De leugens van PiclerDaeus in de Kamers. Erembodegem. NINOVE. Een dooske nieuws bestendigen festival Mingela mangel. ©▼«rwelvtog gedaan wordt en daar de stad over geen ander middelen beschikt zal er dus ook voor dat werk eene nieuwe leening moeten gedaan worden. M, Moyeraoeo Dat is voor 't oogen- blik de kwestie niet de vraag is, of 't werk moet uitgevoerd worden of niet. M. De Windt Neen, 'tgeld moeter nog niet zyn maar 't mag toch gezegd worden dat om 't werk te betalen de stad zal moeten leenen. Voor wat de uitvoering zelf betreft, aan gezien het een gezondmakingswerk is zou niemand er kunnen tegen zyn. Er wordt dus beslist dat het werk zal ge daan worden. Herstelling van eenen ouden gevel in de Lange Zoutstraat. De lieer Burgemeester zegt dat de Christene Demokraters de aanvraag aan 't schepeQCollegie gedaan hebben, opdat de stad zou tusschenkomen in de herstelling van den ouden gevel van hun lokaal. Die kosten zijn geschat op ongeveer 7000 fr. en de tusschenkomst der stad wordt ge vraagd voor een vierde. Het plan dat daartoe ingezonden is wordt door de gemeenteraadsleden nagezien. M De Windt Me dunkt dat de stad die tusschenkomst niet mag weigeren in 't herstellen van eenen gevel volgens zijnen ouden trant kan men toch geen poli tiek zien en ik ondersteun dus de vraag. M. De Hert De kwestie is te weten of we, met de gevraagde tusschenkomst te verleenen geen precedent vaststellen waarop dan ledereen zou kunnen steunen om onze ondersteuning voor herstellingen te vragen. M. De Windt t Het geldt hier een heel ouden gevel, met eeu speciaal karakter. Ik zal dus de tusschenkomst stemmen. De vraag wordt door den gemeenteraad toegestaan voor 1/4 der kosten van aanbe steding. Wegenis Aankoop in de Groenstraat. De koop van een huisje mits 2800 fr. voor 't verbreeden der Groenstraat wordt toege staan. Aanwerving voor het Openbaar Park. M. Moyersoen s De stad heeft de ge legenheid, Mjjnheeren, om voor het inrich ten van het park in den Osbroeck, den meersch van M. Albéric De Pauw aan te koopen liggende achter 'toud mestplein de grootte van dien meersch is ongeveer 1 heet. 40 a. en de prys ervan is 15000 fr., tzy aan 11000 fr. per hectaar. Me dunkt dat zulks een goede koop zou zijn en wy vragen uwe toestemming om dien aankoop te mogen doen. M. De Windt Het voorstel van M. Moyersoen verwondert my eenigzins wan neer wy hier breedvoerig de kwestie van boulevards en park besproken hebben, heeft M. Moyersoen ons als eenig cyfer van den kost die 't inrichten van een park zou mede gebracht hebben, de som opgegeven van 200,000 fr. Ik heb u alsdan doen opmerken dat we volkomen in 't donker over die be langrijke zaak moesten beslissen. We weten niet of het park 10, 15 of 25 hectaren zal be slaan, we weten niets, noch van verre noch van nabij hoeveel daaromtrent voor heel die inrichting zal moeten uitgegeven worden. M. de Schepen heeft ons in de laatste zitting beloofd aan de gemeenteraadsleden een verslag of bestek mede te deelen naar het welk wy zouden kunnen oordeelen. welke uitgave het maken van het park aan de stad zal kosten dan ten minste zouden we we ten waar we naartoe gaan en zouden we ons in't onbekende niet begeven. Tot heden hebben we diesaangaande van den heer schepen nog niets ontvangen, geen enkele iulichtingis ons toegekomen en in die om •tandigheden zal ik tegen den voorgestel- den koop stemmen. M. Moyersoen Natuurlyk, M. De Windt Natuurlyk zegt ge, wilt ge daarmee besluiten dat ik met op gezetten zin tegen uwe vraag zal stemmen P Indien ja, dan zeg ik u dat ge 't recht niet hebt mjjne houding uit te leggen als zou ze alleen op politieken geest gesteund zyn. Ik spreek en handel hier alleen uit overtui ging, ik herhaal u, heerschepen, dat ik in t donker niet wil stemmen over