't Onze veel't Uwe niets AALST kluchtspel in 5 Bedrijven. De toekomstige Burgemeester. Huldebetuiging. 'n Cadeauke van de Palatterpaters Uit Sottegem. NLNOVE. Wr| hopefl dat pastoor Delforge, even als onze lezers by de eerste gelegenheid voor de liberalen zal kiezen, tegen het klerikaal goevernement dat zoo schandalig de kerken Iaat vervallen. Het is de beste manier voor dien pastoor zich te wreken en voldoe ning te bekomen. Weet ge wat onzin de klerikalen nu ver- koopen Wel dat de betooging van löOogst aanstaande slechts 'n samenscholing zal zyn van 't schuim van 't volk, 'n verwoede uiting van ongekamde beeren Datideze betooging ruw en onbeschoft, in haar zelve, niets zal beteekenen Waarom zult ge vragen. We antwoorden Omdat ze ten zeerste optreedt tegen hunne fanatieke princiepen, omdat ze voor doel heeft een heilig recht 't Algemeen Stem recht êen man, éen stem te veroveren. Daarom is.'t Maarj.als \onze 1 betooging niets zal betee kenen zal; hunne-, manifestatie te Leuven dan iets beduiden Ja zeker, zoo verklaren zij, het is niet te verwonderen 't geldt hier immers 'n inrich ting van behoudsgezinden en ge weet al wat van hen voortkomt of door hen op touw wordt gezet is goed en onverbeterlijk. Overigens hunne leus is 't Onze veel 1 t Uwe 7iiets\ volgens hen zal deze manifestatie v iel beteekenen en ze zal, zoo vertellen ze 't, eens te meer doen zien dat- alhoewel de deelnemers in kleiner getalle zullen zyn, aangezien elke maatschappij slechts eenige afgevaardigden gaat op zen den(l) Dat ze willen wat recht, En zullen winnen wat ze willen Dat 't gansche land den klerikalen- oud minister Schollaert even getrouw als vroe ger is gebleven en dat zyn wetsontwerp ten beste met hunne desiderato overeen stemde en dat ze zich immer aan zyn zyde zullen scharen om het te verdedigen. Ja dat zal hunne betooging beduiden maar zal zy dan ook niets tegen hunnen doorluchtigen leider, Woeste, hebben, tegen hem die de de oorzaak is geweest van aen val van 't Kabinet Schollaert In werkelijkheid ja I maar in schyn neen W ant als de klerikalen vandaag met de rechterhand hunnen Heer Schollaert hebben tevreden gesteld en met den linkervoet hunnen Heer Woeste den ezelstamp hebben gegeven dan zullen ze morgen met de kie zingen dezen laatste met open armen-ont vangen en zeggen Ge weet, 't en was maar oogenverblin ding Vivat allemaal (EILAND CHfPKA) Eeste Bedryf. Eerste Tooneel. (Pipi Daensvorst, staat voor zyn spiegelen broebeltInter view met myn eigen Hoe is 't met my Goed, goed is 'tzeer goed 1! Bene, bona bonissimo 1 Ben ik ziek ja en neen, ziek en niet ziek, en toch 2iek en toch niet ziek. Dat is myn gedachtgelyk altyd, ja en neen dat is vol gens. Dat kan, dat moet lang duren. Ik spreek, ik spreek krachtig io par- lezante fortissimogelyk onze Heilige Vader paus Pius X zegt, ik klap, ik schrijf, ik loop diligencio en de volkeren hooren my, eeren my en beminnen mij. Dat. weet ik 1 Nooit verhef ik myn eigen zei ven. Tweede Tooneel. (Jacobus komt bin nen, kalfn en bedaard en doet zachtjes de deur toe achter zich). Jacobus.Goedendag, Menheer Pipi. Pipi. Goeden dag, Janobus, goeden dag, buone giorno, gelyk ze te Rome zeggen. Wat nieuws Jacobus 1? Jacobus. Och menheer Pipi, moest ge weten hoe da ze op uw kap bezig zyn, ja zelf van ons eigen volk, 't is wreed. Vorst Vorst Pipi. Hewel, en dan Wa zou'n ze doen 1 De volkeren zyn met mij 1 (Fonteyn. Planckaert, Muntebol van Brugge, Bruele- menneken van Houtem, alla). Ik heb de hei lige herinnering van priester Daens, onzen heiligen godsdienst, het heilig familieloon, en aide heiligheid van alle heiligen. Done Deus laat ze maar komen. Nooit verhef ik myn eigen. (Gordijn.). Tweede Bedryf. (De Schoolliantwet)) Eerste Tooneel. (Pipi Daensworst zit voor eenen lessenaar met allerlei papieren beladen en schrijft Het wetsontwerp door minister Schol- laert neergelegd is puik,'tis degelijkheid, de rechtvaardigheid, de school vrede, 't is de triomf der nationale school Tweede TooneelV (Verscheidene vrienden komen binnen De 1* vriend. Dag menheer Pipi. Wy kwameneens hooren of gy de school haat-wet zoo goed vindt. Al de onderwyzers vinden ze slecht, al de democratische gazetten, uit genomen de uwe, vinden zé valsch en schynheilig, de schoolbon is effenaf bedrog. Pipi. Ja, vrienden, ik vind de school wet goed en niet goed, slecht en niet slecht, op'teerste zicht men kan zich bedriegen. Dat is myn gedacht gelyk altyd. Minister Schollaert is mijn vriend, kan ik ondankbaar zyn We zullen de wet verbe teren, veranderen.... modeficatio. De 2* vriend. Dat's allemaal goed en wel maar we zullen t' Aalst alleen bly ven staan. Pipi. Alleen alleen nooit, de vol keren zyn met ons, mio cari amici met ray.... ik spreek, ik werk, ik loop al wat heilig is, is met my.... De congressen keuren mij goed, appro- batio Ja en neen dat is myne meening. Nooit verhef ik myn eigen I Derde Bedryf. (De naamdag) Eerste tooneel. (Pipi Daensvorst, be wondert bloemen welke voor hem op tafel staan). Hy spreekt Schoon, prachtig, magnifico t de eerste bloemen die ik ontving komen van Vorst. Kan ik ondankbaar z^n Waar bly ven de volkeren van den Os- broek Ik zit in hun zetel. Dat er drie kwa men, we zouden eens wippen,'k heb altyd kaarten in myn zak. AaiAai 11 waarom roepen ze tegen my, omdat ik de vervolging goedkeurde tegen die mannen van Antwerpen.... Kan ik on dankbaar zyn Tweede tooneel. (Battist komt bin nen). Battist. Dag menheer Pipi. Pipi. Dag Battist, welkom, ben venu- tohoe is 't 't Is myn naamdag. Battist. Goed weer, de patatten staan schoon, als 't God blieft zal alles wel gelukt zyn, Maar de boeren van onzen coté en spre ken niet als van die bloemen van Vorst, Menheer Pipi. Wat kan ik daarop antwoor den. Pipi Niks, niemendalle, Baptist. Ik voyageer in derde klasse of in trein-luks als 't my belieft, en daarmee uit I Ik ga naar Vorst als ik wil, Battist. Ja maar de volkeren worden daarover disparaat. Pipi. De volkeren zijn met mij, ze hooren, ze eeren en beminnen my, Battist. Zijn er disparaat, 't kan zyn en 't en kan niet zijn, ziedaar myne meening gelyk altyd. De Heer heeft gezegd tu es Petrus Hawel ik ben Petrus Pipi Daensworst de Chipka. 't Is vandaag myn feestdag, 6in'te Pipi. Zie de bloemen van avond kryg ik een serenade van ons muziek.... de volkeren zyn met mij. Derde tooneel. (Op Chipka hooi t men muziek, en menschen die roepen Leve Algemeen Stemrecht I Weg met de school- haatwet I Weg met de kloosterwet Pipi. (Dubbend). Ik heb ja en neen gezegd, dat is mijpe meening, altyd. Ach, Sinte Pipi, wees myn toevlucht. Maar ik krijg eene serenade, ik krijg bloemen, ik spreek krachtig, fortissimo ik loop, ik ben ziek van te veel. Nooit verhef ik mijn eigen Vierde Bedryf. {De Betooging Eerste tooneel. (Pipi Daensworst de Chipka zit weer aan