Nestlé's meel J H e .rnr.. 1 ORKEST-ORGELS Uit Sottegem. Erembodegem. Willemsfonds. Mingelamangel. Burgerlijke Stand Openbare Verkooping. Te huren legen 1 Septenib. TE KOOP. m.fernand Deny, 15 rue du Grand Hospice Huis voor handelsbediende Uit ter hand te koop. PENSIONNAT Te huren terstond Hypotheekniaatschappij Algemeen Agentschap ipi^jstos nog op't stadhuis het Pensioenfonds in voor Politieagenten en gemeentebeambten Wie richtte dit jaar nog op't stadhuis de Verzekering in tegen Ongevallen van poli tieagenten en pompiers Wie het steunfonds tegen gedwongen werkloosheid in voordeel onzer weikersbe- volking Wie, de Handels- en Nijverheidsschool, insgelijks in voordeel der werkende klas? Zy,°niet waar, die ge de vijanden van alle sociale inrichtingen noemt Het werkloozenfonds, zegt ge, is nog al tijd slechts een ontwerp Is dit om de nalatigheid te verschoon en van de bestuurders der Christene Vakveree- ni^ingen, die tot nog toe de uirnoodiging tot eensluiting niet beantwoordden welke het stedelijk steunfonds van over weken tot alle vereenigingen richtte Yoor wat uw hol en dol geraas over de Nijverheidsschool betreft, daarover geeft de plakbrief, die thans op de muren der stad hangt u een kort en klinkend antwoord En wat nu gezegd van de onbeschaamde bewering dat de Liberalen de werkers- vereenigingen hielpen afbreken Maar onnoozelesnul, wie liet er de werk lieden toe zich vrijelijk te vereenigen Wie liet de werklieden vrijelyk door de straten manifesteeren voor hun rechten Waren dit niet de Liberalen Hebt gy vergeten dat tijdens het vroeger klerikaal bestuur, de werklieden gedrild werden als vee of slecht gebroed door gen darmen te voet en te paard, wanneer zy maar enkel met een roode vlag in de straten - verschenen Gewis, de arbeiders zullen zich dit alles wel te goeder uur herinneren, en schok schouderen als ze Charel-Lowieden kwak zalver hooren uitroepen Alleen wanneer de Christene arbeiders met hunne bondgenooten, de katholieken, ons gemeentebestuur in handen zullen ne- men zal er sprake kunnen zyn van eeue opgewekte sociale gemeentepolitiek, ten bate onzer te lang vergeten arbeidersbe- volking. Of hangt misschien al het gewicht der noodzakelijkheid van christene arbeiders in den gemeenteraad, aan hunne hoedanigheid van christen Men behoeft geene arbeiders blootweg, maar christen arbeiders Maar zeg eens, onnoozele Charel Lowie, voor de hoeveelste maal moeten wij u toe roepen dat de godsdienst in bestuurszaken niets heeft te maken Gij wilt toch, denken wij, in den gemeenteraad, geen mannen doen zetelen om paternosters te lezen of schietgebedekens te prevelen Zoo niet, wat hebben die christen arbeiders daar te verrichten Werden er misschien aansla gen op den godsdienst gepleegd, sedert het monsterverbond zooals Cha>el- Lowieke het samengaan heet van Liberalen met Socialisten en Democraten Worden de godsdienstige plechtigheden verhinderd Hebben die gevloekte geuzen en socialisten maar éénmaal zelfs de rekeningen der kerk fabriek verworpen Zijn de priesters uit de scholen gebannen? de nonnen uit het Hospitaal Wel, belachelijke Charel-Lowie wat zou den uw Christen arbeiders dan meer doen in den Gemeenteraad dan deze die erin zete len en waarvan twee toch even goede chris tenen zijii als deze, welke uwe vakvereeni- ging ter wereld zou brengen. Wees gerust, Charel-Lowiede arbeiders zullen u den 15 October aanstaande eens voor goed doen begrypen dat de godsdienst buiten de politiek moet bly ven dat in zake van openbaar bestuur, de