belangryke punten waar het vele duizende franken geldtik wil weten waar mijne stemming de stad, op geldelyk gebied naar toe leidt. M. Moyersoen Wanneer ik zei na tuurlyk dan wilde ik zeggen dat de stem ming die M. De Windt nu zal uitbrengen in overeenkomst zal zijn met. zyne l*1* stem ming de l,u maal overigens heeft hij ook tegen de boulevards en park gestemd. Het verslag dat M. De Windt vraagt kunnen we onmogelyk maken. Wanneer in onze laatste zitting de gemeenteraad de leening van 250.060 fr. gestemd heeft waarvan er 120,000 fr. als 1* krediet voor boulevards en park bestemd zyn, is er wel verstaan ge weest dat de gronden zouden aangekocht worden zoo gauw mogelyk eens die aan- koopen gedaan blyft men altyd vry het park te stichten of niet maar wat er ook van zy. de aankoop der gronden zal nooit eene slechte operatie zyn. M. De Windt Ik ben van uw gedacht niet en 'k meen my ook te herinneren dat het l*u krediet dat door de gemeenteraad ge stemd is, maar mocht besteed worden voor aankoop van gronden voor den boulevard voor wat het park betreft beloofdet gy ons, vooraleer nog iets te doen, een uitleggend verslag. Ik moet u ook doen opmerken dat ik de eerste maal niet tegen gestemd heb, maar dat ik my onthield, om reden dat ik in grond begin tegen de verfraaiing der stad niet ben en dat ge ons ten andere een uit gebreid verslag beloofd had. Ewel, heer Schepen, ik heb de zaak van naderby onderzocht, ik heb er de financiëele gevolgen voor de stad van nagegaan en ik zeg u dat ik tot het besluit gekomen ben van totaal tegen de uitvoering van die kos telijke werken te zyn. De geldelijke toe stand onzer stad laat dat volstrekt niet toe en ik wil door myne stemming geene ve rantwoordelijkheid des wegens op my nemen, en noch de schuld der stad noch de lasten myner medeburgers vermeerderen, voor v erken die er volstrekt niet uoodig zyn. De voorgestelde aankoop wordt goedge keurd d >or al de gemeenteraadsleden. U. De Windt alleen stemt neen. M. de Burgemeester 't Spyt my voor U, M. Windt, dat ge alleen staat om die schoone werken niet by te treden. M. De Windt Mij spijt het niet heer Burgemeester. Ik ken uwen geldel ijken toestand en ik kan niet goedkeuren dat de stad verder zou springen dan haren stok lang is. M. Moyersoen Goed beheeren, M. De Windt is voorzien. M. De Windt Ja, M. de Schepen, maar die te veel wilt voorzien en te ver springen breekt zich soms hals en beenen. De zitting wordt geheven om 7 1/2 uren. Wij lezen in 't Beknopt Verslag der Kamerzittingen van Woensdag 28 Juni hetgeen volgt PERSOONLIJK FEIT. De heer Buyl. Mijne motie betreft inzonderheid den heer Daens, die zooëven hier nog aanwezig was. Ik heb hem doen verwittingen en hoop dat hij spoedig zal hier zijn. Op 21 Juni hadden hier hevige incidenten plaats tusschen den heer Daens en verschei dene leden der oppositie, waaronder mijn persoon. De Handelingen vermelden -leze inciden ten breedvoerig. De heer Daens had gezegd Zoo de toekomstige schoolwet volgens de oppositie de onzijdige verplichte school moet zyn... »en onmiddelijk viel de oppo sitie hem in de rede om hem le logenstraf fen, wat den heer Daens niet belette voort te gaan en te zeggen Ik vraag het u, heeren Vandervelde en Hymans is het waar dat gy het er over eens zijt dat er slechts eene school moet zijn, de school van den Staat De heer Anseele antwoordde Dit zeggen wy niet 1 0 En de heer C. Huysmaus voegde erby Neen, mijnheer Daens, lees de Grondwet, Wy vragen enkel de toepassing der Grondwet De bevestigingen van den heer Daens, en de ontkeningen volgden elkander op tot dat ik er tusschenkwam. Ik lees de Hande lingen. Di heer Buyl. De heer Daens heeft het recht Vlaamsch te spreken, doch niet het recht te liegen.., a Rechts Tot de orde tot de orde De heer