zyn redactietafel en schrijft Nooit zal een demokraat, den naam van demokraat en Christen waardig aan de betooging van 15 Oogst deelnemen. Pipi ziet op en spreekt tot zich zeiven We zullen zien wie de sterkste is, ik lach met fonteinen, planken, muntebollen, bril len en heel den trispalul.... Ik heb altijd gezeid, die voor liberalen kiezen zyn niet waardig een kruisken te geven op het rein voorhoofd hunner kin- deren. Dat liberalen en socialisten mij ontvangen hebben, geholpen hebben, getrakteerd heb ben, dat is omdat de Heer soms de goddeloo- zen gebruikt tot werktuig zyner weldaden voor ons. Tweede tooneel. (Talryke kennissen van Pipi stormen binnen en roepen verward door elkander). Gaat ge mee De betooging yan 15 Oogst moet alge meen zyn I .AI wie demokraat is gaat mee, voor algemeen stemrecht, tegen de Schoolhaat- wet. We moeten I we moeten II we moe ten 11! Pipi. Werk ik de betooging tegen, loop ik, werk ik om ze te doen mislukken De volkeren zijn met ons, vrienden, we zullen de betooging bijwonen of niet bywo- nen dat is altija myn gedacht geweest. De vryheid is groot in onze partij 1 (De bezoekers gaan heen. buiten krygen zy van den baron elk een sigaar). Tweede tooneel. (Pipi zit in zijn redac tie-keuken en doet brieven open. Hij leest den laatsten luidop) De demokraten nemen deel aan de be ft tooging, Planckaert en Priester Fonteyn zullen het woord voeren, na het eindigen van den stoet. (Pipi roept een knecht en schrijft eenige woorden op papier, die met spoedbestelling naar de statie worden gedragen). Derdè tooneel. (Pipi ontvangt een telegram en leest) M. Pipi Daensvors. wij vernemen dat gy na de betooging wenscht te spreken. Maar M.M. priester Fonteyn en Planckaert zullen het woord voeren, dat is voldoende. Pipi. Nooit verhef ik myn eigen. Vyfde Bedryf. (De kiezing). Het vyfde bedryf zal plaats hebben in Mei 1912. Pipi. Fo mi trovaoa mortalmente ammalato a Alosta-Chipka{3i\ioDe\\\cg). 'k Lig in de pataten. Nooit verhef ik myn eigen. De werklieden van een zeker fabriek, zyn Zondag laatst, we weten niet ter eere van welken heilige, in groep naar de mis ge weest en nadien hebben ze een smulparty gehad. Onze jojsoaiua&inq oSi^sraojiaoj ziet de kiezing reeds te gemoet en 't en is nooit slecht, denkt hy, van met de werklie den wel te staan, al ware het maar met hen een potie eten te geven. Wy zijn overtuigd dat velen dier men schen, wier vryheid zóó geëerbiedigd wordt dat ze nooit hun gedacht durven zeggen, in hun binnenste ifat middel zullen oordeelen en veroordeelen waarmóeden uaSpsraojjao} jaisaaiuaSjnq hun zeep aan den buik wil vryven. Mundus vult frottipi de wereld wilt fewreven worden, zegt Tist de Vryver en at zeggen ook zekere katholieke slaven drijvers, maar de redenerende werklieden al moeten ze zwijgen voor hun brooiken en dat van vrouwen kinderen zullen de valsche volks- en vrijheidsvrienden naar waarde weten te schatten. Maandag laatst had dc prijsuitreiking plaats aan de leerlingen der titadsjoneonsschool der Vrijheidstraat, Aalst. Niettegenstaande de groote hitte was een talrijk publiek opgekomen om die plechtigheid bij te wonen. De moeders maakten de groote meerderheid der toe schouwers uit, immers zij zijn fier hun kroost te tellen tusschen de overwinnaren in de schoolook houden zij er aan door hunne tegenwoordigheid een blijk van genegenheid te geven aan hen die de lastige tank op zich