegt hij is van de slimste nieten wier plaats in een bezonder gesticht zou wezen. Wat meer is, de weduwe D'Haese heeft haren aanrander niet herkend en de andere getuigenissen (waarvan de waarde ons on bekend is) betreffen misschien niet denzelf den persoon. Schuldig of onschuldig, misdadige of slachtoffer, welke zyn de laatste levenston den geweest van den gevangene wie zal zeggen hoe verschrikkelijk die laatste oogenblikken voor den rampzalige zyn ge weest. Was hy schuldig dan heeft hij in wroe ging zich zelve recht gedaan was hij on- plichtig, dan heeft de angst hem tot wan hoop gedreven. Voor den doode ontwapent het gerecht; de samenleving en ieder beschaafd mensch zegtdat de eeuwigheid hem zacht weze, of, dat de misdaad hem yergeven zij. V. R. heeft zich gezelfmoord. Ware het de zoon geweest van ryke, de familie hadde zyn lyk opgeëischt, (de verdachte is immers voor ae wereld geen plichtige) en men had- de hem begraven met groote plechtigheid, de klokken zouden geluid hebben, waskaar sen gebrand, de rouwkapel geplaatst, zilver en purper geglansd en priesters zouden ge zongen hebben met groot misbaar. Doch V. R. is een arme kerel, zyne moe der bezit geen duit, wellicht maakt V. R. f;een deel van de bermhertigheid. Het onge- ukkig vrouwken is den zoon nog eens ko men bekijken en is dan heengegaan zonder een blyk te hebben gegeven van de ellende van zulk leven. Men heeft vier planken naar de gevange nis gebracht, men heeft ze aaneengenageld met spoed en den doode er in geleid. Dan werd het akelig collo in 't pompierskarre ken geduwd en voortfoert ermee naar 't kerhof. Geen klokslag, geen kaars, geen vaan, geen kruis, geen Kerk, geen doodwageü Als een hond werd V. R. naar het dooden- veld gebracht. Op 't kerkhof was er nochtans een pries ter die eenige gebeden heeft gepreveld. Heeft hij gehandeld uit eigen beweging, dan strekt het hem tot eer heeft hy gehoor zaamd aan hooger bevel, dan vragen we, waarom werd V. R. dan niet menschelyk ter aarde besteld En dat vragen we niet voor de waarde die wy aan ae plechtigheid hechten, maar om eindelijk eens te weten welke waarde gy zeiven er aan hecht, en dat te weten is zeer belangrijk. Pas d'argent, pas de Suisse, zegt de franschman, wat de vlaming vertaalt door Geen kluitenklank, geen doodenzank. We stellen vast, dat in de XX* eeuw in de hoofdstad van ons arrondissement, nog men- schen in de aarde worden gedolven als hon den en we vragen aan 't klerikaal stadsbe stuur hoelang zult gij zulke schandalen nog gedoogen, gy die met de priesters zegtGod alleen betaamt het de zonden en zieleschul- den der menschen te oordeelen O. Biit. Wy herinneren aan alle voorstaanders der Nationale school de PROTESTMEETING lieden Zaterdag; avond, om 8 ure, in den Liberalen Kring, welke door volgen den plakbrief aangekondigd werd Burgers en Werklieden De katholieken hebben een wetsvoorstel neergelegd dat hun moet toelaten iaarlyks ongeveer 20 miljoen te nemen uit de open bare schatkist, dus van de penningen door iedereen betaald, om te hunner ontlasting te voorzien in het onderhoud van hunne vrye katholieke scholen. Zooveel miljoenen zouden ze jaarlyks kunnen besteden aan hunne kiespolitiek, aan hunnen stryd tegen Liberalen, Socia listen, Democraten I Om die pil door het volk te doen slikken, spreken ze in dit wetsontwerp van uitbrei ding van de vrijheid van den huisvader, van lotsverbetering van den onderwijzer, hoewel