Buyl. en de leden der op positie te lasteren in eene taal die zy niet verstaan. a De heer Daens. lk spreek enkel waarheid en laster niemand. De heer Buyl. Ja, gij lastertHet rumoer houdt aan.) De iieer Voorzitter. Ik roep u terug tot de orde. Welnu, de Handelingen der Kamer be wijzen dat de heer Daens ongestraft en zon der tot orde te worden teruggeroepen, niet alleen mocht zeggen tot de linkerzijde Gy verbergt uwe inzichten maar ook zeggen tot den heer Anseele Ik antwoord dat gy liegt Ik wil wel bekennen dat de woorden van den heer Daens geen belang opleveren. En toch moet het goed verstaan worden dat het niet genoeg is Daens te heeten en Vlaamsch te spreken om het recht te hebben zyne collega's te belasteren en te beleedigen. De billykste Vlaamsche eischen zouden in de eerste plaats daardoor te lyden hebben. (On derbrekingen.) Had onze achtbare Voorzitter, de heer Cooreman, de beleedigingen van den heer Daens gehoord, hy zou onmiddelyk den ex- democraat van Aalst tot de orde hebben te ruggeroepen. Ik ben zoo vrij den achtbaren heer Nerincx, die heden voorzit, te vragen, of hy het met m\j er over eens is dat het niet genoeg is Vlaamsch te spreken om het recht te hebben zijne collega s te belasteren en te beleedigen De heer Henderickx. Wat komt het Vlaamsch in dat alles hier te pas f De heer Dauvister. Wy, Wa len, hebben Diets verstaan van al wat er dien dag werd gezegd. De heer Buyl. En nu het persoon lijk feit. Verleden Woensdag bracht de heer Daens beschuldigingen tegen mij uit, welke hij nog verergerde in de Handelingen der Ka mer om te doen gelooven dat ik door valsche knepen zou hebben getracht mijne kiezers te bedriegen. De heer Daens heeft immers verklaard dat ik in 1806 mijne candidatuur als christen democraat zou hebben gesteld en dat ik te Veurne naar de mis ging met een grooten kerkboek onder den arm. Gelachrechts.) Ik antwoord In 1896, was ik kandidaat van de Liberale Vereeniging van Veurne. Het vorig iaar was ik kandidat geweest van de Liberale Vereeniging van Oostende en kwam in stryd inzonderheid met den heer Van Calck, christen-democraat. In 1900, 1902, 1906 en 1910 was ik kandidaat der Liberale Vereenigingen van Oostende- Veurne-Diksmuide. Nauwelyks moet ik zeggen dat, zoo de beweringen van den heer Daens juist waren, de door my aangehaalde liberale vereenigingen ray hun vertrouwen niet hadden geschonken en vooral dit ver trouwen niet hadden vernieuwd. De waarheid is, dat ik, evenmin als myne collega's uit Vlaanderen, den politieken strijd op godsdienstig gebied heb gebracht. Steeds hielden wy staande dat de godsdienst buiten oDze politieke twisten moest bly ven. Onze leus was immer De pastoor in de kerk, de burgemeester op het gemeentehuis, de onderwijzer in de school. Ik zegde en ik herhaal dat de clericalen hunnen godsdienst onteeren door ervan te maken den dwang-, vervolgings- en kies- middel. De hebr Daens kon my niet logenstraffen toen ik hem beschuldigde vroeger een ver woeden stryd te hebben gevoerd tegen het officieel onderwys en ae officieele onder wijzers. De heer Voorzitter.' Mijnheer Buyl, gy overdrijft blykbaar het persoonlyk feit. Rechts Genoeg genoeg De lieer Buyl. Ik moet bewyzen dat. de heer Daens mij beleedigde toen ik de waarheid zegde. (Herhaald verzetrechts Op 24 Juli 1881, in het Land van Aalst waarvan hy de uitgever-opsteller was, randde de heer Daens het gemeentecollege aan, dat volgens hem te veel kostte aan ae Op 11 September 1881, ver klaarde hy dat de kinderen der geuzenscho len halve wilden waren geworden op 18 September dat de kinderen dk r scholen god deloos en zedeloos waren. Op 22 Januari 1882, verdedigde hy de stelling dat 't onder wijs privaat moest zijn en dat enkel in ge val van ontoereikendheid van 't vry onder wys, het