geno men hebben het voedsel des geestcs aan de klei nen te verschaffen. Alles liep wel van stapel de koren en zang stukjes werden met juistheid uitgevoerd, de fabels met gevoel en loven uitgegalmd. Na de gewone plechtigheid der prijsuitrei king had eene eenvoudige, doch aandoen lijke betooging plaats. De heer Van don Berghe, neemt zijn ontslag na eene vier en- dertig jarige loopbaan als onderwijzer aan de stadsschool werkzaam, om eene welverdiende rust te genieten. Bij het einde der prijsdeeling, toen nog de leerlingen der hoogste*klas rond den heer Van den Berghe geschaard stonden, nam de heer Van Sinay, bestuurder der school, het woord en schetste in eenige gepaste woor den den iever welke hem bezielde bij het kwij ten zijner taak en de zelfopoffering waarmede hij zich altijd aan de afleiding der jeugd heeft toegewijd. Hij overhandigde den heer Van den Berghe in naam van het personeel der school eenen prachtigen wandelstok als blijk hunner genegenheid. De heer De Ilert, schepen van Onderwijs bracht op zijne beurt hulde aan de ijver waarmede de heer Van den Berghe zich altijd van zijne taak gekweten heeft. Deze laatste, zichtbaar ontroerd, bedankte in eenige hartelijke woorden, de heeren Overheden, zijne Collegas, de Ouders welke hem in zijne lastige taak terzijde gestaan hebben, voor de blijken van genegenheid en het vertrouwen dat zij al tijd in hem gesteld hebben, de hoop uitdruk kend dit vertrouwen te zien overbrengen op zijne opvolger*. Deze verschillende rede voeringen werden met daverend handgeklap begroet. Al de aanwezige leerlingen en de ouders waren diep getroffen. De Volksgazet, op hare beurt brengt hulde aan den koenen strijder voor volksver heffing en wenscht hem vele jaren de welver diende rust te mogen genieten als bekroning zijner lange en vruchtbare loopbaan. We zijn des te meer gelukkig onze hulde te voegen bij al de eerbewijzing welke ten deel viel, omdat M. Van den Berghe tot onze vrien den behoort, die getrouw aan hunne overtui ging, met takt en kalmte hunnen plicht zóó we ten te kwijten, dat zij die ovortuiging niet on der den voet hoeven te brengen om de achting van allen te blijven genieten, zelfs van die overheden, die niettot onze politieke denkwijze behooren, maar karaktervastheid hoog schat ten, waar ze zooveel afstootelijke, kruiperige karakterloosheid ontmoeten. Jammer is het, dat langzamerhand zulke mannen uit hot onderwijs verdwijnen, om maar immer plaats te maken voor leermeesters, bij welke karakterloosheid een hoofdhoedanigheid schijnt geworden te zijn. In vroegere jaren sloot de rekening van Sint Martenskerk met een batig overschot hetwelk, in 1906 of 1907, nog boven de 6000 frank (zes duizend) beliep. Nu, zooals't Maandag in den stedelyken raad bekend is gemaakt, sluit die rekening meteen te kort van boven de 1200 frank I... En 't is de stad die de 1200 patatterkes er moet bijleggen I Ai de voorgaande overschotten o. p. op 1 En in de plaats over de 1200 fr. te kort I Hoe is dat mogelijk 't Doet, zeggen de heeren van St-Martens- kerk, 'tdoet. Ziehier hoe de pachten zyn afgeslagen.... en de stoelkenscenten brengen bij lange zooveel niet meer op. Daar hebben wij 't I Er komt schrikkelijk veel minder volk naar St-Martens ter kerke. Waarom Omdat de patatterpaters van Sint-Job de concurren- cie doen aan onze hoofdkerk. Die paters hebben, voor een drukkelyk zien, af dien schoonen