leuze van een vrij volk moet wezen De Burgemeester op 't stadhuis en de Pastoor in de Kerk en dat voor het invoeren van maatschap pelijke instellingen uwe christene kandida ten er evenmin nbodig zijn als de kandidaten der oude katholieke bewaarderskliek, voor wie go uwe christene arbeiders thans doet buigen en tot ruggesteun doet dienen, om die heeren tot op de stadhuiszaal te tillen, alwaar, door hun eigen macht, slechts som migen van hen by toeval eens geraakt zijn V Onze Nijverheidsschool. Als antwoord op het tweede artikel van de ver waande en verdwaalde medewerkers van Charel-Lowie over de Nijverheidsschool, deelen wy eenvoudig den inhoud van den Slabrief mede welke deze week de opening er school aankondigde STAD NINOVE. Nijverheidsschool. Dc Nijverheidsschool, by besluit van onzen Gemeenteraad ingericht, zal bepaaldelijk geopend worden Zondag 8 Oktober aan staande, in de lokalen der Gemeenteschool, Geeraards bergschestraat. De leergangen, welke verdeeld zijn in vier opeenvolgende stndiejaren, waarvan alleen het eerste in voege komt, worden gegeven eiken Zondag, van 8 l/2u. tot 12 u. voormiddag zij zijn toegankelijk voor alle jongelingen boven de 12jaar, die een vol ledig lager onderwijs hebben genot m, en kosteloos voor dezen van de stad de leer lingen van den buiten betalen, bij hun in schrijving, een jaargeld vanf> frank. Het programma bevat hoofdzakelijk de Teekenkunde, de - Meetkunde, de Reken kunde. de Natuur- en Werktuigkunde, de Gezondheidsleer, de Handelswetenschappen en de burgerlijke Bouwkunde. Men kan zich van heden af laten inschrij ven by den Bestuurder der School M. Cam. Van den Berghe, Kerkhofstraat, 18. Namens de Besturende Commissie De Voorzitter Dr CI.BEHN. Schepen van Onderwys. Burgeriyke stand van Nlnove. Aangifte van 15 (inbegrepen) tot 22 Sept. (niet inbegrepen) GEBOORTEN Mannölijk 4 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS 1 kinderen onder de 7 jaar. Joanna Catharina De Vuyst, 74 j. zb. wed. van Jan Van der Schueren. Vestbarm. Jan-Baptist Van Lierde, 55 j. hoefsmid, on gehuwd. Beverstraat. Amelia De Pauw 23 j. zb. wed. vaa Donatus Pardaens en van Peeter-Joannes Bombeek, Burchtstr. (Hospi taal) Camilius Van Londersele, 62 j. zb. wed. van Maria-Louiza De Dobbeleer. Burchtstraat. (Hospitaal) HUWELJIKEN Constantinus-Franciscus De Bremaeker 24 j, twijnder met Clemencia Van der Biest 24 j, fabriekw. Ir. een artikel, Zondag laatst in den Beiaard uit de Volksstem van Aalst overgenomen, zien wij een bewijs te meer van do groote verdeeld heid waarmede de katholieke partij thans ge teisterd ligt. In bewust artikel tracht de schrijver te doen uitschijnen dat nen vriendelijken goeden dag aan den eenen niet mag aanzien worden als eene oorlogsverklaring voor den anderen, dat er zware verantwoordelijkheid weegt op dege nen die niet zouden meewerken om diepe on- eenigheid en bestendige scheuring te voorko men in de rangen der katholieke partij, dat eenieder het recht heeft te betrachten om aan eereplaatsen te geraken en daarom noch haat, noch nijd, noch wraakzucht jegens hem mag gekoesterd worden, maar dat dezen die het be stuur in handen hebben, werkelijk door het vertrouwen der kiezers moeten aangeduid worden en dat de verschillende strekkingen en slroomingen onder de katholieken voild /'union indefectible of te onvergankelijke eensgezindheid) moeten vertegenwoordigd zijn Om alle oneenigheid uit de rangen te weren, vraagt de schrijver verder dat, wijl de kandi daten toch nog niet zijn aangeduid, men