officieel onderwijs moest optreden. Op 16 Juli 1886, durfde hy beweren dat sedert de liberale regeering aan 't bewind was, 's volks zedelijkheid heel laag was gedaald. Uitroepingenlinks. Gerucht, rechts Op 22 Juni 1884, randt hij de liberale re geering aan, omdat deze eene wet op den leerplicht had willen doen stemmen en hy verheugde zich over den val van 't ministe rie, omdat het dit voorstel had overgelegd. Op 28 September 1884 randt de heer Da> ns de liberalen aan, als zouden zij te vette bezol- digingaan de onderwijzers hebben gegeven. Op 17 Mei 1885, verwyt de heer Daens den Koning dat deze de Loge diende door den heer Woest af te zetten, Gelach en uitroe pingen, links. Tegenspraak, rechts,) De heer Voorzitter. Mijnheer Buyl, ik kan u niet verder laten voortspre ken, daar gij de behandeling eener begroo ting onderbreekt. De lieer De Meester. Dat is geer. persoonlijk feit, dat is de lezing van dagbladartikels. De heer Buyl. Ik meen bewezen te hebban dar. ik waarheid sprak toen ik den heer Daens beschuldigde, dat hy te rekenen van 1879 tot 1884 tegen de openbare scholen en tegen de officieele onderwijzers een hate- lijken strijd heeft gevoerd. Thans wilde heer Daens ongetwijfeld den hatelijkeu stryd, dien hij voerde van 1879 tet 1884, herbeginnen. De heer Daens is niet enkel een afvallige, doch ook een ondankbare, üm zyne nieuwe vrienden te behagen, lastert hy degenen die hem, zyn broeder en zyne familie hebben ondersteund, toen zij vervolging leden. Ik heb dus het recht te zeggen dat hij ook een slecht christen is, want hy loont goed met kwaad. Ga voort in dien stryd, mynheer DaeDS, gy zult de vriend zyn der rechterzijde en der nieuwe Regeering, doch gij zult veracht worden door al de oprechte democraten. Links Zeer welZeer wel Spottende onderbrekingen, rechts.) De lieer De Meester, Dat is eene schending van het reglement. De heer Daens (in 't Vlaamsch). Ik wil my bij enkele woorden bepalen zon der terug te keeren tot de jaren 1879-1884. En M. Daens beklaag zich, dat hij 69 jaar oud is en men hem niet lie gen en lasteren laat, hij beroept zich op M. Janson, dien hij drie weken ge leden schandalig verloochende. Hij herhaalt in't kort geheel zijne laster- polemiek van 1879. Als hij meent, dat ernstige menschen en vooral onderwijzers zich aan zulke jesuietenstreken zullen laten vangen, is hij verwaander dan een kwakzalver het wezen kan. Een nieuwe rouw komt alweer de familie Itiga-Van den Bergh te treffen. Weinige maanden geleden stierf Hortense Van den Berghe, vrouw Riga, zuster Van onzen vriend Florent Van den Bergh, en maandag in den morgend is Riga's dochter, na enkele dagen ziekte, overleden. Zij was sinds een zestal weken slechts in den echt getreden. De Erembodegemsche dompers, die niet s eerbiedigen hebben deze droeve gebeurtenis te baat genomen om eenerzijds den vriend Riga, en anderzijds den vriend Florent Van den Bergh hunnen geduchten tegenstrever te treffen in hunne liefde voor hunne fami lie. Die katholieke, maar weinig kristene hyenas strooien uit dat de familie Riga- Van den Bergh de jonge vrouw heeft laten sterven, verlaten, gansch alleen, zonder zorg, terwijl zij liever op het bal vertoefden omdat daar hare belangen waren. De overledene, die sinds eenige dagen ziek was, was zondag zoodanig aan de be terhand dat zij, dien dag zelf hare kamer had opgekuischt, en de toestemming had van haren geneesheer haar werk te herne men. Doch maandag, zeer vroeg op den morgend (rond 2 uren meenen wij) werd zy onpasselijk Docter Van Impe werd bijge roepen en schreef de onpasselijkheid toe aan een slechte spijsverteering en vond niets ge vaarlijk in haren toestand. Hij diende haar een braakmiddel toe. Twee of drie uren na 't vertrek van den achtbaren geneesheer stierf