bouwgrond, opSt-Job, van onze bokkenbestuurders gekregen. En nu gaan die blootvoeters, jaarlijks, aan de stad meer dan 1200 fr. kosten Daar ligt de opslag voor de politie en voor stadsbedienden en werklieden. Hoe vindt gij 't cadeauken, Aalstenaars. Bdmes Bol. Iels over (Ie gemeentebelastingen. Doze week heeft het gemeentebestuur, aan de inwoners van Sottegem, eenen omzendings- brief laten geworden, aangaande zekere opcen tiemen geheven door den Staat voordeelens de gemeenten, Verscheidene personqp hebben den inhoud van dien omzendingsbrief niet klaar begrepen. Enkelen, denken dat de opcentiemen zullen verminderd worden, anderen beweren dat het eene vermeerdering van belastingen betreft, Noch het een, noch het andere. Wij zullen daaromtrent eenige uitleggingen geven. Inde opcentiemen, geheven door den Staat, zijn begrepen 7 centiemen welke ten voordeele van do gemeente betaald worden sedert 15 Juli 1821. De grondwet en de gemeentewet schaffen deze zeven bijvoegelijke centiemen af, en het gemeentebestuur van Sottegem is verwittigd geweest dat deze 7 centiemen in 't vervolg niet meer zullen geheven worden ten zij noch tans, dat het behouden van meergemelde zeven opcentiemen uitdrukkelijk gevraagd wierd door de belanghebbende gemeenten. Ten einde de gevoelens te kennen van 't Sot- tegemsch volk, aangaande de opcentiemen, gaat ons doorluchtig bestuur over tot een on derzoek de ingezetene van Sottegem welke de afschaffing der zeven centiemen in kwestie begeeren, (wij zullen er voorzeker weinig an deren vinden) moeten het te kennen geven voor 19 Oogst aanstaande, het zij schriftelijk, hetzij mondefhigs, vergezeld der opmerkingen welke zij daaromtrent te maken hebben. De klerikale meerderheid van 't stadhuis, be vindt zich dus in de gelegenheid de belastingen te verminderen, zij bevindt zich in de gelegen heid, van een duidelijk bewijs te leveren aan de liberalen, dat hunnen financieelen toestand goed is, dank zij hun wijs bestuur. Maar onze bazen achten die vermindering onnoodig, zij behoeven gemeld bewijs niet te moeten geven, overtuigd zijnde dat de inwoners van Sottegem verzekerd zijn, dat do gemeente belangen goed verdedigd worden. 't Is daarom, dat in de laatste vergadering van het Schepencollege, besloten is geworden, aan den minister van binnenlandsche zaken te vragen, om in 't vervolg de zeven bijvoegelijke centiemen voorts te heffen ten voordeele van de ge meente Sottegem. Dit besluit van wege het Schepencollege, be wijst ons genoeg, geachte lezers, dat de ge- meente-coffrefort van Sottegem op de zand- plaate is,en dat die heeren de opcentiemen op geen kanten missen kunnen, 't Was voor hot katholiek gemeentebestuur eene vruchtbare propaganda geweest, nu dat de kiezingen aanstaande zijn, haddo zij de be lastingen kunnen verminderen. Had M. de gewezene administrateur een weinig min, Gaz Pauvro uitgevonden, hadden de gemeente bazen, in zake elektrici teit den raad aanhoord, die hun destijds gege ven werd door liberale gemeenteraadsleden, dan hadden zij, door hun fanatiek en blind be stuur, de gemeentekas in den toestand niet gebracht waarin zij verkeert, en hadden het Sottegemsch volk gedeeltelijk kunnen ontslaan van de belastingen. Wilt gij een ander bewijs, van den slechten staat der financiën. In de zitting van den gemeenteraad van 15 Juli 1.1., wierd er gehandeld over het leggen van den steenweg leidende van