overga tot een algemeene poll waarbij het slachtoffer het hoofd zou moeten leggen in den schoot van den overwinnaar Schrijver heeft enkel het inzicht te werken voor 't welzijn zijner partij en hij vraagt dat de hoofdmannen der partij en de uittredende raadsleden zouden de hoofden samensteken en met kalm gemoed beraadsla gen met liet oog op do rust, den vrede en den voorspoed der katholieke partij. Beter kon de toestand der katholieke partij hier te Sottegem niet afgeschilderd worden en men zou waariijk moeten gelooven dat bewust artikel speciaal gekommandeerd werd voor de katholieke partij alhier. Ja, thans loopen hier maar al te veel van die vriendelijke wezens die trachten naar hoven tc klimmen op den rug der goedzakkige kiezers De eene is jaloersch van den anderen en ze wanen zich allen even wijs en machtig om, zonder programma, Sottegem uit do krot te helpen. Hier ook heeft ieder katholiek het recht zijne kandidatuur voor te dragen, op voorwaarde dat hij van niemand afhange, anders wordt hij stil gelegd gelijk Ciesken met zijn sprange! Hier is geene kwestie van verscheidene slroomingen en strekkingen onder de katholieken Als mijnheer den hoogvogel gesproken heeft knikken de anderen van ja I Bevoegdheid komt hier niet te pas Nen hond met nen hoed op, die op de katholieke lijst zou staan, heeft zooveel kans te overwinnen als de meest geleerde mensch van Sottegem en veel Sottegems daarbijKatho liek en rijke parvenu spelen zijn de eenigo gaven welke het mecrendeel der katholieke kandidaten kunnen doen gelden, ook gaat men ze heden Zondag trachten tevreden te stellen met een polleken van over de halve deur Wij verwittigen dus Mijnheer den baron Funs dat hij voor eene goede controol moet zorgen, zoo niet valt hij zeker door de mande Wij vinden maar een enkel middel om al die naar eene eereplaats hunkerende parvenus vol doening te geven, en dat is dat de drie uittre dende katholieken raadsleden hun ontslag geven Die kunnen op hunne visietkaartjes toch al doen drukken oud gemeenteraadslid of oud schepen van onderwijs 't is nen eereti- tel dio u toch van 't gemeen onderscheidt, op die wijze vallen er plaatsen open en wordt het misschien mogelijk de meeste roepers kontent te stellen In afwachting kunnen de gebuisde kandidaten- gemeenteraadsleden nagaan hoe zij, eens werkelijk katholiek raadslid, het best zouden aan boord leggen om ons geliefd Sotte gem van de schuldzieklo te verlossen waarmede het thans besmet is Allons, hoofdmannen der partij en uittreden de raadsleden, offert u op voor de nieuwelin gen die de beginselen welke do grondsteen uitmaken der christene sameleving willen aan vaarden en verdedigen Ze zijn toch zoo eensgezind, niet waar Godsdienst alleen is nog hun laatste troef en die zijn zij aan 't afspelen want de lucht daarvan is ook al overtrokken en reeds begin nen de kiezers in te zien dat de godsdienst niet beletten kon dat Sottegem door de fout van de katholieken, tot over de ooren in de schulden steekt, en dat rijk on arm, neringdoencr en werkman, hier gebukt gaan onder niet te rechtvaardigen overdreven belastingen. Ja, heeren katholieken, de inkomsten van Sottegem waren altijd meer dan voldoende om, mits zuinig en bekwaam beheer, alle wij ken en straten, alle openbare instellingen, alle onderwijs enz. opdegel ijken en benijdenswaar- digen voet in terichiten Doch met uwen gods dienst wist gij de goedzakkige kiezers zoo te blinddoeken, te verschalken, dat zij steeds on bekwame katholieke geldverbrassers