in werkelijkheid weinig of niets ver beterd en de vrijheid van den familievader aan banden wordt gelegd Nogthans, degenen wier nadering de geu zen verschrikt en op de vlucht gedreven hadden, waren reeds onder het portaal der kerk. Hun hoofdman stortte den eerste bin nen. Het was een veteraan, van hoofd tot teenen gewarend en met den blooten degen in de hand. Hy wierp een snelle blik op al degenen die de kerk bevatte, herkende de twee jonge lieden en riep met een weinig gebroken stem uitb\j Sinte-Donatus, ik wist wel wie ze aan het klooster ontstolen had Welaan, mjjne kinderen voor wan neer de bruiloft De pastoor aanzag hem met strengen blik, als wilde hy hem, op dezen plechtigen oogenblik, zyne lichtzinnige taal verwyten. Heer Van Ravel, zegde Frederik, zon der zich te ontstellen, gij bedriegt u op tweeërlei wijze zie daar de ontroover en hij wees met de hand op Jeremias' ziel loos lichaam en Adelaida is myne echt genote. Had ik het niet voorzegd, hernam de gelijkmoedige grijsaard. Zich vervolgens naar de deur keerende, riep hy tot de lieden die hem volgden gij kunt de vluchtelingen achtervolgen, wat mij betreft, ik steek ray- nen degen terug in de scheede I Toen na derde hij de twee echtgenoten en stuurde hun eene hoogdravende en belachelijke lof rede toe maar welke van tyd tot tyd door eënige eenvoudige en rechtzinnige woorden De gewetensvrijheid derouders wordt door die wet gekrenkt Het gemeentelijk zelfbestuur miskend De Grondwet verkracht lint mag niet Dat zal niet 1 Wij willen een rechtvaardige schoolwet naast een rechtvaardig kiesstelsel, dat is het zuiver algemeen stemrecht. Komt allen naar de PROTESTMEETING ZATERDAG, 13 MEI, om 8 ure 's avonds, in den Liberalen KringDreef straat. SPREKERS Alberlc Demvarte, advokaat, V1 e t o r Va n cl e W a 11 e, volks vertegen woordiger. Alle man op postNinove mag niet ten achter bly ven in de algemeene protestbewe ging, welke de klerikale Regeering zal ver plichten dit wraakroepend wetsvoorstel in te trekken Het Weerstandscomiteit. Recht en Vrede, verleden week spr e- kende van het gefluit en gejouw waarop minister Schollaert, de zoogezegde vader van het schoolwetsontwerp, te Antwerpen onthaald werd, vertelde dat te Brussel de Liberalen en de Socialisten eene betooging willen houden hebben op den doortocht van den koning en de koningin by de terug komst van hun lange reis. Hadde het koninklyk paar door Brussel den weg naar het paleis genomen, heel zeker zouden ze 't voorwerp geweest zyD eener luidruchtie sympathiebetooging. En die betóoging hadde men geenszins kunstmatig moeten op touw zetten, even min als de protestbetooging ofte chariva ri welke M. Schollaert te Antwerpen te beurt viel. Onze jonge koning, sedert hy afgebroken heeft met den slenter van zyn voorganger die in België aan de klerikale Regeering alles toeliet omdat de klerikale Regeering hem in den Congo vry liet begaan onze jonge koning heeft de genegenheid van alle partyen gewonnen en onze lieve vors tin heeft door hare edele deugden en volks liefde aller harten veroverd. Maar zoo meent Recht en Vrede het niet. Het nieuwsje der te vreezen betooging, zoo het schynt, kwam uit de ministeriëele bureelen en werd dan door alle katholieke mosselbladjes rondgevent om den Koning in de walgende klerikale politiek te be trekken. Eene rosserij van denzelfden aard kwam deze week voor, nr van Maandag 8 dezer, in het katholiek bladje De