Sottegem naar Elene. (Een zeer nuttig werk). Dit werk moet een verteer bijbrengen van ongeveer 4000 a 4500 fr. D'heer Ceuterick had de stoutmoedigheid te vragen op welke wijze er aan dit verteer zou weerstaan worden. Het antwoord was Een lceningB- ken. Niet meer of niet min, die heeren maken daar geene verdere komplimenten aan: zij vinden het zelfs heel natuurlijk. Oordeelt beste lezers, en wij geven het woord aan den achtbaren schepen van geldwezen den heer Irenée Van Oudenhove. Kermisfeesten. Acht dagen geleden zijn de vermaarde plak brieven, welke de kermis van 1911, aankondi gen, verschenen. Wij achtten dat het begon tijd te werden, maarenfin, tard vaut mieuxque jamais. Wit papier, bedrukt met blauwe letters, dra gende langs den eenen kant, dc photografie, van een deel van den kerktoren en langs den anderen die van de katholieken kring, en in 't midden de wapens van Sottegem, zulks is 't uitzicht van die vermaarde affichcn. De liberale partij is er vertegenwoordigd door de blauwe kleur, de klerikalen door het afdruksel van hun lokaal. Onze vriendjes zijn misschien van zin het kartel te sluiten met de toekomende gemeentekiezingen. Aangaande 't programma van de feestelijk heden. Gelijk de voorgaande jaren, meer oefe ningen met politiehonden, oefeningen welke plaats hebben den Zondagnamiddag. Dit nummer is uitgevonden door M. Irénée en zal 200 fr. kosten. Wij twijfelen of die oefeningen met politie honden, alhoewel zeer belangrijk, ganseh in den smaak van onze bevolking zullen vallen en of de twee honderd franken daartoe bestemd, met nut verteerd zullen worden. Wij zeggen met nut, voor de neringdoeners of het verteer van de twee honderd franken de groote massa volk naar Sottegem moet lokken tijdens de ker mis. Wij twijfelen er aau en daarom zullen wij in geene verdere uitleggingen treden. Wij zullen enkel doen opmerken dat den heer Van Oudenhove en consoorten de twee honderd franken beter kunnen besteden hadden voor feestelijkheden ingericht door maatschap pijen onzer gemeente dat zij beter hadden ge daan de vraag, ingediend door die maatschap pijen ten einde eene subsidie te bekomen, te ondersteunen. Maar neen, hij is voor den vooruitgang, en bijgevolg doet hij alles wat de nering van Sot tegem zou kunnen hinderen. Reeds tweemaal gedecoreerd, riskeert hij hij eene derde decoratie te bekomen. Jaariyksclie koningscliieting. Heden Zondag heeft de Koningschieting plaats, onder de leden van St-Sebastiaan. Men zal vergaderen bij Edmond Brockaert, Neerstraat, om 3 ure namiddag. Wij hopen dat al de gilde-broeders eren als de muziekanten der Harmonie op post zullen zijn. Prysuitdeeling aan de leerlingen der Staats-niiddelliare Jongens school, van 6 Oogst 1911 Algcmeene Prijzen. I. Middelbare afdeeling. ltie Klas of 3d' studiejaar. 1® Prijs La Fontaine Gaston 2® De Meyer Jules 3® De Mol André 4® Beeckman Léon 5® Gheers Maurice 6® Vandervelden Paul 7® Vanlierde Edmond. 1* Accessit Conard Paul 2® Vermeren André 3® Van Holen Albert. 5® Klas of 2e studiejaar 1® Prys De Pril Frederik 2® Cosyns Arthur 3® Despretz Valéry 1® Accessit Beele Maurits 2® Waltniel Julius 3® Van Molle Jan 40 Van Impe Marcel 5® Violon Emiel 6® Vanlierde Robert. 3' Klas of 1* studiejaar. 1* Pry's Schollaert Georges 2® Goossens Victor 3® Jacobs Richard 4* Van Dyck Marcel o' De Mol Charles 6* AnnaertEugène 7* Scheerlinck Frans; 8* Bouvaert Gabriël 1* Accessit Van der Smissen Piet 2* Duyck Norbert Byz. Staels Willem 3® Waltniel Maurice. II. Voorbereidende afdeeling. 