verkozen boven spaarzame en kennis van zaken heb bende liberalen! Ze oogsten thans wat ze ge zaaid hebben Nen hoop schulden en hoogc belastingen Misschien is het voor die kiezers nog tijd hunne vroegere begane dwalingen te herstel len Godsdienst heeft niets te maken met ge meentebestuur en wij dagen hier alle katholie ken uit een enkel voorbeeld aan tc halen waarin een katholiek om zijn godsdienst door ons werd vervolgd wij liberalen kunnen het tegendeel vanwege de katholieken bewijzen Overigens, men kan een braaf katholiek mensch zijn en daarom geen cent weerd zijn om eene gemeente te besturen, terwijl men heel goed liberaal en christelijk kan zijn en tezelfder tijd begaafd zijn met de noodige ken nissen voor een goed beheerder die de nelan- gen aller lastcnbetalers ter harte neemt. Katholieken, die den geldel ijken toestand onzer gemeente kennen, die weten dat hunne vertegenwoordigers in den gemeenteraad Sot tegem ten onder brengen en die niet verblind zijn door overdreven^" fanatisme kunnen dan ook niet anders dan hunne stem verleenen aan de liberalen, wier werkzaam en eerlijk verle den een waarborg daarstellcn voor verstandig en zuinig bestuur fn de toekpmst. Anders handelen, ware het katholiekgemeentebcstuur aanmoedigen tot aangaan van nieuwe leenin gen, tot leggen van nieuwe belastingen Die blijk van vertrouwen zal het verlicht kiezerskorps van Sottegem hen niet langer schenken Het zal stemmen voor de liberalen. Onlangs had alhier ter statie een wedstrijd plaats voor het begeven van plaatsen van tele grambesteller. Slechts drie kandidaten boden zich aan en elk hunner kree<* 5 vragen te beant woorden. Men dacht dat, volgens loffelijke ge woonte, dezen die het best zou antwoorden eerste kandidaat-porteur zou worden aangewe zen Mis lezers t' is een genaamde Lucas, deze die, voor wat de vraag van Aardrijks kunde betreft, Belgio verdeelde in 13 provin ciën zonder eene enkele stad te kunnen aandui den, die zijne vraag van rekenkunde niet kon oplossen en zijn opstel moest in brand laten zonder het minste woord ervan te kunnen ver talen Beide andere kandidaten legden een goed examen af en nochtans werden zij vooruit gesprongen door 'n langoor uit 't weezenhuis aie niet eens wist dat stoel» in 't Fransch vertaald wordt door chaise en wior eenige verdienste bestaat in beschermeling te zijn van nen heer die hier 't goed en 't slecht weer maakt Protectie gaat dus bij de katholieken voor feleerdheid 't Is daarmede dat er heden- aags zooveel kapable bedienden zitten in alle besturen We kunnen de heeren ambte naren die zich tot zulke lage middelen van be drog leenen, geen geluk wenschen, daar zij niet eens beseffen dat zij ten voordeele van niet- weters het brood ontnemen van arme werkers- kinderen die een goed onderwijs bezitten Is het hooger bestuur der Telegrafen daarmede te vreden Pensioenkas*, Help U Zelve. Zon dag, 24 September, bij M. Jos. Van Cauwen- berge, Varkensmarkt, van 6 tot 7 ure zeer stipt, 9* storting voor de pensioenkas. Samenspraak van twee bokken eenen van Ter joden en den anderen van Erembodegem. o— S. (Erembodegem). Howel P..., het ver slecht hier nog, nu en geraken wij aan niemand die op iets trekt, wat gaan wij nu toch begin nen. P. (Terjoden). Da.... da.... daten en weet ik oeik niet, zijn wij nu toch zoic slecht dat gen.. gendienen treffelijke mensch nog met ons wil mededoen, moiu moiu gen goiet gij er zeker niverans niet, zeg eens S.... woier... woier edde gij er overal geweest. S. Wel vriend geheel de prochie