de zieke plotseling, in de armen van haren echtgenoot en omringd van verschei dene familieleden, Dat is nu de zuivere waarheid, alwie de familie Riga-Van den Bergh kent zal er geen oogenblik aan twijfelen. Want er is zeker geene familie te vinden waar er zoo veel eendracht, zooveel wederzydsche liefde, zooveel geest van zelfopoffering voor hare leden heerschtdan in die familie. En 't is haar, welke beschuldigd wordt een jonge vrouw te hebben laten sterven, zonder verzorging verlaten in den donkeren nacht en zulks alleen uit winstbejag Maar zijn 'tniet de beste vruchten waar de wespen aan knagen Wy hebben ge dacht deze droeve gebeurtenis aan onze le zers te moeten bekend maken, om hun de laagheid der bokkenziel te laten zien, wan neer zij zich bevindt tegenover politieke te genstrevers. De Erembodegemsche bokken zijn tot den laagsten trap der laagheid afge daald daar zij hunne politieke tegenstrevers de zonden aanvryven welke zy zeiven begaanMandus. In onzen Gemeenteraad. Zitting van Dijnsdag, 27 Juni j. 1. om 8 1/2 ure 's avonds. Al de leden zijn aanwezig. Eerste punt der dagorde Goedkeuren het ontwerp van Verbetoringswerken aan de trot toirs. De heer Schepen Behn geeft inlichtingen over het bestek, dat ongeveer 66 duizend frank bedraagt. De raad staat eenpariglijk hot aangaan der •noodige leening toe voor het herstellen van al de bijgangen of trottoirs der stad. Tweede punt Beramen nopens eenen wentch uit te brengen ten voordeele der ver- vlaamsching der Hoogeschool van Gent. M. L. Van Impe verdedigt het voorstel en toont zijne democratische strekking aan. Thans geniet eene verfranschte burgerij alleen de vruchten van hot hooger onderwijs, en dit draagt niet bij tot volksontwikkeling. Zij die thans die vruchten aan ons vlaamsche volk willen meé- deelen zijn verplicht zich eerst door eigen stu die, door eigen wil en kracht eene vlaamsche opvoeding te vormen. Bij alle volkeren is de taal van het hooger onderwijs de volkstaal. Het is te betrenren dat men in 1836 het latijn, welke toen als voertaal diende in de Gentsche hooge school, niet door de volkstaal, maar door het fransch vervangen heeft. Noch Waal noch Vlaming mogen het onnatuurlijk of overdreven vinden dat de Vlamingen heden dien uilslag willen herstellen. De heeren Vanderhaegen, voor de katholie ken, en Buydens, voor de democraten, verkla ren den wensch bij te treden, welke ten slotte gestemd wordt met negen stemmen tegen twee. Derde puntAdvies te verleenen op eene be raadslaging der kerkfabriek nopens de werken van ijzeren omheining van het kerkgebouw Op voorstel van den heer Schepen Van Impe, drukt de gemeenteraad eenpariglijk den wensch uit dat do werken zouden toevertrouwd wor den, bij openbare aanbesteding, aan stadsge- nooten. Vierde punt De raad treedt het voorstel bij van het College tusschen gemeentelijke com mission te vormen voor het onderhoud van buurtwegen en aanvankelijk voor de buurt wegen Ninove-Denderhautem. Vijfde puntIn naam der feestcommissie stelt M. L. Van Impe het programma voor dei- kermisfeesten met de daartoe betrek hebbende bijlagen, wat aangenomen wordt met 8 stem men tegen 3. In geheime zitting wordt de heer O. Van den Berghe, leeraar aan onze Middelbare school, benoemd tot Bestuurder der Nijverheidsschool. Als leeraars worden insgelijks benoemd de heeren Van der Velden, Lontie en De Grave, de twee eersten leeraars der Middelbare school, de laatste hoofdonderwijzer onzer gemeente school. Klerikale zedenpreêkerz. Wij knippen letterlijk uit m Recht cii Vrecle's laatste nr (Zondag 25 Juni 1911) Aan de ouders. De velden zijn met oogstvrueli- ten bedekt en maken om zoo te zeg gen een uitgestrekt lioscli uit. Het zal niet ongepast zijn dat de ouders» hunne kinderen» die naar school gaan of