Kleine Patriot De geuzen, schryft hy, zyn zeer wel be- kwaam dergelyk betooging aan te vatten. Men weet nog wat zy uitgesteken heb- >3 ben op 8 November laatst, toen de Koning >3 zich plechtig naar de Kamer begaf om den zittyil plechtig te openen. Men weet hoe zich de socialistische Kamerleden hebben aangesteld in de >3 Kamer zelve, zy die het voorbeeld zouden >3 moeten geven, van hoffelijkheid en goede manieren. Het is geen geheim meer dat die betoo- ging wordt aangewezen als de oor- zaak der ziekte der geliefde Koningin Elisabeth* >3 Die ziekte was de typhuskoorts De typhuskoorts der Koningin veroor zaakt door de houdiDg der socialisten in do Kamer 1! De Kleine Patriot >3 heeftRecht en Vrede de loef af gesteken 1 Als de verontwaardiging der socialisten in bedoelde Kamerzitting(uitgelokt door de uitdagende houding van sommige kleri- kalen) aan iemand de thyphuskoorts heeft kunnen geven, dan vragen we ons af welke soort van koorts de houding van Socialisten en Liberalen tegen minister Schollaert op het lyf zal jagen, indien hy het wagen durft zyn noodlottig wetsontwerp met geweld door te dry ven P Onze klerikalen matigen zich graag het monopoli urn aan van Koningsgezindheid en Vaderlandsliefde, hoewel ze Koning en Vaderland alras in brand zouden laten, moesten ooit de belangen van Rome tegen over Land en Troon te verdedigen vallen. Vaderland en Vorst liegen hun aan 't hart zoolang zy er belang by vinden en er voordeel kunnen uit trekken Hun Vader landsliefde straalt nogmaals door in Schol- laert's wetsontwerp. Zy bestaat hierin geld te kloppen uit de zakken der Belgen, om de kassen der kloosters te vullen 1 En de logen- achtige geruchtjes welke Recht en Vrede's, Kleine Patriotten en tutti quanti versprei den, moeten dienen om 't volk in slaap te wiegen Maar men voelt geen lust meer tot slapen I Onze Liberale Fanfaren Voorwaarts hebben besloten deel te nemen aan de Pro vinciale betooging van 21 Mei, tegen het Ontwerp van de Schoolwet, te Geut. Vertrek om 11 ure 23 m. Wy wakkeren onze vrienden aan talryk onderbroken werd, door woorden die uit het hart kwamen en niet uit zyn hol hoofd. Hij drong zoodanig aan dat zij er in toestemden zich met de twee geestelijken ten z.ynen huize te begeven, en 't was verheugd en zegepralend dat hy ze naar zyn kasteel geleidde. De volgende dagen, ging de ridder van Ravel alom vertellen dat hy dit huwelyk bewerkt had. TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Zoo hebben alle dingen hun einde en hunnen tijd. Frederik Adelaida's echtgenoot geworden, leidde ze naar Brussel, en welhaast naar Duitschland, waar hij den prins van Oranje volgde. De onheilen welke later de Neder landen teisterden bereikten zyne jeugdige gezellin niet. Wat hem betreft, aan zyn vaderland verkleegd, nam hy deel aan alle de ondernemingen van den prins om het te verlossen, en had het geluk soms iets te kunnen bijdragen om eenige voordeelen te behalen. De Spaansche dwingelandij drukte lang op de provincie waar de twee echtelingen het licht ontvangen hadden. Maar wanneer in 1577, de pacificatie van Gent de overhand aan de vaaerlanders gegeven had, wilden zy de stad Brugge en het kasteel hunner vade- in te teekenen, op de lysten die hun zullen aangeboden worden, om de reis meê te maken. Aankomst in Gent 12 ure 47 m. Vergade ring op de Vrydagmarkt. Vertrek van den Stoet om 3 ure Wij richten ook een warmen oproep tot al onze liberale