af, aan elk gevraagd dat boenen had, maar niemand wil nog met ons mededoen, wij hebben naar de Leuvestraatgeweest, naar den Hoogeweg, naar den Draak zooals ge weet, en overal moeten schampavie spelen, overal rmsgepierd jongen. P. Moier... moier voorbij mag da... da.... toch komen ne meer en hebben en wij nu S. Maar F.... toch, wel jongen omdat wij zelf geen mannen ne meer hebben en wij over al bij de liberalen moeten gaan bedelen, wier ouders cn andere bloedverwanten wij vroe ge i* uitmaakten voor alles wat slecht was, kent gij do liekens niet meer op zekeren def- tigen man van eene liberale familie gemaakt, en nog meer het feit waarvan wij hem willen beschuldigen hebben en waar hij gelukkig van afgeraakt is. P. Moier... moier... doier... doieren weet te kikke niet van. S. Ja, P. dat is het dat ons nu doet afzien, alle middelen hebben altijd bij ons goed ge weest (de schandaligste eerst) als wij maar boven en lagen en dit is wel de fout dat wij ook op den hoogeweg weggezonden zijn, dat zit die mannen nog in de mouw van vroeger on moesten dc liberalen strijden zulke mannen stemmen daarvoor, P. En.... en... wette... wette...., nu nog van niets het en is moier dat.... dat liet hoog tijd is zello. S. Wel do vaste weet gij niet woor, en nu hebben wij langs een uitkant geweest snuffe len waar wij over 4 jaren ook geweest waren, hij had toen ook zijn woord gegeven, maar dan hebben wij hem laten loopen omdat er betere waren gevonden. P, En zou hij.... verroni willen onveeren, wa, wa, veer eenen es da toens. S. Wel P... jongen en soort stommen boer dat nooit geen eenen eens en verteert, no vreemdeling, in een woord ne waren barabas. P. Dan zal onze lijst trok hebben S... ne wooier als er al barabassen op staan. S. Ja P. maar geen is nog slechter, het is •toch al eenen meer en ten kwaaste dat het gaat moet grabbelaartjo aanvaarden. P. Ja, moier, moier dor zoden de libera len op donderen moesten ze opkomen. S. Ik weet het ook maar er is niets aan te doen, wij moeten zes mannen hebben al waren het mesvagers, wij hebben nu al tophesmans, kazakkeerders, grabbelaars en barabassen ten komt er nu niet meer op aan als wij maar ons getal en krijgen maar hier is het gedaan met zoeken, wij moeten wederom naar Trejen komen. P. Da.... da.... es allemaal goed en wel doier... dour kunnen wij dezelfde soort krijgen als deze die wij reeds hebben, maar wa zal het volk van zulke jannen zeggen cn dan nog zoo veel op ons Trejen, het zal de lijst van Trejen zijn. S. Ja P. wij zijn laag gevallen dit moeten wij bekennen en al zegt Kerel uit den donke ren kelder, zooals De Volksgazet hem noemt, weinig de waarheid, ditmaal zegt hij ze toch, wanneer hij zegt dat debokkenpartij moet laag gevallen zijn van al zoo bij de liberalen op de knieën gaan te vallen om kandidaat te zijn. P. Ja l'es t'es woier ooik moier..., wa... wa stonder veer en moeten er deer. S. Ik zal er de geestelijken eens van spre- kan, g'hebt wel gehoord dat hij Zondag van verre zoo stilaan is begonnen en dat zal toch wat helpen, en nu vriend schep moet, laat het u toch niet verdrieten en is er iets van nieuws ge zult het seffens weten. P. Ja ik mag e kikke nu drupneuzend naar huis trekken altijd zonder hoop. S. Dat de liberalen niet en streden niet-waar vriend dat ware voor ons gewonnen, want als ze zouden strijden zouden onze mannen er van krijgen, ik ben blij dat ik toch geen kandidaat ben. P. 