49 Klas of zesde studiejaar. 1® Prys De Bodt Edgard 2® Brisson Etienne 3* Slaghmuylder Emiel 1® Accessit Schietecatte Remi 2® De Boorn Robert 3® Matthiesen Günther 4® Colpaert Albert. 5® Klas of 5° Studiejaar. 1® Prys Durant Edgard 2® Roelandt Maurits 3® Goossens Julius. 6® Klas of 4studiejaar. 1® Prys. De Mol Robert Thuylie Gaston Van Laethem Gaston Roelandt Georges De Grijse Léon Roelandt Léon Accessit. Roelandt Richard De Quick Alphonse. 7° Klas of 3e studiejaar. 1® Prys. Diesmann Wilhelm 2e Van der Kelen Aimé 3® Van der Smissen Daniël 4® Van Rossem Pierre 5® Violon Maurice 6® De Boitselier Albert. 1® Accessit. De Wyngaert Georges. 2® Beele Gaston. Uitgangsexamen. De volgende leerlingen hebben het uit gangsexamen van het 3" studiejaar der Mid delbare school afgelegd Met ae grootste Vrucht. De Meyer Jules, Lafontaine Gaston. Met groote Vrucht. De Mol And ré. Van der Velden Paul. Beeckman Léon. Gheers Maurice. Van Lierde Eduard. Conard Paul. Met Vrucht Vermeren André Van Holen Albert. D' Herde Emiel. Stichelmans Willy. De heer D1 Behn, schepen van onderwys, overhandigde, in naam van den Bond der Oud- leerlingen, een gouden eermetaal aan den primus der 1"® Klas, U. Lafontaine Gaston. In naam van het stadsbestuur, werden een paar prachtige boekdeelen geschonken aan eik der dry laureaten in den Algemee- nen Wedstrijd van 1910 tusschen de Staats middelbare Scholen des Rijks, de heeren. De Bodt Rob. 5® Prijs (letterkundiggedeslteb Thuylie Jéróme 5° id. Loiseleur Emiel, 6® id. Ue Heropening der Kln»«ertis vastgesteld op Vr«düg, 29 September as om 9 ure s morgends. Het schoolgeld bedraagt voor de voorbe reidende Afdeeling 6 fr. per trimester. Voor de Middelb. Afdeeling 1-'° Studiejaar0.00 fr. p°r trimester; - 7.o0 fr. 3"* 9.00 fr. De Bond der Oiid-Ieerlincen van de .Uiddellmre-scliool heeft de eer aar, het geacht publiek te herinneren dat deze Bond gesticht is met het doel door het bezorgen van schoolgerief en het verlea- nen van studiebeurzen, begaafde iomrelin- gen der behoeftige Volksklas in staat te stel len om de leergangen dezer school i0 volgen De Bond zal ook een zekeren steun ver-' eenen, hetzij in schoolgeld, hetzij in boe ken, aan de behoeftige leerlingen, die zich in de Voorbereidende klassen laten inschre ven, en zich door hun gedragen rlyt weteu- te onderscheiden. Om die voordeelen te genieten kunu*t* dé- ouders of voogden der leerlingen zicRs^hrif- SurTeden':0 t0' der Wydoen tevens een warmen oproen tnf aHe voorstanders van Officiel Onderwin am* zich als lid van onzen Bond te laten inschrij ven de oud- leerlingen betalen jaarlijks als werkende leden, eene minimum- bijdrac-é van één frank de beschermende leden min stens vijf frank, J. Michiels, Eere-Vporzitter. DrC. Behn, Voorzitter. L, Van Irnpe, Ondervoorzitter. Arth. Cosjm, id, Alb, Van Impe, Schryver. F. Van Dyck, Hulpschryver. Koninklijk Athe,n«ÉI,i3 Brussel, Het volledig nro^mfrim* meldden-waar verscheidene onzer stad? genooten, oud leerlingen onzer miHalh.JL" school, zich onderscheiden hebben™ Handelsafdeeling 2- Klas l-'-alg, Prijs Van den Berghe Paul 4"-» Muylaert Jozef. Handeisafdeeling, 3- Klas 1"° alg. Prijs. Tuylie Jerome. 4" Klas Alg, Prijs Steenhout nfaurice Aan allen onze opgéchte gelukwenschen,

De Volksgazet | 1911 | | pagina 2