vrienden om op Donderdag, 25 Mei aanstaande, om 4 ure, in den Liberalen Kring te Geeraer<1«ber den, deel te nemen aan het FEESTMAAL, waarmee de kiesstrijd geopend wordt. Inschryvingsbulletyns liggen te hunner beschikking op het sekretariaat van ons Liberaal Kiesgenootschap. o Burgerlijke stand van Ninove. Aangifte van 5 Mei (inbegrepen) tot 12 Mei (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 3 Vrouwelijk 3 O VERLIJ DENS Maria-Paulina Le Rut, 64 j. zb, echtge- noote van Jan-Baptist De L6, Burchtstraat (Hospitaal) 1 kind onder de 7 jaar. HUWELIJKEN Geene. Steeds was het een algemeen bekend feit dat, wanneer werken bij aanbesteding werden toegewezen aan een of ander ondernemer, deze ook de bijwerken te doen kreeg die naderhand aan hetzelfde gebouw noodig werden geoor deeld. Men weet dat bij de aanbesteding van 't ver ven van 't Sottegemsch stadhuis, dit werk werd toegewezen aan den heer Brunfaut, laag ste aanbesteder. Naderhand werd noodig geoordeeld ook de binnendeuren enz. een nieuw pak aan te doen. Denkt ge dat ons Sottegemsch klerikaal fana tiek Schopencollogo er een oogenblik aan ge dacht heeft dit bijwerk te laten uitvoeren door den heer Brunfaut of zelfs dit nieuw noodig bevonden werk in aanbesteding te leggen In 't geheel niet, want, naar wij thans komen te vernemen, zou dit werk na een over en weer geloop van 't stadhuis naar den katholieken cirk en van den katholieken cirk naar 't stad huis, opgedragen worden aan een katholieken vriend van den keizer en wellicht zal, bij 't ver schijnen dezer regelen, de boslissing definitief zijn. Gelijk men ziet, hebben onze Sottegemsche klerikale meesters in alles eene anclere ziens wijze on zij bekreunen zich geenszins of hunne handelingen met de wet, met de gebruiken overeenkomen Doch, men verge to 't niet, de kruik gaat zoolang te water tot zij breekt, en daarom raden wij de talrijke belanghebbenden aan, zoo zij denken in hun recht te zijn, daar van kennis te geven aan hoogerhand, on wij vragen aan onze vrienden van den gemeente raad, het Schepencollege daarover te onder vragen, ja zelfs de gemeenteraad ter bespreking van dit punt bijeen te roepen, indien het hen mocht blijken dat, in voorkomend geval, do gemeentewet over 't hoofd wordt gezien. De beleefdheid is ook eene der wijd beroem de gaven onzer Sottegemsche klerikale kleine en groote meesters. Ook in' 't onbeantwoord laten van ingezonden brieven zijn zij onover trefbaar geworden. Zoo vernemen wij dat brie ven, betrekking hebbende op de Rhetorika en reeds vóór nieuwjaar door den schrijver zelf in de brievenbus van den heer Burgemeester gostokon, tot nu toe het antwoord schuldig bloven. Kon men nog geen voldoende antwoord go- ven, ons dunkt toch dal de regels der welvoe- gelijkheid vergen dat aan den inzender der brieven ten minste kennisgeving van de ont vangst der grieven aan den verkeerden man bezorgd werden. Ons werd niet gezegd wat bedoelde brieven behelsde, doch gezien ze betrekking hebben op de Rhetorika denkon wij dat de zaak den Sche pen van schoone kunsten en openbaar onder wijs, den heer Edward Van Orombrugge aan gaat. Ware dit werkelijk zoo en hadde de heer Burgemeester, de brieven overhandigd aan don bevoegden Schepene, dan zijn wij stellig over tuigd dat onze vriend Edward geen beroep zou den laten doen op zijne beroemde dienstwillig- heid, zijne grondige kennis van zaken en diepe bevoegdheid in zake schoone