't Is woier S. en slaap wel. S. Van 's gelijken P. Ge ziet het kiezers van Erembodegem hoe erbarmelijk onze dompers er voor zitten, maar het zijn toch de jannen niet waar Liederavonden voor 't Vrouwvolk Vrije Ingang voor iedereen. Maandag 25 September, om 8 uren stipt, in het lokaal Graaf Egmont Groote Markt. Aanleeren van het lied BALLADE. o— MANNENKOOR. Maandag 25 September, om 8 3/4 ure stipt, in het lokaal Vier Winden.» Algemeene herhaling en aanleeren van nieuwe liede en. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker op Zondag 24 September 1911, M. Renneboog, Nieuwstraat. EENIG. SpiegelS'Kaders-Vitrnux-Bnguetten SPIEGELFAHHIEK A. L. MEYVAEKT, MAGAZYN, Werf, 3, AALST, STOOMFABRIEK in OENT Waarom nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch BORSTSIROOP DEPRATERE, den hevig sten en oudsten hoest geneest. Al deze die SIROOP DEPRATERE geno men hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het nooren wilt DAT IS DE WARE GOEDE REMEDIE. Prijs 2 fr. de groote flesch in alle apotheken namentlijk te Aalst bijM.M. Callebaut, Boter markt en De Valkeneer, Esplanade. der Stad Aalst. van den 15 tot den 22 September 1911. GEBOORTEN Mannelijk 8 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. A. Walgraef, lioutdr., met L. Ringoir, j tw. E. De Smet, bed., met A. De Smet, i modem. A. Ghysbrecht, bed., met M. j Podevyn, zb. OVERLIJDENS. D. De Cock, m., Commerman. vleesch. 54 j. Nazarethstr. E. Borreman, vr., Singelyn, zb., 38 j. Vrijheidstr. N. Me- ganck, we Van Stecnberghe, zb., 78 j., Veld Aalst. D. De Coker, wr De Boeck, zb., 63 j., Gasthuisstr. F. Janssens, m., Vinck, houtz., 38 j. Kerrebr. V. De Gheest, m., Germanis, notaris, 57 j., Keiz. pl. C. Callebaut, zb., 83 j., Maanstr. C. De Clippele, koopm. in wijn, 41 j., Nieuwstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlyk verkoopen 1. 31 aren 70 centiaren Land, te Audegem, op hoog Lambroeck. Gebruikers kinderen Ivo Verhofstadt. Ingesteld fr. 1950. 2. 60 aren 28 centiaren Land, te Aalst- Mylbeke, Bergenkauter. Gebruikers kinderen Benoit Van der Vorst. Verdeeld in 4 deelen. Samen ingesteld fr. 3260. 3. 50 aren 80 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Siesegemkauter. Gebruikers de gebroeders De Kegel. Verdeeld in Oost-en Westhelft. Samen ingesteld fr. 3280. 4. 80 aren 20 centiaren Land, te Lede, Vogelenzang. Gebruikers Leo Overborger en Charles- Louis Van Wesemael. Verdeel in 3 deelen. Samen ingesteld fr. 2140. 5. 24 aren Land, te Lede, Vogelenzang. Gebruiker Frans D'Haeseleer. Ingesteld fr. 1000. 6. 8 aren 90 centiaren Land, te Borsbeke, Mourveld. Gebruiker C. Van Heddeghem. Ingesteld fr. 320. 7. 5 aren 90 centiaren Land, te Borsbeke, Mourveld. Gebruiker C. Van Heddeghem. Ingesteld fr: 240. 8. 50 aren 80 centiaren Meersch, te Nieu- werkerken, Broeckmeersch, Gebruikster de W® Judocus Braun. Boom pry's fr. 700. Ingesteld fr. 1920. 9. 57 aren 30 centiaren Bosch, te Nieu- werken, Broeck meersch. Onverhuurd. Boom- en houtprijs fr. 900,00. Ingesteld fr. 1400. 10. 11 aren 50 centiaren Bosch, te Nieu- werkerken, Broeck meersch. Onverhuurd. Boomprijs fr. 700. Ingesteld fr. 100. 