boodschappen moe ten doen» wel aanbevelen met nie mand mede te gaan en geene ge schenken aan te nemen. Het zal ook zeer voorzichtig zijn geene kinderen alleen op weg te laten gaan. Om naar scliool te gaan» kunnen de kinderen die op «enigen afstand van dorpen wonen hij elkander Ico- mcnoni samen den weg af te leggen. Het zal ook voorzichtig zijn dat Zij hij voorkeur de groote wegen en straten volgen, en niet langs de kleine wegels gaan, welke door de dichtbegroeide velden loopen, al is die weg ook wat korter. Elkeen weet nog welke mon sterachtige misdaden, verleden jaar in de maand Juni tegen kinderen gepleegd zijn, en liet is raadzaam op Zijne hoede te zijn. o— Wij zijn het volstrekt eens met R. en V. over de gevaren van alle slag, waaraan onze dier bare kinderen voortdurend zijn blootgesteld men kan niet genoeg waken over die schulde- looze wezens, opdat zij rein blijven zouden, niet alleen naar ziel, maar ook naar lichaam. Een woordje slechts willen wij er bijvoegen Dit ijselijk gevaar waar Rechten Vrede van spreekt, die monsterachtige misdaden zijn niet eicen aan de plaatsen waar ze gebeu ren niet meer aan veldbaantjes dan aan kelders of werkhuizen 't zijn de monsters zelf, die er hun arme slachtoffers zoeken of meelokken, die het gevaar dier plaatsen daar- steUen. Roeit de 6aters uit, de monsters, die er hun misdadige aanslagen plegen, en de plaatsen zelf leveren volstrekt geen gevaar meer op. Zijn we te akkoord, Recht en Vrede 't Schijnt dat de wereldberoemde Jules Cesar uit De Vooricachtalias haar op weêr eens zijn pen had gescherpt om de geuzen met eenige zijnor giftige nagels te doorsteken. Doch Woensdag morgen is zijne pen inééns zöö bot geworden, dat hij er geen enkelen steek meé geven kon, en ze, als laatste toevlucht, moest afvrijven aan zijn langen vuilen luizen baard Was dat 't effekt van de vliegmachionen of van de biberons O— Burgerlijke «tand van Nlnove. Aangifte van 23 Juni (inbegrepen) tot 30 Juni (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannelijk 2 Vrouwelijk 1 O VERLIJ DEN S Geene. HUWELIJKEN Jan-Baptist Daen, 25 j. broodbakker met Maria-Seaonie-Caroline VanOudenhove 18 j. kleermaakster. over den Enfin Dat kiesmachien onzer bokken be gint stillekes aan een weinig in gang te ko men. Maar er is, podomme, veel olie en smeersel voor noodig geweest. Stadsrekening zal er later weten over te spreken. Om de kosten wat te verminderen heeft het Schepen co Uegie 'nen slimmen trok uit gevonden. De exploitatie van den Ratten kelder is eene soort van stedelijke regie, mei den" baas van den katholieken Cerkel als directeur en den secretaris van Makoko als Controleur. 't Gemeentebestuur van Aalst, moe jt weten, is voor de regie als de stad er moet insteken, by voorbeeld den Rattenkelder, maar is er tegen als de stad er voordeel moet uit trekken, utj voorbeeld de Gaz Als 't voortgaat zoo als nu zal de stad veel moeten byleggen om den deficit van den Rattenkelder te dekken. Daarom, telkens er een vreemd muziek uaar den Festival komt, is, seffens naafloop van 't Concert en de *1- levenng van 't diploma, Schepene altyd te laat daar aanwezig, op tyd, (t'exception confïrme la regie) met zyue sleepdragers en commissionnairs, om, de vreemde muzi kanten, by 't afstygen van den kiosk, uit te uoodigen om neder te dalen ter... neile neen, in den Rattenkelder 1 Als de minister van Schoone Knnsten aan Schepene Felix de Leopoldsorde niet doet verkrygen dan is hy een plicht vergeten man. De jongen loopt zyn beenen van onder zyn g... pardon arrondissement (geen commis sariaat) om toen eenige buiteumuzioaen naar 't li. F. te krijgen, riy bidt, ny smeekt, hy ligt op den loer om toch een bekende Dur- gemeester ol scnepene in zyu uereia te kry- geu Gy moet ons uw muziek zenden, uit