kunsten ouf, wat rare vogel, om aan don schrijver te ant woorden. Ilij, ten minste, houdt van geen lanterfanten o— Voor de lieden die soms zouden twijfelen aan de klerikale vervolgingswoede Een der leerlingen-muziekanten der Philhar- monie, de zoon van Aueust Dhokcrs, werd Zondag laatst uit de Zondagschool gezet omdat hij w eigerde zijn ontslag te geven van de Phil- harmonie. Men zegde hem geheel eenvoudig dat men geene geuzen noodig had in de Zondagschool! Oh, die katholieke vrijheidsliefde Wat zul len wij hier te zien krijgen, mocht ooit de nieu we schoolwet met haren schoolbon van 33 fr. per leerling er door Liberale Jonge Waclii. In hare laatste vergadering heeft de Liberale Jonge Wacht besloten deel te nemen aan do provinciale manifestatie ingericht door do anti- ren terugzien. Zy vonden daar vader Corne lius terug die zyne hoedanigheid van prioor der capucijnen den akt onderteekend had die Vlaanderen van de vreemde soldaten verloste. De goede monnik bezat nog zijne wilskracht en zynen gloed, alhoewel de jaren zyne leden een weinig verstramd had den en de ouderdom kenmerkte zich al leenlijk by hem door eenen sterken eetlust voor lekkere beetjes. De ridder van Ravel, met het jicht gekwollen als op zijne kamer genageld, ging voort met volgens de inge vingen van anderen leve de koning, leve de geuzen te roepen. De pastoor van Sinte Michiel was sinds eenige jaren dood maar zyne nagedachtenis leefde nog onder de dorpsbewoners. Door de zorgen der magistraten van Brugge was eraan den ouden heerd'Agua een gedenkzuil opgericht. Dit graf van eenen massieven bouwtrant, trok nog, nau welijks eenige jaren geleden, de aandacht der reizigers tot zich. Eenige stappen van daar, las men, op een eenvoudigen gedenk steen, het opschrift van Frederik d'Agua van Quekelborne, die, na Burgemeester der stad Brugge geweest te zyn, in eenen hoogen ouderdom aldaar overleed ten jare 1619. EINDE, klerikalen van Gent op Zondag aanstaand®, 21 Mei, om te protestoeren tegen het hatelijk schoolwetsontwerp van het klerikaal gouver nement. Na de manifestatie heeft eene meeting plaats in do zaal de Casino, waar de heeren Peraoons Paul HymansCamiel Huysmans en Emiel Van d®r Velde, allen volksvertegenwoordigers het woord lullen voeren. Personen geen dcol makende der Jonge Wacht kunnen deel nemen aan de reis, mits betaling van 1,15 fr. en zich te laten inschrijven voor Woensdagavond in den Liberale Kring. Een prachtig weder begunstigde de tweede koersdag. Veel volk, bozonderlijk op do volks tribuun, waar de plaatsen op 0,50 centiemen gebracht -.varen, 't welk een aanwijzing voor 't bestuur van den velodroom kan zijn, daar het 't publiek van die tribuun is, dat de meeste begeestering toont voor de schoone koersen dio geloopen werden. Ziehier nu den uitslagBeginnelingen (15 kilometers): 1. Van de velde van Calck®n 2. Van der Meulen van Dilbeek 3. Michiels van Brussel4. De Key van Brussel. 2. Achtervolgingsmatch voor onafhanke- lijken Van de Vliet van Antwerpen, De Ryck van Aalst en Wargé van Evere halen Otto van Oombergen, De Rycke van Hekelgem en Cureghem van Brussel in. Zoer schoone koer». 3. Match voor beroepsronners (50 kilom.) 1. Persyn van Nazareth in 1 uur 25 m. 42 sec. 2. De Donder van Deerlijk 3. De Smet van Cruyshautem4. Deullens van Etterbeek 5. Buyl van Brussel. Praclfcige koers, maar waarin de zwarte krullebol leelijk van zijn krullen liet, en aan de verwachting van 't publiek niet beant woordde. Ecolc des Pupilles de l'Armée. donné sur la Grand' Place le Dimanche, 14 Mai 1911, k 11 h. S0. 