11. En 47 aren 60 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, Sieregemkauter. Gebruiker Theodoor Van den Borre. Samen ingesteld fr. 3040. Verdeeld in Noord- en Zuiddeel. ZITDAGEN Instel, Donderdag 21 cpnt(imh imi Verblijf, 28 bePtemD- uu Telkens om 2 uren namiddag, ter Estami- net van M. Joseph Van der Vorst, te Aalst, aan St-Martenskerk. Schoon nieuw opgebouwd Burgei's- huis, Hof en Veranua— Pomp en Regen water Gaz, gelegen Albrechtlaan alhier. Te bevragen bij M. Maurice De Wolf. IJzeren ronden Waterketel op Wagen (vier wielen) in goeden staat. Inhoud ^00 liters. Zich te bevragen by M. Schuermans ter stad. ESN MIDDEL eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen tc hebben is se te voeden met hel best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE Ttritndiüg eenir dooi all staal.'mlti nug gericht tot BRUSSEL. Uien vraagt onmitldeiyk te Huren seffens te antwoorden, ten bureele dezer. Schoone Bouwgronden, te AALST, Burgemeesterplaats en aan de nieuwe straten geopend op den eigendom genaamd Het Schalienhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graanmarkt annexé a l'Ecole moyenne de FLO BE CQ. Nombreux succès 1 Vie de Familie. Pension 420 fr. Directeur Em. PRÉ AT. sclioon Burgershuis. Zich te bevragen 39, Dirk-Martenstraat. Alle Donderdagen en Vrijdagen bezonder groote keus van vele soorten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlyk aan de achtbare ingezetene die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers enz. Ph. VAN STY VEND AEL, Eenig Huis der Stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Vischeryen gevestigd. VISSCHERIJ, Lange Zoutstraat, 38, Aalst. Telefoon Nr 44. BELGISCHE EN SPAARKAS Naamloos Vennootschap Kapitaal 5,000,000 Frank Zetel te Antwerpen, n° 71 Kunstlef Beheerraad M.M. Fredegand Cogels, voorzitter, EdouardTiiys, ondervoorzitter Alph. Ullens de Schooten, Lêon Van dkn Bosch, Henri Engels, beheerders. Collegieder Commissarissen: ALM. Jean della Faille de Levergiiem, voorzitter de Graaf Adrien de Borchgrave d'Altena, Léon Codlinet-Plissart, Auguste Delbeke, Edouard Joly, de Graaf Oscar Le Grelle SPAARBOEKJES aan 3,25 Oeldneer leg gingen voor bepaalden tijd aan 3,50 Uitgifte van grondobligatiën aan 3,60 LEENINGEN OP VASTE GOEDEREN EN TEGEN TITELS Agenten OORDEGEM Alph. De Brau- werzaakwaarnemer MOORSEL E. Carryn HAELTERT M. Theophile De Brouwer Mei kerij-best uurder. ERE.MBO BEGEM Leopold Van Vaeren berghgemeentesekretaris MOLHEMDroeshoutkoster en gemeente ontvanger. HERZELE J. Droeshautbediende der Nationale Bank. IIEKELGEM M. Camiel De Witte» Schepene en Handelaar. BAERDEGEM M. Henri Joostens, brou wer en gemeentesekretaris. HERDERbEM M. Deni. Cooreman, Gemeentesekretaris. CHERSCAMP Ifarrn m-t, gemeente secretaris. NINOVE C. Haegeman, gemeente se cretaris. SANTBERGEN VI. Gustavo Van den Eynde, brouwer. DENDERWINDEKK: M. Fritz Verm e ren, handelaar. AALSTM. Lrbain Roux, 4, Fabriek- plaats. voor groote Maatschappij Brand- Leven Ongevallen- Zelfuitdooving 300 franken te winnen per maand. Voorwaarden volgens overeenkomst en Commissie. Inspecteur zet op de hoogte. Eerlyke en Solvabele personen hebbende ernstige betrekking (onnoodig bediening le verlaten) mogen schrijven Z Postbus 616 Antwrrpen - Fabriek van ORKEST ORGELS spelende met doorboorde Kartons en .Cylinders, voor Danszalen en Foorreizigers ienten. Magazijn van Pianos voortskomende uit de beste werkhuizen van het Land en den Vreemde, aan pryzen buiten alle concur rentie. Goede nieuwe Pianos aan pryzen te be ginnen van fr. 600 en meer. CLAVIOPHON is het beste en goedkoopste toestel welke voor elke Piano kan geplaatst worden, en aan iedereen toelaat deze kunstmatig te kunnen bespelen, en zelfs de moeielykste muziekstukken uit te voeren, zonder kennis van klavierspel te hebben. Groote keus van Muziekrollen Huis gesticht in 1880 LOUIS HOOGHUYS, N° 11Statieplaats N° II, G>-eraardsbergen Verkoop Verhuring Verwisseling

De Volksgazet | 1911 | | pagina 3