politieke solidariteit 1 Wy kauiolieken o moeten ons dient by eeu scharen 1 De stryd in Aalst is lastig l Wy moeten ae Aaster- sche bevolking epateereu enz. enz. Eu dank aaii die /icrtelyke smeekingen krygt Aalst te nooren de P/iula/ige Artisti- que van Impe en van Nieu werkerken. Niet lang geleden drukte Dooske zyne vreugde uit omdat er nog geene enkele libe rale maatscüappy hare toetreding tot het B. F. had gezonden Eo zie, de eeuigste maatschappijen van beteekenis die tot niertoe aan 't ii. F. heb ben deel genomen, de Syrnpnonie van iNiel en de Fanfaar van üiut-Josse-ten-Noode, die Zondag laatst, door huu verrukkeiyk spel, de kunstkenners, en door hun joviaal karakter en hunne milde leveuswyze, de bazen der Groote Markt fn vreugde nebben gebracht, waren,,., liberale maatschappyën. Doosken zal er een geelziekte van op doen. Er is uitgestrooid dat de Cantate geen plaats gaat nebben. Dat is vaisch 1 De Cantate zal zeker plaats hebben, maar zy zal stüzwygeiid uitgevoerd worden 1 Belleken een. Eeu briefje. Heer Uitgever van de Volnsgazet, wilt ge zoo goed zyu ook het tweede briefje op te nemen dat ik aan den politieken schuimlooper van Aalst, P. Daens, neb gezonden Mijnheer Pieter Daens Eik kan zich bedriegen. Gij tijgdet mij een artikel aan van de Volksgazet, dat van mij niet was, en noemdet mij zeker terwijl gij voor een spiegel stond schuiiniooper. Ik vroeg U kalm, diogemeene streek te wil len terecht wijzen, inzonderheid wat net tweede deel betreft on vooral in aanmerking nemende dat de belediging van U kwam. Ik wil op ge bied van schuimlooperij voor uw collega met genomen worden, Zoo laag, hoop ik, nooit te vallen. Een week verdaging kon ik aannemen uwe vriendelijke woordenwisseling met de hooiden van uwenklan, moet u veeiaorg hebben gege ven en tijd hebben genomen. Maar, dat ge in uw volgend nummer nog mijn antwoord niet hebt ingelascht bewijst uwe kvrade trouw en noopt mij, menheer de volks vertegenwoordiger, Pieter Daens, u kalmpjes en bedaard te verklaren, dat Gij als politieker en als gazetschrijver oen laffe, gemeen krab belende kerel zijt. Wat het opneinon van mijn antwoord betreft, ik maak daarover nog al mijne voorbehou dingen. Met mijne achting volgens uwe waarde. J. VAN OPDENBOSCH. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 2 Juli 1911, M. CALLEBAUT, Botermarkt. Een gedicht aan zynen duurbaren neef Petrus Joannes Kwinkslag ter gele genheid zijner eerste mis, verscheidene artikels en onze correspondentie uit Sotte- gem door plaatsgebrek verschoven tot ons volgend nummer. Attlstersche Velodroom. Heden zondag 1° kermisdag, komt dus de vermaarde renner Van Houwaert. De koersen beginnen om 21/2 u.'t zal voor zeker vollen bak zyn in den prachtigen Ve lodroom van den Gentschesteenweg. Prijzen der plaatsen Tribuun 3 franken, Helling 2fr. Volkstribuun 1 frank. Stad Aalst. Academie van Schoone Kunsten. Maandag, 3 Juli, om 11 ure voormiddag, zal in de Schouwburg zaal, Hopmarkt, geschieden de Plechtige Prijsuitreiking aan de Leerlingen der Aca demie van Schoone Kunsten. De werken van den Pryskamp zullen ten toon gesteld bly ven in het lokaal der Academie St. Martensplaats, gedurende de drie eerste Kermisdagen van 10 u. 's voor middags tot 1 uur namiddag en van 3 tot 6 uren 's namiddags. Wat verschil. Toen het eerste concert moest gegeven worden op het sta tieplein was 't met de grootste moeite, dat men de plaatsing van den kiosk bekwam, drie dagen waren er noodig beweerde men om dien kiosk te plaatsen, waarop de Liberale fanfaren moesten spelen. Het statiekwartier staat waarlyk niet in de gratie van de dompers, want een derde concert was aangekondigd en nu was de fameuse kiosk op twee dagen afgebroken en

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2