1. En Tirailleur Tliéo Liesenborghs. allegro militaire. 2. Le beau Danube, Valse, Rollié. 3. Tancrède, Fantais'ie Rossini. 4. La petite Reine. Precker. Polka pr flute, solisto le pupillle Duquenne. 5. Le Prophéte, Marche du sacre, Meyerbeer. Keil helangryk artikel over de Gas is tot toekomende week versehoven. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 14 Mei 1911, M. MEGANCK, Leopolclstraat. Wat men in de kloosterscho len onder wy st. In een handboek getiteld Hoofdrekenen in middelbaren en hoogeren graad, door L. Perée, ten gebrui- ke der Antwerpsche klerikale scholen, leest men op bladzijde 7 het volgend probleraa Op hoeveel dagen per jaar zyn wy ver plicht a) mis te hooren b) vleesch te derven Wij hadden reeds in de doraperssscholen de klerikale lezingen, gezangen, dictaten, opstellen, aardrijkskunde en geschiedenis. Thans hebben wij ook de klerikale reken kunde. Men kan er zich aan verwachten in eene eerstkomende uitgave van hooger bedoeld handboek het volgend problema te vinden Een huisvader heeft vier kinderen die elk 36 fr. waard zijn, dank aan den schoolbon. Hoeveel aflaten zal hy verkrijgen indien hy zyne kinderen naar de kloosterschool zendt, wetende dat elke frank van een schoolbon, die in de kas der kloosters terecht komt, drie honderd dagen aflaat geldt P Steen- en marmerbewerkers. (Men verzocht ons zoo goed te zyn het hierbijgevoogde bericht in te lasschen) 2d* Algemeene oproep der Steen- rnarmer- bewerkers en polisseurs Het bestuur van het gemengd comiteit heeft op zitting van 7 Mei besloten dat de 2* Algemeene Vergadering voor al de stiel- genooten zal plaats hebben op Zondag 14 Mei 1911, bij M. Leop. Boin, Groote Markt, om 3 ure stipt, waar wy inlichtingen zullen even over onze onderhandelingen met de azen. Wij rekenen op uw aller tegenwoordig heid. Allen op post I Het kamprit Relg-lc-roml of Tour de Belaique, belooft veel volk naar Aalst te lokken, waar er een vast kontrool zal wezen in den Velodroom, Gen tichen steenweg. De velocipedisten waaronder Van Hou- waert en andere bekende wielmannen zullen naar men zegt in den namiddag yan 21 Mei hier aankomen, om den Dinsdagmorgen de omreis voort te zetten. Feestelijkheden worden te dier gelegen heid ingericht's Zondags Concert in den Velodroom en daarna op de Groote Markt, 's Maandags 's avonds Concert op het Statie plein door de Oude Garde. Waarom nog hoesten wanneer wij openba.-irlijk verklaren dat eene enkele fle«ch BORSTSIROOP DEPRATERE, d®n hevig- sten en oudsten hoest geneest. Al deze die SIROOP DEPRATERE geno men hebben, zijn eons om te verklaren dat haar clijke niet bestaat en zeggen aan al wie het ooren wilt DAT IS DE WARE GOEDE REMEDIE. Prijs 2 fr. de groote flcsch in alle apoth®k®n namentlijk te Aalst bij M.M. Callebaut, Boter markt en De Valkcncèr, Esplanade. E E N I G Splcgcls-Kadei's-Vitrnux-Bnguettcn MPIEtiELFAUItlEK A. L. MEYVAERT, MAGAZYN, Werf 3, AALST, STOOMFABRIEK in GENT. AalstGraaf Egmont, o open voor ieder een, des Zondags van 10 1/2 tot 11 1/2 uur Nieuioerkerken bij Mevr. W* Van de Sande, 's Zondags van 7 tot 81/2 uur Moorsel bij den h^er Frans Van Brempt, Statie, van 10 tol 11 uur Erembodégem by den heer Th. Ruys- sinck, Steenweg, van 10 1/2 tot 11 1/2 uur.

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2